I HOORN. r 1 Haar zilveren nuweiijksjuDitetim. gebracht erioren een zikenh GEMENGD NIEUWS. ADVENTSO VERWE GING. END AM. EGMOND AAN DEN HOEF. St Pancras. Aaltje van Houttn Orijskerk. OBDAM. OBDAM. Bevolking. Ifijreko- men: Af ra Maria Kon n.j van Ursetn Oeertruida Catharina S tigers van Hei- loo. Johanna Tromp vrn Oterleek. Adri ana Mes van Alkmaar, Krugierstr 7. Wilhelmina Atkiana Huiberts van Op meer Wed. D. Boots. Vertrokken: Adrjanus Klaver naar de Worm er Klaas Jong" en vrouw n ar St. Pancias. Aaltje van Houten naar KUNST EN KENNIS. BINNENLAND. GROOTE MOLBNTENTOONSTELLLING TE KOOG AAN DE ZAAN. SPORT EN SPEL. ANNA PAULOWNA. ANNA PAULOWNA. VrijsteHinjr. Aan den di.n tplichtig’e G. Maars, is een jaar vriistel.injf vui den dienst plicht verleend, wegens persocnhjka onmisbaarheid. Mond- en klauwzeer. Liet het zich aanvankelijk aanzien, dat het mond- en klauwzeer in deze gemeente is geweken, thans werd aangifte ge daan, dat de ziekte onder d n veesta pel van Oetx Rentenaar is geconsta- Collecte. De onlangs in deze gemeente gehouden collecte ten bate van het Nationaal Hu>iei:hik voor Hare Majesteit de Konin^r n ter gelegenheid van Ül‘7 :---n beett f208.80 o, Politie. manchetknoop en een zwart lederen portemonnaie, inhoudende eenig* .geld. Gevonden een passer en een bru t) federen portemo. ha e, inh. eenig jfkkL Inlichtingen ter 1 MONNIK SCHERMERHORN. SCHAGEN. CASTRICUM. oen Dudink, A. M. Dudink, en cross country). uit de I op Parochiale Meisjesschool op Klaver f ■•3 d 0 den Zijn 1 I 1 t 1 1 >p ski's. :iaal buitenlandsche to geven lets zuiver ■e afstandloo- dit over PROEPV1SSCHERIJ. Men meldt ons uit IJmulden: Donderdagmiddag te 4 uur vertrok van “.nikker” van de it schip ig tutge- 2. de draaf van Egmond aan Zee, die 'oens Jagmorgen bezig was zijn sebeep- ossen. had daarbij het ongeluk, door „De Tuinbouw' Tambach. n ter secretarie iderdagmorgen had tns- schen een vrachtauto van de coop. Groen ma lerij en de vrachtauto van den heer K. alhier een flinke botsing plaats. De materieels scha de is nogal groot, dcfch wordt door de verze kering gedekt. IJs. In het Monnik endamergat ligt veel ijs. De verbinding van het Gat tot de wal geechilt voor een kleine gedeelte per tysvlet. -(o)- 15000.op te nemen. Aldus besloten. Bloemkoolteelt. De Voorzitter deelt mede, dat men ook hier wordt aangewezen op de teelt van bloemkool. De prijzen der witte kool zijn de laatste jaren niet bevredigend te noemen. Om evenwel eenig succes te kunnen berei ken, moet er gezamenlijk met de teelt be gonnen worden. Nadat nog vele hoeren het woord hebben gevoerd over deze nieuwe cultuur voor onze streek, wordt besloten een Commissie te be noemen, die zich met den verderen gang van zaken zal belasten, staande da vergadering gaven 34 personen zich reeds aan voor den douw van bloemkool. Bespreking over bet veilen van bewaar- kool. Do Voorzitter zegt, dat een regeling lezer zaak moeilijk is te bepalen. Toch moet het uit de hand verkoopen van kool zooveel mo gelijk worden tegengegaan. In het belang van de veiling moet er gezorgd worden voor een zekeren aanvoer, welke verkregen kan worden door het behoorlijk doorschieten der kool. Het bijleveren, wanneer de koopman niet voldoende heeft kunnen koopen, om een wagon vol te krijgen, brengt ook véle moei lijkheden