„ONS BLAD’1 T Bureau: HOF 6. ALKMAAR. Telefoon: Xe «O IHaderdag 11 Maart IMt postgiro msms 3Oe Jaargaa/ Verspreide Berichten. Abonnem*nt*g(U*i J rwunmi voor A&rmm x 6 4 t z— r buiten Alkmaar f 2 85 Oeflhiatreerd Zondagatf^g^p 060 f hooger. f 36,—, f 15? BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. - FEUILLETON. OM DE EER DER FAMILIE. |an alle abonné's wordt op aanvrage gratis A*#ertentiaprlj*i Van 1—5 regel»-f 1.25; elke regel meer f 0.25; ïec per regel f 0-75; Rubriek „Vraag en aanbod* b| uitbetaling per plaatsing f 0.60 polis verstrakt, welke hen varzakert tegen ongevallen tot aan bedrag van f BOO,—, f 400,-. f 200,—. f 1OO.—f 6Ó" Korte berichten. BUITENLAND. °06TG!R0 1 04863. <4 len be- i ,Nu, dat (Wordt vervolgd.) ADMINISTRATW Na. 4*9 REDACTIE Na. *9* Pra; beu; is vertrokken, iveeren te Hongkong ■geode gebieden. i de Oest- lard gaan- dub 8t. Michaël _iotie aangcno- ig van het tramstation toort- Even vóór het station ligt de 'rug i het water inreed. De brug kan nu niet ge- NOORO-HOLLANDSCH DAGBLAD I, dat aan verscheidene lieden het leven gekost. Op de tweede etage van een kantoorgebouw was een bioscoop ge- iageot Belotti iblik nog niet is bijge- zoons wist door kor- van een 1 be ooi, Genève begeven om deel te nemen aan de van het Grieksch-Turksche ge- :e de Maritsadelta voor den Vol den uitgebreid door de kolenindustrie, financieelen steun van den Staat. 6. De commisme-leden meenen dat er groo te finaneieele voprdeelen bereikt zotiden wor den by een betere organisatie van den ver koop en van de transportmethoden. 6. De commissie wijst er op dat de betrek kingen tussohen werkgevers en werknemers vaa fundamenteel belang zyn. De commissie ie van oordeel dat het sub sidie aan het einde van de daarvoor bepaal den tennjjn moet ophouden en nimmer her haald dient te yorden. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Er loopen hardnekkige geruchten, dat Tsjiang Kaisha, de communistische opper bevelhebber van Canton, zijn post verlaten heeft en naar Hoi Nog voortdureni ERNSTIGE GRANAATONTPLOFFING. By de artillerie te Siedlec (Polen) heeft een ernstige granaatontploffing plaats gehad. Twee soldaten werden gedood, terwijl een groot aantal zwaar werden gewond. De oorzaak der explosie is nog niet kend. LUCHTSCHIP VERONGELUKT. Het militaire hichtechip T E V ie gisteren bij het opstijgen van het marine-arsenaal te Newport News (Virginia) met de neus voor- Een Turksch afgevaardigde zal zich naar Het heeft de laatste dagen boven Helder aardig gespookt. Het water stond gisteren geweldig hoog, ja op den dijk zelfs, en het was bij den op gang Poststeeg haast niet te doen om boven op den dijk te staan. Aan de Buitenhaven stond het water ver boven de steigers. In de Spoorstraat moest een groote ruit van de zaak van de firma Oudkerk en v. r zwichten voor de windvlagen. Dit ge le des nachts. De politie nam zoodra dit bekend was maatregelen. Aan de Dijkstraat sloeg een schutting om; terwijl in de stad van verscheidene woningen de pannen van de daken werden gerukt. Gisteravond bedaarde de storm iets. heeft en naar Hongkong Nog voortdurend arrh Chineezen uit de omligt De diplomatieke vertegenwoordigers van de mogendheden, die het protocol ondertee- kenden, hebben een krachtig protest gezon den aan den minister van buitenlandsche zaken, naar aanleiding van den toestand te Tientsin. Zij eischen een onmiddellijk stop zetten van de vijandelijkheden, en behouden zich het recht voor maatregelen te treffen ter bescherming van de scheepvaart in de haven van Tientsin. Indien de regeering niet onverwijld de noodige maatregelen treft, zul len de mogendheden zelf handelend optre den. DE BANKBILJETTEN-AFFAIRE. De Abend, het Weensche blad, bevatte een telegram uit Boedapest, dat de politie inlichtingen zou hebben ontvangen volgens welke Nadossy paspoorten zou hebben