25. RADIO. WER VERSHOOF. LANDBOUW EN VEETEELT KAASINVOER 4N DUITSCHLAND. NOORD-SCHARWOUDE. OUDE NIEDORP. 'A naar waag: 4 INGEZONDEN STUKKEN. HEM HEEMSKERK. SCHOORL. LUTJEBROEK. LUTJEBROEK. - Tentoonstelling. In het Patronaat wordt a s. Zondagmid dag te half drie een tentoonstelling jje- opend ten bate van de uitbreiding van het St Njcolaasgesticht Hieraan zal zijn verbonden een loterij met keurig prijzen- materiaal, rad van avontuur en diverse attractie’s. Het doel van deze fanev- fair zal ons allen, die een betere, rui mere verpleging en huisvesting? van zie ken en ouden van dagen door de Zus ters van Luutiebroek als ee.i ^Stneeker- belang” op. prijs stelten, sympathiek ziin. Tot dit schoone doel, de noodzakeliike uitbreiding van het gesticht .moge dan 00 khet weslagen van dit feest door aller belangstelling, deu eersten krachtignen WOGNUM. daarom ,zedeljjkheids-ma- een 91 Vorige jaar hield 77 99 Jb. Berkhout Idem Idem Idem Idem 22. 23. 24. 24. 1.— 2.— 2.— 2.— len ongeveer 760 bedragen. Bij fing va nail een jassen en hoeden H 6.— 5.— 2.— 6— f 15.— f 5.— f 22.— 8.20 Contra bas concert. 8.50 Speeches door Sir Warren Fisher, secr. v. d. schatkist. Toast: The royal familly. 8.55 Antwoord van Z. K. H. Prins Henry K. G. 8.00 Toast: His majesty's civil service, door Stanley Baldwin, ministerpresi dent van Engeland. 9.15 Walsen en gavottes door orkest. 9.50 Liederen van Sir Fred. Co wen. 10.20 Tjjdseln, weerber., nieuws. 10.54 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris”, 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viod cello) 2.Ö5 Nieuws. 5.05 Orkestconeert. 8.5(7 10.20 Orkestconeert en causerie. Königswiuterhausen, 1300 M. 7.209.20 Hte oratorium „Die Jahresz-ri- ten'’, van J. Haydn. Muzek. illustr. v. h. ra- dio-orkest. Daarna nieuws. 9.5011.20 Dans muziek door de Rapees Jazz-Symphoniker. Brussel, 262 M. 8.20 Causerie. 8.35 Orkestconeert. 8-1 Sportcauserie en concert. 9.20 Dansmuziek- 10.20 Nieuws. Munster, 410 M. 12.35— IJü Opera-balletmuziek. 3.20 „Die Schwarzhörer", tooneelspel van H. Heidsiek. 4.20 Orkestmuziek „Erklingen zum Tanze die Geigen”. 6.50 Lezing: Immanuel Kant der Copernicus des Geistes. 7.20 Engelsche les. 8.06 Lezing: Das moderne Lied. 9.05 Concert door het Meredyllkwartet, Londen. PROGRAMMA’S. VRIJDAG 12 Februari. Hilversum, 1050 M. 12.00 en 7.30 Politieber. 7.45 en 10.00 Pers berichten. 8.10 Concert door het H. D. O.-or kest, met medew. van de zangvereeniging: ,,’t Gealtsje”, Friesche avond. 1. Opening door den heer B. S. Hylkema. 2. Zang door „It Gealtsje’’, dir. de heer Knapper. 3. Toe spraak van den heer J. II. Riemersma, voor zitter v. d. bond van gem. zangkoren in Friesland: De volkszang in Friesland”. 4. Voordrachten door den heer G. Grondsma. 5. Zagn door „It gealtsje”. 6. Zang door Mej. Annie Veenebos. 7. Zang van Mej. Annjp Veenenbos en den Heer Hannema. 9. Voor drachten van Mevr. G. Byl-de Jong.. 10. Zang „It Gealtsje”. Daventry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weerber. 11.20—1.20 Het radiokwartet en solisten (cotnra-al, tenor en piano). 1.202.20 Tijdsein, lunchmuziek. 4.05 Concert door de People’s society. Werken van Beethoven en Mendelssohn. 5.05 Concert M. Lohden, sop.aan en D. Kordy, cello. 