HOORN. sprokkelaar. LANDBOUW EN VEETEELT ENKHUIZEN. EGMOND^AAN ZEE. ZTJPE KAL VERDIJK. MEDEMBLIK. RADIO. PROGRAMMA'S. BINNENLAND. Uit onze Oost HEILOO. HOOGKARSPEL. "Mr gezien. werd een crediet Verleend -(o)— NED. PLUIMVEE NAAR AMERIKA? Onze regeering heeft een verzoek ontvan» gen, om Nederlandsch pluimvee te ren phia. cenige deskundigen in deze op. De heeren van Keuk en* Vader 1 eventueel uitgenpodigd, en zijn zij bereid in - de commissie zitting-'te nemen dan kan dit met beide handen aanvaard worden. Vreemde potten moeten zooveel als moge lijk ia, worden geweerd. Geraniums in den vollen grond gekweekt gaan onherroepelijk dood na paar dagen als ze in de pot zijn gezet vóór de tentoonstelling. Ook de heer Kuiper wordt nog genoemd voor de commissie. Ook gaan stemmen op, dat de heer Van Keulen zich een medelid assumeert. De Voorzitter doet nog het voorstel een bode aan te stellen voor de vereeniging in verband met het aantal leden. Voor de be stuursleden is deze taak wel wat te omvang rijk. Dit wordt goedgekeurd. Rondvraag. Mej. Dell merkt op. dat het merken met drie gaatjes, hinderlijk -s voor het waterge- ven voor de planten. Zij moesten nu meer malen in het water worden gezet, daar het water van boven toegevoerd door de gaat jes gaat Nieuwe potten zjjn steeds bij het bestuur aanwezig, zelfs nieuwe andere planten wel. De heer Broertjes stelt voor de planten zelf te merken met een loodje. Zo kunnen vervingen worden door beter staande plan ten uit den eigen tuin. In Aalsmeer deed de Floralia dit ook. Het bestuur schijnt er veel voor te voelen. Voor de zaadplanten gaat dit natuurlijk niet. Het looden is een zeer teer werk voor jonge planten. Dit geldt sterk voor Begonia en Collea. Do heer Ver- ell zegt, dat een verpotte plant slap wordt op de tentoonstelling. Er moet ook vertrou wen in de leden aanwezig blijven. De aaapezige bloemisten wijzen erop dat een bctrekkelijk kleine pot, met behulp van kunstmest, voor een plant voldoende is. Al les ligt aan de behandeling. De heer Scholier zag gaarne overjarige planten op de tentoonstelling. Dit wordt toe gezegd. De heer Van Dijk wijst erop, dat tijdens de tentoonstelling besloten is de leden slechts éénmaal toe te laten. Dat is «eer hinderlijk voor de leden, daar een tweede keer vaak noodig is voor een goede bezichtiging. Spr. dankt het bestuur voor hetgeen dit gezegd heeft, voor wat het gedaan heeft in de ten- toonetellingsweek, ook mede namens de ver gadering. De Voorzitter zegt, dat het -be stuur gemaakte fouten zooveel mogelijk zal vermijden. De heer Van Dijk vraagt voor de leden een reglement der vereeniging. In deze kwestie zegt de voorzitter toe diligent te blij ven. Mw. van Albarda wil huisvlijt combinee- ren met de a.s. Floraliavereeniging. Vele aanwezigen zjjn daar voorstander van «ooals uit uitingen blijkt. Men hoeft dan geen lid eener vereeniging te rijn. Dit ging vroeger uit van de vereeniging tegen drankmisbruik. De vergadering «preekt er zich sterk voor uit. Wat het zaaizaad betreft het is de bedoe ling het beste plantje in te sturen. Dus een enkele plant. Dit op de vraag van den heer de Vrü. De heer Schuring vraagt naar de koete- looze verstrekking van planten aan de kin-' deren. Ook mej. Koel had dit steeds gedacht. De heer Verell deelt mede, dat aan de kin deren de meeste