W-Hollaodsch OagM Tweede Blad. Douwe Egbert •<hti panic» HEEREN BAAI 1753 ZATERDAG 5 FEBR. 1927. HEEMSKERK. DE VOORSPELLING VAN DEN H. GRIJSAARD SIMEON. INGEZONDEN STUKKEN. PROVINCIAAL NIEUWS. OUDOKP. RADIO. "B een vts Echtr DouweEqbe Frieschen» hoort ge meer en meer in der EEN EN TWINTIGSTE JAARGANG. ■ekornen om al- waren, om al- dzaamheid. leerl wees my niet tot ral, Alkmaar, den 5en Febr. 1927. Pastoor OOMS. zekere beloften Gods noodig maar ze vaster dan wf uit van de al- Nor. j.L ge- poging hebben ge- yf afbreuk te doen. het werd i Offerlam Jezus-Christus. Ook was die loskooping eene Orkest vereeniging in Artis te Amsterdam. Dirig. Frans van Diepenbeek. 5.50 Dienst in de Nel ----- - -Da. E. H. Blaauwendraad. 1. Orgelspel. 2. .4. Schriftlezing' 2 Kor. 1:122:4. 5. Gebed. 6. 11.20 Concert Het Da ven try kwartet en so listen, contra alt, tenor, viool, piano. 1.20 2.20 Orgelconcert van de 8t Michaëhkerk. 8.15 Lezing: Sailing round the world. 3.20 Lezing: The yemen province of Arabia. 4.20 Dansmuziek. 4.35 Lezing: The movements of living animals. 4.50 Dansmuziek. 5.20 Lezing: HEEMSKERK. R. K. Vrouwenbond. Woensdag vergaderde bovengenoemde bond in het gebouw van de K. S. A., alhier. De presidente, Mej. MeilandBeentjes, opende op de gebruikelijke wyze de verga dering en heette allen welkom, in het bijzon der ilwi G. A., Kapelaan Kool vink. Zij sprak hare tevredenheid uit over de vooruitgang van den Vrouwenbond en deelde de vergade ring mede, dat 17 nieuwe leden zich hadden laten inschrijven. De presidente bracht verslag l geineene vergadering, welke 25 houden was in Amsterdam. De Geest. Adv. hield hierna een schitte rende lezing over de bekeering der niet- Katholieken. De G. A. sprak in zijn lezing over h<4 stij gend getal H.H. Communiën, welke in bet af- geloopeu jaar in ouze kerk zijn uitgereikt. Het aantal communiën bedroeg 137.550, gemiddeld heeft dus elke communicant 1 maal per week gecommuniceerd. Van de 4200 inwoners telt Heemskerk 32b0 Katli. huisgezinnen, waarvan 700 personen nog niet tot de H. Communie zijn toegelaten. Hier, aldus de G. A., gaat het beet, maar in de groote steden, daar zijn velen, welke bij den Burgerlijken Stand als Katholiek zijn in geschreven, maar niet meer tot de Kath. Kerk behooren. Daarom moeien wry zooveel mogeljjk naar buiten werken, zooals dit in de groote steden al gedaan wordt, en altijd mo delijden hebben met ouze dwalende broeders. De presidente brachi een woord van dank voor de schitterende lezing. De G. A. deelde de vergadering mede, dat dit jaar het triduum zal worden gehouden van 16 tot 18 Februari a.s., tevens de slui tingsdag van het feest van O. L. Vr. van Lourdes, onze Patrones. De vergadering kon beslissen welk uur of zjj de oefeningen heb ben wilde. De meesten waren voor 's morgens half 7 en 's avonds 7 uur. Daar het meerendeel voor de vroege en late uren waren, werd aldus besloten. Den laatsten dag, na de sluiting, zal een feestvergadering worden gehouden. De presidente deelde de vergadering dat de reis naar Bergen Donderdag a plaste hebben, om de I And- en Tuin t.r zoude slechts vréëè zijn voor de men- schen van goeden wille; alleen aaneen, die Hem aannamen, zou Hij macht geven kinde ren Gods te worden. Over velen zou haar Goddelijk Kind kla gen; Maria wist zulks: „Welk heil is er in Myn Bloed, dat