Officieel Nerkbericht. Tweede Bied Vrijdag 14 Hprll 1928. DE GRAVEN VAN EGMOND avonds van 68 uur voor hun KFRKLIJSTEN. ALKMAAR. uur 8 en de en Maria uur biechthooren. XIV. ▼au Bey< .en 1st Bescherm! voor 8 en nis en om 10 it, en te half DL half 8 C< Wo. half 8 Jozef. Za. 7 uur Lof ter eere van Maria. Cat. volgens gewoonte. >enomeiu ida Drui- Wit Wi ran deze voor gelegenheid :sfeest, des den H. gez. H. Mis chooljaar. genomen Gen trael, gesaUe van Prin m van ende andere Heeren ende Staeten :ederland, nemende onder xqn protexie mfoedereerde Edel- mannen, ende tot dien eynde wel geinfor- - a - - - 1 ja y ti»_ - b v heeft in xiia Brussel op ’t Marku Veld opentlijk onthalst i ren, in het respect van de conservatie van den heyligen Kersten Gelpove, ende de be- scherminge der zelver, ende van de Sedi- tieuse Sectarissen, ende de Heylige Room- eche Catholyke Kerke, ende van zyner Ma jesteyt: geconsidereert ook al het gene dat in den eysch stonde te considereren, zoo heeft pelijk Rade, en van half Dagelijks om half 7, half 8. “ongr. voor Ear en Deugd.' 1 Lof ter eere van H, uur Lof met uur de H. Mis; te 6 uur uitreiking van de BEEMSTER. Zo. schaalcollecte voor het gesticht „de Goede Herder", half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Vespers, 6 uur Klein Patronaat en 7 uur groot Patronaat. Ma. biechten voor de meisjes, die Dinsdag o'nder de H. Mis van 8 uur zul len communiceeren. De H.H. Missen te k half 8 en kwart over 8 uur. Di. de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Wo. de H.H. Missen te half 8 en te kwart over acht. Do. half 8 Do., Vr. en voor alle kinderen, die ne plechtig' Vr. de H. te werden, waer van de sententie aldus luyd: Copye van de Crimineele Sententie, over de Grave van Egmond. Gezien by zqn Excell de Hertoge van Al ba, Marguis van Cora, Stadhouder, Gouver neur ende Kapitein Genesael van de Neder landen, van wegen den Koning onzen gena- digen Heere, etc. ende ook opperste Regter in den Crimineelen Rade van de Gevange nen van zyuder Majesteyt: bet proces Crimi neel tusechen den Procureur Generael van zyne Majesteyt, eyscher ter eerer, en de Gra ve Lamorael van Egmond, ende Prince van Gaveren, gevangen en verweerder ter ander zyde: gezien ook de information - by den voornoemden Procureur met allen den Tytelen, schriftuerec ende Munimenten van zynent wegen geexhiöeert, met ook de Concessie en belydenissen des Gevangen, daer by gevoegt de contrairie de tentie, instrumenten en Schriftueren van we gen des Gevangen, geproduceert tot zyndvr out astinge: gezien ook zjjje fauten uyt den zelven processie gebleeken, van getommit- teert te hebben Crimen Laesae Maje.tatis et Kebelliionia, dat is, de miedaet van gequerste Majesteyt ende Rebelley en dat hy hem heeft verpligt ends verbonden met den ge-unfoe- derttrden, en hem gemaekt een de vervloekte Conjuratie van de C rangien, van Nedei eqde sauvegarde de geconfoedereei meert van de kwade diensten die hy"gedae heeft in siin Gouvernement van Vlaend' Ma. 7 uur by de Eerw. Zusters, ter eere van O. L. Vr. ter Nood, voor de bekeuring van een zoon; 7 uur in de kerk gez. Requiem voor ben, wier namen op de Doodceel staan. Di. 7 uur voor Divera Geertruida Tamis— v. Koningsbrugge; kwart over 8 voor Maria HuibertsW eel. Wo. 7 uur voor Theod. Pepping en