PUN I I! Kloosterbalsem V I 1 I I I! LANDBOUWERS EU VEEHOUDERS HOUD? ZELF SOEH. VRR PliriiN EN 0DRTMEI1ER, UITOEVERS, RINMHRR. WINKELIERS. MIDDENSTANDERS. BELRSTIMRSETHLERS. „HOUDT BOEIT HOORN. I - I - van eiken aard In spieren en gewrichten kan behandeld worden met AKKER’S '7? HANDEL EN MARKT. ZWAAG. HEILOO. BEVERWIJK. 11 Februari. R. K. Coop. Tuindersvereeniging ..Kennemerlaud". LANGEN niJK. Kloosterbalsem Kloosterbalsem BEEMSTER. HEEMSKERK. BOVENKARSPEL. TUITJENHORN. WAARLAND. BURGERBRUG. I in Statenkieskring dering R. K. den i dergelijke aandoe- soort 2e en «4 I is d. Heijden edu- per- us van het aftr. 1 heer Adrichem lansen. L EN KRUIZEN, 11 Februari. Viscbmarkt. Vrijdag werden aangevoerd door 30 vaar tuigen 97 tal reepharing a f 5.40 tot f 5.8c per tal. Hoogste vang«t 12 tal. laagste 1 taV j Pmv. Stalen. de candidaten voor de BEVERWIJK, 11 Februari. Snijbloemenveiling "t Centrum. Vrijdag besteedde men aan de bloemen markt onderstaande prijzen: Bartigou extra f 9.50f 13, Sanders f 8f 10.50, Copland f 6—f 8.05. Win. Pittf 7.50—f 10.20. Murillo met bol t 0.05f 7, Prins van Oostenrijk f 5—f 7, A'ermillioen f 5f 6.80, Gele Prins f 6- f 8, La Reine f 4.85—f 5.40, .Starlet due f 4f 4.15, Rose la reine met een punt f 4.30—f 5.50, Glorie of Holland f 5—f 6.15, Rose-gris-de-lin f 4t 5.50, Grand due f 6 f 8.20, alles per honderd. Fransehe galautu» 1120 e., dubb. Hollansdche 15—26 c. Blau we duifjes 30-55 c. Narcis von Sion f 1.05 f 1.50, Cactus 27-45 c. Diverse Hyacintlieu 25-68 c. Ornatus 40-60 e. Groen 12-62 c. Copland stek 80-95 c. Viooltjes 22-34 c., al les por bos seringen stek 6-13 c. per tak. Asalia's f 1.40-f 2.90 per pot. ALKMAAR, 12 Febr. Veemarkt. 1 4| aarden f 100 f 350, 10 Melkkoeien WARMENHUIZEN. Marktbericht. Roode kool f3—f 5; roode kool 2de soort f2.80 f 4.70; gele kool f 2.90—f 4.70; gele 2do soort f 2.S0f 3.40; witte kool f 2.90f 4.70 witte 2de soort f2.40f3.20; gewone uien f 4.20f 4.40; grove uien f 4.30—f 4.40; drie lingen f3.4" f3.70: peen f3.30. NOORD-SOHARWOUDE. 12 Febr. 14600 K.G. uien f 4.30—f 4.70, grove uien f 4.50f 4.80, drielingen f 3.80f 4.20 196200 K.G. Ruode kool f2.10—f5.20, door schot f 1.40—f 4.50, 72400 K.G. gele kool, f 2.10—f 4.70, doorschot f 1.50—f 3.80, 148200 K.G. Deensche f 2.90—f 4.60, door schot f 2.60f 3.90. werp K. v. K., nadat hierover van gedachten werd gewisseld werd bij stemming besloten gratis rechtskundig advies in te winnen be treffende al of niet verplichting in deze, en, om bij wel verplichting, op eerste aanvrage te betalen. 8 Nog werd een halfjaarlijkse!! overzicht gegeven betreffende de werkzaamheden door de vereeniging verreiht, en door den penningmeester werd .een overzicht der wel verzekerde gezinnen gegeven. Hierna rondvraag De he(r Kok wijst op de mogelijkheid van een zoodanig uitkee- ringsgeval, waarin uietteg^n^aande de bil lijkheid. het reglement der vereniging niet voorziet, waarna hiervan door den heer Kok een voorstel tot reglementsaanvulling in dien zin wordt gedaan. Dit wordt voor d^n eerstvolgende vergade ring voor kennisgeving aangenomen. Daar de rondvraag verder niets meer opleverde, sluit de voorzitter de vergadering met den wensch. dat het jaar 1927 èn voor de ver eeniging dn voor hare leden een even gun stig verloop mag hebben als het afgeloopen jaar. bracht. Aan de-orde kwam vervolgens de bespreking van den feestavond. Bij monde van den voorzitter werd medegedeeld, dat het bestuur vermeende, in verband met