„ONS BLAD” Bureau: HOF 6, ALKMAAR. Telefoon: Ne. 173. FEUILLETON. EEN OFFER. BINNENLAND. KMBdaf 80 JoU lm ^OSTGIRO 104863. SOe Jaarlaag Abonnementsprijs: (er kwartaal voor Alkmaar t roor builen Alkmaar f 2 85 Met Oefliustreerd Zondagsblad 0 60 f hooger. BUITENLAND. Korte Berichten. DE ECONOMISCHE BAROMETER. UIT DE PERS. Scrupules? A*vortentiepriJ«> Van 1—5 regtlj-f 1.25: elke regel meer f 0.25; ?ed«V per regel f 075; Rubnek .Vraag en aanbc>d*b| vat uitbetaling per plaatsing f 0.60. Un alle abonnfs wordt op aanvrage gratis een polia verstrekt, wlke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 600.—, f 400,—. f 200.—. f 1OO,—f éo f 36-' f isl Verspreide Berichten (Wordt vervolgd.y POSTGIRO 104863. van thans wi aan, AOMMSTRATIR No. 4M REDACTIE Mo. S3» FINANCIEEL BEHEER DER GEMEENTEN. een van jroeien, Ier hier NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD HET NIEUWE FRANSCHE KABINET. Het bestuur van den republikeinsch-natio- nalen bond is onder voorzitterschap van Alexandre Millerand bijeengekomen en heelt met aigcmeene stemmen een motie van ver trouwen in het kabinet-Poincaré aangeno men. mr. Oeyen tot minister van justitie en Darrejensen tot minister van arbeid. De minister van justitie Christensen heeft de portefeuille van oorlog genomen. In arbeiderskringen verluidt dat de eige naars in Nottinghamshire en Derbyshire nieu we voorwaarden aanbieden, die voorbereil ijjn metgoedkeuring van het verbond van eigenaars en den mijnwerkers ruime keus zul len laten. De aanbiedingen zullen zoo gesteld zijn, dat de loonen, welke betaaid zullen worden voor zeven uur, zeven en een half uur en acht uur werken daags door de mijnwerkers bestudeerd kunnen worden. In de afgrtoopen week is het aantal werkloozen te Berlijn weer met 1300 geste gen. Het bedraagt thans 258.175 lieden, van wie 207.298 onderstand genieten. De Estlandsche Nationale Vergadering heeft een nieuw kabinet gekozen, met Tee- mant, van de boerenpartij, als president en Christian Akel als minister van Buitenland- sohe Zaken. Tijdens een windhoos, die gisteren bo ven de Berlijnsche voorstad Grünau woedde, werd een vrouw gedood. Negen personen werden min of meer ernstig gewond. Naar gemeld wordt, zijn in het zeebad Milaan eenige badgasten door haaien verslon den. De politie te Budapest heeft vijf juwe liers, waarbjj de groothandelaar Nicolaus Seelinger, gearresteerd. Het bleek dat zij soms edelsteenen in onderpand hadden gege ven, waarvoor zij geldsommen, ontvingen, kronen en honderd-markbriefjes geladen moet worden. Ik heb in mijn veeljarige werkzaamheid ale politie beambte de onbe- driegelijke ervaring opgedaan, dat er geen mensch is die ten minste niet een zwakke zijde heeft, waarbij men hem kan aantasten. Ook de vóórzie’ tis-ste en achterhoudendste verklapt bij deze of gene gelegenheid zya geheimen, ook de eenzaamste heeft den ecu of anderen vertrouwde, dien men met do noo- dige- scherpzinnigheid en behendigheid tot et a bewusten of onbewusten verrader na ken kan, genoeg: wanneer ik er eerst maar toe besloten ben om met de middelen der omkooperij te werken dan is er eenvoudig niets wat ik niet te weten zou kunnen ko men. „Doch ik ga daartoe slechts noode over, hoogst i.oode, mijnheer, want het is ..en kostbare methode, en van hoe meer waar lo het "eheim is, des te hooger wordt gewoen- lijk ook de koopprijs gesteld. Bij name in het onderhavige geval heb ik een der smartelijk ste offers motjjen brengen, ofschoon ik per soonlijk voor rechercheur heb gespeeld. Eu dtt wil wat zeggen, mijnheer, want men is niet voor niet een kwart eeuw politiebe ambte geweest. De jonge man echter, van wien ik mijn inlichtingen heb, heeft met do mede leeling daarvan zijn gansche bes aan op het spel gezet. Ey zou onmiddellijk broo- deloos worden, wanneer Ehrenfried Klingen berg er de lucht van kreeg, dat men de ge- hemels naam te weten zjjt gekomen, wat gij mij daareven omtrent den kapitein