Noord-Hollandsch Dagblad. Tweede Blad. ALKMAAR. PURMEREND HOORN. MAANDAG 4 JAN. 1926. iNCIAAL NIEUWS. H.-HUGOWAARD i? Berichten opgenomen In een gedeelte onzer vorige oplage. De Watersnood. B L. FRANKENBERG^ den duur niet gehandhaafd blijven. De Mi- I <1 de daarbij I 2. 3. (o)~ BIJLAGEN TOT DEN RAAD. Verbetering Koorstraat. met nder- 1922 het der meen jaren meer op dan wanneer de gevoerd, waarna bijeen Werf. 19e JAARGANG. Venlo zonder gas en eictriciteit. VENLO, 2 Jan. Hedenmorgen is ook de electrische centrale stopgezet, zoo- dat Venlo vanaf heden zonder y s en etectricitejt is. den heer C. Wester, verkocht aan den VOor f 26.500. Op 30 Dec. i.l —leed het bouwen GEKOZEN. Tot Heemraad van het Heemraadschap der Niedorper Kogge Strijkmolens is gekozen do heer S. Over alhier. memo loop van Forword. Do ondanks den minder goeden toestand toch toegelaten dat Forward een trainer kon aanschaffen^pr. brengt een woord van dank aan den Zeer Eerw. Pastoor, den Geestelijke adviseur en de verdere aan wezigen. Een jazzband liet eenige melodieën hoo- ren, en hierna begon de reveu, P. W. N. in een bedrijf. Na een korte pauze werd het blijspel Oebr. DE LEZING OVER HONGARIJE. Voor de laatste maal willen wy onze lezers attent maken op de lezing over Hongarije welke de heer H. B. Ros van Amsterdam a.s. Maandag, des avonds te 8 uur, in de groote taal van het St. Josephgezellengebouw aan het Verdronkenoord. De lezing belooft buitengewoon Interessant te worden, aangezien de heer Ros door toe vallige omstandigheden in de gelegenheid ge steld is geworden. Hongajje en speciaal Boe dapest bijzonder te leeren kennen. Een rijke serie lichtbeelden zal de lezing illustreren en daardoor des te aantrekkelijker maken. Wjj verwachten daarom a.s. Maandag een groeten toeloop van belangstellenden en we! op de eerste plaats van hen, die kinderen uit Hongarije verpleegd hebben of nog verple gen: ten tweede van deze kinderen zelf en ten derde van hen, die in den afgeloopen zo mer de reis der R. K. Pleegouders naar Boe dapest hebben medegemaakt. Deze vooral sullen een genotvollen avond meemakerr, maar ook voor hen, die buiten de zoo even genoemde categorieën vallen, zal er veel te genieten zijn. Moge daarom het streven van den heer Ros om Hongarije in Holland nog meer be kend te maken, algemeens belangstelling on dervinden. F Op de gemeente-begrooting voor 1925 is onder volgnummer 490 een bedrag geraamd van f 9200.voor het verbeteren van de bestrating van de Koorstraat door het aan brengen van trottoirs, met bijkomende wer ken. In verband daarmede doen B. en W. den Raad een plan toekomen volgens het welk ter weerszijden van de genoemde straat trottoirs zullen worden aangebracht ter ge middelde breedte van bazaltinete- gels of eene daarmede overeenkomende tegel- soort, met lange den rijweg eene afsluiting van hardsteenen banden. Óp de punten waar de belangen van het verkeer zulks ge- wenscht maken, zal het trottoir minder dan 2 M. breed moeten zyn, naar gelang van om standigheden. Het is voorts de bedoeling een nieuwen rij weg te maken van straatklinkers, benevens een nieuwe rioleering, aan te leggen, aange zien de tegenwoordige in slechten staat ver keert, en die nieuwe rioleering ter weerszij den onder de trottoirs te doen