HOOGKARSPEL. NOORD-SCHARWOUDE. LANDBOUW EN VEETEELT BINNENLAND. ST. PANCRAS. HOOGWOUD. WIERINGERWAARD. MEDEMBLIK. RADIO. LIMMEN. HEILOO. EGMOND-BINNEN, CASTRICUM. SCHAGEN. H.-HUGOWAARD GEMENGD NIEUWS. stoomtram-ontspori NG ge- j voor 1926 werd In en uitgaaf vastgestekl op 27 van Het woonhuié schuur en tuin benevens de frachtrjjderszaak van P. Beers Ce. is door P. N. Leering Gz. makelaar te Oudorp verkocht aan G. Vis ser uit de Beemster. NOORD-SCHARWOUDE. Verkocht. Het bekende café „Het Centrum” van J. Bak ker is door P. N. Leering Gz. Makelaar te Oudorp verkocht aan Jos. Mulder uit Bree- zand. «kende, bii laarkammen ©en sigaret t« hebben gerookt, ten ge- i de brand ontstaan kan Na verhoor is zii vrijgelaten- De ^ang van Vrijdag as zal dg ‘ling van de tram Zutphen-» andermaal worden ultgebreiJl viool. Üitgevoerd worden werken van Respighi. An- lanze-orkest. Pianoconcert, 0. Respighi, en orkest. Pint di Roma, orkest. Pauze, ‘oem Autunnale, A. Schmüller, viool, en or- raadsbesluit in het vorig ting aan de Provinciale W; ze remeente dezer dagen een instelling rjj- van de afdeelfng Volkenbondszaken aan het ministerie van Buitaalandsehe Zaken te ’e-Gravenbage. f 142.41, saldo van f 65.98%. Ie heeren J. de Winter, J. van der roeping reeds v Verfraaiing. meenteirais zal in ha wwiwring ondergaan. Reeds werd een flinke 1 ook vloerkleed en stoelen" zullen vernieuwd wor- etellig keurig uit- RUNDERH0RZELBESTR1JDING. Op aanstichting van den Neder). Slagers hond en met instemming van de landbouw organisaties, huidejjelubs en looiersbonden heeft zich een runderhorzelbestrjjdings com missie gevormd. Deze commissie heeft ten doel, door een uitgebreicje propaganda de landbouwers op te wekken tot de raeest doelmatige bestrij ding van de runderhorzelplaag, welke jaar lijks tonnen goede verslindt. Als meest prac- tische bestrijding zal voorloopig het uit drukken van de larven in de laatste weken van den staltijd worden aanbevolen. Aan de commissie is reeds finantieele steun van enkele zijden toegezegd, zoodat voorloopig een bescheiden garantiefonds ge vormd is. Zij hoopt echter, dat ook uit ver dere belanghebbende kringen steun, zoowel finanticel als moreel, verleepd zal worden. De commissie kan meededen, dat in enkele streken van ons land de bestrijding vau de runderhorzel reeds met succes heeft plaats gehad, en Sn andere streken voorbereidingen getroffen worden om het vee horzelvrjj te maken. Secretaris der commissie is de heer dr. E. A. R. F. Bandet te Utrecht. KEDERLANDSCH RUNDVEE-STAMBOEK. Het dagelijksch bestuur der vereeniging „Het Nederlandsch Rundvee-stamboek” heeft bepaald, dat zij, die door den watersnood aanzienlijke verliezen hebben geleden, over 1926 vrijstelling kunnen krijgen van het be talen van contributie e» van inschrjjvings- kosten, zoowel voor kalveren als voor vol wassen runderen. Het gebruik van het dagboek van den stierhouder (model Nijsiugh) wordt verplicht met ingang van 1 Januari 1927. Van elke vrouwelijke volbloed zal bjj de inzending van het geboortebericht van haar eerste kalf een aanvraagformulier voor in schrijving op het bureau van het Stamboek worden uitgeschreven. Alle vrouwelijke vol bloeden, welke naar het oordeel