mede. Besloten wordt om de bewaarkool zooveel mogelijk aan de veiling aan te voeren en h<4 bestuur te machtigen, met haar toestemming, aan de kooplieden consent te geven, in bij zondere gevallene, uit de hand te koopen. Bjj de rondvaag bespreekt de heer P. Groenland het open houden van bet vaarwa ter. Het bestuur zal trachten een ^schuit te huren, waarmede het water zooveel mogelijk zaf worden open gehouden. De heer’T. Leek zegt, dat het ophouden der kool niet door den afslager behoort te worden gedaan, doch door de betrokken bou wers zelf. Hierdoor ontstaat de moeilijkheid dat de kooplieden niet kunnen zien, voor welken prijs de producten worden opgehou den. Na eenige discussie blijft de afslager be voegd de producten voor de bouwers op te houden De heer Steltenpool vindt, dat er te veel belangstellenden in het veilingsgebouw toe gelaten worden, zoodat er soms geen plaats is voor kooplieden. De Voorzitter deelt mede, dat er het vol gend jaar geen abonnementen afgegeven zul len worden aan de bouwers en dat de bou wers, die kunnen toegelaten worden altijd bun plaats zullen moeten afstaan aan de kooplieden. Alsnog komt de’ heer Steltenpool terug op de kermis. In een vorige vergadering te' reeds besloten dat er actie zal gevoerd worden, de kermis te verstellen. De Voorzitter meent, dat deze acfle niet behoort uit te gaan van de Tuinbouwvereeni- ging, maar dat het beter is, dat zich een Commissie vormt, die een adres aan den Raad richt met verzoek de kermis op een an deren datum te bepalen. Hierna sluiting der vergadering onder een woord van dank, in het bijzonder aan den' Geestelijk Adviseur, met den Chr. groet. EGMOND AAN DEN HOEP. Ongeval. Schipper hier Woe je te lossen. J OBDAM. „De Tuinbouw.” Dezer .lagen vergaderde de Vereeniging „De Tuinbouw” in het Café van den heer J. Tambach. De Voorzitter, de heer H. Bakker, opent de vergadering met den Christelflken gioet en een woord van welkom. Ingekomen is een adres van de afd. Waar land van den L. T. B., waarin wordt verzocht een bijdrage te willen toezeggen voor de groote schade aangeriebt door hagelslag. Besloten wordt 50 te geven. Van den l’lantenziektenkundigen Dienst te Wageningen een schrijven, waarin gevraagd wordt een Commissie te benoemen, bestaan de uit een correspondent en 2 leden. Aange zien de vereeniging hier niet zoo groot is, gaven 34 personen zich reeds aan voor den gewezen, n.L de heer C. Henselmans. Volgt bespreking geldaan vraag voor kunst mest op crediet. De Voorzitter deelt mede, dat het vorige jaar een bedrag van 10.000.is aange vraagd. Gezien de tegenwoordige omstandig heden, vraagt bet bestuur voor dit jaar vol macht van de vergadering, een bedrag van Dijkgraaf van Weet .SU in onderhandeling getreden. Na eenige briefwisseling en bespreking is tenslotte overeenstemming verkregen over de volgende transactie. De gemeente Hoorn neemt van „Drech terland’’ in beheer en onderhoud over den weg met de bermen en bestrating loopende vanaf het transforrhatorhuisje staanfle aan de Veemarkt tot den spoorwegovergang aan het Keern, terwijl Dijkgraaf en Heemraden zich bereid verklaren te zullen medewerken, dat de eigendom van het gedeelte dat op naain vén „Drechterland” staat, ten natno van de gemeente wordt overgeschreven. „Drechterland” neemt in beheer en onder houd