Noord Hollandsch Dagblad. H. van Sijzen Go.. Pavolon. Alkmaar Onze collectie Sloffen voor het o.s. Voorjaar IS GEREED. ALKMAAR. Tweede Blad. Officieels Mededeellnaen 1 VRIJDAG 4 FEBR. 1927 U FRANKENBERG. Gaarne zenden wij U op aanvrage hiervan de stalen. BILLIJKE PRIJZEN. Moderne prima passende modellen. Dames- en Heeren Kleermakers. FINANCIEELE RUBRIEK WISSELKOERSEN. £50% PROVINCIAAL NIEUWS. BERGEN. HANDEL EN MARKT. BURGERLIJKE STAND. Berichten opgenomen In een gedeelte onzer vorige oplage. DE ZITTING VXN HET BRITSCHB KABINET. Bijkantoor Alkmaar plaatselijke afdeeling van EEN EN-TWINTIGSTE JAARGANG. ooit, uitgaven het comité in dit jaar besloot apr. (Applaus). Hierna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. AMSTERDAM. 3 Febr. Qe aardappelprijzen waren heden onveran derd. Geen aanvoer. kan van LEDERWAREN, koffers, city bags. Luxe en burean-artikelen ALKMAAR. ALKMAAR. 2 uur 59.28 9.85 34 83 35.27 12.13% (56.77 66.70 64.45 48.11 10.69 2.50’/- 7.41 i 11 K uur 59.31 9.85 34.80 35.32% 12.13% 66.80 66 70 64.70 48.12% 10.66 2.50% 7.40 (Opgave van de Nederl. Landbouwbaak). Bijkantoor Alkmaar. (Officieel) 8 uur 59.28 9.85 34.79 35.30 12.13% 66.77% 66.70 64.45 48.12 Berlijn Parijs Brussel W renen Londen Stockholm Kopenhagen Oslo Bazel Rome Ne**-York Praav BERGEN. Vergunning. Aan de Maatschap pij tot Detailverkoop van petroleum „De Automaat” te 's Gravetihage ia ouder bepaal de voorwaarden door het Gemeentebestuur vergunning verleend tot bet oprichten van een oudergrondsche benzinebewaarplaats met een inhoud van 6000 Liter met boven- SCHAGEN. 3 Febr. Eierenmarkt. 23494 kipeieren- bruin f 7.20—f 8.10, wit f 6.80—f 7.80, kleine f 5.60—f 5.90, 469 eendeieren f 7 40— f 7.70. Overgegaan werd tot de verkiezing van twee bestuursleden. Aftredend waren de hee ren Jh. Diepen en Joh. Appel (beiden her kiesbaar). LICHTEN OP. Hedenavond voor rijwielen- en motorrij tuigen om 5.19 uur lichten op. Voor ry- en voertuigen om 5.49 uur. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat bjj ben it ingekomen een verzoek van P. Scheper al hier, om verlof tot det verkoop van alcohol houdende dranken, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in perceel Oudcgracht no. 130. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof hij hun college In dienen. Alkmaar, 2 Februari 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Een voorstel vau uit de vergadering om de beide aftredenden bij acclamatie te benoemen, welk voorstel met applaus werd ontvangen, kon niet in behandeling genomen worden, omdat liet reglemegt een vrije stemming voorschrijft. L'itgebracht werden 37 stemmen, waarvan de heeren Diepen, Appel, A. Engelauder, Ver zijgen en Köllinau reap. 33, 32, 2 1 en 1 stem verwierven. De heeren Diepen en Appel wa- reji dus herkozen als bestuurslid. Beide hee ren aanvaardden hunne benoeming. Tot voor zitter werd hierop met 37 stemmên gekozen oe heer Joh. Diepen. De heer DIEPEN dankte allereerst voor de huldiging, die hij bij het 20-jarjg bestaan van den boud heeft mogen ondervinden en daarna voor bet vertrouwen dat nu weer De Voorzitter, de heer Nannes Gorter, heette allereerst allen welkom en in ’t bij- zonder den spreker, en wees erop, dat deze avond feitelijk bedoeld was als propaganda voor bovengenoemde reis. Waar echter het gecharterde schip geheet bezet is, k3n deze WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS VOOR HET KIND. Woensdagavond om 8 uur vergaderde in het gebouw van den