voor zoovelen vruchteloos vprgoten wordt”? Tot val en ondergang zou de Heer zijn voor allen, die Hem in hun hardnekkig ongeloof bleven verwerpen. Aller eerst voor velen in Israël. De Joden ver wachtten dwaselijk een Messias, Wiens ko ninkrijk van deze wereld zijn zoude, Die naar het voorbeeld van Zijne roemruchtige voorvaderen, David en Salomon, het Rijk van Israël in eer en glorie ging herstellen en het gehate juk der Romeinen afwerpen. En nu komt Jezus, uit het onbekende Nazareth, als de zoon eens timmermans, een leer ver kondigen, die door elk barer voorschriften in lijnrechten strijd is met al de begeerten van den zinnelijken inenseh: „Zalig zijn de nederigen, Want zij zullen verheven worden; zalig de armen van geest, want hunner is bet rijk der hemelen; zalig de zuiveren van har te, want zij zullen God zien”. Nu mag Jezus van Nazareth door tal van wonderen met de elementen, met de levenden en de dooden, en door Zijne macht over de duivelen, Zich dui- ddljk en onloochenbaar laten kennen als den beloofden Messias, als dei. waVachtigen Zoon van God, voor Wien Hij zich uitgeeft; zy hebben oogen en zien niet, zy hebben ooren en llooren niet, 'e Heeren wonderkracht wordt óf geloochend óf aan den vorst der duivelen toegeschreven.- Maar we mogen niet over het hoofd zien, dat diezelfde Jezus ook gesteld is tot val van velen buiten Israël. Wanneer de Evan gelieprediking van de Joden tot de Heidenen overging, was ook voor dezen het kruie valt Christus eene dwaasheid. Toen ging de voor spelling van koning David in vervulling: „Waarom razen de volkeren en zinnen de na tiën op ijdelheid? Opgestaan zijn de koningen der aarde en de vorsten hebben zich te za- men verbonden tegen Jehova en tegen Zijnen Gezalfde!” Eerst na drie eeuwen van bloedige vervol ging werd de zegepraal des Kruisee bevoch ten. Evenwel ook voor velen uit het Christen dom was de Zaligmaker ten val gesteld. Voor allen, n.l. die vallen in de ketterij en die door den geest des ongeloof», door de dwa ling verwekt, komen tot openbare en alge heels Obristusverloocheuing. Wat pijnlijke smart moet het moederhart van Maria getroffen hetiben op het woord van den H. Simeon, omdat zoovele harer kinderen Jezus niet aannamen en door eigen schuld verloren zouden gaan. Bidden wy de Moeder der Smarten, dat wy althans aan Jezus en Zyn Kruis niet ge ërgerd worden, maar ia Ipven en sterven trouwe volgelingen mogen blijven van onzen goddeljjken feester. Oefening van deugd. Bidden ter eere van Maria, de Moeder der Smarten, voor de be keering der dwalenden en ongeloovigen; en voor ons zelven smeeken om de genade het woord Gods in een goed en best hart aan te nemen, het te bewaren ea vruchten voort te brengen in lf* Schietgebed: maar tot opstanding. Het zal dus zaak zyn voor onze Katholie ken om zeer voorzichtig te zijn met de aan sluiting aan particuliere radio-centrales. Zij dienen zich te vergewissen, welke personen haar behooren, en tot eisch te stellen, dat zy minstens de katholieke programma's door zenden. Maar bovendien moeten zjj de zeker heid hebben, dat geen misbruik gemaakt wordt van de macht, welke de exploitanten hebben om alleen maar door te zenden, wat hen goeddunkt. Voor het huisgezin Is het een groot gevaar, dat b.v. de kinderen dingen hooren welke voor jeugdige ooren niet ge schikt zyn voor de