van den in specteur inBchrjjvfngswaardig zijn, moeten in het Stamboek worden ingeschreven. Indien de eigenaar dit niet verkiest, zullen van dit dier geen dekbewijzen meer worden afge- gevën. Voor, het tijdperk 15 December 1925 —15 December 1928 zijn benoemd tot leden van het bestuur de heeren S. Verheggen, te Bug- genum; L. N. H. Haan, te Nieuwstadt; J. v. d. Woude, te Hesselingen; Jb. Kaan Kzn. Sr„ te Wieringerwaard; A. Bax Gzn., te Zeven bergen en J. de Hoop, te Gorinchem. DE KABINETSCRISIS. Van Heemskerk over de crisis. Mr. Heemskerk heeft te Hoofddorp over de crisis gesproken. Hij zei ojn.: Dc verantwoordelijkheid schuiven op de R.Kath. zooals de Chr.-Historischen, thans doen, is iets, wat nooit kan worden toege geven. Niemand kan ooit eigen verantwoor delijkheid voor zijn daden van zich af schuiven. Hebben de Chr.-Hist. de verbreking der samenwerking gewild? Op het oogenblik van de stemming over het amendemept-Kersten hebben de Chr.-Historischen gewild de ver breking der samenwerking, wil men nader: den val van het kabinet-Coljjn. Spr. is in beginsel altijd een voorstander der coalitie. Er is wel veel verschil, maar voor het goed recht der vrjje school, voor de huwelijkswetgeving, voor de strafwetgeving, de sociale wetgeving en het handhaven van de partjjen-reehts van het hoogste gewicht. Het meest van alles is behoud van de samenwerking naar spr. overtuiging ge- wenscht, met het dog op de geloofsvrijheid. Welke bezwaren men ook op confessioneel gebied tegen de R.-Katholieken heeft, juist door die samenwerking is een schoone gods dienstvrijheid mogelijk geworden. Door pro vocatie zou men juist krijgen wat men niet wil. Het gevaar van deze crisis is, dat de socia-. listen er in zullen slagen te splitsen tusschen de reditsche partijen, dat zwakken daarnaar zullen luisteren en dan is ’t uit met de Chr. politiek, alsook met de redding van het Pro testantisme. DE VOLKENBONDSVERGADERING. Hoewebl de Nederiandsche delegatie naar de Volkenbondsvergadering, welke 8 Maart geopend wordt, nog niet officieel beken 1 ge maakt ia, wordt te Genèv^ toch verwacht, dat zjj zal bestaan uit Jhr. dr. J. Louuon, Nederiandsch gezant te Parijs en prof. mr. - is werschenen, meldden zich toch verscheidene dames aan. - De raadszaal in het gc- hare aankleeding een ver- i gaskachel geplaatst. De wit gepleisterde wanden zullen behangen worden, terwijl ook vloerkleed en stoelen zullen vernieuwd wor den. Ale het houtwerk dan nog een verfje krijgt, zal het geheel er stellig keurig uit men. St. Adeibertusakker. De akker, waarop zich hot putje van St. Adelbertus bevindt, heeft weer een schoener uitzicht gekregen. Een flinke partij mooi struikge was in vele soorten is bijgeplant. De omge ving van het devotiekruis vooral is daardoor veel rustiger geworden. Van de plaats waar, naar we hopen spoedig de kapel zal verrij zen, is het houtgewas verwijderd. Die open ruimte roept nu om vulling! Zoo de giften maar mild toevloeien, zal de bebouwing niet op zich laten wachten. HOOGKARSPEL. Vrijw. Landstorm. In de „Landbouw" werd dc jaarvergadering ge- hou met prijsuitreiking van den Vrijwilligen Landstorm, welke ook werd bjjgewoond door burgemeester Middelhof! en de secretaris