HOORN. OBDAM. z RADIO. Programma's. WEERE. UITGEEST. SCHAGEN. DE RUP. WIERINGEN. HOOGKARSPEL. GROOTEBROEK. HEEMSKERK. - HEILOO. ENKHUIZEN. WARMENHUIZEN. EGMOND-BINNEN. URSEM. 1.50 en de bepa- B. neeakuudige behandeling. r nemii voor kend uitgevoerd en lokten voortdurend een luid han 12-tal den gehouden exa- j.1. te Amster- de school vpor hun kind onherroepelijk'is. keuze antwoordliw blfjkt droegpn f 291.50 dus Is er ge lden dat 1 niet een» de moeite getroost hadden naar het pro pagandistisch woord van den heer Dekker te komen luisteren. Spr. hoopte dat de aan wezige niet-georgauiseerden zich na afloop zullen aansluiten om mede te strijden voor een menschwaardig bestaan en elk lid in eigen omgeving propaganda zal maken voor de organisatie. De heer Dekker verkreeg daarop ’t woojd. Spr. zou hedenavond twee vragen behandelen nJ.: Is organisatie ook voor het platteland noodzakelijk'? en: la organisatie op het platte land ook mogeljjk? De eerste vraag moet met een volmondig ja beantwoord worden. Spr. schetste in een helder betoog de noodzakelijkheid daarvan. WOENSDAG 26 JANUARI. 12.00 Politieber. 2.00—8.00 Engelscbe kin- derles. 8.004.00 Knipcursus. 4.00430 Halfuurtje voor de Huisvrouw. 4.356.15 Concert door het H. D. O.-orkest. Jo. v. d. MeentWaker, sopraan. Helène Ludolphe Geyser, alt. 6.156.45 Lezing door Mevr. Waldorp v. d. Togt, over: Individueel onder wijs. 6.457.45 Vervolgles en conversatieles Duitscb. 7.45 Politieber. 10.00 Persber. 8.10 Christel. Avond. Boris Lensky, viool, met be- gel. Hr. M. Jeigersma, orgel. Hr. G. Brettani. declamator. Hr. B. Maas, begeleiding. 1. Toc cata en Fuga in D-moll, Bach (orgel). 2. Ele gie Hongroiae, Boris Lensky (vk>ol(. 8. Ie red. rede van Dr. W. E. Enge Ik es, over: Schoonheidsontroering en muziekgenot. 4. Hymne voor viool-solo's, Boris Lensky. 5. Klage van David over Saul en Jonathan (de- olamtie). 6. Son te no. 2 in G-moll, Mendels sohn. BarthoMy (orgel). 7. 2e ged. rede. 8. Psalm 137 (declamatie). 9. Psalm 150 (decla matie). 10. Aria. Lotti (viool met begel.). 11 Berceuse, Simons (viool). 12. Caprice, Bonda (viool). 13. De brief aan Pieternel van der Mouw (declamatie). 14. Een humoristische Vlaamsche vertelling (declamatie). 15. Sonate in S-moll, le deel, Rheinsberger (orgel). 10.30 Dansmuziek door het Radio-dansorkeet, o. 1 van Hans Mossel. Daventry, 1600 M. 11.20 Concert. Daventry-kwartet en solis ten (viola, sopraan, tenor, piano). 12.05 Cello concert door G. Milne. 12.25 Concert (ver volg). 1.202.20 Orkee toon eert. 3.20 Lezing: Our native tongue. 3.40 Lezing: Some book* worth reading. 4.06 Lezing: Village life 500 years ago. 4.20 Concert. Daventry-kwartet én solisten (bariton, sopraan). 5.20 Rede van Lord Balfour. 550 Kinderuurtje. 5.20 Con cert-orgelbespeling in de New Gallery Kine- ma. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 lljjdsein, weerber., nieuws. 7.05 Orgelbespeling (vervolg). 7.20 Causerie. 7.35. Pianomuziek. Bach’s 48 pre ludes en fugues. 7.45 Lezing: What food it and what is food? 8.05 Concert. „The inde finites concert party.” 8.50 Causerie. 9.05 Fransche liedjes door H. Henschel gezongen 9.20 Weerber., nieuws. 9.35 Concert. J. H. Squire octet. H. Williams, bariton. N. Allin. bas. L. Rubens, viool. F. Mullings, tenor. 10.3511.35 „Australia- Day programme" ll. 3512.20 Dansmuziek. Ted Brown's band. Parijs, „Radio Paris", 1750 M. 10.50—11.20 Nieuwsber. en muziek. 