Koord-Hollandsch Winterhiantels - Winterjassen ijke prijzen Dagblad. H. van Bijzin Go., Payglop. Hlkmaar Tweede Blad. ALKMAAR. 1 Zeer billijk i VRIJDAG 7 JANUARI 1927. KALENDERS VOOR 1927. L. FRANKENBERG. KUNST EN KENNIS. p pN M/»RKT. Dame*- en Heerenkleeding. De Missletentoonstelling. OBDAM. BURGERLI 'KE STAND. PROVINCIAAL nieuws. BERGEN. IN EN OM Al KMAAR. De nieuwe gemeente- begrootlng. m. Berichten opgenomen In een gedeelte onzer vorige oplage. x1 üN-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. Invloed van Moskou. e» zendelingen te verzoeken zich uit het Vin- O 1925 UWeld Zeglis 78. 917 in. en 894 vr. 1811. N. 385 205 9 'Overleden Vertrokken Overleden Vertrokken 264 10 196 515 28 367 VOOR kANTOOR EN DE HUISKAMER. LUXE KALENDERS. ALKMAAR. vrouwen 50 214 totaal 108 407 251 18 161 m: Ibe- SCHOUWBURG „DE HARMONIE.” „WALSDROOM^, Operette in pi t. van de voor heeft haar prettige en Getrouwd: Daniel Akker en Celina Snij ders. mannen 58 193 AMSTERDAM, Aardappelprijzen, 6 Jan. Zeeuwsche Eigenh. f 3.70—f 4.00. Zeeuw- sche Bonte f 5.30f 5.70. Zeeuwsche Blau we f 5.00f 5.40. Hillegommer Zand f 5.00 f 5.50. Spuische Eigenh. f 3.80f 4.20. Spuische Eigenh. Poters f 2.80f 3.25. Aan voer 2 ladingen 2000 H. L. WINKEL. Geboren: Jantje d.v, Jb. Vink en A. de Leeuw; Nelly Arendtje d.v. P. Geel en Blaauboer. Getrouwd: N. Peetoom en J. Fjjnheer; Jb. Lebrieken en M. Mul. Overleden: T. Stam 66 jaar, echtgen. van P. Schagen; J. Vink 3 dagen, d.v. Jb. Vink en A. van Leeuwen. ENKHUIZEN. Geboren: Hermanns Hendriks, i.v. Hyme Roosendaal en Theodora Geertruida Hooij- man. Overleden: JaA Roosendaal 72 j. echtgen. van Reinoutje Nauta. dreigt zóó veel ver- len, dat men ver- -i i een bijzonder noodlijdende gemeentekas geen bijzonder gunstig gesitueerd Grondbedrijf dulden mag. Nicolaas Johannes, z.v. Johannes Nicolaas Buis en Dieuwertje van Diepen; Nicolaas, z.v. Jacobus Kok en Christina Jonker; Rem- mert, z.v. Petrus van Velzen en Jantje Deen; Anna d.v. Jacob Groot en Aafje Ursem; Jo annes Hermant», z.v. Simon Pieter Bakker en Agatha Ruiter. Overleden: Jacob Dekker, oud 75 jaar, weduwnaar van Petronella Zuurbier, eerder van Trjjntje van Diepen; Jan Konjjn, oud 67 jaar, echtgenoot van Antje Ruiter; Antje Luken, oud 60 jaar, weduwe van Cornells Dekker. De door B. en W. voorgestelde verlagin; van subsidiën met 10 pCt. van de voor 192' toegestane bijdragen minder prettige zijde: men kan er zich over verheugen, dat op deze wjjze eenige bezuiniging bereikt wordt tot een bedrag van 1600.er staat tegenover, dat meerdere liefdadige en in het algemeen belang arbeidende vereenigingen krapper zullen komen te zitten. Over het algemeen lijkt een verla ging met 10 pCt. ons echter van niet veel beteekenis voor de gemeentekas, terwijl een dergelijke verlaging voor de ééne vereeni- ging een wissewasje, voor de andere echter den genadestoot kan beteekenen. Het zaï, gelooven wij dan ook hsel be zwa^rlijk zijn, om hier op uniform? wijze lot’ •verlaging over te gaan. Wij hebben bij de subsidieering van ver eenigingen steeds gepleit voor het maken van onderscheid, voor het afzonderlijk be kijken van de positie, waarin een vereeni- ging verkeert. 