van het „Noord-Hollandsch Dagblad” we - DE GRAVEN VAN EGMOND VrijtUg 1» Februari 1928 KATECH1S.MUSLESSEN VOOR DE STAD ALKMAAR. KERKLIJSTEN. ALKMAAR» ‘4 Bierman, die in den Heer zip 8 half half Kleinen yr. 106- den Orooten de Afra H. kwart Communie kwart Elisa- t Kruisweg. Ónt- ▼oren geweeet wu. Hjj heeft ij|n T VELD. Com m u nie-ui tre ik en zeer hatedej te ver- bt van kwaden raed Vrijdagavond ten 7 uur Kruisweg. Zaterdagavond om 7 uur Lof ter eere der Allerh. Maagd en Moeder Gods Maria. Zondag 2e Zondag van de Vasten, onder alle H. Missen schsalcollecte voor de Kerk die bjjz. in ieders milddadigheid wordt aan bevolen. noemde hij Jacob van der Kamer, ende Jan 1 badde, noemde die zeer geklopt ende Pieter worde na zijn Knodse Pieter Codde ■nheid >f ter «reet was en aen Klétwyk den Ede- OFFICIEEL KERKBERICHT en Vrij, de H.H.. Missen om Zo. 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; half 3 Lijdeoa- meditatie. daarna van 68 Patronaat Ma. 7 uur H. Mis; 8 uur Communie-uitreL- ken. Di. 7 en 8 uur Communie-uitreiken; 9 uur gez. Jaargetijde voor Divers Wit. Wo. en overige dagen 7 uur Communis- uitreiken; 8 uur H. Mis. Maandag, Dinedaz, Woensdag en Vrijdag» avondlessen Patronaat Vr. 's avonds 7 uur Oefening van den H. Kruiweg. Za. biechthooren van 48 uur; 7 uur Ma- riolof. De gebeden worden verzocht voor Afra Jonker, Wed. van Petrus Heddes, die met de laatste H.H. Sacramenten is voorzien. bij den Pastoor. Zo. Cat. voor ben, die van do school ai zijn. De gebeden woelen verzocht voor K. Ren- tenier en S. P’ overleden. zijn ze alteinael gevloden, ende elk zag om een goet heen komen: Zoo dat er meenig ten venster uitsprong om hem salveren. Dit ziende de vier Gebroeders dat de Wag- ters vloden, hebben eenen moet gegrepen, ende zijn tot een venster ingeklommen ende hebben haer daer nog zoo vroomelijk gehad, datze daer nog 15 Wagters doodsloegen die *t meenden te ontvlieden, ende hebben haren Heer los gemarkt, en in den zelven nagt tot Egmond gebragt. Heer Wouter beeft deze vier Broeders Edele Mannen gemaekt, heeft ze namen en Tytelen gegeven, als Jacoo die eerst in de kamer is gesprongen daer heer Wouter lag, '4 l» T<»az\K wan zlzvw V Rrvxn» Ion die de Bijl meest gebruykt hg Jan Byl, ende Cornelia hadde, noemde hij Cornelia Klopper, ~z:J: ~z v geheten, deze namen voeren nog de nako melingen van deze vier Gebroeders huyden op dezen dag. Ala Graef Willem dit gehoort heeft, is hij zeer gram geweest, ende heeft heer Wouter vele Dorpen afgenomen, ende zeer gemo- lea teert. In 't zelve jaer, in de Maend October, is Franco den Abt die *t spel berokkent badde gestorven. Daer na heeft Heer Wouter z|n huis veel achoonder doen optimmeren, dan het oyt te voren geweest was. Hij heeft bij zijn Huys- vrouw gewonnen 3 Soonen en 1 Dogter, als Willem z(jn navolger. Heer Gerrit van Egmond Ridder, stierf in ’t Joodse Land, Anno 1217, hadde getrout Vrouw Sandrina van Nassau, ende heeft daer by gewonnen Heer Lubbert Abt van Egmond. len Heer Wouter van Egmond opgewekt Tan ’t bedde <>p den Keratnagt, hem te kennen gevende al dat hij gehoort badde. Heer Wouter dit verataen hebbende, is haesteljjk opgeetaen, en heeft zijn volk zonder vertrek doen wapenen, ende