1250 2.10 Concert. Orkest en Hr. H. Rivière zang. 5.05555 Concert door de Jazz Sym phonic. 9.051050 Concert. Langenberg, 469 M. 350—5.15 Pianoconcert en declamaties. 750—9.20 Orkestconcert. Prof. W. Braunfels, piano. Symphonic G-mol, Mozart en Lust- spiel-ouverture. 1300 M. en Berlin. OBDAM. Geslaagd. Bij het men in Stenografie 21 Jan. dam gehouden, slaagden voor kaatoorsteno- graaf met 130 lettergrepen per minuut de heeren N. de Boer (met lof) en W. Dekker, alhier. Van Ged. Staten is een schrijven in- gekomen, houdende vernietiging van het Raadsbesluit tot het niet toekennen van een vergoeding voor kosten van vervoer der kinderen uit Egmondbinnen naar een christelijke school te Alkmaar en bepa ling dier vergoeding op een gulden per kind en per B. en W. t sluit mee te bij de Kroon. WEERE. GeitenfokvereenigingVrjjdag hield de geitenfokvereeniging „St. Genove- va” haar jaarvergadering ten lokale vau den heer A. Schipper. De voorzitter, de heer C. van Diepen As. opent de vergadering met den Chr. Groet. De secretaris de heer Niele leest de notulen voor, welke onveranderd worden goedge- keurd. De heer Jn. Groot geeft een overzicht rtó het afgeloopen jaar. Ontvangsten 1 68.78, uit- gaoen f 59.58. Batig saldo dus f 4.25. Schuld bjj de boerenleenbank f 60. De vereeniging telt thans 27 leden. De voorzitter en secretaris worden met al gemeens stemmen herkozen. De heer Bankras zal den bok gedurende de wintermaanden wee» kunnen onderhouden tegen vergoeding van f 25. Nadat de voorzitter den G. A. on de aan wezigen bedankt had voor hun medewerking in 't afgeloopen jaar, sloot hg de vergade ring met den Ohr. Groet. UITGEEST. B. K. Volksbond. We ver zuimden bjj de periodiek aftredende bestuurs leden van de R. K. Volksbond den naam te noemen van den heer P. de Goede, die eveneens aftreedt en die de eenige is, welke zich niet voor een herbenoeming verkiesbaar stelt. Witte Kruit Dé heer A. C. Mulder, die ge durende ruim '6 jaar de functie van penning meester van Het Witte Kruis mei de meeste nauwgezetheid heeft vervuld, heeft als zoo danig bedankt. R. K. JONGENS- EN MEISJESBOND. De vergadering welke 11 dezer jj. maar gedeeltelijk is gehouden wegens afwezighei'1 van den spreker, den heer G. P. Bon uit Den Haag, zal worden vervolgd Dinsdag 25 Jan. (hedenavond) 8 uur in bet Gezellenhufe. Degenen die toen aanwezig waren, worden wederom verzocht en ook anderen zijn zeer welkom. Men zal geen spijt hebben van zijn gang naar het gezelienhuis. WERKVERSCHAFFING. Nu de afgraving van den Weeterdjjk bin nenkort gereed zal komen, overwegen B. en W. weer plannen om nog een ander werk in werkverschaffing te doen geschieden. Tolde werken, welke hiervoor in aanmerking ko men, behoort naar de meening van B. en W. o.m. de verdere verbetering van de Veenen- laan, welke hierin zal bestaan, dat het ach terste gedeelte der laan hetzelfde aanzien zal krijgen als het voorste gedeelte. Over een lengte van 350 M. zullen de boomen gerooid worden en een nieuwe beplanting worden aangebracht. OP CONCOURS. De Harmonie „Apollo” heeft besloten dit jaar deel te nemen aan de concoursen va a „Senora” te Amsterdam en van „Beverwijk". LEGAAT. Wijlen de heer A. E. Zimmerman, oud-bur- gemeester, laatst gewoond hebbende te Vein en aldaar overleden den 30en December ’26, beeft