a a mededeelinflen tu, mieuwen ■draper. EGMOND AAN ZEE. LANGENDUK. BINNENLAND. HEILOO. ANNA PAULOWNA. OUDKARSPEL. ST. PANCRAS. NOORD-SCHARWOUDE. I eens met 11 GEMENGD NIEUWS. STAKING. Sinds eenige dagen wordt er op de tramlijn Zutphen—Emmerik Toen nu Maandagmorgen kocht. De noteering gaans 1.a 150 liteit. ■Iden in ers van EGMOND AAN ZEË. Raadavacatura. In de raads vacature, ontstaan do<Jr het be danken van den heer C. v. Pel, heeft de voor zitter van het stembureau benoemd verklaard de heer P. J. de Vry (O. K; liberaal). Dexe heeft echter bedankt. Thana is benoemd ver klaard mevr. T. v. d. Polde Graaff. Schietvereniging. Zondagavond gaf de schietvereeniging „Prins Hendrik” haar eersten feestavond. Na een korte inleiding van den voorzitter, den heer Hoppeuer had de prijsuitreiking plaats voor het schieten op de jtersoneeie baan. De prijzen werden als volgt toegekend: P. Vüker-14. M. Geel, 18. Th; de Graait 13. 16. C. Dekker, U. E. Dekker. 18. C. de G^oot, 19. J. Wjggerts, 20. H. Dekker. De rozenprysviel ten deel aan C. vau Pel, de eerilge, die 3 rozen schoot. De vrije baauprysen werden toegekend aan: J. Doedens, Van Work urn, L. de Graaff, T. Hoppener, P. Wyker, B. Bujjs, Job. .WBker, C. van Pel, A. Buys, M. Geel Na de prjjsuitdeeling ging men over tot ge zellig samenzijn met tooneel en muziek. SPREEKUUR KAMERLID. Het kamerlid Ch. van de Bilt is Zaterdag 30 Januari van half 2 tot 3 uur voor belang hebbenden te spreken bij den heer Mooy, Koostraat, Alkmaar. LANGENDIJK. Weekoverzicht van de Veilingen. Zoo vlug als sneeuw en ijs a aanvoer en verzending der kooi belemmerden, zoo vlug heeft de dooi deze belemmering weer opgeheven. Het grootste deel van de week heeft echter deze stagnatie haar nadee- ligen invloed, vooral op den aan voer, doen gelden en eerat de laatste dagen herstelde deze zich eenigermate door den groeten nan- voer per voertuig, wagens, auto's e.d. In zyn geheel werd echter geen normaal aanbod be reikt en bleef het totaal ongeveer gelijk aan vorige week n.l. 114 wagons roode. 78 wa gons gele en 98 wagons Deensche witte kool aan beide veilingen samen; alleen dit laatste kwantum is dus iets grooter. Er kwam na de dagen van strenge vorst wat meer schot in den handel, doordat beter aan de vraag kort worden voldaan en de risi co van bevriezen onderweg niet zoo groot meer was. Dit was ook van invloed op de prijzen, die, met het grootere aanbod station- nair bleven en zelfs iets omhoog gingen. De noteeringen voor de allergrootste roode kool bleven boven de 3.terw ijl kool van 2% k.g. boven de 5.kwam en het mooie kleingoed tot hoogstens 850 met 9. als uitzonderingsprys. Van alle soorten, ook van roode werd de kool van 3J4 a 4 pond het graagst gekocht en kon deze vrjj geregeld 6.50 a 7.50 per 100 K. G. opbrengen. Dit ie ook nu te danken aan den grooten trek van Amerika, welke dezen winter van bui tengewone beteekenis blijkt te zyn. Duitsch- land begint ook iets beter te vragen, waar door ook het „doorschot’- grager werd ge- hiervoor bleef door beneden die der le kwa- NEDERLAND EN RUSLAND. Bij informatie op het Departement van Bui- tenlandsche Zaken is de „Tel.” gebleken, dat aldaar niete bekend is van eenig besluit van de Sovjet regeering, om de betrekkingen met Nederland te hervatten. Eenigeriei bevesti ging van het desbetreffend