V. I ANNA PAULOWNA. LANDBOUW EN VEETEELT WESTWOUD. WIERINGEN. BINNENLAND. H.-HUGOWAARD. ENKHUIZEN. GROOTEBROEK. T ZAND. ONDERDIJK. - ZWAAG GROOTEBROEK. LANGENDIJK. RADIO. ZWAAG. OPPERDOES. ft De heer ■pport. dat op ecji IDO vorig I Beerepoot onderwijzer Meester den- ■o e wijziging 'nacht Ie wo- veeliouder aangifte bij <ie politie deed vergoeding te verkrijgen? volgen- i ne- ge vrees de R. K. en den gerneen- Voorstel B. en in Sanatorium. geant- t van ken de vergadering voor het g women St. Pancras direct goedgunstig werd be- besluit omtrent de 65-jarigen en de heer C. Bakker Jz. brengt dank aan de ver gadering voor de toegezegde bijdrage aan het armbestuur. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter onder dank aan allen en met den Christelijken groet deze bijeenkomst. 'ANNA PAULOWNA. R.K. Volks bond. Zondag 16 Jan. werd door den R.K. Volksbond, alhier, in de zaal van den heer W, Kossen, "de jaarlijksche feestavond gehouden gunstigers. D< celsior” Mexicaansche W. inzake opneming De voorzitter deelt mede, dat bij hel verzoek van F. Krom een verklaring is Dr. Spiering namens het Witte vallen niet rechtvaardig. Gevraagd wordt dit punt in de dering in behandeling te ge prijzen o| iets beter. 1 DE TULPENTEELT. Men schrjjft ons uit Heemskerk. In de dagen voor Kerstmi» hebben wy ge meld, dat de financieele bedryfsuitkomsten van de tulpentrekkers in de kassen in 1926 onvoldoende waren en tevens, dat het begin van dit seizoen wederom dienzelfden weg dreigde op te gaan. Dit betroffen de diverse soorten, die nu afgedaan hebben. Op het oogenblik zitten wy volop in de latere tulpensoorten en darwins en wij kunnen niet anders zeggen dan dat onze eertijd» geuite vrees, dat ook deze bloe men bjj dezen voortgang den kweeker weder om geen loouend bestaan zouden geven, tot dusver beschaamd i» geworden. Er heerscht 'een zeer levendige en opgewekte handel aan do Beverwyksclie bloemenmarkt en'de hoofd- aan voeren der latere tulpen als Moore, Oos tenrijk en Copland brengen bevredigende prijzen op. De nrüzen dezer soorten varieerden Vni- Roode, witte en »P. V Bloemkool blijft door zachte weer ook .nog steeds op Onderwijs. Door ziekte van den heer Beerepoot onderwijzer te Zwaagdjjk, is de heer G. Laan plaatsgenoot alhier voor tij delijk IxAioemd als plaatsvervanger. WESTWOUD. Ontwikkelingmvond. In de deze week te houden ontwikkelingsavond zal de lieer W. de Boer Wz. te Öudjjk als irleider optreden. H. K. Universiteit, In den loop dezer week zullen de gewone jaarlijksche bijdragen voor de R. K. Univereiteit bij de parochianen in ontvangst worden genomen, waarmede de heer J. Aminers alhier is belast. De Griep. Ook hier-begint de zoo de ziekte haar intrede te doen. Aan Jongensschool is een der leerkrachten ziek, terwijl ook in de Zusterschool een tweetal leerkrachten ontbreken. GegpliM. Doordat te Hoogfcarapel een R. K. Bewaarschool is gekomen, is bet aan tal der bewaarschoolkinderen in deze paro chie gesplitst en zjjn'thans nog 59 kinderen aan de zorg der Eerw. Zusters alhier toever trouwd. WIERINGEN. Brand. Zaterdagii brandde door onbekende oorzaak af de ning van B. Holt je» te Westerland en eigen dom van den heer Jb. Mostert Alles was verzekerd, oorzaak onbekend. Openbare verkoop. Ten overstaan van no tatie Obreen had ten verzoeke van den heer A. Dijkshoorn Jobz. de verkooping plaats in Hotel de Haan van de volgende perceelen: Perceel I: Bouwterrein groot 590 M2. Koo- per B. H. Kraan voor f 820. Perceel II Bouwterrein groot 550 M2. Koo- per Herin. Smit voor f 780. Totale