planten worden uitgereikt. Nu reeds betalen de kinderen minder. Op den duur sou de kas het niet kunnen lijden dat. kosteloos verstrekken. Overwogen wordt wel een flinke reductie op den kostprijs. De heer Schuring legt er zich bij neer als de kae het niet toelaat. Zjjn idee ^as meer principieel. De kinderen moeten van 616 jaar zjjn, willen ze kunnen mededingen. De heer Schiller vindt het wenscheljjk, dat de tentoonstelling op Zondag geopend is, daar dan het bezoek sooveel grooter is, des noods met een attractie er bjj. De heer van Dijk wil de prjjsuitreiking meer officiéél doen zjjn. De beer Verell merkt nog op, dat opening op Zondag bezwaarljjk is. Zaterdags is er beurs in de Parkzalen. Des Zaterdagmiddag» hebben de heeren bloemisten weinig tjjd, waardoor 't nachtwerk wordt. De tentoon stelling moet feitelyk niet langer dan 2, drie dagen duren, daar vruchten andere verrot ten en bloemen te lang binnen staan. Een groep leden heeft zich geuk tegen tentoon stelling op Zondag. Mej. Stam wil de prijsuitreiking een fees telijk cachet geved. Voorgesteld wordt nog propaganda voor, de vereeniging te makei) op de a.s. pluim vee- en konjjnententoonstelling, speciaal re clame voor de huisvljjt. Hierna sluiting der vergadering door den voorzitter onder dankzegging tot de leden voor hun aanwezigheid en het gezellig sa menzijn. Eens konocu de heeren liet niet worden en daarom werd besloten, dat allen zich ter plaatse cens op de hoogte zullen stellen waar de wind vandaan komt. m.a.w. waar de lucht gewoonlijk heen zal trekken en van de ge schiktheid der plaats voor de vuilnisbelt als rattenfokkerjj en meer dergeljjkc eigenaardig heden van een dusdanige inrichting. Hierna kwam het groote lichtpunt in den Raad. ’t Onverwachte komt altijd onverwachts. De Voorzitter bracht daar een voorstel ter tafel, dat op zichzelf nu niet zooveel betec- kende, doch dat groote verwachtingen in zich sluit. 't Ging er mee wanneer het «reheele ge zin aan tafel zit. lekkertjes gesmuld hoeft en ieder denkt dat het afgeioopen is: maar moe der brengt nog een dekschaaltje. Een uerwaehting groot genoeg, om ieders aandacht te vragen. De Voorzitter stelde n.l. zonder meer voor, te besluiten of in het nieuwe raadhuis, waar voor wc reeds één gulden op do begrooting geplaatst hebben, een portierswoning zal ko men ja. dan noen. Nou, dat was je wat. zoö maar een besluit nemen over een onderdeel van een zaak, wel ke nog niet definitief is aangenomen, is wel wat kras, maar de heeren stapten daar gaar ne overheen, want allen zjjn het roerend een-s. dat een nieuw raadhuis voor HeiJoo geen overbodige weelde is. ’t Ljjkt wel nuttig, dat dit voorstel gedaan werd, want wil men een huis bouwen, dan dient men vooruit toch te weten, wat men er al zoo in wil hebben. Verschillende vertrek ken. ais ren raadszaal, burgemeesterskamor, secretariskamer ’t kamertje voor den bode de archiefzaal en meer andere kamers en zalen zijn noodig in ren raadhuis, dat weten wjj alien wel. Maar een inwonend gezin, met de behoeften van zulk een gezin, dat hadden al len toch liever niet. Maar ’n definitief besluit nemen, dat wae je toch Wat. Gelukkig, dat een ontwijkend antwoord werd gevondéh op de vraag van den Voorzitter, zoodat besloten werd in het hesluit op te nemen, dat het niet noodzake lijk geacht werd een