is alzoo des Abts Volk tegen gereden, en hebben zeer gevogten, op de plaetse die nu Cryt hiet (om dat daer een groot gekryt geschiede) ende des Ifreren van Egmond* Volk, heeft des Abts Volk geweldiglijk verjaegt, datze met schande moesten vlugten. Hier door veel moediger en stouter ge worden zijnde, heeft door groots toornigheyt daer en boven des Abts Molen ende de Stal ling», die de Grave van Holland daer hadde, aen brand gestoken: ’t welk den Abt van Eg mond den Grave van Holland geklaegt heen, dewelke hem geveynsde of hij ’t hem niet aen getrokken hadden ende zweeg al stille. Maer des zelven jaer», daegs voor Nieuwe- jaer, is hij door bevel van Graef Willem zon der I-and, schandelijk gevangen uyt Dirk van Rietwijks huys gebragt op het huys tot Heemskerk. Als Heer Wouter aklus gevangen was ends neerstelijk bewaert worde, zoo ia *t gebeurt dat tot Egmond uyt een huys vier gebroe ders als Jan, Cornelia, Jacob en Pieter kwa men, die beraetslaegden om haren Heer te verlossen. Deze Broeders als schlltkoortige vrooms Mannen, zyn gekomen op Pontiaens-nagt met Codden, Bylen en Hamers, voor het huys te Heemskerk, ende hebben aldaer zo grooten misbaer sn rumoer gemaekt in der Nagt, dat de Wagters op het huys meya- den dat ’er een geweldige heyrkragt van Volk voor kwam, ende door groots verbaestheit hoedje en gebed uur Lof en Preek. Dinsdag. Te 7 uur uitstelling, waarna le H. Mis. Onder de H. Mis van 8 uur algem. H. Communie der schooljongens. Te half 10 gezongen H. Mis. Te half 3 Vespers met ro zenhoedje en gebed, preek, processie en Te Deum. Zondag 7 uur voor Petrus Joan. Kuyper, half 9 voor Antonius Bak en Catharina ds Wilt, 10 uur voor de parochie. Maandag 7 uur voor ovdri fam. Bollen en v. Wonderen, 8 uur voor Catharina Swart- Kaptejjn, half 10 voor 'joan. Willibr. v. d. Steen. Dinsdag. 7 uur voor Meinardus Duimnejjer en overt, fam., 8 uur overt ouders en broe ders. half 10 voor Cornells Blankendaal en Aagje Groot. Woensdag 7 uur bij de Zusters tot zekere intentie, 7 uur in de kerk tot zeker» intentie, kwart over 8 voor Will. Joan. Hoetjes. Donderdag- 7 uur voor Matth. v. Veen en overt kinderen, kwart over 8 voor overt fam. Dekker-Sehut. Vrijdag 7 uur voor overt fam. Kuyper, kwart over 8 voor Willem Zut en overt fa milie Bijwaard. Avonds te 7 uur Kruiswegoefening. Zaterdag 7 uur voor Augustinus Levering, kwart over 8 voor Gerardus Wilken. Niet van 4 maar van 58 uur biechthoo- ren. Te 7 uur Marialof. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn Qua tertemperdagen, dat is. geboden vasten- en onthoudingsdagen. CASTRICUM. Zondag 7 uur Vroegmis, 10 uur plechtige Hoogmis, ’s avonds om 7 uur Plechtig Lof met processie en de Lofzang Te Deum. Ma. de H.H. Missen te 7 uur, 8 uur, kwart over 8. Di., Wo., Do. 7 en 8 uur. Zaterdag 6 uur bq da Eerw. Zusters, 7 en 8 uur in de Kerk. Van 48 uur Biechthoo ren. half 7 Ix»f ter eere van Maria. AKERSLOOT. Zondag. Eerste Zondag van de vasten, half 8 voor overleden ouders, 10 uur voor de parochie, half 2 Cat, half 3, Kruisweg, lied 43. Maandag kwart voor 8 voor Groot, hvr. van Corn. Hoebe. Dinsdag voortaan de H. Mis ten voor 8. Uitreiking van de H. over 7. Woensdag voor Joannes Boon en beth Thomas. Donderdag voor Alida Moojj wed. Joannes Teeling. Vrijdag voor overt, familie Groen-Braken- bof. Zaterdag voor Joannes Kramer en Simon v. d. Dam. Zondag half 8 voor Paulus Schoon en Cla- sina Zuidervaart. 