bericht in de „TMgliche Rundschau”, kon men dus uit den aard der zaak niet geven. MINISTER VAN KARNEBEEK. De Cbineesche regeering heeft don minis ter van buitenlandsche zaken jhr. mr. Van Karnebeek, begiftigd met het grootkruis eer ste klasse der orde van den met edelgesteen te gesierden Gulden Rijsthalm van China De stemming voor Deensche witte was vlug. Een grooter aanbod werd gemakkelyk apgenomen en de middelmatige kool kwam tot 6.in doorsnee, terwyl kleinere tot hoogstens 7.noteerde. Ook voor groote kool werd de belangstelling deels door de vraag naar vuurkool beter en onder 4.— werd maar weinig le kwaliteit verkocht. Met de „nitgepikte” wordt het wat minder. Deze bleven op 2.a 2.50 genoteerd. Alleen voor gele kool waa de stemming ■iet zoo vlug. Wel kon voor kleinere tot hoogstens 7.gemaakt worden maar iets grootere noteerden belangrijk lager en met groote kool kwam men al spoedig in de buurt van de 350 per 100 K. G. Met den aanvoer van uien en peen was het weer gedaan, alleen enkele partijen uien, die intijds waren binnengehaald, werden aange boden; in het geheel kwamen slechts 4 wa gons. De schaarschte bracht den prijs voor onbevroren uien omhoog tot 750 i 8.— per 100. K. G. Nu de vorstbelemmering weer voorbij Is, Ia het er wel in te tien dat in de nieuwe week het aanbod weer zeer groot zal zyn. Te hopen is het dat de verst die geen direct voordeel bracht indirect goede gevolgen zal hebben. verband met toetreding van St. Noord, wordt tot de volgende vergaderi.ig aangehouden, daar van deze plaats niemand aanwezig ia. Benoeming lid commissie tot nazien der m- keuing Staten-kieskring Helder wordt aan het bestuur overgelaten. Tot afgevaardigde voor den Kamer.0 en Statenkieskring Helder, welke op 30 Januari net Gulden Vlies” te Alkmaar wordt na gehouden stem- HK11.00. R.K.Kieavereeniging. In het Brunegebouw werd gisteravond een algemeene vergadering gehouden onzer pa rochiale kiesvereeniging. De Voorzitter, de heer Opdam, opent de vergadering met den Christelyken groet, heet allen hartelijk welkom en betuigt zijn tevre denheid over de opkomst, want 62 leden zijn aanwezig. Spr. zegt dank aan de bestuursleden voor de werkzaamheden dit jaar wederom ver richt en brengt ook een woord van dank aan de kiezers welke met de groote verkiezingen in het afgeloopen jaar zoo trouw bun plicht hebben vervuld. De saamhoorigheid der Ka tholieke Kamerfractie in deze crisisperiode moge voor ons allen een voorbeeld zijn om ook in onze parochie steeds dezelfde samen werking te betrachten. Hierna voorlezing der notulen, welke con form werden vastgesteld. Vervolgens brengt de secretaris het jaar verslag uit Het ledental der vereeniging is 450 leden. Hierna rekening en verantwoording van den penningmeester, de ontvangsten met het saldo van vorig jaar hebben tydragen f 238.59, de uitgaven waren geweest f 158.92 alzoo een batig saldo ad f 79.67. Door de heeren Roevers en Koomen wer den de bescheiden nagezien. Door den heer Gieles werd verslag uitge bracht als afgevaardigde naar de Kieskring- vergadering. Hierna is aan de orde bestuursverkiezing*. Alvorens hiertoe over te gaan geeft de Voorzitter een korte uiteenzetting over* bet nieuwe reglement, waarna een geheel nieuw bestuur werd gekozen bestaande uit de vol gende personen: mej. Buitenman, mej. Koo