ouderen een groot gevaar, dat door middel van den draadïooze dingen hun woning worden binnen gesmok keld, die anders onverbiddelijk de deur zou den worden gewezen. In het algemeen ge nomen: Katholieken, bedenkt Uzelf voor U tot een aansluiting overgaat bjj een particu liere radio-centrale. Voor onze Katholieke luisteraars herhalen wü nog eens onze mededeeling: Het secreta riaat van den K.R.O. ie thans Heerengracht 46, Amsterdam. Ons gironummer is: 49744. Ons nieuw telefoonnummer is: 49687. L. H. PERQUIN, Voorz. K.R.O. i. „Zie Dete is gesteld ten val en tot opstanding van velen in Israël’’. Ter herinnering van de bevrjjding uit Egypte moesten de Joden hunne eerstgebore nen door slachtoffers luskoonen en den heer toeheiligen. Dit nieuw gebnd werd afgekon- digd, toen de Israëlieten hunne deurstijlen met het bloed van het geslachte paaschlam bestreken, waardoor hunne kinderen en kud den voor den verderf-Enge] gespaard bleven. Hierin lag tevens eene voorafbeelding toekomstige bevrjjaing uit de slavernij, wél ke voltrokken zoude worden wanneer zoenhout des Kruisee zwaar geverfd door het bloed van het goddelijk --- erkenning der goddelijke Oppermacht en oen huldiging Harer vrijgevig' milddadigheid. «Heilig Mij toe eiken eerstgeborene zoowel van de menseben ais van de kudden”. Veertig dagen waren er sedert den Kerst nacht verstreken. Jozef en Maria maakten zich gereed om het gebod der Mozaische wet te volbrengen De benovdigdheden voor de reis waren spoedig bijeenverzameld. Het Heilig Drietal kende geen behoeften. Schat ten werden in de gezegende Grot niet gevon den. Het gnud der Heilige Koningen was reeds lang overgegaan in de handen der ar men. Jozef en Maria wierpen nog een laat sten blik op dan nederiger, stal, waarin zon grootaobe geheimen geschied waren. De weg van Bethlehem naar Jeruzalem is niet bij zonder lang. De moeder en de Voedster vader droegen beurtelings het goddelijk Kind. Maar dat juk was zoo zoet, die last zoo licht. De gehoorzaamheid kont geen hinderpalen, en de liefde ovrrwint allee. Zij zijn de stad des wedes genaderd, maar deze erkende niet, wat haar tot vrede strekte, zy wilde den Vorst des vrede» niet aannemen. Gekomen voor de poort van Nicanor, aan den ingang van het priestervoorhof, bij het offeraltaar, betaalden de heilige Ouders de vyf sikkels; en over handigde Maria hare duiven aan den pries ter. Onder degenen, die het heil van Israël ver wachtten, lag daar in den tempel een heilige grijsaard geknield, Simeon genaamd. De H. Geest had hem naar den tempel geleid op het oogenblik, dat Jezus werd opgedragen. Waar de ouderdom gewoon is te klagen en den moed te verliezen, leefde in hem de hoop en bet vertrouwen der jeugdige zielen? Zijn levendig geloof verzekerde hem, dat bet uur van Israëls verlossing aanstaande was, en hij ■iet sterven zoude zonder den Gezalfde des Heeren gezien te hebben. Een ingeving des hemels openbaarde hem, dat dit nederigs Wicht, door die arme Móe der opgedragen, de Verlosser der wereld was. Verrukt nam hij bet Kind in zijne armen en sprak in profetische vervoering: „Nu laat Gij, Heer, Uw dienaar volgens Uw Woord in vrede gaan, omdat myne oogen Uw heil heb ben aanschouwd dat Gy bereid hebt voor het aanschijn van alle volkeren; het Licht ter verlichting der heidenen, en de glorie van Uw volk van Israël”. Welk