VENHUIZEN. T RECHTZAKEN. SCHOORL. ENKHUIZEN. •tuur voorgestelde herziening wordt met woord van wel- I ging ten huize van den heer Schuit. van het bedrag, K i remmen ging contro- t or fiets bleek nu maar 1 i p«- de heeren A. i en F. J. Burger. J was, dat op A. Beeinsterboer 67, op P. Boon 68 en op F. J. Burger 68 stemmen werden uitgebracht. De ge noemde heercA namen hunne benoeming aan. Vaststelling salarissen. Door het Be- De Arbeidswet. De directrice van de bekende conser venfabriek van den heer P. Verburgt, te Noord-Scharwoude, is blijkbaar een dame, die fn haar familiewapen voert de spreuk: Labor improbus omnia vincit onvermoeide arbeid komt alles te boven En uitgaande van die, vooral in onze dagen zoo beteekenisvolle stelling, had ze van de arbeidsinspectie weten te ver krijgen, dat op haar fabriek 60 uren per week mocht worden gewerkt. Maar helaas, onze ijvervolle dame en VENHUIZEN. Jaarvergadering der Coöp. Veilingsvereeniging ,,De Zuider- kogge". Deze vergadering werd gehouden 24 Februari 1926, 's namiddags 2 uur, in het lokaal van den heer A. Vroling te Hem, Aanwezig het bestuur en 82 leden. Voorzitter heet allen welkom maar be treurt het dat de opkomst zoo slecht is, immers onze vereeniging telt 460 leden en mag een opkomst als deze zeer treu rig genoemd worden. Vervolgens werden door den Secre taris, den heer S. de Jong, de notulen van de vorige vergadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Vervolgens werd door hem het jaarverslag voorge lezen. Hieruit teekenen wij aan: Je om* zet over 1925 bedroeg f 458.237.13. Er werden geveild 846QC baal aardappelen (46000 Schotsche, 4700 kl., 13500 koks en dues en 20400 baal ninetyfold) voor eene waarde van f 225.000.Vroege roodekool 754000 K.G. voor f 54.000. Late roode kool 260000 K.G. voor 5748 gele kool 100000 voor f 2635. Witte kool 390000 K.G. voor f 3633. Uien 3500 baal voor f 8000. Peren 250000 pond voor f 24000, Appels 104000 pond voor f 6000, Roode bessen 62000 pond voor f 9800, Zwarte bessen 26000 pond voor f 20170. Het verslag werd onder applaus goed gekeurd. Mededeclingen. Door den Voorzitter werd medegedeeld, dat de prijs en de huur der. bussels onveranderd is ge bleven. Dat er nog verkrijgbaar is vy-oeg geel koolzaad, en ten derde dat door het be stuur aan het reclamefonds over het af- geloopen jaar is betaald een bedrag van f 100.—. Dit jaar zal evenals in vorige jaren in de laatste helft van April een inventari satie plaats hebben. Bij de inventari- satiebiljetten zal een strook worden ge hecht, waarop ieder die lid is van de vereeniging wordt verzocht zijn adres etc. te vermelden en dit biljet te onder- teekenen, daar dan onderteekening in het ledenregister niet meer plaats heeft Ook zij die reed: in dat register hebben geteekend, moeten deze strook invullen. Verder moet ook in aanmerking worden genomen, dat het opzeggen van het lid- Rectificatie. In het verslag van da vergadering van „hulp in nood" komen eeni- ge onjuistheden voor. In het verslag staat te lezen: „Uit het huish. reglement werd ge schrapt, de bepaling dat ook niet-loontrek- kende personen zich kunnen verzekeren." Hier moet staan: niet-loqntrekkende vrou wen.” Verderop staat: dat zij die reeds lid zjjn, 8 cent per verzekerde gulden contributie be talen. Dit moet juist andersom zjjn. Waaneer men boven den 85 jarigen leeftijd lid wordt, betaayld men S cent, dus niet zjj die reeds lid zjjn. SCHOORL. V. P. N. Donderdagavond vergaderde de Schoorlsehe Pluimveevereeni- De voorzitter opent met een woord van welkom. De notulen werden onder dankzegging