„ONS BLAD” INFLUENZA-HOEST 11 Bureau: HOF 6, ALKM/y^R. Telefoon: -K' A*. W N« V» POSTGIRO 104N& - «=^-. 4 *3 i 4 FEUILLETON. OM OE EER DER FAMILIE. fl Versprelde Berichten. fta<ertentieprlja> Van 1—5 regels f 1.25; elke regel meer fO-25t VedaBf per regel f 0.75; Rubriek „Vraag en aanbotf b| var uitbetaling per plaatsing f 0.60 f 4OO,—, f 200,—, f 1OO,—f 60,—, f 35.—, f is' y v IfeiUriaf «X April postgiro immx «Oe Jaarlaag BUITENLAND. Korte berichten. BINNENLAND. Abonnementsprtyst har mnroai voor ADunaar - r Moor bui*en Alkmaar ..f 285 Mc* Oefflu«treerd Zondagsblad 080 f hooger. ju abonné’a wordt op aanvrage gratig oen polls verstrekt weike hen vorzekert tegon ongevallen tot een bedrag van f 600, Te weinig wol. 1 c 1 i na- (Wordt vervolgd.) ADtanUSTRATK N*. 4M RODACTW Ne. IM van van Jn Londen to to het 18 Maart op de betoogei geschoten, vermoord. De den door hen buiten den „Gelen Tempel” ge leid, waar zy met mitrailleurs werden neer- ONMEN3CHEIJJKE WRAAK. 395 Chineesche gardisten vermoord. Naar een verslaggever der „North China Daily News” meldt, hebben de troepen het Kwomintsjuun voor de ontruiming Peking op versdirikkelyke wijze wraak ge nomen. Op het laatste oogenblik werd melyk door extremistische elementen de ge heele militaire garde van het kabinet, die op >nde studenten heeft 3 ongelukkigen wor der zeer populair ie. De - Peking corps teiten tie, dat het ontwerp tot onteigening zonder schadevergoeding van de bezittingen der ge wezen vorsten in strijd is met de grondwet. De D. Nat. verzetten zich tegen behandeling van het voorstel, waarom 't werd aangehou den. gravin-moeder. Er was niets menschel yks meer in die kryschende vrouwenstem, als zin neloos raasde zy: „Weg het huis uit, zeg ik, ik eisch van myn zoon, dat hy mij verlost van den aanblik van dit zwarte schepsel. Ik beveel het ik wil hetl” ,,1-aat ons gaan, vader, ik bid u er om!” ieder drupeltje bloed was uit Lindis' ge zichtje geweken, half machteloos hing zy aan den arm des vaders. „Hier is haar plaatsl” zeide thans graaf Egon met een byna vrecseljjken ernst. Een weeke kreet doortrilde de lucht De graaf had met geweld de jonge vrouw uit de armen van den ouden man gerukt, met ijzeren hand omklemde hy baar, over zyn voorhoofd rolde onheilspellend heen als in een heftigen hartstocht, zyn oogen bliskemden en een don kere gloed steeg plotseling naar zjjne slapen op, hy was angstwekkend om aan te zien in den hevigsten toorn, tot welken hem iets bad aangeprikkeld. Het oog der liefde ziet scherp. Eugenie had terstond bemerkt, dat Lindis’ weigering >m by hem te blyven, dezen gloed te voorschijn had geroepen. Een schelle lach brak er van hare lippen. „Welk een begeerde persoonlyk- eihd. eerst verafschuwd en nu de strijd om haar kostelijk besitt Hu! 't Is werkelyk cm te lachen.” Eugenic rukte in hare onstui migheid een deel van het ontbijtservies van tafel af, dat met kletterend geraas op den grond aan gruuelinenten viel. vallen onder ie bepalingen i van Washington. Elke stap in de richting Kellogg, heeft grooter waarde voor de bevor dering van den wereldvrede dan eerzuchtige theoretische plannen. De Vereenigdde Staten, verklaarde Kellogg voorts, bobben hun landmacht lot een mi nimum teruggebracht en zijn er verheugd over, dat hun situatie dit mogelyk maakt. Wy hebben echter niet het recht, de verschil