aan de gemeente Hoorn gelegateerd een bedrag van f 1000, welk bedrag moet worden aangewend ten behoeve van het Stedelijk Weat-Freech Museum op den Rooden Steen. Vaststelling der lijst van personen die in 1927 in aanmerking komen voor vrjje ge neeskundige behandeling. Bepaling van dè plaats voor het te bou wen raadhuis. Voorstel om in het nieuwe Raadhuis twee cellen te laten maken. Adres van de afd. Heikx* van den R.K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph inzake op neming van enkele bepalingen in het bestek voor het bouwen van een raadhuis. SCHAGEN. Nieuwe taak. In tegenwoor digheid van den Hoofdagent van de „Ultra- foon” te 's-Gravenhage, werd dezer dagen de nieuwe zaak van den heer Tielrooy, in de Molenstraat alhier geopend. Wij hebben een kijkje genomen en konden constateeren, dat alles er buitengewoon keurig uitziet, zeer netjes zelfs en gezellig tevens. De geëtaleerde instrumenten maken, vooral des avonds bij een schitterende verlichting, een schoon ef fect. De attractie in de smaakvol geordende eta lage is zeker wel de Ultrafoon, een instru ment, dienende ter overbrenging en verster king van zwakke geluiden van gramofoon enz. en waarmee een effect te bereiken is, dat ver uitateekt boven allee, wat tot heden bereikt was. Ze doet elk krassen en alle hin derlijke bijgeluiden verdwijnen; Op den openingsavond prijkten in de nieu we winkel veel fraaie bloemstukke^ van vrienden en bekenden, ’t Is hier wel een zaak van beteekenis, die beslist veel bezoe kers en koopers zal trekken. Men zie verder de annonce in het Kerk- bericht. maakt worden. Spr. merkt op, dat de keuze van de ouders betreffende de richting van schooi vpor hun kind onherroepe De hder van Duin dacht, dat de toch vrij was, de mensch is veranderlijk, ook zegt spr., dat de school teEgmond aan Zee minder goed is dan die te Alk maar. Spr. zegt, dat reeds eerder plannen voor een christelijke school bestonden, maar dat er niet genoeg leerlingen hier waren, maar nu de O. L. school werd opgeheven, werd de christelijke school gekozen, die uitstekend voldoet. De Voorzitter stelt voor, de beslissing van de Kroon af te wachten. Het voorstel van B. en W. wordt daar na in stemming gebracht en aangenomen met 5 tegen 1 stem. (Tegen de heer van Duin). Van de bewoners van de Schoolstraat e.a. is een verzoek ingekomen om aan- leg-rioleering, terwijl zij zich bereid verklaren de aansluitingen naar de hoofdhuis zelf te behartigen, en ook bereid ïijn rioolbelasting te betalen. noemde tal van voorbeelden waar de arbei der door organisatie 'n beter loon heeft ver kregen en wees er op, dat, al is het nog spo radisch, dat er werkgevers zjjn, die behalve een behoorlijk loon reed» kindertoeslag uit betalen. Deze resultaten zjjn niet verkregen in één <lag, doch na jaren strijd en deze gun stige uitslagen zjjn te danken aan de arbei ders in het bloembollenbedrfjf, die zich steeds krachtig hebben vereenigd en waar aan zjj voor een groot deel dit succes te danken hebben. Ook de vaste arbeiders die nen zich te organiseeren en het idee dat de arbeiders, die zich vereenigen zich alleen ver zekeren tegen werkloosheid is verkeerd. Deze verzekering gaat wel via de organisatie doch hoofddoel is en blijft door organisatie te komen tot een betere positie, en een beter loon. Of organisatie op het platteland mogeljjk is? In de