THE PERFECT FOTO „Noord-Hollandsch Dagblad” IETS NIEUWS MODERN DRUKWERK. Ie KLUS fOTO'S voor ONGEKEND LAGE PRIJZEN Alkmaar Misnt 2 - hoek Waagploi» Ook vergrootingen Wo 43 KERKLIJSTEN. DRUKKERIJ „ONS BLAD”, Alkmaar. 433 en 63X Vrijdag 6 November 1325 BURGERBRUG. o 1 «•’fcr»"'-*# JK3> le. 2e. 3e. 4e. 5e. 6e. de Heden de 68 uur ir Jacobus Schuit Jo. Swin half t half en uitstel- Vroegmis, Creator, leest. - de het Hoogmis feestpredi- elecrw. heer E. Hel- Hofplein Telefoon zon- 131—133. tfez. B ALKMAAR. H. LAURENTIUS. Morgen alleen biechthooren van 46 en van half 7—8 uur, te 4 uur moeten de meisjes komen biechten van de Woensdagsche Leering. Zo. 23sto Zondag na Pinksteren. Col lecte voor de kerk. Half 7, kwart voor MODELBOEK TER INZAGE ZAANDAM. Zo. de H.H. Missen te 7, 9 en half 11 uur, te 12 uur de Cat., 4 uur Vespers, half 5 Congregatie, hall 6 Patronaat, 7 uur Congregatie voor de jongens. In de week de H H. Missen te 7, 8 en 9 uur. Do. avond 7 uur Lof. Za. 4 uur biechthooren en om 7 uur het Lof. voor de uur gelegenheid begi If 8 en Req. voor de overL OFFICE van het 7 uur vergadering voor de C.Zj en Lof, beiden T KALF (ZAANDAM). Zo. half acht de Vroegmis en om 10 uur de Hoogmis, 2 uur Cat., kwart voor 3 de Vespers. Wo. 8 uur leden van het Broederschap der Geduri- ge Aanbidding. Do. avond om 7 uur Lof. ASSENDELFT. Zo. 7 uur gel. H. Mis voor de Pan, 10 uur Hoogmis met predikatie, 2 uur d<t Cat., half 3 de Ma, de H. Mis om half 7 uur bij dè :el kerkbericht ST. JOSEF. Zo. collecte voor de Jeugdorganisatie der parochie, de Eucharistische dag in onze kerk, den geheelen dag uitstelling .van het Allerheiligste HaH 8 en 9 uur ae stille H.H. Missen, half 11 Hbogmis, c* d* Hoogmis het Euch. Bondslied door allen mee te zingen, half 1 gezamenlijke aanbidding en gez. der kinderen, half 7 Lof en processie. Ma. van 45 uur biechten voor de kinderen, 7 uur Lof Ur eere van den II. Petrus, Mart., Pab oon der zieken. r Di. 9e der 15 Dinsdagen ter eere van den H. Vader Dominicus, volle aflaat, onder de H. Mis van half 8 algemeene H. Communie voor alle kinderen, 7 uur Lof met gebeden en gezangen ter eere jan den H. Vader Dominicus. Do. feest van alle Heiligen van onze Orde, volle aflaat, half 10 Veni Creator en gez. Huwelijksmis des avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. ¥r. Beschermeest van den H. Thomas .van Aquino, 7 uur Kruisweg voor de ge- jwvjge ziele®. CASTRICUM. Zo. 7 uur Vroegmis; half 9 H. Mis voor de kinderen, 10 uur Hoogmis, 2 uur het Lof, daarna Maria-Congregatie. Ma. 7 uur gez. H. Mis voor de Gel. Zielen, 8 en kwart over 8 uur H. Mis. DL, Wo., Do. en Vr. de H.H. Missen te 7, 8 en kwart over 8. Za. 6 uur bij de Eerw Zusters, 7 en 8 uur H. Mis. Van 48 uur gelegenheid cm te biechten, half 7 het Lof ter eere van Maria. Cat., 2 daarna wen. DL kwart over acht gezongen Jaar getijde voor de overl. weldoeners van de kerk. Wo. kwart over acht gez. Jaargetijde voor Joes Glorie en echtgen., 7 uur Broederschapslof ter eere van de H. H. Martelaren van Gorcum met Roï. Do. kwart over acht gez. Req. voor de overl. leden van het Aartsbroeder schap van het H. Hart EGMOND AAN ZEE. Zo. dag van Aanbidding, 7 uur ling van het Allerheiligste en 10 uur Hoogmis, half 2 Cat., daarna'aan bidding voor de kjndeien, half 3 verga dering en aanbidding voor de leden van het Genootschap van het H. Hart, 7 uur Lof met acte van eereboete. Ma. 8 uur de H. Mis. DL 8 uur de H. Mis, des