ALKMAAR. V Deugd" afd. 31 20 20 49 JW 38 28 22 30 7 48 15 21 4 Derde Katholieke Landdag. to:- A Veen, M M de drie le Prijs, H. J. CaarU 2e Prijs, Ant. de Wit. W V W M n r n w M i, A. J. de Wit i, C. H. Noome was aan i 8, le Sccr. Too- Kenter. 4e 5e fte Prijs, A. J. de Wit 7e Prijs. J. J. Kroone 8e Prijs, A. J. de Wit 9e Prijs. N. Termast 10e Prijs, A. J. de Wit 11e Prijs, Ant. de Wit 18e Prijs. - - 18e Prijs, Door mjjn woning Speelt een zonnig ücbt /k Voel m’ een kleinen koning In mjjn groeten plicht van René de Clercq, eindigde epeker lijn rede. Ook de heer van de Bilt mocht een dank baar applaus in ontvangst nemen, waarna Burgemeester Burger bet slotwoord sprak. Met het «ingen van „Aan IJ, o Koning der eeuwen” eindigde de bijeenkomst, terwjjl tot slot van den Landdag welke een zeer voortreffelijk verloop had in de parochie kerk een plechtig Lof werd gehouden. DE PINKSTERDRUKTE. Reods Zaterdag, toen het weer het beste voor de Pinksterdagen voorspelde, waren vele vreemdelingen in onie stad, op hun door tocht naar de omliggende plaatsen Bergen, Schoort en Egmond. Tijdens de Pinksterdagen concentreerde de grootste drukte, meenen wij wel. rich in Ber gen, waar het vooral den tweeden Pinkster dag 's middags en 'g avonds, ook het niet teer bestendig schijnende weer in aanmerking genomen, vrjj druk was. Waar de voor den tijd van het. jaar nogal friesché Noord-Westenwind een bezoek aan Bergen aan Zee minder aanlokkelijk scheen te naken, begaven rich' de vele vreemdelin gen voornamelijk naar de geurige bosschon. Ook in de duinen en de bosschen van de Hiedetnaatachappij tusseèen Bergen en Schoor! werd veel gewandeld. Het verkeer op den Bergerweg was seer druk. De autobussen reden af en aan en brachten vele honderden bezoekers naar Bergen en Schoort. Ook de trams vervoerden vele passagiers. Vooral op de Breelaan bij Duin vermaak, waar het een druk kruispunt is van de wegen naar Bergen en Schoort en naar de bossohen en duinen was het verkeer af en toe enorm, doch het werd door de politie goed geregeld. Al hebben de Pinksterdagen niet gebracht hetgeen men verwacht had. toch kan Bergen tevreden tijn, vooral ook, waar verschillende Plnksterganger* zich daar voor eenige dagen vestigden. OVERREDEN. Gistermorgen te ongeveer half elf Is het aoontje van den heer S., wonende Hekelstraat dat op den D|jk tietste, door een auto over reden. Het ventje, dat een groote kniewond en enkele ontvellingen opliep, werd naar het 8t. Elteabethgestloht vervoerd. Zijn toestand is op het oogenblik bevredigend. De fiets van den jongen werd geheel ver nield. Voor zoover nagegaan kan worden, treft den chauffeur geen schuld. De politie heeft de auto aan een keuring onderworpen, dooh de remmen bleken in- orde te zijn. INBRAAK. Zaterdagmiddag is op klaarlichten dag in gebroken in het perceel Nieuwlandendngel, bewoond door Mej. Wed. T. Deze was de deur uitgegaan, om een paar boodschappen te doen en van deje gelegenheid heeft een ougewenschte beaoeker gebruik gemaakt, om zijn, slag te slaan. Hij ie de voordeur inge gaan en heeft vervolgens alle kasten, enz. na gesnuffeld. Een bedrag van ongeveer 80, toebehoorende aan de weduwe en haar doch ter, was zijn buit. Hiermede waarschijnlijk niet tevreden, hteft de inbreker de achterdeur ingetrapt, om zoo doende het daarnaast bureau „Houvast” een Hier worden slechts p~ Een en ander moet tier afgespeeld hebben. De politie stelde oogenbllkkeltjk een uitge breid onderzoek in, doch zonder resultaat. Dok thans zet zij haar nasporingen voort. LICHTEN OP. Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen om 9.80 uur Hohten op. Voor rfl- en voer tuigen om 10.00 uur. POSTDUIVEN VEREENIGING „ALCMARIA V1CTRIX” De Postduivenvereeniging „Alcmaria Vio- trtx” hield Zondag 25 Mei een wedvlucht van Opening. De heer Burger opende de bijeenkomst Biet, den Christelijken groet en heette allen bartelijk welkom, in het bijzonder de spre kers en de E.E. H.H. Geestelijken. Wegens een lichte ongesteldheid was de Pastoor van Warmenhulzenn verhinderd, hier aanwezig te zjjn. Als hoofd der gemeente Warmenhuizen doet het spr. genoegen, dat de landdag hier ter plaatse gehouden wordt. Het. Katholiek leven wordt door de landdagen bevoroerd an hiervan zal het meest profiteeren de plaat» van samenkomst. Dat is ’n groot voor deel voor de parochie, maar ook voor de ge meente. Want als het zedeljjk leven ver zwakt, lijdt daar ook onder de gemeente. *t Katholiek leven is hier echter nog goed, in verband waarmede spr. wjjst op de stich ting der R.K. Meisjes- en Jongensschool. De jeugd is in ieder geval aan goede handen ioevertrouwd. Spr. zette dan uiteen, waarom de landdag pp Tweeden Piksterdag gehouden wordt. Men Men is n.l. dan veel In de gelegenheid uit te gaan, soms ten nadeel? van de ziel. Met een enkel woord leidde apr. vervol gens de redenaars en hun onderwerpen in. De onderwerpen zijn van veel belang. Het gezinsleven en *t innerlijk Katholiek leven kunnen nog veel verbeterd worden. Met de beste wenschen voor het welslagen ▼an den landdag en de hoop uitsprekend, dat deze goede vruchten mag afwerpen, besluit apr. zijn toespraak (Applaus). Gezamenlijk werd nu „Roomsche blijd schap” gezongen, waarna het woord was aan den Zeereerw. Pater Borromaene de Greeve O.F.M., die tot onderwerp had: „Van binnen uit.” Corbeil, Frankrijk. Afstand 4.75 K. M.. Ge lost om fl.80 uur. Wind Noord Helder. 4 uur 15 mln. 10 see. 4 8e Prijs, W. Godschalk 4 4 4 4 4 4 4 5 j, H. J. Caarts 5 i, W. Godschalk 5 14e Prijs. W. Godschalk 5 15 19 29 81 82 34 35 49 52 3 4 24 2fi LUST VAN R. K. ORGANISATIES TE ALKMAAR. Ned. R. K. Volksbond: Jac. Baart, Nieu- wesloot, voorz., G. van Slingerland, Baansingel 33b, seer., H. Koopmeiners Tesselschadestraat 11, penn. Secretariaat: Oudegracht 130. Afd. Gewone Leden: G. A. Keijsper, St. Josephstraat 4, Secr. Afd. Bakkersgezellen: P. Sneeke», Noor- derkade 7, Voorz., J. F. Meijer, Baan- singel 14, Secretaris. Afd. Kleernvakersgezellen: P. Verhagen, v. d. Woudestraat 47, Voorz., H. Wou ters, Landstraat 3, Secretaris. Afd. Typografen: J. N. Gejks, Baansin- gel, Voorz., J. Korver, Geest, Secr. Afd. Bouwvakarbeiders: A. Haring, Von- delstraat 21, Voorz., H. JZ. Hazes, Stu- artstraat 