I arrondissements rechtbank Zitting van 8 Februari. Miinhardt's geneesmiddelen HOORN. 1 I HU RECHTZAKEN. Uit onze Oost. LANDBOUW EN VEETEELT RUWE HUID Klein Allerlei. RADIO. GEMENGD NIEUWS. FINANCIEELE RUBRIEK. •i met een Pood door a de verdachten Vroei heid gesteld. Onmiddellijk daarop :ert. 12.50—1.50 Gra- .16 Walsmuziek. 1» --'rondo Ide spr. geen definitief programma - 10.36 On t bloedspoor aanwezig. R. verklaarde da» UITSPRAKEN. Joh.' T., huisvrouw H. B., Helder, dief stal, 3 maanden g#v. voor waard eljjk met 3 proefjaren. Petrus Paulus B., Harenkarspel, diefstal vrijgesproken. Joh. Chr. J. Een lastig bezoeker. Een schipper te Zuidscharwoude, aan de Koog wonende, had in den avond van 1 Januari liet Café van den heer D. te Nrd.- Schar woude met een bezoek vereerd Hjj vond het er zoo gezellig, dat hy niet wensch- te te vertrekken. Toen de caféhouder het sluitingsuur aaukondiirde. trok hii dezen bii de chauffeur te hebben mishandeld. Althans stond heden bedoelde schilder met zijn 76-jarige vader voor dit feit terecht. Verzachtende omstandigheden werden hier natuurlijk ten zeerste in acht genomen. Maar het is in geen geval geoorloofd tot handtastelijkheden over te gun. Derhalve werden de driftige verdachten veroordeeld ieder tot f 5 boete, subsidiair 5 dagen hech tenis. De veroordeelden berustten in dit vonnis en voldeden de boete i contant, alhoewel zjj te kennen gaven een vrijsprekend vonnis te hebben verwacht. In de drukte van ’t verkeer. Een 26-jarige werkman te Alkmaar, moest zich verantwoorden wegens beleediging van den brugwachter van de Friesche brug, die hij op 30 December tijdens een opstopping van voertuigen op dit armzalige bruggetje, eenige onhebbelijke woorden zou hebben toe gevoegd. De verdachte wilde met een handkar de brug oprijden, doch werd door den brug wachter, die met de regeling van het druk ke verkeer zich had belast, tegengehouden en teruggeduwd, waarop de boos geworden verdachte zich in minder jtarlementaire ter- ‘taen tegen Dat net niet voordeel ke gelegenheden zijn gi achter, die met de regeling van het druk- __2 teruggeduwd, waarop de boos geworden den ijverigen brugwachter uitliet. ilig is om bjj dergely- ___ow jedachten in woorden te vertolken, bleek den delinquent uit de st^af die hem werd opgelegd, f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Alles ia van bun gading. Een woonwagenbezitter, die zich met zjjn rollend huis oiider Bergen aan Zee bevond, was zoo vrij 660 hoeveelheid opgetaste houtspaanders, toebehoorende aan den heer van Reenen, wederrechtelijk toe te eigenen. Een ingezetene van Bergen merkte zulks op en stelde de politie ermede in kennis. Natuurlijk had men den brand hout verza melaar spoedig by de kladden en werd hy heden tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis veroordeeld. EEN TEKORT VAN f 60.000. Een notaris te Ambon, de heer P., heeft een tekort van f 60.000 aan vendugelden. beeft een volledige bekentenis afgelegd. REDE VAN MR. TH. HEEMSKERK. Maandagavond heeft, mr. Th. Heemskerk te Ryswijk een rede gehouden voor de a.