Oe Firma De Lange en He Moraaz neemt geinen In Deposito en veneent (Meien. Hoard-Hollaodscb Dagblad. W.LG.II-mt.Victrixll. Tweede Blad. I ALKMAAR. ZATERDAG 20 FEBR. 1926 BERGEN. Zondag a.s. 2 uur; 't errein Alc Victrix L. FRANKENBERG, SPORT EN SPEL. - I PROVINCIAAL NIEUWS. HANDEL EN MARKT. agenda. Praatavona R. K- 20e JAARGANG. Vis- t nan penhouder en een rjjwielbeUatingplaatje. ■i de W. Molen- E. Beemsterboer, Clarissenbuurt 1. Se cretaris. Rederijkerskamer „Vondel”. A. Buissink Baansingel 24, voorz.; H. Tra, Ramen 14, Secretaris. x -■ 1 Wjj zyn speciaal ingericht tot het maken van kantoorboeken met afwijkende modellen en liniaturen. ALKMAAR. ip van auto- 32. Portemon- nale met inh., G. Keys por, St. Annaetraat BERGE\. Benoemd. Tot tijdelyk onderwyzres aan de openbare lagere school ter vervanging van Mw. Sangers-van Hoorn die ongesteld is, is benoemd mej. Buckman, alhier. Verbrand. Het 2-jarig dochtertje van den heer K., wonende Berger weg alhier, haalde gistermorgen, toen de moeder zich even verwijderd had, een theeblad met in houd over zich heen. Ongelukkiger wjjze be vond zich daarbjj een theepot, waarvan de warme inhoud meerdere brandwonden bjj de kleine veroorzaakte. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: Een deel van een vulpen, een zwarte handrjjwielpomp, een aanteekenboek- je en een ring met sleutels en plaatjes. Verloren: Een golfden broche, een asch- ketel met deksel, weggejoopen een Angora. kater, een rijwielplaatje, een rijwielbelasting- plaatje, een paar bruine glacé heeren-hand- schoenen, een zwart lederen portefeuille, een bruin lederen hondenhalsband, een barnstee- ER IJSCLUB.” srom de jaarlijk- irger IJselub” „De Door- van Diepen-Tool, Spo< (Voorzitster: Mej. D- t>i-e eii*>crgstniat. Seen Kruisveftond,. Afd. Alkrnl nekèr. Houtweg S. Jongelingsver. „St Joseph”. Pater E. Oorsprong, O.P., Npssaulaan, direct; A. J. Kuhne, BoJerstraat 22, vice- voorz.; A. Schelling. Magdalenenstr. secretaris. W. Bos, Houttil, pcnningmeester- ijzen KO. f6,40- wo overwinning voor V. A. F. C. in de lijn der verwachting, tenzjj V. A. F. C. aan een te gemakkelijk partijtje zou gaan den ken. Niettemin voorzien we hier een wedstrijd die wel belangstelling zal trekken. Alkmaar I is vrij en Alcmaria III gaat op bezoek bij W. F. C. III. A. R. C.-NIEUWS. A. R. C. I Speelt morgen een competitie wedstrijd tegen N. V. A. I; Amsterdam, Adel- borsten, te Heiloo. Aan vang 2.30 uur. Denkt er om zwartjes de twee puntjes moe ten weer binnen, als jullie op de bovenste plaats willen blijven. bestuur had de uitdeeling een vlot verloop. Rappe handen verstrekten de porties aan de bedeelden, die ten getale van twee steeds binnengelaten werden, terwijl buiten een lange ry stond te wachten. Soms lang, maar men had het er graag voor over, omdat be kend is. dat de uitdeeling van de „Burger Ijsclub’1 een zeer waardevolle is, een uit deeling, die elk jaar weer vreugde brengt in de huizen van de minst-gesitueerden in onze maatschappij. Met dank in het hart verlieten ze telkens het lokaal om plaats te maken voor hen, die nog in den regen stonden