Armenra*! het comité, dat zich in de laatste maand van het vorig jaar zoo beijverd had vfbr den verkoop van Weldadigheidspostzegela voor bet kind. De Voorzitter van het comité, de heer Th. v. d. Klei opende de bijeenkomst met een woord van welkom. Bericht van verhindering was ingekomen van den Diiectcur van het Postkantoor, die in zijn schrijven tevens zijn voldoening uitte over het mooie resultaat van den postzegel- v er koop. - De notulen van de jaarvergadering in 192® werden door dc secretaresse Mevr. R. Prins- Vi. sslng gelezen en onder dankzegging gear- alhier als vergoeding derwjjr.end personeel kas een bedrag van f 1 ergrondsche benzmeoewaarpiaau inhoud van 6000 Liter met boven- groudsche aitapinrichting en van een onder- grondsche pcUoleumbewa^rplaats met een mhoud van 6000 Liter met bovengroudsche aftapinrichting en vulput op het perceel aan den Bergerweg No. 16. Militie. In de maand Jaunari L L zijn voor den dienstplicht lichting 1928 inge schreven in totaal 45 jongelieden. Rijks vergoeding. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen van 22 Januari L L ia aan het Bestuur der Berger School vereeniging over 1925 voor het on toegekend uit 's RijL-1 13382.94. BERGEN. Qesioagd, Voor het dezer dagen te Den Haag gehouden examen voor cou- peuse-lingens slaagde Mej. R~ de Rujjter, alhier, ongeleid op de Mode rakacitool. 1*®» geetraist.' Alkxaag- HET 75-JARIG BESTAAN DER ST. VINCENTIUSVEREEN1GING. Hi t programma der viering van het 75- jarig bestaan der St. Vincentiusverceniging luidt als volgt: Vrijdag 4 en Zaterdag 5 Februari, telkens des avonds te 8 uur concert in „De Har monie.” 7, 8 en 9 Februari, Triduum, achtereen volgens te houden in de St. Dominicuskerk, St. Josephkerk en St. Laurentiuskerk. Onderwerpen: ,,De Geestelijke taak der St. Vincentius Vereeniging”, „De werejdrijke taak der St. Vincentius Vereeniging” en ,,De kinderbescherming.” 10 Februari offrcieele viering. De dag- en uurverdeeling is als volgt: Maandag 7 Februari; 7% uur Lof en pre dicate in de St. Dominicuskerk. De predi cate wordt gehouden door den ZeerEerw. Pater de Waal. Dinsdag 8 Februari: 7 uur T.of en predi cate in de St. Josephkerk. De predicate wordt trehouden door den ZeerEerw. H> er v. d. VlieL Woensdag 9 Februari: 26 uitdeeling aan de armen in de tuiwzaal der Harmonie. 7% uur Lof en predicate in de St. Lauren tiuskerk. De predicatie wordt gehouden door den ZeerEerw. Heer Pastoor van Noort. Donderdag 10 Februari: 7% uur H. Mis en algemeene II. Communie in het St. Joseph- gezellengebouw. 8% uur. Gemeenschappelijk ontbijt in het St. Josephcezellengebouw. 10 uur. Pontificale H. Mis door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem in de St. lauren tiuskerk. 11% uur. Ontvangst door Z. H. D. den Bis- achop van Haarlem in de Pastorie der St. Laurentiuskerk. 34 uur. Receptie in hef gebouw der St. 'Incentiua Vereeniging. 3 uur. Feestavond in het Gulden Vlies. Feestrede doorProff. Dr. Gerard Brom. Hoog- leeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen. resteerd. Uit het verslag over de actie in Dcc. 1926 stippen wij het volgende aan: In totaal zijn 70072 postzegels verkocht namelijk 23066 van 4 cent, 10229 van 8 cent, 23879 van 13 cent en 8898 van 18 cent tot een totale waarde van f 6.966.87. De netto winst bedroeg f 1800. Verder zyn verkocht 310 pakjes Jan Steen kaarten en 500 kerstkaarten tot een geza menlijk bedrag van f 82.50. Hoeveel er op de kaarten verdiend is, wordt niet