van de gemeente over het voetstraatje buiten de spoorlijn tot aan de grens van de gemeente Zfvaag over een lengte van onge veer 1200 Meter en zal zorgen voor vernieu wing en verbetering van dat voetstraatje op de wjjze als Dijkgraaf en Heemraden zullen bepalen. „Drechterland” betaalt aan de gemeente vijf duizend gulden ,te voldoen in de jaren 1926 tot en met 1980 elk jaar 1000, in de maand November na het innen der omslagen. Naar de meening van B. en W. is bovenbe doelde transactie voor de gemeente aanneme lijk, vooral omdat door deze .overneming, eene belangrijke verkeersverbetering moge lijk wordt. Op deze wjjze wordt tevens tot eene oplossing gebracht de reeds eenige jaren loopende kwestie omtrent het Voetstraatje langs het Keern. Verbetering van dit voet straatje is dringend noodig en de gemeente sou zich hier voor beduidende kosten moeten getroosten. B. en W. stellen den Raad voor hen te machtigen met Dijkgraaf en Heemraden voor- noemd bovenbedoelde transactie aan te gaan. MALARIA-BESTRIJDING. Evehals elders is ook bij bet gemeentebe stuur ingekomen het verzoek tot bijdrage in de koeten verbonden aan de malaria-be- 'Strijding. B. en W. stellen den Raad voor do gevraagde 1 eenl per inwoner te verstrekken. „AUe dal moet gevuld worden!” De herders hielden de wacht bij hunne kudde. En ziet een Engel des Heeren stond bij ben, en de heerlijkheid Gods omstraalde ben en zjj werden door groote vrees bevangen. En de Engel z'eide hun: WHt niet vreezsn: want zie, ik boodschap u een groote vreug de, welke zjjn zal voor al het volk, dewijl heden in Davids stad de Verlosser geboren is, die is Christus de Heer. En dit zal u ten teeken zjjn: Gij zult een kind vinden in doeken gewikkeld, en gelegd in eene krib be.” Ziedaar de genade Gods, de roepstem des hemels! „De herders spraken nu tot elkander: Laat ons naar Bethlehem gaan en bevinden het woord dat ons geschied is, wat de Heer ons «getoond heeft. En zjj kwamen met spoed: en vonden Maria en Jozef, en het kind liggende in eene kribbe. Dit ziende erkenden zjj het woord, wat hun aangaande dit kind gezegd was.” En de herders keerden terug, God ver heerlijkend en lovend over allee, wat zjj ge hoord en gezien hadden. Ziedaar de medewerking met Gods gena de, het gevolg geven aan de roepstem des hemels! Ook tot ons is de blijde boodschap, het Evangelie der Verlossing gekomen. Ook voor ons klinkt het woord: „Wflt jrfet vree- zen!” En dit beantwoordt weder aan den oproep van den heiligen boetgezant, Joan nes de Dooper, in de Jordaanvlakte: „Alle dal moet gevuld worden”, voor wie n.L met Kerstmis het heil des Heeren wil aanschou wen. „Alle dal moet gevuld worden.” Alle af scheiding tusschen God en den mensch moet als een kloof gedempt worden. Dit geldt vooral de vreesachtigen en de klein moedigen; en behelst de gewichtige waar schuwing, dat het nooit geoorloofd is met Kain uit te roepen: Mijne zonden zjjn te groot, dan dat ik er vergiffenis van zou kunnen bekomen; alsmede de ernstige ver maning, dat men nimmer aan zjjn zaligheid mag wanhopen. De hemelsche Vader toch is altijd bereid, zijn gevallen kindk Want ’g Heeren IJmuiden het motorschip Mjj. van denzelfden naam: rust om in de Roodb Zee een onderzoek in"te stellen naar de mogelijkheden voor de zee- vtescherq aldaar, op touw gezet door