ver schaft aan vyf perèonen, die van de geheime organisatie, welke de bankbiljettenverval- sching op touw beeft gexet opdracht had den gekregen om Benesj en president Ma saryk te vermoorden. ERNSTIGE BRAND DOOR NALATIGHEID. Tengevolge van verregaande roekeloos heid heeft, volgens de Kraenaja Gazota, te Nowo-Nikolajefsk een ernstig ongeluk plaats C^ft’ groot veetigd, zonder dat de meest voor de hand liggende veiligheidsmaatregelen genonen waren; zoo was de projectieruimte idR ge ïsoleerd, er was geen nooduitgang, geen brandbluschmateriaal enz. Op Zondagavond 21 Februari vloog de film in brand en weldra deelde het vuur zich aan de plafondbaiken en gordynen mede. Een verschrikkelyke paniek ontstond, waarby tal van kinderen onder den voet geloopen werden; eenige per sonen sprongen door het raam naar buiten. De brandweer kwam pas geruinien tijd na het uitbreken van den brand, toen het vuur zich reeds aan de eerste etage had medege deeld. In het geheel zyn ruim 30 person an in de vlammen omgekomen of tydens de pa niek ernstig gewond. De Volkenbondsraad heeft een officieuze commissie van juristen benoemd bestaande uit Cecil Hurst (Engeland), From; (Frankryk), Soegimoera (Japan) en (Italië). Ook uit het buitenland bereiken ons tal rijke berichten over slecht weer. Boven het Westelijk gedeelte van zee woeden zware stormen, gepaa de met sneeuw- en regenvlagen. Ook te Hamburg en Berlyn heerscht een soortgelijke weersgesteldheid. In eerstge noemde sUpirts van het Centraal Station een sloten worden, terwijl tevens het vaar water gestremd is. Het eiland Urk is gedeeltelijk onder- geloopenhet eiland staat groove deels blank en bet water staat tot aan de huizen van het dorp. Gevaar. dat deze onderloopen, is echter uitgesloten. geen ernst zyn. Zwyg om Godswil, zwyg, waarheen kan de blinde haat ons al niet voeren?” Met een ruk snelde hij voorwaarts. „Zoudt ge na het gehoorde nog den moed bezitten, om naar het slot Hallwey te gaan?” vroeg hy met een somber gezicht, maar niet on vriendelijk aan de jonge vrouw. „Margaretha kan bij u blijven en ik geloof dat zij u toe gedaan is.” De lange wimpers lagen week en zacht als zyde op het liefelijk ovaal van het fluweel achtige, van schrik verbleekte gezichtje. „Ja”, antwoordde zij zacht, ternauwernood hoorbaar. „Goed.” Hy herademde. „Houdt u dan reisvaardig. Ik zou u zelfs vele vrijheden willen toekennen, wanneer gij de voorwaar den wildot aannemen, die ik u Mei. Mag ik ze noemen?” Het was een oneindig veel hoffelijker en vriéndelijker toon, waarop hy tot haar sprak. Blijkbaar behandelde hy baar met meer ach ting dan hy tot dusver had gedaan. Lindis’ hart klopte tot barstens toe, zij waagde het niet de oogen op te slaan, ten einde niet de lichte welwillendheid in zijne woorden te verjagen. Zij gevoelde het maar ai te goed, de gevoelloosheid zjjner moeder had zijn rechtvaardigheidsgevoel gekrenkt het edelste in zijn karakter. „Geef mij de verzekering, dat ge geen po- Hü keerde ‘zich heftig om. „Dat kan u I ging zult doen om te ontvluchten. Bcdb n 2. Het samensmelten ne productie-eenheden practiseh. 3. Aanbevolen wordt dat een nauwere con nectie tussohen het mijnwezen en de ge- zameljjke industrieën wordt voorgestaan. 4. Het onderzoek moet op ruime wijze wor- met NA DE KABINETSCRISIS. Een motie van de club St. Michaël Rotterdam. In de jaarlykeohe vergaderingen van de R. K. studie- en debatingecluf Rotterdam, is de volgemle men: De R. K. studie- en debatingsolub St. Mi chael Rotterdam, in vergadering bjjeen: met veel belangstelling gevolgd hebbende het verloop der regeeringscrisie en gezien de oplossing; gelet op de verschillende wensehen en uit latingen in den lande omtrent in de toe komst te volgen politiek; spreekt den wensch en het vertrouwen uit, dat de R. K. Staatsparty kreehtig oppositie zal voeren, indien het kabinet de