- - „ONS BLAD»* Bureau: HOF 6, ALKMAAR. Telefoon: 3» Korte Berichten. FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN VEROORDEELDE. IMaadag 8 Februari giro alkmaar 184863 xie Jaargaag AbonnenwntsprQs* Mcr Bwxruu toot Alkmaar 9 f V 4 I am foor buiten Alkmaar f 2 83 Met OefHuatnerd Zondagsblad 0 80 f booger. GEMENGD NIEUWS. Awertentieprij«> Van 1—3 regels 4 1.25: elke regel meer f 0.23; ïectatf per regel f 0.75; Rubriek .Vraag eri aanbod" b| vat uitbetaling per plaatsing f 0.60. ton alia abonn*,a wordt op aanvraga gratia oen poli» verstrekt welk* hen verzekert tegeó ongevallan tot een bodrag van f 600,—, t 400,—, f 200,—, f 1OO,—, f Gd,—,' f 36,— f IS* BUITENLAND. BINNENLAND. Verspreide Berichten CHINEESCH BANDIETISME. Ult onze Oost. DE GEVOLGEN VAN HET DRANK VERBOD. GIRO ALKMAAR 104863 REDACTIB Na. «M in lens de com- Ahang eea zeven be- bcvondca met vooi- DIEFSTAL VAN RIJWIELPLAATJES. 3 aanhoudingen. Te Haarlem werden den laatsten tyd vele rijwieljrlaatjes gestolen. De recherche heeft thans tVveo personen aangehouden te Scho ten, waarvan een in het bezit van gestolen rijwielplaatjee was. Hij bekende, deze te Haar lem en Schoten te hebben gestolen. Do an der wordt van heling verdacht. Deze ontkent. Verder is een Amsterdammer aangehouden, die in het bezit was van twee gestolen rij wielplaatjes, drie eleetrieche lantaarns met dynamo en verschillende andere kleine voor werpen. Alle drie personen zyn ojigesloten. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD HEDEN ONTVINGEN WIJ ENORME SORTEERING DAMES KOUSEN. PRIMA QUALITEITEN. LAGE PRIJZEN. A. ENGELANDER, MAGDAuENENSTRAAT B 17, ALKMAAR. cjjfer op officieel» gegevens is gebaseerd, maar dat bet in werkelijkheid ongetwijfeld veel grooter is. DE MOORD IN DEN HAAG. Het Haagscho Volk schrijft: Er is na de arrestatie te Brussel weer een week verstreken," waarin niets van beteeke- nis over het onderzoek inzake den moord aan het Bezuidenhout bekend is geworden. De Haagsehe rechtbank heeft de processen verbaal van de politie blijkbaar steekhoudend genoeg geacht om do uitlevering van de ge arresteerden V. en B. te bevorderen. Men hechte hieraan evenwel niet een al te groo- te beteekcnis, daar de rechtbank wel tot haar besluit zal zyn gebracht, door den wensch, om later niet het verwijt te krijgen, dat zjj een spoor hoe vaag ook zou hebben veronachtzaamd, waardoor de dader van het gruwelijk misdrijf onbekend kon blijven. Niettemin zijn er aanwijzingen. De gear resteerden ontkennen, dat zij zich op den be- wusten Maandagmorgen bij het moordperceel hebben opgehouden, terwijl zij door eenige getuigen positief herkend zijn. Waar zij bo vendien den dag, volgende op dien van den moord, heimelijk zijn vertrokken zonder eeni ge waarschuwing aan hun kaïnerverhuurster cn naar België zyn uitgeweken, meende de politie gerechtigd te zijn om hun arrestatie in Brussel te verzoeken. Het is niet bekend, datt V. en B. iets anders op hun kerfstok had den, dat hun noopte om er van door te gaan. Er kan nog meer bezwarend materiaal tegen hen worden 'aangeveerd, doch de politie en justitie achten het niet raadzaam, dit thans reeds publiek te maken. Wij vroegen den hoofdcommissaris naar den stand van zaken, daar er hier en daar geruchten opduiken dat de gearresteerden Zondagnacht is er op de spoorlijn Ant werpenBrussel bij Duffel een trein ont spoord. Vijf menschen liepen ernstige kwet suren op. e. De politie te Buenos-Ayres heeft een volksbetooging voor erkenning van de So- wjet-ropubliek met geweld verhinderd. De eerste vlieger van den Chicago—St. Louis postvliegdienst Lindberg heeft zich op. gegeven als gegadigde naar den Orteigprijs van 25.000 dollar voor een tocht van New- York naar Parijs. -De Braziliaansche regeering heeft den staat van beleg in den staat Rio Grande do Sul verlangd, omdat daar steeds opstandige bewegingen plaats hebben. Van Fakri pasja, den