43, Secretaris. Afd. Spoor- en Tramwegpersoneel: H. Krielen, Stationstraat 58, Voorz., G. J. M. Velzeboer, Hoogstraat 8a, Secr. Afd. Meubelmakers, Stoffeerders en Be hangers: P. Zeegers, Baanpad 32, Voorz., H. Koopmeiners, Tesselscha destraat 11, Secr. Afd. Metaalbewerkers: H. Smorenberg, Hofstraat 14, Voorz., W. Klaver, Baan- singel 42a, Secr. Afd. Tabaksbewerkers: J. A. M. Huij- bers, Klein Nieuwland 37, Voorz., M. W. Willemse, Baansingel 35a Secr. Afd. Transportarbeiders: G. Tesselaar, Oudegracht 142, Voorz., S. van Veen, le Landdwarsstraat 21, Secr. Afd. Fabrieksarbeiders: J. Groen. Baan- Op tweeden Pinksterdag werd te Warmen huizen de derde Katholieke Landdag in Hol lands Noorderkwartier gehouden. De dag werd ingezet met een Solemneele Hoogmis in de mooie parochiekerk van War- menhuizen. Om half drie werd in de Spoorstraat een optocht geformeerd, welke met de R. K. Fanfare van Tuitjenhom voorop een tocht door nagenoeg het geheele dorp maakte, om te eindigen bij de nieuwe R.K. Meisjesschool, waarachter de Landdag gehouden werd. In den stoet, die veel belangstelling trok, wer den meerdere banieren en Vaandels meege dragen. hetgeen aan het geheel een fleurig aanzien gaf. De Katholieke Warmenhuizenaars hadden byna allen de vaderlandsche driekleur uitge stoken. welke als een vriéndelijk welkom gold voor de vreemdelingen, die heden in het Hef- tijke dorpje vertoefden. Over het weer viel niet te klagen. Wel Misten we de weldadige warmte, welke an ders om dezen t(jd pleegt te heerschen, doch het was droog. Én wat meer zegt: bijna den eeheelen middag scheen het zonnetje en Dracht kleur en leven voor de deelnemers. Toen allen op hst terrein aanwezig waren, (het bestuur schatte het aantal deelnemers op ongeveer 1200) betrad de Voorzitetr van bet Comité, burgemeester J. Burger ,het spreekgestoelte, om het openingswoord te spreken. J. J. Kuhne, Boterstraat 22, Vice- Voorz., A. Schellingen, Magdalenen- straat, Secr.. W. Bos, Houttil, Penn. Aloysins-Patronaat en Congregatie: Th. G. van Haaster, kap., Dir,, D. J, J"°,de"d?£P> Schermerweg 54, Secr., a7ï ^anna' Mient 11, Penn. Afd. Alkmaar en Omstreken van de Dioc Vereen, van R. K. Bijz. Onderwijzers in het Bisdom Haarlem: H. Ammer- dorfer (te Ursem), Voorz., J. Haak- man. Roemer Visscherstr. 22, Secr. R. K. Gem. Tooneelver. „Inter Nos", H. J. M. Haanarads, Houttil 17, Voorz., A. ter Berg, Zijdam neelleider: H. Kentei. K. Gem' Tooneelver. „Alberdinök Thijm P. J. van Kessel, Laat 129, Voorz., 'J. Haakman, Roemer Visscher straat 22, Secr. Tooneelleider: W. Vermeulen Julianastraat. Eucharistische Bond. Afd. Alkmaar. St, Dominicuskerk: P. Steph. A. Uiten- waal O.P., Dir., S. P. Kapteijn, Nieuvir- poortslaan 112, Penn. St. Laurentiuskoor: Th. J. Vermeulen, Luttik Oudorp 14, Voorz., Wil). Ver» meulen, Julianastraat Seen, A. Kloos ter, Mient, Dir. St. Dominicuskoor: J. B. J. Kock O.P., Pres., G. J. Veel, Vice-Pres., P. A. van Langen, Dir.-organist. St. Jozefkoor: Jac. Al, Koningsweg 45, Dir.-Voorz. Jongelingscongregatie St. Dominicus: Pater van Campen O.P., Dir., L. Don ders, Oudegracht 259, prgf.