accredit Be ring van den gezant bij den H. Stoel, zijnde een landsbelang, niet in zyn program zou op nemen; vervolgens: het kabinet slechte dan zal steunen, 1indien zyn politiek krachtig gaat in democratische richting en daarbij behoorlijk rekening wordt gehouden met do redeiyke verlangens der Katholieken, neergelegd in bet R. K. Staatsprogram 1925; besluit, deze motie ter kennis te brengen van de R. K. Kamerfractie en de per». gravin het hoofd ter zyde, om haar afschuw te kennen te geven. Een donkere blos bedekte Egori Hallwey's voorhoofd. Hij keek het venster uit en scheen na te denken. „Zend haar weg, myn zoon, schud dien vreesolyken last van je schouders. Er zy:i in richtingen, waar zulke schepsels onderge bracht kunnen worden. In strenge tucht brengen zy daar hare dagen door, en zeiden ziet net oog va^ een men>ch haar. Wees niet angstvallig tegenover dit gebroed, denk er aan, hoe zij je geluk verwoest heeft, je zult dan eerder een besluit nemen. Ver wij 1t haar uit je nabijheid, je zult daardoor wel licht nog blijde ooenblikken beleven, zy L’ daar goed bezorgd.” „Moeder „ik bezit het recht niet en wil ook niet de verantwoordelijkheid dragen, om een zich ontwikkelend jong leven verdriet te berokkenen of zelfs wel te knakken. De lok- ter heeft me verzekerd, dat zy frissche lucht, zoomede beweging in de vrjje natuur tot Le- houd van haar gezondheid noodig beeft, daarom „Tot behoud? Heb je dan de verplichting voor haar op je genomen? En wanneer zij eens Miert? Ware dat dan voor ons allen niet beter, ware het niet de beste oplossing van deze treurige zaak?” Gravin Hallwey had zich dichter naar haar zoon toegebogen en zacht gefluisterd. Ook het Kamper-eitand staat onder water. Het water in de IJsel was gis termiddag 3 uur nog stijgende en o\er- stroomt steeds meer de‘kade De Don- therdijk loopt over, zoodat de pokiens ten Zuiden, en Westen van Kampen ge vaar loopen. Het Italiaansche stoomschip ,Sirena” op weg van Genua naar Rotterdam, is bii de Zuiderpter te Hoek van Holland gestrand. Sleep- en reddingbooten kun nen geen hulp ver leen en. Nader vernemen wij, dat men zou trachten de bemanning over de Zuider- pier te redden. In de laatste drie dagen is de Boven- Rijn ruim 1 Meter gewassen, waardoor de Beneden-Waal en Merwede ook door den N.W. storm en vele regens, wederom buiten de oevers is getreden. De Rijkspeilschaal te Oorkum wees gistermorgen 205 N.A.P- Deze vloed veroorzaakt weer groote scha 'e door dat het werk op de steenfabrieken niet kan doorgaan en de zalmvisscherijen moeten stilliggen. 1 Omtrent den brand te Cocksdorp mektt men ons nog: Tijdens den hecigen storm, die giste ren qp ons eiland woedde., kwam plot seling een hevige onweerbui opzetten Ongeveer half ze' en sloeg de bliksem in, in de hofstede „Plassendaal” De eigenaar bevond zich op dat moment in 't hooivak en werd neergeslagen; 't ge hikte hem echter nog de kamer te be reiken, waar hij bewusteloos neerviel en op dit o komen. Een daat optreden, me’ behulp va knecht, die zich in de nabijheid 19 koeien te redden; 42 overhouders en een rgtn kwapen in c'e vlammen om; de overige huïsgeno'è.i waarvan z ch en kelen nog te bed bevonden, konden zich in veiligheid stellen voor ’t woonhuis werd aangetast. In vijf a zeven minuten tijd sloegen de vlammen dem k van de schuur reeds uit. Aan blusschen van den brand viel dan ook niei te denken. De storm heeft hier verder geweldig h u er 1 ge cifé ,De Vergulde Kikkert” waaide -n groot gat in ’t dak, schuttingen werden op vele plaatsen omver geworpen, terwijl van enkele woningen de schoorsteenen wer den weggerfikt DE STORM. Het water te Enkhuizen is tot 1.55 Meter -f- A.P. gestegen, reden, waarom de dijkwacht langs den geh e e 1 D ech- terlandschen dijk in fuctie is gesteld. In verband met den storm zijn de stoomschepen Sta ling”, bestemd voor Londen en