Egyptischen ge-1 zant te Parijs, is in een Ier eerste hotels in’ de avenue Kléber, by de Etoile, voor een mil- lioen aan kostbaarheden gestolen. Jteuter meldt uit Wellington (Nieuw Zee land), dat vier voormannen van de mynwer kers bij proefnemingen mef nieuwe ga s ma* kers, in de schacht waarin zij afgedaald wa ren, dood zijn gevonden. Te Berlijn Moabit is verwoed gevochten tusschen communisten en leden van do Stahl- helm. De politie, die tusschenbeide kwam, arresteerde 19 personen. Een 18-jarige jongen, die verleden week na met zyn kameraad uit een verbeteringsge- sticht te zyn ontsnapt, te Sommerfeld een kopman en diens vrouw heeft vermoord, is te Munctien in hechtenis genomen. De werkloosheid in Ooetenryk heeft een recordcijfer bereikt. Einde Januari waren ei in Oostenryk 235.475 steun trekkende en 36.000 ongesteunde werkloozen, een totaal dus ran meer dan 270.000. De werkloosheid neemt nog steeds toe. AUTOBUSLfJNEN EN VRACHTAUTO- D1ENSTEN VAN DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Een adres aan de Koningin. De heeren A. J. ten Hope en J. L. Raub, voorzitter en secretaris van den Bond van bedrijf>autohouders in Nederland verzoeken in een adres aan de Koningin: vooreerst bij de behandeling van vergun ningen in hooger beroep te w illen doen vast leggen, dat aan de A. T. 0. slechts vegunnin- gen werden gegeven, zooveel mogelijk met behoud van de bestaande, trajecten der hui dige exploitanten; subsidiair, dat aan exploitanten, wien ten behoeve van de A. T. O. een vergunning wordt ontnomen of onthouden, door de A. T. O. een behoorlijke schadevergoeding moet worden gegeven, en vervolgens zoodanige maatregelen te treffen, dat de billijkheid van de zijde der A. T. 0. steeds in acht wordt ge nomen, en er geen gevaar zal bestaan, dat de tekorten der A. T. O. worden gevoegd bij het exploitatie-saldo der Nederlandsche Spoorwe gen (dit laatste speciaal ook wat betreft ex ploitatie van vrachtautodiensten) en zoo doende een ongewenschte belastingverhoo- ging veroorzaken. niets met den moord te maken hebben. De heer Van *t Sant antwoordde ons, dat de schuld van de verdachten natuurlijk nog volstrekt niet vast staat Waar de politie echter te doen heeft met verklaringen van geuigen, dio zich vrijwillig hebben gemeld, waar er verder geen geuige is geweest, die den moord gezien heeft en tenslotte do aan wijzingen na confrontatie zich eerder hebben vermeerderd dan verminderd, zou do politie naar het oordeel van den hoofdcommissaris stellig in haar taak tekort geschoten zyn, in dien zy het Brusselsche spoor niet zeer nauw keurig had onderzocht. Er staan nog vele sporen nit en in de omgeving van do familie W. wordt ijverig gezocht Het onderzoek op andere wegen is in intensiviteit niet vermin derd nadat de mannen in Brussel zyn gear resteerd. Wel een bewys dus, dat do moge lijkheid, dat Brussel een fiasco oplevert, on der het oog wordt gezien. Dit onderzoek zal trouwens alleen dkn eindigen, wanneer de dader bekend is en het voorwerp aanwyst, waarmee de moord ge schied is. Kunnen V. on B. in gehoor genomen wor den, dan hoopt de justitie meer klaarheid in de situatie te brengen. kunnen werken. Door zijnen vaderlijken vriend, door wyze raadgevingen ter zydo gestaan, door zijne patroons, die hem in korten tijd hadden leeren liefhebben, om zij ne kunde geacht, zag hij reeds het gelukkige oogenblik naderen, waaróp hij zijne moeder de eerstelingen zijner vlijt kon aanbieder, toen hij tot zijn leedwezen op zekeren morgen van den heer Williams een briefje ontving, waarin deze hem meldde dat hij eene reis naar do zuidelijke staten had ondernomen, waar zijne tegenwoordigheid vcreischt werd, en dat misschien zijne afwezigheid wel een jaar kon duren. Hij drukte hem daarbij op bet hart, op den ingeslagen weg te blyven voortgaan en in alle» steeds de lessen zijner moeder voor oogen te hebben. Willem vroeg zich te