Von Nor- denholz en zijne relaties met Klingenberg verteldet. Gij beweert zelfs den woordelijken inhoud te kennen van het bewijs, waai bij hij zijn woord van eer verpandde? Het is toch zeker wel niet aan te nemen, dat een man zoo Sluw als Klingenberg zijn intiemste ge heimen voor anderen zoo licht toegankelijk zou maken!” „En wie zegt u, dat ze voor mij licht toe ring zal Poincaré de voorstellen met betrek king tot het financieel herstel indienen. Hij zal de kwestie van vertrouwen stellen ten einde een verdaging van het debat te verkrijgen. ARBEID VAN WERKGEVERS. Het permanente Hof van Internationale Justitie heeft advies uitgebracht over de vraag, welke ingevolge een door den Raai •eheer voor het Intemtionaal Arbeids bureau genomen besluit aan het Hof door den Volkenbondsraad was voorgelegd betref fende de bevoegdheid van de International* Arbeidsorganisatie, om, b(j ’t ontwerpen van voorstellen van regelingen ter verzekering van de bescherming van bepaalde catcgoriCn van arbeiders, niet alleen hun arbeid te rege len, doch tevens en bijkomstig denzelfdén arbeid, wanneer deze door den werkgever zelf wordt verricht. Het Hof heeft als zijn meening uitgespro ken, dat de Intenationale Arbeidsorgankatie hiertoe bevoegd is. De Volkenbond heeft, gelijk bekend, in het najaar een vergadering van deskundigen bijeengeroepen ter bespreking van het vraag stuk van de samenstelling van een economi- schen barometer. Voor Nederland is uitgenoodigd prof. mr. H. W. Methorst, directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek. WIJZIGING VAN DE IJKWET. Naar aanleiding van een adres van de Ka mer van Koophandel te Leiden ontving deze Kamer ten antwoord, dat bet ook den mi nister voorkomt, dat er wel aanleiding be- staat om een herziening van de ijkwet in dezen geest, dat bij eerste bekeuring slechts een boete wordt opgelegd, te overwegen. Aan dat punt zal dan ook bij de in uitzicht ge stelde wijziging, die reeds aan het Departe ment in voorbereiding is, de volle aandacht worden geschonken. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN H. M. DE KONINGIN. H. M. de Koningin komt a.s. Dinsdag over Zevenaar in het vaderland terug. Van Zeve- naar.ggat zij dien dag ’s morgens 9 uur 56 min. per extra trein over Utrecht naar Soest- djjk; aankomst aldaar half-twaalf. OUD-MINISTER WELTER. Oud-minister Welter, thans opnieuw lid van den Raad van Indtë, heeft op 18 Juni voor ’t eerst weder een bezoek aan den Volksraad gebracht. De „Javabode” schreef naar aanleiding daarvan: „De heer Welter heeft in den korten tijd, dat het hem gegeven was de portefeuille van koloniën te houden, in vele opzichten zijn waardeering voor het moederland en moeder- landsche aangelegenheden voslen maar acht zich gelukkig, zijn beste krachten aan ïndië te kunnen wij den. Aangezien de terugkomst van dezen zeer ge waardeerden’ambtenaar na een zoo merkwaardige carrière-schomtneling vrijwel onbemerkt is voorbijgegaan, behoudens dan de onprettige commentaar in de afdeelings- verslagen van den Volksraad, maken wij van deze gelegenheid gebruik om Indië gelukkig te verklaren met het feit, dat de heer Wel ter wederom zijn voortreffaljjke krachten in dienst stelt van het land.” MET R1JKSSTEUN GEBOUWDE WONINGEN. De Ministers van Arbeid, Handel en Nij verheid en van Financiën hebben met intrek king van de beschikking van 20-26 Februari 1920 (Nederlandsche Staatscourant no 40), vastgesteld een „Regeling van de controle op de exploitatie van bezittingen, waarvoor steun van Rijkswege ingevolge artikel 38 der Woningwet is verstrekt.” DE NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP. In een adres aan den Minister van Justi tie met betrekking tot het bij de Tweede Ka mer ingediende wetsontwerp tot regeling van nemersraad voor Ned.