aanbrengen. De bestaande spruitleidingen zullen daardoor niet of althans niet noemenswaardig behoe ven te worden verlegd. Voor een goede ver- deeling van het verkeer op den rijweg is het voorts noodig het tramspoor by de Groote kerk eenigszins te verleggen. Tengevolge van de belangrijke prijsstijging van sommige materialen, L w. van trottoir banden en rioolkolken en de omstandigheid dat aan verschillende perceelen door de groo te onregelmatigheid in de dorpelhoogte nog al tamelijk veel omvattende werkzaamheden moeten worden gedaan, zal het op de be groeting geraamde bedrag van f 9200.niet voldoende zyn. By een nadere uitwerking van het plan is gebleken dat daarvoor een bedrag van f 11356 noodig is. B. en W. stellen den Raad derhalve vóór: a. hun College te machtigen de bestrating van de Koorstraat overeenkomstig het hier- voren ontschreven plan, waarmede de Com missie van bijstand voor de Publieke Werken zich heeft vereenigd, te doen verbeteren en b. hun daartoe een erediet te verleenen van f 11356, voor zoover notxlig nader te re gelen bij suppletoire begrooting ten laste van den dienst 1926. Benoeming' onderwijzeres 7e Gemeenteschool Ter benoeming van een onderwijzeres aan de 7e Gemeenteschool bieden B. en W. den Raad de navolgende voor dracht aan, opgemaakt in overleg den inspecteur van het Lager Oi wijs in de inspectie Alkmaar, na in gewonnen betrokken 1. I Van de vorderingen vermelden wy de vol- 1 fende: Scheepswerf „Nicolaae Witsen” f 512.84; P. van Maarleveld, Alkmaar f 3727.43; firma Carol de Wildt, Alkmaar f 1186.60; firma G. A. Conjjn en Zn., Alkmaar f 1403.60; ,1. J. Bak en Co., Alkmaar t 2004.95; J. F. Jansen en Zn., Amsterdam f 1634.82; Prov. Waterlei dingbedrijf f 1758.96; J. Bierdrager Voorst t 4363.66, J. Blauwboe Czn., Alkmaar f 5098.83, Ver. Brandstoffenhandel, Alkmaar 1 828.10; J. de Beer, Amsterdam f 13345.66; C. Doesohot en Zonen, Alkmaar f 2213.39; D. Haasbroek en Zn. Alkmaar f 1623.92; J. C. Keijman, Alkmaar f 21970.15; H. B. Stik- voort, Alkmaar f 1242.50; A. Böreig, Berlijn t 4321.60; Alfred Poppen, Berlijn f 4078; R. Kaan, Wieringerwaard f 2473.47; C. Hoog- aaad Oudorp f 21828L56; P. A. de Lange Hei- Joo f 17000; Gem. ElecUicHeitobedryf, Oudorp I 1786.25; Veraufsges Agfagriesheim f 1786.25; Badische Anilin- en Sodafabriek f 8663.25; N.V. Hamburgers en Ca’a ban- kiezakantoor. Amsterdam 1154874»; Amster dams che Bank f 2685.06; Raad van Arbeid Alkmaar f 1898.36; W. Stroink, Alkmaar f 26917.97; W. Stroink en Mr. A. Schenke- veld f 1200; P. Kool f 5000; Ms. A. Schcn- keveld f 15053 en f 5000 gecedeerde vorderin Mr. P. A. Offers); Mr. A. Schenkeveld f 35356,92 (gecedeerde vordering firma P. Kool Jcz.); C. F. Loesch, Alkmaar f 5615; A. Heertjes, Alkmaar f2150. Verder bevat de lyst een groot aantal pfe- ferente vorderingen, meerendeels kleine be dragen tengevolge van achterstallige salaris sen. - 25 JARIG JUBILEUM. De heer N. N. Hofmeester, ambtenaar van den Burgerlijken Stand dezer gemeente, her dacht op 1 Januari j.l. den dag, dat hy vóór 25 jaren in dienst dezer gemeente trad. Namens het Gemeentebestuur wenschte de Burgemeester den jubilaris vanmorgen ten Stadhuize geluk met de wyze, waarop hy zijn ambt vervulde en reikte den heer Hohnecs.er vervolgens de eerepenning der