van het Verband „West-Frieslaud”, den heer Schutte uit Hoorn. De Voorzitter opent de vergadering niet een woord vau welkom aan burgemeester Middelhof! en den Heer Schutte en wekt de leden op trouw de schietoefeningen mes te maken al valt het aantal prijzen wat te be halen is, door de bezuiniging niet mee ’t Is evenwel de moeite nog wel, te meer nu de burgemeester er een tweetal beste aan heeft toegevoegd. De prijzen werden toegekend in den Verband wedstrijd aan J. Beerepoot, 03 p., een kist sigaren; P. de Boer 91 p„ een scheerapparaatC. Noordeloos, 91 p., een schilderij; J, Heilig, 90 p., een kist sigaren; N. Schouten, 90 p., een sigarenkoker en J. Overman, 89 p„ een aschbak. De uitslag was: P. de Bi ST. PANCRAS. Verkocht. Het Woonhuis met schuur en bouwland van G. de Goede ie onderhandsch verkocht door P. N. Leering Gz., Makelaar te Oudorp aan F. van Gragt uit de Beemster. 1 HOOGWOUD. Bevolking- Ver trokken en ingekomca personenCor nells Pool en echtgenoote, van Kerke- laan C 31 naar Noord-Scharwoude Pieter Smit en echtgenoote, N.H-. van Kerketaan C 50 naijr Winkel - Maria OMclenaar, R.K-, van Noordend D 84 naar Obdam. Johannes Poland, RK. van Ursem naar Weere K 42. Johan nes van de Graaf en gezin, geen, van Amsterdam naar Kerkelaan C 31. Eli sabeth Stoop, R K van idee hügowaard naar Langereis A 38. Cowl is Tromp R.K-, van Berkhout naar Weere K 6 Leo van Etten, R.K-, van Abbekerk naar Aardswoud, Kerkebuurt E 61. Comelis Rot, R.K-, Vün Blokker naar Weere K 61. WIERINGERWAARD. Verkocht. De bekende fokverreniging alhier heeft 4 pin ken verkocht voor 2000 met bestemming Argentinië. MEDEMBLIK. H. Priesterwijding- Onze oud-stadgenoot, de Eerw. frater Lirinus 0. F. M. (Jozef Anthonius Moeskops) zal op Zon dag 14 Maart a-s. de H. Priesterwijding ont vangen in de Kerk <1er E. E. P. P. Fransis- WITTE KRUIS- Zaterdag1 werd in het „Park te Hoorn de jaarvergadering gehouden van de IWitte Kruis-afdeelingen, die zich ver bonden tot het onderhoud van het te Mastwoud gestat on ee dt ziefcenrijiuig. TVene&enwoordigd waren de atdedin; een: Zwaag, Hoo^arspd Schellinkhout Wijdenes en Blokker. Bii den aanvang der vergade.ing wijdde de Voorzitter eenige waardee- rende woorden aan de nagedachtenis van het overleden lid der Commissie van Belleer, dén heer J. Koot te West- woud, sinds de laatste vergadenng over leden. Dc heer Maas deelde mede, dat in JQ25 slechts 13 maal van het rijtuig gebruik was gemaakt, een gering aan tal malen, hetgeen was toe te schrijven aan de omstandigheid, dat het rijtuig eenigen tijd aan de circulatie onttrok ken was, doordat het was geëxposeerd op de jubileumtentoonstelling vin het Witte Kruis te Alkmaar. Er was 3 maal door de afd. W -Blokker. 3 maal door de afd. Hoogkarspel, 2 maal door de afd- Grootebroek en Nibbixwoud en 1 maal door de afd. Berkhout, Midwoud en Westwoud gebruik van gemaakt. 3 maal werden patiënten naar de zieken in rich ting te Enkhuizen vervoerd, 7 maal naar die te Hoorn en 3 maal van het eene dotp naar het andere. i De exploitatierekening .sloot in ont vangsten en uitgaven met f136 97 De rekening en exploitatie uitgaven bedroeg f 180.71. zoodat het aandeel van elke afdeeling .bedroeg f10 63- De begrooting voor 1926 werd vast gesteld op f90 61, waarvan elke afdae- nng zal moeten bijdragen f5.33- In de vac. J Koot werd tot lid der Commissie van Beheer benoemd het be stuurslid van het Witte Kruis te West woud, door het bestuur daarvan aan te wijzen PROGRAMMA’S. DONDERDAG 4 MAART. Hilversum, 1050 M. 12.00 Politieber. 