van het „Noord-Hollandsch Dagblad” I Vrijdag 2S Mei 1926 N« Rozen- DE GRAVEN VAN EGMOND KERKLIJSTEN. ALKMAAR. i - XX vf xtvni. I H. Sacramentsdag, waarvan de uur en de van en K»- Voor deren Jubilé-aflaaU De voor- onl n kinderen. Woene< van bet H. Hart; 0 uur gez< op't Kerkhof met uitreiking Huwelijksfeest; vrouwen. tronella Ignatia Maria 1 half één oefening voor dat te een na lilig- j van de maand; van half 8 tot half 10 uitstelling e n XXIX. Geraerd van Ockenburg, deze heeft Je goe deren. en geregtigbeden die xyn voorzaet aen Hertog Arent, ende die aen de Heer .-an Es mond overgedragen hadde, tegen des Paus consent weder gekregen, ende dit overmits de goetheid van den Hertog Willem van over- van niete hoewel daer na in 't jaer 1408 dezen Abt ende OFFICIEEL KERKBERICHT Daarna betaling der plaatsengelden. Zaterdag om 8 uur voer Hendrik a Haasen, 's middags van half 4half 9 gelegenheid om te biechten. Zondag plechtige viering van bet feest van het Allerb. Sacrament, algemeene H. Commu nie der' géheele parochie volgeps het verlan gen van Z. H. den Paus, om 8 uur de Vroeg mis voor Cornelia van der Velden en Marjjtje de Waard. XX. XXIV. Willem van Roeland, hy te Romen zynde, beeft Anno 1351 zyn Prelatere verlaten, re commanderende Meesier Jan van Clouts van Haerlem, doen te Romen een vermaerd Ad vocaat ofte Regtsgeleerde. XXV. Jan Oloute voorst, was zeer liefgetal, hy stierf na 2 jaren 1853. Na zyn dood is met eenparige stemme, weder gekozen Heer Wil-, lem van Roeland voorez maer hy (een exem pel van groote ootmoedigheyd, ende kleyi gevoelen van zig zelven) heeft het beleefde- lyk en standvastelyk geweygert, en stierf na omtrent 12 jaren Ao. 1363 hebbende liever geregeert zynde, dan te gebieden. Hugo van Assendelft, hy had Anno 1360 grote twist en oorloge met Heer Jan van Egmond, van den welke hy restitutie wilde hebben, van al zulke goederen en geregtig heden als ’t Klooster ontnomen en ontwel digt waren, zoo dat hier door doodslagen, brandstigtinge en rooveryen in ende omtrent het Klooster geschieden, ende dezen Abt ten laetsten zig heymelyk verbergen ende latite- ren moeste, ende alzoo verdrukt in zwarig- heyd is hy na seven^|aren gestorven, 1367. Jan van HiUagum, werd doen Abt (niet- B ERG EN. Zondag. 8e van de zes Aloysius-Zondagen. Feestdag van de Allerh. Drievuldigheid. Te half 7 en 7 uur wordt de H. Communie uit gereikt, half 8 de Vroegmis, te 10 uur de Hoogmis, 2 uur H. Familie voor de Vrouwen, half drie Maria-Congregatie voor de meisjes in de kapel der Eerw. Zusters, 7 uur Lot en oefeningen ter eere van den H. Akiysius, na het Lof Generale Absolutie voor de leden der Derde Orde. Maandagavond 7 uur Lof en Te Deum om God te danken voor de weldaden door Ma ria’s voorspraak ontvangen. van Egmond doen bezat, den voornoemden Grave van Holland vryelyk overgedragen, zoo zulks den Paus gehengen of toelaten wil de: maer den Paus dit weygerde te doen, heeft Heer Jan den Abt de voorzeyde over- gift, wederroepen. Hertog Aelbert hierover gestoort zynde, wilde zyn regt aen den Heer van Egmond geven, zulks dat deze Heer Jan Weent nu omtrent 19 jaren- zoo van den Heer van Egmond als van de gebueren, met groot verdriet gek welt ende gemolesteert ge weest zynde, heeft by ten lesten Ao. 1404 te Romen zynde, by procuratie de Abts-staf