namiddags na schooltijd onderrichting en biechthooren voor de kinderen. Wo. half 8 de H. Mis, onder de H. Mis generale H. Commpnic der kinderen. Do. 8 uur H. Mis, des avonds van 7 tot half 8 oefening van het H. Uur. Vr. 8 uur de H. Mis. Za. 8 uur de H. Mis Des namiddags van 38 uur gelegenheid om te biechten 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd. AKERSLOOT. Zo. om half acht voor de parochie, 10.uur voor Antje Groen, hsvr. van Jac. van Dam. half twee de Cat., half 3 de Kruisweg voor de gel. zielen, lied 86. Ma. 8 uur voor Veronica Abbes. Di. voor Pieter Kerssens eq Elisabeth Jak. Wo. voor Pieter Boon en Elisabeth Tomas. Feestdag van den H. Martinus. Do. Jaarmis voor Afra de Groot hsvr. van Cornelia Hoek. Vr. voor Theodoru» Kraakman BW—w—«S5L-L-J overl. familie. Za. voor de lev. en overl. Priesters der parochie. Zo. half acht voor Maria Martha Vis, hsvr. van Reinier Mui, 10 uur voor de Parochie. Collecte, tot bevordering van het R. K. Onderwijs in ons Bisdom. SCHOORL. Zo. om half acht de Vroegmis en om 10 uur de Hoogmis, 2 uur Vespers met het Rozenhoedje. Do. avond 7 uur Lof. Za. middag van 3—-7 uur gelegenheid cm te biechten. De gebedem Worden verzocht voor Maria Dekker en Wilhelmina-Louwe Polle, die met de laatste H.H. Sacramen ten der Stervenden zijn voorzien en voor Gertrudis van AssemJonker, die in den Heer is overleden. RINNEGOM. Zo. half acht voor een 12 S-jarig hu- welijkspaar, 10 uur voor de parochie. Euch. dag, 2 uur Lol mat aanbidding. Ma. voor Joannes en Theodoras Kerk- laan. Di. voor Amoldus Apeldoorn. Wo. yoer Geertruida de WitZuur bier. Dó. voor Maria ApeldoornZuurbier als lid van het Genootschap van het H. Hart, half 7 Lof. Vr. voor Jacobus de Nijs en Cath. de Goede. Van 46 uur biechthooren. Za. voor Jacobus Schuit. Van 38 uur biechthooren. Zo. a.s. half acht vcor overl. familie Dekker en Dirkzoon, 10 uur voor de pa rochie. Elders wordt gelezen: Ma. voor fam. Leek DL voor overl. moeder en kinderen. Wo. voor de gel. zielen. Do. voor fam. Valkering. Vr. voor Marg, van Dam-Baart. Za. voor R. D. Janmaat. LIMMEN. Zo. om half acht de stille H. Mis en om 10 uur de Hoogmis, kwart over één uur de Vespers met Rözenh. en de H. Familie afdeeling vrou- HEERHUGO WAARD. H. Hart Zo. half acht voor de parochie, 10 uur tot zek. intentie uit dankbaarheid. Ma. half 8 voor Peulus en Grietje Oudeman, 8 uur tot zek. intentie. Di. half acht voor overl. leden van de Derde Orde, 8 uur tot zek. intentie. Wo. half acht voor Jacob en Maria Groot, 8 uur tot zekere intentie. Do. half acht voor Jaopbus Kapteijn, 8 uur tot zekere intentie. Vr. half 8 Maandstond voor kels, 8 uur voor Nico Vlaming. Za. half 8 voor Piet van Langen, Cath. Jonker en overl. fam 8 uur voor fam. Oudeman en Bekker. Zondag 15 Nov. Aanbiddingsfeest. Bruidjes kunnen dee'nemen aan de processie. De maand-vergadering der Derde Orde is Zondag 22 November. De kinderen beneden den 13-jarigen leef tijd kunnen lid worden van het Genoot schap van de H. Kindsheid. De verplich ting bestaat tot een aalmoes van 2H cent per maand voor de Missie. H. Familie. Zo. half acht voor Cornelia Koning, 10 uur voor de Parochie. Ma. 8 uur voor een overt vader. DL 9 uur gez. Trouwmis voor Cornelia Kok en Catharina Stoep. Wo. 8 uUr voor Piet Appelman. Do. 8 uur voor Maartje Limmen. Vr. 9 uur gez. H. Mis met Veni Crea tor bij gelegenheid van een 25-jarig hu welijksfeest. Za. 8 uur voor overt fam. Does-Zijp. De