lende problemen over het hoofd te zien, waar voor andere landen zijn geplaatst Eiken stap dien andere landen nemen in de richting van r Gevoelt gij U grieperig? Akker’s Abdijsiroop zal U helpen, maakt de slijm los, werkt ver zachtend en genezend. Akker’s Abdijsiroop is de vyaud van Griep of Influenza. Koopt heden nog een flesch. daar uil Smyrna aangekomen dedeelen, lat de bladen een opi van de reserve lichtingen 1313 pens. Gerekend naar de Europeesche jaar telling is hiemede bedoeld lichting 1899 Naar zy verder mededeelen, zyn van de lichting 1314 de artillerie en bel geneeskun dig personeel en de telegrafisten reede onder de wapenen, benevens de reservelicbtingen 1317, 1318 en een gedeelte van de reserve- lichting 1319, terwijl versterkingen en oor logsmateriaal des nachts naar de fortificaties by den ingang van de Golf van Smyrna wor den gebracht BEN BRlTSCH-tuRKSCH GARANTIE- VERDRAG? Volgens een telegram uit Cons tan tinopel gelooft men aldaar, dat GrooVBrittannië aan Turkije een garantieverdrag van langen duur met economische voordeelen heeft aan geboden, indien Turkije met de Moeoelgrena, zooals die door den Volkenbond is vastge steld, accoord wil gaan. VERKIEZINGEN IN ZWITSERLAND. Na de jongste verkiezingen voor len kan- tonraad van Zfirich, die met 37 leden vermin derd is, zal deze als volgt zyn samengesteld: burgerpartij 132 leden, d.i. een verminde ring met 36, socialisten 84, vroeger 80, en communisten 4, vroeger 10. De kantonraad van Bazel zal zijn samengesteld uit 70 leden der burgerpartij, vroeger 68, 38 socialisten, vroeger 46 en 22 communisten, vroeger 16. DE MECKLENBURGSCHE REGEER1NO. De Mecklenbugsche regeering is in le zit ting van den Landdag van gisteren door verwerping van bel gestelde votum van ver trouwen met 37 tegen 23 stemmen ten val gebracht. Voor stemden de D. Nationalen en de D. Volkspartij en tegen de Communisten, Nader wordt gemeldt, dat Amerika tegen- spreetk, dat met Frankrijk overeenstemming zou zijn bereikt inzake de schuld. MILITAIRE BEDRIJVIGHEID IN TURKIJE. De „Times” verneemt uit Athene, dat al- --a--1-reizigers me- >roep bevatte» van alle wa- gelegd. Lingbeek zich ge noodzaakt, zijn eerzuchtige plannen uit het hoofd te zetten. Er zijn geen eontnnten genoeg op ta fel; de verschijning van het dagblad gaat niet door, de huurplank is weer aan het kantoor geslagen. Dat beteekent dus geen hooge hoed voor den bescheiden Hbedemakers-leer- ling, maar wel, wat de Vlamingen noe men, een leelijke „buis'zegt „De Maas bode." ging. Zy bad zich boog opgericht en balde dreigend de vuist met den fynen kanten zak doek. „Weet u wel, moeder, dat de Hallwey- diamanten mede moeten gaan, wanneer Lin- ttis baren vader begeleidt?” Een onmerkbaar bittere glimlach krulde graaf Egon’s fraai ge bogen lippen. Zyn oogen daarentegen schit terden lu onverholen spot, zy waren vluchtig langs de seboone gestalte gegleden, die zich zoo bereidwillig en als om hulp vragend te gen den grijzen woekeraar had geplaatst. „Hoho!" Gravin Stephanie steunde de hand vaster op de tafel „De liamanten behooren ons, de schat is ons familiegoed, hoe komt die daar dus aan de diamanten?" „Graaf Nicolaus heeft ze rechtsgeldig aan zyn eebtgenoote gravin Elisabeth vermaakt en Lindis is hare erfgename.” „Wat gaat ons het testament van een waanzinnige aan? Ik laat my