MEWROUW! C. HUBERTS LINDENLAAN 48 ALKMAAR Fa. Maker Swart Hlkmaarsche Ulasch-, üianS' en Strijkinrichting „De Hoop'’, It Baangracht Schoorsteenmantels Speciaal adres voor Goedkoop Timmerhout waarbij groote partij HEKPALEN 6 voet A 17 cent Kippengaas, Puntdraad, Asphalt, bij Sluit op Zondag Telephoon 939. ejn Heerenkapper Dames Alkm a s SoRcurrnraidi prilzen. In alle soorten Marmer. Payglop 23, J. RUS. Heiloo, Kousen - Handschoenen - Wol - Dameshandwerken „Het Handwerkhuit” f I Hlkmaar Til. Ki. 1177. W. VHN WEERT - HLKMHRR Langesfraat 03 Telefoon 744 V. W KJ Hl 11} Telephoon 700. Speciaal adres voor Blouses, Overhemden, Boorden, Man» chetten, fijne Onderkleeding. Alles wordt gratis gehaald en bezorgd. 1.— 0i BELEEFD AANBEVELEND, t Voor het heiligdom van Eerherstel. Steenhouwerij - Hlkmaar. Kennemersingel b. d. R. K. Merk. In verschillende uitvoeringen. ■fAp I BURGERBRUG. Zijt gij vroegtijdig grijs? Laat Uw baar verven met „Loréal” onder garantie. Hebt gij dun of kort haar, wendt U tot one. Soliedst en vertrouwd adres voor alle soorten Haar werken. Tevens alle «oorten Kappentoertjes. <7 Alle papierwaren zooals Winkelzakken, Inwikkelpapier, bedrukt en onbedrukt, Pakpapier aan rollen en vellen enz. Goncurreerende prijzen. Enki^uizen. Di. 7 uur Meisjesteongregatie Do., Vr. en Za. Lof. LANGENDIJK. overt kinderen; half -:oc Totaal f 4411.68 voor en Paschen. De H.H. 10 uur. Heden col- uur de ALBUM OP AANVRAAG. biechtfióoren uur gez. Huwehjksm C. Immink. Za. van 3half 5 8 biechthooren. Rlatwarkar, Oudagraoht 181 BET ADRES voor alle «oorten RIET MEUBELEN en MANDENWERK Speciaal adres voor onbekh Wieaen en Luiermanden. TTBB WARMENHUIZEN. Zo. de H.H. Missen te 7 en 10 uur, Juist iels voor UI Z. H. de Paus heeft een vollen aflaaf verleend voor elk de r vijf Vrijdagen, welke het feest van het H. Hart vooraf', gaan, mits, men na gebiecht te hebben, op elk dier dagen communiceere en bid- de tot intentie van Z. H. den Paus. De eerste dier vijf Vrijdagen valt op 7 Mei a.s. uur Hoog- en van half 6half van de H. Familie, uur biechthooren, 7 uur BEEMS1ER. V Zo. collecte voor kerk en pastorie; half 8 ring tronaat; 7 uur gr. Patronaat. Vr. 7 uur ges. fl. MIs voor ae lev. m QWHi leden van het Genootschap van het H. Harti 7 uur Lof en preek. Za. voor Nicolaas Zuurbier en Wilha. de Waard; van 48 uur biechthooren. Vr. eerste Vrijdag." Communie-uitreiken om half 7, half 8 en half 9. waarna de gezongen H. Mis met akte van eereboete; ’s avonds 7 uur Lof met de oefeningen van de Meimaand, waarna lied 46. Dl. *e morgens na de H. Mis van half 8 plaatsen verkoop. Zo. voor Pastoor Nuijten; 10 uur voor de Parochie. *7 Ma. half 8 voor Antoon Nipshagen. Di. half 8 voor Jan Langedjjk, Aaltje v. Berkel en overleden kinderen. Wo. half 8 voor Anna Schuit. Do. half 7 voor Gerrit Bijman, Caecilla Rui ter en overleden familie: 7 uur gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. Vr. half 9 voor Cornells Vlaar. Za. half 8 voor Klaas Schouten en Catha. Besselfng en Jan Corps en overleden kinde ren; 10 uur voor Sjjvert Commandeur, Antje Come en overleden kinderen. Mei, bijzonder