aan den secretaris onveranderd goedgekeuaj. Ingekomeu m een schrjjven van bet pluimvee- watcrenood-comité met het verzoek om steun in den vorm van broedeieren, kuikens enz. Het bestuur stelt voor om namens de ver eeniging 10.te schenken, hetwelk wordt goedgevonden. Dan is ingekomen, van de pluim vee vereen, te Bussum een schrijven, behelzende bet ver zoek adhaesie te betuigen aan bet plan van deze vereeniging om te komen tot provinoi.de bonden. Dit schrijven wordt voor kennisge ving aangenomen Hierna leest de secretaris het jaarverslag. Hieruit blijkt dat het ledenui ie geetegen van 49—68. De omzet van den gezamenl ijken Voederaankoop bedroeg 64000 pond, tegen 49000 in liet vorig jaar. De penningmeester krijgt vervolgens het woord tot het doen van rekening en verant woording over 1925. De ontvangsten hebben bedragen f 417.17 waarin begrepen een saldo op 1 Jan. 1925 van 1WJ.74. De uitgaven waren groot f 282.60. De re kening sluit met een batig saldo van f 134.87 De boeken van den penningmeester worden nagezien door de neeren Hoebe en Schoen, welke daarna verklaarden alles in goede orde te hebben bevonden. Aan de orde is ifet voorstel tot wijziging van art 6 van het regldment. Dit bepaalt dat het bestuur jaarlijks in zijn geheel aftreedt Het bestuur wenscht hierin wijziging te brengen zoodat jaarlijks 2 leden behoeven af te treden. Dit voorstel wordt bij acclama tie aangenomen Hierna wordt overgegaan tot verkiezing van twee bestuursleden. De beide aftreden de heeren N. Kaag cn T. T. Meedendorp wer den beide herkozen. Tot afgevaardigden naar de vergadering van de eïerveiling werden benoemd de hee ren N. Kaag *n J. Stam. Do contributie werd voor 1926 vastge steld op 8.50, waarbij inbegrepen het or gaan. Zy die „de Klein veeteelt” niet wen- schen te ontvangen betalen 1.contri butie. Hierna werd gepauzeerd. De secr-penning- mert ter maakte hiervan gebruik om aan ae leden uit te betalen H pOt. door ben aan de veiling geleverd; bene vens het winstaandeel in den voederaankoop. Vervolgens werden onder de aanwezigen verloot een tweetal zakjes ochtendvoeder. Deze werden gewonnen door de heeren Heesterman en Meedendorp De voorzitter deelde mede dat op 11 Maart a.s de heer Van Laars, medewerker van den hoofdredaoteur der Klein veeteelt, een lezing zal houden over het onderwerp: Broeden en opfokken. Rondvraag: De heer Kaag zou wel gaarne van de leden willen hoeren of zij iets ge voelen voor gezamenlijken inkoop van petro leum voor de broedmachines. Sommige 'e len willen daar gaarne een proef nemen. De heer Kaag wilde ook pogingen aange wend zien om de afd. pluimvee van de jaar- lijksche landbouwtentoonstelling op een be ter peil te brengen. De vergadering getjft gaarne deze zaak aan het bestuur In han den. Dc heer A. Louter vraagt inlichtingen om trent de inenting der boenders en of mis schien een goedkooper tarief mogelijk is. De secretaris antwoordt dat men zich steeds bjj de dierenarts moet vervoegen. Aan par ticulieren wordt het serum niet verstrekt; een billjjker tarief is daarom niet te ver wachten. Spr. verhaalt de gebeurtenissen welke de enting verleden jaar hebben ver traagd. f' Hierna sluiting vrouwen zijn in dit opzicht vooral in derf grooten schoonmaak, geweldig wilde nóg meer en nog dieper duiken om het on- derste uit de kan te halen en nu viel he laas het deksel op haar neus. Een oude werkman, werd gesnapt - toen hij een dag of 5 langer dan 11 uur werkzaam was en deze overmatige pres tatie had|het gevolg, dat de moeilijk vol dane directrice heden werd veroordeeld tot 6 maal f 15 boete