gemeld Totaal is dus ontvangen een bedrag van f 7049.37. Om een duidelijk beeld te geven wat Alkmaar gepresteerd heeft, wordt een vergelijking gemaakt met Amsterdam, Rotterdam en den Haag. Medegedeeld is. dat totaal over het gc- hcele land verkocht zijn 3.983.116 zegels te gen 3.112.203 in 1925. Daarvan komt aan ..Het Kind” ten goede f 108 721.13 (vorig jaar f 77.256.77). Bijna de helft, bericht het correspondentie- bureau. werd bijeen gebracht door Amster dam. Rotterdam en Den Haag, namelijk f 52.508.13 Waar Alkmaar voor ongeveer f 1000 aan de buitengemeenten verkocht heeft, waarop een netto-winst gemaakt is van f 225, daar wordt de netto-winst voor Alkmaar 1.800 min f 225 is f 1575. Lit een vergelijking met de andere gvoote steden blijkt, dat Alkmaar in verhouding met genoemde steden tweemaal zooveel als bo vengenoemde plaatsen heeft verkocht. Op voorstel van den Burgemeester werd het bestuur permanent. Met dankbaarheid werd er in het»verslag gewag van gemaakt, dat de Burgemeester zich met dochter en zoon voir den verkoop van zegels beschikbaar stelde, waardoor de verkoop aanmerkelijk toenam. Den heer v. d. Klei werd ook dank ge bracht voor zijn vele werkzaamheden voor den verkoop in de buitengemeenten. Verder werden woorden van waardeering gericht aan de ilamr< Zijlstrav. Es en Kos tersHovius. alsmede aan de plaafseliike pers, die welwillend een plaatsje in hare ko lommen afstond voor een hoofdartikel ei> andere bijdragen. Een dankbaar applaus volgde op dit keu rig verslag, dat doo4 den voorzitter on<L r dankzegging werd geteekend. Aan het verslag van de penningmeesteres- sc Mevr. T. Zijlstrav. Es over den verkoop der Weldadigheidspostzegels in I*ec. 192(1 ontleenen wij het volgende: Het comité beeft aangevraagd en verkre gen een predict van f 2 000 nostzegels. In de eerste week geplaatst f 979.75. Aan giften ontvangen f 13 90. Saldo in kas f 127.01. Aan het Centr. Comité moest f 77.50 voor de Jan Steenkaarten afgedragen worden. Na aftrek der onkosten, bleef er in kas nog een batig saldo van f 7.50. waarmede de actie in December van dit jaar kan begon nen worden. Dc Voorzitter otlderteekende onder dank zegging aan de penningmeesteresse dit ver slag. Vervolgens werden eenige besprekingen gehouden, over een zoo mogeljjk nog betere regeling van den verkoop van post zegels in Dccemlter van dit jaar. Tijdens deze besprekingen kwam de eere- voorzitter Burgemeester W. C. Wendelaar ter vergadering. De Voorzitter heette Zijn Edelachtbare welkom en uitte er zijn waardeering over, dat de Burgemeester zooveel voelt voor het kind, en zoo welwillend zijn medewerking verleen de in de actie van het comité. De Eere-Voorzitter dankt den voorzitter voor diens woorden en brengt hulde voor de werkzaamheden van het comité dat altijd zjjn beste krachten wijdde aan den postzegel- verkoop en het als een zekere sport l»e- schouwde om tegenover andere gemeenten een goed figuur te slaan. Uit ondervinding weet spr., dat in andere steden de schitterende resultaten van den verkoop bekend zjjn. Spr. uit voorts zijn waardeering voor de bemoeiingen van de verschillende leden valt het bestuur en van het comité in zijn geheel. Aan den geest van samenwerking onderling dankt spr. dit schitterende resultaat van den postzegelverkoop. (Applaus). De Voorzitter daukte Burgemeester Wen delaar voor de tot hem en het comité gerich te woorden en wees op hei mooie doel van het streven van bet comité. Juist omdat men niet weet voor