HOORN. Uit onze Oost RECHTZAKEN. KUNST EN KENNIS. BURGERLIJKE S i aND. GEMENGD NIEUWS. Klein Allerlei. BINNENLAND. SPORT EN SPEL. ST. MAARTEN- Geboren: Jacobus Cornells, z. v- Jb L. Groot en M- Kluiper. Cornehs, z. y» Chr. Hoogland en Cath. Wa. chr. BEEMSTER. RADIO. 5 -(o)- a f 'o: 1 GROOTE V- is voor den aanleg 600.be- -(0)- Mandoline- Kr K. Bond de band van KANTONGERECHT TE ALKMAAR. ;e uitspraak 8 Januari 1926. ?astricum, overtreding jachtwet DE HAARLEMSCHE ORKEST- VEREEN1G1NG. Het bestuur der H. 0. K. nad aan de regee- ring een subsidie van f 10.000 gevraagd. Na mens allg raadsfracties, behalve de auti-revo- lutionaire is nu by den Haarlemschen ge meenteraad een voorstel ingediend, om aan dit verzoekschrift adbaesie te betuigen. HOORN. GEBOREN: Divera, d. v. P. J. van Westen en M. van Westen. Frederik, z. v. L. F. Vin gerhoed en V. Duin. Herman, z. v. Herman Veldkamp en A Hoogkarspel. Jacobus, z. v. L. Walters en J. W. Tros. Hendrika Pctro- nella, d. v. H. Boot en R. M. Brunsmann. Ma- rinus Hubertus, z. v. H. J. van Berkum en C. H. M. Willems. Cornells, z. v. F. S. Hoogland en T. Bakker. ONDERTROUWD: Herman Christiaan Ma rie Wielage en Susanna Catharina Antonia Bloem. GETROUWD: Herman Simeon Uiterdijk en Petronella Jacoba Naber. Antoon do Best en Cornelia Fontein. OVERLEDEN: Sjjtje Blpkdjjk, 90 jaar, Wed. K. Bruin. Cornells Schoonwagen, 73 jaar, echtgenoote van C. van Brederode. Jan netje Vos, 87 jaar, weduwe van Klaas Jut. Dina Truitje Thies, 48 jaar, vrouw van K. Brandenburg, Kruisstraat 21. Hendrik Eind hoven, 2 jaar, z. v. P. Eindhoven en J. C. Maartena. Paulus de Boer, 91 jaar. OBDAM. Johannes Adrianus, z. lag plaats hebben. n Raad voorgelegd. Hier in is het Westelijk gelegen deel van de ’.lude- rjjen waarop het uitbreidingsplan is gemaakt geheel voor bouwterrein aangewezen en van het Oostelyk deel een strook lange den Pur- merenderweg. Het is de bedoeling, dat de hoofdweg zal komen door het uitbreinigsplan in het Westelijk deel. Ten aanzien van Je be bouwing is in het uitbreidingsplan vastgelegd dat aan de overzijden van de bestaande sloo- ten, dus voor de huizen, een flinke bestrating aal komen, eveneens een goede schooling, jgjrike voor rekening van de gemeente komt. AARiTSWOUDl A ARTS WOUD. Gras verhuring'- Uitstag grasverhuring in den We el pol der. Perceel 1, Zanddijk, den heer L Korver f80, perc. 2 Lange Kade Ph. Timmerman, f120, perc. 3 Zandkade, L. Korver f120, perc- 4. Onderweg» H. Bakker f30. PLICHT EN VERSTAND! (Historisch.) Clinge Doorenbos dicht in de Tel”r Er waren eens twee Miliciens Naar ’t Watertand gegaan. Ze hadden negen dagen hng> Hun reddingswerk gedaan. Toen togen ze per fiets naar Muis De modder op hun jas, En onderweg vroeg ’n ambtenaail „Waar ot hun plaatje was?” Soldaatjelief, sotdaatjelief, Wat oliedom was dat! Hoe is het moog’lijk, dat je dat Belastingding vergat? Daar was in ’t overstroomd gebieC Toch wel een postkantoor? En je verdiensten waren ruim, Dus ’t geid was er voor. Nu sta je beiden „op de bon”, ’t Is ie verdiende straf. Bravo' de trouwe ambtenaar Pakte je fietsen af. M. Schermertiorn- Johanna Brigitta, 4 v. G. VeMman én C. Korst. Overleden: W. Barten, oud 87 jaar, weduwnaar van M