gemeente in brons uit vergezeld van de gebruikelijke gratificatie. Ook de heer C. A. de Braai deed als colle ga van den jubilaris in een vroolijke toe spraak vay zyne belangstelling blijken, waar na de archivaris, de heer Dresch, onder het aanbieden zijner gelukwenschen, wees op den samenhang die er bestaat tusschen het ar chief on den Burgerlijken Stand. De hr. Van Dijk, hoofdcommies ter secretarie bood tenslotte de gelukwenschen aan van die ambtenaren, die met den jubilaris ten Stadhuize werken, waarmee ergezeld ging een stoffelijk blijk hunner collegialiteit en vriendschap. De heer Hofmeester dankte daarna allen en in het bijzonder den Burgemeester, voor de woorden van waardeering en de daarby overhandigde stoffelijke blijken daarvan. Meerdere dijkdoorbraken. De geweldige kracht van het watet begint steeds meer op de Maasdijken in te werken en ui* verschalende plaat sen worden ons nieuwe door' r iken ge seind! Tusschen Cuvk en Agatha bood de Maasdijk aan den Noord-Brabant schen kant hedenmorgen 11 uur nog; slechts weinig weerstand en men vrees! ek oogenblik een doorbraak. Het water werkt zich over en door de dijken heen en stroomt het p aatsie Cuyk binnen. Te Grave was de waterstand hedenmorgen 10.54 M. hetgeen 8 cM. hooger is dan gis terenmorgen. De Beersche Maas begint hard r te werken. In Over- en Ned 'r \ssplt be gint de toestand critiek te worden. Verschillende huizen staan op het punt in te storten, zoodat de bewoners naar eledrs moeten wrrJen vervoerd. In Grave zijn de openbare g b atwerj gerequireerd Er zijn 200 bed ien bv heat Roede Kriis aa gevraag J ten be hoeve van de vluchtelingen. Het dorpje Oef.re!t heeft veel van het water te rijden. De kapitale behuizing Sint Maar ten” moest worden ontruimd, da r m?n vreest, dat ’t gebouw zal instorten In het land van Maas en Weel staat hhet water, dat nog steeds met volle kracht door het gat in den dijk bij Neder-Assett stroomt reeds tot in Winssum Afferden en Beesd. Uit Sittard werd ons om fiat twaah geseind: Tegenover de gemeente Urmond aan den Belgischen kant is de Maasdijk doorgebroken op deze’fie plants, wa r hii in 1920 is bezweken. De Be'gisce dorpen Ma. s wijk, Stock heim en verschillende andere staan on der water. De Maas heeft hier een breedte van drie kwartier. Te Elslo was nog .getracht, een door braak te voorkomen, doch tegen mid dernacht bezweek de Maasdijk. Hier be zweek de dijk op dezelfde plek als in 1880. Uit verschillende huizen in Elslo en Meers hoort men hulpgeroep ewonnen bericht van het hoofd der -1 school Mejuffrouw G. I- van der Linde, onderwijzeres te Spaarndam, wo nende te Haarlem. Mejuffrouw W. I. Schild, onderwij zeres te Velp (Geld.). Mejuffrouw H. A- Wagenaar, on derwijzeres te Joure. B. en W. stellen den Raad vóór, tot I de benoeming over te gaan, beh >udens geschikibevinding van de betrokkene, na geneeskundg onderzoek, en het be palen van den datum der infunctietre ding aan hun College over te laten. Schadeloosstelling M. Jimtnink. De Raad heeft by onderscheidene beslui ten voor de functies yan concierge-amanu ensis de Handelsscholen en amanuensis aan het Gymnasium, welke geruimen tyd door M. Jimmi*k werden vervuld gedurende het tjjdvak van 1 Januari 1920 tot 31 December 1924 salarissen vastgesteld, die een afwij king vormden van de door den Minister voor dergelyke functies in overweging gege ven salarissen.