welk kind men werkt, omdat alles aan alle behoeftige kinderen, onge acht van welke richting, ten goede komt, is het doel va® den verkoop van de weldadig- heidspostzegel zoo mooi. Spr. hoopt tenslotte, dat ook de Eere-voor- OPENING ZAAK. De heer A. Groot, opende gisteravond te zes uur in perceel Laat 195 (nabij de Brillensteeg) een nieuwe siagerjj. Bedoeld perceel was vroeger een etal van de rjjtuigmaatschappij van den heer Dam en wie bet nu na de verbouwing ziet, zal het oude perceel niet meer herkennen. Het bezit nu een vriendelijk' geveltje met boven het winkelruit en in den topgevel keurige glas-in-lood-ruitjee. De winkel zelf voldoet niet alleen aan alle te itellen hygiënische eischen. maar maakt ook een zeer aangenamen en prettigen ind^nk. Alles is in lichte tinten gehouden: een gra nieten vloer, langs de wanden witte tegels en een wit plafond, terwijl de étalage en de toonbank van wit marmeren platen voorzien ‘Door deze verbouwing is de Laat een keu rig winkelpand rijker geworden. Aannemer was de heer van Deunen, de heer Bol verzorgde het stueadoorswerk, terwijKle heer G. Bakker voor het schilderwerk zorgde. GESLAAGD. Bjj het examen voor coupeuse-lingerie, ge houden te ’«-Gravenhage. slaagde dezer da- gen mej. F. Fraijman, alhier, opgeleid aan de mode-vakschool Langestraat. HET AFHALEN VAN CORRESPONDENTIE In aansluiting op het bericht, behelzende de mededeling, dat vOonoopig des Zondags van 12 tot 1 uur gelegenheid bestaat tot het afhalen van correspondentie aan het Post- kantoor, vernemen wij nog.Wat ook door de plaatseljjke afdeeling van „De Hanze” Dins- dag telegrammen verzonden werden aan den Minister van Waterstaat en hlen Directeur- Generaal der Posterijen, «netXhet verzoek, wijziging te willen brengen, inl het uur, dat oorspronkelijk bepaald was op 8%9% v.m. AANVULLING, In ons verslag van de openirfg van café ,.Du Passage” aan het Scharloo, verzeimden wij te vermelden, dat de keurige café-inven- taris geleverd werd door den heer J. Room, I^aat alhier. NED. REISVEREENIG1NG. In het „Gulden Vlies” sprak Woensdagavond voor de afd. Alkmaar der Ned. Reisvereeni- ging de heer Sabel, lid van het hoofdbestuur, o Ver Noorwegen. Deze spreker, die meerma len als leider is opgetieden voor een reis naar de Noorsche fjorden, gaf de aanwezigen nu ccn beschrijving van de laatste door de N. R. V. naar de fjorden ondernomen en welke reis dezen zomer andermaal onderno men wordt. De Voorzitter, do heer I in hem wordt gesteld door deze herbenoe ming. Spr. aanvaardde die gaarne. (Applaus) I Tot leden van de commissie tot nazien der rekening over 1927 werden gekozen de heeren G. Harmsen, Q. Jonker en Verzjjden. Punt 9 van de agenda luidde: Bespreking tot deelname aan het gacantiefonds voor de Olympische spelen naar aanleiding van het concours van den Amsterdamshcen Kegel bond. t In verband hiermede werd een schrijven voorgelezen van den Nederlandschen Kegel bond, waarin deelname aan het garautie- 'fonds wordt verzocht. Hieruit bleek, dat het ren ongekend groot concours zal worden in 1928. Het bestuur was van meening, dat de Alkniaarseho Kegelbond zich er niet aan mag onttrekken. Et. weg is misschien, dat iedere club iets afzondert, zooals Z.E K.Z. heeft gedaan,- want van gelden die in het garantiefonds gestort worden, zal weinig te recht komen. Zoodoende zeu men misschien aan.een aardig bedrag komen. De heer HOUWING zette uiteon, dat Z. E. K. Z. een bedrag voor de Oljmpische spelen als zoodanig had