-Indië, dat de kennis neming van dat adres den Ondernemersraad, niet de overtuiging heeft geschonken, dat de beimen zijner zaak verraadde. En onder zul! omstandigheden zult ge zeker licht begrijpen, mijnheer, dat het oorspronkelijk door one afgesproken honorarium een kleine verhoo^ing moet ondergaan een verhoo- ging, die ik met het grootste believen aan u overlaat.” Mercker keek op zijn horloge en stond op, om daarmede te kennen te geven, dat hij hot gesprek niet langer wenschte voort te zetten. „Dit punt" meende ik reeds met de groot ste duidelijkheid besproken te hebben”, rei de hij koel. „De betaling geschiedt, nadat ik mij van de betrouwbaarheid uwer inlich tingen zal overtuigd hebben, en zij zal' ge heel en >1 afhangen van de waarde van de door u gepresteerde dieneten. Bewaarheid .zich datgeen, wat ge me zooeven verteld hebt en ik zal in elk geval de proef op J.e som nemen dan zult ge geen reden heb ben om ontevreden over mij te zijn." Een handgebaar, dat den ander duidelijk te kennen gaf dat het onderhoud was afge- loopen, begeleidde de laatste woorden, en al draalde mijnheer Cesar Martini ook nog een oogenblik met heengaan, en mompelde hij van groote uitgaven en een klein voorschot, zoo deed toch de onverbiddelijke onver schilligheid, waarmede Karl Mercker zijn -aanwezigheid geheel en al over het hoofd scheen te zien, hem spoedig tot den terug tocht besluiten. Nog onder het heengaan vond hü gelegenheid om te wijzen op den „De Maasbode” schrijft: Zal de eerlang als bekroning onzer poli tieke organisatie te vormen Partijraad het moeten stellen zonder vertegenwoordigers uit de sociale organisatie onzer arbeiders? Het heeft er allen schijn van voor wie het nuchtere berichtje leest, waarmee de „Volks krant” van de houding, door het R. K. Werk- lieden verbond aangenomen, kond doet. Dit laatste is n.l. blijkbaar niet bereid, het zenden van zijn adviseurs naar den Partij raad zelfs maar in overweging te nemen, wanneer niet van te voren tweeërlei vast staat: „of de Partijraad aan personen-politiek zal doen en of het stemgerechtigd deel van genoemden Raad behoorlijk veelzijdig is sa mengesteld.” Wat met de tweede conditie wordt be doeld is duidelijk. Naar de beteekenis der eerste kunnen we slechts raden. En hangt bij het oordeel omtrent de vervulling der twee de veel af van persoonlijke appreciatie, ten aanzien van de eerste hebben we direct te doen met het niet verbloemen feit, dat inder daad de Partijraad zich van bemoeienis met de kandidaatstelling (wij vermoeden toch, dat men deze op het oog heeft) niet zal kunnen onthouden. Daarmee is dus eigenlijk uitgemaakt, dat de arbeiders-organisatie zich van de nieuwe proefneming in politicis afzijdig houden zal. Een gedragslijn, die wij ten zeerste zouden betreuren, aangezien voor het welslagen dezer proefneming geen der den Partijraad samenstellende elementen, speciaal uit de sociale ordening, kan worden gemist; een gedragslijn daarenboven waarvoor wij al thans geen enkel redelijk motief vermogen te ontdekken. Laat ons intusschen hopen, dat wij de draagwijdte van het onnoozele krantenbe richtje mis verstaan. Eenige nadere verkla ring van de zijde van het R. K. Werklieden- vrbond lijkt ons ter zake wel gewenscht wereldroep van zijn instituut en qp zyn vijf entwintigjarige werkzaamheden als politie beambte, zonder daarmede een grootere werking te krijgen dan te voren, Mercker had hem den rug toegekeerd en zich verdiept in de lectuur van het achtergelaten papisr met aanteekeniugen. Hij bestudeerde dit met een grondigheid, als wilde hij iederen afzon derlijken regel onuitwischbaar in zijn geheu gen prenten, en er verliep zeker wel een half uur, eer hij het blad samenvouwde en zich kleedde om te gaan. Bij den portier van het hotel Informeer lo hij naar het magazijn van en juwelier Ehren fried Klingenberg, en het ontging hem niet, dat de gevraagde zijn inlichtingen met een ietwat wantrouwenden zydelingechon blik op den vrager gepaard deed gaan. Vervol gens toog hij in de aangeduide richting op weg doch hü vergenoegde er zich nede tweemaal langs de