d -I I 4 I ONS BLAD” 70 Bureau: HOF 6. ALKMAAR. Telefoon: 1 I I I i - A^rertentieprija* Van 1—5 tegef» 11.25; elkere^el meer f 0.25; ïedaflf per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbod* b| vat uitbetaling per plaatsing f 0.60 FEUILLETON. OM DE EER DER FAMILIE. 44. Diasdwg S3 Maart 1»S«. Verspreide Berichten. BUITENLAND. Staten -Generaal. TWEEDE KAMER. BEZWAAR OP BEROEP TEGEN BELASTINGAANSLAGEN. Abonnementsprijsi rer rwartaat voor Alkmaar A— Foor buiten Alkmaar ..12 85 Met Oeflluatreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. •II* abonnè'a wordt op aanvrage gratia een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 600,—. f 400,—, f 200,—, t 1OO,—f 60,—, f 35,—, f 15* UIT DE PERS. Voorlichting. Korte berichten. BINNENLAND POSTGIRO 104863. 8 bedragen, verblind houdende met dien genomen bouw, groot f 1.260/Jtk I (Wordt vervolgd.) t 1 AOMUMSTRAT» Nol 4» RKDACT1C No. *33 en den zich lint op wordt, 44 geweest Het is niet zonder beteekenis, dat bet in cident in Sjanghai veel grooter verontwaar diging heeft gewekt, dan in Peking. De sympathie van het publiek met de studenten is te Peking reeds lang afgenomen en men schijnt geneigd om het incident van Don derdag als een ernstige maar goede les te beschouwen. De verdediging van het Kwo-Min-tsjuun of Nationale leger, dat sedert verleden jaar Pe king beheerschte, is volkomen gebroken. Het leger is by Lanksien, dat door de troe pen van Fcngtin is bezet, na een ononder broken artillerie-bombardement, in vollen af tocht. De president der Chineescbe republiek, Toean-Tsji-joei, heeft de ministers, die giste ren zyn af ge treden, verzocht hun ambt te blijven bekleeden. Politietroepen hebben de boofdkwartieren der stakers omsingeld in het Oostelijk gedeel te van de stad Kanton blijkbaar om de boe ken te onderzoeken. DE HONGAARSCHE NATIONALE VERGADERING. In de Nationale Vergadering deed giste ren de afgevaardigde Julius Berdy, de sen- sationeele mededeeling, dat de regeering bin nenkort de Nationale Vergadering zal ont binden en nieuwe verkiezingen zal uitschrij ven. Bethlen, die aanwezig was, toen deze mededeeling werd gedaan, en de voorzitter der regeeringspartijen, Amary, knikten bij deze woorden instemmend. In regeeringskringen verklaart men, dat het de bedoeling der regeering is, dat waar men zoowel in Hongarije als in het buiten land het vertrouwensvotum van het parle ment in de regeering onvoldoende acht, de regeering door het uitschryven van verkie zingen het volk zelf uitspraak wil laten doen HET DRANKVERBOD IN DE VER. STATEN. Uit New York woelt gemeld, dat er 3J4 millioen menechen hebben deelgenomen aan de door de Amerikaansche bladen uitgeschro- ven proefstemming over het alkchol-vraag- stuk. Met een meerderheid van 5 tegen 1 heeft het publiek zich daarbij uitgesproken voor algoheele vrijheid, of althans toelating, van den verkoop van wijn en bier. Tengevolge van dit resultaat heeft bot Congres thans voor het eerst «alert het al- kohol-verbod, zes jaar gelaten, werd inge steld, besloten, het vraagstuk opnieuw in overweging te nemen. HET PROCES MATTEOTTI. De procureur-generaal heeft zijn requisi toir uitgesproken. Hij weee erop, «lat alle be klaagden aan den- moord hebben deelgsno- men, toonde aan, dat de alibi's, waarop zij zich hadden beroepen, onhoudbaar waren, bestreed de politieke beweegredenen van den aanval en de provocatie en wees den opzet Om te dooden af. Hij eifitiigde met den ge zworenen te vragen, volgens gerechtigheid en wet te handelen, voor den goeden raam van Italië. DE DU1TSCHE BELASTINGEN. In de Ryksdagcommissie voor «ie belastin- ft Reinhold, de minister van finan ciën, medegedeeld, dat er Zaterdag en Zon dag besprekingen met de vertegenwoordigers van de regeeringspartijen hebben plaats ge had. Het gevolg is, dat de belasting op den herstellen. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Het aantal dooden by de troebelen van 1.1. Donderdag te Peking is, naar thans gemekl bannen wederhelft van graaf Egon. Ja, kijk me maar niet zoo ongeloovig aan.” „Ik kan er niets aan doen, zij wordt ver borgen gehouden, ge begrijpt me, de gravin- moeder heeft daar den slag van. Wy hebben haaj zoover van zelf spreekt takt vol geïg noreerd, zelfs de oude snapper daar begon te begryfien, dat hy een kolossalen flater had begaan. Do zaak is voorbands bygeiegd. Foei, ik begon het werkelijk warm te krygen. Do kleine zigeunerin toont overigens courage te bezitten, Egon zal baar niet Heht kwijt rjken, hij zit leelyk in do klem, ik zou waar lijk niet gaarne in zijn plaats wezen.” ff Graaf Egon was de eenige, die waa blijven zitten by het overhaast opbreken der gasten. Nauwelijks waren deze buiten het gezicht, toen Lindis schielijk naar hem toetrad. „Ik kon tante niet verloochenen, vereeef uic", vroeg zy zacht. Hy scheen zelfs niets eens naar baar te luisteren. „Gy waart de eenige vertrouwde van uw tante, niet waar?” vroeg Ly ni go- ruimen tyd, gedurende welken hy twijg'ml had "ozeten en Margaretha de scherven van den porseleinen trechter bijeengezocht. Lined is knikte. „Heeft gravin Elisabeth u ook inlichtin gen gegeven omtrent den aard der beschul digingen, die men tegen haar heeft ingé bracht?” „Ja.” „Heeft zy ook redenen ter harsr veront schuldiging genoemd?” Ia „.ia. „Ha, ge zyt er dus van Overtuigd,,,dat zij onechuldig is. U is dat voldoende, wellicht ook my, doch do wereld wil bewij^n, poti- tievo bewyzen, en die zijn niet aanwezig.” „Zeker, zyn die aanwezig.” Lin lie gloeide vin ijver en innerlijke tevredenheid. Hy laakte niet haar optreden tegen zyno moeder en Hallwey’s stamhouder vorschte naar het aandenken van hare geliefde oud-tanto. „Werkelyk?” Hy hief zyne oogen mot vor- schende uitdrukking op. „De redding van gravin Elisabeth’s eer ligt in mijne handen, de meeet ongeschikte ech ter die men hebben kan, doch zy bad geen vertrouwbare, op haar bevel echter word ik door zekere égards gebonden.” „Egards?” En dat waar zulk een schande lijke verdenking op haar rustte?” „Ik ben slechts gemachtigd te spraken, wanneer Zyne Hoogheid de Hertog gestor ven ia.” „Ha zoo. Ge kent dus den naam, in ver band waarmede de gravin genoemd werd. De teergevoeligheid gaat te ver, wanneer de eigen eer op het spel staat. Waarom gaf zy ten minste niet haren echtgenoot nadere op heldering, die zij hem verschuldigd was?” ~„Hjj wilde haar niet aanhooren, hij waa toch immers zoo tegen haar ingenomen; zij „Waar zyn toch eigenlijk de jonge dames gebleven? Het wordt tyd, dat wo eens gaan kyken, waar zy zyn.” „Gaan wy haar na, het is zoo heerlijk in het park.” Baron Schlichting bood der gravin den arm dien zij na een lichte aarzeling aannam, terwyl mevrouw Von Eichradt. doen isaV-t den ouden heer loopend, dezen met ing2- bouden stem do toedracht der zaak duidelijk maakte. „Wel sapperloot, daar heb ik een leeljjke geschiedenis aangeroerd en verlegenneid be reid, het kleine bruine meisje zou graaf Egon’s echtgenoote zyn, Kempere's dochter? Ik verzeker u, genadige vrouw, dat ik daar van verstomd sta. Zooals licht te begrijpen valt, ignoreert men haar, dat is natu irlyk. Zij vertoeft hier slechts tijdelijk op Hallwey; door den nood gedwongen, wordt zy er ge duld, en ik, ezel, moest die vraag doen.” Inmiddels zeicio gravin Stephanie tegen den baron: „In deze stonde ben ik tien jaar ouder geworden, ik gravin Hallwey, zou my tegenover deze persoon verklaren. Egon weet niet wat hy zegt.” Toen het kleine gezelschap de beide jonge dames eindelijk gevonden had en baron Schlichting naast Adèle liep, zeide hy achte loos, gel|jk dit steeds zyne gewoonte was: „Een curieuze ontdekking heb ik heden ge daan, èhère Adèle, de kleine van zooi ven, die het koffieblad