een par ticuliere maatschappij. Het motorvaartuig is voorzien van 2 Diessel-motoren en wordt voortbewogen door 2 schroeven, waarbij een gemeten vaart bereikt kan worden van 1« mjjl als gemiddelde. In het vaartuig is een naar de 'aatst eischon des tijde frissohe machinekamer g» bouwd, voorts 2 slaapsalons een laboratorium voor zee-onderzoek, een badkamer en een kamer voor den marconist, daar het schip te voorzien van draadlooze telegrafie. Een winch aan dek, welke door den motor wordt gedreven, zal op de wijze, zooals die bij de stoomtreillers in toepassing is, worden gewend voor het uitzetten en binnenhaiea van de visehborden en lijnen, aangezien uien daar wenscht te gaan vteschen geheel over eenkomstig het stoomtreiler-sijsteem. De equipage bestaat voorloopig uit den kapitein, 2 stuurlieden, een marconist en twee macht nisten. Het dek volk zal worden aangeworven in het buitenland. We vernemen, dat de heer R. de Boer, reS» der te Haarlem en Directeur van de Maat schappij Noorderlicht, te Umuiden, de reis over land zal doen tot de eerste aanlegplaats, om dan aan boord verder de leiding op zich te nemen van dese ongetwijfeld hoogst inte ressante proefneming ep iHepzee-visscüerfj- gebied. Met belangstelling worden te Umuiden de resultaten van deze proefneming gevolgd. WAT WIJ WETEN EN NIET DOEN. Wij weten, dat we rechte moeten houden, wanneer we elkaar op straat of weg te voet, per fiets, per auto, per motorfiets, per rij tuig, per vrachtwagen tegenkomen om ge legenheid tot passeeren te geven. Wjj weten, dat we links moeten voorbij gaan den voetganger, den wielrijder, den automobilist, den motorfietser, den koetsier, den voerman. Wjj weten, dat we rechts moeten houden om hun, die ons willen inhalen, bet passee ren mogeljjk te maken. Wjj weten, dat we per auto geen gebruik mogen maken van de rijwielpaden als dat voor het uitwjjken niet noodig is. Wjj weten dat we op een rijwielpad niet naast elkaar mogen blijven rjjden, als andere wielrjjders passeeren willen. Wjj weten, dat geen vee over een rijwiel pad gedreven mag worden als dit niet noodig is uit een oogpunt van veilig verkeer. Wjj weten, dat we niet midden op een straat of weg moeten gaan staan voor het diaken van een praatje. Wjj weten, hoe gevaarlijk bet ie, dat kin deren de straat als speelterrein gebruiken. Wjj weten, dat de wetten er niet zjjn om te wtjrden overtreden. Wjj weten nog veel meer, hoe ’t niet moet en toch doen wjj het, d.w.z- het meerendeel der menseben. En waarom doen wjj het? Waarom doen we niet gelijk het behoort? Ja, waarom niet?. („De Kampioen BOEK EN BLAD. Enkbuixen, MedemMik en D* Streek. Uitgave N.V. D. Y. Alt*’; Uit- gevers- en Coumntenbedriji. Van de hand van den heer U. G. Dorbout is verschenen bjj de N.V. D. Y. Altas In gevers- en Courantenbedrjjf te Amsterdam, een gids van „Enkhuizen, Medemblik en De Streek.” De schrijver geeft fa den gids een korte historische verhandeling vu bovengenoemde plaatsen en weidt tevens over het beden uit. Mpoie foto’s verluchten den tekst, die voor bezoekers aan De Streek en de twee feiider zeeplaatsen zeer veel interessants biedt. --- ONDERWIJS. Door het R.-K. Parochiaal Kerkbestuur wordt ten behoeve van de R.-K. Parochiale Jongens- en Meisjesscholen, door het Be stuur van de Vereeniging voor Christelijk lager onderwjje en door het Bestuur van do R.