gegeven en niet voor het kegelconcours in het bijzonder. Spr. meende een collecte op de Jtegelavonder. te moeten aanbevelen. Hij was van meening, dat er iets gegeven moet worden. De secretaris stelde voor dat de clubs een speciale baan beschikbaar stellen voor de Olympische spelen, om zoodoende aan een bedrag te komen De VOORZITTER vond dit een goed idee. Eventueel kan de boud hieraan nog iets toevoegen. De heer A. ENGLANDER stelde voor, dat de bond f 100 geeft. Men heeft dan met clubs niets te maken en Alkmaar komt goed voor den dag. De heer E. BUERS sloot zich hierbij aan. De heer VERZIJDFN vroeg of dit bedrag niet verhoogd kon worden, niet als gave, maar als deelname in hei garantiefonds. De VOORZITTER stelde voor, dat ieder lid van elke club f 1 geeft; de bond kan dit bedrag dan eventueel aanvullen tot f 300. Spr. stelt voor, dat de afgevaardigden dit in hunne clubs brengen. De heer A. ENGLANDER handhaafde zijn voorstel om f 100 te geven, aan te vullen met een batig saldo van het eerstvolgend concours. Alvorens in deze kwestie een beslissing te nemen werd een voorstel aangenomen, om eerst punt 10 in behandeling te nemen. Dit punt luidt als volgt: Bespreking tot het uitbreiden der kegelbanen in het gebouw „De Unie”. De VOORZITTER, lichtte dit. punt nader toe. Uitbreiding van de banen is noodzake- l(jk. daar er een merkbaar tekort aan is. Dezen avond juist is men tot een accoord gekomen. Uitbreiding der banen kan ge schieden buiten bezwaar der kas van den bond. Er komt een gebouw, dat tip-top in orde zal zjjn, ruim en van alle gemakken voorzien. De kosten beloopen een f 7500. De huur zal hooger zijn en daarom zullen de concoursen duurder zijn dan ooit. De bond komt dus voor groote uitgaven te staan. Voor 15 April zal alles in orne zjjn. (Ap plaus). Men dient ni^t al te royaal te denken over de kas, al is er nu geld, want sooals gezegd, de bond krijgt in de toekomst groo- tere uitgaven. De beer HOUWING bracht, onder applaus der vergadering hulde aan het bestuur, dat dit in zoo’n korten tijd deze aangelegenheid zoo goed voor elkaar had gebracht Overgegaan werd daarna Weer tot de be spreking inzake de deelnane aan het garan tie fonds voor de Olympische spelen. De heej S. KOSTER stelde voor, nu er nieuwe banen komen, één baan beschikbaar te stellen voor de Olympische spelen. Het éérst was aan de orde het voorstel van den heer Englander, dat door dezen gewij zigd werd in den geest van bet voorstel oin het bedrag van f 100 aan te vullen met de opbrengst van een speciale baan. De heer HOUWING stelde voor, dat men eerst afwacht, wat de beide concottr-en op leveren. Lijkt dit te weinig, dan kan jnen het hanvullen met een bedrag uit de bondskas. Na verdere discussie werd besloten de maximum-deelname te bepalen op f 200. onverschillig op welke wijze dit bedrag bij- een komt. Het ^oozstel-Englander werd hierop aan genomen. Punt 11. Voorstel van de kegelclub Z. E. K. Z.? om ieder deelnemend vijftal in den koFpswedstrjjd voor een prijs in aanmerking te doen komen. Dit voorstel is reeds op de vorige verga dering behandeld, doch toen aangehouden tot de volgende bijeenkomst. De heer HOUWING, voorzitter van de ke gelclub Z. E. K. Z.? lichtte dit voorstel van zijn club nader toe. betoogende de noodzake lijkheid van aanneming ervan. Uitgesloten is dan dat een club, die b.v. den Isten en een 3den prijs wint, alleer den eersten ontvangt. Ieder vijftal, onverschillig van welke club en onverschillig hoeveel van