vergeefs af welke zaken de heer Williams kon hebben, die zulk eene Ijknge afwezigheid vereischten. Mij had hem nimmer over iets wat den handel betrof hooren spreken, en Willltlms leefde zoo afge trokken dat zelfs zyne naaste buren hem nauwelijks kenden. Des morgens ging hij gewoonlijk uit en kwam eerst tegen het val- nooit hadden zyne buren gezien dat bij met iemand kennismaking aanknoopte. Daarbij was het zonderling dal hij zoo onverwachte, zoo zonder afscheid te nemen, was vertrokken, en Willem kwam tot het vermoeden dat hij wellicht zijn bescher mer op de een of andere wijze beleedigd hadi 17. Dat bewijst dat gy geestkracht bezit; wilt gij mij morgen eens in mijne woning ko men opzoeken? Zie hier myn adres, een kind zal u den weg wyzen. Van harte gaarne, mynheer! de goede God zal u voor voor uwe weldaad zegenen! T<»t morgen dus, zeide de heer, terwyl by op het punt stond zich te verwijderen, doch zich eensklaps bedenkende, keerde hy zich om, en vroeg: Mag ik uw naam weten? Ik heet Willem Meermans. Op het hooren van dien naam sidderde de vreemdeling door het geheele lichaam; eene doodsche bleekheid bedekte zyn gelaat, en r hy was verplicht een steun te zoeken bij de goederen, die hem omringden. Om Gods wil, mynheer, wat deert u. nep de jongeman uit, gy zyt geheel ontsteld! Het is niets, myn vriend! zeide de vreemdeling, terwijl hy poogde zich te her stellen, eene oogenblikkeljjke duizeling, die overvalt mü wel meer, en is van niet de rnin- ste beteekems. Doe my echter het genoegen mij thans naar mijne woning t« vergezellen, dan heb ik een weinig gezelschap, en kunt gij toy uwe geschiedenis mededeelen. en deze, te kieech om hem zulks te zeggen, dit alleen door zijne stilzwijgendheid had wil len te kennen geven. Maar, neen, dit was eene valscho veronderstelling! de brief ge tuigde van hartelyke deelneming in zyn lot, al dc uitdrukkingen, die er in voorkwamen, ademden eene vaderlijke genegenheid. Hij vouwde dus het blad zuchtende op en legde het in eene lade van zijn schrijftafel, het aan den tijd overlatende over deze tamelijk duis tere zaak, eenig licht te verspreiden. Htt vertrek vai Williams was een groot verlies voor den ann« n jongeman. Hij had in hem in moeilijke en gewichtige omstandighe den een ervaren raadsman gehad, door wiens ondervinding voorgelicht, hij vrij den oceaan des levens had kunnen bevaren, verzekerd, dat hem dc klippen, die hij te vermijden had, nauwkeurig zouden aangewezen worden. Nu moest hij volgens eigen oordeel beslissen; hij gevoelde dat dit niet altijd de veiligste en zekerste weg was, en dat hij, onbekend met den koers? licht kon verdwalen of wat nog er-> ger was.stranden. Hij nam zich dus voor, streng op zich zelven te letten, en den goeden dunk, dien men van hem had oj>gevat, te blij ven handhaven. DE OPSTAND IN PORTUGAL. Het bombardement van Oporto hervat. Gistermiddag om twaalf uur heeft het Por- lugeesche departement van Oorlog een nota gepubliceerd, waarin wordt medegedeeld, dat in verband met de weigering der opstan delingen de hun opgelegde voorwaarden te aanvaarden, bet bombardement der stad Oporto hervat is. Tevoren was een proclama tie gepubliceerd, waarin den burgers de raad werd gegeven, de stad te verlaten. Om halfeen wordt gemeld, dat de troepen naar Oporto gezonden zyn en dat het bom bardement op eenige plaatsen brand heeft veroorzaakt Te Lissabon neemt de onrust toe. PRINSES JULIANA. De Koningin en de Prins hebben jonk vrouw» J. C. baronesse Van Sytzania bereid gevonden, mejuffrouw Schoch behulpzaam te zijn bij de leiding van ’t Waerle, gedurende de dagen waarop de Prinses te Katwyk aan Zee zal vertoeven. De jongeling voldeed onmiddellijk aan het vriendelijke verzoek, en hier hooren wy nu Willem Meermans, wiens gewaande dood zyne moeder ten grave gesleept, en het hart zijner zuster met zulke grievende droefheid had vervuld, in de levendigste kleuren