ZWAAG. HOOGWOUD. TUITJENHORN. WESTWOUD. CASTRICUM. WERVERSHOOF. WARMENHUIZEN. ZUID-SCH ARWOUDÉ. -<0- BINNENLAND. RADIO. EGMOND AAN ZEE. EUMOND -Aan ZEE. - Prijsuitrei king C;rps?che psc'utte s M a idag- avond had in de Lunc.iroom van den heer Clausing de prijsuitdeeling plaats van de schietvereeniging „Corpsscherp- schutters”. L>en voorzit er. de i heer G Snoeks, was het een aangename taak de aanwezigen har e ijk welkom te roe pen. Spr releveert even het 25-iarigi huwelijksfeest van H M- de Koningin. Het lag op den we; der koninklijk goed gekeurde vereeniging een telegram van gelukwensch te zenden, waar ip ’t vol gende antwoord is ingekome.i: H.-HUGOWAARD F OUDE NIEDORP. WAARLAND. 1 doen land, Hes, 15 ling van het ge in net Nederland- van De Nieuwe N'ederlaudsche Vereeniging ft Hamburg bad Maandagavond in haar lo kaal do leden van de Nederlandsche kolonie met huji dames verzameld, om naar het con cert in de Groote Kerk to Den Haag, d»f door den Hilversnmsehen draadloozen om- roep werd verspreid, te luisteren. Dank zy het initiatief en de goede zorgen van den Nederlandeohen gezant te Denemar ken, mr. Ridder van Rappard, is de Neder- lanscho kolonie te Kopenhagen Maandag avond in de gelegenheid gesteld, het oon. eert, dat tn do Groote Kerk te 's Graven liage werd gegeven bij gelegenheid van 4 zilveren bruiloft van het Koninklijk echb ;>aar, radiofonisch te volgen. Vele van de te Kopenhagen wonende N< derlanders hebben deze gelegenheid te ba* genomen om tegenover den gezant aan bun verknochtheid aan het Oranjehuis uiting te geven; ook waren eenigo bekende mannen uit de Deenscbc handelswereld en vertegen woordigers van de Kopenhaagsche pers aan wezig. R.K-; van Langereis _A. 38 paar Nieuwe we H 18 naar Abbekerk. Frederik Ap- W V a* 1 1 46-Sirnon Petrus van der oiwp, n.r\-, van Nieuwe Niedorp naar Langereis A 38. Wither Adolf Hendrik van Ree, geen, van Amsterdam naar Aards woud E 42. Teunis Molenaar N.H-, van Midwoud naar Gouwe H 49. Johannes Huiberts, R.K!-. van Spanbroek naar Weere E 28» bleek een hoogere garantie te geven en de Ned. Spoorwegen evenmin bereid waren fa ciliteiten te verleenen, wordt met algemeene stemmen besloten niet op een hoogere garan tie voor het personenvervoer op de Broeker- lyn, in te gaan, zoodat dit met 1 Mei as. zal worden opgeheven. Volgt benoeming van een plaatsvervan gend lid der Comm. Lichtbedrjjven (Gascom missie) vacature P. Berkhout. Na een vier tal stemmingen, waarbij de heer du Burck verklaarde niet in aanmerking te willen ko men, werd benoemd de heer Dijkhuizen, welke de benoeming niet aanvaardde. Bij de nieuwe vrije stemming verkregen de heeren Groen, du Burck en Zeeman elk 2 stommen, 1 blanco. De Voorz. uit zich in heftige woorden te gen de minderwaardige wijze, waarop de hee ren deze zaak behandelen en zal nog een maal gelegenheid geven. Deze stemming Het vaojBtel van B. en W. wordt met 4— 3 aangenomen. Tegen de heeren du Burck, Dijkhuizen «n Zeeman. Een voorstel van B. en W. om voor in- koopen pensioen van enkelen van het per soneel der gasfabriek, die dit in 1913 ver zuimd hebben, K op de betrokkenen te ver halen, wordt met 5—2 aangenomen. De heeren Zeeman en du Burck waren er voor niets te verhalen. Na mededeeling dat Alkmaar