I I „ONS IBLA D” Bureau: HOF 6, ALKMAAR. Telefoon: N«. 138. I -so:- 4 I NA DE BONDSVERGADERING. FEUILLETON. EEN OFFER. Abonnem«ntsprU«i t f f i is Het Oeflluatreerd ZondagaMad' 0 60 f booger. POSTGIRO 104861 h DiMBdag 15 Jani pos/gibo 104861 <toe Jaargang meer fO.15; fedtf i aanbocr b| vc BINNENLAND. Versprelde Berichten. Korte berichten. Advertentieprijs i Vin 1—5 regtfe-? I.25: elke regel i per regel f 0.75; Rubnelr -Vraag en uitbetaling per plaatsing f 0.60. f 400—, f 200,—, f 1OO,—f 60,—, f 3S,—f Ifj UIT DE PERS. De reorganisatie der Partij. BUITENLAND. DE STUDENTENSTAKING IN HANNOVER. lan alle abonné*» wordt op aanvrage grati» een poli» verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 500, loyale uitvoering van het reglement, uit te balen is. En dat is niet zoo weinig. AOMOMSTRATH Nol 4M RADACTIE No. AM NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD DE WEELDEBELASTING. Het hoofdbestuur van de Nederlandsche Maatschappij voor Nyverheid en Handel te Haarlem heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden over de aanhangige wetsont werpen tot wijziging en verlaging van som mige belastingen, tot aanvulling van dc Ze gelwet 1917 en tot heffing vay een weelde- verteringsbelasting. Het hoofdbestuur verzocht aan de Kamer, eenerzyds haar medewerking te verleenen tot too snol ruogt-hjke verlaging van den belas tingdruk, vooral waar die de ontwikkeling van het economische leven belemmert, en tot daarmede verband houdende verlaging van het peil der openbare uitgaven. Anderzijds echter, goedkeuring te onthouden aan voor stellen tot het opleggen van nieuwe belastin gen en met name aan de thans aanhangig ge in: u. te ontwerpen tot aanvulling van de Ze gelwet 1917 en tot heffing van een weelde- verteringsbelasting. HET HANDELS VERDRAG MET DUITSCHLAND. Het Centraal Bureau der Tuinbouwveilin gen in Nederland heeft in een adres aan de Tweede Kamer met aandrang verzocht in het belang van den Nedcrlandschen tuinbouw haai" goedkeuring te willen verleenen aan het wetsontwerp tot goedkeuring van het ver drag tot aanvulling van het Nederlandsch- Duitsche handelsverdrsg van 31 December 1851 en van het Nederlandsch-Duitscfte dou ane- en credietverdrag. hrerschte in deze vergadering, en dank zij do vlotte leiding, welke, naar een ieder er kende, bjj jhr. Ruys de Beerenbrouck in goude haiiuun rust, bleef de soms zéér le vendige bespreking van de dorre regle- mentsartikelen in goede banen, en werd ten slotte het geheele bouwplan met alge- mcene stemmen aangenomen. Nu kan het bestuur al dadelyk beginnen aan de voorbereiding van de eerste alge- meene vergadering van den Partijraad welke in October a.s. wordt gehouden. Het is kort dag.’* vredenen een heilzamen schrik aan te jagen, en een herhaling van dergelijke gebeurtenis sen voor geruimen tijd te verhinderen. Nog klopte velen, wier gew-eten niet vol komen zuiver was, angstig bet hart bij de ge dachte aan den afloop van het gerechtelijk onderzoek, dat terstond na dBh onweersnacht ingestold was geworden. Wel was het zeer spoedig gelukt te constatceren, dat de voor het hoofd van Karf Mercker bestemde steen, die echter het voorhoofd van den ouden we ver doodelijk getroffen had, door geen an dere vuist was geworpen, dan door die van George Reinicke, doch al mocht ook de hoofdschuldige aan alle aardsche gerechtig heid zijn onttrokken, zoo zocht men daarom des te ijveriger naar die personen, welke tot den aanval op het ketelhuis aangeiiitst en daar het werkzaamste deel aan genomen had den. Eenige vennoedelijke raddraaiers wer den zelfs gevangen genomen, en naar de stad overgebracht, terwijl ook andere arbeiders een dagvaardiging ontvangen hadden om voor het gerecht te verschijnen. al waren zij ook met het oog op het geringe van hun mis drijf voorloopig op vrjje voeten gelaten ge worden. Het wae onder deze omstandigheden ver klaarbaar genoeg, dat er onder, de bewonen van het arbeidersdorp een zeer gedrukte stemming heerschte en Mercker in den r- etens tijd geen werkstakingen of ook zelfs maar onlusten in het minet vreesde. Op een ongewoon uur was Mercker in het door de weduwe van den handelsraad be woonde gedeelte der villa verschenen. Eenige mededcelingen, de zaken betreffende, waar mede hij zijn komst verklaarde, waren zeker wel niet veel meer dan een behendig voor wendsel, want gewoonljjk toch haastte hij zich niet bijzonder om de weduwe van zijn compagnon in zjjne steeds volkomen zelfsta?»