-<<x- TELEGRAMMEN. DE UITVAART VAN HET ECHTPAAR INGEZONDEN STUKKEN. 8. Vaz Dias directeur SPORT EN SPEL. FINANCIEELE RUBRIEK. BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR. Vergadering van den Raad 5 p 22. CIVIS. niet li r 2.49% (Wordt .YSTJolgdj 'j het premie vrij pensioen betreft. Slechts een 1 8 P I I 1 t I t 1 Berlyn Parijs Brussel Weenen Londen Stockholm. Kopenhagen Osle Bazel Rome New-York Praag 8 uur 59.3814 7.19 6.83 35.22% 12.11 66.73 66.27% 54.70 48.20 LOBO. nl. gehandeld hebben, in voor ze gedrukt in de EEN -AANMANING! Voor heden hebben wij meerdere ingezon den stukkenschrijvers zooals hieronder blijkt hun hart nog eens laten ophalen. Wij moeten er echter toé aanmanen, dat men nu verder geen misbruik van onze groo- te gastvrijheid gaat maken. Temeer niet, nu de kwestie toch alsnog, in de Kiesvereeniging behandeld zal worden. REDACTIE. 2 uur 59.40 7.19 6.85 35)25 12.11 66.70 66.30 54.70 48.17 8.99 2.49%: 7.39 kring” van de Ai 1 Stadsschouwburg van het „VereenigU VOETBAL. ALCMARIA—QUICK J. Dece wedstrijd tegen het Amerafoorteche Quick .was voor Alemaria ongetwijfeld nog een nrer goede oefening voor de a.s. competitie. Vooral de voorhoede kreeg desen middag veel werk. Quick speelde zeker minder dan Alcmaria, maar heeft niettemin, vooral voor de rust, aardig par tij gegeven. Alcmaria had met de niet dan ook reeds met 41 de leiding, welke na de rust spoedig tot 61 werd opgevoerd. Vit een vrijen schop maakte Quick er 6—2 van. Toen beging Alcmaria de fout, de Amersfoorters te veel ui te sluiten, waardoor meerdere doelpunten uitbleven. Het zij echter erkend, dat de „slanke” doclverde- diger der gasten een geducht struikelblok was. Alcmaria had ditmaal Losschot op de midden- VOorplaats en Peetoom op de reohtshalfplaats. Deze opstelling voldeed wel. Een juiste beoordee- Ung zal men eerst krijgen tegen sterkere tegen standers. Scheidsrechter Meerman was er ook ditmaal peet sijn beslissingen omtrent buitenspel eenige malen naast Tot opvolger van Pater Preller is be noemd de Weleerw. Pater Athanasius Oonk Q. P. die achtereenvolgens kapelaan was te Nijmegen, Tiel en Schiedam. De Weleerw. Pater B. Siemes 0. P., tot dusver assistent aan do St. bominicuskerk, alhier, is door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem benoemd tot kapelaan der St Do- minicusparochie. gradueel verschil van geen grooten omvang. Wanneer de heer Venneker zegt dat zijn interniptie bjj de behandeling der wethouders- pensioneering een geheel andere bedoeling heeft dan uit de courant blijkt, dan moet ik hem natuurlijk gelooven, maar hy wil mij ten goede houden, dat zooals de courant het vermeldt, dat de interruptie geluid zou heb ben „ik acht de respectievelijke Heeren niet - tot deze motiveering in staat: het is hun ón mogelijk’’ er niet de Beteekcnis aan gehecht kan worden, die hjj er nu aan geeft en die ook niet, aldus begrepen is door meerdere der 32 aanwezigen op die vergadering. De heer Keijsper heeft een ander punt ter sprake gebracht. Hij voelt echter evengoed als ik, dat men mét mededeolingen van ande re r^ad.sleden die misschien wel een of meer voor hen lastige Katholieke leden gaar ne kwijt willen en daarom gaarne een zaak wel zullen aandikken uiterst voorzichtig moet zyn. zooals trouwens ook met alle an dere overgebrachte mededeelingen. Ook ik heb wel eens gehoord, dat enkele raadsleden ge waarschuwd zijn, omdat uitlatingen gedaan zouden zyn als: „de kuil is diep, een ligt er nu in, maar ik zal wel zorgen dat er nog twee andere bijkomen” of „ik zal niet rusten voor X en Y uit den Raad gewerkt zijn” of „ik ga uit het bestuur van deze of die Ver- eeniging om mjjn handen voor de actie die ik ga