ILLUST EEN MIDDELPUNT VAN BELANGSTE-LLING I VEILIGHEIDSHOE KJE. RECHTZAKEN UITGEEST. MEDEMBLIK. ANDIJK. Banne-vergadering. Hoofdingelanden van NOORD-HOLLANDS WEGENFONDS. ANDIJK. - Vergadering der de banne Andijk. De rekening over 1925 werd goed gekeurd. De ontvangsten, waaronder het batig slot van 1924, groot f2272.641/», bedroegen f34479.251/» en de uitgaven t* 31852.67, alzoo een batig saldo van t 3126.58V». De begrooting voor 1926 werd vast gesteld op f35739*88 V» ontvangsten en f28866.91 uitgaven. I De omslag wordt bepaald op f20 per H.A., verdeeld als volgt: Drêchterland f5,50 per H.A^ Orootslag f 6.— per H.A., Hoogheemraadschap f3.95 per HA en pJ.ur f4 55 voor huishoudelijke kosten. De begrooting van het bagger bedrijf wordt vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op f4600. De Voorzitter deelt mede, dat de oude dijkgracht door Drechteriand is gekocht en door dit lichaam weder een nieuwe dijkgracht is gemaakt. Wenschelijk wordt geacht met het oog op het onderhoud ter behoud van een goede doorvaart, dat de banne-het eigendom verkrijgt JDrechterland is bereid deze jgacht over te doen voor den prijs van f 1. Besloten jwerd de gracht te koopen. De Voorzitter merkt op, dat van ge meentewege de politie tochten in den polder heeft gemaakt, om toe te zien, dat geen bloemen of vuil in het water iworat geworpen. Daar de oogsttijd is aangebroken, acht-^pr. bet wenschelijk, dat van bannewege thans eenige kosten worden gemaakt en de politie in de ge legenheid gesteld toe te zien, dat geen loï of vuil te water wordt geworpen. Besloten wordt de politie de beschik king te geven qjver een vaartuig, om eenige keeren inspectie in den polder te houden. De Voorzitter deelt mede .dat vóór 1 Oct. de omslag voor het Hoogbeem- raadschap moet worden voldaan. DMar zeker op dien datum niet over het be ne odigde kan worden beschikt, wordt Vc orgesteld een kasgeldieening aan te gaan, groot f1900, tegen hoogstens 5 g», .waartoe besloten werd. De heer Njerop vestigt de aandacht op tiet gooien van gras in de slooten bij bet opknappen van de graswaften. De Voorzitter zal ook dit onder de aandacht van de politie brengen. RADIO. hoi 1923 6.8 1.0 1924 4.8 0.3 1923 1.3 0.2 Bij olie- of benzinebrand. Blusch niet met water, doch met zand. GEZONDHEIDSRAAD. jaar had hij er boete of 20 da- VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 28 Juni. Weer terug naar zijn landgoed. ’n 63-jarige geroutineerde schanstippelaar met een door Color de Schiedam aangenaam getinte voorgevel, had zich in Juni dezes jaars weer eens schuldig gemaakt aan land- looperjj en was deswege in arrest gesteld. II (J probeerde alsnu de hem dreigende opzen ding naar de boerderij te ontgaan, door te be weren dat hij gemakkelijk werk kon krjjgen. Maar de politierechter beter op de hoogte van den toestand, veroordeelde zijn pappen heimer opnieuw tot 3 dagen hechtenis en 3 jaar opzending. •P’ ugdelqkheid overtuigd was, hem voor bid die waren aan den dienst ter ver nietiging af te staan om deze zoo mogelqk en een klein AOVE8TEEREN IN DE KA TH ILLUSTRATIE IS GOUD WAARD I 110.000 ABONNÉ’S - 440.000 LEZERS VRAAGT TARIEVEN AAN BIJ "WERFKRACHT’ INSTITUUT VOOR COMMERCIEELS PROPAGANDA MAURITSKADE 39. S-GRAVENHAGE Met gesloten deuren Een 45-jarig ongehuwde dame stond te recht voor een handeling, die door artikel 250 van Wetboek van Strafrecht wuidt straf baar gesteld. De behandeling had met geslo- ten deuren plaats, doch de verdachte juf frouw werd na heropening der «aal tot 2 maanden gevangenisstraf veroordeeld. De gevangenia kon zij niet