Marg. Hoogewerf; 8 uur voor Maria KerssensNa gel; heden onder de gez. H. Mis van 8 uur plechtige H. Communie der kinderen en de Geloofsbelijdenis; half 3 Lof, waaronder ver nieuwing der Doopbeloften en opdracht aan het H. Hart van Jezus; terstond daarna in de genadekapel van 0. L. Vr. ter Nood kort Lof met toewijding der kinderen aan O. L. Vr. ter Nood. Do. 7 uur voor Henr. Krom en diens Ouders; kwart over 8 voor Mart. Kuipers en fam. Henneveld. Vr. 7 uur voorfilmen Hoetjes; ..wart over 8 voor Joannes Kraakman. Za. 7 uur voor Augustinus Levering; kw. over 8 voor Gerardus Wilken; van 48 uur biechthooren; 7 uur Maria-Lof. BERGEN. Zo. half 7 en 7 uur wordt de H. Com munie uitgereikt, half 0 de Vroegmis. 10 uur de Hoogmis, 1 uur Cat., 2 uur Lof, half 3 H. Familie voor de mannen, half 5 Mariacongregatie voor de meisies in de Kapel der Eerw. Zusters. Di. half 7 gel. Uitvaart vooi Jacobus Bakker als lid van de H. Familie, waar bij alle leden worden uitgenoodigd tot de H. Tafel te naderen. Wo. Beschermfeest van den H. Jozef, dat a.s. Zondag zal worden gevierd. Do. avond 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament met Rozenhoedje. Za. nam. van 5half 9 biechtgelegen heid. De gebeden worden verzocht voor Helena Maria Keetv. d. Kolk, Marg. Koot, hsvr. van Arie Admiraal, Joanna Roosloot-Denneman en Emerentiana Duin, die met de laatste H.H. Sacramen ten der Stervenden zijn voorzien en voor Trijntje Roobeek-Brammer, Jaco bus Bakker, Joanna Slikker Buis en Ni- colaas Hille, die in den Heer zijn over leden. In den ondertrouw zijn opgenomen: Joës Marinus Thomas en Christina van der Steen. Joës Ligthart en Beatrix Pronk. Anno 1567 (de Landen vol troubelen zijn de, zoo vermits de oneenigbeid ontstaen in *t stuk van de Religie, als over 't publice ren der strenge Placcaten) ie dezen Graven Lamorael van Egmond uit begeeren van de Gouvernante, de Hertoginne van Parma, na Spanjen gereyst, om den Koning den droe- vigen staet van de landen te vertoonen; ende na zqn wederkomste, is den Hertog van Alba, met een groot Heyr van Oorloge Volk over gekomen. Den Koning alle de gedane Diensten van dezen Edelen Graef vergetende, heeft hem den 19 September, Anno 1567 by den Her toge vantAlba tot Brussel, met den Grave van Hoorn, zoo als zy ten Hove gekomen waren, (van geen kwaed wetende) laten ap- prehendeeren den Grave doende vertrekken m een Zale, als of men hem iets secreet» had- de willen zeggen: hy nergens op vermoeden de, heeft zoo gedaen, en daer gevonden Don Frederico de Toledo, Sone van den Hertoge van Alba, en is terstont aèdaer omcingelt van eenige Spanjaerts, hem gebiedende zqn Geweer af te leggen, ende hem gevangen te geven, zeggende, hetzelfde den wille ende last des Konings te wesen: ende niettegenstaen- de zqn protestatie van force, geweld ende onregt, dat men hem zonder regt ende re den tegens de Previlegien der Orden, ende Regten aen deede, en dat by hem presenteer de te Regt te stellen, zoo ia hy egter aldaer nogtans gevangen gehouden, ende terstont in een Kamer van de Huyse aldaer gebragt, ende scherpeltyk by de Soldaten beweerd. Anno 1568 den 4 Juny, is de Grave van Egmond van Due d’ Alba gecondemneert tot loge op Vrankrqk, in ’t beleg tot Uytregt gekozen ...2. J -1 in de Nederlanden, tot dat hy Anno 1548 met den