0. i. moet dit bij verlaging van subsidie minstens even sterk gebeuren als bij de toe kenning; wellicht nog sterker. Het is dan ook met genoegen, dat wjj bemerkt hebben, dat althans met de subsi die tot bestrijding van de tuberculose hier mede rekening gehouden is. Klaver oud 24 jaar te Heiloo. Getrouwd: Jan Frederiks en Bruin. Hoog bezoek. meer het tijdstip nadert, waarop de Missietentoonstelling zal worden ge- Dat er door vermindering van de kos- ten-Armenraad een bedrag van f 1500 uit gewonnen wordt, zal men algemeen met vol doening vernemen. Wjj hebben ons standpunt ten aanzien van het instituut-Armenraad hier ter stede nog steeds niet kunnen wijzigen en al waar- deeren wij ook bijzonder de opofferingen, welke meerderen zich getroosten om den Armenraad aan een goed doel te doen beant woorden, tot op heden zijn wjj nog steeds van meening. dat dit instituut In den streng- sten zin van het woord zoo weinig mogelijk kosten mag en dus moet. Loop der bevolking over 1926. De be- - en 782 vr. 1605 33 m. en 28 vr. 61 61 m. en 84 vr. 145 is Alkmaar’s jaarlijksche verplichting tot - s a ,4„:4 w - I >t geheel in den geest van wethou- isen zijn, dat dit „potje” zoo uiterst leeggemaakt wordt en thans niet 1 2. .Z 21 het groo te gat in de gemeen tebegrooting te stoppen. Stel je voor, dat er momenteel nog enkele lagen, dan zou onze .lichtzinnige' gemakkeljjk geneigd zijn, een flink Thomsen het volgend jaar terecht gejere mieerd hebben: had mij mjjn potje toch laten houden! Intusschen heeft men natuurlijk nog wel het recht om te vragen, of het waterleidings- buitenkansje over zóó langen tijd verdeeld had moeten worden als nu het geval is, nu kapitaal werd benut tot conversie van laad al te bezwarende en onvoor- het een deelige leening. Misschien bad men een middel kunnen be denken, waardoor dit kapitaal niet zoo erg ver opgeborgen werd en waardoor men in een noodtoestand, als de huidige iets méér daarvan had kunnen profiteeren. H Is echter niet van groot belang: de thans gevolgde politiek Is in ieder geval veel ver standiger dan die van wethouder Westerhof, die indertijd als wjj ons goed herinneren bti. gelegenheid van de behandeling der kwoetie in den Raad er meer voor voelde, het geld beschikbaar te houden tot meer di recte ontlasting en.... voor nieuwe uitga yen, i HEILOO. Geboren: Anna Gertrude, d.v. C. N. Edel en T. Komen; Cornelis Johannes, z.v. C. J. Hageman en J. de Waard: Agatha Geertrui da, d.v. G. A. Nootebos en G. Groentjes; Simon, z.v. S. Morsch en A. Commandeur; Pieter, z.v. P. Haanraads en H. Zwanenburg; Gertrudis Wilhelmina, d.v. G. P. Rozing en A. M. Rigter; Gijsbertus Anthonius, z.v. G. Hoetjes en A. J. Ursem; Adriana Maria, d.v. N. Rood en A. M. Briefjes. Overleden: Pieter Leydekker, oud 71 jaar; Jan Verduin oud 63 jaar. Öondertrouwd: Jan Frederiks, van beroep arbeider, oud 22 jaar wonende te Oudcars- pel en C. Bruin oud 20 jaar wonende te Heili 0, Gerardus Schoen oud 26 jaar 'van beroep bakker wonende te Heiloo en Grietje Catharina volking beetond uit 833 m. geboren ingekomen BERGEN- Concoursnienws. De secre- taris van „Bergens Mannenkoor" meldt, dat de volgende schenkingen ontvangen zijn: Firma Zwaan en Zn. Verg. ^flv. Me daille; Bonbonhuis Dirigeerstok met Zilv. Montuur; Brander en Buisman Verg. Zilv- Medaille; H. Dijs, Zilv. Me- Fsanctoa Hofstad Wps, volgens haar leeraar, i eén braaf kind. Ook zij sou haar loon ont- I vangén. Spr. wees er voorts op/dat ondanks I de lichamelijke oefening