den toestand zijner moeder en zuster schilderen, en tevens de rampen verhalen, die hem in den laatsten tyd getroffen hadden. Welsprekend was hy, toen hy de schip breuk beschreef, waarvan hy bijna het slacht offer was geworden. In volle zee was het schip verbrand, en slechts hij en de kapitein, waren de eenigen die de ramp overleefden en den volgenden dag, door een voorbijva rend schip oj>gemerkt, gered werden. In plaats van zich naar Amerika te bege ven, had hy nu het schip naar de plaats zyner bestemming moeten volgen; toen de kapitein daar aangekomen eu op een anderen bodem overgegaan was om naar het vader land terug te keeren had hy hem een brief voor zyne moeder mede gegeven, en hem dringend verzocht haar dien zelf ter hand te «tellen. Wy weten echter dat de moeder dat schrij ven niet ontving; de oorzaak hiervan was dat de kapitein op zyn terugreis overleed, en men volstrekt geen melding van dat afster ven gemaakt bad. Toen Willem xyn verhaal geëindigd had, zat de vreemdeling nog langen tijd in een dien nadenken verzonken: hii scheen nog Een der Belgische missionarissen in Chi na schrijft aan dc Stem van St. Antonius: Sedert Uw vertrek is het hier wederom lee- lijk aan het spoken gegaan, en nog gedurig leven we in gevaar. Een bende bandieten 3 tot 4 honderd man sterk, speelde baas in de stad Tang-Jang. Pater Colümbanus schreef en wreef dat ik toch eens gaan zou tot daar. In ging er heen per auto langs Sji-li-poe. Toen ik te Tang-Jang aankwam, waren de bandieten op de vlucht geslagen, want Noor- der-soldaten kwamen af op de stad. Op 25 September viel hu die bende King- men binnen en stormde recht naar de resi dentie. De Chineesche priester Lad was thuis met nog een andere Pater eventjes van Tsjansja overgekomen. De Paters hadden nog juist den tijd om uit hun bed te sprin- DE REIS VAN DEN LANDVOOGD. Grootsche huldiging. De landvoogd is1 naar Tapanoeli vertrok ken. Hij werd overal gehuldigd door een groote menigte van de Ix'volking en kinde ren, die zingende met de Nederlandsche vlag zwaaiden. Overal klonken hoera’s. De land voogd was getroffen door dc algemeene hul debetuiging van geheele Sipirok-etreek en dankte berhaaldelyk wuivende, wat telkens een daverend gejuich aan de menigte ontlok te. Z.E. vertrok naar Sidempoean, waar hy den malaria-kampong bezocht. Koeriahoofden boden een karbouw aan, en de landvoogd aanvaardde dien door het touw vast te hou den. De bevolking was opgetogen. Vervol gens ging do tocht naar Siboga. Onderweg waren zeer uitgebreide militaire maatregelen genomen in verband met de kort, geleden ontdekte plannen tot rustverstoring in hel Batangtoroesche en het Sibogaschc. By aan komst werden saluutschoten gelost. BOMMEN. In dc Paohsembilansche Ommelanden zyn vyf bommen gevonden, die vermoedelijk te Padang-Pandjang gefabriceerd zyn. HET LIJK VAN EEN OPROERLEIDER. Het lijk van den oproerleidcr Sipatai is niet aan de familie afgegeven. Het werd begra ven op een plaats, die voor de bevolking ge heim gehouden wordt. POGING TOT OPSTAND EN MOORD. Veroordeelingen. De Landraad heeft uitspraak gedaan in d« zaak van den moordaanslag op den recher cheur, wien op 13 November thdc— - monistische relletjes op Tanah i hand werd afgeslagen. Er waftn klaagden. Allen werden schuldig aan poging tot opstand eu moord bedachten rade. Zy werden veroordeeld tot 16, 18, 13, twee tot 15 eu twee tot 12 jaar gevangenisstraf. GEëMANCIPEERDE STEMBUREAUX? In de gemeenteraadsvergadering van Em men kwam dezer dagen aan de orde de be noeming van leden der stembureaux voor de komende verkiezingen. B. en W. dienden de gebruikelijke voordrachten in voor de 37 bu reaux, in do verwachting, dat de raad daar aan stilzwijgend zyn sanctie zou verleunen. Maar.... Emmen heeft zeer strijdbare vrouwen als gemeenteraadsleden en onder do 37 maal 3 voorgedragenen was slechts éën dame Daarover interpelleerde mevrouw