raadsvergadering van 27 Dec. j.1. heeft de heer Broertjes betoogd „dat de ar beiders in Ursem zich niet kunnen organisee ren omdat zij de contributie niet kunnen be talen. Ursem is het centrum der lage loo- nen”. Maar dan, aldus spr., wordt 't toch tijd dat daar verandering in wordt gebracht. Dat kan niet als ge u niet organiseert. Gij allen verkeert toch wc), niettegenstaande het pes simistisch geluid, in een bevoorrechte positie, want het gemeentebestuur van Ursem stuurt U allen in uw eigen belang in de goede rich ting door voor de georganiseerden gunstiger bepalingen to treffen bij werkverschaffing. Daarom is orggn£atie noodig en nuttig. Spr. noemde tal van gevallen waaruit bleek wat men door organisatie verkrijgt. Ook kan er door èegdrafh tig samen werken drang wor den tpégéoefend op corporaties die in staat zjjn om productief werk te verschaffen, voor al in tijden van werkloosheid. Do voorzitter dankte den geachten spr. voor zijn «resproken woord in het belang van de arbeiders, spoorde allen aan om het bestuur krachtig te steunen in zjjn strijd om beter loon, dankte den burgemeester namens alle arbeiders voor den steeds ondervonden steun, waar het de belangen der arbeiders gold, uitte den wenseh dat de afdeeling in groei en bloei moge toenemen en sloot met den christeljjken groet de vergaderin*» URSEM. Milde. Voor den dienstplicht zijn voor de lichting van 1928 op beden inge schreven voor deze gemeente in totaal 1) personen, n.l. H. W. A. E. Bouma. J. de Graaf, 8. Jonker, P. Koning, P. W. Laan, J. Langere», Th. Sc paap. Job. v. Dort, Si mon Ursem, G. Mak en Corn. Mulder. Proces-verbaal. Door de polieie ie alhier verbaal opgemaakt tegen G. V. uit Oterleek wegens rjjden zonder licht, terwjjl van de 12 aangehouden personen met rijwiel, een niet in het bezit was vau een rjjwielplaatje. DE RIJP. Het Postkantoor. Het voormali ge post- en telegraafkantoor ie te huur. Voor eenige jaren bood het Rijk het te koop aan, toen kon het groote gebouw, dat ongeveer f 40.000 heeft gekost en betrekke- Hjk nog nieuw is, even t 4000 opbrengen, nu biedt men het te huur aan, maar er ko men geen huurders opdagen. Paarden fonds. Donderdagavond hield het alhier gevestigde paarden- en hittenfonds ten huize van den beer J. Aardenburg te Noord- dorp z(jn jaarvergadering. Uit het jaarver slag ontleenen wjj het volgende: Met inbegrip van het^kaesaldo per 1 Jan. 1926, bedroegen de ontvangsten f 1708.72 en de uitgaven f 1543.03, batig saldo f 160.69. De vereeniging telt 131 leden. Het verze kerde kajritaal bedraagt f 23080. Er zjjn in 1926 8 verliezen geleden. Het zwaarste ver- I lies betrof 2 paarden, die in het laatst van het vorig jaar ternauwernood verzekerd war ren, toen het bestuur reeds geroepen werd voor schaderegeling. Besloten werd om nieuwe leden f 1 inleg- geld te laten betalen. De aftredende bestuursleden, de toeerea C. Baltus, L. Kranendonk en 8. de Rujjter werden met overgroote meerderheid van stemmen herkozen. Nog werd besloten dit jaar een extra onz- siag te beffen ter dekking van te zwaar ge leden verliezen. Hierna sluiting. W1ER1NGEN. R. K. Volksbond. Zaterdag avond j.l. vergaderde de R. K. Volksbond, afd. Wieringen in het lokaal van den héér B? Veer dig. Aanwezig 20 leden. Door afwe zigheid van den voorzitter, de heer Anl Zomerdijk, wordt de vergadering geopend door den heer