de ,,Professor Buys”, naar Huil, gisteren niet van Hartingen ver trokken. De postboot „Minister Kraus’’ vertrok gistermiddag naar Te schelling, maar moest bii de Vfiercede wegens aë hooge zeeën terugkeeren. Gisteren is tiidèns den hevigen storm een wagon van een goede ent ein, staan de aan het havendok te Jiarlingen door den wind in beweging gebracht en m de richtini eedreven. brug over de Bolswardervaart. De bfu stond open, waardoor de wagon l— ▼an de huidige klei ig wenschclyk en 84. Margaretha schudde het hoofd. „Het gaat aiet, Graaf Egon wenccht het nog meer dan de gravin-moeder.” Een diepe zucht ontsnapte er aan Lindis’ borst. „Waartoe dit alles? Ik speel toch im mers maar een ondergeschikte rol in dit al lee, ik zal my nimmer de genegenheid der gravin verwerven.” „Neen.” Margaretha knikte met het gr^ie ooofd. „Doch ga nu naar binnen.” Toen Lin- di» reeds op den drempel stond, trok Mar- garotha baar nog aan de dikke vlecht van den schouder op den rug en zeide met een Ietwat ruwe »tem: „Spreek niet tegen, wat er ook voorvalt. De gravin duldt geen tegen spraak. Graaf Egon zal naar recht en billijk heid handelen, ik ken hem.” De deur ging wjjd open, en Lindis, de dochter van den woekeraar trad het salon binnen. Een oogenblik sloeg zy, verblind door het felle daglicht, de lange wimper» neer, om vervolgen» vrjj en onbevangen de groote, pikzwarte oogen op te slaan. Zy richtten rich vol op de trotsche, in een atüve houding rittende vrouw in den fauteuil, die met «om ber gefronete wenkbrauwen de -binnentre- dende aankeek. v bespreking schil inzak; ken bond. De sub-commissie heeft gistermiddag ver gaderd onder voorzitterschap van den vice- president, jhr. Loudon (Nederland), daar de voorzitter, Chamberlain, door besprekin gen, in verband met de Raadgkwestie, ver hinderd was de zitting by te wonen. In deze zitting is rapport opgesteld voor de vandaag te houden bijeenkomst der voltallige com missie. Op voorstel van Chamberlain heeft de sub commissie voorts besloten, na kennisneming ▼an het korte rapport der permanente mili taire commissie van den Volkenbond, er van af te zien, alsnog een lid der Duitoche delega tie voor bet verstrekken van verdere inlich tingen te hooren, daar in bedoeld rapport is ▼aétgesteld, dat tegen Dwiteohlands opne ming in den Volkenbond geeneriei hinderpa len meer bestaan. Dat de Duitsche delegatie met voor de commissie behoeft te verschij nen, is in strijd met alle traditie. Men be schouwt deze houding als een buitengewone hoffelijkheid tegenover de Duitochers, welke hduding in Duitoche kringen dan ook ih hoo- ge mate wordt gewaardeerd. Naar men ver wacht, zal de voltallige commissie het rap port der sub-commissie zonder debat aan nemen. Daardoor zal de weg geëffend zyn ▼oor Duitschlands toetreding tot den Volken bond, mits de gisteren voortgezette bespre kingen en die welke vandaag, in tegenwoor- ligheid van den Franschen premier en minis ter van Buitenlandsche Zaken, Briand, zul len plaats vinden, een gunstig en definitief resultaat opleveren. Gezien het onverwacht korte verloop van de zitting der sub-commis- «ie, neemt men aan, dat ook deze zaak thans een snel verloop zal nemen. Uit zekere aan wijzingen meent men ook te kunnen opma ken, dat inmiddels ook de voornaamste hin derpalen ten aanzien der uitbreiding van den Volkenbondsraad uit den weg zyn geruimd en dat de kleinere hinderpalen, welke nog be staan, in de te houden besprekingen, zonder grooty moeilijkheden geregeld zuilen kunnen worden. In verband met een en ander wint dan ook hoe langer hoe meer de overtuiging veld, dat Duitschlands opneming in de zitting der vol tallige Assemblée van Vrijdag 12 dezer zal kunnen geschieden. De bedoeling i» na te gaan, welke wijzin gen in het statuut van bet Internationaal Ge rechtshof aangebracht zouden moeten wor den, om tegemoet te