5.35 Kindeniurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.13 Uitrek sel uit de radiobladen. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws, causerie. 7.45 Pianocompo sities van Liszt. 8.00 Lezing: The earliest newspapers-Why they stayed. leggen, terwijl dan •recht wordt gehs- WERVERSHOOF- - Bevolking. - Ingekomen: Nicolaas Mof van Boven karspel; Oerbrand N- J. Keizer van Edam; Nicolaas Schutte van Medem- blik; Anna E- Sijm van Beemster; The- odorus H- Kommer van Zijpe; Petrus A. Botman en echtgen. van Bovenkar spel; Antonia Meester van Andijk; Cor nells Meester van Andijk; Kaatje Mees ter van Wognum: Oerrit Meester van Wognum; Maria Warnaar van Purmer- end; Catharina A- Sijm van Beemster; Elisabeth Koster \an Andiik; Oerrit en Oeertruida Beerse» van Hoogkajrspel Pieter Buis te Hoogkarspel. Vertrokken: Anna Brigitia Haakman naar Spanbroek: Cornells Welling Heerlen; Johanna Paaij naar Z' Grietje Koster naar Mede.nblik; Maria WASSEND ONKRUID. De zedelijkheid in Alkmaar dreigt te .wor den aangerand en wel door twee inrichtingen van openbare „vermakelijkheden”. Ie de bioscoop en 2e ’n zeker danshuis, zijn oorzaken hiervan. Over dit laatste zal ik binnenkort mijn mee- ning zeggen, maar nu wil ik mij er toe bepa len, otn in zeer korte trekken het verpesten de van de bioscoop voor kinderen aan te too- nen. Aanleiding tot dit schrijven vond ik in een maatregel van één der cinema's dezer stad, n.l. een beduidende verlaging van eutr ie wij zen. Het verwondert mij, dat reeds niet eerder daartegen geageerd is. Immers de minst-verinogenden zelfs, en hieronder bedoel ik de kinderen, kunnen nu deze bioscoop welke ‘n soort tweede rangs theater dreigt te worden, bezoeken. Bij net begin der middag- en veelal ook by de vuad- voorstellingên valt te constateren, dat de meeste tweede rang-bezoekerg kinderen zjjn van 8 a 12 jaar. Dat geeft te denken en te vreezen. Hoor de praatjes yens, welke die kleuters onder elkaar voeren. Men staat er verstomd van! Er zijn er dio elkaar het verhaaltje van de ooievaar verduidelijken, jochie's van 12 jaar zijn soms al héél goed ingelicht cm.rmt de geheimen des levens. Zoo'n heelo kinderschaar slikt dan lang zaam en zeker de giftdroppeieB vau geioofs- be" pot ting, geraffineerd uitgevoerde inbraken. De Ned. -Kamer van Koophandel voeg Duitschland te Frankfurt a. M. deelt' het v tui gende mede: Naar aanleiding van het laatste persbericht der N. K. v. K. v. D. inzake invoerrechten op Nederlandsche kaas in Duitschland, is haar van verschillende zijden gevraagd om ooi nog te trachten te bereiken, dat het Uijksmi- nisterie van Financiën er in zou toestemmen, dat ook kaas welke weinig verpakt is (b. v. los in papier gewikkeld) bjj een gewicht van minder dan 2% kg. niet wordt beschouwd als afzonderlijk verpakte kaas en zou worden be- last met het lage tarief van RM. 20, volgens het „Vertra^starif”. De rijksmmistcr van Financiën heeft'op een desbetreffende vraag der Kamer als volgt ge antwoord: „Een afzonderlijke verpakking in den zin der tariefbepaling voor kaas (tariefnummer 135 en rubriek „kaas” in de naamlijst der goederen van het douanetarief) is ook dan als bestaand te beschouwen wanneer de afzon derlijke kaas met dun papier is omhuld, zoo- dat tengevolge van deze verpakkingswjjze de afzonderlijke kaas