Stuurman. HOOGWOUD Geboren: Nicolaas, z. v- Pieter Roe meren Maria Korver. Catharina Ma ria, d. v- Jakobus Held en Anna Hui- bers. Jan. z- v. Jacobus Sterk en Liesbert Duijn. Maria Elisabeth, d v. Johannes Kuiper en Margaretha Seel Adrianus, z. v- Gerrit Loos en Ca tharina Rood. Johannes Augustinus, z. v. Pieter Blauw en Maria Neefjes. Cornells, z. V- Bernardus Dekker en Catharina Bos. Overleden: Jacoba Helena Withel- ...i a Oosterman, 75 jaar, weduwe van he. dr.kus Marines Wi£gie.s Jan v.;n Sotien, 61 jaar. echtgenoot vut Trijntje Joon. Jan Zwaag, 6? jaar, cchtge.ioot van Maartje Kooii. Ondertrouwd: Johannes Verlaat, 25 jaar, te Hoogwoud en Geertje Brink, 22 j.. te Hoogwoud- Arie Kuiper, 21 jaar, te Heerhugowaard en Gkeertje Benit, 19 jaar te Hoogwoud. Jan Rood, 39 jaar. te Hoogwoud en Emma Klaver, 22 jaar, te Abbefcerk. UITGEEST. - Geborenz. van M van der Craat- sen en Venn ik- d. van W. J Küin en A. Molenaar- ©ndertrouwdD Rijs en B- M. Rooii- mans. Gehuwd der Eng. Neeltje lonker, 80 yyar. -(o)- „Gistermorgen is de phaurfe'ir Evers van de Me.kinriJitin.2 aan (hn Bornscheweg te Almelo beklemd ge raakt tusschen den hem ac iterep rij denden vrachtauto van L Meibergen en »oen melkwagen, waardoor hii joo ernstig gewond werd dat hij na kor ten tijd is overleden De man. die pas gehuwd was. woonde te Tte.lenJcom. Op de 'taatsmifo Wi.helmina ge raakte de 18 .arige mijnweiker A. P.. toen hij uit een telefooncel kwam be kneld tusschen een locomotief en een mui». Hieidoor we d zijn bo's kas in gedrukt. Eenige oogenbtikk fl 1 ter is de man overleden. DROEVIG ONGELUK. Een 16-jarig dochtertje en een 14-jarig zoontje van den heer C. J. D. van Rooyen, employé van de firma O. Kolff Co., te Ba tavia, zyn Zondag, te zamen met den 25-jari- gen Delhof by het baden in zee by Priok, door den stroom meegeeleept en verdronken. De lyken der slachtoffers zyn reeds gevonden. I van Iran zilveren huwelijksfeest, iietzy in I den vorm van een bloemenhulde of wel in I een vorm van meer blijven den aard. De Koningin en Prins Hendrik stellen er prys op te verklaren, dat het H. M. en Z. K. H. groote voldoening zou schenken, indien de bedragen, die men hiervoor be schikbaar had willen stellen, voor zoover dit thans nog mogelyk mocht zyh, instede hiervan, worden bestemd tot leniging van den grooten nood in de door den watersnood geteisterde gebieden. 4b BUITENGEWONE ministerraad. Gisterochtend is wederom een buitenge wone ministerraad gehouden. PRINSES JULIANA. H.'M. de Koningin en Prins Hendrik heb ben aan prof. dr. W. J. M. van Eysinga, hoogleeraar aan de Rijks Universiteit te Leiden, verzocht voor prinses Juliana cur sussen te houden in het Nederlandsche Staatsrecht en in het Volkenrecht» Profes sor van Eysinga heeft zich daartoe bereid verklaard. De hoogleeraar zal met deze cur sussen in de maand Februari aanvangen. JUBILEUM VAN BARON GEVERS. Uit Berlyn wordt gemeld: De ontvangst, die elk jaar op 1 Januari op het Nedeylandsche gezantschap alhier wordt gehouden, was ditmaal uitgesteld, daar baron Gevers op Kerstavond het slacht offer van een ongeval was geworden by een botsing van een rijtuig en zyn automobiel, waarbij twee zijner ribben werden ge kneusd. De gezant