- Deze afwijking was een ge volg o.m. van de wensohelykheid om voor onderscheidene betrekkingen in gemeente dienst, die, wat arbeidsprestatie en ver- eischte ontwikkeling aangaat, op één lyn waren te stellen, gelijkheid in salariëering tot stand te brengen. Met overname van de door den Minister gewensehte regelingen zou, althans wat de onderhavige functies aangaat, deze gelijkstelling niet zyn verkre gen. Immers deze regelingen vermeldden ge heel andere bedragen dan de Raad heeft vastgesteld, terwijl bovendien uit krachte daarvan kindertoelage zou zyn genoten, welke laatste aan het gemeentepersoneel niet is toegekend. Deze gelijkstelling met *t andere gemeentepersoneel kon echter oo WITTE IptUISl Belangstellenden worden verwezen naar de in dit nummer voorkomende advertentie van „Het Witte Kruis” betreffende de in ning der contributie over 1926. Kalkoen in 3 bedreven opgev men nog eenigen tijd gezellig „HERWONNEN LEVENSKRACHT.’ De plaatseljjke afdeeling van de vereeni ging „Herwonnen Levenskracht” organiseer de een groote propaganda welke in de maand Februari zal worden gehouden en niet min der dan drie dagen in beslag zal nemen. Deze propaganda zal plaats vinden in eenige lo kalen der kazerne en zal gerugsteund wor den door het hoofdbeetaur die alles in het werk zal stellen de propaganda zoo flink mo- gelyk te doen zyn. In de West-Frisia bioscoop zal een film avond worden gehouden, waar een en ander betrekking hebbende op tuberculose, haar be strijding en oorzaken en tevens de verple ging in de sanatoria zal worden vertoond. Zyn we goed ingelicht dan zal er teven» aan deze propaganda een Kennesse d’été en loterij verbonden worden van welke de bates bestemd zal worden voor het sanatorium „Herwonnen Levenskracht.” nister eischte toch van 1 Januari 1923 af ten aanzien van deze functies verhaal van pensioensbijdragen van 8S pCt. en van 1 Mei en. 1 October 1924 af een korting on derscheidenlijk v. 5 en 10 pet. op het sa laris, terwyl van het gemeente-personeel niet meer dan 3K pCt. pensioensbijdrage gevorderd werd van 1 April 1924 af. Er werden op dezen ambtenaar, wiens bezoldi ging tevoren met die van het andere ge meentepersoneel verband hield, thans niet alleen hoogere kortingen toegepast dan met dat andere personeel het geval was, hy on dervond daarnaast tevens de gevolgen van de afschaffing, met ingang van 1 Januari 1924 van den vacantie-toeslag voor het ee- meentepersoneel. HJj heeft B. en W. verzocht hem met betrekking tot den belangrijken achteruitgang in salaris, dien hy door een en ander heeft ondervonden, tegemoet te komen. Toen belanghebbende met ingang van 1 Januari 1925 van de functie van amanuen sis aan het Gymnasium was ontheven en alleen de overbljjvende functie aan de Han delsscholen bleef vervullen, was een herzie ning van zijn salaris noodzakelijk en heb ben B. en W. overwogen of bovenvermelde gecompliceerde salarisregeling al dan niet moest behouden blijven. Zij hebben toen voorgesteld voor het vervolg de door den Minister gewensehte regeling over te nemen, waarmede de Raad zich heeft vereenigd. De vraag of er in de gegeven omstandigheden aanleiding was belanghebbende