of 6 maal 7 dagen Ze kwam er nog wonder best af, want de ambtenaar had 6 maal f 40 boete of 6 maal 10 dagen gevorderd. *t Moet je maar tegenloopen. Een chauffeur uit de Zijpe, kreeg op 28 September nabij de Alkmaarsche groentenveiling met zijn motorrijwiel 'n ongeval, dat goed afliep, maar oorzaak was, dat merk zijn leeren. De m<storf rem te hebben, die niet eens behoorlijk werkte. De motorruiter zat er nu natuur lijk dik in en werd heden na de noodige strafpredikatiën veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. -(o) RADIO. PROGRAMM A’S. ZONDAG 28 FEBRUARL Hilversum, 105® M. 10.30 Preek door Ds. H. G. van Wijnga.ir- den van de Vrije Gemeente te Amsterdam. 2.304.30 Concert door het H. D. O.-orkest, o. I. van den gastdirigent: Willem v. War- meloo, met medew. van Mej. To Versluijs, sopraan, os. Kleine Nachtmusik, v. Mozart. 5.45—6.00 Chr. P door Mej. M. Adolfs. Fantasie van Adolf ang van ischo Gemeente” te Hilvu- met het zingen van Ps. 118:7 en 2. Vo van Ps. 146 de verren 3 en 4 gezongen 1 1 van Joh. de Heer). Eerste gedeelte van de Predikatie over Joh. 18;11. Middenzang het lied van Ds. de Jonge no. 543 uit den bundel van Joh. de Heer). Tweede gedeelte van de predikatie. Dankzegging en slotzang dèz. 273:1 en 2. Het uitspreken van den Zegen. Orgelspel: Alcgro moderato van J.Worp. 8 00 Persberichten en sportuitslagen8.10 Vocaal concert. Het gemengde koor „Bel Canto”, o. 1. van den hoer Alphons Vranken. Mej. v. Bern, sopraan. Vincent v. Bert, tenor. Afge- wisenld door viookpei van Boris Lensky. Daventry, 1600 M 10.50 Tijdsein, Weerber. 3.50 Concert door het moderne trio. W. Primrose, viool. Manus, cl, cello. 8. Krish, cello. D. Bennet, sopraan. J. Farrington, zang. 5.00 Mrs. Patrick Camp bell, de beroemde tragedie, declamaties. 5.20 5-50. Het trio. 8.20 Het luiden Jor keik- maatschap schriftelijk moet geschieden. 1 herziening, noodzakelijk geworden door VOOR DEN KANTONRECHTER. (Strafzitting van 26 Februari). De kans nog niet verkeken. Een trawlervisscher uit Egmond aan Zee met een geprononceerd droge le ver, zooals er tegenwoordig onder het opkomende geslacht, de spes patriae van Egmond, maar al te veel gevonden wor den, was wegens herhaalde dronken schap veroordeeld tot 3 dagen hechte nis en 6 maanden opzending naar de Rijkswerkinrichting te Hoorn; bij de ge regelde clientèle bekend onder den bloemrijken naam van krententuin. De zeeman, die niet veel genot zag in een verblijf van 6 maanden in dit sanato rium voor al te hevige graantjespikkers was tegen dit vonnis in verzet gekomen en had zijn juridische belangen epgedra- gen aan Mr Kusters. Deze beijverde zich dan ook met zijn gewone activiteit voor zijn cliënt, die te genwoordig beter schijnt op te passen, voordeeliger voorwaarden te bedingen en heeft alvast gedaan gekregen, dat de kantonrechter zijn uitspraak 8 dagen heeft aangehouden. Hij wilde niet voor klikspaan spelen. De meubelmakersgezel van „Eik en Linden”, die aan een controleur der ar beidsinspectie de gevraagde inlichtingen omtrent de werktijden aan de fabriek had onthouden, werd heden gesteld te genover den verbalisant, den controleur Wybrand Rus en ondanks zijn uitge breide redeneftringen veroordeeld tot f 6 boete of 3 dagen. Wederzijdscfre appreciatie Een aannemer te Alkmaar, bij het bouwen van eenige burgerwoonhuizen zonder vergunning afgeweken zijnde van de goedgekeurde teekening, stond he den voor dit feit terecht. De directeur van bouw- en woning toezicht trad tegen hem op als getuige en het was een opmerkelijk feit, dat beide heeren het alleen maar eens kon