ver laten. Van welke dit Graf-schrift te lesen ia: In fostunatus jacet hie Jan Abba vocatus Cui Weent cognomen, aploratu de dit omen: Nemine stipatus, in Salvatore juvatus, Quem sancta Coeli Rex associet MiehaëlL Catechismus voor de meisjes in de Zuster, school bg den Pastoor. Cat voor de jongens in de jongensschool bjj den Kapelaan. Zondag Catechismus voor hen, die van de school af zjjn. De gebeden worden verzocht voor Geertje Kongn, die van de laatste H.H. Sacramenten is voorzien. Donderdag aa. H. Sacramentsdag, worden eenige kinderen 'dezer parochie plechtig aangenomen. ST. LAURENTIUS. Zondag. Feestdag der Allerheiligste Drie vuldigheid. De stille H.H. Missen half 7, kw. voor 8 en 9 uur, de Hoogmis half 11. Colleo- consent weder gekregen, ende dit de goetheid van den Hertog Willem Beyeren, Grave van Holland die de dragten zoo van Heer Jan Weent, als den Hertoge Aelbregt zynen Vader, te gedaen ende wederroepen heeft Ende h deu Heer van Egmond op redelyke conditiën Molenaar, hsvr. van Dirk Buter, die van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Reinier Kaptein Marg. Leijeu, hsvr. van Bertus Rijs, die in den Heer zyn overleden. HEEMSKERK. Zondag de HJ1. Missen te 7, half 9 en 10 uur de Hoogmis, half 2 Cath., half 3 Ves pers met Rozenhoedje, half 5 Mariacongre- gatie Jongeuspatronaat, half 7 H. Familie. Maandag de H.H. Missen te 7 en 8 uur, overige dagen 7, half 8 en 8 uur. Woensdagmiddag half 5 Mariacongregatie. Van 5 uur af gelegenheid om te biechten.. Donderdag H. Sacramentsdag, dag van devotie. De H.H. Missen zooals op Zondag, half 3 Vespers met Rozenhoedje. Vrijdag le Vrjjdag der maand, te 7 uur gezongen H. Mis, avonds te 7 uur Lof ter eere Van het H. Sacrament met rozenhoedje, Litanie en eereboete en gebed tot de H.H. Martelaren van Gorcum. Zaterdag te 9 uur gezongen H. Mis uit dankbaarheid by gelegenheid van oen zilve ren huwelijksfeest, s middags van 4 uur af gelegenheid om te biechten, ’s avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. 'Catechismus in deze week naar gewoonte, behalve Donderdag. Biechthooren voor 5e en 6e klasse. SC HAGEN. Zondag 7 uur voor de parochie, 10 uur uit dankbaarheid. Maandag 7 uur voor Cornelia Boote-Ca- sembroot, 8 uur voor Marinus Ranke. Dinsdag 7 uur (kapel) voor Jan, Kieft, 8 uur uit dankbaarheid. Woensdag 7 uur voor Matthys de Moei, 8 uur gezongen jaargetijde voor Antonius Blom. Donderdag 7 uur voor J. B. Keet en G. Ten Winkel. 8 uur voor Jac. Kruier en echt genoot», Joannt Bekken Vrjjdag 7 uur voor Reyer de Moei, 8 uur Broederschap Goddelijk Hart .levende Leden. Zaterdag 7 uur levende leden Broeder schap van Gedurige Aanbidding. 8 uur voor J. B. Keet en Geertr. Ten Winket tegenstaende dat een Heer Jan Weent te Romen zynde, met gemeene stemmen daer toe verkoren was) door ’t beleyd van Heer Dirk Nagel, Schildkuaep uit Holland, doen Abt van Vlierbeek in Braband, ende eertijds Monnik tot Egmond. Deze latende berusten het proces ende twist tegen den Heer van Egmond, heeft de Abdye met Timmeragiën verciert, des Kloosters goederen buiten Hol land gelegen, tegens andere daer in leggende vermangelt. Hy stierf Anno 1381 zynde meer bemind geweest van zyn gasten van buiten, als van zyn Broeders van binnen, die hy den ruimen toom niet en wilde geven. Jan Weent