was echter weldra vrij wel hersteld, en zoo kon de receptie Zondag plaats vinden. Een zeer groot aantal personen had van de gelegenheid gebruik gemaakt om den ge zant te komen gelukweuschen met zyn 20- jarige ambtsvervulling. Vrywel alle te Ber lyn vertoevende leden van het diplomatieke corps, met aan het hoofd den pauselyken nuntius, mgr. Pacelli, voorte ryksminister dr. Stresemann en staatssecretaris von Schu bert, de heer von Kuhlmann, talrijke per sonen uit het politieke openbare leven, als ook de besturen en enkele bekende leden der twee Nederlandsche vereenigingen vul den de zalen. Van ryksprcsident von Hindenburg heeft baron Gevers ter gelegenheid van zyn ju bileum een groot massief zwaar zilveren inktstel met gegraveerde opdracht ontvan gen. Voordien had de rykspresident den ju bileerenden gezant zyn portret met hand- teekening gezonden. Uit Doorn heeft baron Gevers de portret ten van den gewezen keizer en diens eoht- genoote ontvangen. Talryke groote bloemstukken waren op het gezantschap bezorgd. Gisteravond bood rykspresident von Hin denburg baron Gevers een feestmaal aan. ONZE BELASTINGEN EN HET GEZIN. Als uitgave van den Ned. voor groote gezinnen is van den heer J. M. H. van de Ven, inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen, verschenen een brochure, getiteld: „Onze belastingen en het groote gezin”. BURGEMEESTERSJAARWEDDEN. In November hebben Gedeputeerde Sta ten van Ngord-Holland het gevoelen van do gemeenteraden gevraagd over rangschik king van de gemeente in een hoogere klas se voor de jaarwedden van burgemeesters en secretarissen, hetzy wegens toeneming van het zielental sedert de zeven jaar ge leden getroffen regeling, hetzy om bijzon dere redenen. Dit waren o.a. de gemeenten Zaandam, Alkmaar, Helder, Enkhuizen en eenige klei nere gemeenten. De raden van deze gemeenten hebben bij na zonder uitzondering gunstig geadviseerd. Ook aan andere gemeenten werd de gele genheid gegeven vóór een bepaalden datum aan Gedeputeerde Staten voorstellen te doen, waarvan verscheidene gemeenteraden Naar wy vernemen zullen Gedeputeerde Staten nu spoedig een definitieve beslissing nemen, die dan 1 Januari 1926 zal ingaan, maar i HET ZILVEREN F1 KON. ECH' H. M. de Koningin en Prins Hendrik heb ben met groote waardeering kennis geno men van de plannen, welke «ooWel hier te lande als in de overzeesche gewesten be staan, om hun blyken van aanhankelijkheid te geven ter gelegenheid van de herdenking Mondelinge uitspraak 8 Januari 1926. W. R. te Ci 25 boete of 12 dagen hechtenis. C. D. Pz., te Egmond aan Zee, straatschen derij f 15 boete of 3 dagen hechtenis. E. V. te Egmcnd aan Zee, overtreding Spoorwegwet f 5 boete of 3 dagen hechtenis. P. S. te Alkmaar, overtreding trekhonden wet 5 boete of 3 dagen hechtenis. L. A. D., A. G., Th. J. D., te Egmond aan Zee; D. de B., te Broek op Langendyk. P. B., J. J. T., J. K», A. de B., te Alkmaar, dronkenschap, do le, 2e, 3e, 4e, 6e, 7e, 8e ieder 2 boete of 1 dag hechtenis, de 5e 25 boete of 20 dagen hechtenis. H. P. te Uitgeest, N. B., Jo. B., te Bergen; S. J. B. te Alkmaar overtreding arbeidswet, do le en 3e ieder 5 boete of 3 dagen hech tenis, de 2e 2 m. 4 boete of 2 m. 2 dagen hechtenis. A G. K.; D. de J., te Castricum; S. V. te St. Panera*: J. R. te ’s Gravenhage; P. D. te Krommenie; N. R, J. 