verleidelijke winkelramen van den waardigen Ehrenfried voorbij te gaan en lo prachtige winkelinrichting van buiten af te bewonderen. Zün weetgierigheid dcheen daarmede volkomen bevredigd, want hy stapte op de eerste de beste standplaats van rijtuigen in een droschki en noemde dan koetsier de woning van den regeeringspre- sident Von Hedmondt als het doel van den rit. De toenemende duurte. Ten gevolge van de toenemende duurte der levensmiddelen, speciaal van het broad, valt onder de arbeiders een zekere beroering waar te nemen. Ook in den schoot van de Arbeddersparty zelf begint de oppositie het hoofd op te ste ken en reeds hebben de Brusselsche afdeeling der Metaalbewerkerscentrale en het Arbri- 'ders verbond van Vilvoorde aan de Brussel- sohe Federatie van de Socialistische Arbei derspartij moties gezonden, waarin verklaard wordt dat, voor de sociaal-democratische mi nisters, het oogenblik aangebrokéh is om uit de regeering te treden. DE MIMSTERIEELE CRISIS IN NOOR WEGEN. De koning van Noorwegen heeft twee nieu we ministers benoemd, in de plaats van dc afgetreden ministers Venger en Wefring (die hun ontslag hebben genomen omdat zij in staat van beschuldiging zyn gesteld) en wel mr. Oeyen töt minister van justitie en mr. lokalen, als café’s, HITTE IN HET BUITENLAND. Ondanks de voorspelling van koeler weer is het Vrüdag te New-York nog drukkend warm geweest. Verscheidene lieden trachtten M nachts buiten te slapen. Men maakt zich bezorgd voor een tekort aan drinkwater. De overheid geeft echter te kennen, dat er geen reden is zich ongerust te maken, mits nie mand meer dan het noodige gebruikt. Ook te Londen is de zon en daarmee de hitte teruggekeerd. Tevens zyn de groote va- cantiesbegonnen en daarmee is de algemee- ne uittocht, die ai eenigen tijd aan den gang was, nog aanzienlek toegenomen. De Zuider- spoorweg moest op haar negen lynen naar le havens aan bet Kanaal 27 sneltreinen laten ryden, die aansluiting gaven op 18 booten naar bet vasteland. De sneltreinen naar North Devon en North Cornwall moesten verdriedubbeld worden, naar Thanet moest dm het kwartier, naar Portsmouth (Wight) om het half uur en naar Bournemouth en Southampton om het uur een trein loopen. Ook do andere spoorwegmaatschappijen moesten tal van voortreinen, extratreinen enz. laten loopen. vijftig maal zoo groot als de waarde bedroeg. Henri Ford heeft den staat Joëgo-Sla- vië een leening aangeboden, op voorwaarde dat in Joëgo-Slavië een Ford-automobielen- fabriek mag worden opgericht. Zaterdagnacht is het verfpakhuis van den heer A. Latenstein Pzn. te Zaandijk, staande aan den Kalverringdyk, door braud vernield. De ziektegevallen door overstroonrin- gen in het gebied van de Ohle veroorzaakt, zyn weer sterk toegenomen. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat een hoeveelheid thee in het entrepot van de ha ven ter waarde van 60.000 pd. st. verbrand is. De totale schade van den brand wordt op 90.000 pond geschat. Blijkens een bericht uit Warschau z(ji reeds 120 personen in verband met het ont dekte spionnagecomplot gearresteerd. De Poolsche minister-raad heeft voorstel aangenomen van de ministers buiten landsche zaken en oorlog, waarbij ten teeken van Polens vredelievende politiek de militaire attachés te Berlqn, Moskou, Rome, Londen en Tokio worden teruggeroepen. DE KERKVERVOLGING IN MEXICO. Nu de eerste Augustus nadert, de dag waarop de nieuwe leekenwetten in Mexico in weraing treden, wordt de sutiatie te Mexi- co-CIty voortdurend ernstiger. Eind der vorige week heeft de politie 40 personen gearresteerd, onder beschuldiging tegen de sociale orde te hebben geageerd, door'het verieenen van steun aan jen eco- nomischen boycot. Op het hoofdbureau der Nationale Liga voor de verdediging der religieuze vrijheden werden 25 personen gearresteerd; dit bureau is thans gesloten. Alle gearresteerden, op drie na, werden naderhand weder op vrye voeten gesteld, doch darna