Keyser op den Rqksdag te Augsburg reysde, ende kwam Anno 1549 weder, en ver- gezelschapte de Koning van Spangien in al le Steden van Holland, Zeeland, eto. Ende van de andere Nederlanden, doen hy als toe komende Heer gebult werde. Anno 1550 reysde hy weder met de Keyser en Koning Philips op den Rqksdag na Augs burg. Anno 1552 was hy in 't ongelukkig beleg voor Metz in Lotharingen. Anno 1554 reysde hy in Engeland om te middelen het Huwelqk van den Koning Phi lips, met de Koninginne Maria van Engeland Ende van daer na Spangien gezonden xyn- de, ie by weder komende met den Koning Philipis in Engeland gereyst, alwaer de Bruy- loft gehouden wert. Anno 1557 was hy in die vermaerde slag voor St Quintyn in Vrankrjjk; ende was de principaelste Beleyder, dat de Koning Phi lips dezen slag gewonnen heeft, tot zeer groten nederlaeg en schade der Francoisen. Des jaers daer aen, heeft hy de Francoisen wederom (in een Veldslag by Grevelingen) verslagen, op het strand, ofte oever van de zee, daer veel van de vyanden dood bleven. Anno 1559 reysde hy na Parqs, en onder trouwde aldaer, van wegen den Koning van Spanjen, des Koning Hendriks van ^rank lijks Dog ter: ende wederkomende, (de Ko ning van Spanjen gereyst xynde) bleef Stad houder van Vlaenderen en Arthoya. T KALF ZAANDAM. Zo. half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Cat, kwart voor 3 Vespers. Heden onder de H. Mis van half 8 1ste H. Com munie der kinderen. Do. 8 uur gez. Req 7 preek en jubilé-oefening. Vr. de H.H. Missen te 7 en 8 uur, 7 uur Lof met preek en fubile-oefening. Za. de H.H. Missen te 7 en 8 uur, 7 uur Lof en jubilé-oefening. Zo. a.s. vóór de Hoogmis de groots Litanie voor de vruchten der aaide. I ’T ZAND. Zo. de H.H. Missen te half 8 en 10 uur, na de Hoogmis Cat., half 3 Vespers. Di. te half 9 gez. H. Mis, des namid dags te 3 uur Lof. Vandaag de plechtige hernieuwing der Doopbeloften voor da kinderen, die dit jaar de school gaan verlaten. Wo. te half 10 Veni Creator en gez. Huwelijksmis en Huwelijksvoltrekking van Matthias Blankendaal en Christina de Wit. Za. middag van 58 uur biechthooren. De gebeden worden verzocht voor Petrus Heddes, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voor zien en voor Maria Afra Klaver, die in den Heer is overleden. In den ondertrouw zijn opi Simon Ros van Alkmaar en Al ven van deze par., Joannes-de en Catharina Bakker, beide Parochie. H. JOSEPH. Zo. collecte voor de R. K. Militairenver- eeuiging; half 8 en 9 uur stille H. Missen; half 11 Hoogmis voor de lev. en overl. leden der Broederschap van O. L. Vrouw ter Nood; half 7 Lof voor de geloovige Zielen. Ma. 45 uur biechten voor de kinderen; 7 uur Lof ter eere van den H. Petrus, Mart. Patroon der zieken. Di. feest van de H. Agnes, Maagd van onze H. Orde, volle aflaat, onder de H. Mis van half 8 algemeens H. Communie der kin deren; van 5—7 uur gelegenheid om te biech ten. Wo. Hoogfeest van den H. Joseph; onder de H. Mis van half 8 eerste H. Communie der kinderen; na de kinderen kunnen de Ouders en familieleden der kinderen Communiceeren, Waaraan een volle aflaat is verbonden; 9 uur gez. H. Mis; 3 uur Lof voor de kinderen. Do. 7 uur Lof ter eere van 't Allerh. Sa crament. Aa. Zondag plechtige viering van het Hoogfeest van den H. Joseph; half 11 plech tige Hoogmis; half 7 plechtig Lof en feest predikatie. KATECHISMUSLESSEN VOOR DE STAD ALKMAAR. Gekend moet worden in de week van 18 April: le Leerjaar: Kleine Katechismus voor communicanten, 17e les. 2e Leerjaar: Uittreksel uit den Kleinen Katechismus, vraag 69. 