't H., P. F. R., A. B. N., Th. v. T J. Th. S., B. H. V., E. R„ te Alkmaar, overtreding Politieverordening, de le en 2e ieder 2.50 boete of 2 dagen hechtenis, do Se, 4e en 13e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis; de 5e, 10e en 11e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis; de 6e teruggave aan de ouders zonder toepassing van eenige straf de 7e en 8e ieder 0.50 boete of 1 dag hech tenis; de 9e 3 boete of 3 dagen hechtenis; de 12e f 6 boete of 3 dagen hechtenis. J. B. te Haarlem; A. D. te Lammen; J. Z. te Zuid-Scharwoude; M. K., G. B., H. S„ A. F. H., H. K., J. 0., J. A. v. D., C. 0., P. v. d. H. te Alkmaar, overtreding IJkwet, de le, 2e, 5e, 6e, 9e en He ieder 2.boete of 1 dag hechtenis; de 3e 5 maal 2 boete of 5 maal 1 dag hechtenis; de 4e 3 boete of 3 da gen hechtenis; de 7e en 8e ieder 2 maal 2 boete of 2 maal 1 dag hechtenis, de 9e en 12e ieder 3 maal f 2 boete of 3 maal 1 dag hechtenis. H. F. te Egmondbinnen; M. W. te Heems kerk. G. P. J. J. M. G. te Castricum; A. V. te Uitgeest. D. B., G. M. te Bergen; J. B. H., te Oudorp: K. R., J. Z., A. S., K. Z., J. B. V., A. B. N., te ?lKtnaar, overtreding Motor- en Rijwielwet, de lo en 8o ieder f 3 boete ef 1 week tuchtschool, de 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e, 10e, 11e en 12e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 13e 8 boete of 3 dagen hech tenis, de 9e 2 maal 2.50 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis. -(o)- O ambtenaar vol „plicht” en „recht”! O sieraad van het Land! Waar zit bii u som wij.en toch Het hart en het verstand? -i DE NIJVERHEID I GEVONDEN. Zaterdag hebben twee Ebu.gers vis- schers, die tezamen op spiering visch- ten, in de netten opjiehaa d het lijk van den machinist Blaauw uit Rotterdam van de Nijverheid I. van de N. V- Van der Schuijt’s Stoombootreederii te Rot terdam, welke stoomboot op 25 No vember op de Zuiderzee vergaan is. Daar de Bergingunaatschappii te Am sterdam op het ontd kken van ’t wrak een prijs gesteld had van f250 en het opgehaalde lijk sporen vertoonde, door het spieringnet los getrokken te zijn uit de modder, gingen de Elburgers naar het. wrak zoeken. Weldra bleven de netten achter het wrak haken. Het ligt in het Schokkervaarwater, in het val van Urk, op diep water. lEen op den stormdag voor den Noordwesten wind vluchtende schipper, beneden het Keteldiep, beweerde, hei vergaan van de Nijverheid gezien te hebben; daarom is door de s eepboot uitgezonden door de N.V- Van der Scnuijt, door de visscherij inspectie en door de Bergingmaatsch.ippii stects gezocht in en ten Zuiden van het Kam- pervaarwater. Waarom de Nijverheid! I goovetr •Noordelijk heeft aangehouden, geheel buiten haar route, is jiiet na te gaan. Misschien is een PYIW gewaajd z ch achter Schokland in veDigheid te bren gen. Een der yisschersschuiten is op het wrak blijven Lpgeji, de andere gi .g.van de vondst kennis £jven in Eiourgl Thans wordt alleen nog vermist het hik van kapitein Slot GOEDE VANGST. Zondagavond ia te Haarlem aangehouden een Joegoslaaf, zekere H., die zonder papie ren in de stad