niet dupeeren, zeg maar eens zelf, Egon, welke rechtskracht kan zulk een testament hebben. En dan is nog de groote vraag of het document niet vervalscht en ondergeschoven is. De vondst zelve was toch hoogst raadselachtig en ging, met zonderlinge omstandigheden gepaard. Geef je dus geen moeite genoeg hieroverl” „Ja genoeg!” Zoo scherp en toornig had graaf Egon nog nooit gesproken. ,Jk erken uw wensch als zeer natuurlijk, dat gy uw dochter reeds nu terugeischt”, sprak hij ver der tot Kemper gewend, „maar nog is zij men er zich dui- iat de situatie uiter- aigemeen verlan- t, dat het kabinet nog steeds gelooft, dat met medewerking van alle partijen en met de bereidheid om de si tuatie te aanvaarden zooals zij is, een pitweg gevonden kan worden. gevange proefde Daarom had hij aan zijn sim] blaadje niet genoeg, de C Staatspartij zou moeten beschikken, waarvan hij Da. Ling beek de opperste leider zou worden. Met veel reclame werd aangekondigd, dat het dagblad eerstdaags verschijnen zou. Aan den N.V. Voorburgwal was be reids een kantoor gehuurd, en reeds twee proefnummers waren moeizaam samengesteld. Maar nu blijkt, dat er veel geschreeuw was aan de markt, maar weinig wol; de broeders hielpen maar matig mee om zoden aan den dijk te zetten. Er werd werd druk gekakeld, maar er werden geen eieren gelegd. En zoo ziet vader Lingbeek zich ge- NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD geschoten. Van de 400 slaagden slechts vijf er in te ontsnappen. EEN DRAADL00ZE CHEQUE. Ofschoon slechte een foto, welke per radio uit Ixmden was verzonden, beschikbaar was, heeft de Bankers Trust Company te New York een cheque uitbetaald van 1000 dollar, getrokken door den president van de Radio Association of America, die thans te Londen vertoeft. Dit is de eerste keer in de geschie denis dat een dergelyke betaling geschiedt. EEN HELDIN DER ZEE Door haar buitengewoon moedig en vast beraden optreden heeft een Engelsch meisje miss Foy Quiller-Couch in de haven Fowey (Cornewall) drie matrozen het leven gered. Deze matrozen waren een uitstapje gaan ma ken in een zeilbootje. Toen zy buiten de ha ven kwamen Meek de zee ruw, en de gevaar lijke stroomingen, waarmee de matrozen niet bekend waren, dreven, hun bootje naar de rotsen, de meest-gevreesde van de geheele Miss Queller-Couch zag bet gevaar, waarin de matrozen verkeerden. Zij bedacht zich geen oogenblik, sprong in een motorboot, en vloog de haven uit. Zij slaagde erin, voor langs de bedreigde boot te komen en den mannen een touw toe te werpen. Maar toen begon bet zwaarste werk. De zeilboot, die voortdurend dreigde te kapsjj- zen moest in veilige haven worden gesleept Het werd een gevecht tegen de zware zee en de snelle stroomingen. Maar onverschrokken begon het kloeke meisje de langdurige wor- stelling en eindelijk slaagde zij erin de haven te bereiken. Een opgewonden menigte sloeg aan den wal de redding de drie matrozen gade en juichte de dappere redster geestdriftig toe. «8. „Voer hem hier heen”, beval graaf Egon kortaf. Eea minuut later stiet Lindis een zachte kteet uit Haar vader, de woekeraar Kemper, stond voor de ontbijttafel onder de eiken. „Papa, papa!" Zy vloog naar hem toe en reikte hem de hand. „Hy vatte hare rechter. ,Jk groet je myn dochter!” zeide hjj. Kemper’s gestalte was meer gebogen dan vroeger, zjjn haar