- <fige besluiten en maatregelen in te wjjden. Mevrouw Haedenroth verwachtte dan ook na dit voorspel iets zeer bijzonders, en haar be- DE CYCLOON IN ZWITSERLAND. De totale schade aan veldgewassen en huizen tengevolge van de cycloon wordt ge schat op 2.000.(XX) Zwiteersche francs. D^re- geering van het kanton Bern heeft twee com pagnieën geniesoldaten opgeröêpen, om de eerste hulp te verleenen. In het kanton Bern wordt een openbare collecte van huis tot huis gehouden, terwijl tevens aan de federale autoriteiten verzocht is, steun te willen ver leenen. De Zwitsersche Bondsraad heeft reeds besloten een algemeens collecte voor de slachtoffers van den storm te doen houden en opent de lijst met 15.000 francs. De bladen openen eveneens inschrijvingen voor de slachtoffers van de ramp. <3. Wellicht had Mercker het toch wel bij het rechte einde, toen hy zeide, dat dit volk de 'ust wel vergaan zou, om over hun treurigen toestand te klagen en te beraadslagen over ie middelen, om verbetering in hun lot te brengen, wanneer zy maar rusteloos werken moesten, teneinde in de dringendste levens behoeften te kunnen voorzien. Dat hun aan gezichten nog wat magerder, hunne blikken nog somberder geworden waren, dit trok leze hooghartige man zich al bitter weinig tan; hij bemerkte het wellicht niet eens, wan neer hij met zyn koud, gevoelloos gelaat en net den spottenden glimlach om do dunne lippen door de zalen schreed. Doo zyn vol harding en door de onbuigzame kracht van zijn wil had hy getriumfeerd, gelijk hij tot dusver nog in iederen toestand zijns levens aad getriumfeerd. en het geluk was op zijn zijde geweest, gelijk altijd, sinds den dag, toen zijn beschonken vader den twaalfjari gen knaap uit zijn ellendige kelderwoning de wijde wereld had ingejaagd. De dood van den ouden Martens, de dol zinnige aanslag van Reinicke en het misluk ken daarvan, waren dit geen buitengewoon gelukkige beschikkingen van het toeval ge- .weeet. zoo uitermate geschikt, om den ontc- De minister van Buitenlandsche Zaken van Roemenië en de Gezanten van Yoego- Slavië en Tsjecho-Slowakye te Boekarest hebben heden een overeenkomst geteeken.l betreffende een defensief verbond. Een hevige ontploffing heeft plaats ge had in een der kamers van het vakvereeni- ging.sgcbouw te Lissabon, waar bommen wer den vervaardigd. Een persoon werd gedood en verscheidene gewond. De pers maakt melding van een over val in het Zuid-Oosten van het land door Bul- gaarsche komitadji's, die nabij Tsarevoselo een Joegoslavisch nationalist en een officier der gendarmerie vermoord hebben. Violet Gibson, die zooals bekend, on langs een aanslag pleegde op Mussolini, heeft in de gevangenis getracht zelfmoord te plegen, door zich met een hamer op bet hoofd te slaan. Haar toestand is ernstig. Er heeft in de Andes een hevige sneeuw storm gewoed. De verbindingen tu^chon Ar gentinië en Chili zijn verbroken. Graaf Teleki heeft een uitdaging gezon den aan graaf Karolyi, waarschijnlijk in ver band met de beschuldigingen door Kaïolyi naar aanleiding van de frankenvervalseidng tegen Teleki geuit. Op de Groote Markt te Brussel heeft zich na afloop van een militaire „taptoe”, bij de uitvoering van de Brabanyonne, alweer een incident voorgedaan tusschen Belgische pa triotten en Vlamingen. De politie moest op krachtige wijze ingrijpen om de orde te her stellen. De scheepvaart vertoonde natuurlijk1 een dergeljjk beeld van achteruitgang. BEZUINIGING