10 uur voor de parochie. EGMOND AAN DEN HOEF. Zo. le Zondag van den Vasten; half 8 voor de overledene Armen dezer Parodie; 10 uur Hoogmis; 2 uur Congregatie voor mannen en vrouwen; 7 uur Lof ter eere van de H. Margarctha Maria. Ma. half 8 voor Jofis. Glorie; ’s avonds om 7 uur gelegenheid om te sparen ten hui te van het Hoofd der school. H. Dominicus. Heden 1ste Zondag van de Vasten, ten 6 uur, half 8 en 9 uur de stille H. Missen met onderrichting, ten half 11 d» Hoogmis met predicatie, onder alle H. Missen «chaal- coliecte voor de St. Josephscholen; ten kwart over twaalf Catechismus voor de groote lee ring, ten twaalf uur voorbereiding voor de kinderen, die 7 April worden aangenomen. Na den middag ten 5 uur Congregatie voor de mannen, ten 6 uur voor de Joegen», ten 7 uur lof en meditatie over het Ijjden Onzes Heeren Jesus Christus. 't Wg» immer een echt Roomsch gebruik in den H. Vastentijd het bitter lijden Onzes Heeren te overwe gen. Wy vertrouwen dan ook, dat niemand zich aan deze heilzame gewoonte zal ont trekken en dat eiken Zondagavond ieder huisgezin der parochie door meerderen zal vertegenwoordigd zijn om te overwegen al het leed, dat werd samengebracht op Hem die onze zonden op zich nam, door Wiens striemen wy genezen zijn. De meditaties zul len worden gehouden door den ZeerEerw. Heer D. J. van Noord, pastoor te Langen- dyk. Maandagnamiddag moeten alle kinderen biechten om Dinsdagmorgen ten kwart over seven gezameljjk te communiceeren. Maandagavond ten 7 uur lof en aanbid ding voor de leden van den Eucbaristiscben Bond. Dinsdagmorgen van 7 uur af uitstelling van het Allerheiligste, ten 9 uur gez. H. Mie en avonds ten 7 uur lof fer eere van den H. Antonius. Woensdag, Vrydag en Zaterdag zyn Qua tertemperdagen, geboden Vasten- en Ont houdingsdagen. Woensdag 4de der VH Woensdagen ter eere van den H. Joseph ten half 8 gez. H. Mis, ’s avond» ten half acht Lof en ten 7 uur Congregatie voor de Vrouwen, Donder dagavond ten 7 uur voor de meisjes. Vrijdagavond 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag nam. van 5half 9 gelegenheid om -te biechten. De gebeden worden verzocht voor Elisa beth Groot hvr. van Petrus van Wonderen, Jacobus Bakker, Sientje Rake en Helena Maria v. d. Kolk hvr van Gerardus Keet, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en Zaterdag: Quater- HEILOO. Zo. Te half 7 uitreiking der H. Communie, te 7 uur uitstelling. Heden plechtige viering van het 40-U rengebed, onder alle H.H. Mis sen schaalcollecte voor de onkosten. Te 10 uur de plechtige Hoogmis, te half 3 geza menlijke aanbidding. Te 7 uur Lof en Preek. Maandag. Te 7 uur uitstelling, waarna de 1e H. Mis. Onder de H. Mis van 8 uur algem. H. Communie der schoolmeisjes. Te half 10 gez. H. Mis. Te half 3 Vespers met rozen- van den dag, H. Com. Te 7 hvr. van Jan Hoek. Woensdag om 7 uur voor overt fam. d« Nijs en Pronk. Donderdag om 7 uur voor den Z.Eerw. Heer Carolus Joannes Florentinus Helwig. Vrijdag om zeven uur voor Jacobus Joan