was geheel vergrijsd. Hjj wendde zich tot den graaf, nadat hy de aan wezigen vluchtig gemonsterd bail. „Ik ben bier gekomen om myn kind naar huis te ha len. Gister heb ik de kwitantie voor de be taalde schuld geteekend en tevens van den notaris vernomen, dat ge de inleidende stap pen voor de echtscheiding gedaan hebt Tot dat de laatste pfennig betaald is, hebt ge ge- regd, en heden is het die dag. Welaan, thans wil ik u den geesel afnemen, dien ik u op den nals geladen heb, om ook mijnerzijds myn woord te houden.” goed, neem het schepsel maar medef zij is in waarheid de geesel van ons huls ge worden, zy conspireerde achter myn rug en voerde tot allerlei ontdekkingen!" krjjschte de oude gravin, in de hevigste gemoedsbewe- A.MERIKA’S WERELDPOLITIEK. Ou een banket der Associated Press hield 4e Amerikaanache minister van Buitenland- iche Zaken een rede, waarin hy zeide, dat de Amerikaanscbe regeering gaarne een overeenkomst tot stand zou zien komen, wel ke het werk zou voltooien, dat in 1921 te Washington begonnen is, daar bet gevaar be staat van een wedstrjjd in bet bouwen van kruisers en andere oorlogsschepen, die niet vallen onder ie bepalingen van bet verdrag van Washington. Elke stap in de richting van ontwapening, hoe klein ook, aldus minister Democraten, Sociaal Democraten en Voelki- sohen. Nadat de zitting een uur geschorst was ge weest, verklaarde Minister-President Freiherr von Brandensteia, dat het Kabinet besloten had af te treden. De D. Nationalen en de D. Volkspartij stelden daarop ontbinding van den Landdag en het uitschryven van nieuwe verkiezingen voor. De Sociaal-Democraten gingen met dit voorstel mede. ROME’S STICHTING HERDACHT. Italië herdacht gisteren den stichtingsdag van Rome. De bladen wydden lange artikelen aan dit feit. In alle steden zullen fascistische sprekers van de glorie van het moderne Ita lië getuigen. Volgens een bericht uit Peking heeft Tsang tso Lin de terugroeping van den Sov- jet-gezant geëischt, omdat deze zich zou hebben schuldig gemaakt aan opruiing van Cbineeeche studenten tegen de regeenng. In den Pruiatecben Landdag stellen Je communisten voor om op te komen tegen het standpunt van den ryks-minister van justi- „Hel U ch un oeiyden met den ouden, zio- kelyken man, die zoo vurig naar zijn ongeluk kig kind verlangt, wuartoe de kwelling voor allen verlangen, het is toch niet de lieyie die u bezielt”, verzocht Kemper zacht en kalm. „Hebt gy medelijden met my gehad?” hoon de de graaf. „Is het niet eenvoudig vergel ding, wanneer ik thans zoo handel?” „Denk toch <>m myn arm kind.” „Hebt gy nagedacht, toen ge ons tot den noodlottige:, stap dwongt? Oog om oog en tand om tand. lindis blijft bij my, tot aan Let tijdstip, dat ik u reeds noemde.” „Graaf Halhvey, er kuuueti jaren verstrij ken eer de scheiding uitgesproken is. Het node zoek van zulk een zaak vercischt veel tyd.” „Ik kan er niets aan doen.” „Mijn dochter zal niet vrijwillig by u wilion blijven.” „Neen en duizend maal neen.” Bezwe rend hief Lindis de hand op. Een piotsclingo bleekheid overtoog Egon’s zoo even nog gloeiend gezicht. „Eu toch zult ge blyven, geeu minuut vóór den tijd zai ik je laten gaan. Zoek maar gerust recht, wan neer gy meent, dat ik in myn onrecht ben.” „Liever zou ik de muren van dit kasteel willen zien instorten, dan dit te moeten