Hoorrf-Hollandsch Dagblad. Tweede Blad. r. I ALKMAAR. i o 5 O 0 DONDERDAG 25 MAART L. FRANKENBERG, ALKMAAR. 1 Officieels Mededeelingen. Vergadering van den Raad der gemeente ALKMAAR e. Een brief dd. Katholieke en men. O flinke alle 20e JAARGANG. DAMESTASSCHEN Ruime verscheidenheid in de nieuwste modellen. - naar rato de middelen tullen binnenkomen, pleizierigo uit iet kerkelyko >gram van actie aang-j- besprekiugen die meer en dat onze kwesties meer dan voorheen het 5 1 I nil in beroep te 17 Maart 1.1. nr. DRENKELING. Hedeniddag toen eenige kinderen bij de bnig over do Hoevervaart aan het spelen waren, geraakte het jongetje M. V. te wa ter. Inmiddels toegeschoten hulp wist den kleine weder spoedig op het droge te bren gen. TOELATING LEERLINGEN SCHOOL VOOR BUITENGEWOON LAGER ONDERWIJS. De aangifte van leerlingen voor bovenge noemde school zal bij. het Hoofd dier school in bet gebouw in het Victoriepark kunnen plaats hebben op MAANDAG 29 'en DINS DAG 80 MAART e.k„ telkens van 45 uur nanjidags. De kinderen moeten op 1 Mei e.k. 6 jaar oud zijn. Inentingsbewjjs en geboortebewijs (even tueel trouwboekje) moeten worden medege bracht. ALKMAAR, 23 Maart 1926. Burgemeester en Wethouders van j Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken knakt vrijstelling. Do Burgemeester van Alkmaar brengt ter algeuieene kennis dat omtrent do aanvrage om vrijstelling van den ^dienstplicht wegens kostwinnerschap betreffende den hieronder genoemden persoon de volgende uitspraak r geschied: G. C. Stolker, lichting 1926: voor één jaai vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan-.-binnen tien da- gen na den dag dezer bekendmaking in In roep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitsoraak geldt, of door diens wettigen verteg uiwoor- diger; u .-n. door elk der overige voor de.» ge meente voordezelfde lichting ingeschreven personen of door diens wettigen vertegen woordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Konin gin te richten, moet met redenen zijn om kleed en worden ingediend bij den Burge meester, ter secretarie dezer gemeente, af- deeling Militaire Zaken, die voor de door zending zorgt. Alkmaar, 24 Maart 1926. De Burgemewt voomoemd WENDELAAR. op Donderdag 25 Maart 1926, ’«namiddags te 1 uur. Voorzitter: de Burgemeester, de heer Mr. W. C. Wendelaar. Secretaris; de heer A. Koelma. Afwezig de heeren Sluis, Leesberg Kusters. De VOORZITTER opent de vergadering. De notulen van de vorige vergadering wor den vastgesteld. avond voor „Pulchri Studio" en de „Vonder leden een succes werd. Deze maal was ,do uitvoering bijtijds ge ëindigd. In verband met het succes van deze twee avonden, heeft men besloten a.e. Dinsdag een derde en laatste uitvoering te geven. MAKELAAR. Door de Arrondiseements-Rechtbank werd heden beëedigd als Makelaar in roeren.ie en onroerende goederen de heer J. Th. van Die pen, Spoorstraat 3, alhier. LIJST VOOR TELEFOONNUMMERS. De heer Joh. Beeteman, eleetro-technisch installatie-bureau, Marktstraat, geeft als re clame een kartonnen 1 jjet uit, waarop men de meest voorkomende telefoonnummers kan npteeren. Ingekomen stukken: De VOORZITTER deelt mede, dat zijn in gekomen: a. het verslag der Commissie tot wering van schoolverzuim over 1925. Aangenomen voor kennisgeving. b. oen brief dd. 18 Maart jJ. ur. 1176 Afd. H. O. van den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, houdende bericht van goedkeuring der benoeming van Mej. W. Bremmer tot tijdelyk leerares aan het gym nasium. A Is voren. c. Een adres dd. 17 Maart j.1. van bewo ners van Koorstraat cu Riteevoort, houdende het verzoek alsnog te willen besluiten tot as- falteering