HOORN. HOOGKARSPEL. OUDE NIEDORP. DIRKSHORN. UITGEEST. BOVENKARSPEL. EGMOND-BINNEN. URSEM. H.-HUGOWAARD ANNA PAULOWNA. OPPERDOES. HOOGWOUD. PROVINCIAAL NIEUWS. WESTWOUD. CASTRICUM. ANDIJK. WAARLAND. WINKEL. SCHAGEN. OPMEER. SPANBROEK. T VELD. ZIJPE MEDEMBLIK. WERVERSHOOF. J De heer P. Vertelman kwam daardoor in het bezit van een rollade van 111 pond, wijl ;ezien de vele t tot een vol- ten informaties in te winnen, om tot opkis- 8inDg< had van De hevig dat de brij grooten- HOOGKARSPEL. Openstelling der Veiling. Het bestuur van de Marktvereeni- ging de Eendracht heeft de leden bekend gemaakt, dat a.s. Donderdag de veiling wordt geopend. Collecte. De collecte alhier gehou den ten behoeve voor het tehuis voor alleen staande blinden heeft opgebracht 41.75. DIRKSHORN. Benoemd. De wijkver pleegster in de gemeente Harenkarspel zuster B. J. Smit is als zoodanig benoemd te Noord- broek (in Groningen.) Verkocht. Het i>oerenhuis met 2.5 H. A. weiland is uit de hand verkocht aan den lueer Blaauboer te St. Maarten. UITGEEST. Bevolking. Ingekomen personen maand Mei 1926. A. J. de Ruiter en gezin van Westzaan, wonende Heidijk 245. H. Boelhouwer en ge zin van Krommenie, wonende Hoogeweg 152A. J. van Steen van Assendelft, wonende Langebuurt 766. E. Admiraal van Akersloot, wonende Westergeest 630. M. Hildering en echtg. van Zaandam, wonende Kleis 912T. C. M. Braun van Haarlem, wonende Bonken- Jjurg 416. C. de Boer van Bolsward, wonende Hoorne 373. N. Bonkenburg (wed. J. Stroo- ker) van Egmondbinnen. wonende Middelweg 505. M. Bonkenburg (Wed. P. Swart) idem, idem. G. Wit en gezin van Bergen N. H., van Markenbinnen 1039. J. Kaandorp en gezin van Heiloo, wonende Middelweg 560. J. W. Balvers en gezin van Uastricum, wo nende Kleis 912U. Vertrokken personen, maand Mei 1926. C. C. Leek en ech g. naar Akersloot, alhier woonachtig Dorregeect 825. J. de Boorder en gezin naar Graft, alhier woonachtig Mar- kenbiunen 1029. G. Feige naar Amsterdam, alhier woonachtig langebuurt 768A. D. H. Scholten naar Zaandam, alhier woonachtig Hoogeweg 20. P. Mul en «rezin naar Alk maar, alhier woonachtig Middelweg 459. B. d. Klinkenberg en echtg. naar Bloemen- daal, alhier woonachtig Hoogeweg 151 A. C. Witvliet en gezin naar Wieringen, alhier woonachtig Kleis 903. G. Baltus en echtg. naar Wijk a. Zee en Duin, alhier woonachtig Middelweg 513. N. van der Ham en gezin naar Utrecht, alhier woonachtig Ixzet 376. Opg®pakt. J. S. van hier is wegens het stelen van een fiets bij de R. K. kerk te Beverwijk opgepakt en gevankelijk naar Haarlem overgebracht. BOVENKARSPEL. Raadsvergadering. Vergadering op 4 Juni. Voorzitter de heer C. Boon Jbz. Ingekomen stukken en mededeelingen be vatten: proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. Deze werd in orde bevonden. Goedkeuring begrooting 1926 en 1925. Verder verslag Ver. Ned. Gemeenten. Ka mer van Koophandel en van de Broekerha- vea. De Rjjksvergoeding op bet L. 0. voor 1924 bedraagt f 8626. Interessant was, uit bet verslag der Broe- kerbaven te vernemen, dat zijn binnengeko- ruen 269 schepen, U»u; 576 van oü woud G 1. Francis Maas en gezin r-k., van Oude NIedorp naar Noordend D 86. Jan Koofetrt en vrouw n.h., van Franeker naar Aardswoud E 37. Johannes van der Gracht en gezin r.k., van Opmeer naar Pade B 10. Maria Louisa Josephina Lousberg r.k., van Heer naar Aardswoud E 42. Albert Renooy n.h., van Barkhout naar