de vie ring van het 35-jarig bestaan der afdeeling in het komende jaar, dit jaar geen feest- - avond te houden, doch a-s. jaar het 35-jarig bestaan des te luisterrijker te vieren. De heer v. Geest vroeg hierover het woord en deelde mede dat het z. 1. een verkeerde tactiek was dezen avond niet te houden. Im mers de andere leden, hier niet aanwezig en de echtgenooten van de leden rekenen vast op dezen feestavond, terwijl ook do Park zaal reeds is afgehuurd, terwijl de tooneelclub reeds een stuk heeft aangekocht. Meerdere leden waren ook deze meening toegedaan, zoodat met groote meerderheid van stemmen werd beslotec een feestavond te honden. Hierna weid de begrooting 192T in haar geheel goedgekeurd. Een discussie ontstond nog over het al of niet deelnemea aan het Congres in Nymegon met als resul taat, dat het dagelijksCh bestuur met vaandel drager vertegenwoordigd zal zijn. Ook zal er een spaarkas worden gevormd en ver klaarde de voorzitter zich bereid eiken Zater dagavond zitting te houden in het Gezel- lenhuis van 6 tot 8 uur om eventueele gelden voor dat (kiel in ontvangst te nemen. Bij de rondvraag werd door den heet Veld huizen nog naar voren gebracht om den ver trekken secretaris den heer Ch. Woestenburg een aandenken te geven. Da heeren Veld huizen en Dame zullen bij de leden rondgaan om een bijdrage daarvoor in ontvangst te ne men. Met den Chr. Groet werd de bijeenkomst ge sloten. CWAAG. CandidaatsteUing Öe stemming over de candi ■verkiezing van leden der Provinciale Staten door de R. K. Kiesvereeniging alhier, zal plaats hebben op Zondag 13 Februari in het vereenigingsgebouw. HEILOO. De Usbaan. Naar wij vernemen In de ijsbaan alhier, heden -geopend, doch nog slechts voor kinderen tot 12 jaar. HEILOO. Dienstplicht. Voor den dienst plicht der lichting 1928 werden alhier rende de maand Januari ingeschreven 3 soneA. Begint nu een boekhouding, nu hebt gij den tijd daarvoor. Handleiding door S. J. A. KEESOM, Leeraar M. O. met kasboek, inventaris en grootboek, 4 boeken tezamen voor t 2.50, franco per post f 2.75. dit is de titel van de handleiding bij het eenvoudig boekhouden door 8. J. A. KEESOM, speciaal voor den WINKELIER samengesteld om volgens deze eenvoudige methode het juiste winstcijfer voor belastingaangitte te kunnen vaststellen. Prijs met inbegrip van alle modellen slechts 90 cents, franco per post na ontvangst van postwissel t 1. Boerekool per kist f 0.50—f 1. W itlof 1 per K.G. f 0.25—f 0.30, II f 0.14— f 0.18, Sprui ten per K.G. f 0.09f 0.30, Uuien per K.G. f 0.03—f 0.04, Bieten per K.G. f 0 03—f 0.04 Wortelen per K.G. f 0.03—f 0.04, Roode kool per honderd f 4 f 8, Gele kool f 3—f 10, Groene kool f 4—f 6, Knollen f 4f 8, Prei per bos f 0.08f 0.18, Selderie 0.10 f 0.12, Rabarber f 0.25- f 0.27 OBDAM. 11 Febr. Coop. Tuinbouw- Handelsvereeniging ..De Tuinbouw”. 25000 Kilo roode kool f 0.70—f 4, 15000 kilo Gele kool f 0.60—f 3.80, 20000 Kilo Deensche f 0.90—f 3.80, 4000 Kilo uien f 3.80—f 4. LANGENDIJK. L. T. B. Woensdag werd in de Burg de Jaarvergadering gehouden van de afdeeling L. T B. Aanwezig waren 41 leden en den Geest. Adviseur. De voorzitter, de heet P. buy v es. opende met gebed en een woord van welkom en wees vervolgens op den ongun.