van de genoemde straten. De VOORZITTER stelt voor, het verzoek af te wijzen. De heer GOVERS verzoekt behandeling na het tract ortram-voorstel. Misschien dat er dan nieuwe gezichtspunten zijn, als de tram komt te vervallen. Aldus besloten. d. Afschriften van een tweetal besluiten van Gedeputeerde Staten dd. 10 Maart j.l. nrs. 144a en 144b, houdende beschikking op ingestelde beroepen tegen ’t Raadsbesluit dd. 26 Maart 1925 nr. 7 tot vaststelling der ge meentelijke vergoeding aan bijzondere lagere scholen over 1922. Besloten wordt, ;t toe, een ontwerp te maken. NE vraagt, of het niet wen- schelyk is, dat hij bedankt als lid der feest commissie, nu bij bestuurslid- geworden is. Algemeen wordt deze combinatie goedge keurd. De heer WIJDEMAN verzoekt bet bestuur in studie te nemen wat gedaan kan worden. hetzelfde College, ten geleide van een uit treksel uit het Koninklijk besluit van 3 Maart 1926 nr. 3, houdende goedkeuring der bij Raadsbesluit dd. 10 December 1925 nr. 3 ge wijzigde verordening op bet heffen van schoolgeld voor het lager onderwijs tot 1 Januari 1927. Voor kennisgeving aangenomen. f. Brieven dd. 17 Maart j.1. nrs. 9 en 129 van hetzelfde College, ten geleide van de goedgekeurde Raadsbesluiten dd. 10 Decem ber 1925 en 4 Maart j.1 tot kosteiooze over name in beheer en eigendom van straten in het bouwterrein van de Maatschappij „Nooit- gedachf’, tot verkoop van een perceel bouw terrein van de Maatschappij aan de'Molen buurt aan A. Hoekmeijer, tot uitgifte in erf pacht van een gedeelte van het z<. Eiland aan bet afgesneden kanaalvak aan de Ba- taafsche Import Maatschappij te ’«Graven- hage en tot ondjerhandsche verhuring van een stuk gemeentegrond aan het Zeglis aan de N. V. Betonjjzerbouw v.h. A. Ijwt Zonen te Enkhuizen. Alsvoren? (Wethouder LEESBERG komt ter verga dering). g. Een adres dd. 23 Maart j.1. van bewo ners van de Noorderkade. daarbij nogmaals verzoekende de voor hunne buizen liggende slooten te doen demjien. Gevoegd bij de stukken terzake. h. Een adres dd. 24 Maart j.l. van de af- deeling Alkmaar van Volksonderwijs", daar bij adviseerende tot aanneming van het min- derheidsvoorstel van Burgemeester en Wet houders inzake het bewaarschoolonderwjjs. Te behandelen bij punt 12 der agenda. L Een adres dd. 22 Maart j.l. van de N.V. Nederlamlsche Fabriek van verduurzaamde levensmiddelen, „voorheen W. Hoogenstraa- ten Co., Leiden” te Alkmaar, daarbij resti tutie verzoekende van een gedeelte van het bedrag wegens door haar gebruikten electri- schen stroom over 1925. In handen van B en W. gesteld ter afdoe- »<n>en voor de comandantsbrug, vóór je verzekerd bent den meeeten wind van voren en uit de eerste hand te krijgen, uit welken hoek die ook koiht opzetten, zou een roeke loosheid zijn in menig oog, indien men voor zich zelf niet overtuigd was, dat een bemoedi gend woord tevens in het oor klinkt als;een waarschuwing om de toekomst angstvallig en daardoor nauwgezet tegemoet te gaan. In antwoord op uw sympathieke speech, meen ik derhalve eerlijk te mogen verklaren, dat ik mezelf beter thuis gevoelde bij de vereenigingskas en dat mijn hand beter ge traind was om de contributie te innen, dan dat ik vooralsnog gemakkelijk en rustig zit in den presidentieelen zetel, ook al staat een hamer mij ter bewapening ter beschikking; doch tevens, dat ik bereid ben de commau- dantsuniform te dragen, zoo eervol mogelijk, en de mogelijke stormen te trotseeren, al is een sierlijk zacht briesje mij natuurlijk to meer welkom. M. ÏL; aap de bestuursleden die, buiten •mij, hun plaats aan de bestuurstafel gewoon lijk innemen, heeft U het te danken, dat de’ Geestelijke