Boekelwegbuurt I. Jan Barten èn gezin n.h., van Noord-Scbar- woude mar Aardsw. ud'E 45. Jacob Reik n.h., van Heiloo naar Langereis A 31. Aafje Appel n.h., van lleerhugowaard naar Lan gereis 31. Gerrit jen Remmelink n.h., van Hellendoorn naar Aardswoud E 31. Corne lia Maria Mul r.k., van Hensbroek naar Noordend D 84. EGMOND BINNEN. Bevolking. Ingeko men: Cornelis de Rooy en gezin van Zype, Egmondbinnen No. 11. Diena H. van Dieren, Egmond aan de Hoef 375 van Broek in Wa terland. Adriana Jaap, Egmond aan de Hoef 198 van Vulsen. Geurtruida Hoedjes, Egmondbinnen 13 van Alkmaar. Johannes Th. Bakker, Egmond a. d. Hoef 224 van Schoor). Johanna Buis, echtg. J. de Geus, Eg- moud a. d. Hoef 340 van Egmond aan Zee Sophia W. Huffman „Op 't Woud”, van Am sterdam. Jacob Venneker, Egm. meer 219 van Oudorp. Jacobus Bakkum, echtg. M. W. Oort- hui Rinnegom 196 van Barsingerhorn. Her man D. L. Drevers en echtg. Egm. meer 407, van Warmenhuizen. Frau Robert Brtlck geb. Veit, „Op ’t Woud” van Keulen. Agnes Hoff mann, id. id. Cornelis Jac. Stevenhaagen en gezin 8 pers. Egm. a. d. Hoef 303 van Bioe- mendaal. Wilhelmina Elb. van Os, wOp ’t Woud” van Heemstede. Maria G. Smal, echtg. P. Th. Ligthart. Egm. meer 215a van Hens broek. Catharina Dirkson, Egmondbinnen 216 van Limmen. Vertrokken: Johanna M. Brouwers, \an Egm. a. d. Hoef 226 naar Haarlem, Emina- plein 32. P. Koper en gezin van Egm. a. <1. Hoef 371 naar Egmond aan Zee, Achterstraat 11. Leuntje Zuurmond, van „Op ’t Woud” naar Afrika. Neeltje Bonkenburg, wed. J. Starker, van Egmb. 157 naar Uitgeest, Mid delweg 505. Maartje Bonkenburg, wed. P. Swart id. id. W’illem Ligthart en gezin van Egmond. meer 215 naar Alkmaar, Wester- weg C 6. Jan Spaan, van Egm. a. d. Hoef 294 naar Akersloot bij P. Spaan. Marjjtje van der Velden, van Egm. meer 390 naar Limtnen. Dusseldorp A 76. B H WAARD. Voordracht. Op de voordracht voor secretaris van den Polder zijn geplaatst: 1 H Hooglond, 2. O. I. Specken en 3. C Hartigh. Er hadden - zich" 46 soHictianten aam- gemeld Triduüm Is de Parociekerk van St. D’vonisius zal voor het feest van ’t H. Hart een triduum gehouden wor den dooi een Eerw Pator Jesuit Vanaf hedenavond is daartoe eiken avond om 7.30 uur lof rr(et preek Ongeval De heer Sch van ’.t Kruis, óverkwam dezer dagen een ern stig ongeval, dat betrekkelijk goed af liep. Hii reed met een handkar met gemaaid gras, waarop de zeis lag, onder een drooglijn door, waarin de zeis vast- -jreetp en er af gleed. De zeis sneed zijn tn, met een inhoud van 25-50 u*v mv -100 en 178 boven 100 ton. Behalve deze zijn binnengekomen 2400 vis- schersvaartuigen. De overhaal werd ook meer dan vorig jaar iu gebruik genomen. De to- taal-ontvaugsten bedroegen met inbegrip ka- pitaaldienst f 18940.50. Uver 1925 bedroeg bet verliessaldo f 5300.38; vorig jaar f 7000. De aflossingen bedroegen f 7085. Nadat de begroeting Broekerhaveu is goedgekeurd, vraagt de heer Koog wie de ri sico Lij eventueele ongelukken draagt, vooral bij de overbaal. De Voorzitter deelt mede, dat een verzeke ring de ongelukken dekt; by schuitenvoer ders zal voordien een onderzoek moeten wor den ingesteld. De woningbouwvereniging. St. Martinus, heeft over 1925 een verlies te boeken van f 3745, hiervan wordt een kwart deel door de gemeente betaald. De goedkeuring der ba lans heeft, plaats. Door de N. V. Houthandel v.h. S. Bakker Dz. wordt een plan voorgelegd, om een