-r. kies- ▼ereeniging. Spr. zeide, dat ds. Lingbeek en de. Kersten zich op zijpaden hebben begeven. Ds. Lingbeek werkt met fictieve waarden. Ds. Kersten is meer subtiel, hij stelt echter tegen over de revolutie het staatsgezag. Op het oogenblik acht spr. het optreden van dezen dominee nog niet gevaarlijk, hoewel het z.i. wel vermetel UT om bet werk van dr. Kujjper te willen verbeteren. Spr. waarschuwt echter tegen het volgen van deze geleerden, daar samengaan met de R. K. in de toekomst daardoor onmogelijk •on worden. Langdurig stond spr. stil bij een mogelijke formol coring van een Roomsoh-rood blok of een democratisch blok uit elementen van alle partijen. Geen dezer beide oplossingen kun nen A.-R. wenscben. De beginselstrijd zon vervangen worden door een strijd der belan gen en het'parlementaire stelsel zon dan ook fn gevaar komen. Spr. achtte het onwaar schijnlijk, dat zich spoedig een bepaalde meer derheid zou vormen. Een minderheidskabinet achtte spr. ook laten vinden. Naar spr. meent, zullen op den duur de partijen rechte elkaar wel weer vinden en zal eest hernieuwde samenwerking op gezonde basis mogelijk zijn. In dit verband zeide spr. nog, dat de Christelijke samenwerking nood- zakeljjk is om de godsdienstvrijheid te behou den. VOOR DEN POLITIERECHTER, Zitting van 7 Februari. Haar doopceel gelicht. Een 19-jarige dienstbode uit Oudorp ge raakte op 25 December in een tamelijk vin nig debat gewikkeld met een 21-jarige an dere vertegenwoordiger der schoone sexe. Deze jonge dame, aan wier educatie vermoe- deljjk wel ’n kleinigheid ontbrak, scheen niet gewoon te zijn een blad voor den mond te nemen en pakte zoo ongezouten uit, dat een aanklacht wegens beleediging volgde en zij heden te dier zake tot f 5 boete of 5 dagen werd veroordeeld. Dair kon hij niet overheen stappen. 'n 63-jarige krasse landman uit Nieuwe Niedorp stond vermoedelijk voor bet eerst van zijn eerzaam leven terecht en wel we gens beleediging van een jongeren dorps genoot, die hy op 23 November in het open baar een lafaard had genoemd. Hij verdenkt dezen man, in Juli van 1925 een hem toe- behoorend paard te hebben mishandeld en schynt die onaangename zaak maar niet te. kunnen vergeten. Hem werd heden duidelijk gemaakt, dat hjj echter in geen geval het recht heeft scheld woorden te gebruiken en ontving hij een correctie in den vorm van f 10 boete of 10 dagen. HET NOORD-HOLLANDSCH GROOT YORKSHIRE VARKENSSTAMBOEK. Bovengenoemd stamboek hield 4 Februari j.l hare jaarvergadering onder leiding van den heer D. Appel Az. te Twisk, die er in zjju openingswoord op wees, dat de varkensfok- kerjj in het afgeloopen jaar nog vry goede resultaten had gegeven. Uit het jaarverslag bleek, dat bet beschik baar stellen van beeren voor verbetering van het fokmateriaal gunstig had gewerkt Het aantal ingeschreven dieren was zeer be vredigend. Voor prima fok varkens bestond veel belangstelling. Tot leden van het bestuur werden geko men de beeren P. Borst te H.H Waard Noord BIJZ. VRIJWILLIGE LANDSTORM. Op 3 Februari i.l. had in café „Het Witte Paard” te Hoorn de prjjsuitdeeling plaats van de Verbandswedstrijden der Bijzondere Vrij willige Landstorm-afdeelingen uit den om trek: De heer P. J. Oolders opende de bijeen komst met een hartelijk welkom en vond het een aan gen aatje taak, ieder zijn prijs uit te reiken. Zooals reeds op de vergaderingen der verschillende plaatsen was bekend gemaakt, zouden de prijzen dit jaar waard» vol Ier zjjn