Adviseur my heden moest instat- lepren als uw Voorzitter. Ik weet natuurlijk niet of ik als zoodanig mij mag vleien met uw aller sympathie, maar wel weet ik, dat menschen met onbevangen blik eerst dan pas naar den persoon zien en deze beoordeelen, nadat zij uit diens daden zich een betrouwbaar oordeel hebben kun nen vormen; en natuurlijk volgt daaruit dat U allen daarby in aanmerking zult moeten ne men, of ge uw Voorzitter met Uw bestuur incluis voldoende kans hebt gegeven, om te toonen, wie en wat ze zyn. U zult derhalve uw hoog gewaardeerde en o o zijn voor f 100. In totaal worden de kosten onmisbare medewerking hem niet mogen ont houden, indien in het belang van den Midden- 1 stand, dus in uw eigen belang getracht wordt voortvarend en energiek te werken. Juist deze overweging M. H., stelt me een weinig geruster, en geeft my moed, nade in stallatie van deu Geestelijk Adviseur, mijn eerste weloverwogen speech in uw midden af te steken! Ik heb dezer dagen eens van mijn nieuwe commandantshrug de Roomsch Hanze zee langs geschouwd. De zee leek me heel kalm. Hier en daar een golfje, een enkele maal hoorde men een beetje gedruisch, alk men te veel in de bran ding kwam. Overigens was alles wat je zag je-jeinste zeewater. Van geen ander zeewater te onder^ scheiden. Een erg ruim gezicht! Een echt gewoon mooi zeegezicht. Maar ik vond er niets specifieks in. Niets wat nu eens mooier was dan een ander mooi zeegezicht. Ik had me een echte Roomsche zee, anders '-yoorgesteld. (Desnoods een beetje wilder, trot- «cher, grootscher, maa- dan Roomseh-wild! /Roomsch-trots, Roomsch-grootsch! Laten we toch bedenken, dat onze statu- -T ten spreken van het behartigen der geeste- te bevoegder* Jjjke en tydeljjke bdangen der leden. Hoe we den strijd om het bestaan gezamen lijk moeten strijden is een zeer belangrijke vraag, die natuurlijk in onze vereeniging op haar plaats is, maar evenzeer mag de aan- gewijd worden aan de niet minder be- ijke kwestie; hoe we gezamenlijk den meoten strijden als ware en goede leden Voorziening in een vacature in de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Ter voorziening in de vacature van lid der Commissie van toezicht op het Lager Onder wijs, ontstaan door bel aan den heer Mr. Th. Maassen verleend eervol ontslag, zendt ‘te Commissie de navolgende aanbeveling van twee personen: 1. Mr. C. A de Groot, advocaat en procu reur, Nassauplein 41; 2. C. KerdeL Gep. Indisch leeraar, Westen weg 45. B. en W. stollen voor tot de benoeming over te gaan. Mej. CARELS zegt er den nadruk op, dat de laatste meer deskundige is. Het is dus wea- eerelyk, dat deze wordt benoemd. Benoemd wordt de heer De Groot met 13 stemmen. De heer Kerdel verkreeg 4 stem men. Voorziening ia eea vacature In de Commissie tot wering van schoolverzuim. 'Ver voorziening in de vacature van lid der commissie tot wering van schoolverzuim, ont staan door de periodieke aftreding van het lid C. A. do Braai op 18 Februari 1926. bie den B. en W. den Raad ter benoeming voor den tijd van drie jaron, te rekenen met in gang van 18 Februari j.1., de navolgende aan- beveling aan: 1, de heer C. A. de Braai. 