presenteerde, ie do ver- „Ailedhluivels”, ontsnapte het aan baron Schlichting. „Dat zijn werkelyk verrassende onthullin gen verzekerde do opperjagermeester. „Heb ik niet dadelijk gezegd, dat gjj’ gelijkt op gravin Elisabeth. Zyt ge hier toevallig in hel slot gekomen?” De oudo cavalier had geen flauw vermoeden van de ware toedracht der zaak. „ja, toevallig”, zeker hoonde de gravin. „Wat zeg jy er van Egon.” Zij wierp een kwaadaardigen blik op haren zoon, «lis met een onbeweeglijk gezicht op zyn stoel zat en zyn moeder ernstig antwoordde: „Ik zeg er van, dat we ook andere mee- ningen moeten eerbiedigen. Verdedig u, de beurt is thans aan u.” Nogmaals wisselde de gelaatskleur der gravin. „Mjj verdedigen, en voor wio, voor haar soms? Maar het is meer dan belachelijk Me dunkt, dat je je moeder beter beschermen moest tegen de uitvallen dezer waanzinnige. Daarvoor heb ik je altijd gewaarschuwd. Had je myn raad maar opgevolgd.” Baron Schlichting was opgesprongen, evenzoo mevrouw Von Eichradt en do opper jagermeester. Tot «en uiteenzetting tusseben moeder en zoon mochten zij het niet komen laten. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD beproefde het «schriftelyk te doen, vaak, zeer vaak schreef zy aan graaf Nicoiaus, doch de brieven kwamen niet in zyne handen. Graaf Egon schudde bet hoofd. „En de Hertog zweeg? Wellicht is die schandelijke verdachtmaking hem nooit ter oore etcomen. Onder vier oogen zou hy wel door by de zaak betrokkenen om opheldering gevraag! zyu kunnen worden. Ik heb een hoogen dunk van de geestelijke eigenschappen van onzen voret, zeer zeker zal hy aan zulk een verzoek voldoen, waar het betreft een dooie te red den, hy is de fman, «lie geen verschooning kent, waar het de waarheid geldt. De moge lijkheid zal zich waarschijnlijk in den loop van den zomer voordoen, als wanneer hy een kort bezoek wil brengen aan het kasteeltje, ik zal dan de gelegenheid trachten te vindon om een opheldering te bewerken.” - „En de gravin-moeder?” vroeg Lindis be nauwd. Zy wist, welke deemoediging deze te wachten stond. „Eere aan de waarheid. Laat u niet op een dwaalweg brengen. Myn moeder zj«i, wan neer zij haar boos vóóroordeel liet varen, weder zeer veel goed kunnen maken.” beroep teg«'n belastingaanslagen na over schrijding van de daarvoor gestelde termynen alsnog mogelyk te maken, in gevallen, waarin het verloren gaan van het reclamerecht voor den reclamant byzonder hard zou zyn zoo als b.v. wanneer de aangeslagene geheel bui ten zyn schuld het aanslagbiljet niet tijdig in handen heeft gekregen. INDISCHE BEGR00T1NG. Verschenen is de Memorie van Antwoord op de afdelingsverslagen der Tweede Kamer nopens de Indische Begroeting. De gewone dienst 1928 heeft een meeval ler der ontvangsten van 80.4 millioen, waarvan 13 millioen weer wordt opgehe ven tengevolge overschrijding gewone uit gaven. De minister overweegt, of de indiening van een voorstel tot wijziging van art. 123 Regeeringsreglement (betreffende de missies) wel in overeenstemming zou zyu met bet on politieke karakter van het Kabinet. Nu het Algemeen Syndicaat van Suiker- fabrikanten uit eigen beweging in die rich ting voorzieningen treft, beeft de minister van instelling van winstaandeelkassen afge zien. het woord. HET VETO VAN BRAZILIë. In den Senaat verklaarde Borah dat Bra zilië te Genève door machtige naties ge steund werd. Hy voegde er by, dat de naties te Locarno behalve de bekende verdragen, geheime overeeukomtiten sloten, waanïoor Chamberlain's handen gobonden werden op grond waarvan Polen een zetel in Raad moest krygen. Brazilië verzette tegen de toelating van Duitschland, maar nie mand gelooft in ernst, dat Brazilië alleen handelde. DE „GASAANVAL TE PARIJS. Het feit, dat twee vrouwen, die weigunb n haar huis in de Rue Clignancourt te verlaten, niettegenstaande haar do huur waa