met haar papieren omhul sel uit de gemeenschappelijke grootere om sluiting (b.v. vpn een kist) wordt genomen. Ik zou het daarentegen niet als een afzonder lijke Verpakking in den zin als uiteengezet, beschouwen, wanneer onder en tussenen cf over de afzonderlijke doch overigens niet met papier omwikkelde, dus „naakte” ka zen los papier is gelegd en de tueschemuimten met papier zijn opgevuld, zoodat tengevolge van deze verpakkingswijze de afzonderlijke kazen zonder papieren omhulsel uit de ge meenschappelijke grootere omsluiting kunnen worden genomen. De behandeling door de douane zal telkens van de omstandigheden van elk geval afzon derlijk afhangen; de beoordeeling, of een af zonderlijke verpakking in den zin van het douanetarief is aan te nemen, ligt bij de dou anekantoren, in geval van betwisting van het besluit bij het bevoegde „Landesfinanza- ment” en in de laatste instantie bij - héb „Reichsfinanzhof” in München. Op deze wijze kan de kaas dus b.v. in kv- ten, rondom met los papier worden belegd en zoodoende bewaard blijven voor event, scha de, welke zou kunnen ontstaan door de ka len los naast elkander te Ir toch niet het hooge invoerrecht wordt gene, ve*, mits slechts de kaas zelf niet met papier is omwikkcld. NOORüeSCHARWOUDE- - Jaarver gadering eter M- V. „St Agnes”. Aan wezig 38 leden, tevens was uitg;nocdigd de Missievereeniging „St Williprordiis”. Wegens atwezigheid van de presidente opent de Geestelijk Adviseur de ver gadering met gebed en een woord van we Ik om en- De notulen der vorige ver gadering werden onveranderd goedge keurd. -- De ontvangsten bedragen f 173.12, uit gaven f17202, batig saldo f 1.10. 1 Vervolgens bestuursverkiezing, we gens periodiek aftreden van de dames A- Bleeker en O. Tromp, beiuen herkies baar. Beiden werden met alje.TKene stemmen herkozen- Volgue toespraak var. den G Adviseur over: de matigheid, o-fervaardigheid en Missie-actie, waarna instalia ie nieuw Ld en hernieuwing der belofte. Daar de rondvraag niets bijzonders cpleverde, sloot de G Adviseur de ver gadering met gebed I>e collecte voor het vaandel bedroes» ƒ12.50. - - De avond werd verder opgeluisterd met een rede en lichtbeelden door d «n WelEerw- Pater H. v. d Sande over het leven en werken van onzen groo- ten landgenoot, den Eerbiedwaaraigen Petrus Donders, den Apostel der Me- laatschen- De niet-aanwezige leden h.bben ved gemist. OL'DE NIEDORP. Verhuring van de we gen en dijken der banne Oude Niedorp over 1926. Perc. 1. Gehuurd 2. 3’ 4. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. door Jb. Doorn voor f 40. .L Buisman Dz. f 40. G. Dekker F. Breugel P. v. d. Vliet P. de Boer Idem C. WiuB Jb. Doorn P. de Boer P. Krouwel A_ Hollenberg Idem N. H. Post P. Krouwel Jb. de Jong W. Zijdewind Idem Idem Idem C. Wjjn, Nieuwe Niedorp f 41. - f - f f - f f 18.