conciërgewoning in het raadhuis te maken. Maar nn wat anders. De Voorzitter deelde bij dezo i.aadhuis- geschiedenis moe, dat zoo nu en dan door verschillende architeeden teekeningen zijn gemaakt met kostenberekening voor een nieuw raadhuis. Deze teekeningen zullen voor de Raadsleden ter visie worden gelegd. Dat vond natuurlijk algemeenen bijval. De heer v. d. Vall wil echter een stapje verder gaan en do teekeningen ook voor de ingeze tenen tentoonstellen, met het recht opmer kingen te maken. Kijk, dat is nn cens iets. Een streven om het meest volmaakte het meest nabij te ko men. Er zullen natuurlijk dwaze opmerkin gen bjj de vleet komen, maar een zeer des kundige commissie zal daar wel raad mee we ten. Een enkele goede opmerking is mis schien te verwachten, maar en dat zal -el het motief voor dit voorstel zijn: nooit of nim mer zal de raadsleden er een verwjjt van ge maakt worden, dat zij een raadhuis hebben doen bouwen, waarop men aanmerkingen kan maken, welke dan ook. Mag Sprokkelaar daar nn nog een voorstel bjj doen, n.l. dit: dat een mooie premie wordt uitgekeerd aan dengene. die de moest logi sche, meest practische aanmerking maakt, waarmede dan ook rekening bij den bouw wordt gehouden. HOOGHEEMRAADSCHAP N.-H. NOORDER KWARTIER. Dijkgraaf en Hoogheemraden van het- Hooghcemrandsehap Noordhollands Noord w- kwartier te Alkmaar wachten vóór of op IS Februari 1926 aanbiedingen in op 2 geldlee- ii in gen van resp. 75.000 en 115.000. PROPAGANDAVERGADERING aid Alkmaar v. d. Ned. Genootschap tot ze delijke verbetering van gevangenen, gehou den te Z. Scharwoude op Vrijdag 29 Januari. De heer Corsin, directeur der gevangenis te Haarlem hield een rede óver het reclae- seerlngv-wcrk terw ijl de heer Hoytcma het dool met lichtbeelden en de werkwijze van het Genootschap uiteenzette. ENKHU1ZEN. IJsbericht. Zaterdag en 7.ondng bevond zich langs de ku<ten zeer veel drjjfjjs. Een ledig klikkerschip werd door visschers ten zuiden van Enkhuizen uit het ijs verlost. EGMOND AAN ZEE. Voetbal. Zondag middag speelde Zeevogels 1 een vriemlschap- pcljjken wedstrjjd tegen Heiloo I. De gasten wonnen met 32, waardoor zij tevbns win naar werden van den voor .leze match uit geloofden prjjs, bestaande uit een beeldje. Proces-verbaal. Tegen Th. de B. is proces-verbaal opgemaakt terzake het stor ten van ier op den openharen weg. Benoemd. De hoer W. ten Bruggen- cate is benoemd tot onbezoldigd rijksveld- wachter. Raadsvacature. Mevrouw T. van der po]_de Graaff (0. H.) hoeft de haar aange boden raadzetel aanvaard, zoodat hiermee de 2c vrouw in den raad zal komen. ZIJPE. Dienstplicht. Voor den dienst plicht, lichting 1927. werden in deze gemeen te 29 personen ingeschreven. Paarden. Naar we vernemen, be draagt het aantal paarden In deze gemeente 407. KAL VERDIJK. Verkocht. Het beken de café ..de Halve Maan” van den heer N. Boon is door bemiddeling van P. N. Leering Gz. makelaar te Oudorp verkocht aan S. Stevers uit de Beemster. Het bijbehoorende weiland is verhuurd aan dezen. MEDEMBLIK. Benoemd - Mej. Joh. Beunk, sinds eenige jaren hoofd der Fröbel school alhier, is als zoodanig benoemd te Arnhem. WOENSDAG 3 FEBRUARI Hilversum, H. D. O. 1050 M. 12.00 en 7.30 Politieker. 6.00—7.00 Co» cert door het H. D. 0. orkest, o. 1. vaa FS Lupgens. 