opbrengst f 1600. De Griep. Op ons eiland heerscht in ern stige mate de griep. De 0. L. School te Wes terland is reeds gesloten, terwijl die van Hip- polytushoef wel spoedig zal volgen. De ziek te draagt geen kwaadaardig karakter. Treurige propaganda. Toen Zondagmor gen de veehouder S. Veerdig wonende op Oosterklief zijn melk naar de fabriek bracht met paard en wagen, schrok het paard op een hoek van de straat te Hippolytushoef van witte strepen, welke waren aangebracht op de straat. Het paard stoof met den wa gen tegen een huis aan, waardoor belangrijke schade aan de wagen veroorzaakt werd. De bestuurder kwam met den'sohrik vrij. Een en ander staat in verband met de propaganda welke eenige bewoners voor „Het Volk” ma ken en dan de straten besmeren met boven genoemd gevolg. Is het geen wonder dat de oin DE VEILIGHEID BIJ DE BINNEN SCHEEPVAART. Een belangrijk raj- Op het Binnenscheepvaartcongres, 4. 5 en 6 Mei van het vorige jaar te Gronin gen werd gehouden, heeft de beer Th. T. Mellema, inspecteur voor de scheepvaart' te Groningen, een prae-advies toegelicht inzake de veiligheid bij de binnenscheepvaart. Het binnenscheepvaartcongres heeft zyn bestuur machtiging verleend een commissie te benoemen ter behandeling van de vraag of het voor de binnenvaart wenschelfjk is maatregelen te treffen in het belang van de veiligheid van vaartuigen, lading en opva renden. Naar wy vernemen is de door het bestuur van het Binnenscheepvaartcongres benoemde Copimissie ,die den heer E. P. Westerveld, oud-minister van Marine, tot voorzitter heeft gekozen, dezer dagen met haar werkzaamhe den gereed gekomen. De Commissie beeft een uitvoerig prae- aoxies samengesteld, waarin zij tot een vier tal conclusies is gekomen. Ofschoon de bekende gevallen van rampen in de binnenvaart de gevolgtrekking niet wettigen, dat toezicht op de binnenvaart wensöbeljjk is, acht de Commissie het ge- wenscht een statistiek aan te leggen van on gevallen, overkomen aan schepen, ladingen en opvarenden bij de binnenvaart, waarbij de Commissie meent de omschrijving van het begrip ongeval te moeten overlaten aan den wetgever. Volgens de tweede conclusie van de Com missie zal de statistiek van rijkswege moeten worden aangelegd. Daartoo worde door de re- goering een Commissie van deskundigen uit vers (dóllende groepen der binnehvaart ingesteld, met opdracht de plaats gehad h^ bei:de ongevallen te onderzoeken uit een oogpunt van classificéering. De commissie spreekt in haar derde con clusie de wpnschelykheid uit, dat het Binnen- acheepvaaftcongres bewordert, dat de zorg voor de verlichting der binnenwateren wordt geregeld op analoge wjjze ais bij het Depar tement van Marine. Tenslotte beveelt de Commissie aan het Binnenscheepvaartcongres te doen besluiten er bij de regeering op aan te dringen het on. derwijs voor schipperskinderen zoo spoedig mogeljjk op practische wijze te regelen in belaffp“vxn de veiligheid bij de binnenscheep vaart. Raadsvergadering (vervolg). Volgt nadere vaststelling en der gemeentebegrooting 1927. De voorzitter deelt mede, dat Ged. Staten zich niet kunnen vereenigen met de geldleening ad f20.000 A 4% te gen een koers van 97waarvoor me» het bedrijf ook 5 pCt. laat betalen. Men mag niet meer rente in rekening bren gen, dan de gemeente betaalt. Dit zou ruim 4.6 wezen. De bijdrage voor t b.c.