3.304.30 Uurtje voor Ziekenhuizen en Weeshuizen, verzorgd 'loor Mevr. Ant. Djjk. 5.006.30 Vooravondcon- c«rt door het H. D. O.-orkest, o. 1. v. Fr. Lnpgcns. 6A07.80 Fransohe taalles door den heer Ch. Miche uit Lausanne, léeraar M. 0. Fransch. 7.40 Politieber. 7.45 en 10.00 Persberichten. 8J5 Uitzending van het abon nementsconcert uit het concertgebouw te Amsterdam. Het concertgebouw-orkest, o. I. Willem Mengelberg, Qttorino Respighi com ponist, pianist Alexander Schmüller, r*_-4---r» tiche d; piano, Poem kest, Fontane di Roma, orkest. Daventry, 1600 M. 10.50 Tjjdsein, weerber. 11.201.20 Het radiokwartet en solisten, liedjes a. d. piano, bariton, piano. 1.202.20 Tijdsein, gramo- foonconcert. 8.35 Lezing: The end of the world and the dawn of the new. 4.20 Tijdsein, causerie: A woman in the wilde-Crocodiles. 4.35 Trocadero, tbeeinuziek. 5.35 Kinder- uurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Padvindersbul- letin. 7.00 Radiopraatje. 7.20 Tijdsein in Big Ben, weerber., nieuws. Lezing: Women’s op portunities overseas. 7.50 Concert door het Halle-orkest. Declam. van oude gedictiton. Formichi, bariton. 10.05 Bill, Tom, Dick en Harry, humoristen. 10.20 Tfjdsein, weerber., nieuws. 10A012.20 Dansmuziek van het Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris”, 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris. Piano, viool. 2.05 Nieuw». 5.06 Kinderuurtie. 8.35 Espe- rantobericht, boekboudles. v.20 Concert. Vioolsoli door den heer Genton. Werken van Mozart, Bach, Mendelssohn, Schubert en St. Saëns. Königswusterhausen, 1300 M. 7.50 „Die Katastrophe’’, radioroman vaa H. J. Gramatzki. 820 Lezing: Stimmen der VOlker. Muzik. illustr. door gramofoonplaten met de stemmen van verschillende volkeren. Ook van Bethmann Holl weg, Ebert en Hin denburg. 9.501120 Dansmuziek. Brussel, 262 M. 520 Klndennatinee. 6.20 Nieuws. 8.20 Or- kestconcert. 9.20 en 10.20 Nieuws. Münster, 410 M. 1235^1.50 Liedjes bij de luik 8.50-4.20 Voorlezing: Fremdenlegion. 5.50 Lezing: Was must jedermann von ansteckenden Krankhei- ten wissen? 6.35 Lezing. 720 Spaansche les. 7.50 „Der Bettelstudenf’, operette in 3 acten van MillÓcker. LIMMEN. Witte Krals. In het Koffiehuis „Limmerbuurt” werd de jaarvergadering ge houden van bovengenoemde vereeniging, welke zeer slecht was bezoent. De voorzitter Burgemeester J. J. Nieuwen- hujjsen opent met een woord van welkom en betreurt de geringe belangstelling, waarna vaststelling der notulen volgt. Hierna werd door den Secretaris het jaar verslag uitgebraclit, waaruit bleek dat het ledental met 30 was vooruitgegaan. Verechillde zaken waren in orde bracht en nieuwe aangeschaft. Eenmaal had ziekenvervoer per auto plaats gevonden. Door Dr. van Oppen werd als magazijn meester verslag uitgebracht over den inhoud van het Witte Kruishuisje. Door den heer Louter werd vervolgens een overzicht gegeven over de T. B C.