nes-Kapteün, om half acht voor Jacob Bute» en Aaltje de Jong. Zaterdag om zeven uur voor Jan Bos. H. Familie. Zondag half 8 voor Karei Snel en Geertj» Mol, 10 uur voor de parochie. Maandag 8 uur voor Willem Lintman. Dinsdag 8 uur voor Eva Eeken. Woensdag 8 uur voor Arte Quant en Neeltje Dekker en overt, fam. Donderdag 8 uur voor Jacob de Haan. Vrjjdag 8 uur voor fam. Bruijns-Kapteya Zaterdag 8 uur voor Dirk Bruijns en Trijiv tje Smit. volgende dagen, half 7 en 7 ■uur uitreiking van de H. Communie, 8 uur de H. Mis. W’oensdagavond 7 uur Lof ter eere van den H.Joseph. Na het Lof vergadering van de zelatricen. Donderdagavond van half 7 tot oefening van het H- Uur. St. Josef. Zo. £ollecte tot schulddelging der kerk, half 8 en 9 uur stille H. H. Missen, half 11 Hoogmis, half 7 Lijdensmeditatie door den ZeerEerw. Pater van der Sanden. Ma. van 45 biechten voor de kinderen, om 7 uur Lof ter eere van den H. Petrus Mart. Patroon der zieken. Di. onder de H. Mis van half 8 algemeen» H. Communie der kinderen, om 9 uur gez. maanddienst voor Maria Kapteijn-Polle, 12 uur in de kerk leering voor de kinderen die zich voorbereiden voor de eerste H. Communie, van 67 gelegenheid om te biechten. Woensdag 4e der 7 W. ter eere van den H. Josef, 7 uur Lof met gebeden en ges. ter eer» van den H. Josef. Donderdag 7 uur Lof ter eere van het AL lerh. Sacrament. Vr. om 7 uur Kruisweg. Wo., Vr. en Za. zyn Quatertemperdagen geboden Vasten- en Onthoudingsdagen. Gekend moet worden in de week van 21 Februari: le leerjaar: Kleine Kateohismus voor com municanten, 13e les; 2e leerjaar: Uittreksel uit den Katechismu» vr. 6061; 3e leerjaar: Kleine Katechismus, 110; 4e leerjaar: Uittreksel uit Katechismus, vr. 207215; 5e leerjaar: Groote Katechi-<mus, zonder kleine letters, vr 263274; 6e en 7e leprjaar: Groote Katechismus, geheel, vr. 299—308. BERGEN. Zondag begint het Veertigurengebed. De H. Communie wordt uitgereikt te half 7 en te 7 uur, te 7 uur uitstelling van het Aller heiligste, onder het zingen van eenige stro fen van het Adoro Te, te half 8 de Vroegmis, te 10 uur de plechtige Hoogmis, te 2 uur ge meenschappelijke aanbidding voor de kinde ren, half 3 feest-congregatie der H. Familie voor de mannen en -rouwen, met openbare aanbidding, van 5half 7 nog gelegenheid om te biechten, te 7 uur Lof en predikatie. Maandag en Dinsdag te 6 uur uitreiking der H. Comunie, vervolgen» te half 7, te ze ven uur uitstelling van het Allerheiligste als Zondag. De H.H. Missen te 7. 8 en 9 uur de Hoogmis. Maandag en Dinsdag voor en na de H.H. Missen en Maandag nam. van 5 half 7 biechtgelegenheid. Maandagavond 7 uur Ix>f en predikatie. Dinsdagavond 7 uur plechtig Lof, Proces sie, Predikatie en Te Deum tot sluiting van het Veertigurengebed. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zyn Qua tertemper, geboden Vasten- en Onthoudings dagen. Op dien dag worden uwe gebeden en versterving gevraagd voor de priesters. Vierde van de zeven Woensdagen die aan het feest van den H. Joseph voorafgaan. Donderdagavond 7 uur Lof ter eere van het Allerheiligste Sacrament met Rozen hoedje VI. De chroniek gaat als volgt vertier: ..Maer de Grave van Loen heeft tot hem gekregen de Bisschop van Utrecht, den her tog van Braband, en meer ander» groote hee ren, en hebben bolland zeer verwoest en de Grave van Loen is zelver tot Egmond geko men, maer heeft dat Dorp nog de Abdye geen schade gedaen, maer heeft heer Wou ters huys verbrand: Waeromme de vroome heer Wouter zeer toornig was, ende heeft Vrouw Ada des Graven huysvrouw gevan gen genomen, ende tpt Leyden in zekere be- •waringe ges telt: Ende daer na heeft hy den Grave van Loen met alle zijn Adherant en schandelijk uit den Lande verdreven. - Waer door Graef Willem zonder Land is gekomen tot Alkmaer, met Alyd zijn Wyf en alle zyn huijsgezin, ende heeft hem laten hulden als een regte Successeur van Graef Diderik zijn Broeder; en is alzoo geworden Grave van Holland, Zeeland ende heer van ■Vriesland: waer af hjj heer Wouter van Eg- inond zeer bedankte, die hem daer toe ge holpen hadde: Dog heeft het hem namaels nog kwalijk geloont, als men nog hooren zal. In ’tjaer ons Heeren 1205 is heer Franco de elfde Abt van Egmond met drie hondert Man in der nagt te Paerde gaen op zitten^ om beer Wouter (die in Dirk van Rietwyks huys woonende. lag en sliep, want zyn eygen huys van den Grave van Loen verbrapt was, nog niet herbouwt, die hy «noorden: want den Al OMemaekt was. Maer eer des Abts Volk kwamen, heeft Dirk van Di. om half 8 voor Jacobus Schuit en Ma ria Bruin. Wo. half 8 voor Margaretha Peppingde Waard en overt, kinderen; 2 uur Cat. in de kerk: 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph met Lijdensmeditatie. Do. half 8 voor overt. Ouders Straathof en Valkering; nam. van 56 uur oefening van het H. Uur. Vr. half 8 voor Petrus de Waard, Eduarda Noort en overt, kinderen; ’s nam. na school tijd moeten de kinderen komen biechten van de le klas; 7 uur oefening van den H. Kruis weg. Za. half 8 voor Mejuffrouw Petronella Ig- natia BroersDoeswyk: nam. van 4—8 uur gelegenheid om te biechten. Zo. om half 8 voor Anna de Waard, hsv. van Joannes Zonneveld. N.B. Woensdag. Vrjjdag en Zaterdag zijn Quatertemperdagen. EGMOND AAN ZEE. Zondag, le Zondag van de Vasten, half 7 en kwart na acht uitreiking van de H. Com- muni. 7 uur de Vroegmis 10 uur de Hoog mis, half 2 Catechismus, half 3 Vergadering van de Derde Orde. 7 uur Lof en Lijdens meditatie. Maandag en chroniek „met veele Christen Prin-en en Heeren, door ’t aanraden van Gregorius de negende Paus van Roomen, na Stadi-erland (want de Stadigs» ongelooxig waren) met 300 schepen Floris de 14 Grave van HoL land ter hulpe: de Burgers der stad Stadiën deze magt ziende, maer worden door goed be- iegd der Christen Princen overwonnen, ea wel 4000 verslagen. In dezen stryd, is den Edelen Heer Vt illem van Egmond verslagen, latende zyn leven stantvaeti lijk voor ’t Christen geloove, in zelve jaer, den 27 Mey, als hy 26 jaer gere- geert hadde, en zyn herte werd tot Egmond in de Kapel begraven, en Vrouw Badeloch sterft Anno 1244 op den 5 Mey, en leyt by haer Mans herte begraven.” De veertiende Heer. Over den veertienden Heer is de chroniek bijzonder kort Zij schrijft het volgende van hem: ..Gerrit de eerste van die name, Sone van Willem de eerste, was een getrouw vriend des Abdye van Egmond en St. Aelbert, twee maal reysende na At heylige