-lijdera ver meldt f 10 voor ontvangsten en 11000 voor uitgaven. De eerste moeten worden verhoogd. Voorgesteld wordt de ont vangsten te brengen op f 500. Aangenomen. ENKHUIZEN. Prop. Club St. Franciscus Xaverius. De opkomst van de club Zaterdag jj. was niet groot. De heer Zeegers, die de vyf-minuten-rede zou houden, was wegens ongesteldheid verhinderd De voorzitter wijst wederom op den toe stand in Mexico, waar de vervolging nog steeds doorgaat Spr. spoort aan om te bid den voor die arme vervolgde zusters en broe ders De komende bidweek zal hiervoor een uitstekende gelegenheid zjjn. De heer G. P. B. Reyns spreekt hierna de vyf-minuten-rede uit. Spr. houdt een korte causerie over hei verschil in tyd, bezien uit het oogpunt van natuurkundige aardrijkskunde. De voorzitter zegt den heer Reyns hoogst dankbaar te zyn voor diens interessant be toog, vooral daar dit onvoorbereid moest geschieden. Nog een aangenaam discours volgt op deze lezing. Vervolgens spreekt de heer G. J. Stave- nuiter. Spreker noemt zijn onderwerp: Ge dachtenrevue. Spr. behandelt het tijdperk der laatste vijftig jaren. De met veel humo ristische gezegden gekruide lezing viel bij zonder in den smaak en werd gevolgd door een dankbaar applaus. Aangekondigd werd dat de volgende week de heer Jan Fluitman een lezing zal houden met het onderwerp „Jeugdherinneringen”. De heer G. Honing spreekt de vjjf-minu- ten-rede Hierna volgt de sluiting op de gebruike lijke wijze. GROOTEBROEK. „Werkdadige Naa stenliefde” Vrijdag 15 Januari werd al hier in het Patronaatsgebouw de jaar vergadering gehouden van de vereeni- ging „Werkdadige Naastenliefde”, De vergadering was zeer druk bezet. Op de gewone traditioneele wijze werd de bijeenkomst door den voorzitter ge opend. De notulen der vorige algemeene vergadering werden onveranderd goed gekeurd en geteekend. Het jaarverslag in keurigen vorm gesteld gaf een zeer voorspoedig beeld van den toestand der vereeniging over het afgeloopen jaar. Het verslag van den penningmeester toonde aan, dat in kas was op 1 Januari 1926 f 124.56. Totaal ontvangsten f 167.3f. Totaal uitgaven f 48.77. Zoo- dat op 1 Jan. 1927 in kas was f 118.54. De voorzitter bracht een woord van dank en hulde aan den secretaris-pen- ningmeester voor zijn beide verslageu die onder applaus door de vergadering werden goedgekeurd. De verkiezing van 2 bestuursleden wegens periodiek aftreden van de hee- ren F. Kuin en D. Truiiens. had tot re- heeft den toestand nijpend gemaakt. De kool is sterk achteruitgaande in kwali teit en vraagt zeer veel werk. ’T ZAND. Kindervoorstelling. Zondagmid dag hebben de kinderen en ook vele grooten, van 't Zand en omstreken kunnen genieten van do aardige sprookjes-reveu: „Prinses As tra”, welke door hot jeugdige operette-gezel- schap van den heer Alb. Boelens werd opge voerd. Door de kinderen werd alleraardigst spel geleverd. Heel leuk word door hen ver tolkt, hoe het prinsesje door een strenge tan te tot ruw werk verplicht, word geholpen door kabouters, wier koning een middel had uitgevonden om alles terstond te doen glim men en blinken. Wanneer men bedenkt, dat alle rollen in dit stuk 'van 3 tafereelen door kinderen worden vervuld, dan staat men werkelijk verbaasd over hetgeen bereikt werd. Het was voor allen een prettige Zon dagmiddag. -Kippendiefstallen. Het' wordt voor kip- penhouders alhier een onpleizierige toestand. Thans zijn weer 10 kippen gestolen van den heer S. aan den Boschweg alhier. Behalve de 30 stuks die eenige dagen geleden gestolen werden, hoorden we ook noemen een diefstal van 40 stuks by een andere kippenhouder in onze gemeente. ONDERDIJK. R. K. Ki es vereeniging. Vrij dag j. I. vergaderde bovengenoemde vereeni ging alhier ten huize van den heer C. Schou ten. Aanwezig