„ONS BLAD” SCHAATSEN! Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: Me *7» 'i ffl I FEUILLETON. DE GEHEIMZINNIGE MOORD. Fa. G. S. Ruiter, Akkrum. DE WILD, BUITENLAND. Staten-Generaal. BINNENLAND. De Kabinetscrisis. Verspreide Berichten. WeeMdBf Beeember IMS postgiro imssi i»e Jaargun- UIT DE PERS. De opdracht aan Dr. De Visser. een poli» verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 5OO,- Korte beHchten. AbonnementsprQitt •er Kwiron voor Alkmaar koor builen Alkmaar f 2M |let Oeflluttreerd Zondagsblad 0 60 f nooger. alle abonné’u wordt op amnirrag» gratia POSTGIRO 104863. POSTGIRO 1*4861 <O> De 1 I l© pun- de oom- Talafoon 34 «n 35. Laat over de Boteretraat, Alkmaar. t igelsche departement van d, dat er van het begin bezetting in het Rynland af tot eind DE TE PARIJS ONTDEKTE SPIONNAGE ZAAK. Volgens de bladen, die groote beteekenie hechten aan de zoo juist ontdekte spionnage- affaire te Parijs in verband waarmede reeds Marthe Moreuil en drie Engelschen gearres teerd zyn, zouden twee van deze laatsten reeds bekend hebben te behooren tot een ge heime organisatie. Zy beweren echter, dat de gegevens, welke zij ‘trachtten te verzamelen, slechts voor hand elsdoeleinden dienstig wa ren. In ieder geval zijn talrijke tegenstrij digheden in hun verklaringen te constatee- ren. gedeelte der langer de F. de Savor- HET ONTWAPENINGSVRAAGSTUK. Do Volkcnbondsraad heeft gisterochtend een bespreking gehouden over het rapport van het Raadscomité omtrent de instelling van het werkprogram van een bijzondere commissie van voorbereiding eener interna tionale ontwapeningsconferentie. In deze vertrouweljjke bijeenkomst heeft de Raad de lijst vastgesteld van de staten, die buiten de tien Raadsleden in deze com missie vertegenwoordigd zullen zijn. Naar verluidt zijn het: Duitschland, Sovjet-Rus- land, Ver. Staten, Polen, Roemenie, Zuid-Sla- vië, Finland en Nederland. De Volkcnbondsraad is het eens geworden over de samenstelling der commissie van voorbereiding der ontwapenings-conferentie. Behalve de 18 reeds genoemde landen zal ook Hongarije deel uitmaken van de commissie. ■elsche onderofficieren en Duitsche meisjes iet legerregister ingeschreven zijn. Het Engetsche Lagerhuis heeft de wet inzake de lersche grensregeling aangenomen. De Amerikaansche begrooting voor het jaar 1926 ’27 is 160.000.000 dollar hooger DE TIJDREKENING. In een nota naar aanleiding van bet verslag over het voorstel van wet van den heer Van der Waerden c.s. tot wijziging van de Wet van 23 Maart 1918, gewüzigd bjj de wet van 22 Maart 1922, tot tijdelijke afwij king van de wet van 23 Juli 1908, tot in- D e T ij d schrijft over oud-minister Visser’s taak o.a. het volgende; De heer De Visser zal zelf hebben uit te maken, tot welke groepen bij zich wil wenden om steun te krygen; hij kan over leg plegen met de groepen der rechterzijde alléén, 'of zich richten bijvoorbeeld tot de OhrisL-Historischen en Anti-Revolution- nairen, met uitschakeling van de Katholie ken. Ook staat het hem volkomen vrij, <1° medewerking van linksche partijen in te roepen. Slaagt de formateur er niet in een kabinet uit een meerderheid in de Tweede Kamer te vormen, dan laat de opdracht hem voldoende ruimte om .met een min derheidskabinet In zee te gaan. Dr. De Visser kan dus alle .richtingen uit. Toch zal de Christ.