-K. Schoolvereeniging „St. Aloysius” ten behoeve van het R.-K. school voor U. L. O., over het jaar 1923 uitkeering van de ge meentelijk o vergoeding gevraagd, bedoeld in het eerste lid van artikel 101 der Lager- onderwjjswet 1920. In verband met dit wetsvoorschrift stellen B. en W. den Raad voor deze vergoeding voro het jaar 1928 vast te stellen, voor zoo veel betreft: De R.-K. Parochiale Jongensschool 4478.86. De R.-K. 442657. De school voor Christelijk L. O. 664.21. De R.-K. school vooh U. L. O. op 1843.63. HET KEERN. Bjj het nemen vu maatregelen tot verbe tering vu het Keern als toegangsweg tot de stad, stuitten B. en W. op het bezwaar, dat op het gedeelte Keern vanaf den Westersin- gel tot au den overweg door Drechterland en voor een ander deel door de gemeente zou moeten worden onderhouden, terwijl bui ten de spoorlijn de verplichting tot onder houd der beetrating van den weg off Drech terland en de verplichting tot onderhoud van het voetpad op de gemeente rust. Om aan dezen ongewenschten toestand een einde te maken zjjn B. en W. met de heeren T en Heemraden van het Ambacht est-Friesland genaamd „Drechterland” des veld® verwelkt hij. Gods barmhartigheid echter is van eeuwig heid en blijft in eeuwigheid. Hoe treffend corrcspondeeren hiermede de uitspraken en de daden van Davids grooten Zoon, Christus! Ook over 's Heeren lippen heeft het woord geklonken: „Nolite timcre, Ego sum. Wilt niet vreezen, Ik ben het!” Ik. Uw Verlos ser en Zaligmaker; Ik Uw Redder en Hei land, die om u menschen en om uwe zalig heid uit de hemelen ben nedergedaald. Komt allen tot Mjj. die belast en beladen zjjt, en Ik zal u verkwikken. Ik ben niet gekomen om rechtvaardigen te zoeken, maar om zondaars zalig te maken. De ge zonden hebben geen geneetdieer van noode, maar de zieken. Ik ben de barmhartige Sa maritaan, die olie en wijn bezit, om al uwe wonden te zuiveren, te verzachten en te heelen. Al waart gij door de zonde ook rood als scharlaken, Ik zal u witter was- schen dan sneeuw; al waart gij als karmo zijn, Ik zal u blank maken als wol. Ik zal uwe zonden achter Mij werpen, om ze niet meer te gedenken. Ik zal ze begraven in de diepte van den Oceaan. Zóó spreekt onze goede Meester volheid van Zjjn liefderijk Hartl Bjj zooveel uitingen echter vau ontfermen de liefde heeft Jezus ook de daad gevoegd. De graadmeter der liefde is het offer. Al weldoende gaat Hij rond, vermoeie nissen en afmattingen troteeerend. En de blinden zien, en de doeven hooren, en de stommen spreken, en de kreupelen springen op als herten, en de melaatschen worden gereinigd, en de bezetenen verlost en je doo- den verrijzen (Jairue’ dochter, de Jongeling van Nairn, Lazarus). Ook de dooden naar de ziel. De goede Herdei doorkruist het gansche land, om de afgedwaalde schapen vu Is raël te zoeken. De Heer roept Levi uit zijn tolhuis, en hij wordt zijn apostel.. Hij wacht bjj Jacobs put de Samaritaan- sche vrouw, en zij bekeert zich. Hij wenkt Zacheus uit den vjjgenboom, en deze schenkt de helft zjjner goederen aan de armen; lierstelt het gepleegde onrecht vier voudig, en zijn huis is heil geschied. in het huis van Simon den Farizeér be sproeit Magdalena ’s Heeren voeten met hare tranen en droogt ze af met hare haren en haar worden alle