voorzeyt, werde andennael met gemeene stemmen Abt gekoren ende geautho- riseert, hoewel hy een harde tegenpartye hadde, te weten, Broer Arent Willemsz. Mon nik van Egmond, tot Bojoigne in Italien stu derende, den welken de Paus Urbaen de sesde Abt van Egmond genomineert hadde, en dit duurde wel den tyd van 4 jaren. Daer na 1396 hebbende den Hertog Aelbert van Beyeren een xwaere klachte gedaan over Heifr Arent van Egmond, die hy zeyde veel van 's Kloosters goederen geuaurpeert te hebben. Den Prince voorsz. tot Egmond ko mende, ende zeyde dat hy den Heer van Eg- mond meer toegedaen was, heeft dezen Heer Jan, (om eens van alle deze kwellagien ont slagen te zyn) alle de goederen, die hy zeyde het Klooster toe te komen, ende den Heer meeninge van den Abt ende zyn Broeders, zoo dat de Heerlykheyd van Egmond ala doen geheel van de Abdye afgezondert ende vry gemaekt wierd, ende de landen die de Heeren van Egmond pretendeerden, ende in genomen hadden, haer nu toegeleyd wier den, t welk een langdurende haet veroorzaekt heeft, zoo dat den pays weder gebroken werd in den jare 1444 doen Aelbert van Raephorst, ende Gysbert van Heul, met een groote meenigte gewapent Volk weder voor de Abdye van Egmond kwamen, in dier voegen, dat het den Abt kwaed genoeg had de zig zelven ende syn Klooster van haer ge weld te beschermen: Ende niet tegenstaenda alle deze zwarigheden, ongelukken ende scha den hy dezen Heer WiUem van Mathenes, ende het Klooster geleden hebbende, zoo beeft by nogtans der Abdyen schulden be- taelt, dezelve met timineragien verbetert, ende een zeer loffelyken naem nagelaten, stervende in den jaere 1458 hy betaelde aen schulden voor d« Abdye 12 duyzent Wilhel mus Schilden, dat zoude nu zyn 36000 Gul dens, ende deede ook timmeren het Huys Je Abta-pioel by der Stede Leyden. HELDER. Parochie Onze Lieve Vrouwe Onb. Ontv. Zondag 30 Mei Drievukligheidszondag. Te half acht en te negen uur de vroegmissen en te half elf de Hoogmis. Te 1 uur de groo te leering, te 4 uur de oefening tot voorbe reiding van het H. Vormsel voor de volwas senen en te 7 uur Meimaandlof met korte predikatie en rozenhoedje. Heden na de Hoogmis verpachting van eenige openstaande vrouwen- en vele man nen plaatsen. Er zijn slechts negentig mannen, die een vaste plaats hebben. Maandag te 4 uur de zesde oefening voor de schoolkinderen tot voorbereiding van het H. Vormsel. Di. de eerste dag der Junimaand gewjjd aan de vereering van het H.'Hart Woensdag te 7 uur Lof ter eere van St Joseph en daarna de Mariacongregatie. en na het lof gelegenheid tot biechten. Donderdag H. Sacramentsdag. Geen ver plichte feestdag, doch alles zooals op Zondag. I De H. Missen ziooals op Zondag en des avonds te 7 uur Lof met processie tot eer herstel aan het H. Sacrament Vrfjdag de eerste Vrijdag der Junimaand heel bijzonder gewijd aan de vereering van bet H. Hart Te 6 uur de eerste H. Mis. Te half acht gezongep H. Mis met generale H. Communie vóór de schoolkinderen. De» avonds te 7 uur beginnen de oefenin gen tot voorbereiding van het Gouden Ju- bilé onzer kerk, welke -gegeven worden door pater Janson van de orde der Francis canen. Deze oefeningen hebben tevens ten doel de geloovigen voor te bereiden tot het verdienen van den waarden tot het verdienen daarvan, worden in de kerk bekend