werden 15 vooraanstaande leden der Katholieke Liga gevangen genomen, die een circulaire ver spreid hebben, waarin zy den economischen boycot steunden en waarin een beroep werd gedaan op het boycotten der dagbladen, ilie niet sympathiek tegenover de Katholieke be weging staan. De arbeidersconferentie schaart, aldus „de Crt.”, zich aan de zyde der regeering, uit vrees, dat de boycot de arbeidersbelan gen zou schaden Talryke lieden uit de lagere volksklassen, w.o. veel Indianen uit het binnenland, bren gen hun kinderen naar de kathedraal te Mexico, om hen daar te laten doopen of be vestigen, daar de kerken van 1 Augustus af alle religieuze diensten zullen staken. Het de partement van Volksgezondheid heeft Vrydag j.l. agenten aan alle uitgangen van de kathe draal geplaatst, die niemand oningeënt bin nenlaten, onverschillig of de betrokkene reeds vroeger gevaccineerd is of niet. Steeds opnieuw worden dezelfde naalden gebruikt, zonder dat men acht slaat op eventueel be smettingsgevaar. NA DE ENGELSCHE ALGEMEENE STAKING. De Bond van Engelscbe zeelieden heeft te Londen vergaderd. Na ampele besprekingen Is met groote meerderheid een bestuursvoor stel aangenomen om zich van den Internatio nalen Bond van transportarbeiders af te scheiden, zulks als gevolg van het door dien bond by de algemeens staking ingenomen standpunt. BEZUINIGINGSMAATREGELEN IN BELGIS. De Belgische ministerraad heeft Zaterdag de termen vastgelegd van de verschillende besluiten welke, als middelen van toepassing van de wet van 16 Juli 1926, ter ondertec- kening aan den koning zullen worden voor gelegd. Deze besluiten betreffen: De sluiting der openbare schouwburgen, dansgelegenheden, enz., te 1 uur 's nachts. De volmacht te verieenen aan den minister van Nyverheid tot het vaststellen van een maxiinum-prys voor den verkoop en het be perken van den uitvoer van steenkolen; Het verhoogen van de laattijdig betaalde belastingen en heffingen, welke door de administratie van de belastingen en bet ka daster moeten worden geïnd. Het toekennen van een supplementaire kor ting op de vervroegde afbetaling der nieuwe grondbelastingen. Het verbieden van het opdienen van warme gerechten, buiten zekere door de regeering te bepalen uren, in de hotels en restaurants. Van het plan tot het heffen van een taxe van 50 pCt. op den huurprijs van door tyde- lyk in België verblyvende vreemdelingen be trokken kamers, appartementen en villa’s, bljjkt te zyn afgezien. De minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, mr. Kan, heeft aan Gedeputeerde Staten der onderscheidene provinciën een aanschryvng gericht betreffende het ge meentelijk financieel beheer. Hierin wordt er op gewezen, dat van de 265 gemeenten boven de 5000 zielen, er 45, of 17 pCt., haar rekening over het laatste dienstjaar hebben moeten afsluiten met een nadeelig saldo. De gemeen teleeningen buiten kaaleeningen en woningbouw voor schotten stegen van 230 millioen in 1898 tot 1093 millioen op 1 Jan. 1924, torwyl de Ryksschulden stegen van 1092 millioen tot 2788 millioen. Een nog veel sterkere stijging vertoon en de gemeentelijke uitgaven, nl. van 110 millioen in 1900 tot 1001 millioen in 1921. Van een sterke neiging tot verlaging van den belastingdruk, zegt de minister, kan niet worden gesproken. Ook in verband met de lasten, die noodlydende gemeenten in de gevallen, waarin hulpverleening onafwijs baar is, op het Ryk en de provincie leggen, is verbetering in den fnanoieelen toestand noodig. De minister geeft een gedragslyn waaraan wij ontleenen: Geen goedkeuring zal zyn te hechten aan leeningsbesluiten dan slechts in de allernood zakelijkste gevallen en alleen indien onotn- stootelyk vaststaat, dat de uitgaaf een lee ning wettigt. Er zal goed toe^ezien dienen te worden op het bewaren van de juiste scheiding tusschen gewone en buitengewone uitgaven. Een scherp toezicht fs uit te oefenen op het vaststellen der salarissen. In het