H. A. van Riel-Smeenge, die terugneming der aanbeveling eischte, teneinde voor elk bureau alsnog een dame op de nominatie te plaatsen. De voorzitter zag de noodzaak daarvan niet in. Wethouder Gorter evenmin. Deze ging nog verder. „Dames", zoo sprak hy, „zouden hoogstens van nut kunnen zijn bij de telling der stemmen, om voor tellende heeren koffie te zetten." Waarop mevrouw van Riel heftig repliceerde: „Daar protesteer ik tegen, M. do V. Wy vrouwen worden door de grondwet gelijkgesteld met de mannen eu nergens wordt in die Grondwet gesproken" over het fttten van koffie. En het is niet uitgemaakt, dat wy daarin bekwamer zijn dan gij, mannen, zoomin als vaststaat, dat gij beter stemmen kunt tellen!” Deze argumenteering sloeg in. Do voordrach ten gingen terug naar B. en W. en de raad zal over eenigen tyd de vraag moeten beant woorden, of hy de stembureaux zal emanci- peeren, ja of neen. altijd naar den jongeling te luisteren, of schoon deze reeds geruimen tijd zijn gast heer met verwonderenden blik had zitten aan te staren. Eindelyk scheen hij tot bezinning te komen, streek eenige malen met zyne hand over het hooge voorhoofd, en zeide, ter wijl hy Willem de hand toestak: Uw verhaal heeft mij getroffen. Ik zal zien wat ik voor u doen kan. Gy blijft in- tusechen mijn gast, tot ik iets goeds voor u gevonden heb. De heer Williams, zoo heette de menschen- vriend, hield getrouw zyn woord en had wel dra voor zyn beschermeling eene betrekking gevonden, die meer met zijne neiging over eenstemde en hem in staat stelde, om in zyn onderhoud te voorzien. Schrijf dit heugelijke nieuws aan uwo moeder, zeide de heer Williams, gij hebt nu den voet in den stijgbeugel, en door vljjt en yvM-, met eerlijkheid gepaard, kunt gij het ver brengen. Maar Willem vond het beter nog eenigen tyd te wachtèn en eerst een sommetje te ver gaderen en haar dit te zenden, daar dit het beste middel was, om zyne moeder van zyn goede vooruitzichten te overtuigen. De heer Williams verzette zich niet togen dit besluit; integendeel hy hechtte er xyno goedkeuring aan, en zag er een prikkel in, die Willem steeds tot zuinigheid aanzette, en hom van gezelschappen zou terughouden, die niet dan zeer nadeelig op geest en lichaam Het ministerie van oorlog verotaatot. De laatste berichten uit Portugal melden, dat het ministerie van Oorlog zyn hoofdkwar tier naar Aveiro heef verplaatst. De opstande lingen houden Oporto nog «feeds bezet, of schoon de regeenngstroepen het fort dat de «tad beheersent, in hun bezit hebben. Honderden arrestatie*. Uit Lissabon wordt gemeld, dat het dag blad „O Mundo" getracht heeft, een nummer te publiceeren, waarop nog geen censuur was uitgeoefend. Het nummer werd evenwel in beslag genomen cn de redactie werd gearres teerd. Er hebben nog honderden andere ar- restat>'« te Lissabon plaats gehad. GRATIEVERLEENING IN JAPAN. Te» gelegenheid van de begrafenis van zijn raA» heeft keizer Hirohito van Japan an derhalf millioen yen geschonken voor lief dadige werken en gratie verleend aan vijf duizend dwangarbeiders. De straf van ver- ecbeiden ter dood veroordeelden werd in le venslange gevangenisstraf veranderd; een aantal tot levenslang veroordeelden kregen vermindering van straf. Onder hen is de moordenaar van den premier Rara. Geen enktle veroordeelde wegens een aanslag op tot vorstelijk huis heeft genade gekregen. GISTING IN ROEMEN». De Roemeenschc regeering heeft, nadat de boerenparth en de Transsylvanischc na tionale partij de kwestie van kroonprins Ca rol opninuw te berde hebben gebracht, uit voerige militaire maatregelen getroffen. Sinds Donderdag heeft de regeering 20.000 soldaten en gendarmen uit het geheele land te Boekarest geconcentreerd. Elk uur komen - ei versterkingen aan. Men verwacht van deze gebeurtenissen groote politieke verwikke lingen. Zondag zyn er te Boekarest 6 dagbla den in beslag genomen. De autoriteiten