-Hist. formateur, als wij ons niet sterk vergissen, zegt het blad, in eerste instantie probeeren, de samenwerking der rechtsche partijen te herstellen. In dat geval past de katholieke pers groote be scheidenheid. Wanneer de dokter komt in de kamer, waar een zwaargewonde te zieltogen ligt, dan blijven de huisgenooten ernstig-stil en kijken zwijgend toe. Deze dokter heeft ons vertrouwen. Misschien weet hij ook het geneesmiddel aan de hand te Hoen, om do geslagen wond te heelen. Als medevoe lende huisgenooten in het rechtsche gezin, wachten wij met vertrouwen op de bood schap, die de dokter ons zal brengen. Als menschelyke kracht hier nog iets ver mag zal dr. De Visser ons vertrouwen, be- •luit Fla ninf tn 1r.nr ofnllnr» Dr. De Visser confereert. Dr. J. Th. de Visser, die door de Koningin is belast met de vorming van een parlemen tair kabinet, beeft reeds gistermiddag kort na het ontvangen van die opdracht eenige conferenties gehouden. De C. H. Kamerfractie komt vanavond in het Tweede Kamergebouw bijeen, in verband met den politieken toestand. De bijeenkomst der rechtsche fracties. Omtrent de conferentie van vertegenwoor digers der drie rechtsche fracties, verneemt „Het Volk’’: Van elke fractie waren twee leden op deze bijeenkomst aanwezig. De conferentie was belegd op initiatief van één der drie recht sche fracties, echter niet op initiatief van de katholieken. De heeren Nolens en Aalberse vertegenwoordigden laatstgenoemde fractie en hebben in de bijeenkomst te kennen ge geven, dat een oplossing van bet conflict met de ehristelijk-historiseben slechts zon kunnen worden bereikt door toenadering van de chrUtelyk-historischen tot het stand punt der katholieken. In onzekerheid. Naar de „N. R. Crt." verneemt bestaat op dit oogenblik uog zoomin bij de christelyk- historische als bij de roomsch-katholieken le den der Tweede Kamer eenstemmigheid om trent de mogelijkheid iaat staan den in houd van een compronis. Er is in den boe zem dier fracties zelf nog meeningsverschfl. Intusschen is de Katholieke Kamerclub niet bijeen geweest sinds de vergadering, waarin tot een afwijzend antwoord aan mr. Marchant werd besloten. A.s. Donderdag zal zij weder samenkomen, een dag later dus dan het hoofdbestuur der Christelijk-Historiscbe Unie, welks vergadering ook door de leden der Eerste en Tweede Kamef zal worden bijge woond, en van roomsche zijde met belang stelling wordt afgewacht. Kort na dit hoofd bestuur, op Woensdag 9 December, zal de Christeljjk-Historische Tweede Kamer-fraotie opnieuw een vergadering houden, welke van invloed kan zijn op het verloop en de oplos sing der crisis. De bespreking, welke j.1. Maandagavond in het gebouw der Tweedo Kamer tusschen de voorzitters en secretaris sen der drie rechtsche fracties heeft plaats ■gehad, droeg een zeer welwillend karakter, maar heeft voorshands nog niet tot een mo dus vivendi geleid. Men leeft dus nog in on zekerheid. HERWONNEN LEVENSKRACHT. Zooals bekend is, vlfert Herwonnen Levens kracht 15 December a.s. zijn koperen jubilé. Feestelijkheden zijn daaraan niet verbonden en toch zal die dag wel niet onopgemerkt voorby gaan. Dit blijkt ‘nu reeds uit net vol gende. Het comité te Hilversum besloot om aan de vereeniging een gift van f 100 te geven, het bestuur vrijlatende dit geld naar goed dunken te besteden. Naar we vernemen bestaat ook bij ande ren een voornemen, op dezelfde manier dezen dag te herdenken. NOODLOTTIGE GASONTPLOFFING. In de afdeeling benzolfabricatie der ko lenmijn „De Wendel” te Hamtn, heeft Maan dagmiddag tegen twee uur een ernstig on geluk plaats gehad. In een pas enkele dagen buiten gebruik gestelden gaskoeler ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak een- gas ontploffing. Twee aan den koeler arbeidende smeden stortten een- hoogte van twin tig meter naar beneden en waren op slag dood. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Over de opdracht aan dr. De Visser, tot vorming van een parlementair kabinet, schrijft „De Maasbode” het volgende: Met de opdracht aan dr. De Viseer is de huidige crisis in een nieuw stadium ge komen. Als tweeden in de rij dergenen, die wel bewust de breuk in de rechtsche samen werking hebben veroorzaakt en dus bare gevolgen voor bun verantwoording heb ben te nemen, zijn na Marchant’s éefcec de chrietelijk-historiscben aangewezen voor een poging, aan ons land een levensvat baar kabinet te bezorgen Evenals voer Mr. Marchant luidt de op dracht, dat het een parlementair kabinet moet zijn. Of wij vooral met het oog op de persuitingen, onder verantwoordelijkheid van den nieuwen formateur zelven in bet licht reven erg optimistisch denken over de kansen van slagen dezer tweede poging?’’ „Vooralsnog”, zoo beantwoordt het blad deze vraag, „zien wij den politieken toestand steeds meer verwikkeld worden en veel suc ces durven wij ook van dr. De Visser’s on dernemen, bjj de situatie van bet oogenblik, ons niet' beloven.” Dat kan beteekenen een grootere uitzen ding van patiënten. DE ZOMERTIJD. De directie der Nederlandsclu Spoorwegen heeft met betrekking tot de aanhirigige wets voorstellen tot wijziging van de wetten be treffende de invoering van een wetteljjken tijd de volgende beschouwingen en bedenkin gen ter kennis van de regeering gebracht. Werd het voorstel van den heer Van der Waerden- c. s. wet, dan zou dit beteekenen, dat bij invoering van den zomertijd, in Bel gië en Frankrijk met een vervroeging van een uur en te gelijkertijd hier te lande met een vervroeging van 40 minuten niet alleen de naar en van Duitschland loopende treinen 40 minuten later gelegd, maar ook die, welke - naar en van België en Frankrijk loopën 20 minuten vervroegd zouden moeten worden. Men zou dan verkrijgen een gelijktijdige wijziging, zoowel van de treinen, die bet ver keer met Duitschland als van die, welke bet verkeer met België en Frankrijk bedienen en wel een verschuiving in verschillende rich ting waardoor zeer ten nadeele van het rei zend publiek een verstoring van de continuï teit in de dienstregeling zou worden teweeg gebracht, grooter dan ooit tengevolge van den zomertijd is noodig geweest. Het zou voor de Nederlandsche Spoorwe gen ondoenljjk zijn om bij een dergelijke in grijpende wijziging van den treinenloop tus- schen de verschillende treinen nog een eenigs- zins behoorlijk verband te behouden. Wil men overeenkomstig de bedoeling van het voorstel tot een toestand geraken, die zooveel mogeljjk tegemoet komt aan de te genstanders van den zomertijd, dan zou dit, zonder dat bet reizend publiek daarvan de dupe behoeft te worden, bereikt kunnen wor den door met behoud van een tijdsverschil van een uur den omvang van den zomertijd te doen samenvallen met de invoering van de nieuwe jaardienstregeling, zulks in 1926 op 15 Mei. Uit den aard der zaak zou de meest bevre digende oplossing verkregen zijn, indien in dat geval ook in België en Frankrijk tot in voering van den zomertijd op datzelfde tijd stip besloten kon worden, doch daarop schjjat voorloopig geen uitzicht te bestaan. Het voorstel van den heer Braat zou, tot wet geworden, het gevolg hebben, dat om zich tot 1926 te bepalen telkens op de na te noemen data een dienstregeling moet wor den ingevoerd, die afwijkt van de daaraan voorafgaande: op 4 of 18 April bij invoering van den zo mertijd in België en Frankrijk; op 15 Mei de nieuwe jaardienstregeling; op 6 Juni by invoering van den zomertijd in Nederland; op 29 Augustus bij het einde van den zo mertijd in Nederland. op 3 October bij het einde van den zomer tijd in België en Frankrijk. Afgescheiden van het feit, dat zulks voor* den spoorwegdienst onuitvoerbaar zou zijn, zou een dergelijke regeling voor het publiek een niet te aanvaarden achteruitgang betee kenen. voorkomen van een echten kenner, het glas wijn aan den mond bracht, dat de bediende voor hem had ingcschonken. „Voortreffelijk!” riep hij, met de lippen smakkende, „welk een heerlijk bouquet! Kan ik je met een glas dienen, Jan!” ging hij op gemeen zamen toon tot den bediende voort. „Deze was met de aanbieding hoogst ver eerd, en nam het glas, dat Carter hem liet in schenken met eene