toegewijd aan de ring van de Moe Maagd Maria. Zo. a.s. 4e Zondag na Paschen, 7 1 de Vroegmis, half 10 Hoogmis, 2 uur Vespers. In de week de H.H. Missen te half 8 en 8 uur. Voor en onder de H.H. Missen uitrei king van de H. Communie. Voor en onder de H.H. Missen bestaat gelegenheid om te biechten. Za. half 12 gelegenheid om te biechten voor de kinderen. Za. middag van 35 uur en van half 67 uur voor de andere parochianen. Zo. morgen bij hooge uitzondering, zoomede voer diegene die verafgele gen hunne woonplaats hebben, biecht hooren Cat. voor de meisjes in de zusterschool bij den Kapelaan. Zo. Cat voor hen, die van de school af zijn. De gebeden worden verzocht voor Geertje Konijn, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Pieter Bosman, die in den Heer is overleden DE WHEERE (ABBEKERK). Zo. hedeu onder beide H.H. Missen collecte met open schaal tot steun voor het Bijzonder Katholiek Onderwijs in ons bisdom: na de Hoogmis het gebed ter eere van den H. Xa- verius, voor de bekeering der heidenen: 1 uur Catechismus; 2 uur Vespers met Rozenhoedje waarna lied 53; gedurende deze week Cate chismus volgens gewoonte. Zaterdagmiddag van 35 en 68 uur ge legenheid om te biechten. Deze week eiken ochtend na de H. Mis van half 8 de oefening van de Meimaand, behalve Donderdag en Vrijdag. Do. ’s nam. biechthooren van 35 en van 68 uur. oegmis; 10 uur Hoogmis; half 3 vergade- ig H. Familie, afd. vrouwen; 6 uur kl. Pa- Ma. de H.H. Missen te half 8 en kwart over 8; biechten voor de jongens, die Dins dag onder der H. Mis van 8 uur zullen Com- municeeren. Di. de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Wo. ’s avonds half 8 vergadering der H. Familie, afd. mannen; de eerste H. Communie is niet 5 Mei, maar Donderdag 6 Mei; de H.H. Missen te half 8 en kwart over 8. Do. Ie H. Communie der kinderen; de ge zongen H. Mis ten 8 uur, waaronder de Kin- dercommunie: de kinderen moeten kwart vóór 8 aan de Pastorie zün; de le H. Mis te half 7. Za. van half 4—half 5 en van half 7—half 9 gelegenheid om te biechten; half 8 Lof ter eere van O. L. Vr. van Lourdes. Maandag, Dinsdag en Woensdag oefenin gen in de kerk voor de le Communie-kinde- ren. Kinderen, die in de school aan de Vol- gerweg onderricht hebben gehad, zullen die 3 dagen vanaf die school aan de Volgerweg meteen rijtuig worden afgehaald en terugge bracht, wanneer ze tenminste niet met an deren meerjjden kunnen. Op den Communie- dag zelve moeten de Ouders zelf hun maat regelen nemen. f 4396 x 1450 ’T ZAND. Zo. de H.H. Missen te half 8 en 10 uur, half 3 Vespers. Wo. 9 uur gez. Maandstond voor Pe trus Schilder. Vr. 1ste Vrijdag van de maand, te 8 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Hart. Za. middag van 58 uur biechthooren. Zo. 7 uur de Vroegmis; half 10 de Hoog mis: 2 uur Lof met Rozenhoedje; de verga dering van de 3de Orde wordt uitgesteld tot den volgenden Zondag. Ma. geen H. Mis en geen uitreiking van de H. Communie. In geval geestelijke hulp noo- dig mocht zijn, richtte men zich van Zondag middag tot Maandagavond tot de Eerw. Pas toors van Tuitjenhorn en Schoorl. Wo. 9 