aan- hooren", schreeuwde gravn Stephanie. „De schande is te groot, bij is waanzinnig evenals zyn oom Nicolaus.” ehen. EEN MOHAMMEDAANSCH CONGRES. De koning van den Hedsjas heeft aan de geheele Mohammedaansche wereld uitnoodi- gingen doen toekomen, om deel te nemen aan bet Mohammedaansche congres in den Hedsjas. Het centrale comité van het Kali faat, dat de Mohammedanen in Britecb-India vertegenwoordigt, beeft besloten de uitnoodl- ging te aanvaarden. In verband met de godsdienstige relletjes (o.a. in Calcwtta) en de betrekkingen tu— schen Mohammedanen en Hindoes, stelt het Kalifaat voor met den leider der Hindoes te eonferecren. Voor het geval een vriend schappelijke oplossing niet mocht worden ge vonden, stelt het comité voor een program op te stellen voor de verdediging der Mohamme danen. FRANKRIJKS BETALINGEN AAN DE V. S. Naar gemeld wordt, zyn de Franeche ge zant te Washington, Béreuger, en de Ameri- kaansche minister van Financiiën, Melk», ten aanzien van de consolidatie der Franeche schuld Jot overeenstemming gekomen. Frankryk zal ongeveer de helft betalen van het voor hoofdsom en rente verschuldigde. Het aecoord voorziet in betrekkelijk geringe annuïteiten gedurende een klein aantal ja ren, met toenemende stijging der bedragen over een periode van 62 jaar. In een her ziening van Frankrijke betalingscapaciteit is eveneens voorzien. Gedurende de eerste jaren zullen de beta lingen vermoedelyk niet ver boven de twintig millioen dollar komen, die Frankryk thans reeds voor de aangekochte oortogsvoorraden betaalt. myne echtgenoote en als zoodanig verlaat zj) myn huis uiet vóór en aleer de scheiding Is utgesproken, zoowel door de kerk als door het gerecht.” „Bewillig daar niet inl” riep de gravin-moe der in de hevigste opwinding. „Gij hebt bet recht, ja, het is uw plicht, om uw kind tegen vernederingen en beledigingen te bescher men, zy is hier aan beiden bloot gesteld. Gij zoudt een gevoelloos vader zyn, indien ge duldt, dat zy bier nog langer bleef. Neem haar mede, ik gebied het u.” Welk een wildheid was er toch in de gra vin gevaren, ide haar als ’t ware beven deed. Geheel buiten zich zelve wrong zy zich de baudenè Ja, wat voor akelige spookbeelden zagen hare scherpe oogen dan wel op den achtergond van dit ongelukkig huwelijk-, dat zy het uitschreeuwde en als vertwijfelend zich de klecren stuk trok. Met ontzetting staarde Lindis naar de ver toornde onvertoenlijke vrouw heen en drukte zich beangst tegen haren vader aan. „Neem my mede", smeekte zij op doffen toon, „zy is zoo vreeselk in haar haat." „Wanneer de graaf zyn toestemming niet geeft, mag ik je niet wegvoeren, mjjn kind; hy heeft de eerste rechten op je, alleen de bewijzen, dat hy je mishandelt en beschimpt, zouden my een hooger recht inniimew.” „Hij heeft het gedaan en ik zal het voortaan doen, dagelyks steeds, waar ik er slechts de gelegenheid toe vind!" riep de De Franeche bladen wyzen er op, dat de nieuwe styging der buitenlandsche wissel koersen uitsluitend aan speculatieve opera ties moet worden toegeschreven, daar de bu- grooting in evenwicht is en de vrijwillige in- sohryivingen blyven binnenkomen. De Italiaanscbe vloot is by Malta aan gekomen, waar zy door de Engelsche vloot werd verwelkomd. Er werden feesten ge vierd, welke zich door groote geeeetdrift ken merkten. De politie te Weenen heeft