waren 30 leden. De voorzitter opende met de C'hr. groet en heet allen hartelyk welkom, te meer daar het al bynji twee jaar was geleden, dat de vereeniging vergaderd heeft. Spr hield er niet van om voor iedere kleinigheid maar een vergadering op te roepen, maar nu een nieuw reglement moest behandeld worden, achtte spr. de aanwezigheid der leden ge- wenscht. De secretaris leest de notulen van de vo rige vergadering. De penningmeester brengt verslag uit, dat een batig saldo aanwyst van f 24. Hierna werd het nieuwe reglement voor gelezen. Het lidmaatschap zou gehandhaafd blyven op 25 cent. Hierna sluit de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wjjze. voor IeJen en be- le Tooneel vereent ging ,,Ex- van den Helder voer la op: „De Zilvermijn”. Vrnolijke klucht in 3 bedrijven. De zaal was hitna geheel bezet. „Excelsior” heeft de aan wezigen een aangenamen en prettigen avond bezorgd. De Volksbond heeft wederom goede keyze gedaan.' Herwonnen Levenskracht Voor de vereeniging „Herwonnen Levenskracht” afdeeling Anna Paulowna zal op Don derdag 10 Febr. optreden de Tooneel- vereeniging „Constantia", van Scbagen. ZWAAG. Opgedragen. Het bouwen van een rentenierswoning voor Gebroe- ders Voerman is opgedragen aan Jen heer J. Huisn>an. „Bangert en Omstreken”. De aan voer aan de markt bepaalde zich in hoofdzaak tot’diverse groenten^ lorten. Fruit wordt slechts in oetrekkclijk ge ringe hoeveelheid meer aangeboden. In hoofdzaak is het spruitkool en witlof v. at wordt ^angevoerd. Eerste soort sprui ten brengt het tot ongeveer f 6 per 100 pond, mindere kwaliteit brengt onge veer f4 op. Voor eerste kwaliteit wit lof wordt tot f 12 per 100 pond betaald. bloemkool brengen la- Voor uien wordt de prijs het de markt en wordt nog tegen behoorlijk^ prijs gekocht. Ontslagaanvrage. De stationschef, allhier, heeft met ingang van 1 Februari zijn ontslag aangevraagd. Waar de chef zich altijd kenmerkte aïs een aangenaam ambtenaar, zullen velen hem niet gaar ne zien heengaan. GROOTEBROEK. Rectificatie. Het verslag van de Donderdag j.l. gehouden vergadering van de R. K. Propagandaclub, waar de heer Zwarthoed een lezing over Luther hield, atond abusievelijk vermeld onder het nieuw» uit Bovenkarspel. Men zal begrepen hebben, dat dit onder Grootebroek moest staan. LANGENDIJK. Weekoverzicht van de Veilingen. In de afgeloopen week bedroeg de aanvoer aan beide Langen dijker veilingen samen: 112 wagons roode kool, 84 wagons Deensche witte en 58 wagons gele kool, benevens 15 S wagon uien en 3 wagons peen, totaal dus 272D wagon. In de overeenkomsti ge week van het vorig jaai waren deze cijfers resp. 113, 70, 75, 13 en 3 of to taal 274 wagons. Dit is gerekend naar den voorraad een veel te laag cijfer voor kool en Vet wijst onmiskenbaar naar een zeer on gunstig verloopen week. We zijn dan ook in deze week een heel stuk achter- uitgegaan. Met het zachte weer bleek ook de vraag, die zich na de feestdagen vrij gunstig ontwikkelde, veel geringer te zijn en had dit op de koolprijzen een funesten invloed, zoodanig, dat, hoe hoog noodig eenige opruiming ook is, door de koolbewaarders vrijwel werd gestaakt met het aanvoeren van goede kwaliteit. Ondanks het geringe aanbod zakte zelfs mooie kleine roode kool tot bene den de f 4 per 100 K.g. en kon de mid- denprijs de laatste dagen niet hooger gesteld worden dan f 3 terwijl groote kool niet eens f 2 kon opbrengen. Voor „doorschot”, het grootste deel van den aanvoer, was de noteering f 1 A f 2.50 terwijl grooteren soms zelfs beneden de f 1 liepen. Voor gele