IN BELGI4. De gistermiddag gehouden kabinetsraad heeft het onderzoek naar de op de staatsbe- grooting aan te brengen bezuinigingen voort gezet Besloten is niet meer over te gaan tot de benoeming van oud-ambtenaren, of nieu we employé’s in de centrale en provinciale administraties, behalve by uitzonderingen, die dan vooraf in den ministerraad dienen besproken te worden. Voorts werd besloten bet corps marine-tor- pedisten op te heffen. Het aantal scholen voor „leger-pupillen” zal van vier op twee worden gebracht Een bedrag van twee milüoen francs, als reserve uitgetrokken voor de re monte van de gendarmerie, zal weder in de schatkist worden gestort. De militaire scholen voor opleiding tot onderluitenant zullen op geheven worden. Het totaal dezer bezuinigingen zal zeven milüoen beloopen. De werkzaamheden aan den verbindingsspoorweg van het Noorder- naar bet Zuideretation zullen niet worden voortgezet DE KERKVERVOLGING IN MEXICO. Den 28eten Mei j.l. werd de president der republiek Mexico in het nationaal paleis ge decoreerd vanwege de vrijmetselaars ter be- looning van de „eminente” diensten aan de goede zaak bewezen door het uitdrijven van arme kloosterlingen en het vervolgen van de Katholieke Kerk. „Het Centrum” constateert, dal de verga dering van Zaterdag een resultaat heeft op geleverd, dat nieuwe en goede vooruitzichten opent voor den bloei en de verdere ontwik keling onzer partij. Het blad noemt bet ver heugend, dat de beslissingen met overgroote meerderheid van stemmen werden genomen, hetgeen aan de gevallen besluiten ook een groote moreele kracht geeft en bewijst, dat de gewenschte overeenstemming in hooge mate was verkregen. „Aan onze partij zal thans een breedere en vastere basis worden gegeven, en de vergadering was blijkbaar ook van mee- ning, dat daarmede niet langer kon en mocht worden gewacht. Het bestuur had getoond, evenals de reorganisatie-commis- sle, tot nader overleg bereid te zijn. Het oude ontwerp verschilde niet onbelangrijk van het nieuwe, dat thans in behandeling kwam, en de veranderingen waren, voor zoover wjj het zien, verbeteringen. De Bondsvergadering heeft er blijkbaar ook zoo over gedacht. Zonder stemming werd ten slotte net gewijzigde ontwerp aanvaard en de reorganisatie tot een feit gemaakt.” Doch wat wist hy van de wonderlijke te genspraken en raadsels van het vrouwolijk hart? Acht dagen later wae Gertrude Martens plotseling uit het dorp verdwenen. Hef’huis je, waarin haar vader evenals de andere we vers slechts als huurders gewoond had, was haar door den fabikant opgezegd geworden, het armzalige huisraad echter had zij ver kocht en niemand wist, waarheen zij zich met de luttele opbrengst daarvan gewend had. „ZJj beeft het hier niet langer kunnen uit houden”, heette het algemeen en men voegde er zelfs een paar woorden van medelijden «an toe voor het arme meisje, dat een ieder gaar ne had mogen lijden. Na verloop van eenigen tijd sprak echter niemand meer over haar. Zij was vergeten, een ieder hier had toch im mers zooveel te denken aan eigen gebrek en zyn eigen leed. Zondagmiddag beeft boven München een hevig onweder gewoed, dat met een wolkbreuk, storm en hagelslag gepaard ging. Ten gevolge van een ontploffing in een hoogoven van de Illinois Steel Company (In diana) zyn vier personen op slag gedood, tien waarschijnlijk doodelyk gewond en meet dan zestig zwaar gewond. „De Tijd” wijst er op, dat door de reorga nisatie het weten der R. K. Staatspartij niet is veranderd. „Over een paar jaren zal katholiek Ne derland zich (dan ook) in het bezit van een model-politieke-organisatie kunnen verheu gen. Hetgeen ons hierby het meeste verheugt is niet, dat men de perfectie op het stuk van organisatie heeft bereikt, of tracht te bereiken, maar wél, dat de geest in de partij goed is. Prof. Veraart constateerde terecht, hoe de Rijkskieskringorganisaties uit eig<n beweging by de keuze hunner af gevaardigden voor