men, mej. Liefting, mej. van Tongeren en de heeren J. Opdam, N. Ursem, J. Schuit, H. Gieles, Jn. Scngers, P. Kraakman en Jac. Sengers. Tot candidaten voor bet Kieskringbestuur werden aangewezen: Mr. A. J. M. Leesberg, Alkmaar; G. Barnhoorn, Assendelft; N. Mat- thysen, Wormervoer; H. Hommer, Castricum; J. \alkering, Limmen; J. Kamphuis, Zaan dam; Mej. Boom, Alkmaar en Jb. Sengers, Hciloo. Bjj de rondvraag werden verschillende huishoudelijke zaken besproken, de wensebe- lykheid werd geuit voortaan de convocatie eerder uit te reiken, alsmede de inning der contributie te doen geschieden in Juli, in plaats van Januari. Ten slotte werd overgegaan tot het kiezen vau een Voorzitter, waarvoor gekozen werd de hoer J. Opdam. Alvorens te sluiten brengt de Voorzitter een woord van dank aan de vergadering, ANNA PAULOWNA. - Watersnopd- cosnité. Zaterdagavond had in het Raadhuis alhier een bijeenkomst plaats van 't onlangs opgerichte Oraniecomité- teneinde besprekingen te voeren over het helpen lenigen van den nood der door de overstroomingen getroffenen. Door den voorzitter, den heer A. Raap, werd de vergadering met een toepasselijk woord geopend Spr. zette uiteen wat het doei van deze bijeen komst was. Het vorig plan van het co mité was om gelden in te zamelen en feesten te organiseeren in Verband met het 25-jarig huwelijksfeest van H. M. de Koningin. Nu echter ons land door den watersnood op zoo ernstige wijze is getroffen, een ramp, waarvan wil hier in onze gemeente zeer veel af weten en aan den lijve gevoeld hebben, meende het bestuuur aan de actie een anderen vorm te moeten geven cn wel door de gelden door het comité inge zameld, af te dragen aan het Algemeen Watersnood-comité. Alle aanwezigen stemden met dit voorstel'in Van de afd. Schagen was een schrij ven ingekomen om met een paar au to’s in onze gemeente rond te mogen gaan, om deeding en schoeisel op te halen voor de door den watersnood getroffenen. Algemeen was men van oordeel dit ze.f ter hand te moeten nemen. Een 30-tal lijsten zal nu zoo spoedig mogelijk circuleeren. Tevens zal aan de inwoners gevraagd worden kleeding, schoeisel enz. (geen levensmiddelen) .be schikbaar te stellen. Dit zat dan na Don derdag 4 Februari per auto worden opgehaald. Twee auto’s werden reeds beschikbaar gesteld. I Besloten werd om op Donderdag 4 Februari, 's avonds 7 uur. weder bij een te komen om de lijsten in te leve ren en gelden af te dragen. Staande de vergadering werd alreeds voor een bedrag van f765.50 geteekend. Politie. Verloren: een petrole- umtrechter. Gevonden©en c.M.. een alpacca armband en een geldstuk. In lichtingen zijn te bekomen ter secretarie. OUDKARSPEL. Watersnoodcomité. Maandagavond is hier een comité ge sticht van 14 personen, om gelden in te zamelen voor de slachtoffers van den watersnood De gemeente zal met bussen worden afgewerkt. OUDKARSPEL. rHulp in Nood”. Do vereeniging „Hulp m Nood” vergaderde Za terdagavond in bet lokaal van den heer Vla niet 28 leen. Mede waren aanwezig bet eerelid de heer van Exter, de federatiebestuurder Kuiper en ’n tweetal bestuurders van de zustervereeni- ging te Noordscharwoude. Allereerst werd herdacht het feit, dat de heer Jn. Ruis ge durende 25 jaar lid van het bestuur is, wat geschiedde onder de meest hartelijke felicita tie van den voorzitter die hem namens de