beleefde buiging in de hand. „Ik wist ook wel,” vervolgde Carter, „dat uw meester er een goeden kelder op-na hield. Niet lang geleden nog hoorde ik een mijner Londensche vrienden de lof van den „St George” in dit opzicht vermelden.” „Waarlijk, mijnheer?” vroeg de knecht met zulk een verrukt gelaat, alsof de roem van het hotel zijns meesters voor do helft op hem neerkwam. „Mijn vriend had het, meen ik, van den bankier Walter,” hernam de commissaris. „0 ja!” antwoordde de bediende glimla chend, „mijnheer Walter kon uit eigen onder vinding spreken.” „Ik schoof den brief aan mijn moeder op zijde, en legde een schoon vel papier voor my. „Dat was een merkwaardig geval, die moord vin Jozef Wilmot!” zeide Carter. „Schenk u nog eens in, Jan; mijn vriend geeft om geen wijn, en als gij mij dus niet helpt, komt de flesch niet leeg. Hebt gy ook voor den lijkschouwer moeten getuigen!" Een Kantonneesche kajuitsjongen heeft aan boord van het stoomschip President Pier ce getracht generaal Hong tsjau ling te ver moorden en vervolgens zelfmoord gepleegd. De aanslag geschiedde toen het schip Woe- sung naderde. Hong tejau ling is gewond aan een arm, de buik en den neus. Het Japansche kabinet heeft besloten geen versterkingen naar Mantfsjoer(je te zenden. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Aangezien hot terrein van den strijd zich meer verplaatst in de richting der Japansche zone in Mandsjoerye, beeft het Japansche mi nisterie van Oorlog van den Japanschen op perbevelhebber in Kwantoeng een mededee- ïing ontvangen, welke aan alle elkaar bestrij dende generaals zal worden gezonden. Hier in wordt betoogd, dat Japan zijn politiek van non-interventie zal volhoudcn, doch tevens gewaarschuwd, dat wanneer Japansche le vens en eigendommen door de vijandelijkhe den worden aangetast, de Japansche troepen zullen mogen ingrijpen. -a—-- - Tusschen Frankrijk en België eenerzjjds en Engeland anderzijds bestaan nog meenings- verschiiien over enkele vrij belangrijk ten van het werkprogram, ’t welk de missie zal worden voorgelegd. DE DUIT9CHE KABINETSCRISIS. De Voorzitters van de democratische en Centrumfracties uit den Duitschen Rijksdag hebben ter bespreking van een mogelyken grondslag voor een gemeenschappelijk ar- beidsprogram de daarvoor in aanmerking ko mende partijen uitgenoodigd heden namiddag in vergadering bijeen te komen. DE MOSOELKWESTIE. De vertegenwoordigers van alle mogend heden in den Raad van den Volkenbond, uit gezonderd Turkije, hebben gisteenamid-iag de rechtskundige adviezen van het Permanen te Hof van Internationale Justitie te Den Haag betreffende de vaststelling van de gren zen tusschen Turkije en Irak goedgekeurd. De Turksche vertegenwoordiger Munir Bey zeide dit besluit te betreuren. De vertegenwoordiger van Italië Scialoja besloot de discussie met bet uitspreken van de hoop, dat de Raadscommissie inzake Mo- soel haar arbeid zal voortzetten. De Raad ging tenslotte accoord met den wensch van den Britschen Minister van Ko loniën Amery om het rapport van den gis teren te Genève aangekomen Generaal Lai- dener in de eerstvolgende zitting aan te hoo- ren. „Neen, mijnheer,” antwoordde de knecht; „alleen onze meester en Brigsmawl, de eer ste bediende.” „Hé! hoe kwam dat? Hadden geen anders bedienden van het hotel met den heer Walter en zijn reisgenoot te doen gehad?” „Och, wat zal ik u zeggen, mynheer!” ant woordde de bediende, Carter vertrouwelijk naderende. „Brigsmawl is een man, die gaar ne in alles gekend wordt, en zich verbeeldt dat hij van alle dingen het rechte weet. Maar was het gegaan, zooals het behoorde, dan hadden Jane, de tweede werkmeid en ik, die beiden in het voorhuis stonden, toen de rei zigers de stoep opkwamen, even goed voor den rechter moeten verschijnen als Brigs mawl.” „Gij drinkt niet, Jan! Zaagt gij dus