kool waren de prijzen vrij precies hetzelfde, zoowel voor de afwij kende als de goede kwaliteit, als voor de roode kool. Dit demonstreert bij zoo'n gering aanbod de bijzonder trage stemming voor deze soort De Deensche witte kool werd nog het graagst gekocht, al werd ook bij deze soort prijsdaling niet voorkomen. De minimumprijs voor eerste kwaliteit bleef zich echter nog bepalen op f 2.50 per 100 K.g. en de meest gewilden no teerden nog f3 A f4, tweede kwaliteit van f 1.50 tot f 3. Intusschen is de afzet ook van deze soort onvoldoende. Dé betere kooplust voor Uien zette aan vankelijk door en bracht de prijs zelfs tot boven de f 5 per 100 K.G., wat nu juist nog niet zoo hoog is doch bij de andere producten toch gunstig afsteekt. Bij toenemend aanbod bleef echter de reactie niet uit en trad weer een prijsda ling in. De laatste dagen stond de prijs vrij vast op f 4 A f 4.50, terwijl drielingen gemiddeld f 3 opbrachten. Wat peen betreft, hiermede bleef het bij het oude. Tegen een prijs, die nu weer iet» onder de f3 liep, schyneu de neeste bewaarders nog niet te willen afzetten en ontbreekt trouwens den Beesten hiervoor de tijd. Derhalve bleef ■et aanbod zeer gering. Van bloemkool bedroeg het totaal- uuibod een 12.000 stuks over de ge- teele week, wat sterk wyst op een ipoedigeu afloop met dit artikel. De «rijzen bewogen zich om de f 10 per 100 tuks. Deze zoo ongunstig verloopen week I sulfaat, dat genoemde heeren met bij- aa algemeene stemmen werden herko zen. Komt aan de orde de bespreking om trent het voorstel D. Meester. De voorzitteVzegt, dat door Jen heer Meester ii> de vorige vergadering Is ge vraagd of leden, Jie 65 jaar zijn gewor den en dus niet in staat meer zijn om zooveel arbeid te presteeren, en alleen op hun bedrijf werken, niet tegen een vergoeding vrij kunnen worden gesteld van zelf te werk te gaan voor naasten liefde, doch dat het bestuur daarin voorziet. Het bestuur meent dat dit verzoek volkomen billijk is en stSlt aan de ver gadering voor, deze bijdrage te bepalen op f 2.50. e De heer P. Duin meent, dat dit gratis moest ‘geschieden, gezien de positie waarin dergelyke menschen reeds ver- keeren. In den geest van den heer Duin wordt dan ook door de vergadering besloten. De heer C. Essen vraagt of 't bestuur er rekening mede wil houden, dat in ge val menschen, die Alleen op het bedrijf werken, een man van de vereeniging noodig hebben, op de verhoudingen ?n het bedrijf zal worden gelet, daar iemand ten slotte geen man moet af staan, terwijLdat niet noodig is De voorzitter zegt, dat hierop reeds eerder door het bestuur is gelet. Hierna deelt de voorzitter yiede, dat het is gebleken, dat vele jonge bouwers eerst nadat zij verschillende jaren bou wer zijn, lid van de vereeniging wor Jén. Hij acht dit een zeer ongewenschte toe stand, en daarom stelt het bestuur aan de vergadering’voor, dat ieder, die bou wer wordt na verloop van 2 jaar. lid moet worden van de vereeniging, daar dit later niet meer zal gaan. Dit j^rar krijgt ieder dan nod de gelegenheid om lid te worden, doen daarna is het afge loopen voor hen die langer dan 2 jaar bouwer zijn. Komen zij zich dan nog op geven als lid, dan meent het bestuur een boete te moeten heffen van f 10. Hiermede gaat de vergadering coord. Voorts dringt de voorzitter er op nan, dat de leden, ‘vooral wanneer zij een man voor de naastenliefde moeten afstaan, er voor zullen zorgen, dat zij goede krachten zenden en niet zooals het nog wel eens een enkele maal gebeurt, dat ongeschikte personen worden gezonden. Bij de