2. de heer Mr. F. A. Josephus Jitta. Benoemd wordt de heer De Braai met 14 stemmen. De heer Josephus Jitta verkreeg 3 stem- Benoemhig asatotent-Waagmeester. Bij Raadsbesluit van 27 Augustus 1925 is de Intractie voor de Waagmeesters gewijzigd in dien zin dat er nevens de drie waagmeea- ters zal zijn één assistent-waagmeeeter. Onder overlegging van de lijst der ingek» men sollldutiee en van de eoUicitakiestuk- ken. benevens van het advies der commissie „DE HANZE.” Woensdagavond vergaderde de afdecling Alkmaar van „De Hanze" in het lokaal van den heer C. Bos, Waagplein De opkomst .was ditmaal zeer bevredigend. De waarnemend voorzitter, de heer APEL DOORN, opende de vergadering met den Christelijken groet, heette de aanwezigen welkom en deelde mede, dat in de plaats vau den heer C. W. Keysper een an.ier tot voor zitter was aangewezen. Spr. releveerde de moeilijkheden, aan het voorzitterschap van een middenstandsvereeniging verbonden, en herdacht dankbaar het vele, door den heer Keysper in het belang der vereeniging ver richt. Spr. uit hierover een woord van waar- deering en hoopt, dat de nieuwe voorzitter nog lange jaren als zoodanig werkzaam mag zijn, (instemming). Met het oog op den tijd doet spr. een beroep op de aanwezigen, <in zich te beperken in de besprekingen. De heer RAAT leest de notulen van de vo rige vergadering, welke worden goedgekeurd, na een aanvulling, aangebracht op voorstel van den; heer J. BOS. Naar aanleiding van de notulen vraagt de heer WIJDEMAN, of het bestuur al gespro ken heeft over de instelling van een zwarte lijst en over het leveren van goedkooperen electrischen stroom voor etalage-verlicbting. De VICE-VOORZITTER zal bij de mede deelingen nader hierover uitweiden. Aan de orde is de verkiezing van een be stuurslid in de vacature van den heer C. W. Keysper. De heer V. KEYSPER stek den heer Ktlhne voor. De hoor SCHILDER noemt den heer Raat. De heer A. KüHNE wenscht naméns de le den, een woord van dank te brengen aan dm> heer Keysper. die een zeer moeilijke taak heeft gehad. Spr. brengt hem hulde voor de tact, waarmede hij de vergaderingen steeds beeft geleid. (Applaus). De heer V. KEYSPER zal deze woorden ep die van den vice-voorzit ter 1 plaatsen overbrengen en twijfelt er niet aan, of ze zullen ook daar gewaardeerd worden. Spr. vindt die woorden zeer sympathiek In te genstelling met de houding, door andere Roomsch-Katholieken aangenomen. (Ap plaus). De uitslag van de stemming Is als volgt: Uitgebracnt werden 33 stemmen, waarvan de beer Ktlhne er 27, de beer Raat 2, de heer De Moei 1, de heer Buisman 1 en de heer Buers 1 stem verkreeg. 1 stem werd blanco uitgebracht. De beer KtlHNE zal in bet belaug van de vereeniging de functie aanvaarden. (Ap plaus.) De VICE-VOORZITTER weet in den heer Kühne een goed bestuurslid te vinden en hoopt, dat hij het nog vele jaren mag zyn. Vervolgens wordt de nieuwe voorzitter, de heer J. F. M. Endel, geinstalleerd door den geestelijk adviseur, den Weleerw. Heer Ka pelaan E. J. HELMER. Na de welverdiende waardeerende woor den, gewijd aan den afgetreden functionaris, is aan spr. de taak weggelegd, den nieuwen voorzitter te verwelkomen. Een bestuurslid is een vertrouwensmensch en dat vertrouwen moeten wjj toonen. Van den nieuwen voorzit ter hoopt Spr., dat hy een krachtige leiding zal ontwikkelen. In dit verband wijst spr. vooril op de vorming van de jeugd, die te genwoordig niet veel voor de organisatie voelt. Z. D. H. de Bisschop beeft er op gewezen, dat ook „De Hanze" iets voor de jongelingen moet doen. Spr. verwacht in deze veel van de oprichting van een Burgerjongelingenver- eeniging. Dit punt geeft spr. den nieuwen voorzitter in ernstige overweging. Want het rodsdienstig-z^delyke peil van de leden moet bove i allee staan. Men moet ons Katholie ken, hierin kunnen respecteeren. Ons openba re leven moet den stempel dragen van ons Katholiek-zjjn. Spr. hoopt, dat het Sen nieuwen voorzitter tal gelukken, „De Hanze” in kwantiteit en kwaliteit op te voeren, zoodat de gebeele burgerij er achting voor gevoelt. (Applaus). De heer ENDEL antwoordde hierop onge veer als volgt: M. de G. A. Ik lank