gemaakt Zaterdag* te 6 uur de eerste H. Mis ten ge rieve der mannen, di» vroeg aan den arbeid moeten. In die H. Mis een korte toespraak door den Pater. Des avonds te 7 uur Lof met Jubilé predikatie. Te 12 uur komen de kinderen in de kerk voor het verdienen van den jubiléaflaat Den geheelen dag biechthooren behalve van 12— 4 uur. Zondag generale H. Communie voor al die geloovigen, die a.s. Dinsdag op het gouden feest der kerk niet in de gelegenheid zouden zjjn om te communiceeren. H. H. WAARD. 3. Familie. Zondag half 8 voor de levende en overle dene leden van Land- en Tuinbouwbond, IQ uur voor de parochie. Maandag 8 uur vpor Afra Noordstrand. Dinsdag 8 uur voor Z.Eerw. Heer Fr. Kim man. Woensdag 9 uur jaargetijde voor Geertje Koeter-Braas. Donderdag half 8 voor overleden familie DekkerUrsem, 10 uur tot zekere intentie. ge il. Commu- plecbtig Lof met H. Communie. van de maand Juni toe- van Jezus. De kin- gaau dien dag te Communie. te voor de St. Josephschool. 1 uur Bybel en Liturgie; van 24 uur ie de Kerk open. 6 uur Broederschapslof met preek en rozen hoedje, waarna Congregatie van den H. Aloysius. Maandag 7 uur Meimaandlof met hoedje, waarna Meisjescongregatie. met den anderen verdragen waren, zo den Heer van Egmond eenige goederen Leen zoude houden, zo is nogtans dit oorzake geweest van veel kwaets: want dat Hertog Willem van Beyeren overleden was in ’t jaer 1417 heeft Heer Jan van Eg- mond met den C'abbliauschen den Lande van Holland tegen Vrouwe Jacoba zware Oorlo ge aengedaen, zo dat dezen goeden Abt na Uytregt wykén moeste, ende de Abdye werd van veel Rykdommen ende juweelen van de vyanden berooft. Ten lesten stierf hy Balling tot Uytregt, 1424. XXX. Willem van Mathenes, werd Abt gekoren in den jaere voorzeyt, ende willende door vreeze van Heer Jan van Egmond zig zelven verzekeren, en heymelyk met des Abdyen Previlegien, ende overgebleven Juweelen vertrekken, om die te versekeren, werd hy (mits de lagen die hem dien Heer van Eg- mond leyde) gevangen, ende met den Prior in banden geleyd, ende heeft na drie maen- den (veel tormenten geledenhebbende) alle de geregtigheden die den Heer van Egmond pretendeerde, hem overgedragen: ende aldus leelyken getracteerd iynde, heeft hy zich uyt het Klooster tot den jaere 1537 den meesten tyd onthouden, tot dat door tus- hchen-spreken van den goeden Hertoge Phi lips van Bourgongien, ende des Paus gebod, bet accoort tusschen partyen gehandelt wierd, ende uitgesproken, hoewel buyten gerekend de kinderen hebben. ST. JOSEPH. Zondag, feestdag van de Allerb. Drievul digheid, collecte voor de kerk, half 8 en 9 uur stille H-H. Missen, half 11 Hoogmis, half 7 Lof voor de geloovige zielen. Maandag van 45 uur biechten voor de Zinderen, 7 uur Lot ter eere van den H. Pe trus, Mark, Patroon der zieken. Dinsdag, le dag van Juni-maand bQzoader toegewjjd aan bet Goddelijk Hart van Jezus, bijzonder toegewjjd aan den H. Vader Dominicus, volle aflaat, onder de H. Mis van half 8 algemeene H. Communie der iaag begin der Noveen voor het feeet H. Hart; 9 uur gezongen Requiem j der H. Commu nie, van 57 uur gelegenheid om te biech ten. Donderdag, feestdag van het Allerh. Sacra ment, half 8 en 9 uur stille H.H. Missen, half 11 Veni Creator en gezongen H. Mis, 7 uur Lof ter eere van het Allerb. Sacrament. Vrijdag