zij straat aan te leggen aan het wegland naar de Eroekerhaven. Een stuk land zou als bouw terrein worden aangelegd. Daar de bouwterreinen in onze gemeente sporadisch voorkomen, kan de Raad haar goedkeuring geven. Eenige wijzigingen zul len moeten worden aangebracht. De aan te leggen straatweg zal 6 M. breed zyn, met 4 meter bestrating, de brughoogte moet zjjn 2 M-, de huizen mogen 1 X M. van de weg af worden gebouwd. Een goede rjo- leering zal worden aangebracht. De rekening der gezondheidscommissie wordt goedgekeurd. De belasting op de openbare vermakelijk heden brengt voor den gemeente-ontvanger den heer J. A. Botman, zijn moeilijkheden en drukte met zich mede. Hij zou gaarne een vergoeding ontvangen. In de vorige vergadering was bepaald, 5 pCt., genoemde heer wenschte dit op 10 pCt. te zien verhoogd. De voorzitter zegt, het gevoelen van B. en W. uit te spreken door handhaving van het eerder vastgestelde bedrag. Bij het einde van het jaar, zal met het verzoek rekening kun nen worden gehouden. De Raad gaat niet de ze zienswijze accoord. Eervol ontslag werd verleend aan den ver trokken geneesheer, Dr. Canoy. De voorzitter wijdde aan hem eenige zeer waardeerende woorden. Dr. Steenhuizen werd in zijne plaats be noemd met 5 van de 7 stemmen. De instruc ties worden na voorlezing goedgekeurd. Volgt vaststelling verordening ontslag van het onderwijzend personeel. Bij huwelijk van een onderwijzeres zal ontslag volgen. De voorzitter stelt voor om aan het ver- van den Brandraad te voldoen, om de veror dening op de brandweer te wyzigen. Het corps bestaat uit vrijwilligers en dienstplich tigen. In verband met de moderne blusch- middelen wordt het corps te uitgebreid. B. en W. stollen voor den leeftijdsgrens der dienst plichtigen te stellen van 25 tot 40 jaar. De brandkranen zijn eenigen tijd geleden gepro- URSEM. Bevolking. Ingekomen personen. Jacob Blank, r. k., van be roep veehouder, en gezin van Scher merhorn. Gerrit Seyts, r. k., landarbeider en gezin uit Oterleek. Maria Boon, r.k., zonder beroep uit Harenkarspel. Ytje Bruinsma, mh., zonder beroep uit Avenborn. Klaas Boots, r.k., bakkersknecht, uit Castricum. Jacob Mak, r.k., bakkersknecht, uit H. H. Waard. Jan Spil, r.k., broodbakker, uit Andjjk. Arif Oensen, n.h., smid, uit Avenhorn. Hendrik Ton, n.h., boerenknecht, uit Schermerhorn. Cornelia Groenveld r.k., zonder beroep uit H. H. Waard. Maria Groenveld, rk„ tonder beroep uit H.H. Waard. Pieter Twynstra n.h- arbeider, uit Hoorn. Vertrokken personen. Johanna Petroneila Oud rk„ dienstbode, naar Avenhorn. Corne lls Ursem, r.k., bakkersknecht, naar Hoog karspel. Anna Maria Stam, r.k., zonder be roep naar Abbekerk. Klaas Stapel, n.h., vak beroep boerenknecht, naar Oudendijk. GEVONDEN VOORWERPEN. Een postduif, rijwieltoelaatingmerk, twee zinken nummerplaten voor motorrijtuig, ro zenkrans, alpacca-beursje inh spaarzegels, vulpotlood, twee hai.dscboentjes, portemon- naie inh. eenig geld, eenige paren kousjes, jonge hond en een horlogeketting. CONCERT. Donderdag 10 Juni a.s. geeft de Harmonie „Apollo” een concert in do muziektent op de Kaasmarkt. Het volgorde programma zal worden uitgevoerd. No. 1 Florentiner, Marsch. 2. Les Danaides, J. Christophe. 3. Ouverture du Barbier de Seville, Rossini. 4. Aux Bards du Khin, Marsch. Pause. 5. Seg- menee, Albr. 6. Scènes Rustiquee, Strauwen. 