den worden over hun wederzijdsche ap preciatie en wel dat ieder voor zich den ander als bijzonder lastig beschouwde. Het waren twee steenen, die absoluut ongeschikt waren om samen iets fijn te malen en ook de conferentie op het Kantongerecht heeft hen niet nader tot elkaar gebracht. De ambtenaar vorderde f 50 boete of 14 dagen, waarop de aannemer repli ceerde, dat de directeur hém speciaal zocht en voorts de hooge boete abso luut niet in verhouding noemde met de onbenullige afwijking van de bouwver ordening. De Kantonrechter maakte een eind aan de debatten door den aannemer tot f 15 boete of 7 dagen te veroordeelen. Spiegeleieren met ham. Een smakelijk en voedzaam gerecht, mits niet toebereid met het soort eieren, door een koopman in kattevelletjes uit Heiloo op de Alkmaarsche eiermarkt gepresenteerd. Deze eieren toch ver keerden in zulk een walgingwekkenden toestand, dat zelfs de burgers van Alk maar bij het beleg van 1573 zouden ge zegd hebben: Geeft u mijn portie asje blieft maar aan Fikkie. De importeur van deze de reukzenu wen onaangenaam treffende negotie, probeerde den kantonrechter nog te doen gel ooven dat de eieren bestemd waren geweest voor kuikenvoer, maar het gelukte hem niet dezen menschkun- digen magistraat om den tuin te leiden en werd hij veroordeeld tot f 20 boete of 10 dagen hechtenis. Juffrouw, pas op je hondje. Een al te vrijmoedige hond, eigendom van een gehuwde dame te Castricum, was zoo brutaal 'n slippertje te wagen op een aardbeien- en bollenland. Geluk kig is er een artikel in de politieverorde ning, dat deze handeling strafbaar stelt en werd dan ook de eigenaar van het dier veroordeeld tot fó boete of 3 d. Je moet maar pech hebben. Een handelaar in gemangelde schar en geconfijte pietermannen, die ook in het bezit wyan een drietal jonge honden om opgel^ra te worden voor de vischkar, liep tegen de lamp, omdat deze honden door een politieagent werden aangetrof fen op straat, niet voorzien van een hon denpenning. En het baatte den braven man geen sikkepit, of hij al beweerde, dat die honden buiten zijn weten uit zijn pakhuis ontsnapt waren, het O. M. rele veerde, dat het reeds de derde maal was, dat men die hogden in een dusda- nigen rechtloozen toestand had aange troffen en toen was het vonnis van den gerookte poonen-impressario geveld. Hij werd zonder genade veroordeeld tot 3 maal f 4 boete of 3 maal 2 dagen hechtenis. kracht 1 de Statuten-wijziging. De door het be- 1 stuur voorgestelde herziening wordt met algemeene stemmen aangenomen-. Sta tuten en reglement zullen spoedig in druk verschijnen en aan de 240 leden worden uit gereikt. Daarna brengt de heer Zuurbier ver slag uit van de buitengewone algem. vergadering te Hilversum, op 26 Novem ber 1925, waarbij hernieuwd „Heideheu- vel" feestelijk werd geopend. Bij de rondvraag brengt burgemeester Van Frydagh de malariabestrijding ter sprake. Door een misverstand heeft de gemeente zich hiermee belast en 52 stal len doen ontmuggen, terwijl het Witte Kruis reeds eerder deze bestrijding had aangepakt. Hij acht het beter, dat deze bestrijding in een hand is en vindt het Witte Kruis daarvoor het aangewezen lichaam. Hij stelt voor, dat de afd. zich verder zal belasten met deze taak door het beschikbaar stellen van spuiten en flyosan, zoodat de menschen zelf in hun woningen de bestrijding der malariamug kunnen ter hand nemen. Hij beveelt vooral flyosan aan als een afdoend mid del, dat weinig reuk versspreidt, de om geving niet vochtig maakt en levensmid delen niet bederft. Besloten wordt bij de heeren Kaag, Tromp en