— diefstallen cm., en ook van, m iedere Jtte voorkomende en veelal zeer sterk doorge voerde, vrijage. Oujerst Wht moet er van zulke kinderen terecht komen'? Ik hoop, dat een aansporing, om Uw kinderen uit de bioscopen verwi .d re hou den overbodig is. latter zullen ze U er voor danken. Is het overbodig, dat men kinderen bene den achttien jaar absoluut uit de cinema’s weert? Is men niak?” Ik beu niet tegen het aanschouwelijk on derwijs op de scholen door middel van de film, als dit in hemelsnaam 't bioscoopbezoek door de kinderen maar niet’aanwakkert. P. H. B. Hooiveld naar Andijk; Dieuwertje Laan naar Oegstgeest- WERVERSHOOF. Propagandaclub Eene- dictus XV. Onze propagandaclub hield haar jaarvergadering in St. Wercnfridus. De voorzitter, dc heer J. Steltenpool epent de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze, heet allen hartelijk welkom en "oeft het woord aan den secretarie tot .voorlezi ng der notulen. Na voorlezing worden deze onge wijzigd vastgesteld. Hierna deelt de voorzitter mede, dat door achterstand by het innei der contributie de penningmeester nog niet gereed kon zijn ret zijn jaarverslag. Ook kon de penningmeester wegens werkzaamheden niet aanwezig zjin. Het finaneieele verslag blijft dus achterwege en wordt uitgesteld tot. een volgende verga dering. Vervolgens wordt door den^secretaris een mooi en zeer uitgebrcid verslag uitgebracht, hetwelk veel bijval vond. Aan de beurt van aftreden waren de hoe ren: C. Mol, S. v. d. Meer, K. Dekker 11: Ju. Sym. De twee laateten niet herkiesbaar. Bo vendien wenscht de heer N. v. d. Geest als bestuurslid te bedanken. Na een tweetal stemmingen werden ge kozen de hoeren: C. Mol, S. v. d. Meer, Jn. Paai. WT. Deen en Jn. Roozendaal. die allen hun benoeming aannenien. Hierna wordt door den Eerw. Adrijseur, kap. v. d. Ven, een kort opwekkend woord gesproken. De voorzitter brengt Z. Eerw. dank, voor zijn krachtig opwekkend woord en spoort de leden aan om vooruit te zien en bel tng te stellen in de vereen iging. Hierna werden een 14 tal boekjes van het G. G. G. verloot. Evenale vorige jaren, zal ook nu weer door de club de Stille Omgang worden ge regeld. Vervolgens zal nogmaals getracht worden een bedevaart per fiete te orgcnl- soeren naar Heiloo. Ook wordt nog ter spra ke gebracht de Stille Omgang te Alkmaar, doch de voorzitter meent, dat niet te veel hooi op de vork moet worden genomen. Op voorstel van het bestuur wordt voor de vele moeite, die de secretaris zich voor '’e club heeft getroost, den scheidenden setre- taris een kistje sigaren aangeboden, en door dezen onder dankzegging aanvaard. Hierna Volgt sluiting. In een daarna gehouden bestuursvergade ring wordt tot secretaris gekozen de h-’er D. Botman tot 2e secretaris de heer Jn. Paai en tot penningmeester de heer C. Mol. Ziekenfonds. Deze vereen, eveneens haar jaarvergadering. Wij vermelden hiervan, dat in kas '<ai do somma van 580.44, dat het ledental be droeg 70. terwijl de aftredende bestuursle den werden herkozen. Besloten werd af te dragen aan het ver- eenigingsgebouw 10.voor He slachtof fers van den Watersnood eveneens 10. Ten slotte werd besloten, om ongeorga niseerden te weren, by uitkeering een bewijs van lidmaatschap te doen overleggen. Egmond-Binnen, 8 Februari 1926. Geachte Redactie. De heer Belleman waagt zich nog een» op het gladde ys, en daar U de jjsbaau nog niet gesloten heeft verklaard, wil U me zeker wel toestaan, dat ik Inzender bij zijn jasje pak cn hem even volg op de baan, om hem hier tn daar te waarschuwen voor al te krasse „beentje-overs". Het jjs is glad, de schaatsen van Inzender zyu nu juist niet prima, zoodat het gevaar van een tuimeling groot is. De rijkunst van den heer B. heb ik niet te beoordeelendaar voor dienen jury en toeschouwers par don: de geachte lezers. 