ver eeniging een enveloppe met inhoud en een mand bloemen overreikte. De heer Ruis dankte voor deze bewijzen van belangstelling en voor de woorden tot hem gesproken. Een schrijven van het N. V. Z. in verband met de verzekeringskamer werd voor ken nisgeving aangenomen, omdat hier geen uit kering by overlijden verstrekt wordt. Een schrijven van den beer J. Bakker uit Broek op I^angendijk in zijn kwaliteit als districtsvoorzitter van den bond van zieken kassen, waarin ojn. verzocht werd een ver gadering met den heer Va* Diaz bij te wonen en de hoop werd uitgesproken dat de ver eeniging weer tot den bond zou (betreden werd mede om den toon, die in dit schrijven is neergeiegd zonder meer voor kennisgeving aangenomen. Uit de rekening vau den penningmeester bleek een ontvangst van 1491 aan con tributie en 157.27 aan rente, een uitgaaf van 1144.68 waarbij 820.75 aan uitkee- ringen, alzoo over bet laatste halfjaar een saldo vau 503.59. De reservekas is daar door gestegen tot 4573.69. Er zijn 104 uit- keeringen gedaan aan 27 personen. Voor het nazien van de volgende rekening werden aangewezen ae heeren 8. Wester en A. Kamper, met E. 81oovers als plaatsver vanger. Uit het jaarverslag bleek dat 7 be- stuurs- en 3 ledenvergaderingen zyn gehou den. De totaal ontvangsten hebben bedragen f»3260.16, de totaal uitgaven 2513.87, zoo- dat er een saldo gemaakt is van 746.29. Er zijn 208 uitkeeringen gedaan aan 52 verschillende personen met een aantal van 1165 ziekendagen. Het ledental is gestegen van 297 op 306. Als bestuursleden werden daapia met bij na algemeene stemmen herkozen de heeren J. Ooyevaar en C. van den Hoven. De gelukkige winuer van den half jaar vrij stelling van contributie was de heer Jb. Stct. Op een opmerking deelde de voorzitter nog mee dat het bestuur in overweging heeft om de uitkeering te verhoogen of een uit- keering by overlijden te verstrekken. Daarna sluiting. -(o) RADIO. PROGRAMMA'S. DONDERDAG 28 JANUARI. Hilversum, 1050 M. 12.00 en 7J0 Politieber. 6.00—8.00 Voor- avondconcert door het H. D. O. orkest, o.l. v. Fr. Lupgens. 7.107.30 Lezing: Een praat je over belasting, door den beer Pelser, ac countant te Amsterdam. 7.45 en 10.00 Pers- ber. 8.15 Concertgebouw concert, o.l. v. Wil lem Mengelberg. Solist: Joan Manèn, viool. Ouverture Anacreon, Cherubini. Symphonic No. 5. Beethoven. Pauze. Concert Espagnole, Manên. 3 deelcn uit „La damnation de Faust”, Berlioz. Daventry, 160» M. 10.50 Tijdsein, weerber. 11.201.20 Con cert door het radiokwartet en solisten, so praan. bariton, cello, 1.202.20 Gramatoon- muziek. 3.35 ïx'zing. 4.20 Tijdsein, causerie: Books to read. 4.35 Dansmuziek. 5.35 Kin- deruurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.00 Landbouw- bulletin. 7.20 Tijdsein, weerber., nieuws. Le zing: Doings and personalities in parliament. 7.50 Concert door orkest en solisten, sopraan, contra-alt, tenor, bariton, humoristen. 10.20 Tydscin, weerber., nieuws. 10.50—12.28 Dansmuziek v. h. SavoyhoteL Parijs „Rmüo-Paris”, 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris, piano, vioef cello. 2.05 Nieuws. 5.05 Kinderconcert. 5.35 Concert. Lezing. 8.35 Nieuws en Esperanto- bericht 9.0510.20 Orkestconcert. Königswuaterhauaen, 1300 M. 750 „Die Katastropbe roman van Gh inatzki. 8.20—9.20 Studenten- en soldaten liedjes. Orkest en het Schmidt-kwartet. 