3e Leerjaar: Kleine Katechis mus, vraag 126130. 4e Leerjaar: Uittreksel uit den Grooten Katechismus, vraag 243251. 5e Leerjaar: Groote Katechis mus zonder kleine letters, vraag 311 322. 6e en 7e Leerjaar: Groote Ka techismus geheel, vraag 337349. EGMOND AAN ZEE. Zo. 2e Zondag na Paschen, te half 7 en kwart over acht uitreiking van de H. Communie, 7 uur de Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, half 2 Cat., half 3 vergade ring van de Derde Orde, 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jezus. In de week te 8 uqr, half 7, en 7 H. Communie. Wo. 9 uur gez. H. Mis met Veni Crea tor uit dankbaarheid voqr de echtgenoo- ten E. StamJonker, bij gelegenheid van hun 25-jarig Huwelijk: avonds 7 uur Lof ter eere van Joseph. Do. avond van half 7 tot half 8 oefe ning van het H. Uur. Za. nam. van 38 uur gelegenheid om te biechten, 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd, Zo. a.s. Beschermfeest van den H. Jo seph. algem. H. Communie voor de leden der Aartsbroederschap van de H. Fam. De gebeden worden verzocht voor M aartje Gaarthuis—van Beek die met de laatste H.H. Sacramenten der Ster- S4 nur is de kerk open; 6 uur Broeder- venden is voorzien. EGMOND AAN DEN HOEF. Zo. 7 uur voor Adrianus Belleman, om balf 10 de Hoogmis, 2 uur oefening der novene voor de communiekinderen, des avonds 7 uur Lof ter eere van de H. H. Mart, van Gorcum voor de bekeering van ons vaderland. Ma. half 8 voor den Weleerw. heer Petrus Starmars, heden en morgen om 12 uur oefening der novene voor de communiekinderen, om 7 uur gelegen heid om te sparen ten huize vag het hoofd der school. Di. half 8 voor Anna de Waard, hsvr. van Joannes Zonneveld. Na de H. Mis biechthooren voor de communiekinde ren en ne ouders Wo. Beschermfeest van den H. Jozef, om 8 uur gez. H. Mis. Jaardienst voor Willibrordus Henricus Scholten, waar onder de pl. Geloofsbelijdenis en de pl. H Communie der kinderen, des middags om 3 uur de pl. Hernieuwing der Doop beloften, toegewijd aan Maria en toe wijding aan het H. Hart Do. half 8 voor Joannes Glorie, des avonds 7 uur opening van het Triduum voor de leden der Congregatie, voor al len toegankelijk. Vr. 7 uur voor Jacobus Schuit en Ma ria Bruin, 8 uur voor Cornelia van der Velden en Marijtje de Waard des avonds 7 uur Congregatie voor de mannen en vrouwen, voor allen toegankelijk. Za. 7 uur voor Pieter Straat en Catb. Meltén, 8 uur voor mej. Petronella Igna- tia Maria Broers-Doeswijk, des middags van 37 uur gelegenheid om te biech ten, 7 uur Congregatie voor mannen en vrouwen, voor allen toegankelijk. Zo. wordt voor deze parochie het Be schermfeest gevierd van den H. Jo seph, 7 uur voor Petrus Laurentius Brou wers. De 25ste Heer. Lamorael de eerste van die name, worde de 25e heer, en de 4 Graef van Egmond, Prince van Gaveren ende Steenhuyeen; heer van Purmereynde, Hoogtwoud, Aertswoud en Bayerland in hólland, (dat hy dede be- dyken) heer van Fiennes, Sottegem, Don des, Armentiers, Aux in Vlaenderen, van Gaesbeek, (dat hy kogte) in Braband, van Baer, dat hq