1. Na de eerste aanhaling uit mijn stuk van 1925, waarin ik als verklaarbaar erken, dat de lasten gedragen worden door hen, die de lusten hebben, zegt de heer B. „Dat geldt nu nog voor de lijst van te onderhouden we gen.” Zeer juist; maar mag het Waterschap bij <jie belaugbebbenden, «Lw.z. de landeige naren voor dat onderhoud dan geen lasten heffen? „Neen”, zegt de heer B.: „geen be lasting meer betalen aan het Waterschap'’.. ....Pas op, val niet! 2. De oprichting van het Waterschap be oogde hoofdzakelijk de totstandkoming van den Straatweg. Accoord; maar mag de heer B. daaruit nu maar concludeeren: zonder waterschap geen weg en zonder weg geen waterschap en geen belasting? Indien het Waterschap uitsluitend voor dien weg ha4 moeten zorgen, dan lag er ieta waars in, maar nu?Jongen voorzichtig; op het kantje af! 3. Vóór de oprichting van het Waterschap onderhield ieder voor zich waterleiding, (-loozing) dammen, duikers, euz. Dat be hoort zoo by ’t bedrijf en is den landbouw zelf tot voordeel. Geachte beer B., dit laatste kan u geen ernst zyu. Het zou slechts be wijzen, dat U met de toestanden niet vol doende op de hoogte is. Een voorbeeld: U zal natuurlijk als nauwgezet burger, de sloot jes en duikers om Uw landerijen keurig in orde houden, d.w.z. niet alleen zóó, dat uw eigen water behoorlijk kan afvloeien, maar ook zoo, dat uw linkerbuurmaas water net jes kan doorstroomen, terwijl aan den rech ter buur man geen overlast wordt aangedaan. Schitterend, U rijdt prachtig! f 45.— f 75.— f 93— f 3— f 34.— f 2— f 6.— f 16— f 3— f 10— f 26— f f f f HEM. Jaarvergadering R. K- Vrou wenbond. Aanwezig waren het Be stuur, 25 leden, <le Z E. Heer Pastoor en de Kapelaan d?r Parochie Deze ver gadering werd gehouden in het Patro naat te Venhuizen. De voorzitster mej. Aalbers opende de vergadering met den Ciiristeliiken groet heette allen welkom, en memo reerde het overlijden van de jargsidente mejuffrouw Schriekx-Benepoot. De Z.E. Heer Pastoor sprak enkele woorden tot de vergadering Verslag penningmeesteresse mejuffr.. C. Blom-Besseiing Ontvangsten met in begrip yan saldo f630 23, Uitgaven ver sterkende middelen f 160-40, kraamvit. f 130. waschgeld f52 17, hulp 145-50 Breimeisjes f7.25, H. Missen f9-50, an dere uitgaven f 75.51 in totaal f 500.36. aldus saldo J129r96. nadeeligl saldo 1925 f5.18. Z E. Heer Pastoor het woord nemende dankt de penningmees- teresse voor haar nauwkeurig en accu raat beheer. Hieruit blijkt aldus Z. E- hoeveel goeds de vrouwenbond weder om heelt gesticht in 1925. Thans volgde ’n mededeeling omtrent gezinsverpleging. Door enkeje l.den was de presidente er opmerkzaam op ge maakt, dat vermoedehjk de bijdrage 2 ct. per week en per persoon van ge zinsverpleging, voor velen bezwaarlijk zou zim vooral voor groote gezinnen. Zou het niet kunnen bepaakl worden op 5 ct. per week voor het geheele ge zin? Besloten w erd in dien geest te bepa len, zoodoende zou iedereèn in de ge legenheid ziin hiertoe liet ziine bii tie dragen Nadat nog eemge vragen die gedaan werden, naar genoegen wanen beant- wooord en nadat de Z.E. Heer Pastoor nog eens duidelijk liet uitkomen de ver plichtingen der leden vau den R. K. Vrouwenbond vooral ten