dan tevoren. Dit scheen dan ook bewaarheid, daar alle vijf-en-twintig prijswinnaars een mooie prijs werd toegekend, een kunstvoor werp, een luxe of een huishoudelijk artikel. Den volgenden beeren werd een prijs toe gekend: N. Bosch, Nibbixwoud; Jac. Stam Spanbroek; C. Langedjjk, Abbekerk; S. Broers, Nibbixwoud; Jh. Degeling, Venhui zen; Jn. Schilder, Hoogwoud; Jb. de Boer, Wognum; P. Ruitenberg, Medemblik: N. Kuip, Wognum; K. Rustenburg, Opperdoes; Jb. Ruiter, Venhuizen; F. J. de Rie, Medemblik; S. Bijman, Wognum; .Tb. Schuitemaker, Me demblik; P. de Boer, Hoogkarspel; J. Wijd» nes, Opperdoes; K. Spijker, Medemblik; S. de Boer, Onderdjjk; J. Bleeker, Venhuizen; K. Brandsen, Westwoud; T. Laan, Venhuizen; C Noordeloos, .Hoogkarspel; T. Knol, Nibbix woud; J. Beerepoot. Hoogkarspel; D. Schol ten, Spanbroek. Na deze uitreiking dankten verschillende leden den heer Oolders en richtten tevens hel verzoek, deze prijsuitdeeiing der Vjfbands- wedstrjjden ook volgende jaren in Hoorn te doen plaats hebben, welke vraag door ge noemde heer gunstig werd beantwoord. Tenslotte spoorde deTieer Oolders een ieder aan, zijn belang voor den Landstorm te too nen en hiervoor zooveel mogeljjk te blijven werken. Verschillende afdeelingen kunnen met meer prijswinnaars voor den dag komen, zoo b.v. Medemblik en Venhuizen komen met vier, terwijl anderen zich met één prijswin naar tevreden moeten stellen, men kan hier den bloei der afdeelingen aan kenmerken. Vervolgens werd verzocht den avond ge zellig bjjeen door te brengen, waaraan dooi allen gevolg werd gegeven en keerde een ieder hoogst voldaan huiswaarts. VOETBALNIEUWS. Zondag a.s. zal „Hollandia" haar laatste thuiswedstrijd spelen tegen „Zeeburgia” uit Amsterdam” terwül nog een uitwedstrijd rest tegen „V. V. A.” Indieu het „Hollandia” gelukt om slechta 1 puntje machtig te worden, is de degreda- tiekans geheel vaydwenen waardoor er wel met veel elan zal worden gespeeld. Wy ge ven de rood-witten voor Zondag een goed< kans. ber. Orkest en solisten. 9.2011.20 Dansmu ziek in Kaiserhof. Könlgswusterbausen, 1300 M. en Berlijn. 484 en 566 M. 1.50— 7.05 Lezingen en lessen. 7 50 Beet- hoven-concert. Groot orkest en W. Rose, piano. 9.5011.50 Dansmuziek door de Kenn- bachkape). Hamburg, 394.7 M. 11.50— 1.20 Orkestconccrt. 1.252.10 Ka mermuziek. 3.354.20 Marschmuziek. 4.20 Pianoconcert. 5.20610 Vrooljjk concert, 7.20—11.10 Tooneelavond. Brussel, 509 ,M. en Antwerpen, 266 M. 8.20 De Radio-Courant. 8.5010.50 Orkest- concert. om 9.50 een lezing. en A. de Haan te’Noord-Beemscer. De financieele commissie werd samenge- i steld uit de hoeren P. Blankendaal te Alk- maar, J. Buis te Spierdjjk, W. Davids te Purmer en S. Schilder Jz to Venhuizen De rekening werd goedgekeurd en de be groeting vastgesteld tot een bedrag van f 7600 in ontvangst en uitgaaf. De heer Swicrstra. Rijksveeteoltconsulent voor Utrecht en Noord-Holl. hield een inlei ding over de inrichting van varkensstallen. Spr. wees er op. dat ook aan de stal van hot varken de noodige aandacht moet worden geschonken. Zij moet ruim zijn, gemakkelijk zindelijk te houden, voldoende licht en de lucht moet ververseht kunnen worden. Wan neer men aan deze principe* vasthoudt, moet men verder ieder geval op zichzelf beoordee- len. Klinkers-in