zonden vergeven, om dat zü veel heeft lief gehad. In den Hof van Olijven noemt Hjj Judas, den verrader, nog ziju vriend. In het paleis van den Hoogepriester Kai- phae werpt Hij een blik van ontfermende liefde op Petrus en deze gaat naar buiten, en weende bitterlijk. Aan Zijn kruis bidt Hjj voor Zjjn beulen: „Vader, vergeef het hun, want zjj weten niet wat zjj doen!" Stervend schenkt Hjj het leven aan den moordenaar: „Heden zult gjj met Mjj zjjn In het Paradijs!” I^Uqn wjj derhalve in dezen Adventstijd vol vertrouwen opgaan tot den troon van dien liefderijken Meester. Alle dal moet gevuld worden. Stellen wij alle vrees ter zjjde, verbannen wjj alle klein moedigheid uit ons hart, alle angstvallig heid uit ons geweten. Kom, het Kerstkindje tracht U. En gjj zult geljjk de Herders zjjn kribbetje verla ten: God verheerlijkende en lovende over allee, wat gjj gehoord en gezien hebt. Kom, en proef hoe zoet de Heer is! Alkmaar, den 5en December 1925. Deken OOMS. Duitschland, Hongarjje en van sport is intcrnatlo- itgesloten, en te oor delen naar de groote belangstelling door de geheele wereld en zelfs door Amerika bij de laatste Noordelijke Spelen in 1922, wordt verwacht, dat aan de Noordelijke Spelen, welke van 6 tot 14 Februari 1926 in Stock holm zullen plaats vinden, een groot aantal deelnemers van alle landen, waar de moge lijkheden tot wintersport bestaan, zullen meedoen. Het program van de Noordelijke Spelen .omvat: Wedstrijden in skiloopen (loopen over lan gen afstand, springen, gecombineerd heuvel en cross country). Schaatswedstrijden (schoon- en hardrij den). Ruiter wedstrijden (afstandrjjden, steeple chase, springen, loopen- en jagen op ski’s). Bandy en Yshockey. Curling. Wedstrijden met jjsjachten en zeilschaat- sen. Militaire wedstrijden te voet en o, Met het doel om speci gasten Je gelegenheid te Noordelijks te genieten wordt in bet pro gram der Spelen een tocht met ijsbrekers op genomen, waarbjj gelegenheid bestaat tot visschen. Met betrekking tot het lange pen op ski’s zjj medegedeeld, dat een afstand van 3060 K.M. voor mannen en 10 K.M. voor vrouwen, gaat. Over de eerstgenoemde afstanden is de strjj.l zeer he vig tusschen Zweden, Noren en Finnen. Bjj de spelen in 1922 maakte de winnaar van do 80 K.M. een tijd van 2 uur 11 minuten en No. 12 2 uur 21 minuten. De afstan van 60 K.M. werd door den winnaar in 4 uur 44 mi nuten afgelegd en door No. 10 in 6 uur en 20 minuten. De winnares van de 10 K.M. deed 58 minuten over het traject. iedere nieuwe viering van de Noordeijjka Spelen de ontwikkeling van het wintersport- leven in het Noorden een flinke stap voor waarts is gegaan, en dat deze „Spelen” om de vier jaren nu een traditioneel en algemeen voorbeeld voor de leidende personen van do verschillende wintersporten in de Scandina vische landen vormen. De „Noordelijke Spelen" zjjn echter in geen enkel opzicht gesloten voor enthousias ten van ijs- en sneeuwsport in andere landen. Reeds bij de opening in 1901 namen aan do schaatswedstrijden deelnemers uit Engeland, Duitschland, Hongarjje en Noorwegen d*tl. Ook in andere takken nale deelneming niet uil De Vereeniging „De Zaansche Molen”, in samen werking met de Zaandamsche Oudheid kundige Vereeniging Jacob Honig Jz. Jr.", zjjn voornemens een tentoonstelling op mo- lengebiod