rondvraag zegt de heer S. Reus i of men uit de goed voorziene kas niet eens f 10 zou kunnen afstaSi aan het Missiehuis te Hoorn. De voorzitter meent, dat men de kas niet al te sterk moet aanspreken en bo vendien, acht hij het dan nog wensche- lijker om hier aan onze armen iets toe te kennen en stelt daarom voor om f 25 aan ons armbestuur te geven. Wordt al dus besloten. De heeren Bakker en van Dr. Spiering namens het Witte Kruis. Volgens het advies is opneminj* in een Sanatorium noodig. De héér L. Krom is genegen f 1 per dag vergoeding te geven. B. en W. stellen voor op het verzoek, om patiënt voor gemeenterekening te doen verplegen, goedgunstig te beschik, ken. Aldus besolten. Benoeming Keurmeester voor ve^ en vleesch. Voorgesteld wordt den heer Buren te Alkmaar ifederom vpor één jaar te benoemen. Met - algemeene stemmen wordt de heer Buren benoemd. Bespreking vergoeding van vuur licht voor het kantoor van te-Ontvanger. De voorzitter deelt medé, dat op de begrooting hiervoor reeds een bedrag is uitgetrokken. De raad heeft wel machtiging gegeven, maar de voorzit ter wil toch vragen of de raad er mee accoord kan«gaan, dat f 30 wordt gege ven. Goedgevonden. Verder is een verzoek ingekoinen van het lid C. van Lange, inzake be lastingen, n.l. om den kinderaftrek te her zien. Pe heer van Lange zegt, het vorig jaar reeds met een dergelijk voorstel te zijn gekomen, maar toen was het al te laat. Spr. vindt de kinderaftrek voor groote gezinnen te gering. In de eerste plaats is men verplicht zijn huisgezin te onderhouden. Spr. gelooft, dat er nu menschen zijn, die belasting moeten be talen, welk geld zij werkelijk voor hun nog tusschen de B tot 9 gulden per don- derd. Een enkele darwin, die w|) tot dusver nor niet aan de veiling troffen, bracht het zelfr tot ruim f 15. De bloemen schjjnen óver het algemeen mooier te zyn, dan verleden jaar. WOENSDAG 19 JANUARI. Hilversum, 1050 M. 12.00 Politieber. 2.00—3.00 Engelsche les vo<>r kinderen. 3.004.00 Knipcursus. 4.00— 4.30 Huishoudelijk halfuurtje. Mevr. v. Heil— Weinman, over: Kleedingversiering. 4.35- 6.15 Cöneert door het H. D. O.-orkest. SuMa Minden, piano. 6.156.45 Lezing: Mevr. I» de Buy-Wennige Hulsebosch, over: Doel der mei.<Jespadvin?kry. 6.457.45 Vervolgle» en conversatieles Duitsch. 7.45 Politieber. 10.00 Persber. 8.10 Christel. Radio-avond, ta de Bethelkerk te Scbeveningen. Geref. Zang- vereeniging „Harpe Davids”. Dir. W. Hu bert. Jr. Kinderkoor „Harpe Davids”. Mej. W. Baanen, piano. Hr. W. Hubert Jr., orgel. 1. Gebed. 2. Zingen Ps. 75 1. 3. Verlangen naar God, Herwaarden (Ged. koor). 4a. Am- bro.-iaansch Lofgezang, Zwarth (kinderkoor), b. Hem in 't Harte dragen, C. d. W. (kinder koor). 5. Sonate „Zou ik mijn God niet rin gen”, de Lange (orgel). 6. Kerstlied, Diamant (Geni. koor). 7. Zingen Ps. 68 14 en 66. 8. Rede van Ds. W. H. Gispen. 9. Kerstcantate, C. v.' Rennes (Kinderkoor). 10 De Vesper, van Bee.thoven (Gem. koor). 11. Suite Gothi- que, Boëllman (orgel). -40a. Viooltjes, Löser (Gem. koor), b. Moeder en kind, Wierte (Gem koor). 13a. O Herders al zoetjes, C. de W (Kinderkoor), b. Kindeke Jeeu op strooisel geleid, A. P. Hamers (Kinderkoor). 14. Avondlied, Abt (Gem. koor). 15. Zingen Ps. 72 11. 16. Gebed. 10.30 Dan-muziek dooi het radio-dansorkest, o. 1. van Hans Mossel. Daventry, 1600 M. 11.20 Concert. Daventry-kwartet en solis ten (viool, sopraan, bariton, piano). 1.20— 2.20 Orkestconcert. 3.20 Lezing: Our native tongue. 3.40 I-ezing: Some books worth rea ding. 4.05 Lezing: Village life in olden timet» 700 years ago. 4.20 Concert. Da- ventry-kwartet en solisten (tenor, viool). 