opg«'- zegd, door de politie met bedwelmende gaa sen verdreven zyn, heeft te Parijs grojte ver ontwaardiging gewekt en tot een debat in den gemeenteraad aanleiding gegeven. Op verzoek van den heer Louis Bellier, die den preftect van politie, Morain, wilde inter- pelleeren, verscheen deze in de vergadering. De interpellant vroeg hem welke sancties er zullen worden getroffen tegenover den commissaris van politie in het district, die op eigen houtje tot den gasaanval" besloten had. De prefect van politie heeft den commissa ris openlijk gedesavoueerd, die. naar njj zeide DE BEVRIJDINGSFEESTEN TE KEULEN. De viering der bevryding van de Keulache zong, is by prachtig weer, al was het dan ook wat koud, uitstekend geslaagd. j Zaterdag was de Ryksweer met man en macht naar de oude Rynstad getogen, waar zij ’s avonds op bet Plein der Republiek een groote betooging hield. De leider, opper- preeident Hërsing, die ’s middags tegelijk met minister Severing was aangekomen, hield daarbjj een toespraak waarin hy do hoop op een spoedige ontruiming van de nog bezette gebieden uitte. Zondagmiddag is bet feest geëindigd met een maaltijd varaan de eerste burgemees ter Adenauer een „hoch” uitbracht op bet vaderland en op president Hindenburg, wiens aanwezigheid de Keulsche burgerij op hoogen prys stelt. Dr. Adenauer huldigde Hindenburg als een man, wiens geheele le ven aan de plichten jegens zyn land gewijd ie geweest en dip toen alles wankelde vast beraden zyn zware taak ten einde heeft ge bracht. BETOOGING TE BRUSSEL. Verscheiden duizenden kantoorbedienden hebben Zondag te Brussel een betooging ga-.- gai> heeft houden vóór de opschorting van de wet be treffende het verplichte ouderdomspensioen en het houden van een referendum onder do bedienden van het heele land. Een delegatie Om «lie r< organisatie tot stand te brengen is de splitsing der MSrine zooals die in uit zicht wordt gesteld, geen vereischte. Ter inleiding van die reorganisatie is het gewenscht ia 't algemeen den detacheerings- termijn in Oost-Indië van twee op drie jaar to brengen. De opleiding der inlanders voor de ver schillend! diensten bij de Marine moet krach tig worden voortgezet. De bezuiniging, welke men zich voorstelt bij de splitsing der Marine te verkrijgen, en die afhankelijk is van de personeelsorganisa tie, is ook by een ongesplitste marine voor een goed deel te bereiken. Bij niet splitsing dert marine kan van op heffing van bet Departement van Marine al lerminst sprake zijn. Samenvoeging van daarvoor in aanmerking komende diensten van zee- en landmacht ware te overwegen. VACANTIE-ACTIE. Men meldt ons, dat de bondsbesturen van den Nederl. R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden „St. Franciscue van Assisië” en de Nederl. Vereeniging van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden, aan do heeren Werkgevers het verjpek zul len richten in het a.s. seizoen hij het verlee- nen van de vacanties aan de bedienden, zoo mogelyk een extra toeslag té verleenen. WIJZIGING MARINEBEGROO TING. Ingediend is een nota van wijzigingen op de Marinebegrooting voor 1926. Daarbij wordt o.m. art. 16 verminderd m< t f 1.900.000 en gebracht op f 5.100.00'J. ter wijl artikel 17 wordt verminderd f 500.000 en daardoor gebracht f 3.409.390. Aangezien blijkens de toelich ting de minister nog geen gelegenh id heeft gehad, zich ten opzichte van de urgen tie van den aanbouw van twee torpedoboet- jagers (1926) en een onderzeeboot, ter ver vajnging van «ie K I, een afdoend oord-tel t« vormen, wordt, het wenechelyk geacht, de 1.200.900 en f 700.000, zoomede de kosten besumid '-oor aanschaffing van geschut voor bedoelde tor pedoboot jagers en onderzeeboot, ad f 300.000 en f 200.000, voorloopig van de begroeting af te voeren. in dë staatswetenschan- Ingediend is thans een wetsontwerp dat in de staats wetens», hap