een uitroep van esu rechtgeioovig gemoed, dat zyn onwankel baar vertrouwen met den gewensstiten uitdag bekroond ziet. Zijn Vader en Zijne Moeder waren verwonderd over hetgeen aangaande Hem gezegd werd en omdat de H. Geest de komst des Verlossers ook aan anderen ge openbaard had. Simeon zegende Hjn, en, zich tot Maria wendend, zeide hij: „Dit kind is gesteld ten val en ter opstanding van ve len in Israël, en U>t een teek on van tegen spraak, een zwaard zal uw moederhart doorboren opdat uit veler harten de ge dachten geopenbaard worden”. „Deze is gesteld ten val van velen in Is raël”. Was *de Heiland dan niet gi len te zoeken, die verdwaald len te redden en zalig te maken? Was de Zaligmaker niet verschenen, om de smeulende vonk des geloof» aan te wak keren, en het geknakte riet overeind te hel pen? Was Hy niet de barmhartige Samaritaan, de Goddelijke geneesheer, die olie en balsem heeft voor alle onze kwalen? Zoude Hij niet optreden onder de Zijnen als de goede Herder, die de negen en negen tig schapen in de woestijn achterlaat, om het honderdste, dat verdwaald is, langs heg en struik, ovsr berg en dal, op te sporen, totdat Hjj het op Zyn schouders neemt en verheugd in den schaapstal terugbrengt? Zullen wij Hem niet begroeten als den tee- derhartigstcu Vader, die zyn verloren zoon niet uit het geheugen verliest, maar vurig n*ër diens terugkomst verlangt, en eiken <*en houve,top bestijgt, en daaaop den uitkyk staat, en in de vlakte tuurt of zyn kind, eindelijk tot inkeer gekomen, niet in «ijne armen snelt, om het met de teederste vaderzorgen te omringen? Beminde de Verlosser ons allen niet met meer dan moederlijke liefde? Al zou een moeder haar kind kunnen vergeten, Hij zou de ons nooit vergeten. Zou Hij eindelyk niet voor allen geslacht offerd worden Op Golgotha’s kruin, on voor •Hen Zijn bloed en leven géven? Hoe derhalve kaa Hjj gesteld zyn ten val »au velen ia Israël? w Tmnbouw- school aldaar te bezichtigen. 14 leden zullen daaraan deelnemen. Na de rondvraag, waarvan geen gebruik gemaakt werd, sloot de presidente onder dank deze goedgeslaagde vergadering. in van de wie- .35—9.20 Car- navab-coucert Orkest en A. Fritkel, sopraan. 9.5011.20 Dansmuziek. Kënigswusterbauaen, 1300 M. en Berlijn, 484 en 566 M. 8.20 Morgenwijding. 12.301.30 Werken van den dichter R. Musil. 3.505.20 Orkrst- concert 7.50 Vrooltjke avond. Marimbaka- pel „La Joys". Antonesco Antobanjo. R. Koppel, bariton. 9.501150 Dansmuziek. Hamburg, 394 M. 8.35 Morgenoonosrt 10.50 Operaconcert. 12.25 Orkestconcert. 1.05 Kamermuziek. 8.50 Vocaal concert. 4.205.50 Orkestconcert. 7.2010.50 „Don Juan”, opera in 2 acten van Mozart. Daarna dansmuziek. t Brussel, 509 M. en Antwerpen, 266 M. 8.5010.50 Concert. Orkest en solisten. Om 9.50 onderbroken door een lezing. MAANDAG 7 FEBRUARI. Hilversum, 1050 M. 12.00 Politieber. 3.304.00 Vrouwenhalf uurtje, door Mevr. Rhémonda. 5.006.00 Kin- deruurtje, door Mevr. Ant v. Dyk. 6.05 6.45 Concert door het H. D. O.-orkesL 6.45 7.15 Tuinbouw-halfuurtje door den heer B. Lemkes. 7.15—7.45 Engelsche les voor be ginners 7.45 Politieber. 10.00 Persber. 8.10 Twentsche Steden-avond. Hengelo en En schede. Aansluiting van het Concertgebouw te Hengelo. 1. Hannonie-orkest „Armenia dir. K. de Rook. 2. Hengelo's mannenkoor, Dir. C Wettig-Weissenborn. 