Hi. Rasch. Hierna wordt het bondsiled gezongen. De notulen werden gelezen en zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Hierna werd het woord gegeven aan den heer Smit, die als onderwerp had gekozen: „Onze taak”. Spr. toonde aan dat de R. K. Volksbond niet enkel en alleen bestaat om feestavonden te geven, maar dat ook de Bond zjjn beet moet doen om ieder goed katholiek georga niseerd te krijgen. Wjj zjjn verplicht om ook de kerk te helpen, de lauwe en trage katho lieken wat vuriger te maken en afgedwaalde Katholieken weder terug te brengen naar de Kerk van Christus. Tenslotte spoorde spreker aan om de ge nademiddelen der Kerk zooveel mogeljjk te ontvangen. De spreker mocht een dankbaar applaus ontvangen. Eenige vragen werden door den spreker naar wenseh beantwoord. Hierna wordt de vergadering gesloten. WIERINGEN. Sckadelijk wild. Het scha delijk wild neemt hier meer en meer toe. Het zjjn vooral hazen, die het den boeren te kwaad maken. Waren deze djeren hier vroeger uitgeroeid, thans komen zjj tfver den afsluitdijk naar hier waudelea. Ook zjjn reeds eenige bunzings aangetroffen. Glasvertekering. Woensdag 19 Jan. werd bij den heer Jb. Bruul een algemeene verga dering gehouden der Onderlinge Glaeverze- kering-Maatschappij. Aanwezig 7 leden. De notulen werden zonder eenige wijziging goed gekeurd. Hierna leeet ds Directeur het ver slag voor over het afgeloopen jaar 1926, waaruit blijkt, dat bet jaar 1926, gezien de groote schade aan kapotte ruiten, niet bijzon der gunstig was. Ook bü do rekening en ver ier week. stellen voor niet met dit be gaan en in beroep te gaan In het door B. en W. voor gestelde besluit worden de overwegin gen van Ged. Staten punt voor punt weerlegd. Naar aanleiding hetrvan merkt de heer van Duin op, dat toch ook de R. K. kin deren eerst de O. L. school bezochten. De Voorzitter antwoordt, dat art. 13 zegt, dat wanneer het gewenschte on derwijs binnen 4 K.M. gegeven wordt op geen vergoeding aanspraak kan ge- dit. De ontvangetn be- --- uitgaven f 267.80, er een nadeelig said® van f 23.70. De Directeur deelt echter mede, dat bet nadeelig saldo ten deele wordt gedekt door den ver koop van oud glas tot een bderag van f 23.11 M. De heer C. C. Bakker wordt hset algemeene stemmen herkozen als commissaris. De tarie ven voor de te verzekeren ruiten worden ge handhaafd. Volgt sluiting. HOOGKARSPEL. Aardappelen naar DuitscMand. Met het oog on de Duitsche tariefverhooging voor aardappelen-invoer van f 45 op f 185 worden alle nog voorra dige aardappelen in de Streek opgekocht en naar Duitse hl and verzonden, waar voor 15 Februari geleverd moeten worden. Met dien datum toch, wordt het invoerrecht als boven per wagon verhoogd. GROOTEBROEK. „De Tuinbouw” Met in gang van 25 Januari zal driemaal per week veiling worden gehouden en wel: Dinsdag, Donderdag en Zaterdag, te 8 uur. HEEMSKERK. R. K. Ondersteuningsfonds. Vrijdagavond, 21 dezer, hield bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadering in het ge bouw van de K. 8. A. alhier. De voorzitter, do heer IJ. Schujjt, heette allen harteljjk welkom en sprak den wenseh uit, dat het jaar 1927 gunstig mocht zjjn. De notulen werden voorgelezen en onder- dank goedgekeurd. Volgens het verslag van den penningmees ter werd uitgekeerd aan 68 zieken f 1293.50, uitkeering voor 3 overledenen f 120, andere uitgaven: ljjkbezorgen, enz. f 273.57, Totaal f 1687.07. Ontvangsten aan Contributie f 1490.41, nadeelig saldo f 196.66. Een .bestuursvoorstel om inplaate van 3 maanden, 4 maanden een contributie te hef fen van 15 cent, werd aangenomen. In de commissie voor het nazien der boe ken van den penningmeester werden be noemd de heeren C. Baltus, P. Klooee en S. de Rujjter. De voorzitter deelde mede, dat voortaan de ziekenbriefjee weder bjj een der bestuurs leden, die het dichtst in de buurt van de zie ke woont, te krjjgen zjjn. De voorzitter las een dankbetuiging voor van de Eerw. Zusters voor een gift, door de vereeniging aan de Zusters uitgekeerd. De heereh IJ. Schujjt, Jb. Schujjt en Beentjes werden bjj acclamatie herkozen. Punt 6. Presentieljjst: 247 namen werden afgeroepen. Na de rondvraag die niete be- langrjjks opleverde, sloot do voorzitter op de gebruikelijke wijze de vergadering. HEILOO. R.K. Fanfarecorps. Zondagavond gaf het R.K. Fanfarecorps in de zaal van den heer Sluyters een welgeslaagde uitvoering onder leiding van den heer P. Kuis uit Ca- stricum. Bjj monde van den voorzitter, den heer P. Hoedjes werden de aanwezigen, in 't bijzon der de WelEerw. Heer Kapelaan, harteljjk welkom geheeten. Spr. drukt er zjjn genoegen over uit, dat zoovelen tegenwoordig zjjn. De verschillende muzieknummers werden uitste kend uitgevoerd en lokten voortdurend een luid handgeklap uit. Het jonge corps gaf bljjk hard te etudeeren onder de flinke leiding van den heer Kuis. Ook de verschillende voordrachten, welke In de pauze ten beste werden gegeven, vielen zeer in den smaak. Ten slotte dankte de voorzitter de talrijke aanwezigen, waarna deze muziekavond weer tot bet verleden behoorde. HEILOO Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente komt Woensdag 26 Januari t^t. na middags twee uur in openbare vergadering bjjeen. Punten van behandeling zjjn ojn.: Königswusterhausei 484 en 566* M. 11.20—12.00 en 250—7^0 Lezingen en lessen. 7.50 „Der Verschwender”, vertelling van F. R-aimund, in 3 acten. 95011.56 Dansmuziek. Hamburg, 394.7 M. 1.252.05 Kamermuziek.'8505.15 Dans muziek. 5.20—6.10 Dansmuziek. 7.2011.15 Lseder- en aria-avond. Daarna orkestconcert in Café Wiilhof. Brussel, 509 M. en Antwerpen, 266 M. 850 Orkestconcert. 950 recommanda- tion”. comedie. 10.10—1050 ..Faust”, la acte. ENKHUIZEN. Prop. Club St. Fraos. Xave- Ats. De bjjeenkomst van de club op Zaterdag tl dezer was niet zeer druk bezocht. De heer G. Honig houdt de vjjf-mlnuteu- fede over „Een vergeten Schouwburg”. Hierna houdt de heer Jan Flnitman een Mneerie over „Jeugdherinneringen”. Spreker toonde aan hoe het onderwijs aan de H.B.S. ♦estjjds niet altjjd in overeensteming was •net do Katholieke gevoelens. Vooral bjj het behandelen van geechiedenis en staathuis houdkunde voelt men als Katholiek vaak dat een en ander verkeerd woydt voorgeeteld. Vast staat, dat minder goed in den gods dienst ontwikkelde Katholieken moeiljjk staande kunnen blijven en verkeerde Ideeën overnemen. Alleen Katholiek onderwas, aldus spr. kan den Katholiek volkomen bevredigen. Besloten wordt dat de heer R. Buisman de volgende week zal optreden met het onder worp „Aflaten”. De heer J. Elders spreekt de vijfminuten- rede. Volgt sluiting. WARMENHUIZEN. Tulnbouwtelling. De uitslag.van de door de Centrale Veilings- vereeniging „Warmenhuizen en Omstreken” gehouden