Jozef Wilmot ook? vroeg Carter, het glas van den bediende dadelijk weder vullende, nadat hij het geledigd had. „Even goed als ik u nu zie, mijnheer. Het verbaasde mij niet weinig, toen ik later ver nam, dat de vermoorde heer maar een een voudig kantoorbediende geweest was.” „Denkt gij nog vóór posttyd gereed te zul len komen? vroeg Carter, zich tot my koe rende. ,Jk had nog niets opgeteekend, omdat ik de bijzonderheden, die de knecht mededeel de, daartoe niet belangrijk genoeg achtte. Thans begreep ik, dat Carter van een ande re meening was. en schreef ik allee op wat Te Sjatoerka by Moskou is de grootste electrische centrale van Rusland door Trotski geopend. Maandag laat op den avond is een auto bus door de gesloten afsluitboomen van den spoorweg-overgang te Fenny-Stratford ge reden en door den trein gegrepen en vernield. Zes ftesonen zijn gedood en twaalf gewond. De Sovjets hebben de Belgische legatie- gebouwen te Leningrad weer ter beschikking var. de Belgische regeering gesteld. Volgens de Krasnaja Gazeta heerscht in de steppen van het Oeral-gebied longen- pest, waarbij bet sterfpercentago zeer hoog is. De Opel-fabriek te Rüsselheim in Hek sen heeft wederom 1000 arbeiders gedaan ge geven. Binnen een jaar is het personeel der fabriek van 7000 tot 2500 ingekrompen. Uit Frankfort a. M. wordt gemeld dat het aafl'tal slachtoffer» van de ontploffing in de vuurwerkfabriek te Issenburg in de afge- loopen 24 uur nog met zes gestegen is en nu reeds 11 bedraagt. Van de zwaar gewonden verkeeren er nog eenigen in levensgevaar. Op 30 November bedroeg het aantal in geschreven werkloozen in Engeland 1.165.100 of 9445 minder dan een week te voren en 25.154 minder dan verleden jaar op den over- eenkomstigen datum. Namens het En^“ oorlog is meegedeeld, dat er van het begin Juni van dit jaar 619 huwelijken tusschen dig daarop vermoord werd, tot boven toe dichtgeknoopt, op één knoop na, en door di» kleine opening by den hals werd ik een gou den horlogeketting gewaar....” „De bediende zweeg eenige oogenblikken, in beraad staande, zoo ’t scheen, of hy voort kon gaan. „Welnu?” vroeg Carter. „De ja» van den anderen heer, van mijn heer Walter,” vervolgde de knecht, nog zachter fluisterend, „hing, toen hij het rij tuig uitslapte, open; en hoewel hij dien dichtknoopte, terwijl hij het hotel binnentrad om het middagmaal te bestellen, had ik toch zoo duidelijk als iets gezien, dat hij geen gou den ketting om den hals had. Bij zijne terug; komst uit de hoofdkerk, om acht uur des avonds, stond ik weder in het voorhuis. Zijn jas hing toen half open: en nu trok het on willekeurig mijn aandacht, dat bij een gouden ketting droeg van dezelfde kleur en hetzelfde fatsoen, als die van den vermoorden heer. Het was wel een kleine, onbeduidende omstan digheid, maar in den begu>ne dacht ik er niet over na, maar later heb ik het wel eens vreemd gevonden.” „Merkiet gy andere niets op, dat gy aan den lijkschouwer hadt willen mededeelenr vroeg Carter op achteioozen toon. (Wordt vervolgd) er verder gesproken werd. „Waarom verbaasde u dat zoo?” vroeg iiy den bediende. „Omdat hy er zoo fatsoenlijk uitzag”, ant woordde de knecht. „Hij was wel niet beter gekleed dan de heer Walter; integendeel, de kleeren vah dezen waten zelfs nieuwer en fraaier, maar de houding van den anderen heer was zoo deftig en even voornaam alsof hy een geboren edelman was.” „Hoe zag hij er zoo wat uit?” ..Hij wa» bleeker en magerder dan de heer Walter en had minder stroeve gelaatstrek ken.” „Ik schreef thans alles nagenoeg letterlijk op, maar begreep volstrekt niet, waartoe dit praatje over het voorkomen en de houding van den vermoorde dienen moest. „Bleeker en magerder dan mynheer Wal ter?” herhaalde Carter. „Maar wat zoudt gij dan vóór den lijkschouwer getuigd hebben, als men u opgeroepen