-generaal. R. K. Coop. Verbruiksvereeniging „Ons Doel": E. Beemsterboer, Clarissen- buurt 1, Voorz., G. du Pau, Bergerweg 44, Secr. Vereeniging „Voor Eer en Deugd" afd. mannen: S. P. Kapteijn, Nieuwpoorts- laan 112, Voorz., J. Apeldoorn, Ber- gerbout, Secr, Alkm. Zouavenbroederschap: J. Groot huizen, Langestraat Voorz., H. J. Jan sen Secr., Verdr. Oord C 78a. Dr. Ariëns-vereeniging. Afd. Alkmaar: Vereeniging tot bevordering van het herstel van Katholieke alcoholisten, Secr. Joh. Overtoom, Westerweg 98. Zitting Consulatie-Bureau: Isten e« 3d en Maandag der maand, des avonds van 8 tot, half 10, in het St. Martha- huis, Nieuwlandersingel. ST. JOSEPH-GEZELLEN VEREEN. Raad van Bestuur: Deken M. P. Ooms, Praeses; Kap. Th. G. van Haaster, Vice-Praeses, Verdr. Oord 76, A. B. Winkel, Secr., Handelskade 31, P. G. Beekman, Penn., Kennemerstraatweg 71, C. M. B. Wanna. Raad van Commissarissen: J. C. A. France, senior, Uitenboschstraat 34, P. J. Kraakman, Penn. N. W. Melker, Secr., 2e Kabelstraat 8, Onderafd. Tooneelclub „Kolping": C* Merkx, Laat 13, Voorz., J. Vreeke^ Uitenboschstraat, Secr., Leo Bakker, Laat, leider. Onderafd. Gymnastiekver. „de Tur ner.” P. Zeegers, Baanpad 32. Voorz., S. Godijn, Noorderkade 48, Secr. Onderafd. Zangvereeniging „Zanglust": A. Weisenborn, Fnidsen 86, Voorz., P. Vink, Nassauplein 30, Secr., P. A. van Langen, leider, Boterstraat. ST. VINCENTIUS-VEREENIGING. Bijz. Raad: Th. v. d. Klei, Voorz., Juli anastraat. W. Matthijsen, Penn., Ken nemerstraatweg 49, Mr. A. Dorbeck, Varnebroek, vice-voorz., A. G. Bos, Secr., Oudegracht 138. Conferentie St. Dominicus: J. Marjol, Voorz., Laat. Jac. P. de Wijs, Secr., Houttil 19. Dr. H. J. M. Hofstee, Nieuwlandersingel, vice-voorz., Ant, Schellinger, Magdalenenstr. Penn. Conferentie St. Laurentius: A. Lohman, voorz., Verdronkenoord 102. Wil. Ver meulen, vice-voorz., Julianastraat, J. Coppens, Verdronkenoord, Secr., C. v. d. Meer, Penn., Luttik-Oudorp, Conferentie St. Jozef: P. Damen, Wes terweg 9, voorz., P. Kuijs, Spoorstr. 23, vice-voorz., W. P. van Loon, Vier- Staten 1, secr., Jac. Verhagen, v. d. Woudestraat 45 I Penn. Centraal Magazijn: A. B. Winkel, Han delskade, voorz., C. Arck, Verdron kenoord 46, vice-voorz., O. v. d. Klei, Luttik Oudorp, secr. J. Bierman, Var nebroek 2, Penn., B. Hulskamp, Ach- terdam 2, inkooper. St. Vincentius-Bibliotheek: J. Bierman, voorz., J. B. Verstraeten, Verdr. Oord, secr., F. Dingerdis, Ropjeskuil, penn. Ver. van R. K. Kinderbescherming in het Arr. Alkmaar: Th. v. d. Klei. Juliana straat. J. P. J. Kraakman, vice-voorz., Verdronkenoord 104, A. G. Bos, secr., Oudegracht 138, Dr. H. J. M. dofstee Nieuwlandersingel 40, penn. Ned. R. K. Reisvereeniging, afd. Alk maar: Voorz. P. J. Oolders, Stations-, straat 73, Secretaresse Mej. A. Knup pel, Breedstraat. Penn. Mevr. M. Kra merKareis, Spoorstraat 61. Onderl. Verzekering tot verpleging van R. K. in het St. Elisabethgesticht: A. M. Middelhoff, Tesselschadestraat 2, voorz., Mevr. Stegerhoek, Baansingel 17b, secr. De secretarissen der vereeniginges worden vriéndelijk verzocht ons