in dezen tijd zeer zeker noodig het lichaam toch broos blijft. We moéten daarom zorgen voor een eterke ziel. Vader en dochter zijn nu voor eeuwig bij elkaar, doch de moeder is niet alleen ach tergebleven, omdat de Heer met haar blijft. Een bestuurslid van Turnlust”, de heer van Zoonen, bracht daarna 'n laatstqp groet, namens de vereeniging, aan Francien. Zijn laatste woorden warenRust Zacht. De heer Grootegoed, directeur van gemeen tereiniging, herdacht in enkele woorden de verdiensten van den heer. Hofstee, waarna spr. namens de weduwe allen dankzegde, die tijdens de ziekte en bjj het overlijden van haar echtgenoot en dochter belangstel- - Hng hadden betoond. Hiermede was de plechtigheid geëindigd. GESLAAGD. Mevrouw Van Sluijs-Leguit, alhier, slaagde te Haarlem voor het examen heilgymnastiek en massage. 7 m. en 9 vr. totaal 16 62 m. en 88 vr. 150 Met bet groote bedrag, dat Alkmaar van de Provincie kreeg als afkoopsom van de jaarlijksche uitkeeringen, met dat groote be drag van 867.000.is het oogenschjjnlijk „zoo gewonnen, zoo geronnen” gegaan. Men nam aan, dat in dit bedrag een rente- bedrag stak van 96.000 (4M pCt. sinds 1920); van deze 96.000.werd f 60.000.besteed voor den dienst 1926, zoodat er aan rentebestanddeel niet meer dan f 36.000.op te soupeeren valt. Hetgeen nu heel gauw gebeurd zal zijn. Verder valt er van het waterleidings- douceurtje niets meer te profiteeren. Althans we zeiden het reeds oogen- eehjjnljjk. Het (resteerende) kapitaal toch ad 271.000.is, zooals men weet, aangewend tot conversie van de 7 pCt. leening 1920.—, en dat beteekent ten slotte, dat we er nog ieder jaar beter van worden. Door de conversie der genoemde leening Is Alkmaar’s jaarlijksche verplichting tot rentebetaling en aflossing beduidend verlicht, en <*t moef - der Thomt geleidelijk voor een groot" deel kan worden bennt onj stoppel Stel tonnen van dé waterleiding voor het grijpen lagen, dan zou onze .lichtzinnige” Raad al gemakkelijk geneigd zijn, een flink deel daar van te benutten, en dan zou wethouder Thomsen het volgend jaar terecht gejere mieerd hebben: OBDAM. Geboren: Cornelis Hubertns, z.v. Johan nes Hubertue Kareis en Anna Maria Mol; WERVERSHOOF. Geboren: Augustinus Gerardus, z.v. Jo hannes Kaag en Ana Klein; Theodoras, z.v. Theodoras Grent en Agatha Laan; Dieuwer tje, d.v. Johannes Kuiper en Cornelia Her- mina Smit; Wilhelmus Valentinus, z.v. J.J. Koopman en Emerentia de Boer; Nicolaas Geran-.ne z.v. Cornelis Haakman en Wilhel mina Klein; Jacobus, z.v. P. II. H. Verdon- schot en Geertje Mol; Gerardus, z.v. Jan Roozsndaal en Trijntje Weel; Marla, d.v. Vol kert Hofiand en Anna van Ophem; Afra, d.v. Jacob Nieuwebocr en Margaretha van der Gulik. Overleden: Sjjtje Schaper, weduwe van Jacob Hokkeling; Maria Regina de Baere, echtgen. van Gerardus Anthonius Vermaal; Geertje Neefjes, 38 jaar, echtgen. van Pieter Swart; Klaas Kort 81 jaar gehuwd met Griet je Basjes; Elisabeth Brouwer, 25 jaar echt gen. van Reindert Stam. Ondertrouwd: Jan Kok met Grietje Ten- sen; Klads Dekker met Johanna Emmelot; wed. van J. Hooiveld; Theodoras Sjjm met Afra Maria Bespeling; Gerardus Bregman-met Cornelia Sijm. ONGEVAL. Gistermiddag ia op de vlotbrug weer eens een ongevalletje gebeurd. Een wagen van den heer Holtus, welke van de Zaad markt kwdtn, moest op de vlotbrug uitwijken, met