portland Ijjken spreker be ter toe dan beton voor den vloer. Als dakbe dekking verdient riet de voorkeur Op de rede volgde een zeer geanimeerde gedachtenwisseling. N» de rondvraag, waar van nog door verschillend aanwezigen ge bruik werd gemaakt, volgde sluiting. van Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL. Daar gingen zij niet accoord*tnede. Een chauffeur-vrachtryder uit Hoorn kwam op Wognum ten einde bij een schil- dersfinna af te leveren een party glas, door hem gekocht op de conditie, dat de kisten glas op het erf zou worden gedeponeerd. Do vrachtrijder was echter zoo vrij zich niet aan deze afspraak te houden, waarmede hij z.L niets had te maken en laadde de kisten af op den openbaren weg. De schilder en zjjn hoogbejaarden vader trachtten nu deze los sing te verhinderen en schijnen daarbij den D« landbouwer S. begaf zich met een paard aan de hand, door het dorp Erin. Plot seling trapte het paard terzijde, waardoor het dochtertje van den heer D. Eising aan het hoofd werd getroffen. In zorgwekkenden toe stand werd het kind opgenomen. Het 14-jarig zoontje van den heer ter Brake te Albergen, had bet ongeluk bjj de uitspanning van Loohuis aan den Pook alhier uit den schommel te vallen, met het ongeluk klge gevolg, dat het de beide polsen brak. Te Kruisland doet zich reeds gedurende oen week ongeveer bjj een bejaard man de hikziekte voor. Mevrouw M„ uit de Carpentierstraat in Den Haag,4ieeft bij de politie aangifte gedaai^g van diefstal van een ohèque van 8600 francs.” Deze chèque zou in een brief uit Marseille ge Stolen zyn. De brief is wel aangekomen, maar dt> chéque was er uit verdwenen. fn de gemeente Nederhorst-Den-Berg doet zich een geval van nekkramp voor. De bij de justitie te Assen voorgeleide J. 8., arbeider te Zwartemeer, verdacht van kinderdoodslag, is volgens de „Asser Crt.” na verhoord te zijn weder op vrije voeten gesteld. Gisternacht zijn te Rhederfeld achter Beliingwolde negen uit Holland gesmokkel de biggen door Duiteche ambtenaren in be slag genomen. Prof. Ir. M. J. Granpré Molière, hoog- leeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, zal dezer dagen in de Katholieke Kerk worden opgenomen. Te Uden is eergisteren het 2-jarig zoon tje van A. van Lieshout in de nabijheid van de ouderlijke woning verdronken. DONDERDAG FEBRUARI. Hilversum, 1050 M. 12.00 Politiebei. 3.304.30 Uurtje voor wees- en ziekenhuizen. 5.006.46 Concert door het H. D. 0.-orlu*t- Soliste: Wilhelmi na v. d. Hoeck, sopraan. 6.45^7.46 Begin selen van het Burgerlijk recht on van het Handelsrecht. 7 45 Politieber. 8.1 J Aanslui ting van het Concertgebouw te Amsterdam. (Wegens ziekte van den heer Willem Men gelberg kon nog geen definitief prof opgegeven worden). 10.30 Persber. Dansmuziek door de Jazzband Capital 8e- renaders. Daventry, 1600 M. 11.20 Concert Davontry-kwartct en solis ten, contra alt, bariton, viool. 12.06 Japan- »che liederen. 12.25 Vervolg concert. 1.20 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Lozing: A hun dred years ago. 3.15 Voorling: Moby Dick, van IL Melville. 3.204.05 Evensong van de Westminster Abbey. 4.20 Orkostconcert. 6.20 Causerie; 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Land- bouwpraatje. 6.40 Concert Daventrykwar- tet 6.50 Tijdsein, weorber., nieuws. 