-bestrjjding, ingeschreven waren dit jaar 3 patiënten en op 31 December waren onder toezicht 7 ge zinnen met 7 patiënten. Door Zuster Klerx, waren afgelegd 104 bezoeken en 12 bezoeken van maatschappe lijk werk. Woningverbeteringen waren 5 maal aangebracht en 3 maal had ontsmetting plaats gevonden. 1 patiënt was uitgezonden naar een in- richtii De VRi JSTELUNG Aan de hierna vermelde dienstplichti gen is vrijstellinni van den dienstplicht verleend: BijUma uit de gemeente Bovenkarspel; J. de Groot en J- ten Wotóe, beiden uit de gemeente Krom menie; M. Doorn uit de gemeente Pet ten: G. Kuit uit de gemeente Worrner- veer; S. Kaaii uit de gemeente de Rijp en J. de Goede uit de gemeente Ursem. INLIJVING. In bet tijdvak van 6—10 April a s zal eene inlijving van dienstplichtigen der lichting J926 plaats hebben voor de Be reden Artillerie (beredenen der IVe Di visie), env oor het Wapen der Cavalerie. HE1LOO. Aan -den arbeid. Laaist deel den wjj mede, dat de Patronaatncommistrie een terrein achter de Zusterschool heeft ge huurd om dit als speelplaats in te richten voor de Patronaatsjongene. Maar op dien zwarten grond is het moeiljjk. spelen, want voor korven moeten ze grasland hebben. De jongens echter weten raad. Ze gaan spitten. Elk oogenblikje dat ze thuis vrjj heb ben, gaan ze naar het terrein om den grond om te spitten. En werken dat ze doen, 'v is werkelijk aardig om se beug te zien. Wanneer over een paar weken het ge- heele terrein gespit is, gaan ze gras zaaien. Dat zal dus dezen zomer een mooi terrein worden. En Katholiek Heiloo kan weer bo gen op een nieuwe club de R. K. Korfbal- dub. Laantjes verpachting. Op de gehou den verpachting van de verschillende aan de gemeente toebehoorende laantjes, was tamelijk veel belangstelling. Van de prijzen valt weinig te vertellen, daar waren er, die de kapitale som van tien cent en er waren er, die ruim twintig gulden opbraciiten. Een ziekenauto. We waren dezer dagen bij den heer Th. Belten in de gelegen heid voor Heiloo iets nieuws te zien, n.l. een ziekenauto. Deze auto, welke eigenljjk ren gewone passagiersauto ie, dus een bas, kan in ren oogenblik veranderd worden van pas- sagiereauto in een ziekenauto, volgens sy steem van Dr. de Moojj te Den Haag. De brancard, welke zeer gemakkeljjk in en uit de auto gedragen kan worden, hangt met zeer goed werkende veeren aan de zol dering, zoodat de zieke, welke vervoerd wordt, niet de minste last heeft van het schommelen of stooten van den wagen op slechte wegen. Verder ie de wagen van bin nen mooi afgewerkt met geel-bruine gordij nen. terwjjl achter een wit kruis dé bestem ming aangeeft. De inrichting van de auto is zoodanig, dat met den eieke nog meerdere personen een zitplaats in den wagen kunnen vinden. De geheide wagen, welke in blauwe kleur is afgelakt, maakt een aangenamen en fris- schen indruk. EGMOND-BINNEN. Bevolking. Inge- komen personen: Blbiana M. Ory, Egm. a_ d. Hoef 222, van Limmen. Maria Bras, Egm. meer 400, vau Alkmaar. Gerardus Apeldoorn, Egniondb. 