9.50— 11.20 Dansmuziek. Brussel, 262 M. 5.20 Kinderconcert en vertellingea. 8Jk- Lichte muziek. 850 Lezing (Italiaausch en Fransch). 9.06 Gramqfuonmuziek. 9.30 Dans muziek. Münster, fl# M. 12.35150 -Orkestconcert, Mascagni-Leon eavallo, Puccini. 4.205.20 Symphoniecon- cert. Werken van Haydn. 6.50 Lezing. 7.20 Spaansche les. 750 „Oud-Heidelberg too- neelspel v. Meyer-Förster. 950 Mandoline concert. ^waarop de ecre-voorzitter, de &Ecrw. heer Jan Pastoor, een woord van gelukweasch spreekt t*e< tot het nieuwe bestuur en hoopt, dat het met vrucht moge werken. Hierna sluiting. ST. PANCRAS. (Zuid-einde). R. K. Kiea- vereeniging. Vrijdag 22 Januari hield de R. K. Kiesvereeniging haar jaarvergadering in café „Spoorzicht.” De voorzitter, de heer F. Hes Wzn. opent de vergadering met den christelyken groet. De voorzitter voelt zich gedrongen een kort overzicht te geven over het afgeloopen jaar. Hieruit blijkt o.a. dat het aantal katholieke kiezers 198 bedraagt. Hij bedankt eveneens het raadslid Oud voor zyn ingenomen stand punt aangaande de Alkmaarsche Ziekenhuis kwestie. De notulen worden door den heer Jac. Kra mer, secr. der vereeniging, voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. Door den voorzitter worden voorgelezen een aantal mededeelingen betrekking hebben de op Rijks- cn Statenkieskring. Voorlezing verslag vergadering d.d. 17 Ju ni 1925 en d.d. 31 October 1925 van den R. K. Kieskring, gehouden in „Het Gulden Vlies” te Alkmaar. Door den penningmeester, den beer Jac. Dekker Gzn. wordt verslag uitgebracht. In kas op 1 Jan. 1925 f 31.66. Ontvangsten 1925 2450. Totaal 66.16. Uitgaven beloopen een bedrag van 64.44, zoedat zich in kas bevindt 1.72. Voorzitter wjjst op den slech ten toestand der kas, hoopt dat de aanwezi gen en ook de andere leden zullen medewer ken tot het aanwerven van katholieke stem gerechtigden. Allen zyn nog lang geen lid. Do heeren A. Groen en H. Beers Sr. worden ver zocht de boeken na te zien. Deze worden in orde bevonden. Verkiezing afgevaardigde Schagen. De heeren Groenenberg en Zut vinden dat de voorzitter de meest geschikte persoon is, dit is de man die met de verschillende zaken goed op de hoogte is. Voorzitter zegt dat het reglement stemming eischt. Gekozen wordt de heer F. Hes Wzn. Voorzitter deelt mede dat van het bestuur van den Rykskieskring Helder nog 6 van 9 bestuursleden over zyn, vindt candidaatstelliug noodig. Er zitten reeds te veel schoolmeesters e.d. in, een pr- beider is dringend noodig. Na gehouden stemming wordt besloten de heer F. Hes Wzn. candidaat te stellen voer het bestuur van den Kamerr en Statenkies kring. Het bestuursvoorstel toelating leden St. Pancras (Noord) wordt mef algemeene stem men aangenomen. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van af treden zyn de heeren F. Hes en Jb. van Et- ten ;de laatste stelt zich, aangezien huiselijke omstandigheden het niet toelaten, niet meer herkiesbaar. Op du vorige vergadering werd besloten by eveptueele vacature iemand uit Koedük Kanaaldijk als bestuurslid te benoe men. Gekozen wordt iu de plaats van den heer Jb. van Ètten, de heer P. Zut, terwyl de voorzitter de heer F. Hes herkozen wordt. Beiden gaan met hun benoeming accoord. Een voorstel van den heer Zut om het be stuur van 5 tot 7 leden uit te