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Concert- orgelbespeling in de New Gallery Kinema. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Weefber., nieuws. *1.05 Vervolg orgelconcert. 7.20 Laadbouwpraatje. 7.35 De 48 preludes en fugues van Bach. 7.45 Lezing: Modern food difficulties. 8.05 Con cert. De Kneller Hall band. Ch. True, bari ton. 9.05 Concert. A. Hallis, piano. 900 Weerber., nieuw». 9.35 Causerie. 9.50 Pro gramma, samengesteld door J. C. Squire, redacteur van Loudon Mercury. 11.2012.20 Dansmuziek van de plypia dance Hall. Parijs, „Radio Paria”, 1750 M. 10.5011.20 N'ieuwsber. en muziek. 12.50 2.10 Concert. Orkest Gayin*. 5.055.55 Concert door de Jazz Symphonic. 9.06 11)A0 Concert. Orkest en zang. Königawus ter hausen, 1300 M. en Berlijn, 484 en 566 M. 11^0—12.20 en 2.50 - 700 Lezingen en lessen. 8.20 Vroolijke avond. Boulangcrkapel. 0. Frederich, zingende zaag. Sopraan met luitbegel. 9.5011.50 Dansmuziek. Langenberg, 468.8 M. 11.20—12.20 Orkestconcert. 3.50—5.15 0r- kesteoncert. 705—9.05 Orkestconcert. Hamburg, 394.7 M. 1.25—2.05 Kamermuziek. 3.35 Liedje» by de luit. 3.50—5.15 Dansmuziek. 5006.10 Concert. Kwartet Carlo. 7.2011.15 Plat-en Hoog-Duitscbe liedjes. Daarna dansmuziek. Brussel, 509 en Antwerpen, 266 M. 8.20 De Radio-courant. 8.5010.50 „Car men" fragmenten uit de oöer» gezin noodig hebben. Spr. vindt belastingheffen in zulke ge- Gevraa;, de vergadering men. De voorzitter meent, dat wannedr de volgende vergadering niet te spoedig komt, B. en W. wel met een voorstel kunnen komen. Alsnog een schrijven, onderteekend door den heer Kostelijk, betreffende het doorgaand verkeer LangendijkAlk maar. Over dit punt wordt nog zeer breed voerig gesproken. De voorzitter zet op duidelijke wijze uiteen, hoe de kwestie eigenlijk is. Een ieder zal er mee bekend zijn; *t heeft al genoeg in de dagbladen gestaan. Spr. kan mededeelén, dat B. en W. overleg met het polderbestuur gepleegd hebben. Spr. heeft ook een onderhoud gehad melden Commissaris der Ko ningin. Gevraagd is om den dijk te mogen af sluiten voor motorrijtuigen op vier wie len, breeder dan 1.70 meter, 't Heeft achter 4 weken geduurd voor er woord werd, terwijl op het besluit schikt. Dit viel spr. erg tegen. Eveneens i de houding van de Langedijker gemeen ten is lang niet goed te keuren. 13 Jan, j.l, hebben Ged. Staten den dyk aan den Twuyverweg in oogen- echouw genomen en als ze hun hart recht uit spraken, vonden ook zij den Twuyverweg beter dan den dyk. De heer Kostelijk zou er vooral op willen wijzen, den dijk niet te verwaar- loozen, anders zou hij heel gauw in een gevaarlijken toestand komen. De heer Krom is het hiermee eens, en zou, wanneer het polderbestuur soms ’in gebreke zou blijven, de ge meente er voor willen spannen. De voorzitter zal alles doen wat hij kan om het daar heen te leiden, dat Ged. Staten hun besluit om den Twuy verweg af te sluiten, zullen intrekken. Spr. dankt allen voor de medewer king en sluit de vergadering. ZWAAG. Priesterwijding. Den 6en Fe bruari zal de WelEerw. Heer J. Smit de wij ding van het H. Priesterschap ontvangen en den derden I*aaschdag in de parochiekerk al hier zijn eerste H. Mis opdragen. OPPERDOES. Verkoop. Het woonhuis van den heer L. Fransen is onderhand» verkocht aan den heer J. de Leeuw. De heer Fransen beeft bouwterrein gekocht van den heer P. Visser op <len Nieuwen zoodat daar weer ecu nieuw woonhuis zal verryzcn.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 6