vertoefde. By fouilleering bleek, dat hij goederen in zyn bezit had, die waarschynljjk van diefstal afkomstig waren, zooala kleederen, schoenen, verbandartikelen, sleutels enz. De aangehoudene bekende, dat hij die goederen buiten Haarlem door middel van braak uit een gesloten keet had ont vreemd. Verder wae de man in het bezit van een nummerbewys. Hy verklarade, dat hjj dat van een vrachtauto had genomen, welke h| getracht had mede te nemen. Een briefkaart, op den aangehoudene gevonden, was geadres seerd aan A. V., aannemer te Schoten. Deze werd gehoord en verklaarde, dat hy de ge vonden goederen als zyn eigendom herkende Zy zyn gestolen uit een keet, staande aan eea bouwwerk te Heemstede. De dief is aan da Heemsteedsche politie overgeleverd. J. Gornelisse en H- van ©verSden: Cornelia Degte, 9 jaar. ZAANLANDSCHE ZEILVEREENIG1NG. Het comité der 2e Watersport-Tcntoon- stolling, deelt mwde, dat door H. M. de Ko- ningin en Z. K. H. Prins Hendrik medailles beschikbaar worden gesteld voor Zeilwed strijden met Modeljachten op 4 en 5 April 1926 te Koog aan de Zaan. n Tevens wordt bericht, dat de „Frida prijs, uitgeloofd door den heer Ernst Crone, ook op beide dagen verzeild zal worden. t De „Frida” prijs is een reproductie van een modeljacht op 1/10 der ware grootte, ge heel in zifter uitgevoerd, waarvan de kos ten 500.— hebben bedragen. De inschrijvingen voor Modeljachten zoo wel voor zeilen, als expoeeeren staan tot 15 Maart 1986 open. lnHc.ht.ingM» verstrekt het secretariaat Raadhuisstraat 82, Koog a. d- Zaan. Geboren: Arie Huiberts en van Johanna Corne lia Sassen. Nicolaas WJhe.mus, z v. Willem Zwart en van E.isabeth -Biii- voet. Corneaa Maria, d y. Petrus Braidscn e.i vai Co.nefia Maria Schoon Catharina Theresia, d v Johannes Dekker en van Cornelia Braakman. Bouke, z v- Arend Jan Heijink en van Stientie Vos. Hendrikus Johannes, z. v- Hendrikus Fed en van Immetje Poland. Over eden: Trijntje Ruiter, weduwe van Pieter Appelman, 58 jaar. ANNA PAULOWNA. Geboren: Petros Nicolaas, z. v-J. A. Tromp en van A. H- Urse.n. Beroar- dus EmbertLss z. v- Q H. Zwarts en van A. C. Spreeuw. Petrus Gerard .s Jo hannes, z. v H. Rozenbroek en van G A- Nuii. Getrouwd: Wiecher de Joagfe en Wil helmina Raven. Overleden: £an Mulder, oud 83 jaar weduwnaar van M. Soek Elizabeth Kuiper, oud 70 jaar, echtgen. van E. Hoenson- Pieter Schildsrman. oad 76 jaar, wed. van T- van Etten. Simon StL”t, oud 56 jaar, echtgenoot van D Keuris. LI EFDADIÖH EI DSU1T VOERING. De aandacht wordt gevest gid op de liefdadigheidsuitvoeriiig-, te houden door de tooneeivereeniging ..Astoria” op morgen (Dinsdag) avond in de Parkzaal, waarvan de baten ten goede zu.len komen aan het M.ssiehuis al.iierr ST. ANNA-VEREENIOING- Doer de St. Anna-vereenigi ff weid Zondagm.ddag aan de kinderen eed aangename middag bereid. ’n Luid gejoel, gelach en geschater klonk in het West-Frisiatheater, waar de kinderen volop genoten van eenige voordrachten door me sjes we.ke onder vee.kleiurige belichting, vrij en onge dwongen deze ten tooneele brachten. Afgewisse'-d werden deze tooneelrftuk- ies door schitterende tilms voor de kleinen. Tijdens de pauzen werden zii onthaald op koek en lekkernijen. Het bestuur der