„ONS BLAD” Bureau: HOF 6, ALKMAAR. Telefoon: M««adag IS Maart 19X0. Na 63 UIT DE PERS. De Regeerlngsverklarlng. »Oe Jaargaig FEUILLETON. OM DE EER DER FAMILIE. Verspreide Berichten. Korte berichten. BUITENLAND. AbonnMnentsprtyss rer iwinaai voor Alkaamw 2-—- Mm*OemOTtrewd1 Zondagxbtad 060 f’boogas. 7n STAND VAN ZAKEN. POSTGIRO 1M861 POSTGIRO 1MWX f drie voorwaarden gesteld, <0> dat alleen §i tei de, ting Do. schouwing laten. toon, waardoor de rede van gisteren geken merkt werd. ADMINISTRATIE No. «SS REDACTIE Na. «SS ZOU die jbl. (IR>.): figuur in onze con- eao ministerie aaa- Het blad der oppositie „Pesti Naplo” ver neemt uit Genève, dat tunechen Chamberlain en Bethlen plaats gehad hebbende bespre kingen, welke meer dan anderhalf uur duur- m geholpen om rich in die streek te i. Hoe, dat is mij onbekend. Graaf Egon beeft my zulks als terloops medege- Het financieel herstel en de optinuiteit in bet credietleven zijn venekerd, de kwestie van de opheffing van de financieele controle wordt eerst in Juni a.s. actueel. De Zondag heeft, hoewel een overgroot aantal besprekingen plaats vond, de crisis heid daarvan minder vertrouwen, dan de tnran waardoor dé* rpdf» v«n «risfpr^n crpkpn- De Kegeeringsverklaring ademt een sym pathieke bescheidenheid, wellicht ook een te sterk optimisme ten aanrien van de mogelijk heid van politiek herstel Wy mogen dit Ka binet nu eenmaal de krachtige noodeloos is weggejaagd, gemis aan kracht niet verwijten. De groot»' kunst tal wezen, waarlijk buiten de politieke sfeer te blijven. De inboud van het regeeringsprogram geeft in de mogelijk ge de echtgenoote van als verlatene zullen wij u Wy hadden dus alle reden, om ook In dian alia voorwaarden glansrijk vervuld war ren geworden zeer sterk gekant te zijn en jen doorvoering van het Ca- dettenschool-Ziekenhuis-plan. De vervulling van de genoemde drie voor waarden leek ons een betrekkelijk gemakke- lijk middel om zich een motief te verschaff-m grooter Dins- >ben bezig te houden. Of <Tit bij de op het oogen- blrk ten opzichte van groot aantal delegaties beerscbende Uit het Utrechtech Uagl Het ia een opgekende fi stttutioneele praktijk, da* leunt tegen een uitspraak vaa de Kamer (met betrekking tot bet gezantschap bij den Paus) zonder positief de strekking van een in te dienen wetsvoorstel te aanvaarden. Dat het kabinet de Geer zich zal neerleggen bij een Kameruitspraak, in zooverre, dat bet in die uitspraak geene aanleiding zal vinden tot ontslagaanvrage, ligt in de gegeven omstan- digheden voor dé hand, maar dat bet feitelijk afziet van de verdediging van een regeerings- e#n njtergt bevredigend verloop hebben I gehad. AHe actueele kwesties werden in deze conferentie behandeld en Bethlen heeft verklaard dat by de besprekingen, welke hy gehad heeft, alles naar wensch gegaan is, daar Hongarije alles wat het verlangde heeft kunnen bereiken. voorstel is absurd. De vraag kan gesteld worden, of nu hier voor bet Ministerie-Colyn moest vallen. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Reuter’s correspondent te Genève seint: Zooeven heb ik bet hoofdkwartier der Duit- sche delegatie bezocht; er heencht daar vol komen kalmte. De Duitsche gedelegeerden zeggen: Er is geen sprake van, dat wy ouzo kofers zullen pakken en vertrekken. Waar om zouden wy ook vertrekken? Laten wij bet antwoord afwachten op de gestelde vra gen. Het vraagstuk is in banden van den Vol ken bondsraad. De Raad moet zeggen of de ons gedane beloften zullen worden gehou den of niet. Indien wy in den Raad gekosen worden, blijven wy; zoo niet, dan vertrekken wy. op. In de verte gleed de gondel, een zwaan voorstellend met sierlijk gebogen hals en vergulde majesteus over de zilverwit schui mende golfjes. Baron Schlichting, behaaglijk achterovergeleund, stak juist een sigaar op. De frissche driewte uitdrukking lag nog op zyn aangezicht en de