7.00730 Lezing door den heej H. v. d. Molen, tandarts te Amsterdam, overt Tandheelkundige behandeling van schoolkin deren en tandverzorging. 7.307.45 Concert 7.45 en 10.00 Persber. 8.10 Avond v. d. N. C. R. V., Arie Poet, voordrachtskunstenaar. D. Pereboonx, secr. Propaganda-commissio N. C. R. V. H. J. Bekkering Jr. W. Horneveld, viool. J. Meyer, piano en orgel. 1. Psalm 121, Orgel en viool. 2. 0 Heer, die daar des he mels tente spreydt. 2. Chanson russe, van Sybney Smith, piano en viooL 4. Toespraak v. d. neer D. Pereboom, Ede. 5. Ave Maria, Schubert, piano en viool. 6a. Lied der ge» meenschap, G. v. Suylestein. b. De herberg scène; R. de Clercq. Voordracht van den heer A. Post. 7. Psalm 150, orgel en viool. 8. A- dur sonate, Hflndel, orgel en viool. 9. Chant sans paroles, Tschaikowsky. 10. „Eet praatje over belastingen”, door den heer I?-. J. Bekkering. 11. Nocturne Op. 9 no. 2, Cha pin. 12 „Beter dan het leven”, door den heer A. Post- 13. Melodie Rubenstein, piano en viool. 14. Psalm 25:10, orgel en viool. Daventry, 1600 M. 1030 Tijdsein, weerber. 1130 Concert door het radiokwartet en solisten (sopraan, bariton, viool) 130—2.20 Tijdscim orkestmu ziek. 3.85 Lezing Heroes of fiction, Scott’s „Rob roy”. 4.20 Tjjdsein, causerie. 4.85 Con cert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.13 Landbouwjiraatic. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. Lezing: Bird life, The triumph of love. 7.45 Pianocomposities van Rameau. 8.Lezing: Michael Angelo-Engl- neer craftsman artist. 830 Jachtprogramma. Het versterkt orkest en solisten. Muziek en zang van de jacht, Onderbroken door „TTie blarmalade hunt”-radiocomedie in 1 acte, 1030 Tjjdsein, weerber., nieuws. 10.50— 12.20 Dansmuziek door de jazzbands v. h. Savoy hotel. Parijs, „Radio Paris”, 1750 M. 1230 Concert Lucien Parijs, piano, viool, cello. 2.05 Nieuws. 5.05 Kinderuurtje. Jeugl* tooneel. 8.35 Esjieranto, boekhoudlês. 9.20 10.50 Orkcstconcert. KSnigswusterhausen, 1300 M. 730 Mendelssohn-avond, orkest en J. Wolfsthal, viool. Daarna nieuws. 9.50—11 20 Dansmuziek door de danskapel. Brussel, 262 M. 8.20 Fragmenten uit de opera Carmen, BI zet. 10.20 Nieuws. Münster, 4.10 M, 12.35—135 Orkestconcert. 3.20 Concert- Orkest en sopraan. Kindermuziek. 4.505.20 concert uit Keulen. 630 Lezing: Hiuitpfleg» im Altertum tind in der Nuezeit. 6.50 Ijzing 7.30 Lezing. 7.50 Concert door bet Münchs- ner ensemble. Muziek, comedie’s van Erich Fischer. FLORALIAVEREENIGING. Vrijdagavond had een vergadering dezer vereeniging plaats in de koffiekamer van het Parkhotel, die feestelijk versierd was. Na de opening heet de Voorzitter de heer Jans do aanwezigen hartelijk welkom en spreekt er zjjn spijt over uit, dat de opkomst zoo gering ie. Spr. memoreert ’t feit, dat dit de eerste jaarvergadering der vereeniging is. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de se cretaresse bleek, dat 't ledental thans 290 is geworden. Verslag van de penningmeesteresse. De ontvangsten bedroegen in totaal 310.09 meer dan de uitgaven. Ontvangsten f 493.47. Tentoonstelling gaf voor Floralia f 30.90, de verloting gaf f 67.09. Het voordeelig saldo is f 210.09K. Benoeming van leden der commissie tot nazien der rekening. Benoemd werden de heeren van Dijk en B. Butter. Bestuursverkiezing wegens periodieke af treding van mej. C. II. Kaat, welke voor