een tege moetkoming te verleenen hebben B. en W. om advies gesteld in handen van de Com missie van georganiseerd overleg voor de ambtenaren. In haar advies stelt zij voor te bevorderen, dat aan Jimtnink alsnog een toelage wordt verleend voor zyn diensten als amanuensis aan het Gymnasium over de jaren 1920 tot en met 1924, groot in totaal f 1030.97. Zy stelde daarbij als haar mee- ning vast, dat de salarieering van het be dienend personeel aan Gvmnasium en Han delsscholen in het vervolg in overeenstem ming behoorde te zyn met de door den Mi- nistqr in overweging gegeven regelingen, maar achtte het tevens billijk, dat die rege lingen alsnog van 1 Januari 1920 af op Jim- mink werden toegepast, hetgeen op de vol gende wyze zou kunnen geschieden: Toe kenning van het salaris volgens die regelin gen als concierge-amanuensis der Handels scholen, vermeerderd met het verschil in sa laris volgens die regelingen tusschen dat van een concierge-amanuensis en een con cierge, met welk verschil dan zijn diensten aan het Gymnasium zouden zijn beloond, een eu ander met inachtneming van alld gevolgen dier regelingen; het aldus verkre gen bedrag te verminderen met het werke lijk genotene, en het verschil alsnog by wy ze van toelage uit te keeren. De minderheid van B. en W. kan zich met het adviee der commissie op de daarin aan gegeven gronden vereenigen. De meerderheid daarentegen, hoewel er- kennende.dat iets behoort te worden gedaan om Jimmink tegemoet te komen, meent dat zulks niet in de lijn, die de commissie aangeeft, behoort te goeddeden. Voor het toekennen van een schadeloosstelling over de jaren 1920. 1921 en 1922 is naar hare meening geen aanleding, omdat bet bewijs niet is geleverd dat in de door den Raad' vastgestelde en door den Minister goedge keurde salarisregelingen over die jaren iete ontbrak aan de daarin vastgestelde appre ciatie van de diensten van den titularis. Het standpunt, dat Jimmink bezoldigd zou wor den nalr de gemeentelijke salarisschalen is voor het eerst verlaten toen de gemeente krachtens een Afinisterieele circulaire met ingang van 1 Januari 1923 een pensioens bijdrage verhaalde en later nog andere kor tingen op het salaris toepaste en juist in hoofdzaak tegen deze kortingen gaan de bezwaren van adressant. Er is zeer zeker iets voor te zeggen hem ter zake schadeloos te stellen. Dit echter te doen in den vorm van eene afzonderlijke helooning voor diensten aan het Gymnasium heeft geen zin? omdat de kortin gen op de functies in haar geheel werden toegepast. Overigens moet in aanmerking worden genomen, dat de dienste* zoowel voor het gymnasium als de handelsscholen werden verricht in één gemeenschappelijk la boratorium. Daarin vond de amanuensis zijn taak, waarby fflu hem onverschillig kon zyn of zyn arbeid inAet laboratorium, ten goede kwam aan leerlingen van het gymnasium of van de handelsscholen. Zijn werk bleef naar den aard gclyk. Men zou nog kunnen bewe- fen, dat zijn taak dan toch door deze com binatie in omvang toenaril naarmate het aan tal klassen vermeerderde. B. en W. stemmen dit toe voor wat den arbeid als amanuensis betreft, maar achten het noodig, in dit ver band erop te wyzen, dat juist met het oog daarop hem een hulp voor de conciergedien- eten is toegevoegd, zoodat