de vertoo- ningen van zoogenaamde hongerkunste naars verboden. De Berlijnsche correspondent van de „Daily Mail” (Parijsche editie) beweert in zage te hebben gehad van een memorandum van prof. Quida, over een geheime militaire organisatie in Duitschland. Graar Skrzynski heeft gisterochtend aan de partijleiders en daarna aan den minis terraad meegedeeld, dat hy met het geheele Poolsche kabinet af zou treden. Om één uur beeft hy zich daarop naar den president der republiek begeven en officeel bet ontslag van de regeering, ingediend, wat de president echter weigerde te aanvaarden. Mussolini liet te Angora officieel de ge ruchten over agressieve bedoelingen van Ita lië tegenspreken. De hertogin van York heeft gisteren het leven geschonken aan een dochter. De Engelsche koning en de koningi kwamen gisteren uit Winsor te Londe om hun eerste kleindochter te zien. Te Londen zyn vijftig saluutschoten gelost ter eere van het prinsesje. De gebeur tenis maakte ook groote belangstelling on der het publiek gaande, bij hetwelk de moo- Nederlandsche gezant heeft als datum van diplomatique de politie-autori- verzoeht, alle mogelyke maat re ien te nemen ter bescherming van het leven en de eigendommen der vreemdelinge^. De storm, die Dinsdag boven Japan heeft gewoed, heeft op verschillende plaat sen branden veroorzaakt. Twee fabrieken en 20 slachtoffers, terwijl 60 visscliers vaart ui- 600 buizen zijn verwoest. Er zijn meer dan gen vermist worden. De Belgische regeering beeft haar leed wezen aan de Italiaansche regeering betuigd, naar aanleiding van het gebeurde te La Lou» vière, waar baldadige jongelieden een pop, Mussolini voorstellende, hebben verbrand. De Berlijnsche politie, vernam gister middag, dat een groote bende inbrekers cn dieven bijeen was gekomen in een beruchte kroeg in het centrum van de stad. Het lo kaal omsingeld en niet minder dan 40 lieden werden per vrachtauto naar een nabij gelegen bureau van politie gebracht. Dinsdag is een aanslag gepleegd op den afgevaardigde Langer van de.radicale volks partij. Langer werd ernstig gewond. In de omgeving van Amiens staken twee landloopers een vuurtje aan om bun maaltijd te bereiden. Door de hitte ontplofte een naast hen liggende granaat. De beide personen wer den op slag gedood. In verband met de verhoogmg der taier- prijzen hebben de W eeneche eigenaars van hotels en restaurants besloten. Maandag aa. geen bier meer te tappen. De Amerikaanscbe Senaat beeft de schuldenregeling met Italië goedgekeurd. -- ZOMERDIENST SPOORWEGEN. In het orgaan van de R. K. Handelsreizl- gersvereeniging „St. Christoffel" wordt mee gedeeld, dat o.m. de volgende verbeteringen m de zomerdienstregeling der Ned. Spoorwe gen zeker zullen worden ingevoerd. Trein 2132 van Alkmaar zal te Amsterdam C.& aansluiting geven op trein 1665 naar Hilversum. Trein 2132 aankomst Amsterdam 6.25, vertrek trein 1665 5.35. Op bet baanvak AlkmaarHoorn wordt ingelegd trein 791, vertrek Alkmaar 3.08, aankomst Hoorn 3.52. Aansluiting wordt gemaakt te Amsterdam van trein 220, aankomst Amsterdam C.S. 4.06 op trein 2133 vertrek Amsterdam naar Uit geest 4.16. DE A.S. ARBEIDSCONFERENTÏE. Evenals verleden jaar, gaan er ook thans verschillende geruchten, betreffende het voor zitterschap van de a.s. twee Arbeidsconferen- ties, die te Genève'in Mei en Juni zullen plaats