vroolyke scherts vlood van zijne lippen. Eugenie von Bietinglioff lachte welluidend zacht en kirrend als een duif, en de jonge prinsee-weduwe blikte met vroolyke oogen naar het liallweypark h^en als zocht zy iets tusachen de boogen stammen. „Hebt ge niets van graaf I-eo vernomen?" begon Lindis, toen bet bootje achter den hoek van het bosch verdween. Gutheim knikte peinzend met het hoofd. Hy bad zooeven het beschouwende stilzwij gen met geen syllabe onderbroken. „Graaf Leo heeft de Vereenigde Staten afgereisd, hy ia in Mexico en Brazilië geweest, maar heeft nergens een, voor hem passende bezig heid kunnen vinden, eindelijk is hy naar Ca lifornia getrokken, waar hij de bloedverwan ten van Frits Ritter gevonden beeft. De oom van Frits ia een rijke mynbezitter en deze heeft hem vestigen. Navertentiepr I j a Van I 9 regehi 1-25; elke regel mee per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en uitbetaling per plaatsing f 0.60 alle abonné’s wordt op aanvrage gratia aan polia verstrakt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 600,—. t 400.—. f 200.—, t 1OO,—f 60.—7 f 35,—, f 15.7 --- - I I WWMMmw -w WWW - ^WNM—- ---- tot abnormaal-zware belasting van de bur-^ gery voor heel de verdere toekomst. Doch maken wy de rekening op! gaan wy den stand van zaken eene even na! zien wy eens, wat er zelfs van het „be- trekkelyk gemakkelijk middel’’.... niet te rechtkwam. 87. Wie kent en weet alle voorvallen die hier destyds zyn afgeepeeld. Zooveel staat vast, dat de diamanten sinds dien tyd sfioorloos zyn verdwenen. Maar zie eene. Aan den te genovergelegen oever stappen mevrouw de prinses Adele en baron Schlichting in den gondel, en daar komt freule Bietingshoff reeds aanroeien, zjj maken by dit overheer lijk weder een watertochtje. Het zonlicht deed gouden stralen vonke len uit de roodachtig blonde haren van de prinses en wierp ze over het meer heen. „Adele, prinses Adele wie is zjj?” vroeg Lindis haastig. „Een geboren van Rendewitz. Haar vader was regeeringspresident”, verklaarde Gut- beim. „En zjj is met een ander gehuwd?” ging zjj met verbazing vervuld voort. „Met een ander? Zjj fa de weduwe van don prins von Ebenstetn, die baar om haar schoonheid beeft genomen. Hy was veel ouder dan zjj. Dat luchtkasteeltje daar ginds *et de omliggendé landerijen is haar we- waarop zeer groots mirten en oleanders in groen geverfde houten kuipen «tonden. Ijze ren tuinmeubels stonden hier en daar in groepjes en het geheel zag er bijzonder uit lokkend uit. De vensters met de luchtige tulen gordij nen stonden wijd open en lieten de aange name herfatlucht de kamer binnen komen. Onder de met bladeren bekranste deur «tond een flink gebouwd meisje met een groote blauwe schort, het sleutelmandje aan den arm en keek onderzoekend naar de aanko menden. Haar hand hield zy luchtig boven de oogen ten einde beter te kunnen zien, doch einoeljjk moest zy zeker bet raadsel hebben opgelost. „Dat fa nu eens flink van je Frans, dat je die -verlaten ziel meebrengt, het trotsche volk daar ginds zal haar den kelijk wel geen woord verwaardigen en zij moot nog zoo jong zyn." Gutheim was by zyn terugkeer des tij is van het huwelijk met het diepste medelijden vervuld geweest. „Hoe onbillijk haar vader ook gehandeld heeft, het kind heeft geen schuld, an ik bad niets liever gewild, dan zo by jou to kunnen brengen, Ciska”, had hij gezegd. Eu heden had hy woord gehouden, de goede broeder. Waar of hjj haar overigens wel aangetroffen van Locarno voorstellen «lat de by bet ver drag van Locamo betrokken staten binnen enkele maanden weer bijeenkomen om het verdrag toch in werking te laten treden. Dultechland’s toetreding tot den Volkenbond te verwezenlijken en wellicht den Volken bond te hervormen. Stresemann heeft de persvertegenwoordi gers der bladen van alle landen in hotel „Mé- tropole” om zich been verzameld, ten