Noord-Hollantfsch Dagblad. ALKMAAR. Tweede Blad. I MAANDAG 1 MAART 1926. L. FRANKENBERG, ALKMAAR. De tractortram. Vergadering van den Raad Tot bet a an zien BIJLAGEN TOT DEN RAAD. Het bezwaar, VERHU- I 20e JAARGANG. gelden worden namelijk met de de gebouwde eigendommen, de .1 JÊ a a. 1 f op één kohier gebracht, zoodat*het aanbeve- geschieden. Het ie mede In Wy repareeren alle systemen schrijfmachi nes. De onderdeelen van de meest bekende merken zjjn steeds voorradig. Zooals uit het adres blijkt loopt het ge- ebonden was, het park op 16 Augus- 25 aan de vereeniging in gebruik af te -._Jien al dan niet een daar toe strekkende overeenkomst bestond. B. en W. kunnen zich in dit geschil niet de Beurtvaartvereenigii aandacht heeft voorkomt met Raadsbesluit de vermijdMijk. I uitsluitend of motief, ontleend aanvragers het het huurcontract) hare toezegging gestand doet om de door de Vereeniging gemaakte kosten van 42.50 aan haar te vergoeden, r» - w - - - schil over de vraag, of de Commissie al dan niet gebi tus 1925 staan dn of er mitsdien al dan 2e bestelling 3e besteling noemde belastingen 'door zooveel mogefljk I gelijkluidende worden vervangen. Met het oog op de in voorbereiding zijnde reorganisatie van de secretarie komt het B. en W. niet raadzaam voor de benaming „ge- meentecontroleur” in de verordeningen te blijven opnemen; zij achten het beter thana te spreken van „den ambtenaar, door Bur gemeester en Wethouders aan te wijzen.” De Commissie van bijstand voor de finan ciën heeft tegen de bovenomschreven wijzi gingen geen bezwaar. B. en W. stellen den Raad derhalve voor: A. vast te stellen een Verordening tot wij ziging der Verordening op het beffen eener plaatselijke belasting op de gebouwde eigen dommen (Gem. bladen nrs. 636 en 733). B. vast te stellen een Verordening tot wij ziging der Verordening, regelende het heffen van rechten voor diensten, door den gemeen- te-reinigingsdienet bewezen (Beerputtenbe lasting) (Gem. bladen nre. 631 en 722). C. Vast te stellen een Verordening tot wij ziging der Verordening, regelende bet heffen van rechten voor diensten, door den ge- meente-reinigingsdienet bewezen (Gem. blad nr. 742). D. de b(j zijn besluit van 20 Februari 1919 vastgestelde Verordening op het invordecsn eener plaatselyke belasting op de gebouwde eigendommen in te trekken en vast te stellen een Verordening, op de invordering van de plaatselijke belasting op de gebouwde cigwa- aommen. E. de bij zjjn besluit van 31 October ‘918 vastgestelde verordening op het invorderen der rechten voor diensten, door den gem-*en- tereinigingsdienst bewezen (Beerputtenbelas ting) in te trekken en vast te stellen een Verordening, op de invordering van de rech ten voor diensten, door den gemeentereial- gingsdienst bewezen. (Beerputtenbeias'ing.) F. de bij zijn besluit van 4 Maart 1921 vastgestelde Verordening op het invorderen der rechten voor diensten, door den gemeen- tereinigingsdienst bewezen, in te trekken en vast te stellen een Verordening op de invor dering van de rechten voor diensten, door den gemeente-reinigingsdienst bewezen. (Tonnen belasting.) uur v.m. uur n.m. uur n.m. D. Maakt u gebruik van het afhalen der poststukken op Zondag? E. Maakt u wel eens gebruik van de gele genheid tot het afhalen der poststukken op werkdagen, vóórdat de eerste bestelling uit gaat? Willemsbrug. In verband met het Raadsbesluit d.d. 17 December 1J„ om de gelden voor de ver nieuwing van de Willems- en Rootorenbrug- gen van de gemeente-begrooting 1926 af to voeren en derhalve voorbands niet tot de vernieuwing van die bruggen over te gaan, achten B. en W. het noodig, maatregelen te nemen, waardoor althans de Willemsbrug weder voor alle verkeer te land kan worden opengesteld. De eenige thans mogelijke oplossing w, de brug te doen versterken door het aanbren gen van nieuwe liggers