had? Zoudt gij iets moer dan Brigsmawl hebben kunnen mede- deelen?” „Dat zal ik u zeggen, mijnheer,” antwoord de de bediende hilf fluisterend. „Brigsmawl houdt wel staande, dat ik ongelijk heb, ter wijl Jane, de werkmeid, nu eens met mij, dan weder met Brigsmawl meepraat, maar al moest ik het bezweren zoo zou ik durven vob bouden, dat ik goed uit de oogen heb ge zien. Toen de beide heeren het voorhuis in- «tauten wa» de ia» van den een, <0$ W»®- Het Utrechtsch Dagblad schrijft o.m.: „De vraag is alleen, of een christelijk-bistoriseben nog v staatsmanskunst van mr. A. <- nin Lobman zal verloochenen en het lands belang zal blijven offeren aan inzichten, en ambities, die van een helder oordeel zich verwijderen. En of, indien de dissi dente ehristelyk-historischen voor toena dering gevonden worden men het nieuw (of opnieuw) optredend Kabinet te voren tegen nieuwe onverhoedsebe aanvallen kan beveiligen.” M. Carter gaf den jongen een geldstuk, nam 00 cs’e'dheid der plaats nauwkeurig op, en sprak met mij op den terugweg weinig over ae zaak, die mij op dat oogenblik meer dan ooit vervulde. „Niet lang na onze terugkomst in den „St. Lyeorge gingen wy aan tafel. Daar de knecht ie ons des morgens reed» bediend had, ge urende den maaltijd in het vertrek bleef, ver. wachtte ik elk oogenblik, dat Carter het in ugustus voorgevallene op het tapijt zou rengen .Maar dit gebeurde niet. Hij sprak er het weder en do wegen, over den ouwburg en de hoofdkerk, over de fabrie- en en de yisch vangst, in één woord over al- n»n»muar n'et over den moord van Jozef Wil- «iu/ i "•««echt was opgedrtgen, en m- de bediende op bevel van mijn reisgezel z! u„,n‘lnar,e binnengebracht had, zeide de- ‘o* m'i: KÜ UB« brieven nog nachttrein verzenden wilt, dan wordt rw er aan beginnen." be?reeP den wenk, die mij gegeven ne bil ^brijfoassette op eeti klei- »e by den 8tllluide n aan myn moeder, terwijl Carter met bet geleid. En de aanwijzingen, die de pwn geeft over de stroomingen in de coalitie wijzen veeleer in tegenovergestelde rieh- Maar dan beteekent dat ook, zegt bet blad, dat van' de vorming van een parlementair meerderheidekahinet geen sprake is en zou dr. De Visser, als hjj de opdracht zoo opvat, al zeer spoedig H. M. moeten verwittigen, dat hy de opdracht niet kan uitvoeren. Awvertentiaprija Van I3fegeh 11.25; elke regel meer f 0.25; Vedaa? per regel L 0 75; Rubriek „Vraag en aanbod" b| var I uitbetaling per plaatsing f 0.60 f 4OO,—f 2OO,—f 1OO,—f 60.—f 35.—. f 15.- dan de loopende begrooting. Het overschot is geraamd op ruim 330 milHoen, tegen ruim 272 miljoen voor het loopende jaar. Een ontploffing in de eleetrische centra le van Vereeniging te Kaapstad heeft het meerendeel van de goudmynen aan den Rand tijdelijk stilgelegd. Te Exmouth is een 83-jarige vrouw overleden, die op een schoener, waarvan haar man kapitein was, jiertien maal de wereld om is gevaren. Er heerscht een intense koude in Italië. Op sommige plaatsen ligt de sneeuw ander halve Meter hoog. sluit „De Tyd”, niet te leur stellen. Het Handels blad zegt over de op dracht aan dr. De Visser tot vorming van een parlementair kabinet: Het feit, dat de opdracht na bet eerste bezoek van dr. De Visser op Het Loo niet en thans wel wordt gcgeveif? zou doen vermoeden, dat inderdaad onderling over leg tusschen de Roomsch-Kath. en de Christ.-Historische fracties heeft geleid tot overeenstemming. Men zal dat dan weldra vernemen, want in dat geval is natuurlijk de vorming van een evolutiekabinet ’n niet al te moeilijke taak na het voorberei dende werk, dat dezen zomer is gedaan. Maar meer dan een onderstelling, waar voor eenige gronden zijn aan. te voeren, is het niet, dat het overleg over de kwes tie van het gezantschap tet resultaat heeft

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1925 | | pagina 1