St. Anna-vereenigingi kan met genoegen op dezen middag terogzien, waardoor zii veie kinderen eenige genotvolle uurtjes bezotgde- NED R- K. VOLKSBOND Hoogstwaarschijnlijk wccht d n leden deze maand een zeer interessante en genotvoiie avond. Dan zal op r_>den de neer Jan Beerends van Amsterdam, die zijn pelgrimstocht te voet van Amster dam naar Rome zal verhalen en zijn reis demonstreeren met lichtbeelden. Het succes, dat de heer Beerenidis overal oogstte met deze reisbeschrij ving, was zeer groot. Indien dus de pogingen slagen, wacht den leden een mooie avond? DISTRICTS ARBEIDSBEURS. Aangeboden: A. Mannen. 1 letterzetter, 1 straatmaker, 1 stucadoor, 2 betonwerkers, 17 grondwerkers, 6 opperlieden, 12 schilders, 13 timmerlieden, 1 aank. timmerman, l voe ger, 1 houtbewerker, 1 huidenzouter, 2 schoenmakers, 1 electr. tecjjn. opzichter, 1 monteur, 1 machine-bankwerker, 1 smids knecht, 2 electriciens, 1 'boekbinder, 15 siga renmakers, 1 kaasmaker, 2 kruideniersbe dienden, 1 winkelbediende, 2 pakhuisknechts, 2 kruideniersbedienden, 2 chauffeurs, 1 boek- houder-correspondent, 1 boekhouder, 8 loop jongens, 74 losse werklieden. B. Vrouwen. 1 typiste, 1 werkster. Gevraagd: 1 dienstbode, 1 dagmeisje, werkster. Groote bruggen zullen dan toegang geven tot terreinen van het uitbreidingsplan, zoodat niet, zooals thans, voor elke woning een bruggetje zal behoeven te worden gemaakt. Dit betreft zoowel de bebouwing aan het Westelyk als aan het Oostelyk deel. B. en W. hebben nu minimum-pryzen van grondverkoop voorgesteld en de Raad besloot deze vast te stellen als volgt: Voor het Wes telijk deel wordt de grond aangeboden in mi nimum tegen 2.50 en f 5.50 per vierk. M.; en voor het Oostelyk deel 6.per vierk. Meter. Bij de gehouden rondvraag wees de huer Wagenmaker op den slechten toestand van het hek, dat de gemeentelanderyen net het terrein van Notaris van Woerden afsluit. Het onderhoud daarvan komt volgens me- dedeeling van den Voorzitter voor rekening van genoemden heer Van Woerden. Hierna sluiting der vergadering. BEEMSTER. Gemeenteraad. De raad Jer gemeente Beemster kwam op Zaterdag 9 dezer in openbare vergadering byeen. Alvorens met de behandeling van de agen da aan te vangen, neemt de Voorzitter het woord, om de raadsleden op deze cersto vor dering van het jaar bijzónder welkom toe roepen en de beste wenschen voor hen en .e hunnen te uiten. Spr. hoopt, dat 1926 veel voorspoed zal brengen, ojidat het de ingeze tenen welgaat en dat Je gemeente moge groeien en bloeien. Spr. wenscht, dat de beraadslagingen vriendschappelijk zullen zyn en de besluiten welke genomen zullen worden in het be lang der gemeente. Op deze vergadering wil spr. een bijzonder woord spreken tot den heer J. J. Groot, dio juist op dezen dag 25 jaar raadslid is. Op deze plaats wil spr. namens de gemeen te een woord van dank en hulde richten tot het jubileerende raadslid. Hartelyk dank, voor alles, wat gij in het belang van de ge meente hebt gedaan en ik hoop, aldus de Vooriitter, dat door U de belangen der ge meente tot in lengte van dagen zullen worden gediend als in de afgeloopen 25 jaar. Namens de medeleden van den Raad en den Secretaris dankt de Voorzitter den heer Groot voor de