te wachten en door de politie in queue gehou den werden. Er was gerekend op, geljjk gemeld, 550 porties. Was dit aantal niet toereikend, dan zou men bonnen verstrekken, waarop Then by de leveranciers de artikelen kon hal m. Een goede maatregel leek ons ook, dat aan* één gezin niet meer dan twee porties uitgedeeld werden. Degenen, die met meey dan twee bonnen kwamen, kregen toch niet meer dan twee porties. De overblyvende bon(nen) werd(en) achtergehouden en aan gewend ten bate van gezinnen, die’daarvoor naar het oordeel van het bestuur, het meest in aanmerking komen, zoodoende werd voor komen, dat de een alles en de ander niets of byna niets kreeg. We mogen het bestuur van de „Burger Ijsclub” met haar welgeslaagde uitdeeling van harte gelukwensehen en we zijn ervan overtuigd, dat velen zich als lid aanmelden. Een vereeniging, die als de „Burger Ijs club” de liefdadigheid beoefent, moet een groot aantal leden hebben. Zeker, velen zyn reeds lid, maar nog lang niet genoeg. Het 1000-tal is nog niet bereikt. Moge het daar spoedig toe komen. WINTERBIJEENKOMSTEN VERLOFS- OFFICIEREN. De tiende (en laatste) winterbijeenkomst voor Verlofe-Officieren zal te Alkmaar wor den gehouden op Zaterdag 6 Maart as., tn Café Central, Hofplein, alhier. R. K. HARMONIE „ST. CAECILIA.” Volgens mededeeling, worden door de R. K. Harmonie „St. Caecilia” geoefende le den gevraagd; tevens bestaat er gelegenheid zich aan te melden voor leerling. Leerlingen moeten 16 jaar oud zyn, bjj voorkeur boven de 18 jaar. Er bestaat tevens gelegenheid zich aan te melden voor marsch-tamboer. Kennis van trommelen ie niet noodzakelijk. De opleiding voor tamboer zal onder des kundige leiding geschieden. Aan te meiden bij het bestuur, Kinheim- straat 45. LANDBOUWLEZINO. De heer C. A. Spaan, landbouwkundig in genieur te Utrecht, zal a-s. Vrijdag, ’e mid dags te half twee in de „Harmonie” een voordracht houden over bereiding en gebruüf’ van luchtstiketofmeststoffen en meer stik stof op hooi- en weilanden. Ook zullen eenige films vertoond worden. Voor nadere bijzonderheden zie men de in dit nummer voorkomende advertentie. t GESLAAGD. By de gehouden examens op 19 Fèbruarl te A’dam, o. L van den ontwerper den hr. W. Groote, slaagden: voor kantoorstenograaf. UITDEELING „BUR| Gisteravond vond we sche uitdeeling door de plaats, ditmaal in do lunchrool braak” van den heer Swager aan de Markt straat Het lokaal leende zich uitermate goed voor het doel: door de eene deur betraden de bedeelden het lokaal, terwyl zij het door de tweede deur weer verlieten. Op lange tafels lagen de levensmiddelen afgewogen gereed, om aan hen, die in het bezit waren van een bon. te worden uitge deeld. Niet minder dan 550 porties in natura lagen er opgestapeld, terwyl elke portie be stond uit 3 pond bruine boonen, 1 pond spek en 1 wittebrood van 8 ons. Dank zy de voortreffelijke zorgen van het DE WEDSTRIJDEN VAN MORGEN. Alcmaria I is morgen vry. Alcmaria II speelt morgen thuis tegen W. F. C. II. Willen de reserven hun kansje op het kampioenschap behouden, dan moet deze wedstrijd gewonnen worden. Een aar