voeren meer vrij te hebben”. Het spreekt vanzelf dat men aan hergelijke uitdrukkingen die natuurlijk zoo niet gezegd of bedoeld zijn, geen waarde mag hechten, maar zo worden inderdaad zoo overgebracht en daarom moet er voor gewaarschuwd worden om er geen geloof aan te hechten. c De zaak zelve, waar het omgaat, is overi gens belangrijk genoeg. Het betreft de hou ding aan te^nemen door een ondergeschikte, waarover merf uit principieel Katholiek oog punt veel kan schrijven, maar wat mij to ver zou voeren; mogelijk dat gedurende de H. Missie daarover wel eens gesproken woidt Het moge juist zyn of niet en strict genomen is het natuurlijk niet geheel juist maar niemandfzal het toch in zyn hoofd halen om 15. v. een winkelier te bevoordeeleu, die hem in de politiek naar zyn meening geheel ten onrechte tegenwerkt en on- heusch behandelt, of wie zal b.v. een advo caat, notaris enz. zijn zaken geven, die van meening is, dat hij volkomen verkeerd in do politiek door zoo iemand behandeld is. Dec Heeren Keijsper’s standpunt is scherp doorgevoerd dat men dit alles toch zal doen, omdat men dat afzonderlijk móet beschouwen, maar werkelijk, ik kan den heer Keysper de verzekering geven dat boo ideaal die toestand ook zou zijn ik waar lijk niet de hoop heb, het te zullen beleven, dat een op de duizend menschen dit doen zal. Ook aan schrijven moet yen einde komen, ik vreSs toch reeds teveel van de gastvrij- hedi van dit blad gevraagd te hebben. Met genoegen heb ik bemerkt, dat en de Redac teur van dit blad en de heeren Venneker en Keijsper geen bezwaren naar vozen hebben gebracht tegen mijn voorstel en tol verbete-’ ring. Laten wy dan de handen iLans ineen slaan, laten wy onze grieven tegen wie dan ook by het bestuur der Kiesvereeniging indienen en vragen deze’ eens in een vertrouwelijke ver gadering met de fractie te mogen behairdeien en als dat dan is geschied en de geschillen t(jn opgelost laten dan dA l/len der kiesvereeni ging en de leden der fractie daaruit de noo-' digo lessen getrokken hebben, dan zullen opnieuw ook de beide inzenders doelen hierop vruchtdragende resultaten verkre gen kunnen worden en zullen we misschien sterker dan ooit en met groote onderlinge samenwerking de laatste moeilijke periode voor de Raadsleden en do nieuwe verkiezin gen tegemoetgaan. Wy als kiezers hebben nu van beide zijden onze inzichten en denk beelden naar voren gebracht; thans is het m.i. het woord aan het Bestuur der Kiesvereeni ging. Moge dit Bestuur thans niet langer tal men en spoedig de te nemen maatregelen bespreken. Mijnheer de Redacteur, ik zeg u hartelijk dank voor de mij opnieuw en thans voor de laatste maal verleende gastvrijheid. WISSELKOERSEN. (Opgave van de Neder j. Laudbouwbank). Bijkantoor Alkmaar. Vorige koers 59.39% 9.2414 6.85 35.25 12.11% 66.72% 66.27%" 54.72% 48.20 8.93% 2.49% 7.40 fractie. Ik kan den Redacteur van dat I blad geruststellen en de verzekering öeven, dat hij geheel mis is en deze bei de heeren de artikelen voor het eerst ge zien hebben, toen zij courant zagen. 'De Redacteur van het „N.-H: Dagblad" was zoó vriendelijk mij de „Alkmaar- sche Courant" van Zaterdag j.l. te geven, waar ook een artikel over het door mij behandelde onderwerp in staat. Ik zal de lezers van ons Katholiek dagblad een bespreking daarvan besparen: zelf lees ik evenmin als eenig ander goed Ka- tfaoliek dat blad en de voorlichting die dat blad als regel geeft is niet van dien aard, dat een Katholiek zich daarop zal kunnen of willen beroepen. Het spreekt vanzelf, dat de z.g.n. objectieve en neutralef!) beschouwing over de aan hangige kwestie geen ander doel heeft dan te trachten de tweedracht in de Ka tholieke Partij te