het gevolg, dat de wagen tegen den kant reed en het hefijzer van de brug verbogen werd. TRAGISCHE PLECHTIGHEID. Woensdagmiddag zijn op de Algemeene Be graafplaats ter aarde besteld de stoffelijke overschotten van wijlen den heer Willem Hofstee en zijn dochter Francina, die op res pectievelijk 46- en 18-jarigen leeftijd kort na elkander aan de griep gestorven zijn. Te half drie had zich voor de woning aan de Molenkade een groote schaar belangstel lenden verzameld, doch eerst pas tegen 3 pur werden de lijken uii van den vader, daarna 3 bedrijven van Felix Dortnann en L. Jacobson. Muziek van Oscai C Strauss. Voor een slecht bezette zaal werd gister avond door een operette-ensemble onder lei ding van den heer J. J. Rentmeester opge voerd de operette „Walsdroom”. Dit gezelschap heeft er'kans toe gezien, De plechtigheid was zoo indrukwekkend, dat de operette die geënsceneerd is naaf de film „Walzertraum” in IK uur, waarvan nog 2 pauzes afgaan, af te werken. De niet talrijke aanwezigen zullen dan ook, evenals wjj, niet geheel voldaan huiswaarts gekeerd zijn. Dat wil nog niet zeggen, dat er niet ge noten is. Zeer zeker. Franzi (Marie Schafstad), Prinses Helene (Truus Impijn) en luitenant Niki (Jan Blok) beschikken niet alleen over een mooie stem, maar ook viel hun spel te loven. Dit laatste mag ook getuigd worden van Fifi (Rosa Sametnini—Dassi). Het spel van Vorst Joachim (Jan Moritz) leek ons veel te gechargeerd. Ook al wist hij daarmee het publiek te amuseeren. De muziek van „Walsdroom” heeft nog niets van haar bekoring verloren en vooral de „Walsmelodié” „deed” het nog. Meerdere speelsters en spelers mochten een oven doekje in ontvangst nemen. Januari van de hieronder genoemde ja- ren. I Januari 1902 1537; 1903 1601; 1904 1653; 1905 1727 1906 1801: 1907 1923; 1908 2052; 1909 2142; 1910 2247; 1911 2371; 1912 2461: 1913 2591; 1914 27Ó8; - 1915 2891; 1916 2956; 1917 3085; 1918 3365; 1919 3477; 1920 3855; 1921 4075; 1922 4280; 1923 4478; 1924 4668; 4835; 1926 4944: 1927 5111- 17» Totaal 31 Dec. 1926. 2039 m. 2085vr. 4124. 69 in. en 97 vr. 166 De bevolking op 31 Dec. 1926 bestond uit 848 m. en 797 vr. totaal 1645. Totale ver- mee rd vering van 25 m. en 15 vr. totaal 40. SCHERMERHORN. Ingekomen personen. E. Houttuin van Beemster, J. Pancras van Nieuwe-Nledorp. Vertrokken. D. Oudejans naar Purmer- end, C. Klerk naar Alkmaar, N. van Doom naar Alkmaar, 8. Geertsma naar West woud, A. Ton naar Heiloo, A. Kuiper naar Beem ster, M. J. E. van der Pol naar Beemster, G. Kuiper, H. J. Kuiper, J. Kuiper naar Beem ster A. de Lange naar Beemster. HEILOO. HEILOO. Loop der bevolking in 1926. Bevolking 51 Dec. 1925. 1967 m. 2027 vr. totaal 3994. Geboren Gevestigd Hoe meer het tijdsti; groote I houden, komen er ook mededeelingen bin nen, dat meerdere kerkeljjkeHoogwaardig- heidsbekleeders de tentoonstelling met hun bezoek zullen vereeren. Thans weer deelt men ons mede, dat ook Z. D. H. Mgr. Dr. J. M. Bucks, bisschop van Doliche en Vicarius Apostolicns van Fin land zich naar Alkmaar zal begeven om de Missietentoonstelling te bezoeken. Binnenkort volgen meerdere mededeelin gen. Het derde middel, dat B. en W. te baat genomen hebben om de eindjes aan elkaar geknoopt te krjjgent heet.Ibezuiniging. B. en W. beweren, dat er bezuinigd is op gemeentewerken, op plantsoenen, op rpinl- 8 Eerst zjjn de begrootingen vopr die be drijven „alreeds” tot het peil vanlR)26 terng- gebraclit en daarna heeft men nog eens be zuinigingen toegepast tot een bedrag van 21.000.