7. Ballet d’isoline, Eustage. Met No. 6 en 7. behaalde „Apollo” den eersten prijs op het concours te Sloterdyk. DISTRICTSARBEIDSBEURS. Aangeboden: A. mannen. 1 letterzetter, 2 grondwerkers, 4 opperlied*, 1 timmerman, 1 houtbewerker, 1 proviel-sehaver, 1 kistenma ker, 1 ry wiel-hersteller, 1 kopergieter, 1 boekbinder, 11 sigarenmakers, 1 banketbak ker, 1 tuinman, 2 kantoorbedienden, 1 wissel- looper, 27 losse werklieden B. Vrouwen. 1 kantoorbediende. Gevraagd: 1 metselaar, 6 schilders, 1 aank. meubelmaker, 1 mandenmaker, 1 machine bankwerker, 1 jamkoker, 2 loopjongens. B. Vrouwen. J derde tneisje, 1 dagmeisje, 1 werkmeisje, 2 werksters HOORNSCHE LUCHTBODE. Prysvlueht van Orleans. In concours 28 duiven. Duiven los 9 uur. Wind Z.-W. Regen. Afstand 560 K.M. No. 1. T. IJtema, 4 uur 5 min. 37 sec. 2. I. de Vries, 4.9.25. 3. P. Swin- kels 4.53.52. 4. Idem 5.6.57. 5. P. Feller 6.37.28. 6. TP. ÏJtsma 7.3.24. 7. P. Feller 8.22.4 HERIJK. B. en W. maken bekend, dat de herijk van maten en gewichten dit jaar zal worden ge houden in een der lokalen van de voormalige gemeenteschool no. 1 in de Muntstraat van 7 tot en met 2 Juni a.s. BEKROOND Bij een prijsvraag, uitgeschreven door de N V. v. d. Berg’s fabrieken voor een reclame- teekening voor Blue Band is het ontwerp van onzen stadgenoot, den heer Wouter IJdo bekroond. Er waren 121 inzendingen. AANBESTEDING. Voor het venbouweh van perceel Dubbele Buurt 9 bot werkplaats voor den heer J. Schoof waren de volgende biljetten ingele verd. A. Molenaar f 1206, Jb. Appel f 1078, P. Blauw f 999, Gronert en Moeyee f 969. obeerd. De uitslag leidde tot ader tevreden heid. De drek kan nog wel eenigezins worden verzwaard. Er bevinden zich ten huize van de heeren G. Oud en Woestenburg, benevens in het braadspuithuie ieder 100 M. slang. Er zyn voldoende brandkranen en op verschil lende plaatsen brandbluschapparaten. Nu komt in behandeling het vaststellen van het vermenigvuldigingscijfer pl. ink. be lasting, „het haakje w aar de kan aan hangt”. Dit jaar was het 1.5, B. en W. stellen voor dit te brengen op 1. De heer Braakman is nieuwsgierig naar het ontvangen bedrag van dit jaar. Belasting is geheven van een bedrag van f 1.283.000, opbrengst f 6400. De begrooting 1925 sluit op een bedrag van f 45000. De rest is een flinke reserve. Het nadeelig saldo van f 9000* is afbetaald met nog een flinke ovërwinst. De heer Braakman meent, dat wy gerust tot verlaging kunnen adviseeren. Volgens B. en \V. wordt het inkomen in 1925 geraamd op een vermeerdert bedrag van pi.m. .één half millioen, bo\en dat van 1924. Met een vermenigvuldigingscijfer van 1.staat ons nog een reserve te wachten. De voorzitter zou gaarne iets booger wil len gaan om een extra reserve te maken. Het voorstel van B. en W. wordt echter aangenomen. In onze gemeente hebben we nog geen winkelsluiting. Het wordt langzamerhand tijd om hieraan ook paal en perk te stellen. Er moeten meerdere misbruiken voorkomen. B. en W. stellen voor sluiting te doen plaats hebben, vanaf 10 uur n.m. toten met 5 uur v.m. Voor scheersalons en schipperij, enz., kan uitzondering of verruiming worden toe gestaan. Het voorstel is een stap in de goede richting. Komt wederom in bespreking het in de vo rige vergadering aangehouden verzoek van de R. K. Kiesvereeniging om wijziging aan te brengen in den aftrek voor noudxakelyk levensonderhoud koor de pl. ink. belasting. B. en W. stellet voor dit bedrag van f 650 tot 700 