uur gez. Huwelijksvoltrekking van Petrus Jongcjan en Anna Joanna Koortens; 7 uur Meimaand-Lof. Do. gelegenheid om te biechten voor de kinderen tussohen de schooltijden, voor de volwassenen vóór en na de H. IMs. Vr. le Vrijdag der maand; de H. Commu nie wordt uitgereikt te 7 uur, half 8, 8 uur en onde de gez. H. Mis van 8 uur;’s avonds 7 uur Lof met Litanie van het H. Hart. Za. gelegenheid om te biechten van 34 uur en van half 77 uur en na het Lof van 7 uur. Zo. collecte voor het Retraitehui® te Ber gen. ANNA PAULOWNA. Zo. 4e Zondag na Missen te half 8 en lecte voor de schulddelging der ketk, 3 uur Lof itaet Rozenkrans, daarna de naleering. Do. na schooltijd komen de kinderen biechten. Vr. 1ste Vrijdag van de maand. De kinderen moeten half acht in*de kerk zijn. Za. van 58 uur biechthooren. ASSENDELFT. Zo. 7 uur H. Mis met onderrichting; 10 uur Hooginis met prediktaie; half 2 Cat.; half 3 Vespers. Ma. half 7 H. Mis bij de Eerw. Zusters; 8 uur in de kerk. Di., Wo., Do., Vr. en Za. de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Vj. 8 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Hat. Za. van 48 uur biechthooren; dagelijks om half 7 en half 8. Di. half 8 Congregatie voor de mannen. Wo. half 8 Lof ter eere van den H. Joseph. Vr. half 8 Lof ter eere van het H. Hark Za. 7 uur Lof ter eere van Maria. Catechismus volgens gewoonte. Eiken avond in de Meimaand om half 8 Maria-oefening. 3e Lijst onder bescherming van de H. Joseph. Vorig bedrag Comité van actie Van een pl. Communicant voor het nieuwe altaar, ter eere van de H. Margaretha Maria EGMOND BINNEN. Zo. 7 uur voor overl. fam. Admiraal en Koper; half 10 voor de Parochie; 1 uur Cat.: 2 uur vergadering 3e rde; 7 uur Maria-Lof en preek» r Ma. 8 uur gez. H. Mis uit dankbaarheid. Di. voor Gerrit Boendennaker en Grietje Kabel. Wo. 9 uur plechtige gez. Huwelijksmis voor Gerardus Andreas de Wit en Maria Catha. Groot. Elders: voor Geertrtiida de WitZuurbier; half 3 vergadering 3e Orde aan de Pastorie. oD. voor Jacoba ValkeringNoort; van 46 uur gelegenheid om te biechten. WOGNUM. H. Hieronymus. Zo. 4e Zondag na Paschen; half 8 de EL Mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de Parochie; half 10 voor Jan en Cathariné Bleeker. Ma. half 8 voor Klaas Groen er. N eelt te Verduin; 8 uur voor Cornelia Bos en Maart ft Verduln. Di. 8 uur voor Pieter WennipsSmit en beider Ouders; half 10 gezongen H. Mis mei Veni Creator bij een Huwelijksinzegening. Wo. te half 8 voor Maria van Diepen; 8 uuz voor den Z.Eefw. Heer Adrianus Vergeer. Do. te half 8 voor Nicolaas Veeken en Ca* tharina Op den eKlder; 8 uur voor Simdft Commandeur. Vr. 8 uur voor Mevr. Cornelia Commap, deur; 9 uur gezongen.H. iMs to Intentie van een 50-jarig nuwalfjk. Za. in het St. Agnesgesticht, ter eere van den H. Gerardus Majella, tot zekere intentfr) 8 uur voor de familie Hoogerwerf—Dudink. Zo. half 8 voor Cornelia van Berkel, Joan* na Maria Kieftenburg en overl. kinderen; half 10 voor het geestelijk en tfldeUJk welzijn van de Parochie. Zo. heden le Zondag der maand; onder dn H. Msisen schaalcollecte voor de sieraden der