—. Dat kan veel, dat kan weinig beteekenen. Voor heden gaan wjj hier niet dieper op in. Wjj stellen ons voor, onze gemeentebédrjj- ven voor de behandeling der begroeting nog eens een extra-beurt te geven, wanneer w() in een afzonderlijk artikel de vraag ondei het oog zullen zien, of er op deze begrooting, door vermindering van andere uitgaven, misschien niet meer te bezuinigen zou zjjn. itgedragen. Eerst dat dat van de dochter. Enkele bloemstukken dekten de baren. Voor den heer Hofstee, die in leven werkman bij de gemeentereiniging was, o.a. een van directeur, opzichter en personeel van de rei niging, voor de dochter een krans van de gymnastiekvereeniging „Turnlust”. Achter den eersten lijkwagen volgde een deputatie van de gemeentewerklieden. Op het kerkhof was de belangstelling nog grooter. Daar stonden o.a. ópgesteld de da- mesleden van „Turnlust" met omfloersd vaandel. Verder zagen wjj er o.a. directeur en opzichter van gemeentereiniging en drie bestuursleden van „Turnlust”. Het eerst werd het Ijjk van den vader in het graf nedergelaten, daarna dat van de dochter, waarbjj de vaandrig Van „Turnlust” tot driemaal toe den vaandelgroet bracht, velen hun tranen niet konden weerhouden. Toen de beide kisten gedaald waren strooi den de leden van „Turnlust” de meesten snikkend of met tranen in de oogen witte bloemen op de kist, die het stoffelijk over schot van hun dierbaar vriendinnetje in- Dominee Baar richtte dan, namens Domi nee Westra, die wegens ongesteldheid ver hinderd was, aanwezig te zijn, woorden van troost en opbeuring tot de familieleden. Hij wees erop, dat van Hofstee getuigd kon wor den; hij was een getróuw dienstknecht, die in aanxien stond b(j superieuren en collega’s. Ook was hij een liefdevol vader en zorg zaam echtgenoot, die met vrouw en dochter een gelukkig leven leidde. Spr. twijfelde -ér niet aan, of de Groote Superieur hierboven zou hem doen ingaan in het Rijk des Heeren. tal arbeiders, voor een groot deel werk- loozen vindt daarbij voor geruimen tijd werk, 'daar in totaal meer dan 4000 meter kabel gelegd moet worden. Ziekenbezoek. In het afgeloopen jaar werden door de gemeente-wijk- zuster niet minder dan 2734 bezoeken gébracht, verdeeld over 76 gezinnen. Van deze gezinnen waren 34 Ned. Herv. 31 Kath-, 1 Doopsgezind, en 3 Israëlie ten, terwijl 7 gezinnen tot geen gezindte behoorden. Bevolking. De bevolking dézer ge meente op 1 Januari 1926 bedroeg 2277 mannen en 2667 vrouwen, totaal 4944. In 1926 vermeerderde hef aantal in mannen en 485 vrouwen en werden ge boren 55 m. en 44 vr., totale vermeerde ring 388 m- en 529 vr. Wegens vertrek werden afgeschreven 305 m. en 410 vr. terwijl overleden zijn 10 mannen en 25 vrouwen, totale ver mindering 315 mannen en 435 vrouwen. In 1926 vermeerdere het aantal in woners derhalve met 73 mannen en 94 vrouwen, zoodat dit aantal bedroeg op 1 Januari 1927 2350 mannen en 2761 vrouwen, totaal 5111. Dat de bevolking dezer gemeente ge durende de laatste 25 jaren meer dan verdrievoudigd is. bliikt uit het volgen de overzicht, aangevende het zielental der gemeente naar den toestand op 1 in ónze vorige artikelep hebben wij in