breiden, dit in verband met toetreding van St. Pancras DE GROOTE ONBEKENDE. Te Utrecht hebben in den laatsten tijd, én steeds in verschillende wijken der stad, insluipingen plaats gehad, zonder dat men den daaer kon pakken. Reeds een tientalgevallen deed /ich voor, waarbii in totaal een bedrag van 500 gulden werd gestolen. I Het is merkwaardig, dat alleen geld wordt medegenomen en «een voorwer pen vau waarde, ook al liggen deze vlak bii de hand. De politie is er tot nog toe niet in geslaagd den dader in handen te krij gen. Zij is van oordeel, dat hier steeds een en dezelfde persoon aan ’t werk Is. Met loopers ontsluit de groote on bekende de huisdeuren of hij drukt met zijn pet de glazen ruitjes in de deur in. om zoo de afsluiting te kunnen openen. Verschillende personen zijn reeds aan gehouden, maar zii moesten spoedig weer worden losgelaten, nadat gebleken was, dat zii met net voorgevallene niet» Uitstaandc hadden. De surveillance door politie en re cherche n in verband met deae feiten zeer versdyer^t. itnakt. te ’s-Hee- renberg de maréchaussee! die de tram Z.—E begeleidt, ter beveiliging van den machinist naar de machine ging, sprong inmand op het achterbalcon en sleurde 'den conducteur van den wagen DL- man werd door den maréchaussée gearre»- teerd. - - Te Emmerik werden de ruiter, van de remise der Z.-E. ingegooid Te Doetinchem trokken in den avond zingende troepjes naar de, huizen van niet-stakers. Ernstige ongeregeldheden kwamen echter niet voor. De stakingsleiding laat autobussen rij den, die den eerthên dag in totaal cir ca 630 betalende passagters hebben ver voerd.. IN JAARSVELD VLIEGEN DE FAZANTEN HET RAAM BINNEN. Als een tHizonderfieid wordt uit laarsveld gemeld, dat bii den heer H. B. in de Graaf een fazantenhaan, die vermocdelijk aan het doodend-lood van den jager of strooper was ontkomen, met zulk een kracht tegen de ruit van een raam kwam vliegen, klat deze niet alleen brak, masr ook de roede zelf brak en aoo in de schuur een ge meende veilige haven kwam vinden. NOORD SCHARWOUDE. Bestuursvergade ring Noordermarktbond. Aanwezig alle le den, uitgenomen de heer Kostelijk wegens ziekte. De Voorzitter opent met een gelukwensch deze eerste vergadering in het nieuwe jaar, waarna lezing en goedkeuring der notulen. Ingekomen een dankbetuiging vau het Co mité Hagelschade—Waarland voor de ver leende f 1000. Verder is ontvangen een schryven van de vereeniging „de IJeploeg” met verzoek om een bijdrage voor het openhouden der Ring vaart. In principe wordt besloten hieraan evenals vorig jaar by ie dragen. Geïnfor meerd zal worden naar de gemaakte kos ten., Het bedrag, indien billijk, wordt aan het dm Bestuur overgelaten. Hierna mededceling dat voorstellen voor de alg. vergadering van bet Centraal Bureau vóór 20 Febr. kunnen worden ingediend. Gevraagd wordt hoe het staat met de bij dragen voor de buitenlandsche reclame. Hetr blykt dat niet alle veilingen bijdragen. Op de vraag of het dan niet beter is alleen re clame te maken voor de producten der stre ken waaruit wel wordt bijgedragen wordt be sloten hierover eerst de alg. verg. Centr. bureau af te wachten om te vernemen hoe het thans met de deelname staat. Hierna is aan de orde een voorstel van de leden P. Duyves, J. Groen Az. en P. Groen om een andere regeling te overwegen, omtrent