niet bereid den heer Ganzeboom „Wat leert ons St. WiHibrord ten opzichte van onze eigen organisatie” was duidelijk en leerzaam, waarvoor hii een dankbaar applaus inoogstte Nadat de Voorzit er den heer Gan zeboom zijn dank heeft betuigd voor al wat hii dezen avond heeft gepres teerd, verlaat deze de vergadering De aanwezigen bleven gezellig bijeen tot ongeveer 1 uur, toen de Voorzitter de feestelijke bijeenkomst sloo* ei een woord van dank bracht aan allen die er toe hebben bijgedragen, zoowel d >or zang en muziek als door voordracht om dezen eersten feestavond, slagen. Inventarisatie. Bij de gehoud m inventarisatie van stapelproducten bij de leden van- den Tuindersbond „Haren karspel Oosf’.waren aanwezig: 167 wa gons roode kool, 37 wagons witte kool, 9 wagons gele kool, 3 wagons uien en 8 wagons peen. - Op hetzelfde tijdstip het vorig jaar waren deze cijfers resp.100 w-,.46 w., 6 w., l*/2 w- en 16 wagons. ZWAAO. Biljarten- Voor een stampvolle zaal speelde Prof. Koehof -in café Besseling 600 caramboles (ca dre) in 11 beurten van gemiddeld 54 en vertoonde daarna tal van kunststoo- ten'. Prof- Koehof roemde ten zeerste het goede biljart. I HOOGWOUD. - Bevolking- Ver trokken en ingekomen personen: Pie ter Rood, R.Kvan Langeneis A 38 naar Heiloo. Petrus Johannes van der Stoop, iv.ix-, van Niedorp. Klaas van Til, NH.. van Gou- AL’-— - pel, N.H-. van Langereis A 17 naar Hei- loo, Kapel Stoop, R.K- TUITJENHORN. Uitvoering. De in dit blad aangekondigde uitvoering van het R. K. Fanfarecorps, heeft Zon dag vond plaats ge had. E; was vee] publiek aanwezig. Nadat Burgemeester Burger, Beschermheer van het corps allen -harteljjk welkom had geheeten, werd aangevangen met bet ryke en welver zorgde programma. De muziek genoot niet de aandacht, waarop de muzikanten recht hebben. Er werd mooi gemusiceerd. Hèt corps maakte een zeer gunstigen indruk, De twee zangnummers „Gesprek tusschen Jan en den Pastoor” en „Ónze Vader”, gezongen door de heeren S. Burger en C. Boekel (van Waarland) werden met meer aandacht ge volgd, evenals de stukken voor viool en piano. De heeren J. en P. Boekel leverden goed spel. Hot kluchtspel „De erfenis” werd vlot ge speeld en voldeed heel goed. De mooie duo-scène ,,De twee doodbid ders” werd fijn gespeeld door de heeren G. Stoop en Nic. Spaans. Het geheel was een mooie avond. ST. MAARTEN ST. MAARTEN. Watersnood-collecte. Door den Burgemeester kon aan het alge meen Comité worden overgedraggn de som ma van 470.35. De opbrengst in de ver schillende wyken was: St. Maarten (dorp) 126.75; Valkoog 69.GO; Groenveld 62.25; Stroet 82.50; ’t Rüpje 41.75; Eenigenburg 84.50. WESTWOUD. Onderhands verkocht. On ze plaatsgenoot de beer C. Commandeur, broodbakker alhier heeft zjjn bedrijf onder hands verkocht, waardoor de zaak in een kort tjjdeverloop bij aanvaarding van den heer B. v. Oosteren voor de vjjfde maal van eigenaar is verandert. Ingezametd. Dezer dagen zal de ho'.f- jaarlijksche, contributie der R. K. Begiafe- nisvereeniging dezer parochie worden inge zameld. CASTR1CUM. Lichtbedrjjven. Naar ons wordt medegedeeld, werden door de lichtbe- dryven over 1025 totaal afgeleverd de vol gende M3, ga* en K. W. U. elect riciteit. Gas. Totaal afgeleverd 1925 300017 M3, tegen 