dige wedstrijd kan daarom wel verwacht worden. V. A. F. C. speelt wederom tegen Rood wit, thans op eigen terrein. Waar Rood Wh de vorige week reeds verloor ligt een nieu- GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd »»p 16, 17, 18 en 19 Februari 1926. Een bril in étui. Een zakmesje. Een rjj- wielbelastingmerk, een hondenponnin^ en leen rywielbelastingmerk, benevens diverse sleutels, mantelmauden en handschoenen. Aanwezig en te bevragen by de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen,' als gevonden aangegeven op: 16, 17, 18 en 19 Februari 1926. Een schuifraam en winkelhaak, A. Swaerte Uitenboschstr. 19. Rozenkrans, G. v. Oort, N. P. Laan 47. Een poesje, J. Marees le Tuindwarsstr. 7. Hondenpenning, C. de Groot, Liefdelaan 26. Zilveren armbandje, T. Ris, Breedstraat 31. Een gryze sok on een kaartje wol, J. Koot, K. v. ’t Veerstraat 21. Een 5 K.G.-gewicht, J. v. d. Zei, Egmon- dermeer 5. Een witte duif, J. Wildenburg, St. Josephstraat 7. Een stofdoi wiel, C. Rezel, Drebbelstraat C 5. Alpacca beursje, H. Zandbergen, Verdr. Oord. Portemonnaie met inh., St rangen, v. Leeuwenhoekstraat. Een pet, B. Slyderink, Baansingel. Zilveren broche en damesporto- monnaie met inh. T. Kleverlaan, Poppelmans- manslaan 15. Een handschoen, S. Drost, Eikelenbergstraat 38. Een rozenkrans, W. Pauw, Dverdiestraat 52. Een dameshand- schoen, 1^ v. Elburg, Druivenlaan. Rywiel- bclastingmerk, N. v. Elderen, Druivenlaan 50. Een taachje J. Schats, Molenkade 40. Een handschoen, N. Klaver, 2de Kabel- straat 22. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van politie. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN. Op a s. Zondag1 21 Februari zal de apotheek van den heer Dr. H- Hartonjy van Ark, Langestraat 1. geopend zijn; de andere apotheken zijn gesloten van Zaterdagavond 10 uur tot Maandagmor gen 8 uur. De apotheek, die den Zoadagsdiensf heeft, is gedurende de geheele daarop .volgende week ’s nachts geopend. De ftpdere apotheken zijn behalve 's Zon- i St. Alovsiusp_..unaat en Congregatie, Th. O. van Haaster, kap, Dir.; D. Woldendorp, Schermerweg 54, secr.: C. M. B. Wanna, Mient 11, Penn. Afd. Alkmaar en Omstreken van de Dioc. Vereen, van R. K. Bijz. Onder- 1 R. K- VROUWENBOND Dinsdag 23 Febr. om 8 uur jaarver gadering met lezing van den WelEd. Geb. Heer J- v. d. Werf, over: „Japan en de Japansche vrouw”, in de zaal van den heer Proot, Langestraat De convocatie dient tevens als be wijs van toegang. Mevr, van Uiepen-TooJ, Spoorstraat E 3, Secretaresse. R. K. Int Ver. ter Bescherming van Meisies ,.St Martha-Ver.”. Mevr. Wan na-de Oraaf, Ritsevoort 3. Presidente. Mevr. lacobse-van Daalhoff, Verd. Oord. Secretaresse. R. K. Bureau voor Arbeidsbemiddeling R. K. Verhuurkantoor, Nieuwlander- singel E 70 Spree’ uur (Woensdagmid- dag .van 3—4 uur. -Afd. Handels-, Kantoor en Winkelbe dienden. D. van Woldendorp, Scher- merweg 54, Voorz., M. H. Burkunk. Baansingel 21a, Secretaris. R. K. Ambtenarenvereemging. W. O. Koch, Voorz. J. J. Willemsen, Baan singel 10, Secretaris. Plaatselijk Comité der K.S A.: W. Koch. Verdronkenoord, voorz.; C- Venneker. Houtweg, secretaris. Ned. R. K. Vereeniging van Handels- reizigers ,St Christoffel”. B. H. E. Feldman, Kanaalkade 10c voorzitter: Jac- H. Laas, Hooftstraat 35, secr. R. K- Bond voor Groote Gezinnen. H. Jacobse, voorz-; J. J. Ibink, Een- drachtstraat 16, secretaris; H. L E. Wentink, Stationstraat 60, penningm. Weduwensteun. B- Wehnes, Akerslaan voorzitter; P. Sneekes, Noorderkade 7 secretaris. Algemeene R K. Propagandaclub: Mr. H- A. I. M. Kusters, voorz D. I Woldendorp, algem- secr. „Hi w t n ii... G. van Slingerland, Baansingel 33 b. voorz.; H. Koopmcïners, Tesselschadestraat 11, secretaris. i R. K. Reclasseeringsver. J. Paleari Fridsen Voorzitter; J. Kloet, Oude- gracht 261, Secr. R. K. Muziekgezelschap St. Caecilia. N. Rückert. Kinheimstraat 45, Voorz. J. C. Groot, le Landdwarsstraat 21, Secretaris. R. K. Bouwver. „Goed Wonen”. J. H. Jacobse, Oudegracht 285a, Secretaris. ISu lettergrepen, de heeren J.’ Hekfcer en J. Good te Alkmaar; voor ’Anaohine-schrijven slaagden de damee M. Trjjbetz, met een snel heid van 90 lettergrepen p. m. (eervol), Mej. A. Friedt, met 45 lettergrepen; Mej. N. Bak ker, met 53 lettergrepen per minuut Allen werden opgeleid door het Instituut The Type Writer, Langestraat 83, alhier. LICHTEN OP. Morgenavond voor rijwielen en motorrij tuigen om 5.51 uur lichten op. Voor ry- en voertuigen om 6.21 uur. LIJST VAN K. ORGANISATIES H I TE ALKMAAR. Ned. R. K. Volksbond: Jac. Baart, Nieu- Iwesloot, voorz., G- van Slingerland, (Baansingel 33b, secr.; H- Koopinei- ners, l esseisciiadesaaat 11^ penn Secretariaat Oudegracht 130. Afd. Gewone leden.- G- A. Keijsper, Pearronstraat 9, secretaris. Atu oankciigezeuen. r. oueekes, Noor derkade 7, Voorz.. F. Meijer, Baan- stngel 14, Secretaris. Afd. Kleermakercge. len. P. Verha gen. v. d. Woudestraat 47, voorzitter; H. Wouters, Landstraat 3, secretaris. Aid I '.p 'grafen. I N. Geias, Baansin gel, voorz.; J- Korver, Qeest, secr. Atd. Bouwvakarbeiders A. Haring. Von» delstraat 21, voorz.; H- G. Hazes, StLii.tst—nt 43, secretaris. Afd. Spoor en Tramwegpersoneel. H, Krielen, Stationstraat 58, voorzitter; G- J. M. Velzeboer, Hoogstr. 8a, secr. Afd Meube.r •’kers. Stoffeerders en Behangers. P- Zeegers, Baanpad 32 voorzitter; H. Koopmeiners, Tes- seischadestraat 11, secretaris. Afd Metaalbewerkers ri omorenberg Baansingel 5, voorz.; Si- van Vee.i, le Landdwarsstraat 12, secret ris. Afd. tabaksbewerkers. A. M. rluii- bers, Klein Nieuwland 37, voorzitter; M. W. Willemse, Baansingel 35a, secr. Afd. Transportarbeiders. O. Tesselaar, Oudegracht 142, voorz.: P. Schoen. Limmerhoek 28, secr. Afd. Fabrieksarbeiders J. Groen, Baan singel 43a. voorz.; H. I. Nierop, Baansingel 33, Secretaris. Afd. Gemeentewerklieden. J. kamp, Westerlaan 11, Voorz., I. Kock O.P., eel, Vtce- van Langen, STIERENKEURINGEN. Behoudens de goedkeuring van het werkplan zal de Provinciale Commissie J van de Rundveefokkerij in Noord-Holland in 1926 keuringen hou den op de navolgende plaatsen: Te Wieringen op Dinsdag 16 Maart 10.30 uur op het marktplein. In het Zuidelijk gedeelte op Woensdag 17 Maart te Uithoorn, op nader aan te geuen plaatsen. Te Texel op Donderdag 18 Maart ten 11.30 uur, te Den Burg. Te Nieuwe Niedorp op Zaterdag 20 Maart, 10 uur op het Kerkplein. Te Twisk op Maandag 22 Maart 9.45 uur bij het café de Ooievaar. Te Hauwert op Maandag 22 Maart 10.30 uur bij het café „de Goede Ver wachting.” Te Alkmaar, op Dinsdag 23 Maart. 