opzichte van verpleging werd door <len W E. Hr. Ka pelaan met een buste rondj>,_Kaau tof stijving van de kas van de Studiebeurs- Daarna sloot de voorzitster de verga dering met den Chr. groet. HEEMSKERK. R. K. Bond van Dienrt- plichtigen. Dinsdag vergaderde boven genoemde ver. in de K. S. A. alhier. De voorzitter de heer R. Beentjes opende op de gebruikelijke wjjze deze goedbezotte vergadering. Daarna werden de notulen voorgelezen en onder een woord van dank goedgekeurd. Uit het verslag, ’t welk door den voorzitter wordt uitgebracht blykt dat de bond nog reden van bestaan heeft. Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat het finaneieele gedeelte der ver- eeniging er gustig voorstaat. Aan de orde bestuursverkiezing: De aftredende heeren, Verduin en Duin, werden met algemeene stemmen nerkozen en lieten zich hun benoeming welgeval! m. Alsdan komt de attractie van dezeu avond en wel de verloting, waarvoor altyd groote animo blijft bestaan. 20 aardige prijsjes wa ren voor dit doel aangekocht, terwijl voor de niet prijswinnaars als troostprijsje et.'iige sigaren werden uitgereikt, wat zeker in goe de aarde vieL Na de rondvraag, sloot de voorz. op do gebruikelijke wjjze deze goedgeslaagde ver gadering. R. K. Volksbond. In de K. S. A. al hier vergaderde bovengenoemde vereoni- ging, waarbjj de heer Smit, oud centraal pre sident uit Amsterdam, den tweeden cur us- avond hield over het beginselprogrimma. Dy voorz. opende de vergadering eu heet te den heer Smit hartelyk welkom, sprak zijn teleurstelling uit over do slechte opkomst, waarna het woord aan den heer Smit gege ven werd. De heer Smit zette op zeer duidelijke en leerzame wjjze het beginselprogram uit een. Na afloop zijner lezing werd gelegen heid gegeven tot vragen stellen. De voorzitter bracht een woord vau dank aan den heer Smit voor ijjn duidelijke en leerzame uiteenzetting en moedigde de le den aan om zooveel mogelijk nieuwe loden aan te werven en vooral op huisbezoek te gaan. Daarna had er een verloting plaats, 4 worsten waren door de ver. aaugekoent wel ke ohder de leden werden verloot. Daarna werd deze leerzame avond op de gebruike lijke wijze gesloten. Gevonden voorwerpen; 1 gouden oorbelletje, 1 rozenkrans en een elbxnok. Verloren: 1 zilveren benrsje met fnhoud. Inlichtingen by den gemeente veldwachter te Heemskerk. Tooneelvereeniging „On* Geaoegen.” Zoadag a-a geeft deze vereeniging oen uitvoering in de K. S. A. alhier. Opgevoerd wyrdt Napoleon. I stoot geven. Wii waren in de gelegenheid de uit stekend verborgde stands te bezichtigen en kunnen vrijmoedig verzekeren, dat de bezichtiging alieen van de geëxpo seerde artikelen en kunstproducten een wandel eg na rd? ten toerist1 i :g waard is. De entrée is vrii en de expositia duurt fot Dinsdagavond. Maandag en Dinsdagavond circa 6 uur zal er voldoen de gelegenheid zijn om begeerde voor werpen bii veiling of verlating te be machtigen. i Maar dc dichter zuchtte: Ach, waren alle mt'nsclicn wjjs eu deden daarby wel, dan waar deez' aard’ een paradys; nu is zy vaak een hel! Ze zjjn niet allen even wjjs en wel doend als het voorbeeld veronderstelt. U ge looft me niet? Nog slechts een paar weken g( leden kreeg het Bestuur van het Water schap de uitnoodiging, op te willen treden, waar een landeigenaar niet verkoos zjjn greppels op een dusdanige diepte te bren gen, dat het achterliggende land zjjn water kon afvoeren. Is een dergeljjke willekeurige handelwyze den landbouw zelf tot voordeel? Als ik je nou toch niet zoo goed had vastgeliouden, dan had je gelegen! 