tulnbouwtelling luidt als volgt: Totale oppervlakte der bedrijven is 13.09.67 H.A., waarvan beteeld met a. vroege aardap pelen 188.29.22 H.A.; b. vroege sluitkool 93.10.29 H.A.; c. bewaarkool 639.67.59 H.A.; d, bloemkool 20.65.12 H.A.; e. boonen 11.02.65 H.A.; f. tuinbonnen 1.60.70 H.A.; g. trien 72.70.77 H.A.; h. wortelen 10.64.76 Ö.A.; i. andere groenten 55.68.98 H.A. Voor de diverse aangesloten vereenlgln- gen is de uitslag als volgt Warmenhuizen: Totale oppervlakte bedrij ven 481.20.83 H.A., t.w.: vroege aardappelen 65.81.01 H.A.; vroege sluitkool 26.68.44 H.A.; bewaarkool 253.89.54 H.A.; bloemkool 10 H.A.; boonen 1.90.59 H.A.; tuinboonen 1 A.j uien 25.35.64 H.A.; wortelen 2.14.58 H.A.; andere groenten 18.77.69 H.A. Harenkarspel: Totale beteelde oppervlakte der bedrjjven 803.84 H.A„ Uw.: vroege aard appelen 46.15.41 H.A.; vroege aluttkooi fc4.57.82 H.A.; bewaarkool 142.02.65 H.A.; bloemkool 150 H.A.; boonen 6.14.15 H.A.j tuinboonen 31.90 A.; uien 18.91.41 H.A.; ■wortelen 4.77.90 H.A.; andere groenten 12.95.15 H.A. St. Maarten: Totale beteelde oppervlakte dor bedrijven 203.71 H.A;, t.w.: vroege aard appelen 29.01.34 H.A.. vroege sluitkool 2259 H.A.; bewaarkool 96.12 H.A.; bloemkool 4.64.50 H.A.; booiren 1 H.A.; tuinboonen 85 A. ; uien 10.06.22 H.A.; wortelen 81.60 A.; andere groenten 7.26 H.A. Eenigenburg: Totale beteelde oppervlakte der bedrijven 166.18.44, t.w.: vroege aardap pelen 21.40.21 H.A.; vroege sluitkool 5.39.28 B. A.; bewaarkool 70.73.90 H.A.; bloemkool 94 A.; boonen 7750 A.; tuinboonen 9 A., uien 14.03.28 H.A.; wortelen 2.50.76 H.A.j andere groenten 5.43.26 H.A. Krabbendam: Totale oppervalkte der be- Jrjjven 80.15.22 H.A., Uw.: vroege aardappe len 9.05.10 H.A.; vroege sluitkool 10.47.72 H.A.; bewaarkool 4158-72 H.A.; bloemkool 3.28.80 H.A.; boonen 38.08 A.; tuinboonen 28.80 A.; uien 2.4856 H.A.; wortelen 952 A.; andere groenten 75652 H.A. Schoorldam: Totale oppervlakte der bedrij ven 74.62.65 H.A., t.w.: vroege aardappelen 1^06.15 H.A.; vroege sluitkool 357.98 H.A.; bewaarkool 35.45.78 H.A.; bloemkool 1.18.82 H.A.; boonen 82.63 A.; tuinboonen 10 A.; uien 1.85.66 H.A.; wortelen 81 A.; anders groenten 3.35.36 H.A. Overtreding. Door de beiastingamb- tenaren te Bergen en te Warmenhuizen 1» te gen een ingezetene proces-verbaal opgemaakt wegens verkoop van sigaren zonder hiervoor een tabaksvergunning te bezitten. Keuringsdienst. Door den Keuring», dienst zjjn in de maand December gekeurd: 5 koeien, 7 varkens en is ingevoerd 110 K.G. afgehakt vleeech. Noodslachtingen: 8 scha, pen, waarvan 2 afgekeurd. EGMONDBINNEN. (Mp>eenter««<i. Donderdagmiddag vergactërde de Raad dezer gemeente onder Voorzitterschap van Burgemeester Janssens. Behalve de heer Dekker, die wegens ziekte was verhinderd, waren alle leden aanwezig. De Voorzitter opent deze eerste ver gadering in 1927 met den gebruikelijken neilwensch. Spr. herinnert er aan, dat het afgeloopen jaar in menig opzicht een moeilijk jaar is geweest. De bedrijven .vooral het tuinbouwbedrijf, waren niet zoo rooskleurig als men wel gewenscht had. Spr. zegt voorts het tuinbouwbe drijf alle medewerking van het gemeen tebestuur toe. Vervolgens haalt spr. verschillende belangrijke besluiten aan in het afgeloo pen jaar genomen en bedankt de raads leden voor de prettige samenwerking. De heer Belleman vindt de rede van den Voorzitter