Mosk spuiten en flyosan voor de inwoners van Schoorl gratis beschik baar te stellen. Hierna sluiting. SCHOORL. Vergadering „Witte Kruis.” In zijn openingswoord deelt de Voorzitter mede, dat de gewijzigde sta tuten zijn goedgekeurd bij Kon. besluit van 21 Nov. 1925, Staatsblad no. 14. De notulen en het jaarverslag worden onveranderd vastgesteid. De rekening en verantwoording van den penningmeester, nagezien door de heeren Mosk en Zuurbier worden goed gekeurd. De inkomsten over 1925 had den bedragen f 739.50, de uitgaven f 1009.44. Het batig saldo op 1 Jan. '25 groot f 427.56 werd daardoor terugge bracht tot f 157.63. Door het aanschaffen van een 4e lig- tent en veel materiaal was 1925 een duur jaar. Vervolgens wordt de begrooting over 1926 behandeld en vastgesteld met als eindcijfer f 735.63. De heer Zuurbier bepleit het houden van een verplegingscursus. Besloten wordt bij voldoende deelna me in het najaar een zoodanigen cursus te laten geven. De rekening en verant woording voor de tb.c.-bestrijding sluit met een batig saldo van f 52.44. De begrooting over 1926 wordt vast gesteld met ais eindbedrag f221.44. Verder is aan de orde: Reglements- en mondeling opzeggen geen meer heeft. Door den heer P. Tuijtel wordt ge vraagd of alle aanvoerders ook leden zijn en of er oij het berekenen van het marktgeld ook daarmede rekening werd gehouden.. Tot heden toe niet, ant woordde de Voorzitter, maar nu stelt het bestuur voot van aanvoerders niet- leden dubbel marktgeld te heffen. Na eenige discussie aangenomen. Verslag Commissie tot nazien, der rekening 1925. Bij monde van den heer T. Laan Jbz., werd medegedeeld, dat door deze Comnissie alle bescheiden waren nagezien en in orde bevonden en stelt daarom voor den Penningpieester van zijn beheer te dechargfeeren. Goed- i vermeiat veraer, aai u j gevonden. ‘niging wel het allerslecht- Verkiezing bestuursleden wegens ewpp.t De reden hiervan I nodieke aftreding van de^ heeren los- en Beemsterboer, r. Boon De uitslag z? P 1 ge- weest, toch had de markt maar een om- zet van 1 sl Hulde dient te worden gebracht aan het gemeentebestuur voor de krachtige me dewerking. Nog dit jaar zal het kuilspoor er zeer waarschijnlijk komen. Alle bou wers dienen dan echter mede te wer ken tot het welslagen der plannen want al is het kuilspoor er, dan zijn we toch nog niet klaar HetVerslag eindigden met een opwekkend woord in deze. De heer R. Zwaan wordt herbenoemd tot bestuurslid. Spreker verklaart de be noeming slechts aan te nemen voor een jaar. Spreker is 36 jaren bestuurslid ge weest en verlangt naar wat meer rust. De Voorzitter doet hierna nog eenige mededeelingen aangaande de vorderin gen en de voorbereidingen voor ‘t aan brengen van het kuilspoor. Zooals de be langhebbenden hebben kunnen waar nemen is nu het “terrein afgebakend en kan zeer binnenkort de aanbesteding worden tegemoet gezien. Komen geen onverwachte tegenspoeden, dan zal het kuilspoor met de a.s. aardappelencam pagne in gebruik kunnen worden geno men. In overleg met de kooplieden heeft het bestuur de noodzakelijkheid inge zien om alsdan het marktgebouw te ver plaatsen. Voor dit echter geschiedt, zullen de leden eerst nog in ’n buitenge wone vergadering worden bijeengeroe pen. In de rondvraag komen enkele vragen aan de orde, voornamelijk over de toe- fangsslooten to. het kuilspoor. De Voorzitter zegt dat hij wel vertrouwt dat dit alles in orde zal komen. Wij hebben de volle medewerking van het Gemeen- tebe«h#ur. Nog antwoordt de Voorzitter op een desbetreffende vraag dat het bestuur met de bouwers van And