einde bet Duitacbe standpunt uiteen te zetten. Aan het slot zijner uiteenzettingen betoogde de minister o.m.: Het Duitsche rijk, zooals dit dobr zyn hui dige regeeriug wordt vertegenwoordigd, is een overtuigt! aanhanger der Locaruo-poli- tiek, die het als den groot.sten politieken vooruitgang beschouwt. Zonder eenige over drijving komt my deze vooruitgang zoo groot voor, «lat daarnaast het getwist om een kwestie, die betrekking heeft op het Regle ment van Orde van den Volkenbond, veel te onbelangrijk is, dan dat men onverrichter- zake van hier zou kunnen vertrekken. De gedachte alleen zou reeds belachelijk zyn. Stresemann wees vervolgens op den bij Duitschland beetaanden wil tot tegemoetko ming, die immers in het door de Duitsche de legatie gedane voorstel tot uiting komt, om namelijk aan de commissie van den Volken bond, die de kwestie der uitbreiding van den Volkenbondsraad zal moeten beetudeeren, nauwkeurig omschreven volmachten to ge ven, waarin reeds de principieele toestem ming van Duitschland ten aanzien eener zoo danige uitbreiding hervat zou zijn. Hoe dan een eventueel nieuw in te stellen zetel bezet zou worden, de beslissing over deze aangele genheid ligt nergens anders dan bij de Vol kenbondsvergadering en Duitschland zal aan een door de Assemblée te vellen harigc'cng geen moeilijkheden in den weg leggen. Men kent ons standpunt: ook al zouden deze voor»aarden eoo «more vervuld agn, dan nóg zou hei gemeentebe stuur zich zeer onverantwoordeljpz gedragen, door de stichting het ziekenhuis op de bedoelde wyze in de huidige omstandigheden to doen plaats hebben. Dan nóg immers zoude Alkmaar zich voor een onnoodig en ongewenscht doel finanti- eele lasten opleggen, welke de draagkracht der gemeenschap to boven zouden gaan en welke vooral na verloop van eenigen tyd i voor bet forum der burgerij zouden bly- - ken niet verantwoord te kunnen worden. Allereerst toch zou het bedrag van 160.000.(van particulieren) in ééns veel te gering geweest zyn om de groote kosten der stichting genoegzaam te helpen bestrij den en vooral om de consequenties van die stichting de voortdurende exploitatie van het ziekenhuis te rechtvaardigen. Vervolgens zoude het blijken, dat de bij dragen van Provincie en buitengemeenten niet voldoende waren, om den last der ex ploitatie op den duur voor Alkmaar draag lijk te doen zyn. En ten slotte zou men zich nog moeten af vragen, of eenmaal toegezegde bedragen van Provincie en buitengemeenten wel zóó lang bestendig 1 zouden worden, als thans werd toegezegd, of wat van méér beteekenfa fa als voor de exploitatie-bekoetiging noodig sou bljjken. ONTPLOFFING TE MILAAN. In bet centrum van Milaan beeft Vrijdag morgen een hevige ontploffing plaat- getuid in een wapenmagazijn, <1m tevens voor rjj- wieMtergplaale dienet deed. Twee carabinie ri liepen zulke ernstige verwondingen op, dat een hunner tijdens het transport naar het ziekenhuis overleed. De eigenaar van bet magazpn en diens beide beAeodeu wer den evenyezte zwaar gewond. De ontploffing was zoo hevig, dat de rui ten der oanliggende huizen en der voorbjj- I wa in een slotartikel zullen wy nog even de thans toegezegde bijdragen van de buiten gemeenten bespreken, waarna wy den stand van zaken eenigszine zullen kunnen overzien. rijdende trams werden vernield. Ook het penanagazjjn werd totaal verwoest. MIJN-1NSTORTING. In een mijn der ..Schlesiscbo A.-G.” Beuthen (D.) beeft in een der sohaehten een instorting plaats gehad. Dientengevolge wer den 3 myn werkers gedoo«L terwijl 34 ande ren van de buitenwereld zyn afgesneden. Zij geven evenwel nog teekens en men koestert de hoop althans een groot deel hunner te kunnen redden. De Officier van Justitie te Boedapest heeft op verzoek der Cechiscbe Nationale Bank de hervatting bevolen van het in 1982 gestaakte onderzoek tegen de vervatechers der Cechisohe 500 Kronen-biljetten. De Italiaanacbe consul te Keulen heeft geweigerl een pasvisum te verleenen aan twee Duitsche journalisten met de verkla ring, dat hij geen visum kon geven, aango- zien de Dmteche bladen alle tegen Italië schrijven. Op een desbetreffende vraag ver klaarde hy verder, dat hij daarbij «en prin cipieele instructie volgde. De Roesuoenache krijgsraad heeft Za -rdag kapitein Mincoe en kolonel Bvroni.