bcoogt om de geiegenheid van bezwaat of van in begaf zich bij koning Albert en overhandigde hen) een in dien zin gesteld verzoekschrift. Tijdens de betooging deden zich op verschei dene plaatsen opstootjes voor tueschen be dienden en soeialieten. Ook elders nog kwamen incidenten voor, doch de politie wist overal tijdig de orde te Ook de lezers van „Het Volk” worden roorgeücbt over bet Gezantschap. Natuurlijk krygen de lezers niet de eenvou dige waarheid te hooren. Deze zou luiden, dat het gezantschap in «temming kwam, dat de eocialiisten bet had den kunnen redden, maar lekker tegen ge stemd hebben. Die waarheid zou verder nog vermelden, dat de socialisten gezegd hadden wel te wil len voorstemmen, als zy maar van het nut van het gezantschap overtuigd warei^ Dat daarop Minister van Karnebeek dal nut beeft betoogd met een klem en overtuiging als maar zelden van hem wordt vernomen. Dat echter de heeren sociaal-democrateu niet te overtuigen waren en overeenkomstig het te voren genomen besluit tegen stemden. Toch hebben zy niet het gezantschap doen tuimelen, vertelt het roode hoofdorgaau. Om onze lezers op de hoogte te brengen, hoe in ons lieve vaderland de waarheid wordt getrapt, citeeren wij, zegt „de Msbd". de schaamteloosheden van bet roode blad even: De katholieke arbeiders zyn nu alles kwyt: den gezant èn het deuiokratiscbe bewind! En zy zyn schrander genoeg om te begrijpen, wie hun alle twee ontfutseld heeft: Nolens of Albarda”. Met .zulke sophismen moet nu het prole tariaat vergiftigd worden. Nolens had een Roomsch-rood Kabinet met de S.D.A.P. kun nen aangaan en dan ware bet gezantschap wel behouden. Hy weigerde en, ja, uu komt bet gezantschap er niet. Is hy uu de schuld of uiet? A<s men toch afslaat wat men kan krygen? Omdat wy «fen koopprijs niet hebben wiL Jen betalen, hebben de heeren ons, neen ons land, het gezantschap geweigerd. En terwijl de „Handelingen” der Kamer hun verpoli tiekt „tegen", waardoor het gezantschap viel vereeuwigen, wagen zy het Jan Simpel wys te maken, dat niet zy, doch de Katholieke party zelf het gezantschap beeft om hals gebracht. Sinds lang is zulk een schande in onze ‘‘rlandsche pers niet bedreven. een niet te verontschuldigen fout >>eeft be gaan door zich niet eerst met de hoogere politic-autóriteiten in verbinding te stellen. Tegen hem zal een sanctie wórden getroffen, welke het geheele corps tot voorbeeld strek ken moet. De Kamer van Koophandel to St. Na- zaire heeft tot de Franeehe regeering bet ver zoek gericht, geen leveringen in natura aan te nemen, in den vorm van op Du iInch.; ge bouwde schepen, aangezien de Fransehe scheepsbouw een ernstig crisis doormaakt. De authenticiteit van Hougnton’s rap port wordt van Amerikaansche zyde ontkend. Ondertussclicn heeft de publicatie ervan he vige beroering in de Fransche en Engelsche pers gemaakt. Omtrent de ontploffing in de «taalgie- tery te Birmingham (Alabama) wordt nog gemeld, dat «w totaal 21 arbeiders zijn omge komen, terwyl er zes werden gewond. De Spaansche regeering beeft besloten een subsidie van twee-en-veertig millioen peseta’s beschikbaar te stellen voor den dienst met Zeppelin luchtachepen tuwhen Sevilla en Buenos Airea, tot welks instelling plannen aanhangig zyn. Ten gevolge van de daling van den Bel gischen frank hebben de Bruwtelsche en Ant- worpsche bakkers tot een verhoogiug der broodprijzen beeloten. Het gewone brood zal voortaan fr. 1.80 pw kgr. koeten, het luxe- brood fr. 1.80 per 900 gram. Volgens een rapport van de Luiksofie politie beeft het aantal door de overet.