-tigen bedrijfs- toestand, den wensch uitdrukkende, dat 1927 voor bedryf en leden een goed jaar mo ge zijn. Nadat de notulen waren gelezen en zonder wyziging geodgekenrd, werd door den secr. den heer J. Groen Az. het jaarverslag uitge bracht, waarin de verschillende werkzaam heden der afd. weiden gememoreerd en. op het steeds toenemend ledental wérd gewezen. De instellingen der organisatie, als Keurings dienst, Handelsraad. Brand' en Ongevallen verzekering werden besproken en aanbevo len en op het toenemend aucces der Zaad- afdceling gewezen. Het verslag sloot, met een aanmoedigend woord voor de toekomst en opwekking tot medewerking in de tuin bouworganisatie. Door den voorzitttr werd dank gebracht voor dit mooie verslag Door spr wordt hierna medegedeeld, dat het besluit 'Ier veiling om by vqykoop op bonnen 5 pCt. extra marktgeld te heffen, niet is doorgevoerd kunnen» worden, omdat hieromtrent by de zusterveilingen geen steun was te verkrijgen en de maatregel door don N. M. B. alleen niet is uit te voeren. Aan de orde is hierna de Balans, winst en verliesrekening 1926. De rekening geeft een ontvangst en uitgaaf aan van f 2009.47 K mot een voordeelig saldo van f 405.22 en wordt ter controle in handen gesteld van een commissie, bestaande uit de hccren J. Zyp Jz. en P. Bruyn Jbz.. die in de volgende vergadering zullen tapporteeren. De rekening der Zaadafdeeling geeft, na schatting der waarde van het nog aanwezige zaad, een voordeelig saldo aan van f 308.02 S. Bjj de behandeling det begrooting 1927 komt allereerst in bespreking de tot f 4.50 verhoogde Bondscontributie wegens de uit gave van het nieuw f orgaan. Hoewel het be stuur zich^tegen deze verhooging verzet heeft, is deze met groote meerderheid aange nomen en is thans een nieuwe regeling ont worpen. waarin eenerzijds aan den Bond zal worden gegarandeerd een bedrag voor onze leden, gelijkstaande met f 4 per lid en an derzijds voor de leden slechts een verhoo- ging van 50 cent beteekent. Door enkele leden wordt tegen de Bonds contributie bezwaar gemaakt, doch van be stuurszijde, er op gewezen, dat deze geringe verhooging, waarvoor men dan nog een blad ontvangt, toch eigenlijk niets beteekent. Het voorstel wordt hierna zonder stemming aan genomen. Bij de bestuur-verf iezing worden de aftre- denden. de heeren J. Schuit Kz. en J. Broer- sen met groote meerderheid herkozen. Vervolgens was aan de orde zaadbespre- king en bestelling. Wat het laatste betreft werd nagenoeg de geneele voortaad kool- en wortelzaad door de aanwezigen besteld en Is nog een gering kwantum aanwezig. Me degedeeld wordt, dat voor dit jaar zuivere raadwortelen zyn gehouden, doch geen zaad- kool. Algemeen wordt er op aangedrongen, alsnog van een beproefd soort peensehe - witte kool zetkool te houden en uit te zetten. Dit wordt opgedragen aan de zaadcommissie. Van bestuurszijde wordt geadviseerd om, onverschillig wat zaad men uitzaait, te ont- sm eten. By de rondvraag worden door dcu heer P. Schuffelen enkele klachten geuit omtrent de bascules aan de laadplaats, dg- met den evenaar naar den bouwer moeten worden ge plaatst en verder over de afkeuringen van partijen. Genoemde puntert zullen door den secretaris in de Commissie van Beheer wor den besproken. f 225f 325. 205 nuchtere kalveren f 6 f 16. 187 vette schapen f 22—f 38, 6 schram men f 20—f 30, 86 biggen 10 weken f 10 f 18. ALKMAAR, 12 Februari. Boter ie soort f 1.10f 1.20, 2e soort f 0.90—f 1.10. Eieren groothandel f 8.25 f 8.90, klein f 7.00—f 9.00. Eeneieren g 7.60 De voorzitter vond het niet noodig fiicrop antwoord te geven. Na de rondvraag toonde de heer Haanen een reeks van sporen- en zadenplnaten. Een en ander werd toegelicht. Dat ook dit op hooien prijs gesteld werd bleek hieruit, dat deze heer de bijeenkomst langer dan IR uur op een aangename wyze byeen hield. De hoer Haanen kweet zich uitstekend van zyn taak. Na afloop hiervan werd nog een verloting van potbloemcn een tuiniersgereedscliap ge houden.