ontloopen. Een 19-jarig meisje uit het Zuiden des lands, dat te Amsterdam was werkzaam ge weest in een comfortabel café aan den Zee dijk. was na haar ontslag aan 't zwerven ge raakt en had te Alkmaar bij een familie haar intrek genomen. Zij beloonde echter de gast vrijheid zeer slecht, door zich zonder kennis-* geving weg te pakken met medeneming van een portemonnaie, waarin f 10. Zij nam de wfjk naar Helder, waar ze ook een dergelljk feit pleegde. Ze werd opgespoord en in hechtenis ge steld, terwijl ze heden terechtstaande, on danks de moeite door reclasseerings-ambte- naren en verdediger, genomen om haar voor de gevangenis te bewaren, veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. wachten one doel te zullen bereiken. In het laboratorium werden 15641 mon sters onderzocht en van melk en melkpro ducten 10199 monsters. Van den toestand der reinheid van de ver kochte melk in vergelijk met voorgaande jaren geeft het volgende staatje een beeld: 1922 - - 9.2 1.3 hebben van brood met een te laag gehalte f aan droge stof; 5 maal wegens het ten verkoop in voor raad hebben van melkbrood met een te laag gehalte aan droge stof en van onvoldoende samenstelling; 4 maal wegens bet verkoopen van melk brood van onvoldoende samenstelling; 1 maal wegens het verkoopen ,van rogge brood, dat was bereid uit deeg, dat met de voeten was bewerkt; 1 maal wegens bet verkoopen van boter- speculaas, die niet met boter was bereid;, 11 maal wegens het ten verkoop in voor raad hebben van worst met een te hoog ge halte aan watervrq zetmeel, en het daarin aanwezig zijn van ongeoorloofde kleurstoffen; 4 maal wegens het verkoopen van worst met een te hoog gehalte aan watervrq zet meel; 4 maal wegens het ten verkoop in voor raad hebben van worst, waarin ongeoorloof de kleurstoffen aanwezig zijn; 2 maal wegens bet in voorraad hebben van ondeugdelijke kruidenierswaren, waarvan in een geval de onder beslag gelegde voorraad was weggevoerd; 1 maal wegens het verkoopen van kaas als 40 plus die een lager vetgehalte beaat; 3 maal wegens het verkoopen van kaas, die in ondeugdeijjken toestand verkeerde; 4 maal wegens bet verkoopen van viscb, die in ondeugdelqken toestand verkeerde; 1 maal wegens het verkoopen van melange van ondeugdelijko samenstelling; 1 maal wegens het verkoopen van eieren, die in ondeugdelqken toestand verkeerden; 1 maal wegens het ten verkoop in voor raad van wyn van ondeugdelijke samenstel ling; 1 maal wegens het in een trog van een bakker aantreffen van mjjterige, sterk ver zuurde en bedorven deegresten en sterk mjj- terig meel; 1 maal wegens het weigeren een monster te verstrekken; 1 maal een berisping werd toegediend voor het laten drinken van karnemelk uit een deksel van een bue; 2 maal door den politierechter een boete werd opgelegd wegens beleediging van een ambtenaar bij de rechtmatige uitoefening zij ner functie; terwijl 1 maal de vervolging werd gesepo neerd van een geval van verkoop van azqn, waaraan water was toegevoegd. De inspecties en onderzoekingen gaven aan leiding lot het geven van 3434 mondelinge en schriftelqke waarschuwingen, die betrek king hebben op allerlei overtredingen of mis standen. Van de belangrijkste werden de bur gemeesters der gemeenten van de betrokke nen in kennis gesteld. ;n: UITGEEST. De Morgenstond. Het Vischcollege „de Morgenstond” heeft bjj den Zondag gehouden hengelwedstrijd in de Ringvaart te Hillegom, uitgeschreven bij ge legenheid van het 1214-jarig bestaan van di „Vereenigde Vtesehers”, den vierden prijs, een zilveren medaille, gewonnen. Besmettelijke