le Vrijdag der maand, bijzonder toegewyd aan het Goddelijk Hart van Jezus, half 8 gezongen H. Mis met uitstelling van het Allerheiligste, 7 uur Lot met eereboete aan het Goddelijk Hart. Aa. Zondag le Zondag der maand, volle aflaat, de Eucharistische dag in onze kerk, den geheelen dag uitstelling van het Aller heiligste, half 7 Lof en Processie ter eere der van *den Allerbeiligsten Rozen- Dinsdag kwart voor 8 Congregatie voor de mannen. Woensdag 9 uur gezongen H. Mis bij ge legenheid van een zilveren half 8 Congregatie voor de Donderdag, Feestdag van het Allerhel ste Sacrament; eerste Donderdag maand; van half 8 tot half 10 uitstelling c aanbidding van het AUerheiligste. 9 uur gezongen H. Mis voor de leden van de gedurige aanbidding. Van half 7 tot half 8 gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof ter eere van het Allerheiligste Sacrament. Vrijdag, eerste Vrijdag van de maand; de H.H. Missen om 8 uur, 7 uur, 8 uur en 9 uur. 8 uur gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart. 4 uur moeten de schooljongens komen biechten. 7 utir Lof ter eere van bet H. Hart Zaterdag half 8 algemeene H. Communie voor de schooljongens; ’s morgens tot half 11 en 's middags van 46 uur en Van half 7 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. As. Zondag wordt in deze parochie vierd het Hoogfeest van Aanbidding. Volwassenen, die nog niet het H. Vormsel hebben ontvangeif, worden veraoctat daarvan het liefst schriftelijk opgave te doen aan de Pastorie. Hiertoe worden ook die de school verlaten BURGERBRUG. Zondag feest van de H. Drievuldigheid, om 2 uur Lof met Rozenhoedje. Woensdagavond om half acht vergadering van de R. K. Begrafenisvereeniging „8t Jo seph” in het Kerkehuis. De vergadering be gint precies half 8. Donderdag H. Sacramentsdag, waarvan de viering wordt uitgesteld tot a.s. Zondag. Ook na de H. Mis van 8 uur gelegenheid om te biechten voor den len Vrjjdag. Eerste Vrijdag toegewyd aan de vereering van het H. Hart, om 7 uur, half 8, 8 uur uit reiking van de H. Communie, om 8 uur de gez. H. Mis. Om 7 uur Lof met de litanie van het H. Hart. Zaterdag gelegenheid om te biechten van 3-^-4 uur en van 7 tot half 8. Zondag 7 uur voor Nic. Westerop, weduw naar van Neeltje Metselaar, half 10 voor de Parochie. Maandag voor Tjefk Arie Schouten overleden familie. Dinsdag voor Pieter Karsten. Woensdag voor overleden fam. Hoedjes. Donderdag voor Martinus Zut. Vrijdag voor de levende leden Broederschap *van het H. Hart. Zaterdag voor overt, families Zomerdijk an Hes. I Woensdagnamiddag van 6 tot 8 uur gele- genheid om te biechten. Donderdag. H. Sacramentsdag, te 6 uur en half 7 uitreiking der H. Communie, te 7 uur de Vroegmis, te 9 uur de Hoogmis, te 7 uur het Lof met predikatie, na het Lof Ge nerale absolutie voot dd leden van de Derde Orde, na het Lof nog gelegenheid om te biechten. Vrijdag, le Vrijdag der maand, te 6 uur en te half 7 wordt de H. Communie uitgereikt, te 7 uur gezongen H. Mis en 's avonds te 7 uur Lof ter eere van bet Goddelijk Hart met litanie. Zaterdagnamiddag van 5half 9 biechtge legenheid en te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. De gebeden worden verzocht voor Adriana AdmiraalKoot, Joanna RooslootDenne- man, Geertje SchaperNipabagen, die met de laatete