9 uur bij het café voor de Friesche Brug. Te Spierdijk, op Dinsdag 23 Maart, 1.30 uur bij het café Koopman. Te Assendelft, op Maandag 29 Maart 10 uur, bij het café Assumburg. Te Bihnenwijzend op Dinsdag 30 Maart 9.15 uur bij het café de „Zeven Groene Boomen." Te Hoogkarspel op Dinsdag 30 Maart 11.15 uur bij het café 't Tolhek. Te Den Hout op Dinsdag 30 Maart 1.30 uur -bij café C. Jongewaard. Te Purmerend op Woensdag 31 Maart 9.30 uur bij het café de Doelen. Te Midden Beemster op Woensdag 31 Maart 11 uur bij het café t Heerenhuis. Te Hoorn op Zaterdag 3 April 9.30 uur bij het café de Roskam. Te Benningbroek op Zaterdag 3 April 1.30 uur bij het café de Vergulde Vo«. Te Wieringerwaard op Dinsdag 6 Apri 9.30 uur bij het café Schouten. Te Schagen op Woensdag 7 April 9.30 biAhet café Plevier. Gentrale keuring op Vrijdag 30 April in den Bergerhout te Alkmaar. (Juu,..nusfunos ..bt Antonius van Padua”; J. Vreeker, Heul 28, voorzitter; w. van Westen, Baansingel, Secretaris. Hulp in Nood. S. Swart, Achferwezei 30, Voorz., J. H. F. Muhren, Baan singel 23a, Secretaris. Wmierzorg I 'vioieiu unp, Westerlaan- tje 11, voor^iriljr; S, Rjuiter, Stu;.r.. straat, secretaris. Centrale VuusuaiiK. Secr.penningm. H. Koopmeiners, Tesselschadestraat 11. Ned. R. K. Bond van Post- Teiegraat- en Telefoonpersoneel „St Petrus”, «ra. „in. jozer”. Bnerjes, bnaar manslaan 53. voorz.; Haker. Zeg4is 54, secretaris. Atd Zuive.i iders. J. C. Groot le Landdwarsstraat 21, voorz.; Joh- Win der, 2e Landwarsstr. 15, Secr. Afdeeling gen Huis.” J. Telleman. Dniivenlaan 20, voorz.; G. van Slin gerland, Baansingel 33b, secretaris; Nic. Heiinis. St it onstraat 35, penn. R. K. Bond van Werkmeesters en toe zicht houdend personeel ..St. Johan nes de Dooper’. C- de Boer, voor zitter, Baansingel; J. Vreeker, secre taris, Landstraat 61. „Bureau voor A idsrecht” Jc. Baart, voorz.; G. v. Slinger.aud, secretaris. „Rukhri Studio.” H. Smorenberg, (voorz., Baansingel; Joh- Lansen, Laat 150, secr.; M Groenland, Drui.enlaan 47, penningmeester. L. 1 ri. u,u. vooiz. rl. Klaver, Westdtjk en Secretaris S. P. Kaptein, Nieuwp.- laan 112. I R. K. Miadenstandsvereen. „de Hanze” C. W. Keijsper, üeestersingel, Vrz. O. J. W. Goes, Huigbrouwerstraat 14, Se cretaris. Afd. baKkerspatroons. J. Bei, Magdale nenstraat 7, Voorz., J. J. G. Stavenui 4er, Hofstraat 8. Secr. Afd. Melkslijters. I. Bos, Lindelaan 80, Voorz.. L v. d. Peet, Koningsweg 43, Secretaris. Afd. ocnndersp.atroons. O. W. Munk, Ritsevoort 40, Voorz., Beukers. Middenpad te Bergen, Secr. Afd. Electro-techn. werkgevers. O. J. Oenetaas. Verdronkenoord. Voorz., G. P. J. Pc£ „h, Langestraat 10, Secr. Afd. Bouwvakpatroons. J. Apeldoorn, Westerweg 