gebeden worden verzocht voor Jacob de Haan, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien OBDAM. Zo. om half acht de Vroegmis en om 10 uur de Hoogmis, half 2 de Cat. en te half 3 Vespers. Vr. half 7 oefening van dén Kruisweg voor de overl. geloovigen. Za. van 3half 5 en van half 6half 8 uur biechthooren. De gebeden worden verzocht voor D. Boots, die in den Heei is overleden. WARMEN HUIZEN. Zo. de H.H. Missen t< 7 uur en te hall 10, kwart over 1 de Cat., 2 uur de Ves pers. Ma. om 7 uur de H. Mis bij de Zusters. Do. avond om 7 uur het Lof ter eere van het H. Sacrament. *T ZAND. Zo. de H.H. Missen te half 8 en 10 uw, na de Hoogmis Cat; half 3 Vespers, daarna pnin^ voor de kinderen vun de fcldelwBcbt Wo half TO Veni Creator, ges. Huwelqks- mis en Huwelijks voltrekking van Nieeiaas Praat ea Agues Vader. Za. middags van fr—8 eur biechthooren. ’T VELD. Zo. Euch. dag. 7 uur algemeene H. Communie voor de kinderen en uitstel ling van het Allerh. Sacrament, half 8 de Vroegmis, 10 uur Hoogmis, half drie Edelwacht, waarna Lof met Rozenh. Van 68 uur patronaat. Ma. 7 uur H. Mis en om 8 uur Com- munie-uitreiken. Verder in de week 7 uur Communie- uitreiken en 8 uur H. Mis. Ma., DL, Do. en Vr. van avondlessen in het Patronaat. Wo. feestdag van den H. Martinus, pa troonfeest. De H.H. Missen als op Zon dag. In de plechtige katie door den We mer, Kapelaan van de St. Laurentius- kerk te Alkmaar, des namiddags half 3 plechtige Vespers. Za. van 48 uur biechthooren, 7 uur Lof met Rozenhoedja Zo. half acht voor de leden van de Derde Orde, 10 uur voer de parochié. Ma. 8 uur voor Tjerk Arie Schouten en overl. fam. DL 8 uur voor overl. ouders van Leeu wen. Wo. 8 uur voor Joes Petrus Filmer. Do. 8 uur voor de overl. familie Blauw. Vr. 8 uur voor Cathcrina de Haan geb. Schaper. Za. 8 uur voor Martinus Zut. De gebeden worden verzocht voor Maria Alida Kooij geb. Immen en Geer truida Borst, die met de laatste H.H. Sa cramenten der Stervenden zijn voorzien. ENKHUIZEN. Zo. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoog mis, 6 uur het Lof. In de week de H. Mis om half acht. Ma. in de Kapel. Di. 7 uur meisjescongregatie. Do. 7 uur het Lof. Za. middag vanaf 5 om té biechten. WESTWOUD. Zo. om 7 uur de Vroegmis en om 10 uur de Hoogmis, 2 uur de Vespers. In de week de H. II. Missen om acht en acht uur. Voor en onder de HH. Missen uitrel- DE WEERE (ABBEKERK). Zo. 1 uur de Cat-; 2 uur de H. Kruisweg voor de geloovige Zielen, vooral voor hen, die op onze doodceel staan ingeschreven. Met Ma. te beginnen Communie-uftreiken sf» leen om half 8 en vóór en onder de H. Mis van half 9. Biechthooren in de week van 's morgens 7 uur tot 10 minuten voor half 9 en Zater dagmiddag van 35 uur en van 6—8 uur. A.s. Zondag recollectie-dag en tevens on der beide H.H. Missen collecte met open schaal, tot steun van het Katholiek Bijzon der Onderwijs in ons bisdom. Zo. half 8 ter eere v. d. Heiligen Carolus Borromaeus; 10 uur voor de parochie. Ma. half 8 voor Trijntje van Diepen en overl. fam. Di. half 9 voor Jan Tool. Wo. half 9 voor Laurens Stam en Neeltje Beerenpoot. Do. half 9 Jaardienst voor Arie Conjjn. Vr. half 9 voor Manus Aardman. Za. half 9 Maanddienst voor Cor Vlaar. Eerw. Zusters, 8 uur in de kerk. Di., Wo., Do., Vr. en Za. de H.H. Mis sen om 7 en 8 uur. Do. 8 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Sacrament Za. van 48 uur gelegenheid om te biechten. Dagelijks gelegenheid om te