ziekte. Alhier is een geval van roodvonk bij D. K. geconstateerd. Ook komen er onder de jongere kinderen veel gevallen, hoewel gelukkig geen ern stige tot nog toe, van mazelen voor. MEDEMBLIK. Geslaagd. Mej. Chr. Bo? slaagde voor het examen akte Lager Onder- •wjjs. Vergadering Gemeenteraad, 28 Juni. Voorzitter, Burgemeester Schouten, opent de vergadering. Notulen worden goedgekeurd. Afwezig de heer Snel. Adressen van H. v. Doom en A. Gieling, die verzoeken een strook grond te mogen koopen aan de Oosterweg, wordt toegestaan A 80 ct. per M2. Van de vereeniging van Handeldrqvenden en Neringdoenden een request, waarin zj hun leedwezen er over uitspreken, dat de plaateelijke Uurwerkmakers zijn gepasseerd Inzake levering van een torenuurwerk. Ver docht wordt om medewerking-. Voorzitter zegt, dat deze menschen alsnog de gelegenheid zal worden gegevea. Verzoek van A. Rustenburg om oen strook grond in erfpacht, voor zijn huis; toegestaan. Suppletoir» begrooting 1928. Inkomsten en uitgaven 4224.41 Post af- en overschrijving groot 7826.84. Goedgekeurd. Commissie Gwfabriek stelt voor te beslui ten tot aankoop van een 6-mondsoven. De Directeur stelt voor dit te gunnen aan de firma Burgemeieter voor f 2320, welke ook de andere ovens heeft geleverd. Goedge keurd. Even zoo wordt besloten e.n laadin- riohting in de fabriek te plaatsen. Door tusschenkomst van Ged. Staten is ingekomen een ontwerp greneultbreiding der gemeente inzake droogmaking der Zuider zee. Voorzitter stelt voor, dit te bespreken in geheime zitting. De heer de Jong «telt voor, dat zoolang de voetbrug over Je haven nog niet klaar Is, de draaibrug zal gesloten zijn 20 minuten voor het vertrek van eiken trein. Het geeft nn veel last voor 1e bewoners van Wfjk 8. Voorzitter doet toezegging. De heer de Jong informeert naar de rio- leering. Voorzitter ze«t, dat .ie gemeente-opziehter dit op kaart zal brengen. Hetzelfde Md ves tigt de aandacht op den stinkpoel aan het Achterom. Voorzitter beaamt, dat verbetering nooJig is, echter kunnen we er geen menschen voor krijgen. Wat dempen betreft, dit zou te veel stagnatie geven, daar men dan tot voorbij het plantsoen moest, wat ondoenlfjk is. Beslolcn wordt de» toetanj te ver' «te ren. De heer Kooq informeert naar de brug aan het Oosters in "-el: komt daar nog lete van?» Voorzitter zegt, dit op een antwoord van Ged. Staten gewac' moet Wor.len. De heer Gcuzebroek wijst op een r’«ot aan het Geldeloosepad; dit is een malarh-roel. Voorzitter zegt onderzoek toe. Hierna sluiting. ’n Gevaarlijke gesticulatie. Een 25-jarig jongmensoh uit Hoogwoud kreeg te Schoort op 24 Mei hevige ruzie met den caféhouder Schut en diende hem een vrij stevige muilpeer toe. Deze klucht, die onge veer den smaak heeft van een oorveeg, werd heden getaxeerd op f 15 boete of 15 dagen. De gestewrfgde haan. Een heer uit Texel, niet verschenen, zoo dat persoonsbeschrijving achterwege moet blijven, heeft, zeker bij wqze van een origl- neele April-mop, den haan eens dorpsgenoot door een steenworp bloedend verwond. Hij werd voor dft luguber bedrijf tot f 5 boete of 5 dagen veroordeeld. Een groote parade garnizoen! Een 20-jarige, sierlijk In lila japon met bij kleurende hoed uitgedoscht, stond met veel vertoon terecht wegens diefstal van een hor logeketting en eenige zijden dameskousen, ten nadeele van een Alkmaarsche familie, waar zij destijds als schoonmaakster fungeer de. Het was zelfs noodig dat deze zaak werd onderbroken om mevrouw, de gelukkige be zitster van de fil de cos-kousjes te requfree- ren, teneinde haar over de waarde van die kousen te hooren. De appreciatie van die kousen liep nogal uiteen, want terwijl mej. de schoonmaakster deze vodden noemde, be schreef mevrouw haar jijden beenomhulsels als bijna niet gedragen. Dan was er voorts een ambitieuze verde diger, die eenige getuigen A décharge gedag vaard had en vele gewichtige vragen stelde. Hij had een reusachtig succes met zijn actie, want het resultaat was, dat the llliac girl werd veroordeeld tot slechts f 10 boete of 10 dagen. 