vriendschap in de afgeloopen 25 jaar ondervonden. Als blyk van hulde en waardeering biedt de Voorzitter namens de raadsleden, den Secretaris en spr. zelf, den heer Groot een fraai met zilver gemonteerde vulpen in étui aan. Do heer Kramer wenscht als oudste raads lid ook even het woord te voeren. Hij doet dat met zekere voorliefde, omdat hy 25 jaar geleden getuige was van de installatie vau den jubilaris als raadslid. Gedurende Je 25 jaar heeft onze collega Groot zich doen ken nen als iemand met een eigen meening en van groote achtenswaardigheid. Spr. wenscht den heer Groot dan ook, als oudste raadslid, van harte geluk met dit jubileum. God geve, dat ge dit ambt nog vele jaren met eere moogt vervullen. De Burgemeester en .ie Se cretaris, aldus de heer Kramer, hebben in den geest van den Raad gehandeld, dit caieau aan te bieden. De heer Groot bet woord nemend toont zich buitengewoon verrast door de woorden tot hem gericht en het aangeboden geschenk. Hy had niet gedacht, dat het feit van zijn ju bileum zou worden opgemerkt, als hjj denkt aan den Nestor van den gemeenteraad, die nu reeds 35 jaar dit ambt vervult, t>y wien geen aandacht is geschonken aan datzelfde feit. Spr. herinnert zich het feit der installatie nog zeer levendig en zegt, dat hem het raads lidmaatschap steeds zeer aangenaam is ge weest» Hy hoopt het belang der gemeente en der burgerij te kunnen behartigen tot zoolang zjjn mandaat beëindigd zal zjjn. Mededeelingen: I. Uitslag van de openbare verhuring vu de perceelen weiland aan den Punnerender weg by den Zuider weg, gehouden op 7 Jan. 1926. De totaal-opbrengst is 4196.25 tegen 5254 in het vorig jaar. II. Dat door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland goedkeuring is gehecht aan de raadsbesluiten tot onderhandsche veriiuring van drie peroeelen tuingrond aan F. Mol en aan bet dept. Beemster der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Het eenigst ingekomen stuk was een dank betuiging van het Instituut voor Doofstom men te Groningen voor dc gunstige beschik king op het verzoek om subsidie, in do raads vergadering van 17 December 1925. De mededeelingen en ingekomen stukken gaven geen aanleiding tot bespreking. Voordracht van burgemeester en wethou ders tot onderhandsche verhuring aan het Rjjk van het postkantoor te Midden-Beemster voor een tydvak van 5 jaren, tegen een jaar- lyksche huursom van 1000. Na gepleegd overleg heeft de Direeteur- Generaal der posteryen en telegrafie er ge noegen mede genomen, dat het gebouw, dat tot 1 Juni 1926 aan Het Rijk verhuurd is voor een huursom van 1390.'s jaare; opnieuw wordt gehuurd voor f 1000.per jaar. Burgemeester en Wethouders zyn van oor deel, dat het belang der gemeente vordert, dat met de verlaagde huursom genoegen wordt genomen. De huurtyd is voor 5 jaar. Goedgevonden. Voordracht van Burgemeester en Wethou der tot uitbreiding der electrische installatie in „Het Hecrenhuis.” De Voorzitter licht toe, dat het hoofdzake- Ijjk verbeteringen aan de installatie beleeft daar deze niet geheel aan de eischen voldoet, welke thans aan de electrificatie van zulk een gebouw gesteld mogen worden. Destijds is voor den aanleg 600.be taald en do rente daarvan wordt