tuaechen de beetaan- Deze tjjdeiijke maatregel, die medebrengt dat de brug voorloopig niet meer zal kunnen worden geopend voor het doorlaten van vaartuigen, zal een uitgaaf vorderen van 800.Hoewel erkennende, dat een vaste brug eenige bezwaren met zich kan brengen voor de scheepvaart, bezwaren waarop o.a. ireeniging „Het Noorden” de gevestigd, is naar B. en W, het oog op het genomen i hierbedoelde maatregel <>n- I Verkoop van grond aan de Molenbuurt. De heer A. Hoekmeyer alhier, heeft ojj B. en W. het verzoek ingediend om aan hem of zijne lastgevers voor den bouw van een com plex pakhuizen met bovenwoningen in koop af te staan een perceel bouwterrein aan de Molenbuurt, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, Sectie 3 nr. 4038 gedeeltelijk, Ut grootte van ongeveer 216 M2., tegen den prijs van 13.50 per M2. Evenals de Commissie van Bijstand voor het Grondbedrijf hebben B. en W. tegen de zen verkoop geen bezwaar. Benoeming tijdelijk leeraren Gymnasium. Onder overlegging der betrekkelijke stuk ken hebben curatoren de eer den Raad de navolgende aanbeveling te doen toekomen ter vervulling van de vacature van tijdelijk leeraar in de Oude Talen aan het Gymna sium alhier: Mej. W. Bremmer, doctoranda in de Oude Talen te ’s-Gravenhage. Uitbreiding speelplaats Ie Gemeen teschool. B. en W. geven den Raad in overweging te besluiten: L hun college te machtigen tot het doen eloopen van het perceel Laat 199, het nij- voegen van het vrijgekomen terrein bjj de speelplaats van de le Gemeenteschool, met gelijktijdige verandering van den toegang tot die school (van Brillesteeg naar de Laat), en hun daarvoor een crediet te verleenen van f 470.-; H. de onder I vermelde uitgave nader te regelen bij suppletoire begroeting. geven. Conflicten, n de Commissie en derden, kunnen rechtens dè^gemeente geen aanleiding geven tot bemoeiingen, aangezien het door de gemeente met de Commissie go- ;d- jn ook naar hun overtuiging niet voor inwilli ging vatbaar. Voor een vordering tot ontbin ding der overeenkomst tusschen de gemeen te en de Commissie ontbreekt de grond. Ook in het verzoek sub c kan naar B. en W. voor komt de gemeente niet treden, om soortge lijke redenen als hiervoor zijn aangegeven. Dat B. en W. zich niettemin tot de Com missie hebben gewend om nadere inlichtingen vindt zyn oorzaak daarin, dat het vermoeien geuit werd dat de Commissie het verzoek der vereeniging om haar het muziekpark te ver huren had afgewezen in verband met het doel waarvoor adressanté het park1 wilde bestem men. B. en W. achtten het van belang, dat daaromtrent zekerheid werd verkregen. Zjj wendden zich daarom met den volgen den brief tot de Commissie: „Het zal U bekend zijn, dat het bestuur der afdeeling Alkmaar van de Ned. Vrijdenkers- vereeniging „De Dageraad” zich fot den Raad heeft gewend in verband met het tus schen Uwe Commissie en die Vereeniging be staande geschil. Alvorens ons standpunt te dien aan den Raad mede te deelen, zouden wjj gaarne beantwoord zien de vraag of Uwe Commissie het park verhuurt aan alle ver- eenigingen of personen die een aanvrage in dienen, dan wel of Uwe Commissie de beslis sing op de aanvrage laat afhangen van het doel waarvoor de beschikking over het mu ziekpark wordt gevraagd. Is dit laatste het geval, dan zouden wjj gaarne in kennis worden gesteld met den re gel, dien Uwe Commissie daarby volgt, t.w. in welke gevallen een aanvrage wel wordt ingewilligd en wanneer niet. Aangenaam zou het ons zijn, bij Uwe in lichtingen in het bijzonder nog antwoord te mogen ontvangen op de vraag, of in het thans ter sprake zynde geval bjj de afwijzing der aanvrage van adressant mede heeft gegolden een i aan het doel waarvoor de park wilden bestemmen.” De Commissie antwoordde als v1>lgt: „Ter voldoening aan het verzoek vastge- legd in de 2e alinea van opgemeld schrij-en