U wel voor uwe sym- phatieke en bovenal voor uwe liemoedigende woorden. Ik wil daarmede geenszins zeggen, dat het een daad van moed mag beteekenen indien iemand als vijfde in opvolging den titel zal voeren van Voorzitter van de Alk- maarsche Hanze, maar evenmin mag ik daar mede ontkennen, dat een bemoedigend woord niet hoogst aangenaam klinkt, indien men de pretentie durft erkennen van in werkelijk heid te willen dragen ook de gevolgen, die noodwendig verbonden zyn aan het acceptee- ren van dien titel. Voorzitter te beeten, och, *t is ten slotte slechts een kwestie van naam; Voorzitter te zjjn, vereischt lust en moed, om te trachten ten slotte te komen tot daden. Bovendien troffen my Uwe bemoedigende woorden, omdat niemand met mij zal durven beweren, dat we niet leven in een tijd van depressie in het georganiseerd leven, in het maatschappelijk leven, en ten zeerste ook in bet geestelijk leven. Om in een dergelijke periode, waarin op elk gebied de thermometer al *t ware op of om het vriespunt staat; en de barometer geenszins geruststellende windstilte aanzegt, óm, in een dergelijke periode de scheepska- j«it waar de sebeepsbrandkast staat te gaan zonderlyfc zal ncwérken, om een jaarRjksche bijdrage te verkrjjien. - f. dat is ingekomen een lijvige missive van het bondsbest&ur over de sociale poli tiek. Getracht zal worden de speelkaarten belasting weg te krijgen. Ook zal het cadeaux- etelsel behandeld worden. Aan het z.g. con greslegioen wordt hard gewerkt en de jeugdorganisatie ernstig onder handen ge nomen. g. 2, leden zyn reroyeerd en 1 nieuw lid is aangenomen. h. Onderzocht wordt, of verlaging van de lichtpryzen mo£elyk is. i. ,pe G. A. M. 1. T. heeft f 1200 voor „De Hanze" opgebracht, f '100 is uitbetaald aan Santos en f 500 uitgezet. In kas is nu een saldo van f 671, gedeponeerd by de Noorder- bank. De heer WIJDE.'JAN beveelt het bestuur in ernstige overweging aan het punt:* ge- makkelijker gerechtelyko inning van kleine posten. De VOORZITTER zegt dit toe. Zoo noodig zal er een aparte vergadering aan gewijd worden. De heer KüHNE brengt alsnu rapport uit van de feestcommissie voor het 20-jarig be staan. Do functies zijn als volgt verdeeld: voorzitter, P. van Kessel; penningmeester, J. Endel; Secretaris, A. Kühne, commissa rissen en J. Geels en A. Overtoom. Het plan is een algemeene II. Qommunie te houden tusschen 13 en 27 Februari 1927 en op den- zelfden dag ’s middogs een vergadering te houden. De dag wordt besloten met een feestavond. Dc financiën denkt men o.a. te putten .uit do Gaiuit-kas. De vereeniging dient garant te op f 500 geschat. De heer BUERS ziet geen reden, om feest te vieren. We hebben een tekort in kas en de helft van de leden is ons ontvallen. .Mis schien is er wel reden voor het 25-jarig be staan. Wel is spr. voor een kerkelyke vie ring. De beer SCHILDER sluit zich bij het ge sprokene van den heer Buers aan. Als men een terugblik werpt op het verledene, dan begrypt spr. het bestuur niet. Wat hebben vele leden niet geleden door een instelling van „de Hanze”. Spr. stelt voor, absoluut geen avondfeest te houden. De heer KEIJSPER verwondert zich over de vorige sprekers. Het besluit, om feest te vieren, is reeds gevallen. Bovendien gaat men féést vieren om „De Hanze” zelf en niet om een instelling. Spr. verzoekt tenslotte, zich neer te leggen by het besluit van de meer derheid. De heer BEL meent, dat gekeken moet worden naar de toekomst. Een feestviering is tevens een middel, om „De Hanze” weer nieuw leven in te blazen. Men moet hot hoofd er voor houden. De heer BUERS merkt op, dat in deze ver gadering uitgemaakt zou worden, hoe er feest