her benoeming niet in aanmerking wenscht te komen en van den heer Hoek welke herko- ze.. werdt. In de vacature wordt gekozen de heer P. Veer. Bestuursverkiezing wegens bedanken van mej. J Fok. In deze vacature wordt benoemd de heer J. Sant. Candidaten waren de heeren Sant, Butter, van Djjk en P. Voer. Bespreking plantensoorten voor 1926. De bestuursleden stellen eenige planten voor: buiten: geranium, fuchsia, enz. en eeni ge andere soorten (o.a. Arabia). De heer de Vrjj zag gaarne korte handlei dingen van het bestuur over de te kweeken plant tegemoet, omdat er leden zjjn, die een plant niet voldoende kennen vooral als deze te zwak wordt- Een ziek menseh heeft een dokter noodig met kennis, een zieke plant ▼ereiacht ook een deskundige hand. De keuze der planten wordt aan 't bestuur overgelaten, daar dit in deze deskundiger dan do vergadering te. Voor de kinderen worden weer andere planten uitgerqjkt Benoeming van een commissie tot keu ring der uit te reiken planten, voordat m naar de leden gaan. De heer P. Veer noemt TIENDE R. K. STUDENTENDAG. Te Delft kwam, in aansluiting aan den 28sten verjaardag van de Delfteche R. K. Stu- dentenvereenigiug Sanotus Virgillius. welke Vrijdag gevierd werd de 10e nationale R. 3. D. bjjeen. Om half tien wrt-d Zaterdagmorgen in de kapel der St. Hippolytns-stichting aan het Oude Dellt door den Zeereerw. Heer Prof. P. Groenen een H. Mis opgedragen. Na de H. Mis had in het eigen gebouw van „Sanctus Virgilius” een gemeenschappelijk ontbijt plaats. In de Kleine Concertzaal van-de Stads Doelen begon om elf unr de ochtendvergade ring, waar als spreker optrad de heer J. E. de Quay, jur. cand. te Utrecht, die het on derwerp „Gemeenschapscultuur” behandelde. Na een dankwoord voor de schitterende rede, reikte de voorzitter de heer Tellegen, de insignes uit aan de oud-bestaursteden, de heeren Thomeer, Slot, Fiek, Versteeg, Smelt, van Tilburg en Bolle; om ten slotte ijjn diesrede te houden over: Individuecle vrijheid. beu tweedes dag gingen dn talrijke stu- lenten, naar >le Stads Doelen, waar In een' worden met de vaandels der R-K. SCudentenvereeni» gingen en een groot Vlaamsch Studenten» vaandel getooide zaal de Unie-pneses, d< heer Paul Kok, de vergadering verwelkom» de. Behalve prof. Groenen, die des morgens de heilige Mis had opgedragen, waaronder het mecrendeel der aanwezigen de H. Com munie ontving, zagen wjj prof. Kors uit Nij» inegcn, prof. Welschen uit Amsterdam en prof. Steger uit Delft, de veteenigingsmode. ratorcr, pater van Ryckevorsel en pater Vrjj. moed en den Unie-sécretaris ir. Febcr in de vergadering. In de namiddag-vergadering, die even ovei drieën in de Stads Doelen «amenkwam, la< de l'nie-praeses berichten van verhindering en schrifteljjke gelukwenechen voor het wel» slagea van den dag voor van prof. Brom, mr. Prinzen, prof. Raaymakerj en pater Hen- drichs. Het aantal aanwezigen, onder wie wij nu nog prof, van Rooy. prof. Veraart en dr. Deckers opmerkten, was toegenomen en het was voor een overvolle zaal. Jat prof. dr. J. P. Steffes zjjn Dnitsche rc<de' over Akade- miken und Volksgemeinschaft aanving, doo» de aanwezige Nijmecgsche studenten met eeg ..viva; academia, vivant professores” be groet. Na een opwekkend woord van prof. Groe» nen werd de vergadering gesloten. Een gezamenlijke maaltijd