-v s, die terecht stonden in verband met de Fokke.r affaire, vrijgesproken. Chineceebe en Japamcbe nota'z zyz gewisseld in zake de incidenten van Takoe. Het bleek, dat, bet geval op een misverstand van de Japanscbe onderzeeërs berustte. DE VOLKENBOND. Alle berichten uit Genève spreken van een vastloopen der conferentie, daar geen uit zicht op een vergelijk bestaat. Chamberlain zou hebben gezegd Duitschland voor dezo mislukking verant woordelijk is. Ala de besprekingen niet hervat worden, zal vermoedelijk een der onderteekenaars litie ernst is, moge blijken uit de vragenlijst, die sodalfatsche vereenigingen aan baar le den mededeelen (de pers drukte dergelyke stukken af) eb waarn zij onder meer vra gen: .Indien gfj wapens bezit of weet waar men er zich verschaffen kan, wilt gij ons persoonlijk komen opzoeken in de localitei- ten van de vereeniging?” Zooals door L. de Brouckère, de socialisti sche leider, is aangekondigd. zullen de cen- turiéu ongewapend zyn, doch zich als T te pas komt weten te* wapenen. DE STRIJD TEGEN HET WATER IN BELGIS. De Belgische regiering heeft onlangs een speciale commissie ingewUld, die de te ne ssen maatregelen zal bestudeeren om den te mg keer van over-troomingen te vermijden, of om haar nadeetige gevolgen zooveel mo gelijk te beperken. In «leze commissie heb ben parlementsleden en deskundigen zitting genomen. Deze commissie beeft dezer dagen onder voorzitterschap van den kamervoorzitter Brunet en in tegenwoorligheid van vier mi nisters vergaderd. Onder de bebamlelde kwesties worden in de streek van Luik, met het oog op de grondverzakking door den mijnbouw, bet opnieuw beboeschen, de in richting «Ier waterkeeringen en de riviercor- respon ientie. Van socialistische zijde werd het voorstel gedaan, om een voorzorgfomis te vormen, «loor een heffing van 50 centimes per ton gedolven steenkool. Dit fonds dienen om de gemeenten te steunen, door de grondverzakkingen schade lijden. By een productie van 24 millioen ton steen kool, aldus het voorstel zou bet fonds jaar lijks met 12 millioen francs gestijfd worden. Dit voorstel zal nog nader worden bestu deerd. h) Er moest een bedrag van 150.000. door particulieren bijeengebracht worden. Indien men ons vraagt: „boe staat 't daar mee?”, dan moeten wy heel bescheiden ant woorden: „we weten 't niet!” Men is daarmede zóó geheimzinnig, dat de buitenwereld er totaal onkundig van blijft. Het feit echter, dat men daaromtrent nog geen enkele publicatie durfde doen, stemt tot nadenken. Als men nagaat, hoe men zich in zekere kringen verheugt over giftjes van enkele guldens, dan begr^pt men wel, dat het Co mité voorzeker van een vofatorting der 15.000.met grooten ophef gewag zou doen maken,.... indien mogelyk. Laten wy ons heel bescheiden uitdruk ken: de eerste voorwaarde fa nog niet vervuld. Na verloop van ongeveer een jaar. b) De 20.000.jaarlijks van de Provin cie. Dat fa eigenlijk een zonderlinge geschie denis. De Raad is zoo „vrij" geweest, een raads besluit vast te stellen, waarin alvast maar op 20.000.jaarlijks van de Proviygiy gerekend werd, terwyl diezelfde Provincie nog absoluut geen toezegging gedaan had. En terwy] diezelfde provincie toch even goed de desbetreffende suppletoire begroo- ting zou moeten goedkeuren. Doch die rariteit willen wij buiten be schouwing laten. Bepalen wij ons tot het zuiver finantieel- zakelyke. Gedeputeerde Staten hebben nog steeds niet laten weten, dat zy er in meerder heid toe bereid zijn, aan Provinciale Sta ten voor to stellen, Alkmaar voor bet be doelde ziekenhuis jaarlijks f 20.000 toe te •taan. Dat lykt ons geen wonder. 