hebben wij de eer UEAchtb. beleefd mede te deelen, dat door ons de Muziektuin aan alle vereenigingen die een aanvraag indienen, on afhankelijk van welke richting of partij, mits orde en rust niet verstorende, en niet bij de wet verboden, wordt verhuurd, met dien ver stande echter, dat reeds vastgestelde of eventueel tusschentyds vast te stellen muziek- en zangvereenigingen ongehinderd voortgang zullen hebben of de uitvoering daarvan niet in het gedrang kome. Opgemerkt worde hierbij, dat onder voren bedoelde aanvragen niet begrepen zyn, die betrekking hebbende op muziek- en zangver eenigingen. Voor wat betreft de gevraagde inlichtingen in de laatste alinea van voornoemd schrijven diene het volgende: Ook voor „De Dageraad” was geen onder scheid gemaakt en zal ook geen onderscheid gemaakt worden. Echter viel de door haar vaetgeetelde datum geljjk met dien van een door ons te geven tusschentyds concert "t welk niet versteld kon worden. Veertien dagen voor de te houden meeting van de Dageraad, werd haar bestuur kennis gegeven, dat het een anderen dag of een an dere gelegenheid voor de samenkomst had te bepalen. By dit laatste beeft het bestuur zich neergelegd, nadat wij het hadden beloofd, po gingen in het werk te stellen by de gemeente voor hen het Doelenveld of Sportpark be schikbaar te krygen en hun tevens met een bedrag van pl.m. 25.— in meerdere te ma ken koeten tegemoet te komen. Waar door voornoemd bestuur naderhand ons een onkosten rekening van 42.60 ter betaling werd aangeboden, terwyl ons inzag^ van een financieel verslag die meeting betref fend, werd geweigerd wensehten wij niet meer dan het door ons vastgeetelde en door hen goedgevonden bedrag te vergoeden. Hierop werd door het bestuur niet ingaan. Uit vorenstaande moge U dus blijken, dat van een weigering van den Muziektuin aan de Dageraad geen sprake is geweest wel te gen het aldaar houden van eene meeting door hen op een voor ons ongewenschten dag. Dit antwoord rechtvaardigt, naar het oor deel der meerderheid van B. en W., het l>o- venaangeduide vermoeden niet en kan dus h. i. voor de gemeente geen aanleiding z(jn, de Commissie op de wyze als adressant in zyn verzoek sub b verlangt, met wantrouwen te bejegenen. De minderheid stemt hiermc-de niet in. Er is derhalve naar de zienswijze der meer derheid voor de gemeente geen reden, zich ten aanzien van de na afloop van het con tract te volgen gedragslijn te binden. De meerderheid van B. en W. geeft den Raad mitsdien in •verweging, op het boven aangehaalde adres afwijzend te beschikken. Wijziging bouw- en woningveror- dening en verordening op het bef fen van rechten onder den naam van leges. Een voorstel inzake wijziging van do bouw- en woningverordening en van do ver ordening op het heffen van rechten ondet den naam van leges, opgenomen in bijlage nr. 175 van 1925, Is in de Raadsvergadering van 10 December j.l. aangehouden teneinde B. en W. gelegenheid te geven het hier geldende tarief voor de z.g. bouwleges aan de hand van elders bestaande tarieven te kunnen toet sen. B. en W. hebben sindsdien uit eenige an. dero gemeenten, hoofdzakelyk behoorende tot die van 20.000 tot 50.000 zielen omtrent de heffing van dit recht gegevens opgevaagd. Uit een desbetreffend overzicht blijkt dat het tarief van deze gemeente inderdaad hoog is te noemen. In afwijking van hun in bo vengenoemde bijlage ingenomen standpunt komt B. en W. thans herziening van hét ta rief, overeenkomstig het door de Besturen der plaatselijke afdeeling van den Nederiayd- schen Aannemersbonti’én den R.