elke club,-moet een prijs kunnen behalen. Uitvoerige besprekingen ontstonden over dit punt. Er wend op gewezen, dat volgens het reglement van den Nederlandschen Ke gelbond ieder 5-tal voor een prjjs in aanmer king komt. Het voorstel van Z. E. K. Z. werd vervol gens aangenomen met groote meerderheid. De rondvraag leverde niets meer op, waar- sitter zijn functie permanent zal vervullen, na de VOORZITTER de bijeenkomst sloot. Met de beste wenschen voor de actie van ALKMAAR. GETROUWD: Jan Bijtjes en Bregitta Burger. OVERLEDEN: Trijntje Schipper, wed. Klaas Pekelharing. 73 jaar. prins uit Haarlem tegenwoordig te zijn. De Kroonprins zal niet meer naar Doorn gaan maar vanavond rechtstreeks naar Duitsch land vertrekken REVOLUTIE IN PORTUGAL? PARIJS, 3 Februari. Volgens hier ontvangen telegrammen en particuliere berichten uit Lissabon is heden in Portugal een revolutie-beweging uitgebro ken I ONDEN. 3 Februari. De ..Daily Telegraph” meldt, dat het ka binet gisteren besloten heeft de Britsche po litiek in China niet te wijzigen. De „Dailv Express” n-cent evenwel te we ten. dat aan den Britschen legatieraad O’Malley nieuwe instructies zullen worden gezonden. DE EX KROONPRINS. Een onzer correspondenten meldt ons, dat de ex kroonprins van Dnffsehland gisteren in gezelschap van zijn vriend, den heer Cou- mou uit Middelburg, die vroeger opzichter was op Wieringen, naar Haarlem is gegaan, waar hij logeert ten huize van Gravin Radc- witz. Ook de ex-keizer wordt heden ten huize van de gravin verwacht, om afscheid van rijn zoon te nemen. Zij blijven den geheelen dag te Haarlem, vanwaar de ex-kroonprins heden per trein naar Oels zal terugkeeren. De ex-keizer vertrekt heden vond naa' Doorn. De ex-keizer wordt vergezeld door zjjn broer prins Heinrich. Nader meldt onze correspondent, dat do ex keizer op he‘ laatste oogent-lik wegens een lichte ongesteldheid ervan heeft afge- zien, om bij het vertrek van den ex-kroon- lezing thans beschouwd worden als eene pro paganda voor de N R. V. De hoer 8nbe| begon zijn causerie met op te merken, dat de N. R. V. door speciale con tracten heeft kunnen bereiken, dat het tarief voor deelname aan do voorgenomen reis bij zonder laag is. Na de voor leelen van een en ander te heb ben aangetoond en te hebben verte ld, dat do reis. an^i Jmuiden naar Noorwegen ongeveer .’’O uur duurt, liet spr. eenige algemeene me- ilcdeelingen over Noorwegen volgen, zooals over de grootte (vijftien keer Nederland), de bevolking ("n derde van ons land), steden en dorpen (allen klein), de fjorden (binnenwa teren van ontzaglijke lengte en diepte), de taal (vrijwej gelijk aan het Deensch en Zweedsch), de kleeding (de ouderwet- kleederdracht meest door Ie moderne drongen), de bevolking (niet meer te herken nen als afstammelingen van de heldhaftige Vikings), het klimaat (langs de kust zee klimaat. in het binnenland vastelandkliniaat met ’s winte^ groote koude) den plantengroei (hoe vcrdlMnaar het Noorden hoe geringer, tot men in de mosgebieden komt), enz. enz. Daarna werd een groot aantal kiekjes ver toond van do verleden jaar gemaakte reis. Eerst, zagen we liet leven aan boord gedu rende den overtocht, een reis, waarbij het niet aan afwisseling ontbreekt, en dan kregen we tal van foto’s van het land van de Midder nachtzon. Ongetwijfeld zullen deze bij velen der aanwezigen den lust hebben doen opko men om dat land met zijn bergen en zijn fjorden en zqn soms zoo woeste natuur met eigen oogen eens te mogen