4. Burgemeester Holland heeft gesproken vau „het groote doel”. Mag do heer B. daar uit zoo maar weer mir nichts, dir nichts, concludeeren, dat het Waterschap „geen an der doel" had. dan den aanleg van den straatweg? En al die andere plichten dan. die bjj reglement zijn opgelegd?.Dat was ’n slippertje! 5. Nu de gemeente den straatweg heeft overgenomen, is het doel van het Water schap weg en dus eigenljjk ook het Water schap, beweert. Inzender. Moet ik dan her halen, dat de straatweg niet uitsluitend doel was en is? Dat „dus” klopt niet precies! Het doel van n paar schaatsen is er op’ te rijden. Maar als we ze straks afbinden en samen gearmd naar buis wandelen, zijn de instrumenten dan weg? I>aten we het op 'n accoordje gooien en aannemen, dat het Wa terschap nu belasting zal gaan heffen krach tens een eenigszins gewijzigd doel. Weet de heer B. wel hoevele en welke wegen het Wa terschap in de toekomst zal moeten onder houden? En duikers, enz.?Niet zoo overhellen, anders ga je uit ’t lood. 6. De pap, die ik den heer B. gevoerd zou hebben, schijnt in het verkeerde keelgat ge gleden te zjjn. Immers, we zijn het roerend eens over het feit, dat de dragers der lasten in ruimer kring gezocht moeten woren. De landeigenaren alleen de lasten laten dragen is onbillijk. Welnu, de gemeente kan aan een veel grooter groep een juk opleggen, en is derhalve beter berekend voor het onderhoud van den straatweg dan het Waterschap. Dat klopt. Maar nu: „Dus’zegt de heer B. weer, „moet de polder ophouden met belasting heffen krachtens den hoofdweg”. Jawel; maar toch niet krachtens de vele andere ver plichtingen? „Neen”, adviseert de beer B. „geen belasting meer betalen aan het Wa terschap"’ De beenen niet zoover uitslaan; het jjs is heusch te glad! In flagrante tegenspraak niet het vorige is de ontstellende ontdekking!?) dat het Waterschap zou zeggen: ,.tgy innen de be lasting van de mensohen, tot wier lust die weg wordt onderhouden.” Welneen! De voornaamste reden voor het tot standkomen van het nieuwe contract (en .de heer Belle- man heeft daar als raadslid vóór gestemd) was: het waterschap kan die menschen niet bereiken, de gemeente wel! Maar weer een voorbeeld. Wordt de straatweg onderhouden mede ten grieve van den geachten Inzender? Betaalt Inzender lasten aan het Waterschap? Ik ook niet; en toch profiteer ik van dien weg en van vele andere. Niet billjjk! De gemeente schrjjve daarom op baar belasting biljet, als het noodig is, idem zooveel meer. Zeker, ook het Waterschap zal en moet aan de landeigenaren'lasten blij ven opleggen; hoe meer de gemeente vi.ci haar rekening neemt, hoe minder de polder behoeft te vra gen voor de weggetjes, waar 12 vau de 7 maanden geen sterveling komt, zooals de Mossenlaan, de Riiinegonimtrlaan, de Doe len, de Vennewatersweg onder Heiloo e.Lq. Kjjk, daar gljjd je nou toch uit; heb ik je niet genoeg gewaarschuwd? 