't Zou een wonder zyn, als *t alreeds wél geschied was! Allereerst toch zullen Gedeputeerde Sta ten zich ervan moeten vergewissen, of de stichting van het bedoelde ziekenhuis te Alkmaar in algemeenen zin wenschelyk of noodig fa, en voorts zullen zy zich moe ten afvragen, of indien het wenscheiijke of noodige al vaatgeeteld mocht kunnen wer den de inwilliging van bet Alkmaarsche verzoek de Provincie niet voor ónmogelijke consequenties zou plaatsen. Wij verbazen ons over de luchthartigheid waarmede men van zekere zijde Gedeputeer de Staten heeft willen bewegen. Alkmaar in deze ter wille te zyn. Begreep men dan niet, dat de Provincie door de gevraagde f 20.000 te geven er toe zou medewerken, dat Alkmaar zich zelf des te zekerder een strop om d«;n hals zou slaan? Was men dan van de toestanden te Alk maar niet zóó op de hoogte, dal men Je overbodigheid van een zóó groot? neutraal centraal ziekenhuis te Alkmaar inzag? In dit verband denken wij o.a aan een artikel een Aoo/dartikel nota bene! in het „Handelsblad” van 29 Mei, 1925, welk artikel van zóó erge lichtvaardigheid ge tuigt, dat wy ons erover verbaasd hebben, lat aan te treffen in een zoo ernstig en ge degen blad als bet „Handelsblad”: ófwel bet artikel fa min of meer kant en klaar door zekere ziekenhuis-enthousiaa- ten vanuit Alkmaar geleverd, ófwel de hoofdredactie heeft hier een ar tikel geschreven zonder eenige kennis van zaken, in ieder geval zonder „wederhoor.” We willen, voor de hoofdredactie, het te blyven tegc d-a« Zooals men weet, werden er by de aanne ming van het raadsvoorstel op 9 Juli 1925 drie voorwaardeo gesteld, zonder welker vervulling niet tot stichting van bet groote ziekenhuis in de Cadettenschool zou mogen worden overgegaan. Het waren drie „aine qua non’s,” het waren drie «eer absolute eischen-vooraf. Alvorens men tot de stichting mocht over gaan, moest het vastetaan: a. dat er van particuliere zyde een bedrag van f 150.000 byeen gebracht was; b. dat de Provincie jaarlijks f 20.000. subsidie zou geven; e. dat de buitengemeenten jaarijjks te sa men f 15000 zouden bijdragen. Zal men tot de stichting van een ziekenhuis in de voorma lige Cadettenschool mogen overgaan? L Het lykt ons thans het juiste moment, jens even een rekening op te maken: de rekening nl. van bet Cadettensehool- Ziukenhuis-plan. We zouden de zaak welhaast vergeten; zóó stil houdt men zich allerwegen en zóó weinig worden Try er nog aan herinnerd, dat op 26 Februari van het vorig jaar de Qadettenscbool in erfpacht aanvaard werd, en dat op 9 Juli d.a.v. door den Raad van Alkmaar besloten werd op een ietwat gewij zigd rapport-Wortman over te gaan tot stich ting van een groot neutraal Centraal Zie kenhuis in het Cadettenscbool-gebouw. Waarom wij er dan juist nu prys op stel den, de voorloopige rekening op te maken en den stand van zaken voorzoover mo gelyk te beoordeelen? Omdat thans meerdere feiten, meerdere ondervindingen in een bepaalde richting dui den ènomdat het nog niet beele- rnaal te laat is om iets te voorkomen, wat wij als een finantieel onheil voor de gemeen te en een groot deel van hare omgeving zou den beschouwen. MM»»»—M hoogst welkom”, riep zy verheugd uit. „Kom maar bij ons, Wij rullen u gaarne by ons heb ben." Aangedaan en zwijgend legde Lindis bare band in de baar aangebodene en zeide na een poos met zachte stem: „Maar weet gij wel, dat ik de dochter van den woekeraar ben?” „Wy weten, dat graaf Egon rijt gaarne onze sympathie schenken.” Het was een heerlijk uur, dat Lindis voor de eerste maal in haar leven onder vreemde menschen doorbracht, waar men haar als em wezen met gelijke rechten en met achting t»eban<k*l<le. Een onbeschrijfelijk gevoel van dankbaarheid