vergrooten. Maar genoeg hierover. Wij hebben vol doende aan ons eigen Katholiek dagblad en aan de artikelen, die over het aan hangige onderwerp in dat blad zijn ver schenen. Dat zijn er drie geweest: een van de Redactie zelf, een van den heer Venneker en een van den heer V. Keijs per. Toen ik het artikel van onzen Hoofd redacteur eerst vluchtig en oppervlakkig las, kwam ik aanvankelijk tot dezelfde conclusie als ook de Redacteur van de „Alkmaarsche Courant" (van je collega's moet je het maar hebben!) getrokken heeft: een artikel van „het kan regenen, maar het kan ook mooi weer zijn", maar later bleek mij, dat de fout bij mij lag, want toen ik het artikel las, zooals men dergelijke, inderdaad moeilijke onder werpen, moet lezen, n.l. rustig en over wegend, bleek mij dat over de twee eigenlijke zaken, waar het om gaat, wij het roerend eens zijn. Met mij toch zegt de Redacteur on omwonden, dat de leden die de motie in de kiesvereeniging stelden of daarvoor stemden, tever zijn gegaan (ook de heer Venneker komt een stap in deze richting waar hij zegt, dat het beter ware ge weest van een „wensch" te spreken) en anderzijds dat de wijze waarop de kie zers zich den laatsten tijd wel 'ns hebben uitgesproken en het persoonlijke, dat in die actie zit, met weinig nobele bijbedoe lingen onvoorwaardelijk afkeuring ver dient. Dat waren de punten, waar het voor mij om ging en of de Hoofdredac teur nu in een paar ondergeschikte pun ten niet geheel mijn meening deelt, is iets wat aan de hoofdzaak niets afdcet. De beide andere heeren verschillen echter volgens hun stukken althans wel met mij van meening. Mag ik hierover in de eerste plaats opmerken, dat het mij groot genoegen heeft gedaan, dat ook de heer K»ijsper thans iedeie persoonsaanduiding evegials ik heeft vermeden, op deze wijze valt er opboüwend werk te verrichten; ik be treur het slechts dat ook de heer Venne ker zich niet tot dez? hoogte heeft we ten te verheffen. Wie mijn artikelen g.»ed heeft ge’ezen weet dat ik twee zaken behandeld heb en wel dat ik in de eerste plaats het ver langen heb uitgesproken naar een ob jectief onpartijdig onderzoek naar het voor eenigen tijd geleden gebeurde in de R. K. Raadsfractie en anderzijds het geen den laatsten tijd op de Kiesvereeni ging is geschied. Uit het zwijgen over het eerste punt meen ik te mogen op maken ik kan mij dat buitendien zeer goed begrijpen dat ook de heer Keijs per hiermede instemt. Ook dat juich ik toe. Op deze wijze toch is voor allen •en rechtvaardige uitspraak te wachten. De heer Venneker deelt deze opvat ting niet en vindt het zelfs in strijd met de Christelijke naastenliefde om over een zaak, die naar zijn zeggen althans- reeds iedereen bijna vergeten was, nu weer te gaan praten. Laat de heer Ven neker ten opzichte van mijn Christelijke naastenliefde gerust zijn; ware het zoo als hij schrijft, dat er den laatsten tijd niet meer over gesproken werd, in de eerste plaats ik zelf, die dat al lang vergeven had, zou er niet meer op terug gekomen zijn; maar als de heer Venne ker wist wat mij bekend «is hieromtrent en wist hoe nog bijna dagelijks door en kele menschén deze za’ak wordt aange wend om stemming te maken tegen een drietal Katholieke Raadsleden, dan zou hij met mij van meening zijn, dat ik in strijd zou handelen met de Christelijke naastenliefde, indien ik niet eischte dat een onpartijdig oordeel zou worden uit- gagcroken over de vraag of inderdaad de Katholieke Raadsleden en elk der le den afzonderlijk in deze zaak als goede Katholieken gehandeld hebben. Zou blij ken dat dit niet het geval ware geweest, ik zou de eerste zijn die als kiezer zou weten wat mij te doen stond, evenzeer als ik de eerste