biechten cm half 7 en half acht uur. Di. Congregatie voer de mannen. Wo. avond om half 8 Lof ter eere van den H. Joseph. Za. 7 uur het Lof ter eere van Maria. URSEM. Za. 7 Nov. van 34 en van 68 uur gelegenheid om te biechten. Zo. half acht de Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, 1 uur Cat., 2 uur Vespers, half 3 vergadering Derde Orde van Francis- cus, waarna bestuursvergadering. Deze week om 7 uur uitreiking van de H. Communie en om 8 uur de H. Mis. De gebeden worden verzocht voor Simon Krijn, die in den Heer is overle den. king van de H. Communie. Voor en onder de ILH. Missen gele genheid om te biechten. Za. half 12 gelegenheid om te biechten voor de kinderen. Za. middag van 3—5 en van half 6 tot 7 uur voor de andere parochianen. Zo. morgen bij h?oge uitzondering, zoomede voor diegenen die verafgelegen hunne woonplaats hebben, gelegenheid om te biechten. Cat. voor de meisjes in de Zuster school bij den Pastoor. Cat. voor de jongens in de jongens school bij den Kapelaan. Zo. Cat. voor hen die plechtig zijn aangenomen en van de schóól af zijn. Do. feestdag van oen H. Martinus, pa- NIEUWE NIEDORP. Kloosterkerk. Zo. half acht de Vioefjmis, 10 uur de Hoogmis voor de weldoeners, half drie* gez. Vespers en Lof Di. kwart voor 6 Lof ter eere van St. Antonius. Wo. feestdag van den H. Martinus, Patroon dezer parochie, dag van devo tie. Vr. feestdag van den H. Didaans, be lijder der eerste Orde, volle aflaat voor alle geloovigen, des avonds kwart voor 6 het Lof. Za. feestdag van den H. Josaphat, vol le aflaat voor alle geloovigen. ZWAAG. Zo. 7 uur de Vroegmis, 10 uur Hoog mis, kwart over 2 Vespers met Rozenh. Uitreiking van de H. Communie onder de Vroegmis en om kwart voor 9. In de week de H. Mis om 8 uur. Uitreiking van de H. Communie in de week om 7 en 8 uur. Gelegenheid om te biechten H. Mis en Zaterdags na 3 uur. KATECHISMUSLESSEN VOOR DE STAD ALKMAAR. Gekend moet worden in de week van 8 November: Leérjaar: Kleine Katechismus voor Comftiunicanten, 2e les. Leerjaar: Uittreksel uit den Kleinen Katechismus, vraag 3537. Leerjaar: Kleine Katechismus, yraag 51—55. Leerjaar: Uittreksel uit den Groo- ten Katechismus, vraag 101110. Leerjaar: Groote Katechismus der kleine letters, vraag en 7e Leerjaar: Groote Katechismus geheel, vraag 179191. BERGEN. Zo. algemeene H. Communie voor de leden der H. Familie afd. van den H. Willibrordus. De H. Communie wordt uitgereikt te half 7 en 7 uur. Half acht de Vroegmis voor de lev. en oVérl. leden van den R. K. Volksbond, afd. Bergen, waaronder algemeene H. Communie der leden, 10 uur de Hoogmis, 1 uur Cat., 2 uur het Lof en gebeden voor de overledenen v. de zielenlijst, daarna H. Familie voor de mannen, half 5 Maria-Congregatie voor de meisjes in de kapel der Eerw. Zusters half 7 Maria Congregatie voor de jon gens. Wo. avond half acht ouderavond in ons Patronaatsgebouw. Do. te 9 uur gez. H. Mis met Veni Creator en Huwelijksplechtigheid, te 7 vur Lof ter eere van het Allerh. Sacra ment. Vr. avond-te 7 uur oefening van den H. Kruisweg voor de gel zielen. Za. nam. van 5half 9 uur gelegen heid om te biechten De gebeden worden verzocht voor En- gelbertus Rengs, die in den Heer is over leden. In den ondertrouw zijn opgenomen: Maarten Oskam en Elisabeth Joanna Schouten. Nicolaas Joannes Schaper en Josephina Gertrudis Maria Rault. EGMOND AAN DEN HOEF. Zo. dag van Aanbidding, om half acht voor de lev. en overl. leden van den