gevierd zou women. Is het een reden, om feest te vieren, als het ledental geslonken is van 240 tot 120, - De VOORZITTER uwent, dat er wol reden is om feest te vieren. In die 20 jaar had „de Hanze” best weg kunnen zyn. En we gaan nu weer vooruit. Spr. vraagt zich af of er nu geen reden is, om te vieren, om wat „De Hanze” gedaan heeft. Hoe zou de toestand zyn, als er geen middenstandsvereeniging geweest was? Bo vendien een huwelijksfeest viert men toch ook, al heeft men tegenslagen gehad. De heer BUERS geeft de verzekering, dat er geen ambitie voor het^feest bestaat. Spr. stelt voor, het feest alleen kerkelyk te vie ren en een middagvergadering te houden. De beer SCHILDER ondersteunt dit voor- i stel. Tevens vraagt epr. de, herdenking op Zondag te doen plaats hebben. Het voorste) van de feestcommissie wordt aangenomen met 27 tegen 12 stemmen. De heer WIJDEMAN geeft, de stemming in oogenschouw genomen, in overweging, de plannen nader te bezien. Het is niet pret tig, feest Ce vieren, als een groot deel der leden het niet wil aannemen. De VOORZITTER zegt overweging toe van de vraag, om het niet-kerkelijke zoo goed koop mogelyk te doen zyn. Dit, om de miu- derheid tegemoet te komen. De heer VAN KESSEL herinnert* ér aan, dat vorifc jaar geen feestvergadering is ge houden. Dat doen we volgend jaar wel en f 500 is een maximum-bedrag. Vooral de vrouwen der leden zullen een avondvergadering op prijs stellen. We kun nen b.v. de middagvergadering laten ver vallen en de avondvergadering tevens als propagandabyeenkomst benutten. De heer KüHNE wil het feest inrichten( i-LI- De VOORZITTER wil het 1’ het Gamit-potje betalen en bet door de leden zelf. Het voorstel van den Voorzitter wordt aangenomen zonder hoofdelijko stemming. De heer KEIJSPER stelt voor van elk lid f 1 voor de kerkelijke viering te heffen. Wat de leden minder betalen, kan de feestcom missie bijpassen. t Besloten wordt, de feestcommissie te ver zoeken, een gedetailleerd plab uit te werken en dit nog nader aan de geodkeuring der ver gadering te onderwerpen. De heer BUERS hoopt, dat de feestcom missie ook met de minderheid rekening zal houden. De kascommissie verklaart bij monde van den heer.PHILIPS de boeken eu bescheiden van den penningmeester in orde. gedechargeerd. t de beer HECKER f om de Handelsscbool op hst oude peil te I brengen. De VOORZITTER zal deze kwestie ter hand nemen op de eerstvolgende bestuurs- j vergadering en zoo noodig een stem te be voegd ér plaatse te doen hooren. Op een vraag van den heer SCHILDER wordt medegedeeld; dat waarschijnlijk eeu tweede uitkeering door de Hanzebank zal ge schieden. De VOORZITTER verklaart nog perma nent, dat het bestuur de cabdidatuur van den heer König voor de Kamer van Koophandel niet zou steunen. De gewezen Voorzitter heeflLzelfs Se hagen aangeraden, de candldatuur iir te trekken. De heer GOES verheugt zich over de goe de opkomst. Spr. deelt verder mede, dat de heer Bottemanne den radio-avond zal organi- seeren. (Applaus). De dames zyn dien avond ook welkom. De VOORZITTER sluit-hierna de verga dering met deu christelijken groet. TE WATER. Hedenmorgen raakte zekere M. P* die per fiets langs het Verdronkenoord reed, te wa ter. Met behulp van den reddingsbaak werden de drenkeling en zyn fiets weer op het dro ge gebracht. PRIJZEN BEHAALD. De beer G. do Wit, paardenslager, Mag- daleuenstraat, alhier, behaalde gisteren op de Paaschveetentoonstelling te Schagen met j een inzending van vier paarden de volgende vier bekroningen: Afdecling geimporteeide paarden le en 2e prijs; Afdecling Hollandscho paarden (zware) eveneens le en 2e prys. BECEDIGD. Tot advocaat en