1 VERBETERING VAN WEGEN. 1 Gedeputeerde Staten stellen voor te beslui- ten: I. Ten behoeve van den aanleg als primaire weg van het weggedeelte loopende van het kruispunt van den Zaandammerweg met den Pareldqk naar de Nauërnasche Vaart en- langs die vaart tot aan het snijpunt met den Zaanlandschen Communicatieweg nabij den watertoren te Assendelft, aan te koopen: a. de perceelen kadastraal bekend gemeen te Assendelft, sectie D nos. 1997, 2203, 2291 en 2287, groot tezamen 7.26.26 H.A., bene vens den op laatstbedoeld perceel staanden opstal, voor den prqs van f 11.000; b. het perceel kadastraal bekend, gemeen te Assendelft, sectie D., No. 2154 gedeelte lijk, groot ongeveer 1.04 H.A., voor den prqs van f 2.250; c. het perceel kadastraal bekend, gemeente Assendelft, sectie D, No. 2164, gedeeltelijk, groot ongeveer 0.01.75 H.A., voor den prüs van f 1000; d. de perceelen kadastraal bekend gemeen te Assendelft, sectie D. No. 1955, 1952, 1951 1872, 1871, 1868, 18Ö7, 1851, 1848 en 2077 allen gedeeltelijk, voor den prqs van ten hoogste f 4500. H. Ten behoeve van den aanleg als pri maire weg van het weggedeelte, loopende van Westzaan naar Koog aan de Zaan, aan te koopen het perceel kadastraal bekend, ge meente Westzaan, sectie A, No. 1217, groot 0.15.60 H.A., met den daarop staanden opstal, tegen den prqs van f 10.000. Voor deze aankoopen is f 30.000 noodig. Bq besluit der Prov. Staten van 2 Dec. 1926, betreffende den aanleg van een primair wegennet in Noord-Holland. werden Ged. Staten onder meer uitgenoodigd, nadere voor stellen te doen omtrent de vaststelling eener regeling van het beheer van het fonds ter bestrijding van de kosten van aanleg van wegen en het dienstbaar maken van de daarin gestorte gelden aan de uitvoering van het vastgestelde wegenplan. Aan die nitnoodiging gevolg gevende, her inneren Ged. Staten er aan. dat ten behoeve van het bedoelde fonds, op de provinciale be grooting voor 1925 reeds eene storting van f 2.250.000 en op die voor 1926 eene stor ting van f 750.000 is uitgetrokken. KEURINGSDIENST VOOR WAREN. Wq ontvingen het zeer Iqvige verslag van den Keuringsdienst voor waren in het keu- ringsgebied Alkmaar over het jaar 1925. Hieraan ontleenen wq het volgende: In totaal werden 193041 voorraden voe dingsmiddelen en andere waren gekeurd. Bqzonder wordt de aandacht gevestigd op de volgende alinea: Zqn de meeste bepalingen van het Alge meen Besluit zoodanig geredigeerd, dat zij ruimte laten voor beoordeeling door de be voegde autoriteiten, zooals het artikel, dat aegt, dat bereiding, behandeling enz. dient te geschieden op zindelijke wqze, dit ie minder net geval met Artikel 4, dat luidt: Gaoenten, vruchten, wortel- en knolgewassen, welke ook rauw door den menseh kunnen worden gebruikt, mogen, nadat zq geoogst, ge plukt of gerooid zijn, niet behandeld worden met water, hetwelk Burgemeester en Wethou ders der gemeente, waarin het water zich be vindt, daarvoor: ongeschikt hebben verklaard. Door de keurmeesters werden in dit ver slagjaar 4114 inspecties verricht, waaronder wordt verstaan het aantal malen, dat een bezoek