vercenigdn daarna de deelnemers weer, en om 8 uuf werd in de Stads-Doden een goed geslaag de opvoering gegeven van „Iha-Boe” of .,D« nacht des Heeren” van Joe. van der Velden. Daarna werd een reunie gehouden'. CONTROLE OP DEN MAGAZIJN DIENST. De Gouvernements-Accountantsdiensl ft Batavia heeft een rondschrijven tot de gou» vernementskantoren gericht, waarin wordt aangedrongen op een nauwkeuriger controle op de administratie van den Magazjjndicnefc DE STRIJD TEGEN HET COMMUNISME. Naar het Rat. Nwsbl. met zekerheid weet mede te deelen, kan binnenkort de afkondi ging van verscherpte strafbepalingen tegen do communistische propaganda verwacht worden. Elf óilandsche verplegers van de Centrals Burgerlijke Ziekeninrichting te Soerabaja zjjn ontslagen wegens het maken van propagan da voor aansluiting bjj de „Partij Commu nist Tr Jones ia”. Men zal echter aandringen op aanleg van een kanaal Zwaagdi|k—Enkhuizen, dat door het rapport niet wenschelijk werd geacht, doch door de voorstem mers van veel belang- werd geoord.e'.d. De directeur van het P.W.N. zond in een teekenin# vaft de te Zwaagdijk te leggen buisleiding en verzoekt hem me^e te deelen. of liet aanbrengen van brandkranen aldaar noodigr wordt ge acht. Er is naar de mcening van B. en W. in dat buurtschap voldoende ge legenheid tot het verkrijgen van blusch- water, waarom zii voorstellen ’t schrij ven van den directeur in onfkennenden zin te beantwoorden. De opbrengst van de;i verkoop der gemeentewoning B 46 was f3830 Het restant der voor die woning gesloten leening bedroeg f2460 en is in zijn ceheel afgelost. Derhafce is nog een bedrag van f1480 beschikbaar. De Raad besluit dit bedrag af te lossen op de géldleening aangegaan voor de verbete ring van de woning van dep rijks- en gemeente-vcldwacht<>r Hoewel een onderwijzer overtallig is aan de openbare lagere school en het Rijk daarvan het salaris niet betaabt. besloot de Raad voorloopig niet tot ver mindering van het aanrat leerkrachten over te gaan. Later, als vaststaat, dat de onderwijzer Hijlkema zijn functie niet weder zal hervatten zal deze aan gelegenheid nogmaals onder de oogen worden gez R en W. van f 150 tot het doen plaatsen van een aanplakbord aan de Wijzend en van een aantal borden met opschriften als „Verboden te venten” en „Penk om de schoolkinderen”. 1 Aan de commissie tot aanleg yan een cvechaal bij het ..Arkje” werd na warme verdediging van den heer Maas een sub sidie verleend van f3O tot bestrijding1 der kosten van onderzoek. De Voorzitter wees op allerlei ge ruchten, die in de gemeente liepen, om trent de verbetering van brug 26. Het was hem aangenaam te kunnen mede- deelen. dat na een vergadering met het Barnebestuur verdere stappen verwacht mogen worden. Verder deelde spr. mede, dat de bevolking op 13 Dec. j.L bestond uit 1988 zielen. In 1925 wer den 55 kinderen geboren. 