een werkelijk veel zijdige samenstelling van deze Bonds vergadering hadden gezorgd. De goede geest had hier verwezenlijkt, wat, als de geest anders is, door statutaire eiseben en reglementaire voorwaarden nooit kan wor den bereikt. Ce wil, om elkaar te verstaan. <lt'‘*2. kunnen uitmaken. In het belang van de imistische gedachte moeten al de leden dër vereeniging zich verheffen boven de verschilpunten, die hen zouden kunnen ver deden. De oprichtingsbyeenkomst beeft reeds plaats gehad. Daar werd verklaard, dat de leeningskwestie slechts opgelost kon worden door het herstel van het wettige koningschap. DUITSCHLAND EN OOSTENRIJK. In de jaarvergadering van den Duitsch- Oostenryksehen Volksbond, te Frankfort a.d. M. gehouden, heeft dr. Loebe, de president van den'flyksdag, zich scherp uitgelaten ever de door dr. Selpel te Parijs gehouden rede, welke de verklaring bevatte, dat Oostenrijk met aansluiting bij Duitsohland geen haast heeft. Loebe noemde daarentegen deze aanslui ting de meest spoedeischende kwestie in Eu ropa en verzekerde dat Duitschland ze, dade lijk na zijn toetreding tot den Volkenbond, aan de orde zal stellen. HET ENGELSCHE MIJNCONFLICT. De officleele staat van het Briteche mini sterie van koophandel over den omvang van den handel in de maand Mei geeft welspre kende getallen aangaande het verlies dat het conflict bij de kolenmijnen en de kortston dige algemeene staking het land gekost heeft. De heele achteruitgang beloopt 118 millioen pond. Uit de bijzonderheden blijkt dat vrijwel elke tak van industrie getroffen is. drukt gelaat zoowel als het klapperen van hare onvermijdelijke breinaalden verrieden genoegzaam van hoe weinig blijden aard hare verwachtingen waren. Mercker was heden echter blijkbaar met den wenech vervuld, om zich van zijn aange naamste en beminnelijkste zijde voor t>; doen. Verkondigde reeds zijn kleeding een meer dan gewone zorgvuldigheid en een zeker streven om alle gunstige eigenschappen van zijn uiterlyke verschijning in het he'.Jersta licht te stellen, dan zou daarentegen do bui tengewone gladheid en voorkomendheid tan zijn wezen een tot wantrouwen genegen waarnemer tot volkomen weifeling gebracht hebben. Hij sprak over het weer, over eenige interessante nieuwtjes, die de morgenbladen gebracht hadden, en hij was zelfs gooige- luimd genoeg, om de gehate kakatoe van Isa, die hem met haar doordringend gekryscli b*r- haal'ielijk in de rede viel, slechts een rien- delijk, schertsend woord toe te roepen. Ver moedelijk echter gevoelde hij zich oodaiuts dit alles, niet bijzonder op zijn gemak in tut masker, want toen hij na een korte poos be merkte, dat bet aan zijne pogingen niet ge lukte, om het bezorgde gelaat van mevrouw Haedenroth te doen verhelderen en haar brei naalden tot rust te brengen, gaf hy net voor bereidend geschermutsel op en ging hy regel recht op het doei van zijn jkomst af. -Wordt vervolg 1.) r Men had op het kerkhof van Tanw.-tld de aardsche overblijfselen van den gedooden Reinicke naast die van den ouden Martens willen begraven, doch de dochter van den laatstgenoemde was met zulk een hartstoch- telyke heftigheid tegen dit voornemen opge komen, dat men aan haar wil toegegeven en het lijk van den rampzaligen jongen man in alle stilte in een afgelegen hoekje had be graven. Den volgenden dag geheel in de vroegte vond de doodgraver, tot zijn niet ge ringe verbazing, aan het hoofdeinde van het vereche graf een ruwgetimmerd kruisje, dat met een slinger van witte tuinbloemen in wonden was. Verwonderd schudde hy het hoofd, want hy kon zich maar niet begrijpen, wio den verachte, den uitgestootene in de atilte van den nacht dezen laatsten liefde dienst bewezen mocht hebben. Dat de bloe men volkomen geleken op die, welke het graf van den ouden Mariens tooiden, dit be-nerkte hy niet en het zou hem hoogstwaarschijnlijk weinig te denken gegeven hebben, wanneer hij het werkelijk gezien had, want de dochter van den