zal zijn, die in het tegen overgestelde geval eveneens zal weten, wat ik als kiezer zal hebben te doen. En wat nu betreft hetgeen den laat sten tijd in de Kiesvereeniging is ge beurd: ik betreur het dat de heer Ven neker mijn artikelen niet rustiger heeft gelezen. Had hij dat wel gedaan en zich niet schuldig gemaakt aan dezelfde fout die ik eerst begiag, toen ik voor het eerst het artikel van onzen Redacteur las, dan zou hij veel Uit zijn ingezonden de juristen uit de Katholieke Raads- stuk hebben kunnen weglaten, omdat hij Mynheer de Redacteur, Mag ik door middel van L'w veelgelezen blad een« een paar vragen stellen aan den heer Venneker, naar aanleiding van zyn arti- kei. Bij voorbaat dank. Meent Gij het werkelijk, wanneer Ge zegt, dat over de door U beddWde ..pijnlijke zaak” zoo langzamerhand wordt gezwegen? Is het U dan nooit opgevallen, hoe door of namens de in die kaak betrokken persoon, een felle campagne wordt gevoerd tegen een of meerdere raadsleden, die in die zaak on juist zouden gehandeld hebben? Hebt Gij dit niet bemerkt, dan moet ge wel blind of doof zijn, want i^ier ander is het wel opgevallen en daarom juich ik -en onderzoek van harte toe. Heeft de heer Venneker het wel bemerkt, dan zal hij misschien beter de „nobele” critiek kunnen begrijpen, die er tegenwoor dig in do Kiesvereeniging wordt gehoord K. N. Verder was Pater Preller nog adviseur van 1 de Dr. Ariënsvereeniging en de R. K. Vóet- balevreeniging A. R. C. Met veel liefde en toewijding werkte Pater Pre'.ler ook in hst belang «lor Roomsclie jeugd. De St. Jose ph ve ree niging ten stichting van Pater Drie z. g. kwam»onder zyn leiding tot grooten bloei en hij werd de stichter van het St. Ro^a-inefsjespatro- naat dat thans een eigen gebouw aai. het Vamebrock bezit. In dit verband herinne ren wy er ook aan dat het Patrtr Preller was die het vervolgonderwijs* vo<j>r meisjes oprichtte evenals den fi. K. Turnbond, die, dezer dagen zijn werkzaamheden zal aauvan- gen. De Jonge vrouwenbond k<’r>h> Pater Prel ler als een vriéndelijk actief directeur; van de Eerewacht der H. Maagd was hij algemeen directeur, terwyl -do godsdicustcursus B. voor onderwijzers in hem een bekwaam en uitmuntend leeraar had. Niet onvermeld mug >k blijven dat Pa ter Preller als lid van het R.K. Huisves tingscomité zeer actief werkr.anm was. Door zijn bemiddeling vonden 280 kinderen uit Breslau bier te lande een liefderijk onderko men. Pater Preller scliriainde niet voor dit doel een reis naar Breslau to ondernemen. Tenslotte mag herinnerd worden aan het vele werk, door Pater Preller verricht, ton behoeve van de propaganda voor de wereld- hulptaal Esperanto. Op zyn initiatief werd hier ter stede een R. K. Esperantisten- vereeniging gesticht. Zijn ijveren voor het Es peranto was echter niet slechts plaatselijk: het strekte zich veel verder uit. Zoo was Pater Pieller voorzitter van de Ned. R.K. Esperantistenvereeniging welke vereeniging, hem thans nog onder haar hoofdbe- Btuursleden mag tellen. Deze vereeni ging vertegenwoordigde Tater- Preller als afgevaardigde op het Internationaal Con gres te Nürnberg terwyl hij het Internatij- naal Congres te Nijmegen presideerde. Zijn verdiensten voor het Esperanto blijken ook ■wel hieruit dat hij lid van de examencom-- missie is. Nu Pater Preller onze stad gaat verlaten, zijn wij er zeker van, namens geheel Roomsch Alkmaar te spreken, als wy hem te Am sterdam nog vele jaren van vruchtbaar pries terleven toewenschen. De Katholieken van Alkmaar zullen Pa ter Preller niet spoedig vergeten. EEN GEVAAR. Het schrijven onder een pseudoniem heeft voor- en nadeelen. Een voordeel is, dat men er meestal onbevangen tegen in schrijft, wat