procureur te Alkmaar is beëedigd de heer Mr. A. H. M. H. Recèveur, die geassocieerd is aan het advocatenkantoor van de heeren Mrs. H. P. M Kraakman, A. J. M. Leesberg en H. A. J. M. Kusters. PASSIE ORATORIUM, Gisteravond had in het „Gulden Vlies” de tweede uitvoering van het Passie-oratorium plaats. Evenals Maandag voldeed de uitvoering zeer goed en de talrijke aanwezigen de zaal was geheel met belangstellenden gevuld hebben een avond van ernstige meditatie, een gelegenheid tot diep* overweging van het Lijden van Christus medegemaakt De tableaux, zang en muziek kwamen we derom goed tot hun recht, zoodat ook deze dacht langrf strijd der strijdende kerk van Christus, op aarde. Beide kwesties vragen, vooral in deaen tijd gelijktijdig onze aandacht. Ik stel me derhal ve voor dat onze proi vuld zal worden met direct ook onze geestelijke belangen raken, geval wds, wjjzen naar de Hanze als Katho liek instituut^ Laten we met elkaar nu eens trachten het Roomsche buis van onze Hanze een schoonmaakbeurt te geven. Laten we oude dingen die stof doen opwaaien nu eens opruimen; vergeten we nu eens grootmoedig ai is het dan ook met een groote dosis zelf- ovèrwinning al het onaangename en bé>droe- vende dat ons in het verleden in de Hanze mocht zyn overkomen. Laten we dan by dien grooten Hanzeschoonmaak, dan ook de beel tenis van het H. Hart een flinke beurt geven, en ons diep in herinnering brengen, dat het Hanzehuis en zijn leden voortdurend toege- wjjd zijn en blijven aan het H. Hart. Dat derhalve bij groote opofferingsgezind heid, en echt Roomsch medeleven, ook nog steeds gelden de beloften, die gedaan zijn ten aanzien van hen die vereerders zijn van het H. Hart. Me dunkt M. H., dan moet de hoop toch in U wakker worden, dat alles ten slotte zich ten beste zal schikken, en U geworden za), hetgeen voor uw welzijn goed is; dan zal ook opnieuw toenemen uw lust om mede te werken aan uw Roomsche organisatie, die noodwendig in kracht moet groeien naar ma te men van de overzijde tracht alles wat Roomsoh ia te verguizen en te verdrukken. (Applaus.) De heer WIJDEMAN herinnert aan het woord: ,-Le roi est mort. Vive le roi!” De heer Endel was één der beste leden, die de vereeniging al den tyd van haar bestaan schraagdeusn steunden. Spr. is ervan over tuigd, dat oe beer Endel de vereeniging kan nleiden en de rechte man op de rechte plaats is. Namens de vereeniging wensebt spr. den heer Endel geluk met deze benoeming en hoopt, dat hij den middenstandswagen langs den Roomschen weg zal voeren. Door ,(de Hanze” te brengen, waar zjj wezen moet, hoopt spr., dat de leden er wel bjj zullen varen. (Applaus). De VOORZITTER dankt voor de vrien- delijke woorden en zegt zjjn beste krachten toe. Medegedeeld wordt: a. dat de heer F. Feyen „De Hanze” in do K. 8. A. vertegenwoordigt; b. dat do heer A. Kühne aangewezen is als penningmeester; c. dat van 19-22 April een Hanze-retraite gehouden wordt. Het bestuur zal trachten, op de eerstvol gende retraite met veel Alkmaraders deel te nemen. Men kan zich opgeven by de heeren: G. W. de Munk en Jon. Apeldoorn. d. dat op 13 April een radio-avond ge houden wordt. Als spreker zal optreden de bondsvoorzitter, de heer Struycken. Bespro ken zal worden het cadeaux-stelseL e. dat de Santos-commissie de leden af- De penningmeester wordt By de rondvraag zegt 1- bet feest zoo luisterrijk mogelyk te wiileu vieren, omdat de vereenigng weer beter wordt. De heer DE MOEL vraagt, hoo bet staat met de zwarte lijst. De VOORZITTER verstrekt de noodige inlichtingen, welke wy op verzoek, niet ver melden. Spr. i De heer Ki

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 9