verslagen© was het toch zeker wel niet geweest, iSe den moordenaar haars va ders zulk een daad van liefde bewezen had, dezelfde dochter, die onder tranen van toorn verklaard had, dat zij nimmer dulden zou, dat men den moordenaar naast zyn slachtof fer begroef. Neen, zy was bet niet geweest, aldus tenminste zou de grijze doodgraver van Tanwald gedacht hebben. „De Maasbode” zehryft o.nu Wel overladen was de laatste vergade ring van den bond, waarin deze zich zelf ten doods doemde om beter, vollediger te herrijzen. Ware het niet, dat deze vermoeiende, be zwaarlijk te volgen botsing van meeningen, denkbeelden, plannen, voorbereid is door prachtig commissoriaal werk, voorbereid ook door een alzijdige bespreking in de pers eh in de kiezersbyeenkomsten, ware het niet, dat daarna het Bestuur uit den stroom van amendementen een wijze keus gedaan had, voordeel trekkend uit de maandenlange besprekingen, waardoor langzamerhand een publieke opinie was ge kristalliseerd ware het dus niet, dat de vergadering het gevoel had, dat h«t schip der reorganisatie in niet al te gevaarlijke wateren meer dobberde, dan zou deze woe lige, by'na niet te volgen vergadering, wei nig bevrediging hebben geschonken. Thans is de overtuiging, dat de nieuwe organisatie in de praktijk een e e r 1 y k e proef verdient, algemeen. En verder: Zwaar beladen met vraagstukken als de vergadering was, nu en dan nauwelijks zich door de kwesties een wea banende, liet zij den indruk achter, dat het nieuwe tijdperk, hetwelk de Staatsparty ingaat, veel te doen zal geven, veel beleid zal eischen en goeden wil. Onze Staatspartij trede moedig, in het besef van onze stijgende cultureeie betey- kenis, haar nieuwe taak, mytayr en daar om ook sefeaq^ wgéMod. „De Morgen” schrijft olm.: „Er ie alle hoop, dat ook het nieuwe Kiesreglement er bevredigend zal uitzien, indien het wordt beheerscht dypr denzelf- den geest als zich thans heeft baan gebro ken. Hier en daar merkten we de vrees op, dat de Michaëlisten zich toch niet by bet nu bereikte zouden neerleggen. Er is, naar onze vaste overtuiging voor deze vrees geen aanleiding. Wel echter zullen de Michaëlisten uit het bescheidene wat hun is toegestaan, alles zien te halen wat er bij een volmaakt DE AUTONOMIE-ACTIE IN ELZAS- LOTHARINGEN. Het „Journal” verneemt uit Straatsburg, dat de directeur voor Eeredienst in Elzas-Lo- tharingen, de bisschoppen van Metz en Straatsburg en de president van het consi- storium dringend ontboden zijn door het de partement van Justitie te Parijs, ten einde de sancties vast te stellen, die genomen zullen worden tegen de priesters en predikanten, die het autonomische manifest onderteekend hebben. Terwijl de studenten van de Technische Hoogeschool te Hannover met staking dreig den, zoolang professor Lessing college blijft geven, heeft de Pruisische minister van Ou derwijs, Becker, een verklaring gepubliceerd, waarin hy zich met alle beslistheid tegen „het door de studenten uitgeoefende vuistrecht” uitepreekt. Wat de studenten doen, zegt Becker, is niets anders dan het uitoefenen van terreur en kan in een rechtsstaat niet worden geduld. De minister verklaart voorts, dat de studen ten, die van de Hoogeschool zyn uitgesloten, later uitgesloten zullen blyven. De burgemeester van Hannover heeft een bezoek aan Lessing gebracht, waarin hij hem verzocht zyn ontslag te willen nemen, hetgeen door den professor echter werd geweigerd. BRAZIL» EN DE VOLKENBOND. De algemeene secretaris van den Volken bond heeft van den Minister van Buitenland- sohe Zaken een mededeieling gekregen be treffende het besluit van Brazilië om uit (Ito Volkenbond te treden, QtereenkortJstig art. 1 van hel Ook kondigt Brazilië nog aan dat het niot aan de zitting, die in September zal plaats hebben, zal deel nemei^ MONARCH tb.ME IN HONGARIJE. Onder leiding van de graven Apponyi en Karolyi is een vereeniging gesticht, Hongaar- sche Mannenbond van de Heilige Kroon