1924 252861 M3., een vooruitgang van 47156 M3. Totaal verkocht werd 272620 M3, tegen 224424 M3, in 1924. Voor eigen ge bruik in 1925 11760 M3, tegen 15367 M3, in 1924, terwijl het verlies bedraagt 15637 M3, togen 13070 M3. Electra. Totaal ingekocht aan laag^pan- ningszijdo 104140.S K.W.U. tegen in 1924 95001 K.W.U. Totaal verkocht werd 85307 tegen in 1924 78099 K.W.U. Eigen gebruik bedroeg 3503 tegen in 1924 1192 K.W.U. het verliee bedroeg 14330K tegen in 1924 15710 K.W.U. Inlijving. Op 1 .Maart a^c. zullen te Hilversum worden ingelyfd voor de lichting 1926 de dienstplichtige S. P. Dekker en te Helder de dienstplichtige J. fjehotvanger -.ut deze gemeente, en van de lichting 1924 op dien dag de dienstplichtige dezer gemeente J. Stuifbergen. WER VERSHOOF. Concert. De zang- vereeniging „St. Theresia” gaf twee good geslaagde uitvoeringen in de zaal van den heer Oostenneyer. De jonge verceniging gaf blijk over vol doende goede krachten te beschikken. Me nig mooi nummer werd ten gehooro ge bracht, terwijl voor afwisseling, de heeren Dr. Pinster en Groen mooie composities bjj- brachten op piano en viool. Het waren pracht-avonden, en we wen- schen St. Theresia een lang en voorspoedig lev en. Bij de sluiting, wenscht de Z.Eerw. Hear Putoor St. Theresia geluk, met de goed ge slaagde uitvoeringen. Spr. meent, dat het wel aan de trouwe opkomst by de repetities te danken is, dat beide avonden zoo gojd geslaagd zijn. Als het zoo bljjft dan zal de vereeniging spoedig een gpeden naam kry- geu en binnen een paar jaar in een ad-srn genoemd worden met „Nieuw Leven.” Spr. dankt de heeren Dr. Pinxter en Groen, die zoo menig mooi nummer hebben gegeven en ons daardoor meer kennis in schoone muziek hebben bijgebracht. Tenslotte dankt spr. het bestuur en niet het minste de presidente, en roept allen een „tot weerziens” toe. WARMENHUIZEN. Watersnood collecte. De collecte voor do slachtoffer» van den wa. tersnood heeft in deze gemeente opgebracht 1041.05, hetgeen met het bedrag wat in de R. K. kerk is gecollecteerd, tezamen een be drag vormt van 1391.05. Dit mag zeer ze ker een. schitterend resultaat worden ge noemd. Groentenveiling. Over de maand Ja- nari is aan de veiling te Warmenhuizen aan gevoerd 2020485 K.G. roode kool; 376175 K. G. gele kool; 908160 K.G. Deenséhe witte kool; 16600 K.G. peen en 48885 K.G. uien. De omzet bedroeg in Jan. 1926 165.417.22 tegen 481.37 in Jan. 1925. Commissie tot Wering van Schoolver zuim. Tot Voorzitter der Commissie tót Wering van Schoolverzuim te Warinenhui- zen, Schoorldam en Krabbendam, zijn resp. benoemd do heeren T. Donia, H. E. Dijken en J. Paarlberg. Verkooping. Ten overstaan van no taris de Lange te Alkmaar had publieke ver knoping plaats van de volgende perceelen te Warmenhuizen; 1. Een huis met erf aau de Dorpsstraat, gekocht door A. Kroon voor 3825. 2. Een perceel rietland in de Greb ge kocht door L. Groot voor 198.groot 24 A. 40 c-A. 3. Een koolpakhuik met erf en tuin aan ,1e Oostwal, gekocht door W. Dekker, voor 2025.—. 4. 2 perceelen bouwland, uabjj den Oost- wal, groot 52 A. 40 C.A., gekocht door G. Jonker te Zype voor 2088. Witte Kruis. Naar wjj vernemen zal op Dinsdag 23 Februari a.s. 