1.06 Con cert Davejutry-kwartet. 7.20 Lezing: On Fe bruary. 7.35 R. Gourley in zjjn repertoire. 8.35 Concert. H. M. Royal Marine atrykband. 9.20 Weerber„ nieuws. 9.35 Lezing: A visit to Ranchenjunga and an oraclo of Tibet 9.50 F. Oldham en A. Vane, de fluisterende •opranen. 10.05 Kamermuziek. A. Btosa, viool. Q. Bryan, piano. B. Ayrton. 10.50 12.20 Dansmuziek. Parjjs, Radio Paris, 1750 M. 10.50—11.20 Nieuwsber. en muziek. 12.50 1.20 Concert Orkost Locatelli en Mme. Lo- riac, zang. 5.06—5.55 Klassiek uurtje. 9.05-^ 10.60 Concert. Causerie: L'Histoire de la mu- ilque. Fragmenten u. d opera’s van Luili on Rameau. Langenberg, 469 M. 10.20—11^0 Orkett'W I mofoonmnzlek. 880—5.1 —9.20 Aria'* van Pergolese, Mozart We. ïijn .goed en billijk. Alle bereid in eigen fabriek onder toezicht van een apotheker I dit afkomstig was van een klein wondje, I dat hij den vorigen dag bij het houthak ken had opgeloopen. De vermoorde, die tnelkslijfer was, was 's avonds bij een confrater geweest om af te rekenen en is, zooals gemeld, op weg naar huis aangevallen. EEN ANTI-MILITARISTISCH MANIFEST. Naar „Het Volk" verneemt, is tegen het Landelijk Comité van de Internatio nale Anti-Militaristische Vereeniging in Nederland te Amsterdam een vervol ging ingesteld wegens het uitgeven van een manifest „Tegen het Hollandsche Fascisme”. Reeds werden H. E., C. de G. en V. O. voor den commissaris van politie geroepen. De politie blijkt behal ve van het manifest ook in het bezit te zijn van een door C. de G. geteekende circulaire aan de afdeeliugen van de I.A.M.V., waarin opgewekt wordt tot verspreiding van dit manifest. DE CULEMBORGSCHE MOORD ZAAK. Kortstondige vrijheid van beide verdachten. Bij arrest van den Hoogen Raad van Maandag is vastgesteld, dat de bepalin gen van het oude Wetboek van Straf vordering op de Culemborgsche moord zaak van toepassing zijn. Bij dit arrest zijn dus de beschikkingen van de recht bank te Tiel en die van het Hof te Arn hem vernietigd, waarbij het bezwaar schrift der twee verdachten in deze zaak tegen hun rechtstreeksche dagvaarding afgewezen is. Tevens zijn door dit arrèst de bevelen tot in bewaringstelling der verdachten opgeheven. Dientengevolge werden gistermorgen de verdachten Vroege en Sweris in vrij heid gesteld. Onmiddellijk daarop wer den de verdachten échter weder aange houden en voor den rechter-commissa- ris geleid. Deze verleende bevel van voorloopige aanhouding tegen de ver dachten, waarna zij weder in het huis van bewaring alhier zijn opgesloten. De beschikking van den rechter-com- missaris is voor zes dagen van kracht en kan door de rechtbank daarna met zes dagen verlengd worden. Zooals be kend verblijven de twee verdachten nu reeds 11 maanden in voorarrest. NACHTELIJKE BEZOEKERS. Sedert geruimen tijd miste de heer Simons, die in de Hoogstraat te Amsterdam een winkel in toiletartikelen heeft, uit zjjn pak huis in de Bethaniènstraat goederen. Dezer dagen kwam hjj tot de overtuiging, dat er 's nachts bezoeken aan dat pakhuis werden gebracht Bij inventariseering bleek, dat voor ^Dgeveer f 600 aan eau-de-cologne, brillan tine en andere artikelen waren verdwenen. Hjj deed hiervan aangifte, bij de politie. Deze constateerde, aat de bezoekers over het dak binnen