verxogte, Ridder des Gulden Vlies, Stadhouder van Vlaenderen en Art- boys, etc. Dezen Lamorael is gebooren 1522 ende was mede met den Keyserj met Carolus zynen Broeder in Barbaryen 1541 en werd in ’t we- derkeeren door tempeest in 't Eyland Cor sica opgesmeten, by hem hebbende den Heer van Chanls uit Bourgongien, ende van daer na Genua zeylende, is door Italien, Bour gongien en Lotteringen, weder in Nederland gekomen, daer hq met zynen Broeder (wiens dood hy nog niet hadde veMtaen) vier jaren uit geweest hadde, Anno 1540 ende 1544. Anno 1544 den 8 Mey, oud 22 jaren, troude hy te Spiers op de Rqksdag, Sabina van Beyeren, Dogter van Jan Paltagrave, Grave van Spanheym, Suster van Fredrik, namasls Paltagrave en Cbeurvorst Op dece kostelijke Bruyloft was Keyser Karei, den Koning Ferdinandus van Hongarqen zynen Broeder, met den Aerta-Hertog M zynen Soone ende de zeven Rqks-cheur-Vor sten, en veel andere Duytecbe Princen. Hy volgde daer na den Keyser in den Oor- HEEMSKERK. Zo. de H.H. Missen te 7, half 9 en 10 uur, half 2 Cat., half 3 Lof met Recollec tie. half 5 Mariacongregatie, half 7 H. Familie. Ma. de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Di. de H.H. Missen te 7 en 8 uur, 9 uur gez. Requiem Wo. de H.H. Missen te 7 en 8 uur, 9 uur H. Mis voor bruidegom en bruid, 3 uur Mariacongregatie. Do. de H.H. Missen te 7, half 8 en 8 uur, half 7 Lof met Rozenhoedje. Vr. de H.H. Missen te 7, half 8 uur. Za. de H.H. Missen te 7, half 8 en 8 uur, 4 uur biechthooren. half 7 Lof met Rozenhoedje. In de week Cat. volgens gewoonte. Biechthooren voor de kinderen van de 5e en 6e klas. zynder Excellentie eerst op al wel ry pelijk gelet hebbende met die van zqnen neffens hem residerende, voor geprobeert ge houden de feyten ende allegatien in des Pro cureurs Generaels conclusie gestelt: Verkla rende daerom, dat de voornoeiude Grave heeft geeommitteert het Crimen van gequetster Majesteyt ende van Rebellye, ende over zulks zal werden geexecuteen met den Zw%ar de, ende zqn hoofd gestelt om hooge op een openbaere plaetse, om van een ieder gezien te zqn, ende aldaer blqven tot dat anders by bqne Excellentie zal werden geordon- neert, en dat tot een exemplare straffe van de misdaden des voorschreven Grave van Egmond: gebiedende niemand wis hq zq, hem te verwordere ’t hooft van daer te doe- ne, op verbeurte van lyf en goed, verkla rende al zqne goederen, roerende ende on roerende, Actiën, Privilegiën ende Heerlijk heden, endf alle zqn andere goederen voor geconfisqueert, ten profyte van zyn Ma- jesteyta Kamer. Welke Vonnisee is gege ven by zqn Excellentie tot Brussel, op den vierden dag van Juny, Anno vqftien hon derd agt en nestig, ende bq den Hertoge geteekent en toen gezegelt, ende die open gedaen hebbende, in zqnder presentie in den Rade, is hy den eeerttaris Praets geleien. EGMOND-BINNEN Zo, 7 uur voor fam. v. d Berg en Aar denburg, half 10 voor de earochie, col lecte voor de „Goede Herder", 1 uur Cat, 2 uur Vespers. Cat volgens gewoonte. Ma. voor Petrus Hes en fam. Mooij. Di. voor Wilhelmus Kraakman en overt familie. Wo. feest van St Joseph, half 10 uur gez. Huwelijksmis voor Adrianus Ligt hart en Anna Groen. Do. voor Maria Apeldoorn-Zuurbier, 7 uur Lof. Vr. voor Clasina Tervoort-Kloes. Van 46 uur biechthooren. Za. voor Jacobus Bommer. Van 4—8 uur biechthooren. Elders de H.H. Missen: Ma. voor Gerardus Apeldoorn Gertrudis Scheerman. Di. voor Cornelia Zuurbier. Wo. voor Anna Groen-Meijne. Do. voor Anna Leek. Vr. voor R. D, Breems. Za. voor Marg. van DamBaart DE WHEERE. (Abbekerk). Heden onder beide H.HL Missen CASTRICUM. Zo. 