's avonds 8 jut precies, in de kolfjesbaan van den heer Slik ker voor genoodigden en leden yan het Witte Kruis een lezing worden gehouden ZU1D-SCHARW0UDE. Raadsvergadering, op Dinsdag 16 Febr. Aanwezig alle leden. Na opening worden de notulen der vergade ringen van 30 Nov. en 8 Febr. vastgeeteld en deelt de Voort., naar aanleiding van de opmerking van 'den heer Kramer over de vergoedingen der byz. scholen, mede, dat dit op een misverstand berustte. Voorz. wydt hierna een woord van hulde aan de brandweer voor de plichtsgetrouwe wyze, waarop zij bij den brand van heden, is opgetreden, alsmede aan die van Noord- Scharwoude en de bedienaar» van de motor- epuit der gasfabriek. By spr. is opgekomen de gedachte: wat* zou alles nog vlugger heb ben gegaan, als er brandkranen waren ge weest Spr. wil geen voorstel doen, maar zou toch gaarne zien dat de Raad aan B. en W. opdracht gaf, de brandkranen op de bestaan de spruitstukken te plaatsen; men heeft in 1921 A gezegd, laat men nu B zeggen. De heer Zeeman ondersteunt ten volle deze woorden. Het was hier dc quaestie van vlug klaar te zjjn. De Raad zal eerst, wanneer er brandkranen zijn, kunnen zeggen gedaan te hebben wat gedaan kan worden. De heer -Bekker zegt dat de brand door middel van kranen niet gauwer bezworen zou zijn dan nu. Laat men de kosten niet verge ten. De heer Kroon voegt hieraan toe dat juist vandaag het bewijs is geleverd dat de be strijding van het vuur goed was. Niet alleen de belendende huizen zyn gespaard, maar het brandende huis zelf is als ’t ware uitge spoten. De Voorz. zegt dat onze brandweer vol doende moet zijn om alleen met succes op te treden; men kan op de naburige gemeen ten niet rekenen. En waar blijft de consequen tie vati het plaatsen der spruitstukken? De heer Groen weerspreekt dit; sinds on heugelijke jaren is de wederzydsche hulp een gewoonterecht en branden, die op andere perceelen oversloegen, zyn er zoo goed als nooit geweest, omdat men steeds 2 of 3 spuiten by de hand had. Intusschen meent spr. dat indertijd de spruitstukken zijn aan gebracht, omdat men uitging van de gedach te, dat men by plaatsing der brandkranen, de spuit zou kunnen missen. .De heer du Burck wil er liever eerst eens rustig over denken. Laten B. en W. cens komen met een kos tenberekening. De heer Kramer, die er altyd voor is ge weest, ondersteunt dit voorstel, waartoe dan ook wordt besloten. B. en W. brengen hierna ter tafel de ver ordening op de belasting voor vermakelijk heden. Van „openbaar” wordt niet gespro ken, omdat dit vervallen is. Vóórgesteld wordt een heffing van 10 pCt. op de onzui vere opbrengst van alle mogelijkc vermake lijkheden, met uitzondering van die voor lief dadige doeleinden of vergaderingen tot een godsd-, wetensch., sociaal of politiek doel. Door den heer Zeeman wordt naar aanlei ding van bet laatste gvraagd wat zooal hier onder verstaan wordt. Uit de discussies blykt dat de opvattingen hierover zeer uiteenloopen. De heer Groen betreurt dat B. en W. nu komen met een regeling die den uitleg wat vermakelijkheid is, nog veel moeilyker maakt. De bedoeling van <Jen Raad is dit in het ge heel niet. De heer Kramer onderstreept dit, bet is. byv. niet onze bedoeling dat uitvoeringen die zonder entrée voor donateurs worden ge geven er onder vallen. De