kwamen. Bij een onderzoek bjj eeni ge opkoopers in de buurt werden, in een per ceel op den Achterburgwal en een in de,Mo lensteeg. goederen gevonden en in beslag i genomen, die uit het pakhuis waren ont vreemd. De holer is in arrest gesteld en een der vermoedeljjke dieven Is ook opgespoord. turen en greep hjj hem met de Tuinden ia daa nek. ook r.ou hjj bjj het afscheid nemer een deurslot hebben vernield. Voor al deze aardigheden stond de aan hankeljjke bezoeker heden terecht, doch het bewjjs was zoo zwak, dat hij op voorstel ra den officier werd vrjjgeeproken. Een plakker, die minder gelukkig was. Een kameraad van de hiervoren bedoelde schipper behoorde ook tot de stjjfhoofdi gen, die zich niet wensebten te storen aan het door den kastelein geluide klokje van gelioorzaambeid. meldende dat er een tjjd van komen is en n tjjd van gaan. Ook hem verdroot het in de gezelligheid, die geen tijd kent, gestoord te worden. Wat hij kenbaar maakte, door met een stoel te gaan rondzwaaien en een electriscb lampje in de keuken te vernielen. Hjj volg de nu zjjn vriend den schipper op als garnee- ring van het zondaarsbankje, maar kwam er niet zoo geuukkeljjk af, daar bjj tot f 25 boete of 25 dagen, plus vergoeding var de toegebrachte schade begroot op 75 centr werd veroordeeld. Een onhandelbare patiënt. De rjjkspolitie te Medemblik, bestaande uit een majoor en een brigadier titulair kre gen op 2 Januari heibel met een reusachtig jongmensch, dat te veel gepim peld had en dus van de straat verwjjderd diende te worden. Een karweitje, dat niet bepaald meeviel, aangezien mjjnheer kracht dadige tegenwerking betoonde. Hjj versierd», het dan ook zoodanig, dat hij nu terecht etond wegens wederspannigheid. De verdachte is een byzonder groote ste- uige jonge kerel, bovendien zeer zenuwach tig en die reeds eenige malen werd veroor deeld ter zake mishandeling en zelfs ernstige mishandeling. Hjj beweerde nu echter geen sterken drank meer te gebruiken en zégt wilskrachtig genoeg te zyn, en even goed café’s te bezoeken, zonder zich aan sterken drankgebruik ovèr te geven. Zoo’n sportaansche zelfverloochening kon maar niet zoo opeens worden aangenomen en derhalve werd de zaak in handen gesteld van den reclasseeringsambtcnanr. Op 28 Fe bruari voortzetting. De sop was de kool niet waard. Een 19-jarige schippersknecht uit Hoorn stond terecht ter zake mishandeling van een even ouden metselaarsknecht op 13 Januari. Na verhoor der getuigen werd echter dit zaakje zoo onbeduidend geacht, dat de ver dachte op voorstel van den officier werd vrijgesproken. ZIJ WILDEN EEN AUTO KOOPEN. Mislukte truc van twee oplichter». Een au te zaak in de Parkstraat te Den Haag, is door twee personen opgelicht en daardoor een wagen kwijtgeraakt. Zekere P., koopman van beroep, kwam als tusschen- persoon vau v. O., eveneens koopman van beroep, bjj genoemde zaak, om een auto te k npen. Daar P. echter niet bekend was in de zaak, eischte men contante betaling, waar mede deze dan ook accoord ginr Hij moest echter eerst even met zjjn lastgever v. G. hierover spreken en verzocht iemand van den autohandel hem in den te koopen wagen naar de woning van v. G. te brengen. Aan dit verzoek werd gevo’" gegeven. Terwijl P. in den auto bleef zitten, ging de autohandelaar