event»- eele veranderingen, die in deze lijst zon den moeten worden aangebracht, te wil len opgeven. nerlijk leven. Dan is het geloofsleven ooX niet duurzaam en is het oorzaak, dat velen hun geloof ontrouw worden Daardoor ook is one Katholiek vereenigingsleven gaan kwij nen. Men zocht slechts eigen winst en eigen glorie en niet van God. Tegen den mo dernen geest zijn velen niet opgewassen, omdat men miste de stevige voeding van het innerlijk geloof. Zonder de verdieping van ons innerlijk geloofsleven zal ook de propagandistische kracht van de kerk doel missen. Bekeerin- gen verkrijgt men slechts door genade, wel ke verdiend moet worden door ons geloofs leven. Meer goed doen dan ook de bidzusters, dan de leeken met klaroen en bazuin aan de lippen. Daarom zal het voor dit gev eet van groote waarde zijn, als de Abdij van Egmond weer verrijst. (Applaus). De beste apostelen zijn ijj, die rich door het genadeleven laten dringen. Ons eenige doel moet God alleen zijn. Daarvoor hebben w’e noodig de verinniging en verdieping van ons geloofsleven. De appreciatie van de din gen Gods heeft ook onder ons geleden. Men hechtte meer waarde aan geld en energie dan aan heiliging. Godsdienst vindt men mooi op een prentje, maar niet in de wer kelijkheid. Als men van de wereld niets meer te hopen heeft, gaat men tot God. Maar ook de appreciatie van de dingen der wereld is verloren en veranderd. Wjj moesten eigenlijk een haat tegen de wereld het>ben. Onze voorouders wisten de streep wel te trekken tuwchen Katholicisme en de wereld. Men sou vroeger niet volstaan met een vroegmisje. In dien tijd kon men den dag des Heeren wel onderscheiden van een genotedag en besteedde men meer sorg aan de jeugd. Het diepe Roomeche gevoel van buiten werd begrepen van binnen. laten wij dan ons geloofsleven weer ver diepen, negatief en positief. Laat «nen de godsdienstige vereenigingen waardeeren en vooral de Derde Orde van St. Frane.iecue. De fouten en feilen van de godsdienstige men- schen worden breed uitgemeten, maar de naain-Kathol leken zouden die niet heel wat meer op hun geweten hebben dan een onver togen woord? Leden van Congregatie en Derde Orde «ui len heel wat meer meebrengen dan leden van sportverenigingen. Moge dan van dezen Landdag verdieping van ons geloofsleven en segen voor de pa rochies uitgaan. De H. Franciecus heeft de wereld hervormd door verdieping van het geloofsleven en do bevordering van de lief de tot den Gekruisten Christus. (Applaus) De eindstrijd zal gaan tusschen rood en «wart. Laten wij. zwarten, zorgen, dat onze ziel blank is. Warm beval spr. het volgen van een ge sloten retraite aan. Laat men dit werk ter hand nemen. Laat volksdeugd van deze streken zich verzetten tegen de wereld, maar soepel zfjn voor de wetten van Christus. Luid applaus beloonde den spreker voor «Ijn rede. Na een korte par ze kwam de heer Ch. L. v. d. Bilt aan het woord. Deze had tot onder werp: Katholiek gezinsleven ten plattelande. Tevoren dankte de heer Burger Pater Bor- romaeus’ de Greeve voor zjjn duidelijke uit eenzetting. De grootste dank kan zijn, als wij z|jn