aan een gemeente werd gebracht Ter gelegenheid van die inspecties werden 19037 maal een verkooper van waren bezocht, waar bij naast allerlei wenken dikwijls ernstige waarschuwingen werden gegeven, zoowel op grond van ter plaatse ondeugdelqk bevonden waren, als tengevolge van een onderzoek in het laboratorium of op grond van het consta- teeren van minder gewenschte toestanden. In totaal werden 3434 schriftelijke en mon delinge waarschuwingen gegeven, waarvan de meeste op grond van even zoovele over tredingen. Dat desondanks slechts 126 processen-ver- baal zqn opgemaakt bewijst, dat zooveel mo gelijk zonder vervolging wordt getracht den verkoop van waren in de gevenechte rich ting te leiden, vooral als men daarbij nog* bedenkt, dat vervalsching zonder uitzonde ring aanleiding was tot het doen instellen eener strafvervolging. In de gevallen, waarin'bq de inspectie wa ren werden aangetroffen, die direct of na on derzoek van het betreffende monster in het laboratorium bleken ondeugdelqk te zqn, zonder dat van vervalsching kon worden ge sproken, en wanneer het bq den betreffen- den verkooper slechts zelden voorkwam, dat bq hem waren moesten worden afgekeurd, dan werd, wanneer ook de verkooper van de ondei gesteli in veevoeder om te zetten of aan te wijzen voor technische doeleinden. Met eene ernsti ge waarschuwing werd zulk eene overtreding dan geacht voldoende gestraft te zqn. Op deze wijze werden dit jaar in totaal 1766 voorraden aan de consumptie onttrok ken. Daar de meeste kermissen reeds voorbij wa ren, toen het Algemeen Besluit in werking trad, is dit jaar practisch geen begin ge maakt met de waarschuwingen, waartoe ons dit Besluit aanleiding gaf. In de toekomst zullen ook kraamhouders slechts waren, die voor de consumptie zijn bestemd, mogen uitstallen, als deze behoorlijk zqn afgedekt, zoodat ze voldoende zqn beschermd tegen stof, vuil, insecten enz. Dat daarbq elke soort naar zqn bepaalde wijze van afdekking vereischt, daar sommige in geheel gesloten vitrines kunnen worden geborgen, zooals chocolade- en suikerwerken, doch andere als vischwaren en warm ^gebak slechts eene ge deeltelijke afsluiting toelaten, zqn hieraan bijzondere moeilijkheden verbonden, die slechts geleidelijk overwonnen kunnen wor den, nog afgezien van de kosten, die deze eischen met zich brengen, mede omdat vele kleine kraamhouders finantieel weinig draag kracht bezitten. Een overeenkomstige eisch legt het Alge meen Warenbesluit op aan hen, die geregeld op markten een standplaats met levensmid delen innemen. Ook voor hen geldt de gema tigde wijze van optreden, waarop wij ver» --- X}; - Een kippenconflict op onze over- zeesche bezittingen. Een broodachrobber uit Texel, die zich moeilijk met behulp van een geweldigen «tok voortbeweegt, is op 18 Mei als gevolg van de onordelijke gedragingen van hun wöder- zqdsche kippen, in felle twist geraakt met een buurman en beeft hem bij die gelegen heid 'n flink en tik met zqn enonnen steun- atok toegediend, voot welk feit de druk pro test eeren de verdachte tot f 15 boete of 15 dagen werd veroordeeld. H|j had een brom In. Een pootige boerenarbeider uit een dorp waarvan de naa* ons oor niet kon bereiken, wandelde in de -duinen van Schoor! in een toestand van alcoholistische verstandszwak- te, zoodat hq de macht over zqn zintuigen had verloren. Hij vond te onzaliger ure een damestaschje, waarin ’n portemonnaie, het gebruikelijke fleschje odeur en de onmis bare handschoenen (die de dames overal la ten liggen), en eigende zich dat alles in zijn beneveling toe. Het taschje wierp