naar boven om met Van G. te spreken. Zjj werden het echter niet eens, daar de koo- per vertelde, over geen contant, geld te be schikken. Toen de autohandelaar echter tien minuten later naar beneden kwam, waren P. en de auto verdwenen. Eenigen tyd later is Jaarna eerst P. en des nachts om vier uur niet veel moeite ook Van G. gearresteerd. Waar do verduisterde auto echter gebleven is, bleek een groot vraagtee- ken. Het i» een grijsblauwe vjjfjiersoons Sedan, merk Dodge, vier cylinder, met zwart gelakt bovenstuk. Het motornummer luidt C 8884/ 5883. DE MOORD TE IERSEKE. Naar aanleiding van den moord op Biersteker te lerseke, meldt men nog: De vermoedens tegen den in arrest ge stelden R. schijnen sterker te worden. Verdachte was schoonmaker in de kerk der Ger. gemeente. Dit was dezer dagen opnieuw aanbesteed, waarbij de vermoorde de laagste inschrijver was. Verdachte wat daarover zeer verstoord en dit zou dan de beweegreden tot den aanval moeten zijn geweest. Oq de klomp van verdachte was een DE ABATTO1RPLANNEN. Op de conferentie gehouden tusseben d< slagers uit Hoorn en omgeving en B. en W. van Hoorn spraken eerstgenoemden zich al gemeen uit tegen een abattoir, welke zü over bodig achten. De burgemeester en wethouder Stumpel waren er voor, hoewel de burge meester met het door de slagers aangevoer de bjj de behandeling in den Rar.d rekening zal houden. medewerking van de regeering moeten yrorden gevraagd. j DE OPHEFFING VAN KANTON- I GERECHTEN. Door de „Vereeniging van Grlfflen en Substituut-Griffiers bjj de Kantongerechten in Nederland” is aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal een adres verzonden, waar in zij verzoekt de thans aanhangige Wets ontwerpen tot nadere wijziging van de wet van 5 Juli 1910 (St.bl. 181), voorzooveel deze opheffing van Kantongerechten inhouden, wel te willen verwerpen en het navolgende wel te willen bevorderen: lo. uitbreiding van de competentie der Kantonrechters; 2o. schrapping van artikel 5 der wet van 5 Juli 1910 (8. no. 181). 3o. onmiddelljjke vervulling van de Kan- tonrechtersvaeatures te Medemblik, Haarlem mermeer, Breukelen-Nyenrode, Tholen, Does burg en Lemmer; 4o. zoo spoedig mogelijke benoeming van eigen Kantonrechters in de thans vanuit na burige plaatsen waargenomen Kanton* Hoorn Behagen, Woerden, Gorinchcm. Ridderkerk, Goes. Terneuzen. Oss, Dniten. Goor. Hooge- veen en Appingedam. Voor het geval van onverhoopte aanneming dier Wetsontwerpen verzocht adr. de Kamer zeer dringend het navolgende te willen be vorderen lo. schrapping van art. 5 der wet van 5 Juli 1910 (8. no. 181); 2o. verhooging van de eindsalarissen met f400 niet alleen gelh'V thans wordt voorge steld, voor de Griffies der Kantonrechten 3e klasse, maar ook voor die der 2e klasse en ▼oor die der le klasse groepen D. en E., als mede voor de subetituut-Griffiers der Kan tongerechten: 3o. aanvulling van artikel 35 van de Wet op de Rechterl,ke Organisatie en het Beleid der Justitie in dier voege, dat het voortaan, om tot Kantonrechter! te, worden benoemd ▼ereischt zal zijn, dat men gedurende ten min ste 8 volle jaren ’t ambt van Griffier of sub- stituut-Griffier bij een der Nederlandsche Kantongerechten zal hebben bekleed. Ten slotte doet adr. een ernstig en dringend beroep