door den pachter van ’t Heerenhuis aan de gemeente vergoed. Waar het dus hoofdzakelyk verbeteringen betreft, daar besluit de Raad deze op kusten van de gemeente te doen plaats hebben. Voordracht van Burgemeester en Wethou ders tot vaststelling der verkoopsprijzen voor de bouwterreinen, gelegen aan den purmer- enderweg by den Zuiderweg. Teneinde met gegadigden te kunnen onder handelen achten Burgemeester en Wethou ders het wenscheljjk, dat de Raad voor do verschillende bouwterreinen prjjzen vaststelt, waarvoor verkoop m; Een plan wordt den Raad voorgelegd. Hier in is het Westelijk gelegen deel van de ’.aude- rjjen waarop het uitbreidingsplan is gemaakt PROGRAMMA’S. WOENSDAG 13 JANUARI. Hilversum, 1050 M. 12.00 en 7.30 Politieber. 6.00 7.45 Voor- avondconcert door het H. D. O.orkest, oJ. v. Fr. Lupgens. Gemengd programma. 7.45 en 10.00 Persber. Vaz Dias. 8.10 Christelijke Om roep. Aansluiting van het concertgebouw te Amsterdam, waar de feestvergaderrng wordt gehouden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Patrimonium. Spreker Z.Exc. H. Colijn cn Prof. Dr. J. R. Slotemaker De Brui ne. Solisten Mevr. A. Noordewier-Reddin- gius, zang en Anton v. d. Horst, Orgel. Daventry, 1600 M. 10.50 Tydsein, weerber. 11.20 Het radio- kwartet en solisten (contra-alt, tenor en piano) 1.20—2.20 Tijdsein en concert door het Couturiersorkest. 3.35 Lezing: „Heroes of fiction-Defoe’s Robinson Crusoe”. 4.20 Tydsein, causerie: Out of doors. 4.35 Muziek v. h. Capitoltheater. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.20 Tijdsein in Big Ben, weer ber., nieuws. 7.45 Chopin’s pianostudies op. lo. deel 3 en op 25, deel 1. 7.55 Tuiniers- praatje. 8.Lezing: Some more dogs. 8.20 Concert. Opgevoerd worden geheele nieuwe werken. Orkest, viool en htdio. 9.45 „Passion, poison and petrefaction”, m „The fatal ga zogene”, tragedie van G. B. Shaw. 10.20 Tydsein, weerber., nieuws. Lezing: „The ro mance of words-Wordsmakers. 10.5011.20 Concert door The four Harmony Kings. 11.2012.20 Jazzmuziek v. h. Savoyhotel. Parijs „Radio Paiis”, 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05 Nieuws. 2.10 en 4.50 Koersen en Havaspersber. 5.05 Orkestconcert. 6.05 en 8.35 Koersen en Havaspersber. 8.05 10.20. Solistenconcert. Auto-, luchtvaart- en sportkroniek. Königswusterhausen, 1300 M. 7.509.20 Gemengd concert. club Con Passione. E. Karin, sopraan. F. Szpanowski, viool. W. Weisz, tenor. A. Schmidt, okarina. Daarna tjjdscin, weerber. en nieuws. Brussel 262 M. 8.20 Lezing: Le theatre Beige. 835 Frag menten van „La Bohème”, opera van Puc cini. 10.20 Nieuws. Munster, 410 M 12.351.35 Gperette-fragmenten: Wals droom. De dappere soldaat. Der letzte Wal- zer, Die Perlen der Kleopatra. 4.205.20 Kamermuziek door orkest. Serenade H-dur, voor piano, viool en celio--op 15. Sopraan- zang. Strijkkwartet op 20. 6.507.10 Voor dracht: Zur Philosophie und Weltanschuung 7.20 Lezing: Der Indische Sozialrefonner candhi und seine vorl&ufer. 7.10 Liedje bjj de lui en guitaarmuziek. Gedeputeerde St^tei hebben gebruik gemaakt. Staten nu spoedig een definitieve beslissing -- nog Koninklijke goedkeuring behoeft. EEST VAN HET ITPAAR.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 8