in totaal genomen de om vang der arbeidppraestatie geen wijzi ging van beteekenis onderging. De meerderheid van B. en W. meent dan ook dat moet worden volstaan met aan Jim mink te restitueeren het bedrag, dat over '23 en 1924 op zyn salaris meer is gekort ge worden dan zou hebben plaats gehad wan neer over die jaren de gemeentelijke salaris regeling ten volle op hem zou zyn toegepast met inbegrip der op 1 April 1924 ingevoerde gemeentelijke korting voor pensioen. Hier door zai worden bereikt dat Jimmink over de jaren 1923 en 1924 in alle opzichten met het gemeentepersoneel wordt gelijkgesteld, evenals reeds over de jaren 1920, 1921 en geval is, en wordt naar de meening rderbeid voldoende aan de bezwaren van adressant tegemoet gekomen. Aldus be rekend zou de tegemoetkoming bedragen: het verschil tusschen hetgeen dan aan salaris ont vangen zou zyn en dat hetgeey werkelijk ge noten ia of f 11773.35 min f 11319.50 is f 543.85, welk bedrag uiteraard geheel voor rekening der gemeente zal komen. De meerderheid van B. en W. atelt den Raad dan ook voor te besluiten: a. aan M. Jimmink, concierge-amanuensis der Handelsscholen en gewezen amanuensis aan het Gymnasium over de jaren 1923 en 1924 eene uitkeering te verleenen ten bedra ge van f 453.85, zijnde het bedrag, dat over die jaren meer op zfin aalaria ia ingebonden Ryka voorschriften inzake i 4'. -vu j, kortingen op de bezoldigingen te zijnen aanzien niet waren toegepast; b. de onder a vermelde uitgave nader bjj suppletoire begrooting te regelen. GEVONDEN VOORWERPEN, linliohtingen aan het Politiebureau. 1 rozenkrans, 1 vulpotlood R. K. medail le, 1 zwarte staartriem, leeren tasch, 1 bont je, 1 paar schaatsen, 1 blauw of zwart cein tuur, 1 huissleutel, 1 vulpendop, 1 sleutel. 1 gans, 1 Jockypet, 1 portemonnaie met inh., 1 ryksdaalder. 1 belastingplaatje, 1 dames- vest, 1 fietstaschje met inhoud, 1 gouden broche met borstbeeld (dame), 1 beursje m. inhoud, 1 grijze dameshandschoen en 1 jon ge hond. RIJWIEL GEVONDEN. Voor het raam van een winkelier alhier is een rywiel blijven staan. De politie ver strekt' inlichtingen. VAN HET OUDE IN HET NIEUWE. Het is in den nacht de overgang van het oude in het nieuwe jaar vry rustig geweset. Er was minder drukte dan andere jaren op straat Slechts een enkel ploegje merkten wij op, dat met muziek voorop, zin gende door de straten liep. Men bracht daarby een bezok aan de Volkswoningbuurt, waar een extra rondgang door de straten werd gemaakt. Onordelijk heden vielen er niet voor. VEREENIGING TOT ONDERLINGE VER ZEKERING VAN SLACHTVEE TE PURMEREND. Op Woensdag 29 dèbecaJugM bovenstaan de vereen iging hara Jaarvergadering in Hotel „De Doele” alhier. Na voorlezing van het jaarverslag en het verslag over den financiêelen toestand der vereeniging, werden de premies voor het dienstjaar 1926 vastgesteld. Het voorstel van gecommitteerden luidde f 4.per rund en f 2.voor een pink en stier van eiken leeftijd. Dit voorstel werd dóór de vergade ring aangenomen. Tot leden van de commissie voor het na zien en afsluiten der rekening en verant woording over het dienstjaar 1925 werden benoemd de heeren W. Groot Jz. te Starn- meer, D. Stam te Oudendijk en G. de Jongh te Oudorp. Vervolgens had plaats de verkiezing van