8. Trio Wettig- Weissenborn, piano, viool, cello. 4. K. de Rook, cello. 5. J. J. v. Deinse, Twentech Folklorist, in een causerie over Twente. 6. gemengd koor van Toonkunst, afd. Ensche de, dir. Koetering-Chünlau. 7. Enschedesche orkestvereeniging. 8. Mevr. Petri-Beukers, alt. Daventry, 1600 M._ Some Welsh recipes. 5.35 Kinderuurtje. 6.2Ü Orkestconcert. 6.45 Radiopraatje. 6.50 Tijd sein, weerber., nieuws. 7.05 Orkestconcert. 7.20 Dram, critiek. 7.85 Vioolsonate» van Corell. Viool en basmuziek. 7.45 Spaansche causerie. 8.05 Variëté. E. Carlisle en B. Al-, derson, zang met pianobegel. Een golfschets. E. Thomas, neger sprituals. 8.50 Mr- Flot sam en Mr. Jetsam, Muzik. nieuwsber. 9.05 Voorlezing van Dickens werken. 9.15 Dans muziek. 9.20 Weerber. 9.50 „The red pen”, een soort opera in 2 acten van A. P. Her bert. Orkest en solisten. 11.2012.20 Dans muziek. Parjjs, Radio Paris, 1750 M 10.5011.20 Nieuwsber. en muziek. 12.50 2.10 Concert. Orkest Gayina en Mme. Niël- ka. zang. 5.055.55 Concert. Gedichtenvoor lezing. zang en piano- en vioolmuziek. 9.05 11.20 Concert. Fragmenten van „Rossini”, Fauchois en „No, no Nanette”, Youmans. Or kest en jazzband. Langenberg, 469 M. 10.20—11.20 Orkestconcert. 12.50—1.50 Orkestconcert. 3.505.15 Vocaal concert, Spielschar Eckehart. 7.359.20 Ruhrland- avond. Orkest en vocale solisten. 9.2011J20 Concert door de Iseglio-kapel. Kënigswusterhausen, 1300 M. en Berlijn, 484 en 566 M. 1.507.05 Lezingen en lessen. 7.50 Sprook jes. K. Kessler, declamatie. Orkest, o. 1. v. Hitman Weber. Sprookjesmuziek. Hamburg, 394 M. 11.501.20 Orkestconcert. 1.252.05 Ka mermuziek. 3.354.20 Strauss-muziek. 4.20 5.15 Orkestconcert. 5.205.50 Vroolijke muziek. 7.5011.15 Balladen. Brussel, 509 M. en Antwerpen, 266 M. 8.50^—10.50 Operaconcert. Groot orkest en solisten. M^DEDEELINOEN VAN DEN K.R.O. Wij komen nog eens terug op de zooge naamde „Radio-centrales”, welke vooral in de groote steden door particulieren worden cpgerieht. Het schynt, dat sommige ondernemers in myn vorig schrijven een zien om hen in hun bedrü Niets is minder waar. Noch persoonlijk heb ik er belang bij, noch de K.R.O. is hande laar in radio-toesteilen. Ik belichtte voor namelijk de ethische zyde van 't vraagstuk. De financieel» zyde laat ik geheel over ter beoordeeliug aan degenen, welke van die R<- dio-ceutrales willen gebruik maken. Wie den huurpry» van f 24 per jaar niet te boog vindt siuite zich aan. Maar sedert mijn vorig schrij ven is my van verschillende zijden veel ter oor» gekomen, dat my nog met meer ernst doet waarschuwen al degenen, die van boven genoemde centrales willen gebruik maken. Vooreerst bleek mij uit een schrijven; dat ik ter inr der Zuid men het in zekere kringen der onzen voor heel natuurlijk hield, als zulk een centrale al léén een t.g. neutraal program uitzond. Let terlijk staat daarin, dat de exploitant geen bijzondere omroepprogramma's mocht door zenden, maar neutraal(?) moest blijven. Dat was de eisch, daar menachen van verschil lende levensrichting zich aansloten. Ma.w. waar wy als katholieken tegen gestreden heb ben, jaren lang, tegen alles wat neutraal was, moest nu weer ten troon worden geheven in de Radio-uitzending. Blijkbaar was heel die vroegere strijd tegen neutrale school en neu trale pers onbegrepen langs dien schrijver heengegaan, en weet hij ook niets van den geweldigen