Volksbond. Onder de H. Mis de algem. H Communie der leden, om 10 uur Hoog mis, 2 uur openbare Aanbidding, om 7 vur plechtig Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Ma. om 7 en 8 uur wordt de H. Com munie uitgereikt, om balf 10 de plechti ge gez. Uitvaart voor Anna de Waard, hsvr. van Jan Zonneveld, des avonds om 7 uur gelegenheid om te biechten ten huize van het hoofd der school. DL om half acht vcor Eduarda WaardNoort. Wo. om half 8 voor Hendrikus Ranzijn 12 uur Cat. in de kerk, des avonds te 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Do. om half acht voor Gerardus Bel- leman en Maria Levering. Des avonds van 56 uur de oefening van het H. Uur, Vr. half acht Maansdiepst voor Cor- Lelis Zijp. Za. half acht voor mej. Petronella, Ignatia Maria Broers-Doeswijk, des na middags van 48 uur gelegenheid om te biechten. Zo. om half acht vj en Maria Bruin. ST. DOMINICUS. (Zondag) de 23ste Zondag na Pinksteren, 6 uur, half 8 en 9 uur de stille H.H. Missen me*, onderrichting, te half 11 de Hoogmis met predikatie. On der alle H.H. Missen scbaalcollecte voor de St. Josephscholen, kwart over 12 en kwart vóór 1 Cat. voor de Groote Lee ring. Na den middag te 5 uur Congrega tie voor de mannep, 6 uur voor de jon gens, 7 uur Lof en conferentie, waarin de Eerw. Pater Gijlswijk bewijzen zal dat de Katholieke Kerk één is in haar leer en sacramenten en gehoorzaamt aan één Opperhoofd. Ma. avond 7 leden der Derde Orde .voor allen toegankelijk. Di. 9e der 15 Dinsdagen ter eere van den H. Dominicus, van 7 uur af uitstel ling van het Allerheiligste, 9 uur gez. H. Mis en des avonds 7 uur Lof. Di. middag moeten alle kinderen ko rren biechten om Woensdagmorgen te kwart over 7 gezamenlijk te communi- ceeren. Wo. avond 7 uur Congregatie voor vrouwen, waarna vetgadering van 1 bestuur der Congregatie. Do. feestdag van alle Heiligen onzer Orde, des avonds 7 uur Congregatie yoor de meisjes. Vr. avond 7 uur Lef ter eere van het H. Hart van Jezus. Za. avond Lof ter eere der Allerh. Maagd en Moeder Gods Maria. Zo. onder alle H.H. Missen liefdadig- lieidspredikatie en collecte voor de ge zinnen, die door de conferentie St. Do- mitricus van de St. Vincentiusvereeni- ging worden bezocht. half 78 uur, te 4 uur moeten meisjes komen biechten van de Zo. 23ste Zondag 8 en 9 uur de stille H.H. Missen, half 11 de Hoogmis, 1 uur Bijbel en Liturgie. Van 2—4 uur is de kerk open, 6 uur Broederschapslof met predikatie, kwart voor 7 Congregatie van den H. Aloy- sius. Ma. 7 uur Congregatie voor de meisjes. Di.'kwart voor 8 Congregatie voor de mannen. Wo. half 8 Congregatie voor vrouwen. Wo. op het Kerkhof gez. Req. met predikatie en uitreiking der H. Com munie. Do. avond 7 uur het Lof ter eere van het H. Sacr? ,ient. Vr. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Vr. middag 4 uur moeten de schooljon gens komen biechten, voor wie Zaterdag half 8 algemeene H. Ccmmunie. Za. van 46 en vau half 79 uur ge legenheid om te biechten. Te 4 uur moe ten de jongens komen biechten van de Zaterdagscne Leering, te half 7 de meis jes van het St. Agnes-Patronaat. Heden half 7 H. Mis voor Dirk Groot huizen, als lid van de mannen-congre- gatie, kwart voor 8 H Mis voor de lev. en overl. leden van den R. K. Volksbond, afd. Alkmaar. Do. half 10 Veni Cieator en gezon gen Huwelijksmis, A.s. Zo. kwart voor 8 H. Mis met Veni voor een 40-jarig Huwelijks-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 13