‘ K. Bond van zooaat dien dag geen gelegenheid meer be staat, om de bestelde goederen nog te kun nen verladen, hetgeen bjj den ouden Diénst wel mogeljjk was?) C. Hoe laat worden door U de poststukken geregeld ontvangen? le bestelling Bouwvakpatroons gedaan verzoek, wel ge- wenscht voor. Het door adressanten voorga? stelde recht bedraagt: voor bouwwerken, waarvan de kosten, geheele afwerking inbe grepen, 1999,of minder, doch ten min ste 1000.bdcragen 5.en zoo die kosten méér dan 1999.bedragen 5. vermeerderd met 2.50 voor elk bedrag van 1000.of gedeelte daarvan, waarmede de kosten een bedrag van 1999.te boven gaan. By aanvaarding hiervan neemt Alk maar onder de met haar vergelijkbare ge meenten, die deze heffing hebben ingevoerd, een gunstiger plaats in dan tot nu toe. De opbrengst der bouwleges bedroeg in 1923 4333.50 in 1924 5919.—, in 1925 9568.12. Volgens bovenstaand tarief zal de opbrengst met ongever 1/3 tot ongeveer 1/2 verminderen of, de gemiddelde opbrengst ge rekend op 6000.—, 2000.— A f 3000.— per jaar. Ofschoon R. en W. derhalve bereid zyn aan het verzoek tegemoet te komen, meenen zjj toch, dat met het oog op denSoestand dor geldmiddelen in dit jaar, de gewenschte wij ziging niet eërer dan 1 Januari 1927 behoort in te gaan. Overigens in aanmerking nemende, dat Alkmaar bjjna de eenige gemeente is, die teruggaaf van gestorte bouwleges toestaat by niet-nitvoering van een bouwplan, vinden B. en W. evenmin als de Commissie van bij stand voor de financiën aanleiding om het percentage van het te restitueeren bedrag booger te stellen dan 75 pCt. Op grond van het vorenstaande en voor zooveel noodig met verwijzing naar hun in bijlage 175 van 1925 opgenomen voorstel, stellen B. en W. thans voor: a. de in die bylage vermelde opmerkingen van adressanten inzake de bouw- en Woning verordening by dc eerstvolgende algemeene herziening van die verordening te overwe gen; b. hun verzoek, om mogelyk te maken, dat particulieren voor eigen rekening de door hen krachtens vergunning der gemeente op gebroken straten herstellen, afwijzend te be schikken. c. de leges voor bouwvergunningen, zoo als deze laatstelijk bij Raadsbesluit van 23 Januari 1924 (Gemeenteblad nr. 909) zijn ge regeld, overeenkomstig hun verzoek te ver minderen; d. niet in te willigen hun verzoek om te bepalen, dat bij niet-uitvoering van een bouwplan 90 pCt. van het betaalde recht wordt teruggeven, doch die teruggaaf te be palen op 75 pCt. van dat recht en die terug gaaf voorts verplicht te stellen. Grond Afgesneden Kanaalvak. De Bataafsche Import-Maat’schappij te 's-Gravenhage is voornemens in deze gemeen te een opslagplaats voor,hare petroleumpro- ducten te vestigen. De verwezenlijking van hare plannen is afhankelijk van het beschik baar zijn van een voor dit doel gunstig gele gen terrein. De Maatschappij heeft bericht, dat als zoodanig in aanmerking komt een ge deelte van het Afgesneden Kanaalvak, ter grootte van ongeveer 625 M2. Zjj verzoekt B. en W.- mitediens te willen bevorderen, dat haar dit terrein op nader te regelen voorwaarden voor den t(jd van 75 ju ten in erfpacht worde afgestaan tegen een canon van ten hoogste 1000.per jaar. B. en W. meenen dat er geen bezwaar be staat aan het verzoek der Maatschappij te voldoen. Emigratie naar Canada. By besluit van 28 Februari 1924, Nr. 18, verleende de Raad B. en W. een crediet van ten hoogste 4000.voor het geven van voorschotten aau [x-rsonen, die zich bij B. en W. zouden aanmelden voor emigratie raar Canada en daartoe de noodige geschiktaiid zouden blijken te bezitten. B. en W. hebben van dat crediet gebruik gemaakt tot een totaal bedrag van 3882.65 en wel ten behoeve van de emigratie van een 9-tal personen. Van die emigranten heb ben enkelen reeds een gedeelte van het ge noten voorschot afgelost. Waar het aanvaukelyk resultaat der uit zending tot nu toe niet onbevredigend la en er thans opnieuw aanvragen voor emigratie naar Canada zyn ingekomen, verdient het aanbeveling daarmede althans voorloopig nog door te gaan. Uidien de Raad zich daarmede kan ver- eenigen geven B. en W. in overweging we der een crediet van 4000.