op de Kamer, opdat vanuit de Kamer een zoo krachtig mogelijke aandrang op de Regeerine worde uitgeoefend, ondst einde lijk worde overgedaan tot bet benoemen van de Griffiers bij de Kantongerechten tot het ambt van Kantonrechter-Plaatsvo-’-inger. DEUTSCHER VEREIN VOM HEILIGEN LANDE. Overgegaan wordt tot uitgifte eener 7 obligatie-leening groot f 500.000.in stukken van f 1000, f500 en f100, ten laste van de Deutscher Verein vom Heiligen Lande, ge- vestigt te Keulen. Koers van uitgifte 99 De „Deutscher Verein vom Heiligen Lan de” werd 11 Maart 1895 opgericht. Zjj is de voortzetting van de „Palltstinaverein der Ka tholieken Deutschland»” en van de „Verein vom Heiligen Grabe”, die beide uit het jaar 1855 dateeren. Het doel der vereeniging. die bij Keizerlijke Kabinetsorder rechtspersoon lijkheid heeft verkregen, is Palestina voor het Christendom terug te winnen en voor pel grims passende verbljjven te bouwen en te beheeren. De vereeniging staat onder be scherming van het Duitsche Rjjk en is door den H. Stoel te Rome goedgekeurd. Thans wenscht de vereeniging met goed keuring van Zijne Doorluchtige Hoogwaardig heid den Patriarch van Jeruzalem eene lee- ning groot f 500.000.aan te gaan in het bjjzonder ter uitbreiding van het Benedictij nenklooster op den berg Sion. In de buiten gewone vergadering van 15 December 192G werd aan het dageljjksch bestuur daartoe machtiging verleend. De onroerende goederen van het Aartsbis dom, die onbelast zullen blijven, vertegen woordigen eene waarde van f 3.305.935. De voornaamste netto-inkomsten der ver eeniging zjjn: rond f 120.000. Rente: De leening draagt 7% rente, betaal baar op halfjaar]ijksebe coupons, vervallen de op 2 Januari en 1 Juli. De eerste coupon vervalt 1 Juli 1927. Coupons, die binnen 5 jaar na den vervaldag niet ter betaling zjjn aangeboden, vervallen ten behoeve van het Heilige Land. Tot meerdere zekerheid van prompte ren tebetaling verplicht de vereeniging zich de halfjaar!yksebe rente drie maanden voor den vervaldag der coupons bjj eene bank te de- poneeren. Duur en aflossing: De leening zal uiterljjk 2 Januari 1960 geheel zjjn afgelost. Aflossin gen geschieden A pari door jaarljjksche uitlo- tingen in het laatst van September als volgt: van 1931—1950 jaarljjks f15.000 of 15 num mers, totaal f300.000: van 19511960 jaar ljjks f 20.000 of 20 nummers, totaal f 200.000,. Vóór 2 JanuPri 1931 kan geene aflossing plaats hebben. Het recht tot. versterkte of algeheele aflossing wordt vanaf dien datum voorbehouden. Hoofdsom en rente zullen betaalbaar zjjn te Gravenhage bjj Burgers Co.’s Bank, te Amsterdam en Rotterdam bij nader aan te wjjzen kantoren, zonder aftrek van eenige be staande en eventueeel nog komende binnen- en buitenlandsche belastingen. Als Trustee voor de obligatiehouders treedt op J. W. M. Vintges, Notaris te ’s-Gravenh»- ge. De leening is verdeel»] in: 380 obligatifin A f 1000 genummerd 1-380; 20u obligation A f500 genummerd 381480 A en B en 200 obligation A f 100 genummerd 481500 CM. Amsterdam. schuld, vrijgesproken. Corn. v. d. Gr., Helder, verduistering, 3 maanden g»v. voorw., met 2 jaar proeftjjd. Klaas R., Bovenkarspel. Zedenmisdrijf, 2 maanden gev. voorw. met 8 proefjaren.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 14