strijd, die sedert jaar en dag tot op heden gevoerd wordt door ons, in op dracht van het doorluchtig episcopaat tegen den neutralen omroep. Vervolgens bleek mij uit verschillende gegevens, dat de feiten zich voordeden, waarvoor ik waarschuwde. My werd een plaatselijk radio-centrale genoemd, geëxploiteerd door een communist Verschillende katholieken waren aangesloten. Geen sprake natuurlijk van de doorzending van het katholieke programma. Op een nu- dere plaats worden de katholieke luisteraars door den exploitant zooveel mogelijk in een dansstemming gehouden en werden zorg vuldig vermede alle uitzendingen welke een meer ernstig karakter dragen. Neen, bet gaat niet aan de radio-uitzendingen in handen te geven van menschen, welke niet het minst in staat zijn om te beoordeelen, wat ontwik kelenden invloed op one volk uitoefent of nog erger aan personen, die van de gelegenheid gebruik maken om hun eigen ideeën zooveel mogelijk den luisteraars op te dringen. Daar voor is de radio-uitzending van te groote be- teekeni» als cultureel middel van onzen mo dernen tijd. OUDORP. Raadsvergadering. De' Raad der gemeente Oudorp vergaderde Donderdag avond 3 Ferbuari 1.1. 7 uur in voltallige zit ting. De voorzitter, burgemeester W. Bos Gz., opende deze eerste vergadering in 1927 met “en woord van welkom; spr. liet oen blik gaan over het afgeloopen jaar, dat, hoewel niet in alle opzichten een voordeelig jaar kan worden genoemd, toch in zekere mate bevredigend mag heeten. Wat de bevolking dezer gemeente betrof, deze was in het vorig laar met pUn. 299 personen toegenomen, de financieele toestand der gemeente mag gun stig worden genoemd. De economische toe stand was in 1926 voor verschillende inge zetenen niet rooskleurig, vooral op bet ge bied van landbouw, en veehouderij. Spr. uit den wenseh dat het jaar 1927 een voorspoe dig jaar mag zijn, en dat de werkzaamheden van den Raad dezer gemeente moge zyn in bet belang en tot heil der gemeente Oudorp. AUriu werden de notulen der vorige ver gadering voorgelezen en onveranderd vastge-, •teld. Ingekomen was de goedkeuring-'-an Ged. Staten, betreffende de verordening afsluiting wegen voor motorrijtuigen met asbelasting swaarder dan 2000 K G. Deze verordening is van toepassing op de wegen in het uitbrei dingsplan en de onderweg in het dorp. Een schrijven van Ged. Staten van 18 No vember 1926 houdende aanmerking op de in gezonden verordening drankwet, wat betreft bet niet verleenen van vergunning in zekere gedeelten van de gemeente, het betrof hier bet nader omschryven van de (trens waarbin nen geen vergunning zal mogen worden ver leend. Op voorstel van B. en W. wordt de grens bepaald tot het uitbreidingsplan van den Frieschen weg, begrensd door de Molen tocht, die dwars door den Polder ia gelegen. De heer de Boer vraagt wanneer door den tijd, de uitbreiding in die mate plaata l»eeft dat misschien wel vergunning noodig tal zyn, het dan niet meer mogelijk zou wezen daar ooit vergunning te krijgen. De Voorzitter antwoordt, dat wijziging der verordening altijd mogelijk is. Van Ged. Staten was mede ingekomen een schryven 'houdende* ontvangen bericht regle ment van orde voor de vergaderingen van B. en W. en van den Raad Ingekomen proces-verbaal kas verificatie by den Gemeente-ontvanger waaruit bleek dat in kas was en moest zijn