H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Helena Keet van der Kolk, die in den Heer is overleden. In den ondertrouw zijn opgenomen: Joan nes Kuys en Martina Tames. EGMOND AAN ZEE. Zondag eerste Zondag na Pinksteren, feest dag van de Allerh. Drievuldigheid. Te half 7 en kwart na 8 uitreiking van de H. Com munie, te 7 uur de Vroegmis, te 10 uur de Hoogmis, half 2 Catechismus, half 3 H. Fa milie, 7 uur oefening van de Meimaand. Maandag. Vanaf heden iederen dag te 12 uur onderrichting voor de kinderen, die het H. Vormsel moeten ontvangen. In de week, te 6 uur, half 7 en 7 uur uit reiken van de H-. Communie, te 8 uur de H. Mis. Hedenavond oefening en sluiting van de Meimaand. Dinsdag eerste dag van de maand Juni, byzonder toegewijd aan de vereering van het Goddelijk Hart van Jezus. Woensdagavond te 7 uur Lot ter eere van den H. Joseph. Van 5 uur tot 8 uur gelegen heid om te biechten. 'Donderdag feestdag van het Allerh. Sacra ment. Bedevaart van de parochie naar Hei- loo Te 7 uur uitreiking van de H. Communie en stille H. Mis. Bijeenkomst in de kerk; ver trek te half 9; te half 11 gezongen H. Mis met predikatie in de genadekapel, te half 2 Kruisweg en Lof. Vrijdag, eerste Vrijdag van de maand, te 7 uur gezongen H. Mis ter eere van en toe wijding aan het Goddelijk Hart; M avonds 7 uur Lof met akte van eereboete. Zaterdag n.m. van 38 uur gelegenheid om te biechten, te 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd. Zondag a-8. dag van aanbidding. EGMOND AAN DEN HOEF. Zondag feest van de Allerh. Drieftenheid, om 8 uur voor de overleden ouders Klever- laan en Kuiper en overleden familie, om h.-T 11 de Hoogmis, middags om half 3 oefening voor de vormelingen, avonds Sfl half t^Lof ter eere van de Allerh. Maagd. Maandag om 8 uur voor de overledene le den van de Broederschap van den H. Geest, ’s avonds om half 8 Lof tot sluiting van de Meimaand en toewijding der parochie aan de Allerh. Maagd, daarna gelegenheid om te sparen ten huize van het Hoofd der ScriooL Dinsdag om 8 uur voor Anna de Waard, huisvrouw van Joannes Zonneveld, als lid de Broederschap van 0. L. Vrouw van Ke- velaar. Woensdag om 8 uur voor Mejuffrouw Pe- Broers-Doeswijk, om 'de vormelingen, om half 8 Lof ter eere van den H. Joseph, daar na gelegenheid tot bet betalen der plaatsen gelden. Donderdag. Feestdag van het Allerh. Sa crament, dag van devotie, om half 8 de gez. H. Mis voor overledene Ouders, 's middags na schooltijd komen de kinderen biechten van de 6e en 7e klas, van 68 uur bijebt- hooren voor de volwassenen, om 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vrijdag, le Vrijdag, om half 7 wordt de H. Communie uitgereikt, om half 8 de gez. H. Mis, om half één oefening voor de vormelin gen, ’s avonds om half 8 Lof met acte van eereboete aan het H. Hart. ANNA PAULOWNA. Zondag feest van de H. Drieëenheid. De H. H. Missen te 8 uur en half 11. Collecte voor de R. K. Kinderkolonies, 3 uur Lof met Meimaandoefening. Daarna naleering. Maandag 9 uur Huwelijksmis voor Joannes Cornelia van den Berg ea Alida Heddes. Woensdag na schooltijd komen de kinde ren biechten. Donderdag. De kinderen moeten half 8 in de kerk zijn. H. Sacramentsdag wordt vierd a.s. Zondag met generale H. C— nie der gebeale parochie en preek over de veelvuldige Vrjjdag le Vrijdag va