het openhouden van het water bij veiling en laadplaats bij vriezend weer. In de txjelichting wordt er vooral op gewezen dat alles dient te worden gedaan, niet alleen om het ijs open te maken- maar om het ook open te houden en zoo mogelyk de vaarten vry te maken van groote schotsen. Over deze zaak wordt langdurig gespro ken en cenerzyds gewezen op de groote moei lijkheid om een behoorlijke regeling te krij gen wipt soms achier ónmogelijk is en an derzijds wordt betoogd dat, al zou het meer kosten, al het mogelyke dient te worden beproefd. Het slot van de bespreking is een voorstel J. Groen om voor een volgend jaar met de Transportarbeiders een contract te maken, waarby zy tegen een overeen te kumeu ver goeding per dag het y» openroeieu als dit noodig wordt geacht. Verder dat 5 a 10 man worden aangestelil om den geheelen dag al het mogelyke te doen dfn de vaart vrij te hou den en ten derde indien noodig een mo tor heen en terug vaart om dichtvriezen zoo lang mogelyk te voorkomen. De vergadering hecht zyn goedkeuring aan dit voorstel en draagt de uitwerking er vau op aan de commissie van Beheer. Indien de zen winter weer ijstoestand zou intreden wordt aan den Veilingleider opgedragen in overleg met een of meer bestuursleden de noodig geachte bijzondere maatregelen te treffen. Nog wordt er op aangedrongen om met den chef eu met de handelaren te overleggen of niet wat meer aan de Zuidzijde kan worden geladen. Bij de rondvraag bepleit de heer J. Groen een bijdrage voor den Watersnood, wat al- gemeene instemming vindt. Na bespreking wordt besloten hiervoor aan bet Alg. Waters noodcomité f 500.af te dragen. Verder worden nog enkele klachten om trent keuringen en een minder zelfstandig optreden van den keurmeester besproken en nog besloten de gelegenheid tot het doen L T. Hoppener, 2. P. da Vri, 3. L. de van voorstellen voor de jaarvergadering often Graaff, 4. M. Buys, 5. J. Wijker, 6. P. Pastoor, te stellen tot 1 Maart *.s. 7. van Workuas, 8. L. Kok, 9. Ar. Buys, 10. Waarna de vergadering wordt gealoten. KI. Wijker. 11. M. Geel, 12. TV de Graaff, 13. anuari 1925 f 655.29. Schuld op 31 .•cetnber 1925 f416.93. Verminoering aldus van f238.36. i Voor de commissie tot nazien der rekening over 1926 worden benoemd ■de heeren J. loman en G. de Goede- De heer Jb. de Vries brengt verslag uit over de Bondsvergadering. Van de afd. St. Pancras blijkt het sterftecijfer 16.9 per 1000 leden te bedragen. Bcstuursverk ezing. Herkozen worden de heeren C. Vos en D. Bruin Wegens sterfgeval van den heer S. Konijn wordt in diens plaats gekozen de heer A. Ver- duin. De heer Verduin maakt bezwaar tegen de benoeming. Vorig jaar achtte bii de functies vpn drager-bestuugs- Üd niet vereenigbaar. i Voorzitter en Secretaris zijn van jnee- ning, dat wanneer, drager she langen werden besproken de dragers niet zul len meestemmen. Er blijft dan nog een behoorlijk aantal stemmen over, aange zien yan de 11 bestuursleden, slechts 3 drager zijn. Bovendien kan 't voor komen, dat een drager-bestmirslid bii een sterfgeval iets opmerkt. Tot bestuursleden worden gekozen de heelren A. Schuur en Jb. de Vries, terwijl als afgevaardigden de heeren D. Bruin en J. Spaans worden gekozen. Bii de rondvraag wordt verzocht de namen dercenen, die bii voorkomend sterfgeval de vereeniging iets schenken, niet meer openbaar te maekn. I De Voorzitter vindt dit een eerez.aak en vindt vermelding van den gever niet goed. Hiertoe wordt besloten. De heer T. Groen vindt, dat ’t geven van fooien aan de vereeniging uit den weg moet worden geruimd. Tenslotte zal dit een verplichting worden. i Eenige discussie ontstaat over het peven van fooien aan het personeel inzonderheid de dragers. 