(nader te re gelen by suppletoire begrooting) ter beschik king van hun College te stellen voor het ver leenen van voorschotten aan personen die zich voor emigratie naar Canada zullen aan melden en daartoe na onderzoek door de be trokken commissie de noodige geschiktheid zullen bljjken te bezitten. Wijziging verordeningen tot hef fing en invordering van belasting op de gebouwde eigendommen, de beerputtenbelasting en de tonnen- belasting. Het is gewenscht de verordeningen tot heffing van eene plaatselyke belasting op de gebouwde eigendommen (Gem. bladen nrs. 636 en 733), van eene beerputtenbelasting (Gem. bladen nrs. 631 en 722) en van eene tonnenbelaeting (Gem. blad nr. 742) op en kele punten te wijzigen. Belasting gebouwde eigendommen. De ar tikelen 7 en 9 betreffen de invordering en moeten derhalve naar de daarop betrekking hebbende verordening worden overgebracht. In het 2e lid van arL 8 worden, met het oog op art. 1 van de hieronder volgende nieu we verordening op de invordering, de woor den: „Burgemeester en Wethouders” vervan gen door: „den in art. 1 der verordening op de invordering bedoelden ambtenaar.” In verband hiermede kan de laatste zin van dit lid vervallen. De bezwaarschriften tegen deze belasting toch zullen dan niet meer by den Raad, maar by den Raad van Beroep voor de directe belastingen moeten worden ingediend. Beerputtenbelasting, In art. 6, 3e lid, die nen de woorden „Burgemeester en Wethou ders kunnen” te worden vervangen door „De in art. 1 der verordening op de invordering bedoelde ambtenaar kan”. Tonnenbelasting. In art. 5 kunnen de woorden „het Rijksopvoedingegesticht” ver vallen. De woorden „bedoeld by art. 2 der wet van 28 Juni 1854 (Staatsblad No. 100),. gewijzigd bij de wet van 1 Juni 1870, (Staats-' blad No. 85)”, voorkomende in art. 7, moeten vervangen worden door „bedoeld by art. 2 der Armenwet.” Voorts zijn de woorden „Buigetaeester en Wethouders kunnen”, voorkomende in art. 8, 2e lid, te vervangen door „De in art. 1 der verordening op de in vordering bedoelde ambtenaar kan.” Aan dit artikel dient te worden toegevoogd een nieuw lid, dat ontheffing van tonnenbe- lasting mogelyk maakt, wanneer in den loop van het jaar het gebruik van tonnen in een perceel wordt afgeschaft, doordat daarbij een beerput is aangebracht. Wat de verordeningen op de invordering van bovengenoemde belastingen betreft, is het gewenscht deze in overeenstemming te brengen met die, betreffende de gelden vcor het gebruik van openbaren gemeentegrond en -water, waarin met gebruikmaking van art. 265 der gemeentewet, het opmaken van de kohieren en het behandelen van Je re clames is opgedragen aan den gemeentecon- troleur. Deze gelden worden namelijk met de belasting op de gebouwde eigendommen, de beerputten belasting en de tonnenbelasting r 1 ling verdient de invordering naar eenvormigi regelen te doen geschieden. Het ie mede ii het belang daarvan, wanneer de verordenin gen op de invordering van de drie laatetge- HET AANTAL POSTBESTELLINGEN. Aan de Ingeschrevenen in het Handelsre- gister Afd. „Grootbedrijf” is door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hol land’s Noorderkwartier, het volgende schrij ven verzonden: Zooals u bekend zal zyn, werd met in gang van 18 Januari LI. het aantal postbe stellingen te Alkmaar van 4 tot 3 terugge bracht, niettegenstaande zoowel het Gemeen- te-Bestuur en de K&mer, als verschillende Organisaties daartegen ernstig protesteer den. Het Hoofdbestuur der Posterijen en Tele grafie heeft getracht de daaruit voortsprui tende nadeelen voor de ingezetenen zoo ge ring mogelyk te maken, en de inkrimping te kunnen doorvoeren, door het samenvoegen der oude eerste en tweede bestelling. De eerste bestelling gaat thans zoo spoe dig mogelyk uit, na aankomst ten kantore van den post, aangebracht door den eersten posttrein (trein 2103). De aanvang der mid- dagbestelling bljjft op 2.30 o. bepaald. De buitenlandsche post, aangebracht per trein 455 Uitgeest-Alkmaar, wordt daarin opgeno men. Teneinde de eerste bestelling te ontlasten, is mede ten gerieve der ingezetenen, de laatste bestelling zooveel later gesteld, dat de post, aangevoerd pertrein 2137 Amsterdam- Hekler, daarin nog wordt opgenomen. dat personen die met den ochtendtrein op reis gaan, den ochtendpost niet vóór hun vertrek besteld krygen, ver meende het Hoofdbestuur te kunnen onder vangen, door, by wijze van uitzondering, aan dergelyke belanghebbenden, indien zjj zulks schriftelijk verzoeken, de voor hen bestemde .correspondentie aan bet loket te overhandi gen. In verband met de bovenstaande inkrim ping, verzoekt de Kamer U beleefd bijgaan de vragenlijst ingevuld te willen retournee- ren. Van deze gelegenheid maken wy gebruik a erop te wijzen, dat het wenscheljjk is, dat zooveel mogelyk van de gelegenheid tot bet kosteloos afhalen Van poststukken op Zon dag tusschen 121 uur wordt gebruik ge maakt, opdat deze faciliteit ten volle tot baar recht zal komen. De vragenlijst,-(geen betrekking hebbende op busrechtbouders) luidt als volgt: A. Acht u de inkrimping van het aantal bestellingen van 4 tot 3 een veralechtering .van den postdienst te Alkmaar? B. Heeft u kunnen constateeren, dat door de vermindering van bet aantal postbestel lingen uw^bedrjjf wordt geschaad? (b.v. tAoér bet te laat binnenkomen van orders, ADVIES OP ADRES VAN DE AFD. ALKMAAR DER NEDERL. VRIJDENKERSVER. „DE DA GERAAD” INZAKE - RING MUZIEKPARK. In de Raadsvergadering van 19 November j.l. werd om advies in handen van B. en W. gesteld een adres van de afd. Alkmaar der NederL Vrydenkersvereeniging „De Dage raad”, daarby de tusschenkomst der gemeen te verzoekende in het tusschen haar en de Commissie tot Exploitatie van het Muziek park bestaande geschil omtrent de verhuring van dat park, en wel opdat: a. de gemeente het contract met die Com missie verbreke, althans b. by afloop van het tegenwoordige con tract het park niet meer aan die Commissie worde verpacht; c. de gemeente bevordere, dat de Com missie vóór den datum harer eventueele >nt- binding (bedoeld zal zyn vóór den afloop van doet om de door de Vereenii onze verbazing troffen wjj In de 1 „Alkm. Crt.” van Zaterdag een ingezonden stuk van Mr. J. P. Bosman ter beant woording van het artikel „Als de tractortram verdwynt” in het „Noord-Hollandsch Dag- Mad” van j.l. Donderdag. Eerst hedenvoormiddag bereikte ons een ingezonden stuk van Mr. Bosman. Voorwaar een zonderlinge methode I Het Ijjkt ons heel verklaarbaar entee- kenend, dat Mr. Bosman zijn zaak allereerst wenecht te verdedigen op een plaats, waar hij geen tegenspraak behoeft te vreezen, doch niettemin hadden wy in Mr. Bosman meer begrip van journalistieke usances ver ondersteld, dan dat hij de „Alkm. Crt.” (wier lezem ons artikel over 't algemeen niet ken nen) zou benutten om te ageeren tegen een artikel van het „Noord-Hollandsch Dagblad." Waar Mr. Boeman dit begrip niet bleek te bezitten, hadden wy alreeds besloten, zijn geschrijf geheel te negeeren, en ook thans nog, nu wij twee dagen later dan de „Alkm. Crt.” een ingezonden stuk van hem ontvin gen, zouden wjj volkomen gerechtigd zyn, van z(jn stuk geen notitie te nemen. Om wille van het groote belang, dat er met de zaak gemoeid is, willen wy thans echter zoo ver niet gaan, en zullen wjj hoewel Mr. Bosman zich ten deze zoo onge woon gedroeg alsnog zijn stuk plaatsen. Met ’t zij b<j voorbaat gezegd onze bemerkingen eronder. JUBILEUM. Heden herdacht de heer J. Portegys, Kan toorknecht ten Poetkantore alhier, Hulst- straat 18, het feit, dat hij voor 25 jaar bij de administratie in dienst trad. STADSGEZICHTEN ALKMAAR. Op verzoek van den Secretaris der Alge meens Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer hebben B. en W. la ten vervaardigen een foto-aibum met stads gezichten van Alkmaar en dat in het bijzon der bestemd zal worden om te worden ver spreid op de Transatlantische lynen. De foto’s zjjn alle zeer goed geslaagd en geven den vreemdeling een duidelijk beeld van het vele schoons, dat Alkmaar biedt. De onderschriften Iniden in het Hol- landsch en Engelsch. Wjj juichen deze uitgave van ganscher harte toe, omdat er voor onze mooie stad nooit te veel reclame gemaakt kan worden. der gemeente Alkmaar op Donderdag 4 Maart 1926, nam. 1 uur. Punten van behandeling: 1. Onderzoek van den geloofsbrief en be- eedigihg van hét nieuw gekozen Raadslid, den heer D. Geels. 2. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stuk ken. 3. Benoeming tijdelyk leeraren aan Gymnasium (bijlage nr. 26). 4. Voorstel tot afwyzing van een adres inzake vervroeging van het aanvangsuur der botermarkt (bylage nr. 15). 5. Idem tot overneming in eigendom by de gemeente van den Houtweg c.a. (bijlagen nr. 16). 6. Idem tot definitieve aanwijzing van de Laat voor het plaatsen van kermisinrichtin- gen (bijlage „nr. 17). 7. Idem tot het verleeenn van een bydrage voor den bouw en de inrichting van een R. K. Koloniehuis te Egmond aan Zee (bijlage nr. 18). 8. Idem tot afwyzing van een verzoek van de bewoners van perceelen aan de Land- straat nrs. 28 tot en met 50, om van ge meentewege hunne tuinen op te hoogen of te rioleeren (bijlage nr. 19). 9. Idem tot wijziging der verordeningen op het heffen en invorderen van een vergoeding voor het gebruik van een gemeentelijk gym nastieklokaal (bylage rfr. 21). 10. Idem tot reorganisatie der Handel scholen (bijlage Nr. 22). 11. Idem tot afbraak van bet perceel Laat 199 en uitbreiding' der speelplaats van de le gemeenteschool (bylage Nr. 23). 1-2. Idem tot het toekennen van een voor schot op de gemeentelijke vergoeding inzake kosten instaitdhouden scholen voor byzonder lager onderwijs (bylage Nr. 24). 13. Idem tot onderhandsche verhuring van gemeentegrond aan het Zeglis aan de N. V. Betonijzerbouw v.h. Last en Zonen (bylage Nr. 25). 14. Voorstel om van gemeentewege over te gaan tot den bouw van 35 arbeiderswoningen (bijlage Nr. 27). 15. Idem tot het uitgeven in erfpacht van grond aan het Afgesneden Kanaalvak (bij lage No. 28). 16. Idem tot wijziging der verordeningen op het heffen en invorderen eener belasting op de gebouwde eigendommen, de beerput tenbelasting en de tonnenbelasting (bylage Nr. 29). 17. Idem tot het aanbrengen van tydelyke voorzieningen aan de Willemsbrug (bylage No. 30). 18. Idem tot verkoop van grond aan de Molenbuurt (bylage No. 32). 19. Idem tot aanvulling van het Reglement van Orde voor den Raad met eene bepaling betreffende het schriftelyk vragenrecht voor de Raadsleden (bylage No. 33). 20. Idem tot het verleenen van een crediet voor de bevordering van de emigratie naar Canada (bylage Nr. 34). 21. Idem inzake een verzoek om wijziging der bouw- en woningverordening en der ver ordening op het heffen van een recht onder den naam van leges (bijlagen Nrs. 175 van 1925 en 35). 22. Idem tot afwijzing van een adres ver zoekende bet bouwen van een paardenstal op het Woonwagenpark (bijlagen Nrs. 3 en 81). 23. Idem om afwjjzend te beschikken op een adres van de afd. Alkmaar van de Ne<L Vrijdenkersvereeniging „De Dageraad” in zake het verhuren van het Muziekpark (bij lage Nr. 20). 24. Behandeling bezwaarschriften inzake plaatselijke belastingen (bylage II). mengen. Het pattrworol door de expluitoé- rende QpmmissU^uHea hun medewerking aan derden in /gebfiiik\g daaruit ontstaande tusschi <1VIUTIU, AU2IUVU ICVUICUD gl'VU aanleiding geven tot bemoeiingen, aangezien sloten contract B. en W. daartoe de bevoegd heid niet verleent. Het verzoek sub. a is da’

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 5