4, van Heiloo. Geertruida de Goede, Egm. a. d. Hoef 338, van Bergen. Ni- ooiaas Quant, Egm.mrer 411a, van Alkmaar. Willem Bruins, Rinnegom 194, van Limmen. Aatje C. Stam, Egmb. 158, van Heiloo. Lau- rina Stokmans, echtgenoote E. Spelberg, Hoef 31 f, van de Bilt. Vertrokken: Lammechiena Doni*, van Egm. a. d. Hoef 269, naar Haarlem, Leidsclie- straat 242. Wed. A. W. A. J. Takes, geb. Mars, van Op ’t Wond naar Amsterdam, v. Houweningestr. 75. Wieger Grosman, van Egm. a. d. Hoef 327, naar Scheveningen, Stevinstraat 8. Toni* M. Visscher, van Op 't Woud naar Kampen, Bovenhofetr. 14. A.. Wittebrood en gezin, van Hoef 823 naar Ber gen, de Sluis. Antje Strooker, van Eginondb. 144 naar Oostzaan, Overtoom 29. Margaretba A. Y. Beemsterboer, van Egm. d. Hoef 326, ■aar HHversum, Rozenetr. 5. Sollicitanten. Voor de betrekking van onderwijzer aan de in April te openen R. K. school hebben zich 36 sollicitanten aangeroeid. Behalve één onderwijzer zuilen aan de school twee onderwijzeressen be noemd worden. Hoewel hiervoor geen op- canen te Weerte en op Paaschmaandag 5 I dr. J. P. A. Francois, chef April, des morgens te 10 uur zijn Eerste - - Plechtige H. Mis opdragen in de Parochiekerk van den H. Martinus alhier. CASTRICUM. Damnien. Zaterdag Februari gaven de heeren Ris en Moofj Krommenie een alterneerende slmultaan- damséance in Hotel „de Rustende Jager” voor leden en genoodigden der Caetricum- mer Damvereèniging. Voor deze wedstrijd bestond buiten gewoon veel belangstelling. Er werd aan deelgenomen door 36 dam spelers, waarvan door de simultaauspelers 28 partijen ■werden gewonnen, 7 verloren en 6 remise gespeeld. Gewonnen werd door de heeren P. Gootjes, C. Sute, Nico Boots, J. Blauw, Wout, ailen te Castricum; M. P. Deen, Egm.-Binnen; N. J. M. Al, Krommenie. Remise behaalden de heeren C. Peper kamp, J. Steeman, G. Sprenkeling, N. de Ruijter, allen te Castricum; J. Moojjboer, Krommenie; D. Schujjt, Egmond-Binuen. lecretaris ontvangt een welverdiend woord van dank voor zjjn nauwkeurige aan- teekeningen. Door buitenlandeed verbljjf van den pen- ningmetxter werd door den Voorzitter fi nancieel verslag uitgebracht en de rekening aangeboden. Van het Witte Kruis waren de dntvang- sten geweest f 372.44, terwjjl de uitgaven hadden bedragen f 219.50, alzoo een batig saldo van f 152.94. Voor de T. B. C. bestrijding was ontvangen f 208.39% en uitgegeven f 142.41, alzoo een batig Door di Eng en M. Biesterbos werden de bescheiden nagezien en accoord bevuuden en de pen ningmeester onder dankzegging gedechar geerd. Bjj de nu volgende verkiezing werden de aftrodende heeren J. J. Nieuwenhujjsen, C. Pepping en J. P. Kuys herkozen en namen hunne benoeming aan. Alsnu werd de begroeting behandeld voor 1926. De begroeting voor het Witte Kruis werd vastgestekl op een bedrag van f 471.94. En die voor de Tuberculosebestrijding werd vastgestekl op f 264.98%. Bjj de rondvraag werden nog verschillende huishoudelijke zaken besproken, waarna de Voorzitter onder dankzegging deze geani meerde vergadering sluit Kostelooze vaccinatie. Op Woensdag 10 Maart des namiddags te 2 uur zal in de ge meenteschool wederom de gelegenheid wor den opengesteld voor kostelooze Vaccinatie voor hen die zich daartoe uiterljjk 4 Maart ten gemeentehuize opgeven. Onzé Brandweer. Tengevolge van het jaar tot aanslui- a ter leiding is on- ‘nstelUng rij ker geworden waaraan inderdaad groote be