-Tegen 11 uur werd deze aangename en leerzame bijeenkomst opgeheven.- STATENKIESKRING HOORN. Gezien de tegenactie, welke gevoerd wordt dezer dagen in de kiesvereeniging Edam en Volendam, die lijnrecht ingaat tegen de or ganisatie en slechts haat en verbrokkeling kan teweeg brengen, is volgend schrijven verzonden aan al de kiesvereenigingen in den Stateukieskring Hoorn. Bovenkarspel. “9 Febr. 1927. Aan het Bestuur der R- K. Kiesvcr- ceniging in den Statenkieskring Hoorn. L. S In de op heden gehouden Bestuursverga dering van den R. K. Statenkieskring „Hoorn” word met algemeene stemmen be sloten, het volgende onder ('we aandacht te moeten brengen, zulks naar aanleiding van cht voorgevallene in twee onzer afdeelingen, die, in plaats van het gestelde politiek ad vies, een eigen advies voor hunne afdeeling hebben samengesteld. Zooals U bekend is, werd in het reglement vastgesteld, dat het Bestuur van den Staten kieskring voor eene te houden verkiezing voor de Prov. Staten een politiek advies zal uitbrengen. Zulks is noodig, omdat eene zekere leiding gewenscht is niet alleen, maar voor meerde re kiezers (kiezeressen) noodzakelyk is. Dat het samenstellen van 'een politiek ad vies geen gemakkelyke taak is, zal eenieder bekend zijn. Wanneer evenwel de voorgeschreven pun ten worden in licht genomen, kan men niet alle loden bevredigen, doch wèl de goed Re organiseerden. Als voornaamste punten in den tegenwoor- digen tijd noemen wy: a. Het rekening houden met de vertegen woordiging van verschillende standen en groepen. b. Het afvaardigen van personen, die, voor zoover het mogelyk is, de mannen zyn, die algemeen door de kiezers de aangewezen personen zijn. Zooals wij allen weten, gaat het natuurlijk niet aan om eenieder te bevredigen, doch dit neemt niet weg, dat het Bestuur in zyn ge heel ervan overtuigd is, onpartijdig te hebben gehandeld, eu zooveel mogelijk rekening heeft gehouden met de verschillende uiteen- ioopende belangen. Wij vertrouwen dan ook, dat de verschil lende afdeelingen bet politiek advies zullen opvolgen. Men kan natuurlijk de kiezers niet aan banden leggen, doch men stelle, terwille 'van de organisatie, géén tegencandidaten. Men weet zelf de nadeelige gevolgen, welke zyn; Oneenigheid, verbrokkeling en geen ge- wenschte resultaten. Ten slotte is het misschien overbodig op te merken, dat de verkiezing a.s. Zondag zal geschieden in de daarvoor gestelde lokalen, dus men moet niet de mcnschen aan huis la ten stemmen. Namens het Bestuur van den R. K. Kieskring Hoorn”: N. A. TAVERNE, Vooizitter. JAC. BRAAKMAN, wn. Secr. De voorzitter opende de vergadering en heette alle aanwezigen hartelyk welkom. Nadat de noodzakelijkheid xag. een. burger wacht door Spr. was aangetoond, gaf hij het woord aan den Secretaris tot het voorlezen der notulen, welke onveranderd wetden goedgekeurd. Hierna wordt door den secretaris, den heer K. Visser, een keurig gesteld jaarverslag voorgelezen. De Voorzitter dankte met een hartelijk woord den secretaris voor dit jaarverslag en spreekt den wensch uit. dat hij nog tal van jaren secretaris der burgerwacht van Boven karspel moge blijven, want dan is bij er ze ker van. ieder jaar zulk een mooi