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur oefening Derde Ord& half 3 de H. Familie, daarna kort Lot Ma., DL, Wo. en Vr. de H.H Missen te 7, 8 en kwart over 8. Do. de H.H. Missen te 7 en 8 uur, Za. (6 uur bij de Eerw. Zusters), 7 en 8 uur H. Mis. Van 48 uur biechthooren half 7 Lof ter eere van Maria. LIMMEN. Zo. 7 uur stille H. Mis, half 10 Hoog mis, waaronder H. Communie der kinde ren, geen Cat, 2 uur Lof ter eere van Maria, vernieuwing der Doopbeloften, Opdracht aan Maria en Te Deum, geen H Familie. Ma. 8 uur Veni Creator en f tot opening van het nieuwe scl DL 9 uur Veni Creator en gez. fL Mis met trouwplechtigheid. Wo. 7 uur Lof ter eere van den H. Cornelius met het Roz. Do. 8 uur H. Mis, waaronder de eerste H. Communie der kinderen. HEILOO. Zo. 7 uur voor de Parochie; half 8 tot ze kere intentie; 10 uur voor overl. fam. Hug- tenburg en Kuqper. en kwart over 8. Za. te half 10 oefeningen "j a.s. Zondag hun- >e H. Communie zullen doen. i.H. Missen te half 8 en half 9. Za. één H. Mis in de kerk te half 8, de andere op de kapel. Biechthooren van 34 en van 68 uur. Zo. pl. H. Communie. De Vroegmis te 6 uur en de Hoogmis te half 9, zooals van oudsher gebruikelijk was. Onder de Hoogmis de geloofsbelijdenis. De kinde ren moeten kwart over 8 in de pastorie zijn. Des namiddags te 3 uur de plechtig heden, waaronder de Doopbelofte* en Opdracht aan Maria en Te Deum. col lecte met open schaal voor het gesticht de „Goede Herder”. Vanmiddag 1 uur Cat., 2 uur Vespers met Rozenh., waarna lied 25. Gedurende deze week wederom Cat. op de gewone dagen en uren, zoo als dat de vorige week is geregeld. Za. 12 uur komen al de kleintjes van 7 jaar of die in den loop van dit jaar nog 7 jaar worden en nog niet op de Cat. geweest zijn. Een ieder kind brenge me de op een briefje naatn en voornaam en jaar, maand, dag en kerk en plaats, waar het kind gedoopt is. Deze week is alleen de H. Mis om half acht Maandag en Vrijdag. Op de overige dagen is de H. Mis later en wordt om half 7 en half 8 alleen de H. Commu nie uitgereikt. Deze week biechthooren eiken och tend vanaf 6 uur tot 10 minuten voor half 8 en Za. middag biechthooren van 35 en van 68 uur. Ma. half 8 voor Anna van Diepen en overl. kinderen. Di. en Wo. om 9 uur gez. H. Mis voor bruidegom en bruid. Do. half 10 Veni Creator in gez. H. Mis voor bruidegom en bruid. Vr. half 8 voor overl. ouders. Za. 9 uur Veni Creator en gez. H. Mis uit dankbaarheid bij gelegenheid van een zilveren Huwelijksfeest. Zo. half 8 voor de parochie, 10 voor een overl. priester. ENK HUIZEN. Zo. half acht de Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 6 uur Lof. In de week de H. Mis om half acht. Ma. in de Kapel. DL 7 uur Meisjescongregatie. Do. 7 uur Lof. Za. van 5 uur af gelegenheid om te biechten. WARMENHUIZEN. Zo. de H.H. Missen te 7 en 10 uur, kwart over 1 Cat., 2 uur Vespers. Ma. half 7 in de Kapel. Do. avond om 7 uur het Lof ter eere van het H. Sacrament. Za. 7 uur Marialof met Rozenhoedje. Van 