de somma van f 14651.08, eveneens van het gemeente Eleo triciteitsbedryf waar in kas was en moest zyn f 1089.60. Van Ged. Staten was goedgekeurd terug ontvangen bet besluit van den Raad tot het aangaan van een geidleening ten beboev» van het Gemeente Electriciteitbedrijf, groot f 6000, af te lossen in 80 jaren. Door het R. K. Schoolbestuur was een op gave ingezonden houdende kosten van bet bijzonder onderwijs in deze gemeente, waar uit bleek, dat die kosten hadden bedragen f 2600.Van datzelfde bestuur was oen ip de voor de kosten tot in standhou- K. Scholen over 1927, besloten toe te staan op den 'j uitgaven dier mcenteraad Burgemeester en W et houders, en voor het hoofdstembureau de heeren G. J. Schardam en J. Bruyn. Naar aanleiding van een door den hoer Leering in de vorige vergadering ter sprake gebrachte aangelegenheid betreffende den hoek in het dorp bij den Munnikenweg, deelt de voorzitter mede, dat by in verband met deze zaak een onderhoud heeft gehad met den eigenaar van den grond en deze in alle opzichten wel wil medewerken, doch dat het college van B. en W. meent omtrent deze zaak geen voorstel te moeten doen, omdat volgens hun meening het voor de hand ligt, dat in- dten men den hoek aanmerkelijk gaat verrui men, men voor de autobestuurders juist de gelegenheid geeft dat gedeelte met grootere snelheid te passeeren, en men ook in de hand werkt dat verschillende voertuigen elkander ook op dien hoek met eenige snelheid kuhnen voorbijrijden, wat hun in geen geval op die plaat» wenschelyk voorkomt. Deze- zienswijze wordt algemeen door de overige leden gedeeld, en besloten wordt de zaak voorloopig te laten zoo zij is. De heer Leering wil zich gaarne bij deze meening neerleggen, doch Aerzoekt aantee- kening van zyn naar voren gebrachte be zwaren in deze. Tenslotte was van Ged. Staten nog inge komen de goedkeuring op het. besluit van don gemeenteraad, om de straten in het uit breidingsplan in eigendom der gemeente over te nemen. De Voorzitter zegt dat binnen zeer korten tijd de overname officieel zkl worden getransporteerd By de rondvraag vraagt de heer de Boer, of het in de bedoeling ligt in het uitbreidings plan meerdere straatlantaarns aan te bren gen. De Voorzitter zegt, dat het in de bedoeling ligt, wanneer de bebouwing en bestrating daar ter plaatse zyn voltooid meerdere en doelmatiger verlichting aan te brengen, de tegenwoordige *Verlichting is slechts tydelijk. De heer Kunst brengt naar voren, dat, nu het Oudorperdykje wordt bestraat het hem zeer wenschelijk voorkomt dat nu ook de toegang tot het Oudorper landpad wordt ver beterd. De Voorzitter zal hieraan zyn aandacht schenken en zegt medewerking gaarne toe. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. was verzoek ingekomen om een voorschot oj vergoeding ding der R. werd deze vergoeding toe te grondslag der thans bekende inrichting. j Van den heer Jb. Buisman alhier wa« een verzoek ingekomen, om de noodige gel den beschikbaar te stellen voor de stichting van een woning met 12 Are grond, ingevol ge de Landarbeiders wet. Aangezien bleek dat de aanvrager het by Je wet vereischte kapi taal bezat, en de persoon te goeder naam be kend staat, werd overeenkomstig het voor stel van B. en W. besloten medewerking te verleenen. Een der leden merkt op, dat de bouwkun dige, die de begroeting