18. Voorz., M. Hooger- Vorst, Juhanastraat, secretaris. R. K- Vrouwenbond. Mevr. Beekman— (Driehuijs. pres.; Mevr, van Dijk— i Molenaar, vice-pres Mei- Paleari, 2< secr.; Mei- Kuiper, pennningm i Manavereeniging. Mevr. v. Lhepen-Tool Spoorstraat E 3, Voorz., Mei. D. v. d. Bosch—Hogervorst Eikelenberg- stra’f Secretaresse. Onderafd. „St Agnesbond”. Mevr. v. Diepen-Tool. Spoorstraat E 3, Voor- zitster, Ur. WiRekens, Marienlaan 1. Secretaresse. Onderafd. „St Anna-vereeniging”. Mevr iGttstraat E 3, V. d. Bosch— oaresse. maar- G Ven- Houtweg 4,9, voorzitter; Agricola,* v. d. Woudestraat 77, secretaris. (ALKMAAR, 20 Febr. - Lie.veiling voor Hollands Noorderkwar.ier. Aan voer 109.000 kipeieren, prijzen: 52—54 KG- f6,10-f6,30, 56-58 f6,80, 58 -60 KG- f6,70-f7.00, 60-62 K.O- f6,80—f7,50, Bruin f7.1O-f7,5O, Bruin f7,10—f7.40; 6000 eendeieren. prijs f7,80—f7.90 per 1Q0 stuks I NIEUWE ZAAK. Hedenavond opent de heer B. Willera in het perceel Langestraat 29 een nieuwe zaak in zyden- en wollen damesatoffen, witgoe deren, lingerie en kousen. De heer Willem zeide ons het princiep te huldigen: lage prijzen, groote omzet, zoodat te verwachten is, dat deze nieuwe zaak zich wel in de be langstelling der Alkmaarsche dameswereld zal mogen verheugen. De nieuwe zaak is keurig ingericht, een groot jmrtiek met eta- tagekastjes toont al eenigszine, wat binnen te verkrijgen is. De winkel zelf is in een wit-gele, zachte tint gehouden, waardoor hy een pettigen indruk maakt. wijzers ia het Bisdom Haarlem, H. 1 tot Bevordering Ammerdorfer (te Ursem), Voorz., J. v’ J T’ Haakman, Roemer Visscherstr. 22, se cretaris. R. K. Mem.' Tooneelver. „Inter Nos”, H. 1. M. Haanraads, Houttil 17, Voorz A. ter Berg, Zijdam 8. le secretaris- Tooneclleider H- Kenter. R. K. ucm. looneeivei. „Alberdingk Thijm: Voorz. P. J. van Kessel, Laat 129; secr, J. Haakman, Roemer Vis- schcrstraat 22; Tootjeelleider W1. Ver meulen, Juliauastraat. Eucharist.sche Bond, Afdeeling Alk maar. St. Domimcuskerk. P. Steph. A. Uiterwaal U.P. Directeur; S- P. Kapteun, Nieuwpoorts.aan 112, penn. St Laurentiuskoor: .Th. J. Vermeulen, Luitik Outkup 14, Voorz.; .Will. Ver- mc.:!c.i, Juliauastraat, Secr. A. Kloos ter, Mient, Directeur. St. Domtmcuskoor: B. J President; G. J. Vi President; P. A. Dir.-organist. St. Jozefkoor: Jac. Al, Koningsweg 45 directeur-voorz. Jongelingscongregatie St Dominicus. Pater van Campen O.P., Directeur; L. Donders, Oudegr. 259. pref.qeneraal. R. K. Coop. VerL aiksvcrecniging „Ons Doel” E. Beemsterboer, Clarissen buurt 1, Vo i:z„ G. du Pau, Berger- weg 44, Secr. Vereeniging „Voor Eer en Deugd” af deeling mannen- S. P. Kaptein, Nieuw noortsiaan 112, voorz J. Apeldoorn, Bergerhout. secretaris R. K. Werkmeesters. Voorzitter: G de Boer, Baausingel 41 Sect.: G. du Pau, Bergeïweg 44. Alkm. Zouavenbroederseiiap. J. Groot huizen, Langestraat. voorz.tter, H. lansen, secr.. Verdr. Oord C 78a. Raad van Commissarissen: 0, A, France, senior, Uitenooscns,raat 34; N. W. Melker, secretaris, 2e iva-eistr, 8; R. J. Kraakman, penningmeester, dags en op feestdagen öok gets ottu op werkdagen1 van des avonds 8 uur (’s Zaterdags 10 