doorstrooipdo haar jegens deze bravo eenvoudige menschen, wie men bijzon dere égards verschuldigd was. Haar jong le ven was immers al zoo ryk aan deemoodi- gingen van alleftianden aard, dat zij de ge ringste gunst als een weldaad ondervond. In Lindfa'‘leven kwam nu van lieverlede eenige verandering, dagelijks verkeerde zjj in de „pachthoeve” waar zij altyd even har telijk verwelkomd werd, dagelijks raakte zy hier meer en meer bekend met den gang van «aken, die Fraaa’ ganeche om*ichtigheid cn waakzaamheid vereèschten, en niet zelden, keeren, haar aristocratisch karakter haat nu eenmaal het burgerlijk element zoowel als den plebejbeben arbeid. Graaf I>eo heeft in die achttien maanden een harde school door- loopen, geloof mij, juffrouw Werner, er zit echter een goede kern in hem, anders ware hij zeker al lang der wanhoop ten prooi ge vallen. Graaf Egon zeide datzelfde en met voldoening. Hij is voor altyd genezen. Ove rigens wil hij niet meer thuis komen, hy heeft het aanbod van zyn broeder kortweg afgeslagen en wil toonen, dat hy op e«g> n wieken kan drijven. Doch daar zijn w(j we der aan het uitgangspunt gekomen. Hebt ge al over uw tyd beschikt, of nag ik u uitn- >>- digen, om een weinig by ons nit te rusten? Het zal mijn zuster Francfaca innig veel ge noegen doen om kennis met u te maken, ik heb baar toch reeds verteld f Gutheim hoestte in groote verlegenheid en was vuur rood gewerden. „Dat ge op het slot vcrwyl- det”, eindigde hij den zin. Sinds hy eenvou dig „juffrouw Werner’ te zeggen had, was hij veel zekerder in zyn spreken geworden. Een oogenblik lang keek Liudfa vorscheud in de goedig trouwe oogen van den jongen man en gaf stilzwijgend hare inwilliging in het voorstel. Het ruime woonhuis door groene wijn éérste veronderstellen, en wy vinden daar toe te méér aanleiding, nu in een noot onder het artikel verraden wordt, dat Dr. A. J. Korteweg van Alkmaar gegevens leverde voor dit artikel, en nu wn in meerdere mo- ti veeringen in dit «tf tik el jen gedachtengang van Alk maar's burgemeester meenden te kunnen terugvinden. Waarmede wij nog geenszins zeggqn wil-, len, dat burgemeester Wendelaar zich zelf aan dit artikel zou hebben „schuldig” ge maakt. 't Zou ons thans to veel plaatsruimte kos ten, indien wy het bedeelde artikel hier weer leggen wilden, doeh indien de hoofdre dactie van bet „Handelsblad” er prijs op «telt, te ervaren, of hare hoofdartikelen steeds waar en waardig zyn, dan zullen wy in een van onza volgende nummers gaarne het bewijs leveren, dat het „Handefablad” er met dit artikel jammerlijk ingevlogen fa en dat er by behoorlijke beschouwing van de redeneering in dit artikel niéts steekhoudends overblijft. Zkjlen Gedeputeerde en Provinciale Staten op zulke adviezen tot toekenning van de f 20.000 durven overgaan? Wy gelooven bet niet. In ieder geval: ook de tweede voorwaarde is nog niet vervuld, en bet wil ons voorkomen, dat Gedeputeerde Staten tegenover het Alkmaar- sebe verlangen mé# afwijzend zijn komen te staan, naarmate zy de kwestie rustig hebben kunnen beschouwen en naarmate de realiteit der dingen zich opgelost heeft uit de ver troebeling, waarin grootdoenerij en belang- hebbendbeid cn anti papisme de zaak ge bracht hadden. niet noemen «waardig vooruitgebracht, zoo- waarschijnlijkheid steeds wordt, dat de Voikenbondsvergadering Di dag zich met de aangelegenheid zal hebl Duitschland in een stem ming voor dat land zeer voordeelig zal zyn is de vraag. Na met Chamberlain te hebben geconfe- reenl heeft Briand zich gisteravond 8 uur naar het hotel van de Duitsche delegatie be geven voor een tegenbezoek aan Luther en Itreeema ud- DE ROOD F. MILITIE IN BELGIE. Dat het met de organisatie der roode mi ls de voorraadkamers rondtrippelde^ CDka de e«ne of andere leid afnemend. ordt vervolgd.) „Dadel -Kort

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 1