men misschien niet zou doen, als men wist wie de schrijver was. Zoo is het ook hier geschied. Had ik de artikelen met mijn naam ondertóekend, ik ben er zeker van dat de artikelen van den heer Venneker en V. Keijsper achterwege zouden zijn gebleven, of minstens eenigszins anders gesteld zouden zijn. Maar een nadeel is dat men veelal de verkeerde persoon voor den schrijver aanziet. Ik weet zeer goed dat talrijke gissingen daaromtrent gedaan zijn, ook in mijn bijzijn heeft men mAerdere namen genoemd, maar ik be treur het dat een ander blad gemeend heeft te moeten insinueeren, dat de ar tikelen afkomstig zouden zijn van een van nu opmerkingen maakt over dingen waarover wij net geheel eens zijn en in andere blijk geeft mij in het geheel niet begrepen té hebben.’ Slechts op een voornaam punt verschil ik met beide heeren. Zij meenen en zeg gen dat de critiek in de kiesvereeniging den laatsten tijd objectief 'is en dat er bij niemand nevenbedoelingen zijn. Leg gen beide heeren dan zoo slecht hun ooren te luisteren? Was ook de verga dering over de tractor soms zooals het Katholieken betaamt? De vragen stellen is ze beantwoorden. Wanneer ik, die buiten de politiek sta, herhaaldelijk die dingen hoor, hooren anderen ze dan niet? Maar waar vecht overigens de heer Venneker tegen? Laat hij mijn artikelen nog eens en nu in een rustiger stem ming overlezen, dan geloof ik dat ik toch waarlijk niet meer over de het goed bedoelenden waaronder ik ook den heer Venneker reken, ook al gaat ook hij sems wel eens onbewust te ver naar mijn meening: een fout die overigens meer jongeren eigen is en er met de jaren wel af gaat behoef te zeggen.. Luister nog eens naar wat ik over hen schreef: Ik heb voorop gesteld, dat de perso nen, die in de kiesvereeniging hun grie ven mits behoorlijk en zonder bijbe doelingen natuurlijk ter sprake bren gen te goeder trouw zijn; verder dat nie mand twijfelt aan de goede bedoelingen van hen, die op bepaalde punten wel eens" met critiek komen, maar van wie bekend is, dat zij zich met het werl? der fractie in de afgeloopen "drie jaar zeer wel kunnen vereenigen; voorts dat ons streven erop gericht moet zijn om de goedwillenden in hun medeleven met de politiek te steunen en hun animo daar voor aan te wakkeren; ten slotte dat er een contact moet komen tusschen kie zers en afgevaardigden in de eerste plaats voor hen die wel met woorden van lof, maar ook met critiek naar voren zijn gekomen. Wil de heer Venneker nu nog meer? Zeker over enkele zaken blijven wij van meening verschillen en wel vooral hierom omdat de heer Venneker verwart de „Ziekenhuis-motie" en de „pensio- neerings-motie" en buitendien het prin cipe van de behandeling der begrooting verleden jaar blijkbaar niet begrepXn heeft. Bij de ziekenhuis quaestie heeft de fractie geheel alleen gehandeld, maar waar het daar een belangrijke beginsel- vraag betrof, achteraf en daar kotat 't op aan de meening van de kiezers gevraagd. Maar bij de „pensioneerings- motie" was het geheel anders. Daar wil de men vooraf de raadsleden een moree-, le last mede geven en daar ben ik tegen op gekomen. iVie het ontzettend groote verschil van deze beide zaken over het hoofd ziet, geeft blijk in de politiek nog weinig ervaring te hebben. En de behandeling van dé begrooting verleden jaar was alweer volkomen toelaatbaar, juist zooals ik me voorstel dat in de toekomst dergelijke dingen in een stu dieclub besproken moeten worden. Daar is geen uitspraak van de kiezers ge vraagd, noch gegeven; slechts heeft men daar een belangrijk onderwerp behan deld en had men blijkbaar hoop, zooals ik nu uit de verklaring van den. heer Venneker begrijp, dat er oók eens en kele „groote" gedachten uit de kiezers zelf naar voren zouden komen, welke dan nader overwogen zouden kunnen worden in de fractie. Mijn zegsman blijft erbij dat die ver gadering een groot fiasco is geweest en dat de besprekingen over het Burgerlijk Armbestuur betrekking hadden op een toevallig tegelijk aan de orde zijnde sup- pletoire begrooting en voorts zeide deze dat zeker de heer Venneker niet mag zeggen, dat het te begrijpen is, dat de vergadering maar niet zoo een twee drie met voorstellen kon komen' omdat aan meerdere personen w.o. de heer Ven neker tijdig te voren de begrooting met bescheiden door de raadsleden was verstrekt. Had de heer Venneker verder goed gelezen, dan had hjj begrepen dat mijn stellingen over het ter verantwoording roepen van afgevaar-x digden geen andere zijn dan deze: 1. In prineipieele zaken is het plicht der leden van de kieevereenigingen om de raads leden ter verantwoording te loepen, indien zij _i __iu-uiSfrq(j de ka tholieke principe?. 2. In niet prineipieele zaken hebben zij dat recht eveneens, maar is het niet ge- wenscht dit voor ondergeschikte dingen te doen, omdat dit voor sommigen aanleiding is zoo'n kwestie op te blazen om andere dan zakelyke redenen en omdat men dat dan wel na iedere Raadszitting zou kunnen gaan doen dan weer door den een dan weer door den ander, omdat ieder besluit aanhangers en tegenstanders heeft. Met anderen doet men dat immers evenmin. Heeft men b.v. den heer v. d. Bilt ter ver antwoording geroepen omdat hjj tegen behoud v. d. Zomertijd stemde of den hr. Bomans om dat hy ervoor stemde; den heer v. d. Bilt omdat hij voor de Vlootwet, den heer Bo mans omdat hy daartegen stemde? Soms de Statenleden omdat zij voor pensioneering van de leden van Gedeputeerde Staten hebben gestemd? Immers neen! Maar waarom dan wel de Raadsleden over zaken, die van zoo veel minder belang zyn dan b.v. de Vloot wet en de Zomertyd? Wat de Wethouderspensioneering betreft, hoe dicht staat men niet by elkaar, nu b.v. blijkt, dat de heer Keysper’s bezwaar alleen j Geboren: Margaretha Catharina dochter van Odulphus Huiberts en Catharina Go- dyn. Jacoba Geertruida, dochter van Petrus Nicolaas Gerardus Buren en Theodora Wil helmina Roskam. Nelly dochter van Corne lls Spaans en Johanna Catharina Schenk. Ja cobus Joannes Maria zoon van Jakob Groot huizen en Engelina van der Vlugt. Gerardus zoon van Adrianus Petrus van der Vlugt en Cornelia Byl. Overleden: Pieter Bronde 68 jaar. AMSTERDAM, 13 Sept. Aan den Stads schouwburg branden heden de lichten met axé< pe bekleed; van verschillende gebouwen iy den omtrek waait de vlag halfstok. De uit vaart van het echtpaar Lobo twee van de slachtoffers van de spoorwegramp bij de Vink zal straks plaats hebben uit den Stadsschouw burg. Een lange file van belangst^jjpnden heeft zich opgesteld aan de zyde van Marnix- stra'at. Bij kleine groepjes worden ze tot de chapelle a rd en te toegelateu. De rotonde van den Stadsschouwburg is daartoe ingericht. Do wanden zyn bekleed met zwart, afgezet met zilver. Het licht v>i> do electrische kroon dat getemperd wordt door crepo beschijnt in het midden ,de twee eikenhouten kisten, die schuil gaan ouder de kransen, die nog steeds worden aangedra gen. Langzaam schuivelen de belangstellenden voorbij. Wellicht zal by menigeen de herin nering gerezen zijn aan het feit, dat juist acht jaar geleden aan zoovele anderen den levensdraad werd afgesnedea bij Weesp, waar toen ook een ïocomotiel uit de rails is geloopéu Niet minder dan 1509 menschen zyn in groepen van 20 tot de chapelle ardente toe- g< laten. Stilzwijgend zijn allen langs de betreurde dooden voortgeschreden. Naarmate het mid- d<£uur nadert, stapelt