kerk; van half 2 tot 2 uur aanbidding 2 uur Vespers. Di. *s nam. moeten de kinderen kornet) biechten, die hu» eerste H. Communie zullen doen; 8 uur de jongens en 4 uur de meisjes. Wo. ’s morgens te 8 uur gesongen H. MU waaronder de eerste H. Communie der kinde ren; ’s avonds Meimaandlof. Do. van 57 uur biechthooren. Vr. eerste Vrijdag der maand, toegewjjd aan de vereering van het Goddelijk Hart van Jezus; ’a morgens te 8 uur een stille H. MIs en te 9 uur gezongen H. Mis met Ven! Cresx tor, b(j gelegenheid van een gouden huwe- Ifjskfeest; ’s avonds te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met Litanie en toewijding aan het H. Hart van Jezus. Za. 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd) van 8half 5 en van 5—7 uur biechthooren. Zo» schaalcollecte voor het Seminarie te Warmond. kwart over 1 Cat., 7 uur Lof. Ma. half 7 in de Kapel. Za. van 48 uur biechthooren. lederen avond half acht Marialof met Rozenhoedje. Do, van 57 uur biechthooren. Vr. 1ste Vrijdag der maand, 6 en 7 uur uitreiken van de H. Communie, kwart voor 8 gez. H. Mis. OBDAM. Zo. plechtige H. Communie der kinde ren, kwart over 7 Vroegmis, kwart voor 10 Hoogmis, half 3 Lol. Do. van 5-6 uur biechthooren, te 9 Zo. 7 uur Vroegmis: 10 uur Hoogmis nut preek door Pastoor R. J. van Noord. Onder werp: Waarom het goed was, dat Jezus heen ging Hoogmis Cat.; 3 uur Tnkleeding ën professie vóór de Derde Orde met toespraak; 6 uur Lof met preek door Kapelaan J. P. van Kou ten. Onderwerp: De schoonheid der Mei maand. Di. de H.H. Missen te 7 en 8 uur; de laat ste gezangen, om God te danken voor de eindelijke totstandkoming onzer jongens- school. Wij verwachten vele heilige Commu niën en een stampvolle kerk; 10 uur r’ech- tige inzëgeniiur der nieuwe school; 11 uur burgerlijke inwijding. Do. van 67 ntir hiechthooren: 7 uur Lof met Meimaand-oefening. Vr. Eerste Vrijdag der maand, toegewijd aan het Allerheiligst Hart: 7 uur gezongen H. Mis; 7 uur Lof met toespraak door Pastoor Th. J. v. Noord. Onderwerp: „Onder Zijne vleugelen.” Za. van 6—8 uur gelegenheid om te biech ten; 7 uur Maria-Lof voor de bekeering der afvalligen en onverschilligen in onze Paro chie. Zo. voorgeschreven schaalcollecte voor het gesticht „de Goede Herder” en de Meisjee- Bescherming. De H.H. Missen zijn: Zo. 7 uur voor Jan Bruin en Maart je Kok; 10 uur voor de Parochie. Ma. 7 uur voor levende en overl. leden der Broederschap van den H. Geest; 7 uur in het Zusterhuis voor Anna Nuijts en Kinderen. Di. 7 uur voor Helena WesterburgBur gers; 8 uur gezongen H. Mis uit dankbaarheid bjj de inwijding der school. Wo. 7 uur voor Maria AppelBeers en overl. fam.; 9 uur gezongen H. Mis uit dank baarheid bij een 40-jarig Huweljjks-jubilé. Do. 7 uur voor Anna Hulshof Geeve; 9 uur gezongen H. Mis voor Bruid en Bruidegom. Vr. 6 uur gez. H. Mis uit dankbaarheid bij een zilveren huwelijks-jubilé; 7 uur voor over leden ouders Bommer. Za. 7 uur uit dankbaarheid bij een zilveren bruiloft; half 8 voor Jacob Obdam en Thecla v. d. Gracht en overl. fam. Zo. 7 uur voor de Parochie; 10 uur uit dankbaarheid bij een 40-jarig