gecommitterrden, wegens 'periodieke aftre ding van de heeren A. Zyp Hz., T. Heynis, D. Mus te Purmerend, J. Visser Lz. te Beem- ster en Jb. Koning Wz. te Alkmaar, welke laatste zich niet meer verkiesbaar stelde. Al le aftredenden werden herkozen en inplaats van den heer Jb. Koning te Alkmaar werd gekozen de heer P. Koning Jz. te Purmerend. De heer Jb. Koning Wz. te Alkmaar werd bij zyn heengaan als lid van het bestuur een bijzonder woord van hulde en dank gebracht. Uit de gedane medadeelingen bleek dat het bestuur met verschilende autoriteiten be sprekingen had gehad over het schijnbaar zoo verschillend inzicht aan heeren keuringe- veeartsen.-Keurmeester^, keurt bijvoorbeeld veel meer af dan keurmeester B. De heer Klauwers inspectea van den veeartsenykun- digen dienst in Noord-Holland had aangera den om in geval van onbillijke afkeuring maar eens herkeuring aan te vragen. Dr. Ber ger te Den Haag van den gezondheidsdienst, had medegedeeld dat de regeering naar een heid van inzicht in deze streeft en voor keu- ringsveeartsen cursussen houdt om dat te be reiken. In het door den secretaris voorgelezen jaarverslag herinnerde deze functionaris er aan, dat de vereeniging tot onderlinge ver zekering van slachtvee te Purmerend, thans 30 jaar bestaat 32 nieuwe leden traden toe en 75 werden afgesohreven wegens verandering van be- drjjf, overlijden en andere oorzaken. Het le dental bedraagt thans 1771. Het aantal ver zekerde runderen is 10185 en 418 pinken. Afgekeurd werden 89 runderen g heel en 1331 gedeeltelijk, 5 pinken gedeeltelijk en bovendien 1270 levers. Aan schadevergoe ding is f 49.023.60 uitbetaald. Het verkochte vleesch bracht op f 4.736.25. Het gesterili seerde vleesch bracht op 15 tot 25 cent per K.G. en het vleesch aan de vrybank 60 A 70 cent. Ge huiden brachten gemiddeld f 17.84 op en het afgekeurde vet 40 cent per K.G. in totaal f 3.085.84. Uit het gegeven financieel verslag teeke- ncn wy het volgende aan. Aan verzekerings- premiën werd ontvangen 46.436.50, aan contributie van nieuwe Iden 290.ver kocht vleesch bracht op 4.736.25, huiden en vet 3.085.84, aan jaarlyksche contribu tion werd 1781.ontvangen, aan renten 24.44 en buitengewoon 82.Met inbe grip van het saldo is in totaal ontvangen 7 56.817.38. De uitgaven zyn als volgt. Vergoedingen voor afkeuringen 49.023.60. Reis- en ver blijfkosten en andere onkosten in verband met onderzoek 1205.15. Salarissen en loo- nen f2.927.90, drukwerk en advertentiën f 1792.13. Kosten bestuursvergaderingen f 200. Verschillende uitgaven ten behoeve van de administratie f 418.69, onvoorzien f 93. Het kasaldo bedraagt f 1156.95. Vennoedelyk zal nog t 400 worden ont vangen aan huiden en vet. Er zyn echter nog verschillende uitgaven je doen welke worden geraamd op f 1300 ad f 1400, zoo dat bet jaarverslag vermoedelyk met een ver lies van een paar honderd gulden zal moe ten worden afgesloten. VOETBABLVEREEN1GÏNG „ALWAYS FORWARD” Zondagavond half acht vierde bovenge noemde vereeniging haar öljarig bestaan, in het park alhier. Te ongeveer 8 uur, opent Je voorzitter de heer Luyckx, de vergadering. Spr. reert in het kort het verlc- kas van Forward had om GESLAAGD. Voor de op 8 en 9 Dec. 1.1. ceiicuden examens irt boekhouden ter verkrijging van het ^lercurius diploma is geslaagd onze stad genoot de Her B. Jaspers, opgeleid door den Heer J. H. de Groot, alhier. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERK LOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDS BEMIDDELING. DISTRICTSARBEIDSBEURS. Kostelnoze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Geopend alle werkdagen van v.®. 91 uur n.m. en n.m. van 4—5 uur. Voor werknemers uitsluitend van v.m. 9 -12 uur en Maandag- en Donderdagavond van 18 uur. Des Zaterdags alleen van 9—1 uur. Mannen. Aangebeden: 1 bakker, 1 banketbakker, 1 bankwerker, 1 behanger, 4 betonwerkers, 5 boerenarbeiders, 7 chauffeurs, 1 deksorteer- tor, 1 drukker-zetter, 1 electricien, 1 fundee- ringwerker, 15 grondwerkers, 6 kantoorbe dienden, 1 kcllner. 3 kleermakers, 2 klinkers, 1 koetsier, 1 loopjongen, 3 loopknechts, 1 mach, houtbewerker, 1 mach, stoker, 3 maga zijnbedienden, 9 metselaars, 2 meubelmakers, 17 opperlieden, 3 pakhuisknechts, 1 reiziger, 1 rijwielhersteller, 28 schilders, 2 smeden, 1 Itecnbikker, 1 stoker, 2 straatmakers, 4 stu- xadoors, 2 suikerbewerkers, 31 timmerlieden 6 tuinlieden, 2 voegers, 1 wagenmaker, 1 win- I kelbediende en 90 losse arbeiders. Geplaatst: 1 electriciën, 1 grondwerker, 1 netselaar, 1 schilder en 16 losse arbeiders. Vrouwen. Aangeboden: 1 werkster. Geplaatst: 1 dagmeisje en 1 werkster. HET FAILLISSEMENT DER ALKMAAR- SCHE LEERFABRIEK. Ter Griffie van de Arrondissements-Recht- bank alhier is door den curator Mr. D. Sluis da lijst van voorloopig erkende schuldvorde ringen in het faillwsenient der N.V. Alkmaar- sche Leerfabriek gedeponeerd. van de bewoners. Heden worden mariniers verwacht, om hulp te verleenen. Te Sepens zijn gisteren vier hulp- pontons aangekomen. Ternauwernood gered. Bit Maasland (gemeente Steyn is de Maasdijk eveneens bezweken. De burgemeeste rVan Steyii, die met twee beambten op weg was naar Maas land, werd door het water overvallen. Het bootje, waarin hii zich bevond, werd tegen den dijk geslagen. Na een ge bamge uren werden nii en zijn helpers door eenige jongelieden uit Maasland gered. De bewo .ers van Steyn zijn onder lei ding van de paters-missionarissen cr k bezig den Maasdijk bij Sc.ioerberg te versterken en hier een doorbraak te voorkomen. Wij heben buiten onze enorme sorteering KANTOORBOEKEN steeds voorhanden een groote keuze in WISSEL-, EXPEDI TIE- en NOTULENBOEKEN, ZAK AGENDA’S enz. ALKMAAR. Verkoop. Bii onderhandschen verkoop is het woonhuTis met 6.16 30 H.A. land van c. nabij Rustenburg. heer K. Beers Pz. Aanbesteding. is onderhands van een woorümis voor de Wed. C, Rood, bouwkundige de heer A. Groot Inschrijvers waren voor het timmer- w ok; J. Kamp f 17Ö7 en E Kiavervo r t 1975. Begrooting f 1752. i Metselwerk: I. Borst f1426 en O. Oflringa f 1429.50, berpoting f I141> Schilderwerk: A. Breed f373 ,en P. Schorten f 442, begrooting f 350. De gunning is aangehouden. Verhuring .gras- en rietgewas en bouwland. De dijken van den Polder hebben f75 m.Dder. de w gen t38 meer dan verleden jaar opgetracht. Het bouwland heeft f 113 meer opgebracht dan 3 jaar geleden. De stuit kroos bi* het stoomgemaal kwam in opbod op f238 en weid met t 6 afgemiind door den heer Jac. Kroon Ai. te Zuid-Sciiarwoude.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 5