komen aan de bekende reserves, die Amerika voor zijn toetreding heeft gemaakt. Men heeft den indruk, dat de zerzijds om politieke redenen getracht zal worden om zooveel mogelyk aan de Ameri- kaansche reserves tegemoet te komen. HET NIEUWE FRANSCHE KABINET. Het verschil tusschen de oude en de nieu we combinatie-Briand is, dat uit de eerste behalve Doumer, alle Herriottfeten of over tuigde Cartellisten getreden, n.l. René Re- noult, C ban temps, Daladier, Chauvin, en dat deze vervangen zyn door Centrum-lMen Raoul Péret en Fallières (de zoon van den oud-president) en gematigde radicalen I-a- moureux, senator Rouetan en Malvy als meeste linksdie. Hieruit blykt, dat een serieus accoord tus sohen Herriot en Briand niet tot stand is ge komen. Het nieuwe ministerie is beduidend meer naar rechts georiënteerd, en zou byna een concentratie-kabinet genoemd kunnen worden, hoewel Briand vermeden heeft, er leden van meer rechtsdie groepen in op te nemen. Het bestaat uit 10 Kamerafgevaardigden en 2 Senatoren, van wie 6 radicaal-socialis- ten, 2 republikeinsehe socialisten, 2 leden der Gauche Radicale, 2 linksch republikeinen en een afgevaardigde, die tot geen bepaalde groep behoort De samenstelling had in een recordtijd plaats, nJ. binnen tien uur. Voor Financiën had Briand eerst Caillaux aangezocht, doch deze meende zyn program alleen te kunnen uitvoeren als hoofd der re geering. Gistermorgen 11 uur is in het Fransche kabinet voor het eerst bijeengekomen. De minister van financiën Péret verklaarde dat hy voorioopio de door kamer en senaat toe- gestane belastingen wi] Invoeren, waariioor de ontvangsten van den staat met 3 milliard zullen stijgen, terwijl hg voor de dekking ▼an het verdere tekort op de begroeting nieuwe Toorstellen wil uitwerken, waacmede nog eentgen.tüd gemoeid zal zijn. EEN WAARBoRGVERDRAG VOOR MlDDEN-EUROPA. Naar de Tempe aan de Politika van Bel grado ontleent, zou de reis van Nintojitsj, den Servischen minister van binnenlan lsche zaken, naar Rome en Parye ten doel gehad hebben een nieuw waarborgverdag voor te bereiden in den geest van dat van Locarno, dat dienen zou om den toestand in Midden- Europa, zooal» die by de vredesverdragen vastgelegd is, te bestendigen. Dit doel, zegt het blad, schynt bereikt te z|jn. Mussolini en Briand hebben de ziens wijze van Nintsjitoj te dien aanzien gedeeld. De bijzonderheden, waarop dit verdrag zou berusten ontbreken nog, doch het is oiw be kend, dat tydens de huidige volkenbondszit- ting of spoedig daarna een conferentie zal worden gehouden van de betrokken landen Italië, Frankrijk Oostenrijk, Tsjocho- Slowakije, Roemenië en het koninkrijk der gerven, Kroaten en Slowenen om tot een overeenstemming te komen inzake een &!id- den-Europeeech waarborgverdrag. Duitsch- land zou van deelneming uitgesloten worden. HET RAPPORT DER BRITSCHE KOLEN COMMISSIE. Het rapport van de Koninklijke Commis sie inzake de kolenindustrie is gepubliceerd. De voorstellen dezer Commissie komen in het kort op het volgende neer: 1. De delfstoffen dienen door den Staat verworven te worden, en wel door aankoop in geval van marktwaarde en door verkla ring tot Staatseigendom ingeval geen kwa liteit der steenkool is vastgesteld of indien zy in zulke diepe lagen ligt dat zy op het oogenblik nog geen marktwaarde heeft. Graaf Egon leunde met de armen over de liorst gekruist tegen het middelvenster van het salon en draaide zich langzamerhand om, zorgvuldig zyn best doende, om aan zyn oogen een andere richting te geven, opdat zy in hemelsnaam niet het onschoone vrou- wengeziebtje zouden zien. Geen geluid ver brak de pijnlijke stilte. Het was een onafgewend, toornig aankij ken van den kant der gravin. „Deze persoon het is belachelijk”, siste zy eindelyk boosaardig. „Zou men niet zeg gen, dat zy aan een bende Zigeuners ont snapt was? Het levendig evenbeeld