48 uur biechthooren. OBDAM. Zo. half acht de Vroegmi uur de Jioogmis, half 2 Cat 3 Vespers. Vr. 7 uur Kruisweg. Za. middag van 3half 5 6half 8 biechthooren. H.H. WAARD. (H. Familie). Zo. half 8 voor de parochie, 10 uur voor Piet Hoogeboom. Ma. 8 uur voor Henricus Stam. Wo. 8 uur voor Antonia Groot en Arie de Boer. Do. 8 uur voor Nicolaas Zwemmer. Vr. acht uur voor Dirk Bruijns en Trijntje Smit. Za. acht uur voor Z.Eerw. heer Fran- ciscus Kimman. (H. Hart). Zo. 7 uur voor de parochie, 10 uur voor Jacob en Maria GrooL Ma. 7 uur voor mej. Cath. Egb. Graaf. DL 7 uur voor Jacob Buter en Aaltje de Jong, 9 uur gez. Maandstond voor Trijntje Zut, hsvr. van Jan Bos. Wo. 7 uur voor overt fam. de Nijs en Pronk. Do. 7 uur voor Adr. Overtoom, EL Bes en overl. fam., 8 uur gez. Jaarge tijde voor Henrica Terhorst, geb. Cop- pinL Vr. 7 uur voor Maria Melten, hsvr. van A. Molenaar, half acht voor overl. ou ders. Za. 7 uur voor overl. fam. Louwe en Kramer. I Zo. 25 April (St Marcusdag) de Hoog mis tot intentie van de leden van den Land- en Tuinbouwbond, afdL H.H. Waard (Noord). ASSENDELFT. Zo. 7 uur H. Mis met onderrichting, half 9 Hoogmis waaronder plechtige ge loofsbelijdenis der kinderen, half 11 ge lezen H. Mis. Half 3 Lof en vernieuwing doopbelof ten en opdracht der kinderen aan Ma ria en het H. Hart. Ma. half 7 H. Mis bij de Eerw. Zusters om 8 uur in dje kerk. DL, Wo., Do., Vr. en Za. de H.H. Mis sen om 7 en 8 uur. Wo. 9 uur gez. H. Mis ter eere van een 25-jarig huwelijksfeest. Do. 8 uur gez. H. Mis tei eere van het H. Sacrament. Za. van van St, Oefyr. Anno 1546 werd by RiddetRes Guides Vlies ende bleef 2 'jaren j— J - WT - a den Keyser op den Rqksdag H. LAURENTIUS. Morgen alleen biechthooren van half 5 tot 6 uur, en van half 7 tot 8 uur; half 5 moeten de meisjes komen biechten van de Woeus- dagscho leering te half 7 de meisjes van hot St. Agnee-Patronaat. Zo. 2e Zondag na Paschen; collecte voor bet Gesticht „de goede Herder” en voor „de van meisjes”; half 7, kwart uur stille H.H. Missen; half 11 de Hoogmis; 1 uur Bijbel en Liturgie; van schapslof met predikatie; te kwart voor 7 Congregatie van den H. Aloysios. Ma. 7 uur Congregatie voor de meisjes. Di. kwart voor 8 Congregatie voor de mannen. Wo. half b Congregatie voor de vrouwen. Do. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacra ment. Vr. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Vr. 4 uur moeten de schooljongens komen biechten, voor wie Zaterdag half 8 algemeens H. Communie. Za. van 4—6 -en van half 79 uur gele genheid om te biechten; te 4 uur moeten de jongens komen biechten van de Zaterdag- sche leering. Zo. (18 Juni) te 1 uur zal Zqne Doorluch tige Hoogwaardigheid het H. Vormsel toe dienen aan alle kinderen van de stad Alk maar, aan alle kinderen, die den leeftijd van zeven jaren bereikt hebben, ook al hebben zjj de eerste H. Communie nog niet gedaan. Daarom zal de Pastoor aan die kinde-en on derricht geven in het Meisjeepatronaat, en wel eiken Maandag te 12 uur voor de jo>i- gens en Dinsdag te 12 uur voor de meisjes, die nog niet de eerste H. Communie hebben gedaan, maar vóór den 13en Juni den ouder dom van zeven jaar hebben bereikt. Wq re kenen op de goede medewerking der Ouden en Voogden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 13