hebben. Aangezien men reeds ver scheidene jaren mgr. Nolens genoemd heeft, wordt bet hier niet uitgesloten geacht, dat de eerste Nederiandsche gedelegeerde dit jaar met de leiding der eerste conferentie, welke 26 Mei geopend wordt, zal worden belast. Deze conferentie zal zieb bezig houden met algemeene arbeidskwesties terwijl op de twee de conferentie uitsluitend vraagstukken, be treffende den artrdd in de zeevaart behan deld zullen worden. Voorts verscheen het eerste nummer van eau nieuw blad, ,X-e Forge Annate”. Dit nummer bevat een door Mussolini ondertee- kenda boodschap, die met de volgende tirade eindigt; r*e tjjden zyn Hjzonder gunstig voor de hervatting onzer militaire activiteit, gunstig voor ons, soldaten en gunstig voor alle Ita lianen, die waardig zyn zich Italianen te noe men. De overwinning van Vittoria Veneto (de laatste slag uit den wereldoorlog tussehen Italianen en Oostenrijkers) is niet het doel, doch slechts de eerste stap naar een nieuw doel geweest.” DE BANKBILJBTTBNZWENDEL. In de gisteren gehouden Hongaarsche Na tionale Vergadering beeft de premier Bete len de beschuldigingen verworpen, welke door Palavicini zijn geuit. Bethlen verzekerde dat Nadossy ontslagen te, zoodra zijn mede plichtigheid aan de valsche-francs-affaire be kend werd, zoodat hy dus aan de instructie absoluut geen deel heeft genomen. Het is verder niet bewezei^ dat de voormalige po- litie-chef een rol heeft gespeeld by de ver valsching van Ceehoslovaaksche bankbiljet ten. HET ENGELSCHE MIJNCONFLICT. De mijneigenaars hebben gisteravond de nieuwe loon voorstel len aan de mynwerkers- afgevaardigden doen tqpkomen, De voorstel len rijn gebaseerd op het principe, dat in bet geheel geen steun vaa de regeering verkre gen wordt, dus volkomen volgens de huidige draagkracht van de industrie. De voorstellen zyn tweeledig. Een schema te gebaseerd op de handhaving van den hul digen werkdag van 7 uur en de loonen, die op die basis door de eigenaars berekend zjjn, z^n aanmerkelijk lager dan de thans gelden de. De volgens het tweede schema berekende loonen, gebaseerd op een werkdag van 8 uur, toonen groote verschillen met die van het eerste sdiema. De eigenaars hebben duidelijk te kennen gegeven, dat bun voorstellen als een basis voor onderhandelingen bedóeld zyn, en geens zins als een ultimatum. In regeeringskringen gaf i delyk rekenschap van, dat mate delicaat is, doch het' gen naar vrede, is zoo sterk, U|«y QE PERS I beperking der landmacht, zullen wy toejul- Ds. Lingbeek voelde zich na zijn tnumf op het Gezantschap machtig en sterk, Nederland had bewezen, toch in over* groote meerderheid een Protestantsche natie te zijn. Dit was de vrucht van zijn actie in zijn weekblad „Kerk en Staat", waarin hij niet ophoudt van zijn groote persoonlij ke verdiensten in deze aangelegenheid te gewagen. Hij was-zoo wat de redder des vader lands, hij die zich den eenvoudigen leer ling noemt van Dr. Hoedemaker. 't I* hem gegaan als Chaatecler, die zich inbeeldde, dat hij door zijn gekraai de zon deed opgaan. Ds. Lingbeek stelde zich nu voor, na dit eerste en groote succes, de verdool de Protestanten, die nog in coalitiewaan gevangen zitten, weer op de oude be proefde paden terug te voeren n simpel week- Gereformeerde over een eigen dagblad

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 1