algemeen zal streng stelling geno men moeten worden tegen het aangaan van verplichtingen van gemeentebesturen, die linaucieele laden bezwaren zonder dat uiter ste noodzaak aanwezig is. De minister zal ook de medewerking van zyn ambtgenooten op dit stuk vragen, door zich te onthouden van het voorbereiden of nemen van maatregelen, leidende tot het leg gen van Iluancieele lasten op de gemeenten, zonder overleg met den minister van Binnen landsche Zaken. Zouden Ged. Staten bereid zyn, besluit de minister, hun onontbeerlyke medewerking voor de naleving van het bovenstaande te leênen, dan zal daaraan kracht kunnen wor- de naainlooze vennootschap zegt de Onder den bygezet door onthouding van goedkeu-1 -J-VT-J J- -•- ring aan de gemeentebegrooting, indien zulks noodig mocht wezen. Steun voor den frane. Te Jeruzalem is een commissie gevormd door de christen- en joodschevrienden van Frankrijk om een fonds te stichten tot steun voor de stabilisatie van den franc. Naar verluidt, zal de regeering het land vragen, zich de inspanning te getroosten, welke onvennydelyk is, wanneer bet zichzelf wil redden. Zy zou nieuwe inkomsten ver langen tot een bedrag van vier k vyf mil liard,* met name door verhooging vau dc successierechten en door herziening der ver schillende belastingen. Zy zal elk inflatie, ka- pitaalheffing. consolidatie en elk moratorium beslist vermyden en onverwyld van he<t finan cieel herstel tot stabilisatie van den franc overgaan. Wat voorts de intergeallieerde schulden betreft, Frankrijk zal zich houden aan de,ge sloten overeenkomsten, maar, al kan 'het Fransch-pritsche accoord bevredigend wor den geacht, anders staat het met de con ventie van Waschington, welke noch een „clause de transfert noch een „clause de sauvegarde” bevat. Na net voorlezen der minlsterieele verkla- 58. „En gy zegt, dat hyzelf het is, die in bijna de meeste gevallen de juweelen weder te rugkoopt?” „Ja, door zyne geheime agenten. Die lui loopen voor hem door het vuur, want hy is een humaan man, die ook anderen wat laat verdienen. Zü zyn het, die hem meestal de arme slachtoffers toevoeren, en daar rij door dezen, nadat de zaak beklonken is, meestal belast worden met het te gelde maken der in betaling gegeven sieraden, zoo kost het hun bitter weinig moeite, om dezq tegen wil lekeurige prjjzen ver beneden de waarde, wederom in handen van Klingenberg terecht te laten komen. Daar zy zich door beide par tijen aardige provisies laten betalen, ie het Jicht begrüpelyk, dat de commissionairs den wakkeren mynheer Ehrenfried en zijn geni- “^/“^J^ding op hooren prijs stellen." Kart Mercker verzonk wederom voor ien poos in gepeins, doch weldra moeet er zeker nieuwe twyfel bü hem oprijzen, want hoofd schuddend zeide hy: „Al wil ik dat allee gaarne van u geloc- ven, omdat het een behendigen kondschap- per iiiisschien gelukken kan, om achter der- geiyke streken en trekken te komep, zoo fflo.yc ge me toch eens zeggen, hoe ge in gankelyk zün geweest?" pochte mijnheer Ceear Martini met een trotschen lach. „Maar mün instituut zou zyn wereldroep nooit ver worven hebben, wanneer het ook niet het onmogelü'ke wist mogeljjk te maken. Om onzen lastgever to bevredigen, ontzien wy geen moeite en deinzen wü voor geen mid del (enig altüd vcor zoover de wet hot toelaat, natuurlük want ik ben niet voor niemendal vyfentwintig jaar politiebeambte geweest, my'nheer. ’’ün rechercheurs moeten het talent bezitten, om door de sleutelgaten te sluipen,, rn met de oogen muren van een voet dikte te doordringen, zü moeten ziih onzichtbaar maken en vermommen- kunnen, geheel naar gelang de bü'zondere omstandig heden in ieder geval dit vereischen. Wanneer echter by een byzonder moeilyke opdracht al deze kunstgrepen niet willen helpen, dan n.oar gok dan alleen, münheer laten wü ons zwaar geschut snelen, münheer, ons onwederataanbaar -oschut, dat met dubbele

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 1