8. Geachte Heer Belleman, sta my toe U een welgemeenden raad te geven. Overweeg eens ernstig deze vragen: Biijft er voor het Waterschap absoluut geen taak meer te ver vullen? Kost de vervulling van die taak vol strekt geen geld? Is er dan heeleniaal geen belasting meer noodig voor het Waterschap? Zie, ik wil je toch ook weer op de been helpen! En nu, alle gekheid op een stokje. Beant woording der Uici gestelde vragen is voor mjj bepaald overbodig, en ik vertrouw voor de lezers van dit blad, van wier geduld we reeds te veel vroegen, eveneens. Ik geloof, dat we onzen tijd nuttiger kunnen besteden dan met baant.jes-rjjden. Daarom, laten we afbinden en dan: tot ziens, elders. Uw J. VERIIEGGEN. (Ons dunkt ook, dat- de heeren thans al heel veel van ons aller geduld gevergd heb ben. luiten we ’t kort maken! Red.) Totawl f 518. was het totaal f 457. SCHOORL. R. K- Begraafenisv ereeniging. In het lokaal van den heer Kazenbrooc, vergaderde deze vereeniging wederom, o.a. ter behandeling van eenige in de vorige ver gadering aangeroerde onderwerpen. Opening en notulen op de gewone vrjjae. De voorzitter deelt mede dat op de vorige vergadering besluiten werden genomen in strjjd met het reglement hetwelk voorschrijft dat voorstellen 14 dagen te voren moeten worden ingediend. Het bestuur stelt voor om voor aanneming van ingediende-voorstellen 2/8 der uitge brachte stemmen te eischen. Dit voorstel wordt verworpen, met 15 tegen 6 stemmen. De secretaris geeft’ hierna een overzicht van den loop van bet ledental; hieruit blykt dat de vereeuiging met 9 leden is vooruitge gaan. Voorlezing wordt gedaan van een scfarjjven van den heer Delis waarin deze uitkeering vraagt in verband met het overlijden van Mej. Kazenbroot. Naar aanleiding van deze kwestie wordt bet besluit genomen^ dat le den die de parochie verlaten nog 1 jaar lang lid kunnen bljjven. Ingekomen is een schrijven van den heer Louwe waarin deze zjjn in de vorige verga dering ingediend voorstel intrekt. Een voorstel van den heer J. Stam om den leeftijd waarop contributie moet worden be taald van 18 op 14 jaar te brengen wordt verworpen. Een voorstel van denzelfde om den leeftijd op 16 jaar te brengen worde verworpen met 13 tegen 9 stemmen. De voorzitter doet daarna mededeeling om trent de bemoeiing inzake de aanschaffing van kleeding voor de dragers. De kosten zul- j aanschaf- 610. let bestuur hoopt van enkele gegoeden de beschikking te krijgen over een renteloos voorschot. Op voorstel van het bestuur ge machtigd in deze zaak naar beste bevinding te handelen. Rondvraag. De beer Koortens zou gaarne zien dat een boetestelsel werd ingevoerd opdat degenen die de vergadering niet bezoeken beboet kun nen worden. Het bestuur wil dit in overwe ging nemen. Nadat nog enkele vragen van onderge schikt belang zijn gesteld sluit de voorzitter met den Christelijken groet. WOONUM- Aanbesteding Docr den heer P- Moojj, aimer, werd voor rekening van den heer J- Romein, even eens alhier, aanbesteed het bouwen van een boerde rijte Ingeschreven werd als volg! Perceel 1 Metselwerk: Th. Borst f1495—, F. Hoogland f 1787.A 1 de Koning f1885— Perceel 2 Timmerwerk: A. Komen f 17.95, C. Huiberts f2016 A. Appel f2175 B. Giling f2480.— Perceel 3 Schilderwerk: Jb. van Et- ten f334 -, S. Loos f370 Het werk is aan de laagste inschrij vers gegund.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 6