16 huwelij ken gesloten. Er vestigden zich 169 per sonen in de gemeente, terwijl er 139 vertrokken. Aan een request van den Raad def gemeente Middelie aan het P.W.B. om voor de veehouders verminderde ta rieven voor het overgebruikte water in te voeren, besloot de Raad geen adhaesie te betuigen- .De Voorzitter deelde mede, dat het zijn voornemen was een commissie te benoemen tot bet inzamelen van gel den voor de slachtoffers van den wa tersnood en dat het nieuwe stroomleve- ringscontract met de P.E.N. 1 Januari 1926 was afgesloten. Bii de rondvraag deelde de Heer Schuurman mede, dat het zijn voor nemen was in een der volgende ver gaderingen een voorstel in te dienen tot verlaging van den belastingdjruk vooral \oor de kleine lieden. De Voorzitter juichte dit toe. doofi gat een heer Schuurman in overweging zijn voorstellen schrifte+ijk tijdig bif H. en W. in te dienen of te wachten tot R. en W. met hun voorstellen kwa men, daar ook zij hun aandacht aan deze zaak gewijd hadden. I Daarna sluiting. HEILOO. Raadssprokkeltjes. ’t Is tegen woordig een reuien schrale tjjd. Malave over al. Een gedrukt© stemming knnnen we overal waarnemen. Tot in de vergaderingen onzer vereenigingen dringt de magere fignnr van zich-moeten behclpen door geld ophalen, con tributie ophalen, 't gaat allemaal even stug. De aardbeientijd Is .laar beter voor geschikt. ’t Leek «elfs of onze vroede vaderen Woensdagmiddag ook eenïgszins onder dien indmk waren. Hoe is het anders te verklaren, dat drie aanvragen om een lichtje meer avonds op atraat, zoo maar afgewimpeld wer den. Een lichtpunt in dezen requestenmoord was het lichtpunt in den Verschuirweg. Daar komt een lichtje. Maar het is dür ook noodig als brood. Wanneer de menschen, die aan die straat wonen, en er wonen nu al eenige gezinnen naar den Rijksweg willen in den avond of ’s morgens vroeg, dan beteekent de eerste stap op dien weg de eerste natte voel- en de tweede volgt den eersten onmiddellijk op. Komt er nu een lichtpunt, dan kan men ten minste zoeken naar een half droog plaatsje, want geheel droog is het daar netpene. Slecht, mijnheer, in slecht als die weg is, neen, daar is in heel Heiloo geen tweede aan te wijzen. De bewoners kunnen echter gerust zijn. De weg is door den Gemeente-opiichter op gemeten en Jat wae beslist niet voor het lichtje. Bovendien, een onier vroede vaderen moet ook gebruik maken van een stukje van dien weg »- dus, laat de boeren maar dor- jehen, de weg komt beslist in orde. Dat de heeren Schoen en Je Wit nul op 't request kregen. wYs te voorzien. Geld te- ruggevep, nadat drie jaar lang de betaling als rechtmatig door beide partijen is be schouwd, is wel wat veel geëischt. En toen kregen we Heiloo bjj nacht. Er loopen ’s nachts in ons goede dorp nog al heel wat individuen op vier pooten rond, die het den menschen zeer lastig maken. De honden. Dete viervoeters hollen in de tuinen en ver nielen in hun dolle buien heel wat. Maar dat niet alleen, «e nemen dan de taak onzer straatbengels over en schreeuwen iedereen die ze zien na. Fatsoen, neen hoor, fatsoen kennen deze nachtelijke straatzwervers niet. Dat wordt een opknappertje voor <nze politie, deze schandalen van de straat eenige éducatie bij te brengen, desnoods met den gummistok of zelfs met den honden-celwagen met een eindje worst. Zoover laten ze het nog komen, dat ze 's- nachts als echte laadloopers worden opge pakt, en dan kan hun baas ’s anderendaags met geeft leege portemonnaie hem weer op halen. Want, er «|jn natqprlijk altyd kosten aan verbonjjpi, zoo’n vang inrichting en het vervoer naar bet tjjdeltjk logement kan niet voor niets gegeven worden. En de inrichting van het logement «elf. Wanneer dat niet tip-top in orde is, dan is een vuilnisbelt in de buurt, desnoods met