heer Dijkhuizen vraagt het concept te laten circuleeren en de zaak aan te houden. Alle leden ondersteunen dit voorstel, wat dus wordt aangenomen. De Voorz. zegt de gewoonte te zullen vol gen. Geen circulatie van het stuk dus, doch het zal ter inzage worden gelegd. Een voorstel Zeeman om de oude veror dening te handhaven wordt met alleen de heeren Zeeman en Kroon vóór, verwerpen. riemt in bespreking het verzoek om haesiebetuiging aan het bekende adres v.m Middelie, inzake gelijke tarieven voor wa terverbruik voor het vee. B. en W. stallen voor dit voor kennisgeving aan te nemen. Na bespreking wordt dit voorstel verwor pen, met de stemmen van de wethouder» en <^en heer Kramer vóór, zoodat adhaesiv zal worden betuigd. Volgt een adres van de Oudercommissie, met verzoek een Fröbelschool te stichten, vergezeld van de handtekeningen van 29 ouders van kinderen van 46 jaar. Voorz. deelt mee dat B. en W. voorstellen hierop afwijzend te beschikken, omdat zij den indruk hebben dat dit gering aantal ouders niet spontaan heeft geteekend, doch hun om die handteekening is verzocht Zon der op de kosten in te gaan, wenschen B. en W. dit aan bet part, initiatief over te la ten. De heer du Burck bepleit de stichting als een die het peil van het onderwijs zal op voeren. De heer Zeeman eveneens. Het is noodig dat de kleinere kinderen beter geborgen worden dan op de straat Voorbereidend on derwijs is een goede zaak. Ook de heer Dijkhuizen acht oprichting gewenscht, nu er zooveel ouders om vragen. De lieer Kramer is van het nut eveneens overtuigd, mits men de volle consequentie der gelijkstelling aanvaardt, ook voor de reeds bestaande bijzondere school. Spr. vreest dat het financieele offer echter voor de ge- mceate te groot zal zjjn en zou wenschen dat de ouders zelf tot stichting overgaan, waarna de Gemeente een subsidieregeling sou kunnen treffen. De heer du Burck bepleit zeer uitvoerig het nut. Tal van ouders missen de capaci teiten van goede opvoeding te geven. Spr. staat niet afwyzend tegenover subsidie aan de byz. school, doch sou dese school van ge meentewege willen stichten. De heer Groen is het met de heer Kramer eens. Uitgenomen enkelen kan spr. niet aan nemen, dat deze ouders den tjjd zouden mis sen voor de opvoeding van hun kind te zór gen. Spr. vindt, wat hierover in het adres staat, allesbehalve een compliment voor die ouders. Wanneer echter door hen de school ge sticht wordt, bljjkt duidelijke? de behoefte en sal zeker do Raad ruim subsidieere» door Dr. E. Abranaoai met het onderwerp; „Kwaktalverfj." HET ZILVEREN FBEST DER KONINKLIJKE FAMILIE. Gisteren hebben H. M. de Koningin en Prine Hendrik gelegenheid gegeven aan hen, die zulks hadden aangevraagd, geschenken aan te bieden ter gelegenheid van het zilve ren huwelijksfeest. Hedenmiddag zou een tweede reeks audi ënties gehouden worden. Te 11 uur word ontvangen de comman- dant van het veldleger, luitenant-generaal Muller Masis, met een deputatie van hoofdofficieren ter aaubiedir schenk van de officieren van sche leger, bestaande uit een sehildery den schilder Hoynk van Fapendrecht, voor stellende een overtocht over den Gelder- schen IJsel in het begin der mobilisatie. Ge neraal Muller Maesis hield by de aanbieding een