hq weg, want daar wist hq heelemaal niet wat er mee te beginnen. Het mannetje moést heden nuchter ont gelden wat hij dronken had verkorven en werd welverdiend (voor 25 anders van gelust), tot f 20 gen veroordeeld. Die zit aan het touwtje van de reclaseeering. Een 17-jarig fabrieksarbeider uit Castri- cum had in den nacht van 11 op 12 April de brutaliteit op Bakkum zich een rjjwiellan- taarn toe te eigenen, die hq van een bq ’n café staande fiets had afgeschroefd. Hq trof het echter reuzen slecht, daar de rqksveld wachter Koelewqn hem in de doppen had en hem op heeterdaad vermocht betrappen. Dit vrqmoedig heerschap werd vandaag eens behoorlijk op zqn nummer gezet .in den vorm van 2 maanden gevangenisstraf voor waardelijk met 2 jaar proeftijd en onder toe- zichtstelling van de R. K. Reclasseeringsver- eeniging te Alkmaar. ’ll Onbeschaafd geluid. Een stevige, gezonde boerenlandjonker uit. Harenkarspel heeft op 20 Mei op zeer onpar lementaire wqze een dikke gehuwde dame uit het dorp bejegend. Hq meende te constatee- ren, dat zijn pipa werd mishandeld door den echtgenoot van gezegde dikke dame en ge dachtig aan het onwijze spreekwoord, dat man en vrouw één zqn, gebruikte hjj bAAr tot doelwit van zqn onbeschaafde kwalifieatién. Hij werd veroordeeld tot f 7 boete of 7 da gen. DONDERDAG 1 JUU. Hilversum, 1050 M 12.00 Politieber. 3.30—4.30 Uurtje voor wees- en ziekenhuizen, door Mevr. Ant. vaq Dqk. 5.00— 6.30 Vooravond-concert door het H. D. O.-orkest, o. 1. van Fr. Lupgens. 6.30 7.30 Fransche Conversatieles door den heer Ch. Miche. 7.00 Politieber. 7.30- 8.00 Orgel bespeling vanuit de 8t. Bavokerk te Haar lem. Organist: Hr. G. Robert. 10.00 Persber. 8.10 Uitzending vari de Chr. Omroep ver. Mevr. Ada Tjebbee-Hoever, sopraan. Mevr. M. Brui.jn-de Vries, viool. Hr. F.Kloek, orgel, allen te Hilversum. Mevr. E. Barth-van Marie, zang. 1. Préludium en Fuga in F. HAn- del, orgel. 2. Sonate in G.. Locatelll, Largo, Alle manda, Adagio, quasi andante, AHegr. mod., viool. 3. Eerste ged. rede Mevr. E. Barth van Marie, over: Kenmerkende karak- tereigenschappen van eenige volken val Indië. a. Atjehers, Ba taks en Niassers. b. Is lam en Christendom, c. Diepere oorzaken va» de Atjehsche kléwangaanvallen. d. De zang als voornaamste factor bij de kerstening der Bataks. e. De positie der vrouw. 4. a Ach dass nicht die letzte Stuqde, Bach. b. Jezus unser Trost und Lehpn, Bach. c. Geistliches Lied, Kloek, zang. 8. Sonate no. VI. Vater Unser im Himmelreich, Mendelssohn Barthol- dy, orgel. 6. Sonate no. IV. H&ndel, Adagio, allegro, larghetto, viooL 7. Tweede ged. rede van Mevr. E. Baarth. van Merle, a. Dajaks en Toradjas. b. Christendom, heidendom, c. Het groote werk van Dr. Adriani. 8. a. Ada gio, Haydn, b. Adagio, Mozart, orgel. 9. a La Cloche, St. Saens. b. Aria uit Josua, HAndel, zang. 10. Aria uit suite in D, Baoh.- b. Menuett, Gluck, viool 11 Improvisatie over Psalm 146, orgel. Daventry, 1600 M. 11.201.20 Het radiokwartet en solisten, contra alt, tenor, viool. 1.202.20 Gramo- foonmuziek. 3.35 Schoollezing: Shakespeare’s heroines, CordeliA. 4.20 Causerie: Books to re®!. 4.35 Trocadero theemuziek. 5.35 Kln- deruurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.55 Landbouw- berichten. 7.00 Bq 't padvinderskamp. 720 Tijdsein Big Ben, Weerber., nieuws. Lezing: Ancient Egypt. 7.45 Pianosonate op 14 no. 1 in E. Beethoven. 8.00 Newark-of-Trent ter- centeanry. 8.20 Canadeeech programma. In leiding door Mr. Gladstone. 8.22 Lezfng: Ca nada to-day. Orkestmuziek. 8.40 Declamaties door Miss Bannerman. 