een paar dozijn ratten op den koop toe, nog ver- kiesjjjker. Een sluimerliedje van een half dozjju opge sloten schavuitende kinderen is niet erg be vorderlijk voor de nachtrust. Daar behoort dan een goede partij beentjes, leverworst en wat dies meer «ij, by. Intusschen, dat alles komt in orde, help maar 'os kijken. De vagetxmdeerendo honden sullen weldra tot het verleden behooren en in HeiJoo evengoed als de klepperman of de oaditwachL Hierna kregen we nog een gemoedelyk kibbelparty^je over de plaats, waar de vuil nisbelt zal komen .egeering 0=1 Nederlar.r op de wereldtentoonstelling te Philadsl- De regeering heeft dit versoek over gebracht aan de hoofdpersonen op pluimvee- gebied, die kunnen zorgen, dat het beste pluimvee wordt gezonden. Er te reeds meer, of de eigenaren genegen «yn, hun mooiste eiempfaren voor dat doel be schikbaar te stellen, «oo ja, dan «al in dete een commissie worden benoemd, die allo» Verder regelt. HOOGKARSPEL- Raadsvergade ring De Raad dezer gemeente ver gaderde op 28 Januari 1926- Na opening der vergadering' sprak de Voorzitter de beste uenschen uit voor het heil der gemeente, wees op de be langrijke zaken, die in 1926 aan de orde zullen komenonderwijsregeling. ver betering van bruggen en vaarten, gas voorziening en deed een beroep op de medewerking der raadsleden- Voor kennisgeving werd aangenomen- het verslag van den schoolarts over het 2e halfjaar 1925 en proces-verbaal van kasopname bii den gem -ontvanger. Den heer Keersemaker -werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als des kundige voor het bouw- en woningtoe zicht- B. en W. droegen de volgende personen voor deze vacature voor: 1- D Appel, 2 A. Ruijter, 3. A. Groen Met algemeene stemmen werd de heer D Appel benoemd. Ingekomen was een verzoek van defl lijnwerker-monteur F. Brouwer om hem met in slag te verU^,^„, ^«»a. „VII1 hik was-voor een salaris van f 6M) het geheele jaar het bedrijf ten dienste te staan. Namens de lichtcomm ssie stel len B. en W. voor hem dit ontslag? eer vol te verleenen en gegadigden op te roepen voor de vacante betrekkin*. Zoolang de vacature niet vervuld is. zal men den lieer Brouwer verzoeken de voorkomende werkzaamheden te ver richten. Art 5 der instructie voor den lijnwerker werd gewijzigd. Het inkoo- pen van materiaal val voortaan niet meer door hem geschieden. 1 Aan de Pluimvee-vereeniging West- Friesland werd voor de te Hoorn te houden tentoonstelling-.een subsidie van f 1U verleend. Dit bedrag- werd voldoen de geacht, daar de pluimveeteelt hier niet van groote beteekenis is. Aan de orde was een vejnzoek van HolL Noorderkwartier om adhaesie te betuigen, aan haar rapport aan Ged Sta ten inzake de kanalisatie van West- Friesland. Er ontspon zich een geani meerde gedachtenwisseling, (waarbji vóór- en tegenstanders zich geducht deden gelden. Wethouder Stapel verklaarde zich als een warm voorstander; de heer Schuur man als tegenstander. Dj voorstanders wonnen het: de heereu Maas. .Beem ster, Stapel, Galis en Beerepoot ver klaarden bii stemming; hun instemming met de kanalisatiepiannen. x A ang van 22 Jan. eervol ont- ■enen. daar ’t hem onmogc- ?eh<lel5 La,aL het t bedrijf'ten' 'dienstp - - - - W - - l l w/111 11 len R. en W. voor hem dit ontslag1 de vacante

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 6