van de vronw van den verkwistenden zwager. En een Kemper’s dochter. Zeg eens, is u do waanzinnige gravin bekend?” „De geest van mijn geliefde oud-tante was helder en gelouterd door het ongeluk, dat haar getroffen heeft”, antwoordde Lindis zacht, maar met nadruk. „Haha, zy heeft zich daar een fameuee verdedigster gekozen. Nu, geen wonder, bei den zijn immers advocatendochters. Mijn voorgevoel heeft mjj dus niet bedrogen, zy is de achternicht van de vermaledijde vrouw, die vloek en verderf over ons bracht, on bij dat alles nu nog dit. Het is om wanhopig te worden. Egon, het gaat boven myn macht. Zie af van je plan. Het ware voor my een helsche foltering om dit wezen om «ny te moeten dulden.” Met een onbeschrijfelijk gebaar wen 1de de I,. -y ui- - over in zee terechtgekomen. Volgens eer ste berichten ie bet luchteehip ern^tg >>e- sehadigd, maar omdat het ongeluk vlak y de kust gebeurde, was er onmiddellyk hulp aanwezig en men hoopt het aan land te kun nen krygen. Over het lot der opvarenden is nog niets bekend. In het Zwiteersche kanton Wallis wor den vier skiloopere, die Dinsdag een tocht ondernamen, sedertdien vermist. Men denkt dat ze in een sneeuwstorm den koer» zijn kwijtgeraakt en omgekomen. De regeering van Mecklenburg heeft zes onlang» ter dood veroordeelden, die op last van veemgerichten moorden hadden be dreven, begenadigd. In verschillende gedeelten van Duiteeh- land woedden gisteren hevige sneeuw stormen. DE VOLKENBONDSVERGADERING. De persattaohé der Duitsche delegatie, dr. Kiep, heeft den Nederlandschen persverte genwoordigers het Duitsche standpunt in zake uitbreiding van den Volkenbondsraad uiteengezet. Duitschland meent, dat deze kwestie geheel buiten de Duitsche aanvrage om toetreding staat en dat Duitscnland, ▼éér het in den Bond en den Raad is toege- Jaton, zich geheel afzijdig kan houden. Duitschland is echter alleen bereid tot den Volkenbond toe te treden, ais de toelating niet wordt vaetgekoppeld aan een verdere Raadsuitbreiding. De Duitsche delegatie acht -zich niet ge roepen thans reeds mededeelingen 10 leen over het standpunt, dat Duitschland ten* aanzien van de Raadsuitbreiding zal inne men, wanneer het eenmaal lid van den Vol kenbond en den Raad zal zyn. Duitschland zal alle mogelyke voorzorgsmaatregelen tref fen, om verrassingen tueschen het tijdstip ▼an zyn toelating als lid van den Bond en do beslissing aangaande den permanerren Raadszetel, dien het voor zich opóischt, te voorkomen. u van een anderen naam gedurende uw ver blijf op Hallwey, en ge zult een onbeperkte vrijheid genieten”, zeide hy schielijk. Had Margaretha voor haar gesproken, was hy van meening veranderd en door wat? „En wanneer go duizend eeden zwoert, ik zou u toch niet gelooven.” Was hy deze vroeger tot Lindis gesproken woorden ver geten? Als een wervelwind ging het loot hare aderen. „Nu, dat zou wat moois zyn’, wierp de gravin kwaadaardig in het midden. „Ik pro testeer er tegen, dat mij personen op den hals geschoven worden, die ik haat. Egon je vergeet toch, hoop ik, niet, dtu ik reeds myn veto uitsprak?'’ „Ik heb niet» vergeten. Doch kalmeer u, moeder, wat ik u verzoeken mag, nadat ik eenmaal myn besluit, te kennen heb gege ven, valt er niets meer aan te veranderen, en naar ik hopen wil, zult ge er u J>y ueer- ^^et schoone soldatenhoofd boog zich een weinig in den nek by deze met kalme zeker heid gesproken woorden. „Ha.” Het kanten mutsje der gravin sid derde een weinig op den zilverkleurig»® schedel, en daar verhief zich hare hooge, nog steeds nnponccrende gestalte in het ruischcn- de atlaskleed. „Deze persoon het is belachelijk”, siste gen, dat zy aan een bende Zigeuner* ont- den verkwistenden zwager. En Kemper’s dochter. Zeg eens, is „De geest van mijn geliefde oud-tante ong; oord de Lindis

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 1