go- heeten, waarvan legitimisten van alle poli tieke en nationale groepen en schakeeringen EERSTE KAMERVERKIEZING. De candidaatstelling van leden der Eerste Kamer, zal Dinsdag 13 Juli a^. plaats heb ben. Binnen 25 dagen na de candidaatetel- ling<-dus vóór 7 Augustus e.k. wordt de stem ming gehouden. HET DIRECTORAAT-GENERAAL VAN DEN LANDBOUW. Het Koninklyk Nederlandsch Landbouw Comité heeft zich opnieuw tot den Minister van Landbouw gewend waarin er o.m. op wordt gewezen 'lat het vorig advies van het Comité niet beoogde een bestendigen van het DirectoraaLGeneraal van den Landbouw in den vorm waarin men het in den laatsten tyd gebracht had, maar integendeel het creëeren van een functie van Directeur-Goneiaal van den Landbouw, welke tenminste gelyk ge steld zou kunnen worden n et de positie van de vroegere functionarissen. DE ENCYCLIEKMEETING TE AMSTERDAM. Zondag werd in het diocees Haarlem te Amsterdam de herdenking gevierd van het uitvaardigen van de encycliek varum". De viering -oeg ditmaal op Rn 35eten verjaardag een bijzonder feestelijk karakter. In de Frederik Hendrikstraat, waar de stoet werd geformeerd, waren tal van nieuws gierige saamgestroomd en de tramwagens konden met moeite door de diohte saensciien- drommen. Iets over eenen zette de kop van den op tocht zich in beweging. Achter het eerste banderol „In dit teeken zult gij overwinnen'', volgde een muziekkorps en daarna de regelingscomroissie. In het bestuur zagen wjj den gedecoreerden n«*tor J. W. Smit. voorMtter van het Cen traal Bestuur, het Provinciale Statenlid L. van Rooyen. Onder de genoodigden merkten Wy twijfelen er niet aan, ol allen, die be hoorlijk inzicht hebben in ons party-politiek leven en het daarby goed meenen met onze Staatsparty, zullen met genoegen kennis ge nomen hebben van wat er ter jongste Bonds vergadering verhandeld werd en besloten. De discussies hebben ertoe geleid, dat het ontwerp-reglement, zooal» dit door het Bondsbestuur reeds te- voren niet onbelang rijk was gewijzigd, ten slotte met algemeene (temmen werd aangenomen. Wjj mogen hierin een gunstig voorteeken zien. Er moge over verschillende onderdeden van het onderwerp-reglement immers au en dan nog al fiks gedebatteerd zyn, over net geheel is men het ten slotte toch vrywel al gemeen eens geworden, zoodat de veronder- t stelling niet te gewaagd is, dat de te Utrecht genomen besluiten weerklank en instemming znlen vinden onder alle Katholieke kiezers van Nederland, dat er thans een goode, een sterke basis bereid is voor aller satnenwer king. Nu kan er gewerkt gaan worden aan de nieuwe grondvesting en aan den wydeien uitbouw van onze Staatepartjj. Nu zal men algemeen met ambitie aan het e werk kunnen gaan. De wyze immers, waarop het gewyzigde ontwerp-reglement, dat der Bondsvergadering thans werd voorgelegd, tot stand kwam, Ls In den goeden zin waarlijk demokratiscb te noemen: Onder zyn nieuwen eminenren lei der, Jhr. Ruys de Beerenbrouck, heeft het Bondsbestuur niet star en strak vastgehou den aan een vooruitgeschoven meening, neen, men heeft een meening gelanceord cn daarop zyn oor te luisteren gelegd naar wat er ten aarrzien van dit ontwerp verluidde in de pers en in de vergaderingen der kiesvereeni- gingen, en na dit alles In zich opgenomen en gewikt en gewogen te hebben, stelde het Bondsbestuur zyn gewijzigd ontwerp vast. Hetwelk door do Bondsvergadering thans aangenomen is. Tirana zjjn onder de nieuwe omstandig heden de tjjden gunstig. Alom in e-«8 kin men op instemming Tékenen, en aldus kan men met gerechtvaar digde hoop op succes thans aan 't werk tijgen om in praktyk om te zetten datgene wat men te Utrecht in theorie bewerkt heeft. Want men bedenke het goed: de basis is gelegd maar aan den nieuwen bouw moet nog begonnen worden. Ale men alléén maar eens denkt aan do noodzakelijke inlijving van alle Roomsche kiezers in de kiesvereenlgingen

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 1