ijk (Oost) in overleg zal treden en dezen zoo noodig tot een vergadering uit zal noodigen. Met een opwekkend woord wordt de bijeenkomst gesloten. ENKHUIZEN. Vereeniging tot af roer van Groenten. Bovengenoemde rereeniging tot afvoer van aardvruchten en fruiten te Enkhuizen en Omstreken, hield Donderdagavond hare jaarverga dering in de Kolfbaan van den heer Loots. De heer S. Kuiper Bz., voorzitter der vereeniging, spreekt een i- kom. Na het lezen der notulen brengt de heer R. Zwaan, secretaris-penningmees- ter het jaarverslag uit. De ontvangsten en uitgaven over 1925 sluiten met een bedrag van f 7385.25. In dit jaar werd een verlies geleden van f 127.74. Het verslag \ermeldt verder, dat 25 voor de vereei «te jaar is geweest. De reden hiervan is nog steeds het gemis van een I laadplaats" aan het spoor. Voor de bou wers is het jaar niet onvoordeelig f 40940.52. Toch zijn wij een lap nader gekomen tot het groote doel. W 41 -J---- ---- - stuur wordt voorgcsteld het salaris der beambten etc. te laten zooals dat was. Ook den toeslag voor hulp voor den be taalmeester stelt het bestuur voor te laten zooals hij is. Door den heer C. Ham van Wijdenes en den hr. F. Singer wordt getracht dit bedrag, dat h.i. te laag is, verhoogd te krijgen. Door d«n heer T. Laan werd betoogt, dat het voor stel van het bestuur geheel zijn goed keuring kon wegdragen etc. Na heel wat discussies werd aan het bestuur mach tiging verleend, wanneer de noodzake lijkheid mocht blijken, de salarissen etc. die te laag bleken te zijn, na ernstig onderzoek te verhoogen, als hun inziens noodzakelijk is. Voorstel van het bestuur: afschaffing der Vrije ophoudnummers. Bij ophouden dubbel marktgeld en het laatst veilen. Na eenige discussie werd het bestuurs voorstel aangenomen. Door den heer T. Groot werd nu door voorbeelden aangetoond, het nut van reclame van goede sorteering, goede verpakking en vooal liet genoemde heer in zijn rede uitkomen, het nut der labels en verzocht de aanvoerders geen min derwaardige praktijken toe te passen, daar dit’groote nadeelen met zich brengt en de concurrentie dood. Niet genoeg kan er wordengewezen op goede ver pakking, goede sorteering en behoorlijke labels. Rondvraag. Door den heer C. Ham werd aan het bestuur gevraagd, hoe zij over de vergoeding dachten aan den keurmeester voor de administratie van het U. C. B. In het bestuur werd niet aan vergoeding gedacht, maar na eenige dis cussie stelde het bestuur voor, daarvoor f 75 beschikbaar te stellen. Aldus aangenomen. De heer G. Blom stelde voor, een klei ne entree te heffen van personen die in het marktgebouw wilden wezen zonder daar eenige werkzaamheden te hebben. Dit voorstel werd aangenomen. Ook werd besloten zoodra de water leiding er mocht wezen aan te sluiten. De heer T. Laan vroeg in welk sta dium de verandering der marktterreinen verkeerde, De Voorzitter kon hiervan nog niet veel goeds mededeelen, er zal dit jaar nog geen groote verandering plaats hebben. De heer P. de Moei bepleit het verbe teren c.q. het veranderen der waterloo- zing van den Hemmerpolder etc. ten einde voldoende vaaarwater te hebben. De Voorzitter raadt den heer de Moei aan, zich te wenden tot het polderbe stuur daar deze zaak hier toch niet kan worden opgelost. Na het afhandelen van nog eenige huis houdelijke zaken werd deze geanimeer de vergadering door den Voorzitter ge sloten. meloo, met nwiew. van Mej. To Verslutfs, Radio-omroep. Orgelspel van Hesee. 