het algemeen her hocus-pocus-pas besproken, waarmede B. en W. de begrooting sluitend hebben weten te krijgen. Aan het eerste middeltje uitkeeringen van bedrijven wijdden wjj al even onze aandacht en we kwamen tot de conclusie, dat tegen eenige uitkeering van bedrijven niet al te veel bezwaar gemaakt mag wor den, gezien de omstandigheden te Alkmaar, gezien de usance elders, zelfs onder rood be wind, gezien ook de bescheidenheid, waar mede B. en W. het hier besproken middel dit jaar hanteeren. Van het demeenteslachthuis vraagt men maar 5000.en 22.526.39 moet er in het Grondbedrijf „gevonden” worden. Dit laatste vooral heeft praktisch heel wei nig te beteekenen: T is ten slotte maar de kwestie, hoe rijk of hoe arm men zich gelieft te verbeelden, of het Grondbedrijf dan wel de Gemeente kas over zekere baten van onze zelfde Alk- maarsche gemeenschap beschikken zal. 't Is een tamelijk ingewikkelde kwestie, welke wj| niet eenvoudiger uiteen kunnen zetten dan met de weinige verklarende woor den van B. en W. In hun aanbiedingsbrief. „Laatstgenoemde uitkeering (het bedrag van 22.526.39 Red.) vormt de rente a 4K pCt. van het bedrag, waarmee de ge schatte waarde van de z.g. oude gronden overtreft de schuld, waartegen die eigendom, men indertjjd In het Grondbedrijf zijn ingé bracht.” Nu kan men beide stellingen verdedigei a. deze waarde behoort in hot Grondb drjjf te blijven, en b. het is billijk, dat de Gemeente be schikt over datgene wat zQ toch eigenlijk bezit, mits een goede grondbedrijfspolitiek daardoor niet onmogelijk gemaakt wordt Stelling a. heeft het vorig jaar in Mr. Lees, berg een knap en vurig verdediger gevonden, en wfj twijfelen niet, of ook ditmaal zal de minderheid in het College zich wel sterk ver zetten tegen de booze plannen der meerder heid, die In de gegeven omstandigheden zweert bfj stelling b. W(j gelooven echter niet, dat Mr. Lee het ook nu weer winnen zal: het tekort op de begrooting is dit jaar zóó ernstig, en de belasting hoogd te moeten word» onderstellen w(j algemeen zal inzien, dat LONDEN, 6 Jan. Uit Shanghai wordt gemeld, dat de drei gende toestand een gevolg is van hot optre den van den radicalen vleugel var. de Kuo mintang. Een groot gedeelte van China is overstroomd met agitators uit Moskou. De Amerikaansche Consul Gauws te Shanghai ontving Woensdagmiddag een me- dedeeling van den Amerikaanschen Ponsul te Hankow, dat de toestand zeer ernstig is, waardoor het noodzakelijk is geworden alle Gem. Electriciteitsbedrijf alhier. Een 17- zendelingen te verzoeken zich uit het bin- ---1- nenland terug te trekken en naar Hankow te komen om zich onder bescheiming van de Amerikaansche marine strijdkrachten te stellen. I dallle; F. Otten Verg. Brons Medaille Aan alle gevers wordt welgemeende, dank gebracht. Uibreiding Electrisch net. Naar wij vernemen is gisteren een aanvang ge maakt met hef leggen der verschillen de hoog- en laagspanningskabels voor de uitbreiding van het kabelnet van het INTER NOS. Mén schrijft ons: Voqrénkele weken verscheen in dit blad de Aankondiging van een uitvoering door Inter Nos op 12 Januari a.s. ten bate van StJWincentius. lAze uitvoering is tot nadere aankondi ging verplaatst naar de laatste helft dezer maand. Niettemin speelt Inter Nos op 12 Januari de „Rozenkrans”. En wel als tweede abonnementauitvoering voor