huwelijks-jubilé. Heden 2 uur groot Patronaat; kwart voor 3 klein Patronaat. Do. na het Lof vergadering van het Zang koor in de bulpechool. Vr. na het Lof vergadering der belangheb benden in de schoolleering, in den Burg. Di. algemeene H. Communie der school gaande kinderen. De gebeden worden verzocht voor Maria MulBes en Getrudis BommerDanenberg, die van de heilige Sacramenten der Sterven den zjjn voorzien en voor Z.E. Heer Martinus Burks, rust. Pastoor van Leidderdorp en den Z.E. Heer Joannes Nuten, rust. Pastoor van Nibbixwoud, die in den Heer zijn overleden. In den ondertrouw zjjn opgenomen: Petrus Appel, weduwnaar van Maria Beers en Anna Zijp, 3e; Nicolaas Zijp en Catharina Appel, van Spanbroek, 3e;» Simon Petrus Goedhart en Alida Bosman, van Zwaagdyk, 3e. Drukkerij en Papierwarenfabriek „VREDRO T KALF ZAANDAM. Zo. half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Cat., kwart voor 3 Vespers. Do. 7 uur Lof en Meimaandoefening. Vr 8 uur gez H. Mis. 7 uur Lof half 8 vergaderingf^trde Orde. Za. 7 uur Lof eAxMeimaandoeiening. Zo. half acht Vroegmis, 10 mis, 6 uur Lof/ In de weel^ de H. Mis om half acht. Ma. H. Mis tn de Kapel. Vr. 1ste VrijdaS der maand, gezongen H. Mis. Za. vanaf 5 uur HELDER. O. L. Vr. Onb. Ontv. Zo. 4e Zondag na Paschen. Te 7 uur Vroegmis, half 9 de Militairen- en 10 uur Hoogmis, 1 uur groote leering en te 7-' jUur Meimaandlof ter eere van Maria met Maria-liederen. Heden te 4 uur de eerste oefening lot voorbereiding van het H. Vormsel voor degenen, die de school reeds hebben verlaten, voor de volwassenen, die nog niet gevormd zijn en voor degenen, die op lateren leeftijd Katholiek zijn gewor den. Men wordt verzocht het Congrega- tieboek mede te brengen. Ma. kwart over 4 de 2e oefening voor de schoolkinderen tot voorbereiding van het H. Vormsel. 4 Wo. 7 uur St, Josepl^of en daarna de Mariacongregatie. Do. van 6—8 uur gelegenheid om te biechten voor den eersten Vrijdag. Vr. 1ste Vrijdag der maand, gewijd aan de vereering van het H. Hart, 6 uur de eerste H. Mis ten gerieve der mannen en jongelingen, half 8 gez. H. Mis met akte van toewijding, 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met Litanie. Za. de Broederschapsmis voor dé be keering der zondaren, 7 uur Marialof met geestelijke gezangen en van 5half 9 uur biechthooren. LIMMEN. Zo. half acht stille H. Mis, 10 uur de Hoogmis, kwart over 1 Cat., 2 uur Lof ter eere van Maria met Roz., daarna H. Fam. afd. mannen. Ma. 9 uur Veni Creator en gez. plech tige H. Mis met feestpredikatie. Wo. 7 uur Lof ter eere van Maria met Rozenhoedje. Morgen, Zaterdag, begint de maand sgewijd aan de veree- :der Gods, de Allerh. ZAANDAM. Zo. de H.H. Missen te 7. 9 en half 11 uur. 12 uur Cat., 4 uur oefening van de Derde Orde, half 5 en half 6 Patronaat, half 7 Lof met preek ter eere van Maria. Na het Lof Jongelingen-Congregatie. In de week de H.H. Missen te 7 kw. over 8 en 9 uur. Ma. half 8 oefening Do. van 68 Vr. 8 uur gez, H. Mis, des avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Za. 4 uur biechthooren. 7 uur Lef.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 17