6.00 Aanvang van den dienst in de kerk de „Evangelische Gemeente’ sum 1 tam. T/eting van Joh. 18:1 en 1. Gebed, waar na ----- worden (wijze v. h. liod 446 uit den bundel van r- Predikatie over Joh. 18:11. Middenzang het - in -_»* JiV-_ Job. de Heer). Tweede gedeelte van. de predikatie. Dankzegging en slotzang 273:1 en 2. Het uitspreken van den 7 Orgelspel: Alegro moderato van J.Worp. Persberichten en eportuitelagen. 8.10 VC-. o. L van den heer Alphons Vranken. Mej. wisenld door viookpei van Boris Lensky. Daventry, 1600 M 10.50 T^dsein, Weerber. 3.50 Concert door cl, cello. 8. Krish, cello. D. Bennet, sopraan. bell, de beroemde tragedie, declamaties. 5.' 5-50. Het trio. 850 Het luiden Jor keik- Hokken. 8.27 Orgelconcert. 8.35 Kerkdienst Bijbellezen en preek. 9.05 Orgelconcert. 9.H Liefiianhgheidsomroep. 9.20 Weerbericht Nieuws. 9.35 OrkestcooocrL E. Furmedg^ contra alt. 10.50 Sluiten. Par(je, „Radio Paria”, 1750 M. I. 05 Concert Lucien Paris (piano, vio<4 oeilo). 2.05 Nieuwuber. 8J35 Lezing: La croi* «ance. 9.0510.50 .Jazzmuziek door de ban4 Marie Cazes. KAnigswusterhatisen. 1300 M. II. 20 Gedenkfeest in het Ryksdaggebouw. Blaasmuziek en koorzang. 7.20 „Gyges und sein Ring", tragedie in 5 aeten van Fr. Heb bel. Daarna nieuws. Brussel, 262 M. 8.35 Concert met medew. van Mme. Jo'll, zang. 9.05 Lezing: Les événement* de la t-e- niaine. 9.20 Voortzetting van bet conc-JrU 10.20 Nieuws. Münster, 410 M. 8.20 9.20 Morgenconeert. 9.2010.00 I es in eenheids-kortschrift. 10.36 Lezing: Mög- lichkeiten und Probleme der Luftsohiffwhrt. 11.20 Gedenkfeest in het Rijksdaggeboiiw. 8.20 Orkeeteoncert. 6.20 Schaakles. 6.50 Le zing: Wirtscbaft und soziale Lage des BauernstarMlos. 7.20 „Clavigo”, treurspel in 5 acten. MAANDAG 29 FEBRUARI. Hilversum, 1050 M. 12.00 en 7.80 Politieber. 5.00—6.00 Kin derunrtje, verzorgd door Mevr. Ant. v. Dijk. Kinderliedjes en vertellingen. 6.00—7.00 Vooravondconcert door het H. D. O.-orkest, o. 1. van Fr. Lupgens. 7.007.80 Radio praatje door den heer R. Swierstra, onder werpHoe worden morse-teekene overge bracht'? 8.15 Kamermuziek door bet Haag- sebe itrjjkkwartet, bestaande uit de heereni Sam.Swaap, le viool. Adolphe Pot, 2e viool. Jean*Devert, alt-vioolt. Charles v. Isterl'Aek cello. Mej. Annie Lieman, sopraan. 7.45 en 10.00 Persberichten. Daventry, 1600 M. 1050 Tjjdsein, Weerber., Nieuws. 1180— 1.20 Het radiokwartel en solisten (sopraan, bariton en piano). 1.20 2.20 Tijdsein, orgel concert. 3.35 Lezing; British wild animaJei The squirrel and the Dormouse. 4.20 Tijd sein, Causerie. 4.35 Dansmuziek. 5.35 Kin- deruurtje. 6.20 Dansmuziek. 6507.20 Om roep-voor Europa. 7.20 Tijdsein Big Ben, Weerber., Nieuws. 7.45 Pianopreludes van Bach. 8.12 Muziek en zang van Wales, ter eere van St. David. G. Davies, bariton. Meis jeskoor. Glanhowy concerUpartij, W. Evans; penilion. N. Davies, harp. 10.20 Tipteein, Weerber., Nieuws. Lezing: Is intelligence measuable? 10.50-11^0 „Which?”, le acte v. h. radio-mysterie van F. H. Shaw. Parjjs, „Radio Paris”, 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris. 2.05 Nieuws. 5.05 Orkestconcert. 8.5010.20 Orkeeteon- cert. 8.50lOJiO Orkestconcert. Literaire kroniek. Königswusterhausen, 1300 M. 7JÜ—9.20 „Hans Heüing”, rotnant. njK<h van H. Marechner. Daarna nieuws. 9n0— 11.20 Dansmuziek door de danskapel. Brussel, 262 M. 8.20 Fragmenten van „Pstit Duo”, operslK te van Lococq. 10.20 Nieuws. MUnster, 410 M. 12.35—150 Orkestconcert. 8.20 Volkscom eert. Orkest en sopraan. 4.20 „Renaissance”; klucht. 6.40 Sportlezing. 7.00 Lezing: Land- wirtschaftliche Arbeite» lm Mkrz. 7.20 Conr eert dbor bet Daviseon-Zuleger-kwartet.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 6