te verhoogsn. Voor nitt gezinshoof den te brengen op f 400 De heer Braakman juicht dit voorstel toe, omdat verandering zal komen in de z.l. thans bestaande onbillijke regeling. Daar de secretaris tfededeeling doet wat onder gezinshoofden wordt verstaan, volgt nog een uitgebreide diseu sie. Under gezins hoofden worden alleenwonende personen niet verstaan. De heer P. Rood Kz., had ook nog bezwa ren. Deze beer is van meeuing dat arbeiders gezinnen van de voorgestelde wijziging geen voordeel zullen ondervinden. De heer Braakman vraagt. g< geopperde bezwaren, deze zaak gende maal uit te stellen. Het kan dit jaar toch al niet worden toegepast Hy zal trach- te komen. Wordt goedgevonden. 'e heer Bakker vraagt in de rondvraag naar meer politietoezicht voor de verniel zuchtige jeugd. Hieraan moet een einde wor den gemaakt. De Voorzitter zegt medewerking toe. Ook zal hy doen toezien op de z.g beurs op den boek van 't padje. Volgt sluiting en geheime zitting. ANNA PAULOWNA- - Politie. - Verloren: een rijwieiplaatje «n eerf bruin lederen portemonnaie, inhoudetido eenig geld- Gevondeneen mejwe dar messefioen. Inlichtingen worden ter se cretarie verstrekt. OPPERDOES - Ontvreemd - Uit een hok zijn een konijn met 8 jon;jer» ontvreemd E>e politie hoeft de zaak in onderzoek Veiling. Aan de eerste veiling waren 60 zak aardappelen aangevoerd De ronde brachten een goeden prijs op, n.l- van f5.15 tot f 6.05. De grootste aanvoerder van de r^nde w;ts de heer K. Zwaan, met 14 zakjes De muizen brachten op van f2 25 tot f2-3O. HOOGWOUD. Bevolking. Hendrictts Bruin en gezin n.h., van Aardswoud G 1 naar Hcerhugowaard. Reindert Schekkernian n.h., van Aardswoud G 27 naar Hecrhugowaard. Floris Kuijier n.h„ van Langereis A 10 naar Nieuwe Niedorp. Germent Vel en gezin van Aardswoud G 10 naar Nieuwe Niedorp. Hen drik de Wit en vrouw n.h., van Aardswoud G 13 naar Heerhugowaard. Gerardus Stroe mer en gezin r.k., van Lambertschaag L 13 naar Barsingerhorn. Hillegonda de Boer r.k., van Zuidend D 30 naar Hoogkarspel. Elisa beth van der Hulst r.k., van Kerkelaan C naar Beverwijk. Cecilia Geertruida Kunst r.k., van Weere wyk K 22 naar Wervershoof. Nicolaaa Klaver r. k., van Zuidend D 21 naar Barsin gerhorn. Jan Glas r.k., van Pade P 26a naar Wervershoof. Cornelis en Johannus Dol van Mienakker A 43 naar Nieuwe Niedorp. Klaae Heggelaar n.h., van Aardswoud E 2 naar Winkel. Pieter Vlaspoldet en gezin n.h., van Lambertschaag L 1 naar Bergen N. H. Maar tje Slyksteeg, weduwe R. Trappel en zoon, van Aardswoud F 25 naar Heerhugowaard. Cornelis Kuiper n.h., van Gouwe H 11 naar Westwoud. Reinout je van Stralen r.k., van Gouwe H 61 naar Obdam. Nicolaas Rood r. k., van Boekelwegbuurt I 12 naar Haren karspel. Cornelis Out r.k., van Beemster naar Pade B 6. Jan Koemeester en gezin r.k., van Ursem naar Boekelwegbuurt I 15. Cor nelis van den Kommer n.h., van Nieuwe Niedorp naar Pade B 20. Dirk Kant cn vrouw n.h., van Almkerk naar Lambert schaag L 1. Pieter Ruig en gezin n.h., van Abbekerk naar Lambertschaag L 13. An- toon van den Eng en gezin r.k., van Hens broek naar Zuidend D 45. Gerrit Benit en vrouw n.h., van Abbekerk naar Aardswoud G 1. Arend Jan Heyink en gezin van Ob dam naar Aardswoud, G 18. Johannes Mees ter en gezin r.k., van Heerhugowaard naar Gouwe H 48. Arte Stoop en vrouw r.k., van Harenkarspel naar Gouwe H 48a. Jacobus Petrus Schipper r.k., van Berkhout naar Langereis A 10. Dieuwertje van der Velden r.k., van Wervershoof naar Langereis A 10- Gerrit 8teyn en gezin n. h., van Oudorp naar Aardswoud E 61. Nicolaas Bakkum. van Barsingerhorn naar Aardswoud E 56. VXal- drik Udema n.h.. van Zuidlaren naar Aaids- WESTWOUD. Verordeningen. Door den Raad dezer gemeente zijn de volgende verordeningen vastgesteld. 