voor het huis gemaakt heeft en dit dan ook waarschijnlijk zal bou wen geen ingezetene der gemeente is, en meende dat bet wel op den weg der gemeente •ou liggen om ook de bouwondernemers in deze gemeente te laten inschrijven. De voorzitter zegt echter, dat de wet hun hieromtrent geen bevoegdheid toekent. Tot leden van het stembureau werden be noemd: voor de verkiezing van de Prov. Staten Burgemeester en Wethouders en als plaatsvervangers de overige leden van den Raad, en voor de verkiezing van den Ge- zage kreeg van een Katholiek uit een d-Hollandsche provinciesteden, dat het in zekere kringen der onzen ZONDAG 6 FEBRUARI. Hilversum, 1050 M. '40.1512.00 Dienst in de St. Dominicns- kerk te Amsterdam. De veranderlijke gezan gen en Gregoriaansche melodie zyn als volgt: Vóór het Kyrie Ps. 96 (Statenb. 97). Na het Gloria in Excelsis: Ps. 102 (Statenb. 102). Ps. 96 (Statenb. 97). Na het Credo: Ps. 117 (Sta tenb. 118). Na het Agnus Dei: Luc. 4. Het koor van de kerk zingt: Missa Tribus Voci- bus „Amatae Filiae Gertrudae”, o. I. v. G. Kimmyzer. Evert Haak, orgel. Bij den Ze gen wordt gezongen het „Tantum Ergo", 4-stemm. compositie van F. WitL Na de Mis speelt de organist: Larghetto in As-dur, van Krieken. Het koor zingt: Ave Maria 4-stem- mig met haritonsolo. De predikatie wordt ge houden door ZeerEerw. Heer J. Lagerwey, pastoor te Amsterdam, over: Het onkruid tusschen de tarwe. 1.30 Concert door het Hawaiian-vyftal, bestaande uit: Chris de Vos Jr., Hawaiian guitaar. Eug. Scholten, Hawai ian guitaar. Jan de Vos, bas guitaar. H. Fer nandes guitaar. Chris Seeger, Ukelele. 2.30 Namiddagconcert door de Amsterdamsche Frans van Diepenbeek. 5.50 Dienst in ed. Herv. Kerk te Oudwoude. Voorgan ger Da. E. H. Blaauwendraad. 1. orgelspel. Zingen Ps. 89:1 en 2. 3 Votum en Zegen. Tekst: 2 Kor. l:20n. 7. Zingen: Ps. 45:8 en 4. 8. Ie ged. preek. Ie gedachte: Wij hebben vele beloften Gods, maar er zyn er meer dan wij noodig hebben. 2e gedachte: Wy hebben 1 *Ün 'ïj durven hopen. 9. Zingen: Gez. 28:4 en 5. 10. 2e ged. preek. 3e gedachte: Wij hebben de beloften Gods noodig als wer kelijk en persoonlijk en dat zijn ze in Chris tus. 11. Dankgebed. 12. Zingen Ges. 50:1 en 3. 13. Zegebede. 14. Orgelspel. 8.00 Persber. en sportuitslagen. 8.10 Avondconcert door het H. D. O.-symphonieconcert, o. 1. v. Wil lem van Wartnelo. Soliste: Anke Schierbeek, alt. In de pauze een causerie over 18e eeuwsch ballet, door den heer I^ouis Schmidt. Daventry, 1600 M. 3.50 Concert. De militaire band en F. Gri- sewood, bariton. C. Baumer, piano. 5.35 Ver telling uit het Oude Testament: The story of Rebecca-Genesis XXIV. 3.506.05 Lezing: With the Lepers in India. 8.20 De klokken van de St- Luke's kerk. 8.30 Studio-Kerk- dienst. Toespraak door den Aartsbisschop van Liverpool. 9.15 Lecing: The Hampstead General Hospital. 9.20 Weerber.. nieuws 9.35 Populaire klassieken. Orkest en G. Naisb, sopraan. F. Merrick, piana. 11.05 Epiloog. Parjjs, Radio-Psris, 1750 M. 12.20— 1.05 Gewyde muziek en preek. 1.05 -2.10 Orkestconcert. 4.505.35 Concert door de Radio Jazz Symphonic. 8.50—10.50 Concert Dansmuziek. Langenberg, 469 M. 8.20- -9.20 Morgenconcert. 12.201.20 Or- kestconcert. 4.20—5.50 Caraavalszitting Keulen. 5.506.50 Uitzending lerwedstryden in Dortmund. 7.'

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 13