woorden in daden omzetten. Spr. hoopte Pater Borromaeus op volgende Landdagen weer te zien. (Applaus). Tijdens de pauze speelde de fanfare nummers, waarmede zij te Wieringen prijzen heeft behaald. Rede Ckr. v. rf. Bilt. De heer Van de Bilt zal uiteenzetten waar om de bevordering van het Kath. gezinsle ven van zoo ontzaglijke beteekenis is voor de toekomst van ons gewest. De katholieke bevolking neemt procentsgewjjze het meeste toe. Noord-Holland wordt langzamerhand Roomsch. Wjj moeten zorgen dat er in de toekomst komen brave Roomsche mannen en ▼rouwen en die kunnen alleen gekweekt in het brave, godsdienstige gezin. Op den Dioc. Kath. Dag, straks in Goe» te houden, is niet zonder opzet al* onder werp opgegeven: de opvoeding van het kind. Spr. waarschuwt en passant tegen den trek naar de groote steden. De platteland bewoner, gewoon aan Gods vrije natuur, tiert niet in de musschenkooien der stad, li chamelijk noch geestelijk. De moderne geest van onverschilligheid laksheid, van lichtzinnigheid en verzet, dient bestreden te worden. Of liever men zorge voor positieve opvoeding. Op handhaving van het gezag der ouders dient strengelijk gelet te worden. Godsdienstzin en gezamenlijk gebed zijn een grondslag voor het familieleven. Daarnaast kweek? het gezin aan: versterking van den familieband, eerbied voor het gezag, gees telijk en wereldlijk, eerbied voor de grijs heid, eerbied voor de vrouw, liefde tot den aibeid, liefde tot de natuur, waarin Gods grootheid zoo schoon uitkomt voor wie die wil «ien. Daarnaast, spaarzaamheid, eenvoud en hulpvaardigheid, eerbied voor Gods heerlijke gaven. Den kinderen dient bovenal «elfbeheer- sching geleerd te worden, opdat men krijgt sterke karakters. Onze wufte wereld heeft al genoeg zwak kelingen. Spr. behandelt daarna het. geluk der groo te gezinnen uit opvoedkundig oogpunt en handelde daarna over gezelligheid thuis en de middelen, die die kwecken. Hij riep de moeders en vaders op te zorgen, dat geen uithuizigheid gekweekt worde. Vooral wees hy op den invloed die uitgaat van het gezamenlijk bidden des avonds in het huisgezin. Met een peroratie en het schoone: „Hemel huis" gelegen kantoor van bezoek te brengen. postzegels venniet t zich binnen een kwar- Rede Pater Borromaeus de Greeve. Pater Borromaeus, wiens verschijnen met luid applaus begroet werd, noemde het een heerlijke gedachte en prachtig plan, om de mannen en vrouwen uit het gewest samen te roepen voor hoogere belangen dan de mate rie alleen. Het is één van de beste middelen, om het Roomsche leven te versterken en te behouden. Waren deze landdagen er niet, dan zouden we een kapitaal aan trots en energie missen. Het voornaamste goed van die landdagen ligt in het uitdeelen van aen leuze, die zich aanpast aan de omstandigheden. Over het al gemeen beginsel zjjn wjj het eene, doch de plaatseljjke behoeften zijn verechillend Een landdag is een oproep tot degelijke activiteit Dit jaar is de leuze: verdieping van het geloofsleven. Wjj, Katholeken, mogen ons nogal ge- haag’ltfk voelen, We hebben wel eens zwaar dere tijden gekend. Wereldlijke rijken