1. Etouw- en woningverordening. 2. Veror dening op «Ie levering van waren. 3. De al- gemeenc Politieverordening. 4. Verordening - op de keuring van vee en vleeech. Volgens art. 178 der gemeentewet moet den Raad eenmaal in de 5 jaren verklaren, welke ver ordeningen, tegen wier overtreding, straf Is bedreigd, nog gelden, ^an bovengenoemd besluit is mededeeling en volledige omschrij ving gedaan. Aanbesteding. Ten gemeentehuize werd aanbesteed den ombouw van het bo- vengrondsch en een ondergrondsch 'dectrisch kabelnet, aan te leggen in het dorp West- Woud. Ingekomen 9 biljetten als volgt: F. A. Knebel, Rotterdam voor f 6000. v. 1’ 'él en Zonen, Tilburg voor f 5496. Groe- nevéïd en v. d. Pol, Amsterdam voor f 5006. Heemaf, Hengelo f 4325. Groeneveld en Co., Amsterdam f 4200. Meinssen en Co., Amster dam f 3998. Kraak, Hoorn f 3590. Albertsen Kluft, Amsterdam f 3567. J. C. v. d Lof, Coo- vorden f 3400. Behalve 16 gietjjziren lantaarns is het be- noodigde materiaal in deze bedragen niet in begrepen. De gunning wend aangehouden. Werkstaking. De arbeiders werk zaam aan de gasvoorzieuing ter dezer plaat se hebben het werk gestaakt. Zaterdagmor gen lag het geheele graafwerk stil. Een groot gedeelte der weg ligt opengebroken tot last van het publiek. Loonsverschil, in verband met een ingevoerde kortere arbeidstijd schijnt oorzaak van het conflict te zyn. Opbrengst collecte. De verkoop bloemetjes ten bate R. K. T. B. O. bestrij ding heeft plm. f 48 opgebracht. WESTWOUD. Bevolking. Ingekomen personen: Ettema Cornelis vaat Bovenkar spel. Klijn Petronella A van Wognum. Wever Jacob en gezin van Wervershoof. Beemster Nicolaas Af van Wervershoof. Scholten Pie ter van Spanbroek. Oostrum van Bernardus J. A. en gezin van Grootebroek. Kuiper Cor nelis en gedn van Hoogwoud. Vries de Jan en gezin van Weetetellingwerf. Vertrokken personen: Mes Theodorus naar Spanbroek. Brouwer Ida naar Wijdenes. Bos man Aaltje naar Avenhorn. Anna Vlaar M. naar Grootebroek. Haan de Maria naar Wer vershoof. Bloem Catharina naar Nibbixwoud Buys Cornelia naar Heer-Hugo waard. Zilver Aart naar Blokker. Miedema Cornelis en ge zin naar Nibbixwoud. ToepeeJ Jan J. naar Venhuizen. CASTRICUM. Tuinbouw en Plantkunde. De afdeeling Castricum van bovenstaande vereeniging hield 4 dezer een algemeene le denvergadering in de zaal van de Erven van Benthem. De opkomst was niet bijster schit terend. De voorzitter opent de vergadering en deelt mede dat de aanleiding tot dezo ver gadering is het gerucht dat de men de ver- eeniging naar de maan wil hebben. Daarom beeft hjj willen vergaderen om te toonen, dat dit niet de wil van het bestuur is. Een van de bestuursleden heeft bedankt omdat in de vorige vergadering het bestuur tegen het houden van een groote tentoonstelt ling was, en toen de vergadring tooh uit maakte dat de tentoonstelling zou door gaan, heeft het bestuur gezegd: „wel nu geef ons dan een commissie van organisatie en breng een reservefonds byeen dan zyn we zeker er van dat de tentoonstelling geen financieele strop kan zijn voor