de kunstl. leden. Eigenlijk zou het voldoende zijn, 't bij deze simnele aankondiging te laten, want de ver wachtingen omtrent dit stuk zijn reeds hoog gespannen. En terecht! Want we hebben hier de welgeslaagde omwerking van den be roemden en alom bekenden roman door Fl. Barclay, 't Is den Franschen bewerker vol komen gelukt van dezen roman een span nend en roerend-mooi tooneelspel te maken. Met overweldigend succes werd de „Ro zenkrans” dan ook eenige malen te 's-Her- togenbosch opgevoerd. Inter Nos is er ten volle van overtuiéd, hiermee aan de kunstl. leden een bijzonderen avond aan te bieden. Om ook niet-leden in de gelegenheid te stellen dit stuk te komen genieten en alzoo kennis te maken met de Vereenisring Inter Nos. zijn tot een beperkt aantal losse kaar ten beschikbaar gesteld. Deze zijn verkrijg baar bjj den heer Jan Kühne, (Boekhandel St. Jacobstraat). Evenals voorheen kunnen ook voor deze uitvoering eventueel te bespreken plaatsen opgegeven worden bU de Bestuursleden. De plaatsbespreking heeft als gewoonlijk b|j loting plaats otn half een, aan de „Har monie" op den dag der uitvoering. Kaarten en programma’s worden in dén loop dezer week verzonden. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie. Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusechen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 3, 4. 5 Januari 19?7. Halskettinkje, handschoenen, sleutels. Aanwezig en te bevragen bjj de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 3, 4. 5 Janu ari 1927. Kindertaschje, P. Hardewjjk. Wolfs- pad 11. Leeren taschje met inh. D. de Jong, Bloemstr. 24. Damestaschje met inh. R. Veenstra. Molenbuurt 6. Grjjze kinderhand- seboen, J. de Vries, Koningsweg 72. Beurs je, H. Nagel, Nienwpoortslaan 60. Wantje, T. Verver, Akerslaan 22. Kinderhandschoen, J. Grondsma, Nassauplein 22. Dop van een radiateur, D. Raven, Overdicstr. 16. Paar- lenketting, P. Raven, Overdiestraat 16. Stuk touw, A. J. Ruiter. Varnebroek 33. Bruine dameshandschoen, M. Gelder, Sliksteeg 5. Alpaca beursje, K. Roos, Metiusstraat 1. Pet, S. Peek, Korte St. Jacobstr. 1. Doublé arm band, L. v. d. Pol, Ridderstr. Bril, J. Boese- kool, Varnebroek. Blauwe ceintuur, A. Bergsma, Wester weg 55. Handschoen, N. Henning. Eikelenbergstr. 54. Portera, met inh. J/Ruys Overdiestr. 59. Rozenkrans, W. Kljjzer, St. Annastraat 16. Rentekaart, N. I-aU~feld Zeglis 78. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. VRIJGESPROKEN. BERLIJN, 6 Jan. f De Engelsche krijgsraad te Wiesbaden heeft twee Duitschers, die in een twist wa ren geraakt met Engelsche soldaten, vrijge sproken, omdat laatstgenoemden de onrast-, stokers waren geweest. DE CHAOS IN CHINA. De ontruiming dér Britsche concessie. SHANGHAI. 6 Jan. De Amerikaansche consul te Hankow heeft cun bericht naar Shanghai gezonden, meldende dat alle Britsche vrouwen en kin deren gisteravond Hankow. lehang en Kiu Kiang hebben ontruimd. Zij hebben zich aan boord van twee stoomschepen begeven, die hen naar Shanghai brengen. In Hankow zjjn maatregelen genomen voor een eventueelen veiligen aftocht van alle Britsche onderda nen. Het aantal huwelijken bedroog dit jaar 34. Verloren: Autoband, haarspeld. Gevonden: Rozekrans, onderdeel van een auto, Portemonnaie met postzegels, een kip.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 5