hoefte bestond, nl. een brandweer. Thans is daarin voorzien en nadat door den raad eveneens was besloten tot het ma ken van een 40. tal brandkranen was daar door reeds de brandweer in het teven geroe pen. De Organisatie samengesteld door het hoofd dezer gemeente is dezer dagen vast gesteld en met ingang van 1 Maart in wer king getreden. De bedieningsmanschappen zjjn deze week benoemd en hebben hunne aanstelling thuis gekregca. Tot opperbrandmeester is aangerteld de heer J. M. Hcnselman en tot brandmeester, de heereu J. Pepping, P. Gaurmuie en M. Biesterbos. Elke brandmeester heeft onder zich 12 brandweerlieden. Dus het geheele corps bestaat .uit 39 personed. Een slangenwagen en materiaal is aange schaft, terw jjl in de Limmerbuurt, Disseldorp en dé Vjjfsprong bergplaatsen zullen worden gemaakt voor materiaal. Naar wjj vernemen zullen de oefeningen spoedig beginnen om de mannen met de nieu we instelling op de hoogte te brengen. SCHAGEN. Muz.ektuin Verga dering- Muziektuin-commissie op 1 Mrt Medegedeeld werd dat voor het con cours een twaalftal aangiften zijn in gekomen. Het Iriag Bestuur verwacht nog e.ikele aangiften en hoop' het aan tal deelnemende vereenigingen tot Ï8 a 20 te kunnen brengen. Het programma seizoen 1926 weed vastgestekl als volgt: 13 Mei Feestelijke opening: middag concert kinderkoor W. Hespe Amster dam. Avondconcert Zaanlnndsche Kapel, Koojr a. d- Zaan 16 Mei. Schagen’s Harmoniekape! 16 Mei. Fanfarecorps „Onder Ons”. Dirk shorn. 21 Mei Concert Har.no lie-veic.niging Amsterdam. 30 Mej. Symphonic „Ons Genoegen”, Sint Maarten. 6 Juni. Wester’s Harmonie Jde Wes- ter-surkerraffinaderii) Amster lam 13 Juni. Zange sfeest Bond Gemeng de Zangvereenigingen in Westfriesland. 20 Juni. Schage i’s Harmonickapel 27 jun;. Harmonie ,.Exc Isior’’ Wor- merveer. 4 Juli. Schagèr Orchest-vereeniging 11 Juli M indoline-c'u') .Entre Nods” Hoorn. 14 Juli. Koninklijke Marine, Helder- 18 Juli. Harmonie „Excelsior”, Nd- Scharwoude 25 Juli. Zaan lii.s Fa ifa e K joi a d. Zaan. 1 Aug; Amsterd. Postharmome. 4 Aug. Schagen’s Harmoniekapel 1 8 Aug. Haarlem's Symphonic „Eu terpe”. 15 Aug. Harmon e ,.Lau ens Janrzoon Coater”, Haarlem. 18 Aug. Kainei inuziekavoud- 22 Aug Zangvereeniging „Crescendo” Noord-Scharwoude. 29 Aug. en 5 Sept- Concours van Hsrmon’e- en FanfaregezelsCnapp.m 12 5e[?t Slotconcert Schagen’s Han moniekapd. De beg rooting ontvangst en t f5560— Van hel concours zal nader een begroeting wor.’en op-^emaakt Besloten werd nog, zoo mogelijk be gin April, een propaganda-concert aan te bieden in het Theater Royal Ver noele lijk zal dit concert worden gegeven door de Alkmaarsche Orkestvereeniging (s_m- phonie, dirigent Jac. Jansen) Voor’le den en donateurs van den Muziektui.n zal dit concert tegen een geringe bij betaling toegankelijk zijn. Geregeld wordt nog het aanbrenger van feestverlichting in den tuin bii bij zondere gelegenheden, als Openingsdag, Zangersfeest, Concours enz. Hierna sluiting. H. H. WAARD. Verkocht. ▼r £EN TJALK GEZONKEN. In de druk bevaren Heimans-Wetering te Alphen, heeft gistermorgen vroeg een aanvaring- plaats gehad, waarbij de tjalk van schipper Schaap, uit Amsterdam, in enkele minuten zonk. De schipper en zijn vrouw