kwa men ten val, maar Christus’ Koninkrijk kwam onverzwakt uit den strijd De «edel|jke macht ▼an den Paus is zelfs meer dan ooit in den oorlogstijd erkend. Zóó zelfs, dat de Turken een etanbeeld voor hem hebben opgerioht. Hindenburg, de volksvriend, kreeg slechts een nagelstandbeeld. Het «preekwoord „Lie ver Turksch dan Paapsch” moet dus veran derd worden, want als je Turksch bent, ben Je I’aapsch (Applaus.) Vooral het. laatste, het Heilige jaar, Is ze genrijk geweest. Rome was in ieders belang stelling, de genadebrengende bron.Het laatste jaar was ook het jaar der Heiligen. De He meldeur is ons geopend. Waarlijk, wjj heb ben niet te klagen., Ook in ons land behoeven wij ons niet on behaaglijk te voelen. Roomsch is troef. Dit gezegde neemt men ons kwalijk. Maar Roomsch is toch ook nog niet misére ouverte (Applaus.) De panselljke gezant is weggestuurd, maar wij hebben toch nog 80 Kamerleden. En de Paus voelde zich zoo onbehageljjk, dat Hij ▼oor de slachtoffers van den watersnood f 20.000 schonk. (Applaus.) Spr. wees dan nog op onze universteit. In overeenetemmng met dat uitwendige leven moet echter ook ons innerlijk leven zjjn Want zonder verdieping van ons geloofs leven is alle uiterijjkheld zonder waarde, ■onder propaganda. Een geloofsleven kan ons dichter tot God brengen. Doet het dit niet, dan i« ons groote openbare leven slechts schijn. Naamkathtol- cieme is dan ook te beschouwen als een ramp. Wat zou bet baten, God te kennen en Hem niet te dienen? Wij moeten leven naar de wetten van het kruis. Wat zou het baten, de maatschappij te redden en eigen ziel te verliezen? Velen zjjn katholiek voor het openbaar, maar niet in het hart. Dat is katholicisme voor de men- schen en niet voor God Laten we toch be denken, dat het mooie kleurtje niets ia, als de appel beurs is. De uiterlijke glorie is nut- I teloos. als ze niet overeenstemt met het in- I i singel 43a, Voorz., H. J. Nier op, Baan - I singel 33, Secr. j AM. Gemeentewerklieden: J. Molen kamp We st er laan 11, Voorr., E. Beem sterboer, Clarissenbuurt 1. Secr. Rederijkerskamer „Vondel”: A. Buissink Baansingel 24, Voorz., H. Tra, Ramen 14, Secr. Ondersteuningsfonds „St. Antonius van Padua”: J. Vreeker, Heul 28, Voorz., W. van Westen, Baansingel, Secr. Hulp in Nood: S. Swart, Achterwezel 30, Voorz., J. H. F. Muhren, Baansin gel 23a, Secr. Winterzorg: J. Molenkamp, Westerlaan- tje 11, Voorz,, S. Ruiter, Stuartstraat, Secr. Centrale Volksbank: H. Koopmeiners, Tesselschadestraat 11, Secr.-Penn. Ned. R. K. Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel „St. Petrus": afd. „St. Jozef": J. Briefjes, Snaar- manslaan 53, Voorz., J, Haker, Zeglis 54, Secr. Afd. Zuivelbewerkers: J. C. Groot, le Landdwarsstraat 21, Voorz., Joh. Win der, 2e Landdwarsstraat 15, Secr. Afd. „Eigen Huis": J. Telleman, Drui venlaan 20, Voorz., G. van Slingerland, Baansingel 33b, Secr., Nic. Heijnis, Stationstraat 35, Penn. R. K. Bond van Werkmeesters en toe zicht houdend personeel „St. Johan nes de Dooper”: C. de Boer, Baansin gel, Voorz., J. Vreeker, Landstraat 61, Secr. „Bureau voor Arbeidsrecht”: J. Baart, Voorz., G. van Slingerland, Secr. „Pulchri Studio": H. Smorenberg, Hof straat 14, Voorz., Joh. Lansen, Laat 150, Secr. M. Groenland, Druivenlaan 47, Penn. L. T. B. afd. H. Klaver, Westdijk, Voorz. S. P. KapteM, Nieuwpoortslaan 112, Secr. R. K. Middenstandsvereeniging „de Han- ■e": J. Endel, Langestraat 61. Voorz., G. J. W. Goes, Huigbrouwefstraat 14, Secr. Afd. Bakkerspatroons: J. Bel, Magdale- nenstraat 7, Voorz., J. J. G. Stavenui- ter, Hofstraat 8, Secr. Afd. Melkslijters: J. Bos, Lindelaan 80, Voorz., L. v. d. Peet, Koningsweg 43, Secr. Afd. Schilderspatroons: G. W. de Munk, Ritsevoort 40, Voorz., W. Beukers, Middenpad te Bergen, Secr. AM. Electro-techn. werkgevers: G. J. Genefaas, Verdronkenoord, Voorz., G. P. J. Pedroli, Langestraat 10, Secr. Afd. Bouwvakpatroons: J. Apeldoorn, Westerweg 18, Voorz., M. Hooger- voxst, Julianastraat, Secr. R. K. Vrouwenbond: Mevr. Beekman Driehuijs, pres.; Mevr, van DijkMo lenaar, vice-pres.; Mej. Paleari, 2e secr.; Mej. Kuiper Penn. Mariavereeniging: Mevr. v. Diepen-Tool Spoorstraat E 3, Voorz., Mevr. B. Ven- neker-Verbeek, Houtweg 23, Secr. Onderafd. „St. Agnesbond": Mevr, van Diepen-Tool, Spoorstraat E 3, Voorz., Mej. Gr. Willekens, Marienlaan lt Secr. Onderafd. „St. Anna-vereeniging”: Mevr, van Diepen-Tool, Spoorstraat E 3, Voorz., Mej. D. v. d. Bosch-Hoger- vorst, Eikelenbergstraat, Secr. Kruisverbond. Afd. Alkmaar: C. Venne- ker, Houtweg 23, Voorz., S. Agricola, v. d. Woudestraat 77, Secr. R K. Int. Ver. ter Bescherming van Meisjes „St. Martha-Ver.": Mevr. Wan na-de Graaf, Ritsevooft 3, Pres., Mevr. Jacobse-van Daalhoff, Verdronken oord, Secr. R. K. Bureau voor Arbeidsbemiddeling: R. K. Verhuurkantoor, Nieuwlander singel E 70, Spreekuur: Woensdag middag van 34 uur. Afd. Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden: D. van Woldendorp, Scher merweg 54, Voorz., M. H. Burkunk, Baansingel 21a, Secr. R, K. Ambtenaren-vereeniging: A. M. Middelhoff, Tesselschadestr. 2, voorz., J. J. Willemsen, Baansingel 10, Secr. Plaatselijk Comité der K. S. A.: Mr. C. Smal, Oudegracht 184, voorz., C. Ven- neker, Houtweg, Secr. Ned. R. K. Vereeniging van Handels- reizigers „St. Christoffel": B. H. E. Feldman, Kanaalkade 10, Voorz., Jac. H Laas, Hooftstraat 35, Secr. R. K. Bond voor Groote Gezinnen: J. H. Jacobse, Voorz., J, J.jlbink, Een- drachtstraat 16, Secr., H. J- E. Wen- tink, Stationstraat 60, Penn. Weduwensteun: B. Wehnes, Akerslaan, Voorz., P. Sneekes, Noorderkade 7, Secr. Algemeene R. K. Propagandaclub: Mr. H. A. J. M. Kusters, Voorz., D. J. Wol dendorp, algem. Secr. „Herwonnen Levenskracht": G. Van Slingerland, Baansingel 33b, Voorz., H. Koopmeiners, Tesselschadestraat 11, Secr. R. K. Reclasseeringsver.: J. Paleari, Fnid sen, Voorz., J. Kloet, Oudegracht 261, Secr. R. K. Muziekgezelschap „St. Caecilia.” N. Rückert, Kinheimstraat 45, Voorz., J. C. Groot, le Landdwarsstraat 21, Secr. R. K. Bouwver. „Goed Wonen.” J. H. Jacobse, Oudegracht 285a, Secr. Jongelingsver. „St. Joseph.” Pater E. Oorsprong O. P.. Nassaulaan. Dir., A.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 6