aanschouwen Dit zal zelfs voor hen, die slecht ter been z(jn of tegen het loopen langs moeilijke wegen op zien. mogelijk zijn, omdat, zooals spr. op merkte. de mooiste vergezichten te genieten zijn vanaf het schip. De heer Nannes Gorter was ongetwijfeld de tolk van alle aanwezigen toen hij den spre ker dank zegde voor zijne interessante lezing. ALKMAARSCHE KEGELBOND. De Alkmaarsche Kegelbond hield Wnensdag- onder voorzitterschap van den heer Joh. Die pen z(jn jaarljjksehe algem< ene vergadering in de bovenzaal van café „Central”. Ter vergadering was ook een 3-tal dames tegen woordig. De VOORZITTER uitte een woord van welkom, tevens den gebruikelijken nieuw jaarswensen uitsprekend, al was het dan wat laat. Wat het afgeloopen jaar betreft, zeide spr., dat dit bjjzonder gnnstig was geweest, dank zij mede het geslaagde concours. Ook bij het laatst gehouden concours te Helder zijn de Alkmaarsche kegelaars buitengewoon goed voor den dag gekomen. De notulen, gelezen door den secretaris, den he4>r E. 3. HAMBURGER, werden onver anderd vastgesteld, met dank aan dén samen steller. Aan het jaarverslag, dat vervolgens werd uitgebracht, ontleenen wij het volgende: Het ledental ging goed vooruit'. Met 1 Jan. hebben zich 18 clubs opgegeven, waarvan 12 uit Alkmaar en 6 uit Helder. Totaal zijn er 265 leden. De vermeerdering is in hoofdzaak te danken aan het toetreden van T. H. O. R., de damesclub W. I. K. en de dames-kegelclub, allen te Alkmaar en Door oefening hout van Helder, zoodat Helder nu is aangesloten met 6 clubs, tellende tezamen 73 leden. In het bestuur werd in plaats van den heez De Lange, de heer H. F. Buijs gekozen. Gememoreerd werd de deelname aan de bondswedstrijden te Bussum en te Amster dam. Ook de voor- en najaars w edstrijden wer den vermeld, waarbij „Acht om de lange" van Helder den wisselbeker met 319 hout wist te verwerven. Voorts werden in het jaarverslag enthou siaste woorden gewijd aan de viering van het 20-jarig bestaan en naar aanleiding waar van men een bondsinsigne heeft laten ver vaardigen. Het verslag besloot met Je beste wenschen voor den Alkm. Kegelbond. De VOORZITTER dankte met hartelijke woorden den secretaris voor dit punctueele en uitvoerige jaarverslag, dat door de verga dering met applaus wae beloond. Spr. uitte den wensch, dat de heer Hamburger nog vele ja ren secretaris mocht zijn. (Applaus.) Aan de orde was de rekening en verant woording over 1926 van den penningmeester, de heer D. LEUJES. Deze rekening sloot in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 3015.96. Het batig saldo per 31 Dec. 1925 was 395.80. Per 1 Jan. 1927 was het batig saldo 431.46. Ter vergelijking met het eer ste bestaansjaar van den bond, zij hier ver meld, dat de ontvangsten en uitgaven toen een bedrag beliepen van 178.25. De con coursen hebben een ruim batig saldo opge leverd. Ook de penningmeester ontving van den VOORZI1TER woorden van lof voor de nauwkeurige rekening en verantwoording. Deze legde er hierbij den ftadruk op, dat in deze bescheiden uitkomt, dat de bond er fi nancieel heel gunstig voorstaat, daar het le dental vooruitgaat, zoodat het niet lang zal duren of de Alkm. Kegelbond bestaat uit 300 leden, en de toekomst van den bond is dan ook verzekerd. De commissie tot nazien der rekening ad viseerde schriftelijk tot goedkeuring daarvan, waarna de penningmeester gedechargeerd werd. Overgegaan werd tot de verkiezing

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 6