gewijd aan bet H Wan deren Zaterdag. Biechthooren. Na de H. Mis zoo lang er zijn en 't middags van 48 uur. A.s. Zondag wordt de H. Communie ook om 7 uur uitgereikt. NIEUWE N1EDORP. Zondag. Feestdag van de H. Drievuldigheid. Generale Absolutie 'oor de Derde Orde, half acht de Vroegmis, 10 uur de Hoogmis voor de weldoeners, half drie Lof met oefeningen van de Meimaand. Dinsdag 8e Dinsdag der novene ter eeré- vaa deu H. Antonius van Padua. Om zes uur uitstelling van het H. Sacrament. Acht uur de Hoogmis voor de weldoeners, kwart A>or zes Lof. Donderdag. Sacramentsdag, dag van de votie. Om 8 uur gezongen Hoogmis voor de weldoeners. Gent rale Absolutie voor de Der de Orde. Volle aflaat voor alle geloovigen. 's Avonds kwart voor zee Lof. Vrijdagavond kwart voor zes Lof. CASTR1CUM. Zondag 7 uur Vroegims, lü uur Hoogmis, half 9 H. Mis voor de kinderen, 2 uur oefe ning voor de leden van de Derde Orde, daar na H. Familie en Lof. -•> Maandag 7 uur, 8 uur en kwart over 8 de H. Mis, half 7 Lof ter eere van Maria tot sluiting van de Meimaand. Dinsdag en Woensdag de H.H. Missen te 7 uur, 8 uur en kwart over 8. Donderdag de H.H. Missen te 7 uur, 8 uur en kwart over 8, van 5—6 uur biechthooren. Vrjjdag 6 uur bij de Eerw. Zusters; 7 uur gezongen H. Mis voor de leden van het H. Hart, 8 uur H. Mis. Half 7 Lof met eerherstel. Zaterdag 6 uur bij de Eerw. Zusters, 7 en 8 uur H. Mis, van 48 uur biechthooren, WE8TW0UD. Hedenavond 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd Maria. Morgen (Zaterdag) Quatertemperdag, ge boden vasten- en onthoudingsdag. Zondag. H. Drievuldigheidszondag, 7 uur de Vroegmis, half 10 Hoogmis, 2 uur Vesp.-rs. In de week'de H.H. Missen te half acht en acht uur. Voor en onder de H.H. Missen bestaat ge legenheid om te biechten. Voor en onder de H.H. Missen uitreiking van de H. Communie. Dinsdag 1 Juni 8e Dinsdag ter eere van den H. Antonius. Woensdag eerste dag der novene ter eere van het H. Hart. Donderdag H. Sacramentsdag. Vrijdag eerste Vrijdag van de maand Ju ni, bijzonder toegewyd aan de vereering van het H. Hart van Jezus. De H.H. Missen te 7 uur en om 8 uur gezongen H. Mis. Zaterdag half 12 gelegenheid om te biech ten voor de kindeien. Zaterdagmiddag van 35 en van half 6 tot 7 uur voor de parochianen. Zondagmorgen by hooge uitzondering, zoo mede voor degenen, die ver-afgelegen hunne woonplaats hebben, biechthooren. half 7 Lof ter eere van Maria ENKHUIZEN. Zondag half acht Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 6 uur Lof. In de week de H. Mis om half acht. Maandag in de Kapel. Dinsdagavond 7 uur Meisjescongregatie. Woensdag- en Donderdagavond om 7 uur Lof. Zaterdag vanaf 5 uur biechthooren, AKERSLOOT. Zondag acht uur voor Jacob Tiebie, half 11 voor de parochie. Maandag 9 uur gez. Maandstond voor Rei nier Kaptein. Dinsdag voor Johannes Verduin en Cath. Haarman. Woensdag voor Simon Duin en Christina GrpoL Donderdag voor Anna Maria Schoort, hsvr. van Dirk Sinnige. Vrydag 8 uur Communie-uitreiken, 9 gez. H. Mis voor de leden van bet Genoot schap. Zaterdag voor Veronica Abbes. Zondag 8 uur voor de parochie, half 11 voor Maria Martha Vis, hsvr. van Reinier MUI. De gebeden worden verzocht voor Elisa beth Veldt NicoIaas Verduin Nicz., Cath. H.H.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 13