'Besloten wordt, dat door de dra gers beslist geen fooi mag w orden aan genomen. Door den heer T. Groen wordt een opmerking gemaakt over de openings woorden van den voo.-zitter. Spr. vindt dat in een vergadering waar personen van verschillenden godsdienst tegen woordig zijn, zulke woorden achterwege behooren te blijven. Zü geven licht aan stoot. ÏZ>? Voorzitter zegt, dat zoolang hi’ deze functie zal vervullen, hii die woor den zal bezigen, die hem goeddunken en sluit hierover de verdere discussie. Volgt sluiting. afgevaardigde deskring Heldi op a.s. een vergadering houdt in „Hi Vlies” te Alkmaar w ming de beer J. Commandeur gekozen. De heer Groeneuberg betreurt het ten zeerste dat deze vergadering gelijk was met die van het begrafenis-finds „Memento Mori”, en vraagt of dit niet had kunnen worden ver holpen. Voorzitter zegt dat na het rondsturen der on vocaties deze vergadering bekend wet Spr. zou zyn best doen dat dit niet meer zou plaata hebben. De heer Znt zou wenschen dat de leden in het bezit kwamen van een reglement. Dit punt wordt aangehouden tot de volgende ver gadering. De heer G. Smit vraagt hoe het komt dat er zoo weinig volk op de vergadering is. Voorzitter zegt dat dit in hoofdzaak is te wij ten aan de meergenoemde vergadering van „Memento Mori” doch ook aan de weersge steldheid en de slechte begaanbaarheid van de straat. Spr. zegt dat de vergadering wel slechter is bezoch. Men.heeft wel eens 12 man vergaderd, thans zyn er 18. De heer Molenaar vraagt waarom bet raadslid Oud tegen bet geven van subsidie was ten bate van het schoolfeest der R. K. school te Oudorp. De heer Oud zegt dat de desbetreffende subsidie eerst was aangevraagd, naderhand weer afgezegd, toen weer aangevraagd werd, dat het in de schoolfeest-commissie romme lig toeging, etc. Een en ander is voldoende bekend, en om die reden heeft hy tegen ge stemd. De voorzitter zegt dat hij zich in deze met het standpunt vau den heer Oud volko men kan vereenigen. De heer G. Smit vraagt of het niet moge lyk is bij de vereeniging „Ons Belang” aan te dringen om het annexatie-plan nog eens te.' band te ueiuen. De voorzitter zegt dat dit niet op deze vergadering thuis hoort. Het is een plaateeljjk belang, en de Kiesvereeniging is voor politieke belangen. Niets meer aan de orde zynde sluit de voor zitter, met dank voor de opkomst, de verga dering met den christelyken groet. ST. PANCRAS. Begrafenisvereeni- ging. Vrijdagavond vergaderde de Bcgrafe.iisverecn ging Memento Mori”. De Voorzitter opent de vergadering in treffende bewoordingen- Leek! i,« ook hun niet bespaard gebleven. De dood is onverbiddelijk. Gelukkig is er Eén, Die ons de kracht geeft om ons kruis te dragen.» De notulen worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd 1 Hierna volgen eenige i over p:rsoqeelsveranderii drager, nieuwen reserve-- Verslag penningmeester Sdiuld op 1

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 6