Land, is gestor ven in ’t jaer 1241 den 25 dag in December, ende met groote rouwe begraven te Candia in 't Minnebroeders Klooster al» hy agt jaer geregeert hadde: na lat egde by zyn huys- vrouw Mabila twee soonen, Willem die na zyn Vader genoemt is, ende na hem heer van Egmond werd: Den twoedden genoemt Dide rik, ende een Dogter Sophia, dewelke trouw den heer Jacob van Wonde en van Warmont, Ridder, zy stierf Anno 1389 en hadde Kin der».” H. H. WAARD. H Hart. Zondagmiddag om half drie overweging van het Lyden des Heeren. Vrijdagavond om 7 uur de H. Kruisweg met vereering der relikwie van bet H. Kruis. Gedurende de Vasten is er geen oefening voor de leden der Derde Orde. Zaterdag biechtgelegenheid n.m. van drie tot acht uur. Zondag om half 8 voor de garociiie, om tien uur voor overt, fam. Kager. Maandag om 7 uur voor Anna Zut, hvr. van Jan Stoop. Dinsdag om 7 uur voor Jansje Bijpost, HEEMSKERK. Zondag de H.H. Missen te 6 uur voor da leden van de H. Familie met generale Communie, overige H H. Misse o te 7 u., half 9 en 10 uur de Hoogmis, half 2 Katechismus half 3 Lof met Lijdensmeditatie, half 7 Pleeb. tig» sluiting van het Tridmim met opdracht der nieuwe leden. Maandag en overige dagen de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Woensdag feestdag van den H. Matthiaa, dag van devotie. Te 3 uur Maria-Congregw- tie. Woensdag, Vrjjdag en Zaterdag, Quater temperdagen geboden Vasten- en Onthou dingsdagen. Donderdagavond te half 7 Lof ter eerw van het H. Sacrament met rozenhoedje. Vrjjdsg avond te half 7 oefening van den H. Kruisweg met vereering der relikwie van het H. Kruis. Zaterdagmiddag van 4 uur af gelegen om te biechten, ’s avonds te half 7 Lof eere van Maria met rozenhoedje. Kateciris- mu» naar gewoonte. Biechthooren voor 1» en 2e klasse. Anno 1269. Floris van Egmond Casteleyn tot Medemblik. Anna 1269 Wouter van Egmond genoemd Stout Kind. Arend van Egmond Schildknaep, Heer Wouters derde Soon, stierf m Siria 1217 en wan heer Hendrik van Egmond, Abt tot Egmond. Vrouw Halewyntje van Egmond, Wouters Dogter, hadde te Man heer Willem van Tey- lingen en wan Kiirtler». Hierna heeft heer Wouter hem zelven tot vreede begeven, ende is gestorven aen een koortse, in 't jaer 1208 den 13 dag in Sep tember, als hy met Heer Dodo zyn Oom, de heerlykheit van Egmond 40 jaer geregeert hadde, ende ’t H. Graf ook besogt hadde, ende is tot Egmond in de Buren-kerk be graven— End “ciementia zyn Huysvrouw, stierf in 't zelve jaer, op Silvesters-dag, ende worde by haer Man begraven.” D» dertieede Heer. Willem I, de oudste zoon van Wouter, werd de dertiende Heer van Egmond, en was zeer oorlogzuchtig. Hy huwde naar be weerd wordt tegen den zin van zijn moeder met Badeloch, dochter van den Heer van Am stel. Uit het huwelyk werden geboren een dochter, die zeer jong stierf, en een zoon, ge naamd Gerrit, die na hem Heer van Egmond werd. Willem was ook zeer vroom en sloot weer vriendschap met zyn oom, den Abt Lubber- to. Hjj werd een vriend en beschermer van de abdij te Egmond. Ter eere van St. Catharina liet hy in 1229 by het slot te Den Hoef een kapel bouwen. „Anno 1234 trok Heer Willem” aldus de Vrijdagavond 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag n.m. van 3—8 uur gelegenheid om te biechten, 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd. N.B. Woensdag. Vrijdag en Zaterdag van deze week zyn Quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdag ENK HUIZEN. Zo. half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; C uur Ix»f. In de week de H. Mie om half 8. Ma. in de Kapel. DL 's avonds 7 uur Meisjescongregatie. Wo. avonds 7 uur Lof met Lijdensme ditatie. Vr. avonds 7 uur H. Kruisweg. Za. vanaf 5 uur biechthooren. WESTWOUD. Heden-(Vrijdag)-avoDd 7 uur Lof en pre dikatie tot opening van het Veertig-uren- gebed, dat Zondag a.s. en de twee volgende dae-en in dese kerk woelt gehouden. Zo. eerste Zondag van de Vasten, Hoog feest van het Veertig-uren-gebed in deze parochie; 7 uur de eerste H. Mis. waarna uit stelling van het Allerheiligste; half 10 plech tige Hoogmis; 2 uur gezamenlijke aanbid ding; avonds 7 uur Lof en predicatie. Ma. 2de dag van het Veertig-uren-gebed; 7 uur uitstelling van het Allerheiligste, waar na de H.H. Missen: ’e avond» 7 uur Lof en predicatie. Di. laatste dag van het Veertig-uren- gebed; 7 uur uitstelling van het Allerheilig ste. waarna de H.H. Miesen de» avonds ten 7 uur Ix>f, feestpredikatie, plechtige proces sie en „Te Deum.” Voor en onder de H.H. Mótsen uitreiking van de H. Communie. Wo. 4e der 7 Woensdagen ter eere van den H Joseph. Woensdag, Vrydag temperdagen. Za. half 12 gelegenheid om te biechten voor de kinderen; 's middags van 35 uur en van half 67 uur voor de parochianen. Zo. morgens bij hooge uitzondering, zoomede voor diegenen, die verafgelegen hunne woonplaats hebben, biechthooren. Cat. voor de jongen» in de Jongensschool, bij den Kapelaan. Cat. voor de meisjes in de Zusterschool, H. Laurefttius'. Morgen tttsschen 4 en 6 uur moeten de meiajes komen biechten van de.Woensdag- sche leering. Te half 7 de meisjes van het St. Agnes Patronaat. Zo. le Zondag v. d. Vasten, jaarlyksch» collecte voor het Retraitefonds, ten behoeve van het Retraitenhuis te Bergen. Half 7, kwart over 8 en 9 uur stille H. H. Missen, half 11 de Hoogmi». 1 uur Bijbel en Liturgie, van 24 is de kerk open, om den Kruisweg te komen bidden. 6 uur Lijdens meditatie <oor den WelEerw. Pater S. Hop pers. Hierbij tnoeten de leden v. d. Jongelin- gen-Qongregatie tegenwoordig zyn. Ma. 7 uur Congregatie voor de meisjes. Di. kwart voor 8 Congregatie voor de uannen. Wo. half 11 Vergadering der Zelatrices van het H. Hart. AHer opkomst dringend gewenscht. Half 8 Congregatie voor de vrouwen. Do. om 7 uur Lof ter eere van het H. Sa crament. Vr. om 4 uur moeten de Schooljongens ko men biechten, voor wie Za. half 8 Algem. H. Communie. 7 uur Oefening v. d. H. Kruis weg. waarna vereering v. d. Litanie van het H. Kruis. Za. van 4—6 en van half 7—9 gelegen heid om te biechten, tusschen 4 en 6 uur moeten de jongens komen biechten van de Zatcrdagsche Leering. Wo., Vr. en Za. Quatertemper, geboden Vasten- en Onthoudingsdagen voor d» vruchten der aarde en voor de Kerk van God, heilige en geleerde Priesters af te smeeken. A.s. Zondag (28 Febr). kwart voor 8 H. Mis voor Adrianus Sch t, lid v. d. R. K. Volks bond.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 14