toespraak. Door de beperking van alle bijkomende onkosten, was volgens spr. het Comité in staat eerstdaags ook nog ongeveer 1400 ter beschikking van de Koningin te stellent ten bate van den watersnood. Voorts werd namens de officieren van het Nederl. Indische leger en door de Nationale landstormcommiiwie, by monde van haar 2e kamerlid Duymaer van Twist, een ge schenk aangeboden. Eveneens werd ontvan gen de Aihsterdamsche deputatie ter aanbie ding van het door den schilder Breitner ver vaardigde schilderij, voorstellende het Dam rak te Amsterdam. Om kwart na één werden aan de Koningin en den Prins door den heer Van der Meulen, oud-directeur van onderwijs en eeredienet in Nederlandseh-Iudië, aangeboden een schil derij en vier etsen van Bauer, als huldeblijk der ingezetenen van Nederlandsch-Indië. 'i/en slotte kwam, om half één, een depu tatie uit den Volksraad van Nederl.-Indië, bestaaude uit mr. Koningsbergen, oud- voorzitter; mr. Fruin, lid, c mr. Gal stein, oud-lid van dien Raad, aan het Koninklijk echtpaar aanbieden een adres van geluk wenech van den Volksraad. PROGRAMM A'S. VRIJDAG 19 FEBRUARI. Hilversum, 1050 M. 12.00 en 7.30 Politieber. 7.00—7.30 Mev M. StegerVan Erven Dorens, voordracht kunstenares. Vlaamech p'rogramma. 1. Frag-> menten uit „De Menschwording.” 2a. Ver doemde steden, J. v. Holder; b. Matten vlechten, A. v. Collum; c. Klacht, Bles: d. Maison Dubois. Bles; e. Ik zie...., Bles. 7.45 en 10.00 Persberichten. 8.10—-9.10 Nutsle zing. Spreker: De heer Herman Poort, over Een overzicht der Nederlandsche literatuur van de middeleeuwen tot beden. 1. Onze Middeleeuwsche literatuur, godsdienstige en wereldsche Nederen; Van den Vos Reinarde volksboeken, mystiek 9.1010.30 Consort door het H. D. O.-orkest, o. 1. van Fr. Lup- gens. Daventry, 1600 M. 10.50 Tydscin, Weerbar. 11.20—1.20 Con cert (Radiokwartet, sopraan, Brompton- kwartet, piano). 1.202.20 Tijdsein, luncb- muziek. 4.05 Concert door de People's con cert society. Het Audrey Chapman-orkest 5.05 Concert (piano, sopraan). 5.35 Kinder- uurtje. 6.20 Dansmuziek. 7.13 Uittreksel u d. radiobladen. 7.20 Tijdsein Big Ben, Weer bericht, Nieuws. 7.45 Pianosonate’s van Beet hoven. 8.00 Lezing: The church of pepys: St. Olaf’s Hart street. 8.20 Concert door het Hongaarsohe strijkkwartet en sopraanzang. 8.55 Voorlezing. 9.10 Sopraanzang. 9.20 Sym- phonieconcert. 10.20 Tydsein, Weerber., Nieuwt. 10.5012.50 Dansmuziek v. h. Payne Hotel. 12.502.20 v.m. Dansmuziek v. Café Paris. Parijs, „Radio Paris”, 1750] M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05 Nieuws. 5.05 Orkestconcert 8.S5 Causerie, Persber. 8.5010.20 Concert v. b departement „Lecher”. Königswusterhausen, 1300 M. 7.50 Declamaties. 8.20 Concert. Obligaat- instrumen-ten (viool, fluit, hobo, clarinet, viola). R. Walter, sopraan. 8.509.20 Con cert. Orkest. A. Kutzner, tenor. Daarna nieuws. 9.5011.20 Dansmuziek door de Rapees Jazz-SymphoiAker. Brussel, 262 M. 8.20 Concert Celld-solo’s van den heer Wil mot. 8.50 Sportcauserie. 9.05 Gramofooncon- cert. 9.30 Jazzmuziek door de jazzband „E* Oukhnem.” Münster, 410 M. 12.351.50 Oude volksliedjes door orkest 3.35 Symphonie A-moi, Mendelssohn. Scha bert: Symphonie H-mol. 6.20 Lezing: Die Bedeutung der Pflanzkartoffel fttr die Er tiftge. 