konden ternauwernood in een roeiboot springen. De tjalk was op weg naar Amsterdam en voer, voor zien van een behoorlijk toplicht aan den stuurboordwal Een motorboot wan de firma Simons, uit Edam, raakte niet groote kracht den voorsteven. De tialkschipper was niet verzekerd. Voor de scheepvaart levert hqt gezon ken schip geen hindernis op De motor boot kon met lichte averij de reis ver volgen. i DE TRAMSTAKING TE ZUTPHEN. Met ingang van" Vrijdag a.s dienstreg-elini Emmerik en wel met een ochtendtram van Doe- tinchem naar ’s Heerenberg en terug op werkdagen en mei een avoodtrein Doe- tinchem—Zutphen en Doe inchem ’s Heerenberg heen en terug. Boven dien wordt een begin gemaakt met het herstel der autobusdiensten, en zal met een morgen- en met een middagdienst Doetinchem—Emmerik v.v. e i een mid- dagdienst ’s Heerenberg—Emmerik en terug worden gereden. Te Renaeborg. gemeente Vlachtwed- de, ontspoorde Zondagavond de stoom tram naar Oostelijk Groningen De loco motief drukte den gevel in van he< huis van de.i heer Wamtjes. Een stuk van den schoorsteen kwam naar beneden. De locomotief viel onderste bov-en; de bagagewagen en een personenwagen ont spoorden De machinist kreeg lichte brandwonden; hii werd door den dokter ter plaatse verbondetr. Een extra-tram uit Winschoten haal de de reizigers op, die om halftwaalf in plaats van negen uur op hun bestem ming aankwamen. De schade aan dg machine valt nog ai mede. BRAND DOOR ONVOORZ1CH- TIOHE1D. i Maandagmiddag omstreeks drie uur is brand uitgebroken in perceel Laak- kade 90 te Den Haag, waar een pak huis voor huishoudelijke artikelen ge vestigd is, toebehoorende aan de firma Van B. De brandweer slaagde er in met twee stralen op de waterleiding het vuur te blusschen. Het pikhuis was ge deeltelijk uitgebrand. In verband met dezen brand heeft de politie aangehouden de 29-jarige me» w. uit de Prins Hendriklaan, fiïiaal- houdster van Van EL Zii |>efcende> bii het sorteeren van cethiloi een sigaret te hebben gerookt, volge waarvan de brand ontsl ziim r:_ schade, die aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. icheerapparaatC. N. Schouten, 90 p., een sigarenkoker van den Plaateelijken wedstrijd loer, 91 p., een kist sigaren; Jb. Overman, 91 p., een hert; D. Appelman, 91 p., een pjjpenrek; Jb. Noordeloos, 90 p., een kistje sigaren; N. Schaper 90 p., een siga renpijpje en Jb. Korver 88 p-, een brieven kastje. Daarna hield de heer Schutte een bespre king over het I-Andstonnblad en tevens over het geschenk aan de Koningin aangeboden ter gelegenheid van haar zilveren huwelijks feest, dat een tegeltableau, waarvoor van ieder lid een kleine bjjdrage werd verzocht. Daarna stelde de voorzitter voor om bjj iedere schietoefening een kleine contributie te stor ten om ook den niet winnaar» een troost prijs te kunnen geven wat in goede aarde viel Vervolgeils hield de Heer Schutte nog een bespreking over uan boottocht naar Wieringen en Den Helder, waarna de burgemeester het woord bekwam om de leden op te wekken trouwe leden te zijn en mocht het noodig zjjn ten allen tjjde klaar te staan voor Koningin en Vaderland, 't Was een hoogst gezellige avond.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 6