buitengewoon sympa thiek en hoopt met hem op een verbete ring van den toestand in het tuinders- bedrijf. Hierna gaat de Voorzitter over tot be handeling der agenda. Een vetfzoek is ingekomen van T. Jaape e.a. op de Bleek, om aan het elec- trisch net te worden aangesloten. De administrateur heeft naar aanlei ding hiervan een rapport samengesteld, waaruit blijkt, dat verzoekers zullen moeten betalen 35 cent per K.W.U. maar bovendien een bedrag van f 23.50 per jaar. B. en W. stellen dus voor verzoekers te berichten) dat op>bovengenoemde voorwaarden tot aansluiting kan worden overgegaan. De Raad vereenigt zich met dit voor stel. Hierna volgen een tweetal goedkeu- 1 Jen van Ged. Staten van geldleenin- gen resp. groot f 8500 en f 8000. als mede de goedkeuring van de gemeente- begrooting 1927. B. en W. hebben den gemeente opzich ter opdracht gegeven een begrooting en teekening te maken. Het jaarverslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim, alsmede de goedkeuring van Ged. Staten van de aanvulling der verordening op de hef fing plaatselijke inkomstenbelasting, als ook de goedkeuring der verordening op de heffing van vaargelden, voor kennis geving aangenomen, De Voorzitter deelt mede, dat de schippers in de gelegenheid zullen wor den gesteld een abonnement voor een jaar aan te gaan. De Commissaris der Koningin verleen de verlof aan den heer Burgemeester om van 31 Jan. tot 21 Maart 1927 buiten de gemeente te vertoeven. Vervolgens wordt de tweede supple- toire begrooting 1926 aangeboden, wel ke ongewijzigd wordt goedgekeurd. Naar aanleiding van de in de vorige Raad bessproken kwestie straatverlich ting zijn de beide wethouders en de ad ministrateur de verlichting gaan inspec- teeren en in verband hiermede stellen B. en W. voor thans voor een straatlantaarns aan te brengen aan hoofdweg CastricumBergen. De heer van Duin zou ook graag de zijwegen wat beter verlicht zien, er wordt echter uitgelegd, dat dit veel groo tere kosten met zich zou brengen. flet voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. De heer Baltus vindt dat er dingen gebeuren, waar de Raad niets van af weet. i Spr. zegt nu al2 jaar geijverd te heb ben voor de verbetering van het Stet, waar het een marteling is voor de paar-* den om er door te komen. De Voorzitter antwoordt, dat de post op de begrooting staat, maar voor er een nieuwe schoeüng is, is het nutteloos werk. De heer Baltus hamert nogmaals op een afdoende verbetering met een ge deelte bestrating. De heer Belleman vraagt wanneer het gedempte gedeelte Hoevervaart dicht wordt gemaakt. Waarschijnlijk zal dit spoedig geschie den door een werklooze. Hierna sluiting. URSEM. R.K. Landarbetdersbond. Dezer dagen hield het afdeelingsbestuur-' van den R.K. Landarbeidensbond ,^Jt. Deus Dedit” in de oude kerk, alhier, een propaganda-avond. De opkomst was zeer matig. De voorzitter de heer G. Seyta opende de vergadering met den christeljjken groet, heette alle arbeiders welkom, in het bil ronder den geachten spre ker, den heer Dekker, lid van het Hoofdbe stuur, alsmede den edelachtbaren heer Bur gemeester der gemeente. De voorzitter sprak er zjjn groote vreugde over uit, dat de organiseerden aan den oproep gehoor hadi gegeven, doch uitte zjjn teleurstelling, nog zoo vele niet georganiseerden zich

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 6