6.50 Ijzing: Speftefette und Oele. 7.20 Eagelsohe les. 8.00 Kamermuziek. 9.2f Concert door het Weetfaalaehe strijkkwar tot gelegenheid geven, waarbij de heer du Burck zich onthield had tot uitslag: Groen 2, Zeeman 2, du Burck 1 en 1 blanco. De Voorz. zal niet alleen deze stemming, maar ook de andere op de agenda voorko mende, over een lid van het Burg. Armbe stuur en van de Comm, van Toezicht op het 1. onderwijs tot de volgende vergadering aanhouden. Bij de rondvraag zegt de heer Dijkhuizen te moeten opkomen tegen de woorden van den heer Kramer in de vorige vergadering waar deze blijkbaar onder hen die tegenac tie tegen het Oranjefeest voerden, ook hem bedoeld heeft: »pr. heeft met deze actie nietu van doen gehad. Voorz. geeft den heer Kramer in overwe ging hierop niet te antwoorden. Iedereen kan wel denken bedoeld te zijn. De heer Dijkhuizen spreekt nog over het converteeren van leeningen, de heer Zeeman over enkele andere punten o.a. slechte wo ningtoestanden. Een en ander heeft volgens den Voorz. de aandacht van B. en W., die in volgende vergaderingen mededeelingen zullen doeu, waarop sluiting volgt. Het Loo, 12 Feb.uari 1926. i „H. M de Koningin en Z. K. H de Prins der Nederlanden Hertog van Mecklenburg, dragen mii op de Corps-- scherschutteis der Eginonden h<in dank over te dragen voor den gelukwenkch H. M- en Z. K. H aangeboden ter ge legenheid van de herdenking van Hoogstderzelver 25-jarig huwelijk. De adjudant van dienst van H. M de Koningin (w.g) DE BEAUFORT. De Voorzitter wiidt nog eenige waar- deerende woorden aan H. M- en sluit zijn rede met den wensch dat het Haar gegeven moge zijn nog lang aan ’t hoofd van ons dierbaar Vaderland te staan tot heil van ons volk en tot heil van ons land. De fraaie en nuttige prnzen werden als volgt toegewezen Personeele baanA. Buijs, A- de Waard, P. C. Snoeks, O. Snoeks, Joh. Dekker. C. Wijker. Th Druiven, B. Hof, I. Eeltink. P- Wijker. Schuitenmaker, G. Druiven. J. Stam. M Daalder, C. De'.is en H. Wessel ingh Rozenprijs. beschikbaar ges'e'd d >or den heer Daalder (zilveren medaille): P. C. Snoeks. i Vrije baanprijzen: G. Wijker, A- de Waard. Th Druiven, G- Snoeks, B. Hof en P. G. Snoeks. Klasse B: Alb. Buijs- Na Ge uitreiking werd overge«aan tot gezellig samenzijn. Het bestuur had met oen heer Max van Laarhoven een zeer gelukkige keus geJ^n. Zijn voordich ten en stem werden met groote belang stelling .gevolgd Inderdaad een buiten gewoon prettige avond. H.H.WAARD. Jaarvergadering der R. K- Gymnastickvereenifripg J~L D. O De voorzitter, de heer Entius, opende de vergadering met gebed heet te de aanwezigen hartelijk welkom en hoopte, dat hetgeen besproken en be sloten mocht worden, in het belang der vereeniging zou zijn. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secre taris bleek, dat de vereeniging begon nen was met 24 heeren-leden en 30 ad- spiranten en thans met het eerste jaar verslag 27 heeren-leden en 37 adspi- ranten telt. De ZeerEerw- Heer Pastoor is Eere-voorzitter der vereeniging 21 en 25 Januari heeft de vereeniging een uit voering .gegeven. Aan het R K. Kerkbe stuur was land gevraagd voor oefening in den zomer; het land was echter al verpacht, dus gaf het Kerkbestuur in overweging den pachter te verzoeken, wat geschied was, tot heden echter zonder resultaat. f 'De Voorzitter bracht dank voor het uitgebreide jaarverslag. I Volgt verslag van den penningmeester, waaruit bèeek een ontvangst van 1446.20 een uitgaaf van f 340.55*4. dus een batig saldo van f141.64*/», waarvan nog f 25 zaa'huw betaald moest wo den. Den penningmeester werd dank gé bracht voor zijn zuinig beheer. Volgt bestuursverkiezing. Het geheele bestuur treedt af. omdat liet nog-steeds voorloopig was. Na 3 stemmingen werden gekozen de heeren I Entius, A- B:e.d, L. Swinkels, J. Fakkeldij, A- Brink en As. Melijn Bii de rondvraag werd gesproken over een sportdag, waarna in beginsel besloten werd een sportdag te orga- niseeren. De leider, de heer Boot, wenschte als ofü ieele voorturners aan te bevelen de heeren As. Meliin, G- Does en I. Entius. De vergadering gaat accoord met deze regeling. Voor -het nazien der rek'ening wer den aangewezen de heeren H. Schol ten. lid van den raad va» toezicht en J. Stoop. Eenig nieuw materiaal zal worden aangekocht De G. A- stelt voor het reglement voor dit jaar goed te keuren en in de volgende jaarvergadering definitief vast te stellen. A| e.i warm ’t hierme ee.ns Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering met een dankwoord en gebed. Verkoop. Een perceej bouw- groot 26 snees, van den heer F. liggende aan de Oostertocht, is uit de hand verkocht aan den heer- |b. Rootjes. Nieuwbouw. In onze gemeent^ wordt op het oogenblik weer volop ge bouwd. In de parochie der H- Fannie zijn vier huizen onderhanden en Ui voorbereiding; wi de parochie H. D:o- nisius vier ril vijf en in de parochie van het H. Hart vier- H.H WAARD. Bouw voor schot. Bii Koninklijk Besluit is aan deze ge meente een voorschot verleend tot een maximum van f3150, ter verstrek .ing aan de vereeniging, in deze gemeente uitsluitend werkzaam ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders, ter uitbetaling van het door een landarbeider benuodigd bedrag voor de verkrijging vaneen plaatsje. OUDE NIEDORP. Overdracht. Het winkelhuis, afkomstig van den heer K. Pie, eigendom van de heeren W. Langedijk en M. Beets, is in eigendom overgegaan aan den heer L. Bos, alhier. WARLaAND. Feestvergade; ing van den Tuindersbqpd „Ha.enkar^pel Oost” afd. L- T. B. op Maandag 15 Februari. Nadat deze feestelijke bij eenkomst met yejed was geope: d heet te de Voorzitter de aanwezigen harte- liik welkom en wel inzonderheid den heer Ganzeboom, die ons dezen avond met zijn film en zijn lezing aangenaam en leerzaam zal bezighouden, en den heer S. Beuger, den bekenden pianist, die er bii ons de feestelijke stemming zal inhouden. De verwac.itingen van het bestuur, zegt spr.( worden niet teleur gesteld en ook die Van den Geeste.ijk Adviseur, die zoo gaarne zou z.e.i, dat al zijn parochianen op katno.ieken grondslag zouden zijn georganiseci.x}. worden gesterkt voor de toekomst, bpr- hoopt, dat deze fees avond zal slagen en dat de goede gezindheid en de liefde er de vruchten van mogen zijn. De heer van Ophem had zich de moeite getroost de gehee’e zaal te ver sieren, wat een feestelijk en prettig aanzien gaf. De rede van met het onderwerp

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 6