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. i GEMEENTELIJKE DIENST DER WBRKLOOSHEIDSVERZEKERINO EN ARBEIDSBEMIDDELING. DISTRICTS-ARBEIDSBEURSl Kostelooze bemiddeling voor werk gevers en werknemers. Geopend alle werkdagen van v.m. 9—1 uur nm. en n.m. van 4—5 uur- Voor werknemers uitsluitend van v.m. 9—12 uur en Maan dag- en Donderdagavond van 7—8 uur. Des Zaterdags alleen van v.m. 9—1 uur n.m. Mannen. Aangeboden: 1 bakker, 1 banketbakker, 1 bankwerker, 1 beton werker, 1 boekbinder 2 boerenarbeiders 2 chauffeurs, 1 colporteur, 1 drukker zetter, 3 electiiciens, 18 grondwerkers. 4 kantoorbedienden, 1 kistenmaker, 4 kleermakers, 1 loopknecht, 1 inach.-sto- ker, 1 machinezetter. 3 magazijnbedien den, 2 metselaars, 1 meubelmaker, 12 opperlieden, 2 pakhuisknechts, 2 reizi gers, 9 schilders, 4 schippers, 1 schoen maker, 3 sigarensorteerders, 1 siga- renkistplakker, 22 sigarenmakeis, 1 steen bikker, 1 stoker, 1 siucadoor. 11 timmer lieden, 2 tuinlieden, 1 uitvoerder, 1 straatmaker, 2 voeders, 1 voerman, 1 vi inkelbediende en 74* losse arbeiders. Gej>laatst: 1 baggerman, 2 handlan gers, 1 loopknecht 5 metselaars, 2 op perlieden, 3 schilders, 5 sigarenmakers. .1 straatmaker, 1 stucadoor, 4 timmer lieden en J0 losse arbeiders. i Vrouwen. Aangeboden: 3 werksters. Geplaatst: 1 assistente in de huishou ding en 1 werkster. R. K- VEREEN1GINGSGEBOUW. Maandag van 7—uur zitting vooi de Voorschotbank. m. 8 uur Studieclub Typografen. I 8 uur Metaalbewerkers. I 8 uur Tooneelclub Spoorwegpers. Dinsdag half 9 uur Bestuursvergade ring Bakkers. Donderdag 8 uur VoIksböncL 8 uur Leden verg. Zuivelberetaers- Zaterdag. Conti ibutie-betal ngen op de gewone uren. 5— 6 uur gelegenheid om te sparen. 6— 7 uur Bibliotheek. 7— 8 uur spreekuur Btreau voor Ar beidsrecht. -to Voor het Ondersteuhingsfonds heb ben zitting Spuiman en Hink. De secretaris van den Volksbond is te spreken op Dinsdag, Woensdag. Üoo- derdag en Vrijdag van 12—12.45 uur in „St. Willibrord”- Men wordt verzocht zich zoove l mo- gelijk aan den aangegeven tijd te hou den. EEN DANKBETUIGING. Het Alkmaarsche Comité, dat de steunver- leening voor de slachoffers van den waters nood regelde, mocht onderstaand schrijven ontvangen van den heer Dr. Mynlieff, Direc teur van den Kon. Nationalen Bon<^ voor Reddingswezen en eerste Hulp bij Ongeluk ken „Het Oranje-Kruis”. Amsterdam, 13 Febr. 1926. „Na ontvangst van de goederen, welke ooojr het „f’omité Watersnood 1926” in nau we samenwerking met de Afdeeling van hel Roode Kruis, werden ingezaïneld kan ik niet nalaten U^ Comité hartelyk dank te zeggen voor de moeite die het zich wel heeft willen geven, om deze fraaie collecte bijeen te bren gen en U te verzoeken, zoo mogelyk, onzen dank ook over te brengen aan de inwoners, die op zoo milde en opofferende wyze heb ben bijgedragen de noodlijdenden te helpen. WTij hebben er ons, waarschijnlijk met hen, over verheugd, dat door die zending aan in gekomen aanvragen dadelijk kon worden voldaan.” De Directeur van het Centraal Bureau het Oranje Kruis: (w. g.) Dr. MIJNTJE FF.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 10