te organiseéren. Uit de van alle kanten gekomen toezeggingen blijkt, dat deze expositie buitengewoon interessant zal worden. Men zal er vinden een collectie molenmo dellen, historische documenten als koop- eu windbrieved, conetructie-teekeningen, de zeldzame eude z.gji. molenboeken, een uit gebreide verzameling foto's, gravures, teeke- ningen van Zaansche molens, molen- en mo- lenniakers-gereedschappen, oude olieverf schilderijen (waarvan verschillende met draai baar mechaniek). De tentoonstelling zal worden gehouden van 24 Doe. 1926 tot en met l Jan. 1926 in eenige lokalen vaa de Openbare School u Koog aan de Zaan, daartoe welwillend dooi de gemeente afgestaan. De opening zal geschieden ten Raadhuize van Koog a. d. Zaan, waarbij de heer W. F. G. L. Driessen, burgemeester en tevena eere- voorzitter van de Vereeniging ,JDe Zaansche Molen”, de openingerede zal nouden. De bekende Zaansche oudheidkundige, de heer G. J. Honig, stelt zich voor daarna een kleine geschiedkundige verhandeling over de 1 a «k ma A a. A a Waar de Zaanstreek zijn en bloei aan den windmolen gehad, stelt men zich voor tot de openings plechtigheid de gemeentebesturen van alia Zaansche gemeenten uit. te hoodigen, zoo mede vertegenwoordigers uit den kring van handel en. nijverheid. op te heffen. natuur is goedheid en Zjjn weieu liefde, en de schat Zijner barm hartigheid oneindig! Hoort hoe de koninklijke voorvader van Jezus het uitjubelt: „Loof mijne ziel, Heer: en al mijne vermogens, looft heiligen Naam. Loof, mijne ziel den Heer: en wil al Zijn weldaden niet vergeten. Die verzoeningsgezind is tegenover al uwe ongerechtigheden: Die al uwe zwakhe den geneest. Die uw leven terugkoopt uit den afgrond. Die u kroont in barmhartigheid en ontfer- mingén. Die uwe begeerte met weldaden vervult: aal uwe jeugd ate die van een arend ver nieuwen. De Heer bewijst barmhartigheid. Ontfermend en barmhartig te de Heer; lankmoedig en seer barmhartig. Hij behandelt ons niet volgens onze zon den: Hij vergeldt ons ook niet naar onze ongerechtigheden Zoover hét Oosten afstaat van het Wes ten: zoo ver verwijdert Hij onze zonden van ons Gelijk een vader zich ontfermt over zijn kinderen, zoo heeft de Heer zich ontfermd over wie Hem vreezen, want Hjj kent one gestel. Hjj te gedachtig dat wij atof zijn: 'a men schen levensdag u al hooi, gelijk een bloem IJSSPORT. DE NOORDELIJKE WÏNTERSPORT- SPELEN. (6 Februari tot 14 Februari 1925.) Men schrijft ons: Het spreekt vanzelf, dat een wiatersport- leven, zoo intensief en algemeen als In Zwe den, zijn hoogtepunt moet vinden in een groot aantal meer en minder belangrijke wed strijden in de verschillende takken dezer aport. Inderdaad worden dan ook club wed strijden door bet geheelb land op lede ren Zondag en zelfs op weekdagen ge houden, terwijl in Februari en Maart om de kampioenschappen gestreden wordt, en groo te internationale ontmoetingen plaats -.vin den, waarheen bekwame en sterke tegenstan ders worden afgevaardigd grootendeels uit Noorwegen en Finland. Iedere vier jaren worden deze Internatio nale wedstrijden geconcentreerd in een groot- sche ontmoeting „Ds Noordelijke Spelen”, welke te Stockholm jvorden gehouden en waar de beste wintorsportathleten der we reld elkander ontmoeten. Het was het herlfveu der Olympische "Spe len, dat