wei geren, verklaringen over hun optreden af te leggen. Men vermoedt, dat deze maatre gel een poging is om prins Carol aan de troonrechten te helpen of om de regeering ten val te brengen. gen, lanjp de school heen te sluipen en zich te verduiken in.hef varkenskot Dc ban dieten moesten den „Europeeëi” hebben. God dank, ik zat te Tang-Jang. De arme portier word afgeranseld, de deuren openge broken: al wat wc. hadden werd geroofd. In onze kamer vonden ze niets, in de kerk en in de sacristy doorsnuffelden ze alles, sme ten alles dooreen, de kazuivels op den grond; kelken, cibories, H. Oliedoosjes, al het lyn- gewaad, de roketten, de koorkappen, enz., namen ze mee; zelfs het linnen van het al taar en het communiekleed rukten ze af. Vier dagen lang huisde dat volkske King-men; gedurig liepen ze naar kerk en residentie, zochten den Pater, sleurden nog altyd het «en en het ander mee. Den vjjfden dag heel vroeg, sloegen ze weer op de vlucht: de Noorders kwamen af. By de Protestanten haalden zy den manda rijn uit, roofden wat ze dragen konden, cn sloegen het overige kort en klein. De man darijn de sukkelaar was barrevoets en had niets anders dan ien broekje.... werd geboeid mcegcsleurd en schier zonder ophouden onmenschelyk geslagen. Het schijnt dat dit ook mijn lot zou geweest zijn, hadden ze mij kunnen vinden. Ik was naar Tang-Jang gegaan zonder iets; ik dacht: binnen acht dagen ben ik te rug. Toen ik hier op 20 October terug kwam, viel ik hier in een echten paardenstal: kisten en kasten, ’t lag allemaal in stukken onder een; myn harmonium: in twintig stukken; tot de klok van den refter toe, messen, vor ken, alles was naar de maan! Er blijft altjjd gevaar dat ze terugkeeren. Moesten de Noorder-soklaten van hier weg trekken (en men vreest er geweldig voor)' dan zou King-men nog nare dagen beleven. Want bet is van hier uit, dat de soldaten optrokken naar Tsje-p’-ai en er de bandieten overvielen, terwyl ze beproefden de Han- rivier over te steken. Drie booten kantelden om en vergingen met man en muis; Je eers te boot die aanlandde werd gesnapt: »eel dooden en 17 krijgsgevangenen. Die werden naar King-men overgebracht en men maakte cr kort spel mede: allemaal onthoofd! Ge begrijpt genoeg dat ze nu naar een ge legenheid afwachten om zich <»p King-men te wreken. Dan moge O. L. Heer ons bewa ren. Want natuurlijk zullen ze hot op de kerk steken dat de Noorders gek-nnen zyn. Zoo bid dus maar goed voor ons, 't zou er hier nog leelyk kunnen spannen. EEN 2S-JARIG KIND IN DE RIVIER GEWORPEN. Het Schwurgericht te Aken veroordeelde den 24-jarigen mijnwerker Paul Peters uit Schaufenberg, een plaatsje niet ver van de Nederlandsche grens, die op 28 September j. 1. in Millick een 2 -jarig kindje in dc Roer had geworpen en verdronken, wegens moord De dader ontkende hard nekkig zijn gruwelyke misdaad, hoewel hij vroeger eeK volledige bekentenis had afge legd. De njoeder van het verdronken kind, Caroline B., met wie P. voornemens was te huwen, zeide dat hij herhaaldelijk gepoogd had haar te worgen. Het kind hield zeer veel van P. Blijkbaar om de moeder te kwetsen, had hy het verdronken. Het 0. M. betoogde, dat P. het kereltje als een kat had verdronken. Het vonnis luidde: dc doodstraf. Peters toonde zich onbewogen. 741 overledenen aan alcohol- vergiftiging. De directeur van den geneeskundigen dienst van dc stad New York deelt mede, dat er in het afgeloopen jaar 741 menschen aan bet gebruik van alcohol van minderwaar dige kwaliteit zijn gestorven, dat is meer dan cr gestorven zyn aan auto-ongehikken of gasvergiftiging te zamen. Het hoogste aan tal tot dusver was 687, in 1916. De directeur voegt hieraan toe, dat dit nauwelijks kenden. len van den avond te huis. Altijd sag men hem wandelen, en c—>-=1 aanknoopte. Daarbij T 1L. nemen, was vertrokken, en Willem kwam tot

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 13