het aantal kransen eif palmen zich op. De bloemen worden op en naast de kisten gelegd. Bij het lezen van de opschriften, vooral van die, welke voorkomen op de linten bij de kransen van de kinderen en familieleden ,‘dér beide slachtoffers worlit menigeen de adem ontnomen. Kransen zijn er o.m. van' den Senaat van het Amsterdainsche Studentencorps, van de directies van den Stadsschouwburg, het Grand Theater, het Centraal Theater, allen te Amsterdam van het Trianon Theater te den Haag van den Stadsschouwburg te Zwolle. Dan zyn er bloemen van tal van collega's o.a. van Louis de Vries, van de collega's van „De Speeldoos” van de directeuren van het Ver.\nigd Tooneel (Verkade en Verbeek), van Coinot en Poons* van Betty Hpltrop v. Gelder en van M»ri£uw van Korlier- van Dam. En verder zien fwe kransen' van de My. „Apolio’ van den/ Amsterdamschen Kunst- ‘.méterdamsche Politietooneel- vereeniging „Kunst Verheft' van den heer M. Z, 21— 21. 1r van het Persbureau V. D., van het töchnisch personeel van der 'en van de administratie l Tooneel”. DER GEMEENTE ALKMAAR OP Donderdag 16 September 1926, nam. 1' uur Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der vorig, vergadering, Mededeelingen. Ingekomen stuk ken. 2. Voorziening In een vacature in de Com missie van toezicht op heu-Lager Onderwijt (bylage Nr. 97). 3. Benoeming van personeel aan hét Gym nasium (bylage Nr. 99). 4. Vaststelling van een opgaaf voor de benoeming van zetters voor ’s Rijks directe belastingen (bjjlage Nr. 101). 5. Benoeming tijdelijk leerares aan het Gymnasium (bylage Nr. 111). 6. Voorziening in een vacture in de Com missie tot wering van schoolverzuim (bijlage Nr. 110). 7. Benoeming personeel Nyverheidsonder-*- wijs (bijlage Nr. 109). 8. Vragen van den heer Van Duinen aan aan den Burgemeester inzake het over de auto's in de gemeente. 9. Vragen van Mevr. Westerhof-Koopal aan den Burgemeester inake het over do grens zetten van 2 Duitsche.meisjes. 10. Voorstel tot het aanbrengeu van wij zigingen in de Geineente-begrooting voor 1926 (bijlage Nr. 102). 11. Idem lot het verlcenen van rentedra gende voorschotten en het verkoopen van den benoodigden grond voor de stichting van 58 woningen door de Arbeiderswoningbouw- vereeniging ..Rochdale" (bylage Nr. 107). 12. Idem tot verkoop van eeuige percee- len bouwterrein aan den Kennemerstraat- weg (bijlage Nr. 108). 13. Idem tot verlaging van het schoolgeld voor het vervolgonderwijs (bijlage Nr. 114). 14. Idem tot aankoop van grond, met wo ning, aan den Westerweg, van de Vereeni ging voor Volkshuisvesting „Alkmaar” (bij lage Nr. 115). 15. Idem tot aflossing der,7pCt. geldlee- niug 1920 (bijlage Nr. 116). 16. Goedkeuring rekeningen der Gezond heidscommissie over 1924 en 1925 (bijlage Nr. 96). 17. Voorstel tot vermindering van de» rentevoet voor do crcdieten ten behoeve var de restauratie van de Groote Kerk (bijlagd Nr. 98). 18. Idem van een 4-tal Raadsleden inza ke de.pensioneering van wethouders en van hunne weduwen en weezen (bylage Nr. 100) 19. Idem tot herziening van de beloonin- gen van het personeel aan de Handelsavond- school (bijlage Nr. 103). 20. Idem tot aankoop van een strook grond ter verbreeding van het Groenelaantje (bijlage Nr. 104). 21. Idem tot aanvaarding van een aan de gemeente gedane schenking voor het Museum (bijlage Nr. 105). Idem tot het verleenen van ontheffing van een bepaling der Bouw- en Woningver- onlening (bijlage Nr. 106). 23. Idem inzake do gemeentelijke wacht geldregeling fn verband met de Pensioenwet 1922, Stbl. 240 (bylage Nr. 113). 24. Idem inzake personeel Handelsonder wijs (bijlage Nr. 112).

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1926 | | pagina 6