aan de leidende sportlui in Zweden het prachtige idee gaf, om de noordelijke wintersporten gedurende één week in een on afgebroken serie van wedstrijden te combi- neèren met het doel om met vereende krach-'- ten een beeld te geven van het rijke sport- Teven, dat Zweden gedurende den winter heeft, en om een zoo volledige mogelijke ver- tooning te geven van de Noordelijke Winter sporten in nun groote verscheidenheid. Met als voorbeeld de oude klassieke wedstrijden, kwamen verziende mannen met Generaal Balck aan bet hoofd tot de overtuiging dat deze „Winterspelen” een buitengewoon be langrijke functie konden en mqesten vervul len ter verbetering van de nationale gezond heid en ter vorming van een nationaal ka rakter. Het was in Februari 1901, dat Zweden de aandacht van de geheele sportwereld tot zich trok bij de inwijding van de eerste Noorde lijke Winterspelen in Stockholm. Het goed georganiseerde en schitterend uitgevoerde begin, bleek een goed voortee- ken te zijn voor het blijvend bestaan van deze winterspelen. Reeds bjj het opzetten der plannen waa de leidende gedachte, dat de apelen met regelmatige tusschenpozen moes ten terugkeeren en moesten ontwikkeld wor den tot een sportieve middenwintergebeur- Mteis, waarop de krachtige en sportliefhab- I bande jeugd te samen moest komen, en in derdaad te men in dezen opzet geslaagd. Het mag gernst gezeg worden, dat met sprekken 719; tdegrammi postivaarde 785.33 H; ld regels 282.82 X; geldelijke 103.078.56%; totaal idem vanaf Januari 708.176.86%, Bedrjjfsomzet f 984.76%; to taal vanaf Januari 12492.20. Botsing. lX»d met de Zaandamsche Oudhèid- zijn voornemens een tentoonstelling kanten gekomen toezeggingen blijkt. worden. heer G. J. Honig, stelt zich voor daarna Molens aan de Zaanstreek te houden. geheele bestaan beeft te dansen de gladheid van de loopplank te vallen, juist I toea hij een zwaren zak male aan wilde tren- iakte met zak en al te water. I omstanders hem op het droge hadden geholpen, bleek, dat hij zich bq den val ook nog ernstig bezeerd had. Men moest hem van de plaats wegdragen, terwijl j|j la ter per auto naar zijn woning te Egmond aan Zee werd vervoerd. SCHERMERHORN. Bevolking. Inge ko men personen: J. Kolk, van Z. en N.-Schcr- roer. H. F. J. Wameling, van Schoten. Vertrokken personen:^. M. de Jong, M. A. Dudink, A. M. Dudink, H. Dudink, B. J. Du dink, L. A. Dudink, G. Th. Dudink, allen naar Nüinegen. SCHAGEN. Politie. Verloren: een ze gelring, een lorgnet. Gevonden: een sleuteltje, een ketting, een pet, een portemonnaie, een bont, een omslag doek, een kinderpantoffel. CASTRICUM. Bevolking. Vertrokken J. C. Hartkroon, naar Alblasserdam; A. J. Zaat en G. Goers, beiden naar Alkmaar. Posterijen. Gedurende de maand No vember werden de volgende stukken ten hulppostkftntoor alhier behandeld: Expresse brieven 6; aangeteekende brieven ontvangen 72; idem verzonden 43; ontvan gen postwissels 185; verzonden idem 516: ge deponeerde borderellen 6; ingevorderde kwi- tantiën 75; verzonden pakketten 117; ont vangen waarde verrekenpaketten 22; inge legd Rjjkspostspaarbank 8664.07; terug betaald idem 2199.05; uitbetaalde ouder domsrente '1201.interiocale telefoonce len 103; verkochte idem rente en plak- omzet f 282.82%;

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 6