de kas.” Dat was alleen het motief, waarom het be stuur tegen een groote tentoonstelling was. Men heeft, zoo is gebleken niet begrepen, dat het bestuur wel was voor het houden van een ouderlingen tentoonstelling en wel in het voorjaar en najaar, en dan keuring met puntenstelsel, zonder of met kleine geld prijzen. Dat is ook in het belang van de le den want tot zoo’n keuring worden alleen leden toegelaten en men krijgt dan, hetgeen men juist moet hebben, een onderlinge wed- jjver van de leden omtrent de producten wel ke men teelt. De vporjaarskeuring heeft juist zyn nut omdat thans hier is begonnen met glascul tuur en daaromtrent nog veel te leeren Is. Een uitvoerige discussie’ heeft hieromtrent plaats en er wordt besloten alsnog te trach ten in het najaar, Augustus of September een onderlinge keuring te houden. Do excursie naar het Westland van de le den en de leerlingen van den gehouden cur sus in glascultuur wordt wegens het ver ge vorderde seizoen uitgesteld tot het volgende voorjaar, omdat de meeste tuinders thans geen tijd meer hebben en geen belang of al thans weinig belang hebben bij druiven- teelt. x Hierna sluiting. Bekeuring. Verleden week wenl W. C. alhier bekeurd wegens het ryden over een onbewaakten overweg terwijl een trein zicht baar in aantocht was. Door het snel remmen en de waakzaamheid van den machinist kon een aanrijding worden voorkomen doch de chauffeur van de vrachtauto kreeg een prentje toe. Muziektent. Naar wij vernemen heeft het plan van de Vereeniging Castri cum Vooruit tot het plaatsen van een vaste muziektent in de omgeving van het station niet de algeheele instemming van het pu- doch niet op een vaste pllsedaARHA R9A R bliek. M en wenscht wel een muziektent doch niet op een vaste plaats, omdat dan de uit voeringen steeds beperkt moeten blijven tot een plaats en daar gaat het nu om. Men wil, dat op verschillende punten iu de gemeente zoo ongeveer om de beurt een openbare en openlucht uitvoering door de verschillende muziekkorpsen zal worden gegeven. Het idee is niet slecht en door het bestuur van Castricum Vooruit is dan ook al een on derzoek ingesteld of het mogelyk is op een groote sleeperswagen eén tent te bouwen welke door het aanhechten van losse stuk ken zoo groot kan gemaakt worden dat het I men daarin dan kau zelfs aan bet strand door de muziekkorpsen een nummertje wor- den gegeven. I hij het juiste gewicht had geraden. Ongeval De Kruis, óverkwam dey stig prme; liep. Hn drooglijn door, waarin de zeis vast greep en er af gleed. De zeis sneed zijn boezeroen stuk en raakte hem ook bo ven het rechteroog. Een diepe wonde werd veroorzaakt, welke echter niet ge vaarlijk was. ANDI |K Oefening- De dijkw'ach- ten, ingesteld na den stormvloed van 1916, hebben de vorige week op tal van’ plaatsen oefeningen gehoudtn EGMOND AAN ZEE. EGMOND AAN ZEE. Turndag. Inder tijd zijn hier door de voetbalvereeniging Zeevogels” in samenwerking met de gymna stiekclub „Achilles” pogingen aangewend om te Egmond aan Zee een turndag te houden voor den kring Alkmaar en Omstreken. Koedijk genoot toen evenwel als eerste aanvrager’ den voorrang. Thans is gebleken, dat deze gemeente geen behoorlijk terrein ter beschikking heeft, zoo- dat wederom getracht zal worden alsnog Eg mond aan Zee in de termen te doen vallen. .Mocht dit streven met succes worden be loond, dan zal onze gemeente in de 2e helft van Juli een 6 