-oo- miug beschaxligdo huizen, te Luik-stad alleen 15.008 bedragen; de schade wordt geraamd op 28 millioen frank. De kosten veroor'.aakt door het herstel van dc water- en gaslm lin- gen, de bestrating en de openbare gebouwen bedragen omstreeks 10 millioen. Ook in Duitscbland is de lente met ón gewone koude begonnen. In de meeste stre ken vriest het, evenals hier te lande, knap jes. Hier en daar is ook sneeuw gèvul- n. Gistermiddag had op het station Wiilk- nitz aan de lijn Elsterwerda-Riesa, een bot- sing plaats tusschen twee goederentreinen die ook personen vervoerden. Drie personen werden gtxiood, acht zwaar en drie licht ge wond. Een groot Japansch vliegtuig is by een proefvlucht naby Yokosoeka neergestort, waarbij vier leden der bemanning gedood zouden zijn. Naar aanleiding van het bezoek van den Rykspresident aan Bonn heeft de philo- sofische faculteit van de univereitëit dezer stad, in overleg met de juridische faculteit besloten, Von Hindenburg te benoemen tot doctor honoris causa pen. Gistermiddag heeft de schouwing hot lijk van Schulze, den mafopliohtige de Hongaarsche bankbiljetten-affaire, plaats gehad. Het onderzoek heeft, uitgewezen, dat Schulze een natuurlijke dood gestorven is. RAPPORT VLOOTCOM.MISSIE. Verschenen is het rapport van de Staats commissie, ingesteld bij K. B. van 24 Januari 1922 (Vlootcommi«sie), houdende beschou wingen en conclusies over de plannen tot reorganisatie van het beheer der marine. De Vlootcommissie komt o.m. tot de vol gende conclusies: Reorganisatie van het marinepersoneel is noodzak lyk met het oog op de omstandig heid, dat het grootste deel der vloot in Ne- derlandsch-lndië, bet kleinste in Nederla^M aanwezig is, en tot bevordering van een rui mer gebruik van dienstplichtigen en reserve personeel. Bij deze reorganisatie mag het begrip één onverdeelde Nederiandsche Marine” niet wor den losgelaten. om zet niet tot 0.6 pot. maar tot 0.75 pet. zal worden verlaagd, dat de wijnbelasting geheel zal verdwijnen en dat de verhtxigiug van de bierbelasting tot 1 Januari 1927 zal worden uitgesteld. Op 1 April verdwynt de weeldebelasting, terwyl ook de belasting op «Jen eigendom zal worden gewijzigd. In het geheel zullen de inkomstenbelastingen met 560 millioen dalen. GENèVE IN DEN DU1TSCHEN RIJKSDAG. In de Ryksdagzitting van gister heeft do Duitsche minister van Buitenlandsche Zaken, Streeemann, in groote trekken den •>ntwik- kelingsgang van de Volkenbondskwestie uit eengezet en de verschillende kwesties van de ondërhandelingen te Genève besproken. De meening, dat wy uit Genève hadden moeten weggaan, is een meening die alleen hier bataat, maar nergens anders op de wereld. De wyze, waarop men in den Volkenbond over Duitscbland sprak heteekent Mn mo- reeie genoegdoening voor ons tegenover de manier waarop men in 1919 meeale ovur Duitscbland te mogen spreken. One streven, aldus ging Streeemann v<->rt is gericht op een gelijkgerechtigd meiew*- ken in het kader van den Volkenbond ter Iteecherming van de Duitsche belangen in dien Bond. Sedert 1919 is de Duitsche buitealandeehe politiek er op gericht geweest den dr ik op Ihiitsohland te verminderen en van ondrage- ly’ke tot dragelyke toestanden te konijn. In dit opzicht beeft on» Ixtcarno en heeft ons ook Genève groeten vooruitgang ge bracht. Rykskanselier Luther wenschte dr. Strose- mann geluk met zijn rede. Het woord wae vervolgens aan Westarp (D. Nat.) die zeid<*, dat hetgeen men Duitsch- land te Genève heeft durven aan loer., mit verontwaardiging vervult. De Volkenbond is geen pl tats w «ar Duitsohlaud zyn gerechtvaardigde vorderin gen kan verdedigen en zyn waardigheid kan handhaven. Het intrekken van Duitschland’s toelat ingsverzoek achtte spr. noodzakiilijk Daarop betoogdy de Centrumafgsvaanlig’le Kaas, dat na de' nlMnkking van thans de tweede gang naar Genève door absolute ze kerheden gewaarlairgd moet zyu, die in ieder opzicht en in klaren vorm dergdyke moge lijkheden buitensluiten, zooals zij zich thans in Genève hebben voorgedaan. Meerdere vertegenwoordigers vocrd«>n ii“g POSTGIRO 10485X

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 1