8.50 „Hearts and Dia- wonds”, in 3 acten van Graniohstadten, harten en diamanten. 9.20 Nada, sopraan. H. Field, piano. 9.40 Orkestmuziek. 960 Weer ber., nieuws, lezing: National Baby week, 10.20 M. Stabile, bariton. 10.501220 Dans muziek. Parijs „Radio-Paris”, 1750 M. 1260 Concert Lucien Paris, piano, viool, cello. 5.05 Kinderuurtje. 860 Concert. Königswusterhausen, 1300 M. 9.50 Orkestconcert, G. Kniestadt, viool. Orkest. 106012.20 Dansmuziek. Brussel, 486 M. en Antwerpen, 265 M. 5.20 Kinderuurtje. 865 Kamermuziek, pl ano, viool, cello. 10.20 Nieuws. Voor Ant werpen om 8.20 Pianoconcert door J. Al- pearts en 9.20 Vlaamsche lezing. Münster, 410 M. 1.35260 Spaansch Liederspel, voor soil en meerstemmige zangstemmen. 420 Sprook- jesvertellingen. 5.20—6.20 Klassieke monolo gen. 6.50720 Lezing: Herz und Sport. 7.30 8.00 Juristenpraatje. 8.20 Spaansche le*« 9.06 Symphonieconcert. Werken van Beetho ven, orkest en vioolsolo’a. Jaar Iets vuil Vuil Dat het toevoegen van water aan melk, f die voor de consumptie is bestemd, nog steeds ipet wordt nagelaten ondanks bet feit, dat voor deze vervalsching zware straf fen worden geéischt, bewijst het feit, dat op grond daarvan 23 maal eene veroordeeling volgde en wel 5 maal zelfs gevangenisstraf werd opgelegd. Om ook in dit verslag een beeld te geven van het werk, dat aan de opsporing van af wijkingen van melk tot aan de bron van herkomst is besteed, zq hier vermeld, dat 6 maal een of meer afleveringstnonsters werden genomen voor het opsporen van uier- ziek vee; 104 maal een of meer zulke monsters we gens te laag vetgehalte in gewone controle- melk; 30 maal een of meer monsters voor het na gaan van eene vervalsching met water; 3 maal voor controle op karnemelk met een te lage vetvrqe droogrest; 57 maal een of meer stal- of weidemon- sters werden genomen voor het opsporen van uierziek vee; 117 maal een of meer zulke monsters voor het opeporen van koeien, die melk met een te laag vetgehalte gaven; 18 maal een of meer monsters om een ge val van watertoevoeging te vervolgen; 6 maal een of meer monsters naar aanlei ding van leng in de melk; 7 maal een of meer monsters wegens een te hoog en zuurgraad der melk; 1 maal voor onreine melk; terwjjl 3 maal aan een fabriek karnemelk in het bijzijn van een keurmeester werd be reid ter vergelijking met de afgeleverde waar van deze fabriek; totaal 352 maal zulk een monstername, waarbjj 8214 afleverings- en stal- of weide- monsters werden genomen, aan welke mon- atername 335 maal één keurmeester deel nam; 12 maal twee keurmeesters; 8 maal drie keur meesters; 1 maal vier keurmeesters; 1 maal v<jf keurmeesters. In totaal werden 126 processen-verbaal opgemaakt, tengevolge waarvan: 5 maal eene veroordeeling tot gevange nisstraf geschiedde wegens het afleveren van met water vervalschte melk; 18 maal bq veroordeeling door den kanton rechter of b(j schikking door den ambtenaar van het Openbaar Ministerie boete werd op gelegd wegens den verkoop van melk, die toegevoegd water bevatte; 20 maal wegens het verkoopen van melk met een te laag vetgehalte; 1 maal wegens het ten verkoop In voor raad hebben van melk van onvoldoende rein heid; 1 maal wegens het afleveren van melk, waaraan water was toegevoegd, vet onttrok ken en die bestanddeelen van uierziek vee bevatte; 1 maal wegens het vervoeren van melk tezamen met afvalstoffen; 1 maal wegens het verkoopen van melk uit houten vaatwerk; 1 maal wegens het laten drinken van melk uit een .litermaat; 2 maal wegens het teil verkoop In voorraad a

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 6