17 honderd turners mogen be groeten. Politieberichten. Tegen K. werd pro- ces-verbaal opgemaakt terzake openbare dronkenschap. Mej. Z. werd geverbaliseerd terzake beleediging van mej. K. WAARLAND. H. Vormsel. Op Vrijdag 18 Juni zal in onze parochiekerk het Heilig Sacrament des Vdrmsels worden toegediend aan parochianen van Waarland en ’t Veld. WINKEL. Opgedragen. Voor rekening van den heer A. Strijbos alhier is aan den timmerman H. Trynheer het bouwen opge dragen van een flink woonhuis. SCHAGEN. Raadsvergadering. Verga dering van den Raad dezer gemeente op Don derdag 10 Juni 1926, des namiddags kwart voor zeven uur. Punten van behandeling: 1. Mededeel ingen van den voorzitter. 2. Ingekomen stukken en adressen. 3. Benoe ming onderwijzer 0. L. school. 4. Voorstel wijziging art. 8 en 79 der Algem. Politiever ordening. 5. Voorstel tot het aangaan van een geldleening. 6. Regeling comptabiliteit dienst 1925. 7. Vaststelling suppletoire be grooting dienst 1926. 8. Voorstel tot machti ging van den Burgemeester om de gemeente doorloopend te vertegenwoordigen in de vergaderingen van de N. V. Spoor(Train)weg WieringenSchagen. 9. Voorstel tot machti ging van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van ‘Straatklinkers voor het werk aan de dorpen c. a. 10. Voorstel tot aanvaar ding en aankoop grond in verband met de werken aan de dorpen c. a. OPMEER. Onderbandscbe verkoop. Ds heer Schenke alhier heeft bij onderhandsche verkoop zijn manufacturenzaak overgedaan aan den heer Leqting van Oudorp. SPANBROEK. Aanrijding. Alhier een aanrijding tussehen den brij wagen Mes en een' hondenkar van O. plaats, botsing was zoo 1 .deels verloren ging. Aanranding. De chauffeur P. alhier ‘^ste in de Kaag den heer D. van Opdam zoo af, dat deze te water geraakte. D. deed aangifte bij de politie. *T VELD. Uitbetaling melk. Door do Coöperatieve Stoomzuivelfabriek „Nooit Ge dacht” alhier, wordt uitbetaald voor de melk geleverd half zoet in het tijdvak 11 April— 8 Mei 1. 1. f l£0 per K. G. vet of gemiddeld 6.29 per 100 K. G. melk. ZIJPE Geslaagd. Aan de R. K. Univer- siteit te Nymegen slaagde de WelEerw. Pa ter Bald winus de Goede O. F. M. geboren al hier, cum lande voor het doctoraal-examen In de Germaansche Taal en Letterkunde MEDEMBLIK. Vechtpartijen. Een aantal militieplichtigen, welke hier Vrijdag voor de keuring moesten verschijnen, meenden niet beter te kunnen doen dan de bloemetjes eens buiten te zetten. Een aantal inwoners van Andijk en de Streek geraakten echter zoo danig in actie, dat vechtpartijen het gevolg waren. WERVERSHOOF. Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente komt byeen op Woensdag 9 Juni, n.m. 7 uur. Waterleiding Het leggen der water- leidingsbuizen begint thans op te schieten. Te Onderdijk is men bijna gereed en worden de buisaansluitingen gemaakt, terwijl verle den week ook in het dorp reeds een begin is gemaakt. Naar ons is medegedeeld, zal einde dezer week ook het dorp gereed komen. Een aardige kluif. In de slagerij van den heer Bot is verleden week een koe ge-' slacht, welke 1123 pond woog. Alleen aan vet bezat ze 183 pond. Het kolossale dier werd het geheele dorp rond geleid en eenieder die 3 pond kocht beoop.te doe) kan worden bereikt. Slaagt mocht raden naar haar gewicht. F* 2222 2.1 2 1 - - -- - - - - door de muziekkorpsen een nummertje wor-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 11