jaarver slag ten gehoore te krijgen. Hierna komt aan de orde verkiezing van een bestuurslid, aftredend de heer D. Kos ter. Uitgebracht werden 40 stemmen, waarvan dé heer Koster 39 stemmen op zich verwierf. De voorzitter vraagt of de heer Koster zijn benoeming wederom aanneemt. De heer Koster dankt de aanwezigen voor het in.hem gestelde vertrouwen en hoopt nog vele jaren aan de burgerwacht zijn bes te krachten te kunnen geven. Do Voorzitter doet nog eenige mededee- lingen van huishoudelyken aard, waarna het woord wordt gegeven aan den Commandant van de Burgerwacht, die in een kort, doch krachtig woord uiteenzet hoe wy de Burger wacht kunnen steunen en .waarom de Bur gerwacht vooral in onzen tijd nég zoo nood zakelijk is. Hierna dankt de voorzitter den heer Braak man voor het gesprokene en deelt aan de vergadering mede, dat door “den commandant voor den aanstonds te houden schietwedstrijd i een kistje sigaren is beschikbaar gesteld. (Applaus). Hierna volgde sluiting, en werd met den schietwedstrijd een aanvang gemaakt. Geschoten werd met marga op de geluks- baan, waarvoor een tiental prijzen beschik baar waren gesteld, bestaande uit rookartike len. De uitslag was als volgt: le prys de heer K. Visser 460 punten, 2e prys 8. Bosma, 449 punten, 3e prijs F. de Wit. 446 p. 4e prys Th. Boos 445 p. 5e prijs K. Klein Sz. 444 p. 6e prys S. do Jong 439 p. 7e prys Koster 431 p. 8e prys J- de Boer 430 p. 9e prijs R. Doodeman 418 p. 10c prijs U. Frankena 413 p. hst van ouds beproefde beroemde wrytaiddel Kloosterbalsem bemerkt zijne werking niet tot de oppervlakte der huid, docli wordt door zyne bijzondere sameuktei- ling als ’t ware onmiddellyk door de poriën der huid ingazogen. dringt daardoor diep in het in nerlijk der weefsels, onthiadt de vergiften die zich daar hebben vastgezet, lost ze op en valt al dus de pyn in den wortel aan. verdrijft door zyn warmte ver wekkende werking alle beletse len, die de wtyszaamheid en werkkracht der spieren belem meren en geeft ze de .verloren lenigheid terug. Dit verklaart het verrassend resultaat bij rbeumatiek, jicht, ischias, spit, lendenpijn, spierpijn, stramheid en dergelijke aandoe ningen. Probeer en ondervindt het zelf. Per pet 60 c.t. BEEMSTER. Verkooping. Op Dinsdag 8 dezer werd in hotel Boon te I’urmerend door notaris J. E. Heenk* aldaar, voor den heer H. Smit, alhier, verkocht e. n kavel weiland, gelegen aan den dyk, alhier, nabij den Oost- myzerweg, groot 8 64.70 H A. Kooper werd de heer R. Volmer te Am sterdam voor f 26.370.50 ^gekocht in op dracht van derden',. Verbaliseerd. Wegens het rjjden op een rij wiel zonder licht is tegen IJ. B. alhier pro- ces-verbaal opgemaakt. Verpachting grasgevas. De verpachting van het grasgewas langs en op dijken en we gen in het waterschap „de Beemster” bracht op: dyken f 13235; wegen f 1020; eilandjes f 24, totaal f 14279. Het vorige jaar waren deze getallen resp. f 17840; f 1593; en f 33, totaal f 19466. Bevolking. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente herinneren de ingezetenen aan hunne verplichting om steeds tijdig ter gemeente secretarie aangifte te doen voor de bevolkingsregisters, wanneer men de ge meente gaat verlaten, wanneer men zich in de gemeente vestigt of wanneer men binnen de gemeente van woning verandert. Elk ge zinshoofd is verplicht binnen t ^e weken aangifte ter secretarie te doen, wanneer in ’dat gezin eenige verandering plaats grijpt, ook door het opnemen of vertrek van dienst boden. Dienstplicht. Bij beschikking van den Mi nister van Oorlog d.d 8 Februari 1927, Vile afd. no. 203 V., is ingaande 2 April 1927 aan den dienstplichtige der lichting 1917 Jo annes Jacobus de Honing, dezer gemeente, voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend, wegens het bckleeden van een geestelijk ambt. HEEMSKERK. Tuinbouwclub. Onder lei ding van den heer R. Muyers hield de Tuin bouwclub alhier in ’t café „de Oranjeboom” Woensdagavond bare 4de jaarvergadering. In zyn openingswoord sprak de voorzitter eenige woorden van welkom toe aan de leden en in ’t bijzonder aan den heer Haanen, tnin- bouwleeraar, die na afloop een leerzame voordracht zou houden. Vervolgens was het woord aan den Secretaris, die een zeer uit voerig verslag uitbracht van den stand der zaken in 1926. Gememoreerd werden o.a. de 2 grootsche tentoonstellingen, welke in M<-i en in September gehouden zyn. De club telt pl.rn. 70 leden, met inbegrip der donateurs. De ontvangsten bedroegen f331.51 en de uitgaven f 234.14,'L Batig saldo f97.36J4, vorig jaar f 63.80. De heer J. G. v. d. Ploeg is het eerste lid gi weest, die de bestuurstafel met geforceer de bloemen had opgesierd a.l. met Bajnigon en Costers. Dat deze inzending op pwjs ge steld werd, bleek wel uit dc waanimrrende woorden van den voorzitter. Ily steïle vuor eene comuiissie t<’ benoemen, die deze bloe men zou keuren. De inzender verziatht echter om dan de Bartigons buiten besclfouwing te laten, daar deze door een noodlottig toe val ter elfder uur beschadigd waren. De Ju ry bestond uit de heeren Jansen. Adrichem en Duivenvoorde, welke voor/de Costers 8 punten toekende. Daarna Ima plaats de be stuursverkiezing. In de plaa en niet herkiesbaar lid, derl werd ‘■■ekozen de heer A./1 Het laatste punt der ajr/nda betrof de vra- genbus. Gevraagd nt-rijj „Patentka’i, die steenhard geworden iSj/kau deze breekbaar gemaakt worden Bij monde van den/ieer P. Klaassen werd deze vraag ontkennend beantwoord. Deze heer beweerde evenwel, dat met geringe kosten deze kali ,/emalen en dan in haar vorigen staat lertfggvbraeht wordt. De tweede vraag luidde: „Mogen de in gezonden Bartigons en Costers verloot wor den?” Ik: secretaris wijst er in verband met ge- wenschte wisselbouw op, dat hiervoor de teelt an de Duc-aardappelen dient te wor den overwogen. Spi. verzoekt hen die ze dit jaar gaan bomyen, eens een beetje ruim jMJotgocd te houden, opdat hiervan eens wat beschikbaar komt. De heer P. Kraakman bespreekt de kwes tie der kaukerstruiKen in de kool en vraagt of het noodig is, dat dit er bij wordt gezegd als de aantasting slechts gering is Hierover komen de tongen nog even los. Ten slotte meent de secretaris als conclusie te mogen stellen, dat by geringe aantasting deze kool voor den handel even goed is, wat de prijs wel bewyst. Spr. zal in de C. v. B. voor stellen dat eens een einde wordt gemaakt met al die aanduidingen, die niets beteeke- uen. Bij de vrye verloting waren winnaars de heeren P, Beers, P. Duyves, C. Bekker, J. Groen, H. v. d. Vliet en P. Bekker Gz. De vergadering werdl hierna gesloten met een woord van dank en met g<4ied. BOVENKARSPEL. Burgerwacht. Woens dag 9 Februari j.l. hiehi de Burgerwacht on der voorzitterschap vap den heer U. Frauke- im haar jaarvergadering. Een veertigtal leden woonde deze vergade ring by. R. K. PROP.- EN ONTW.-CLUB „ST. CHIUéTOPHORUS In het Gezellenhuis hield de R. K. Prop.- cn Ontw.-club x(St. Christophorus” een bij eenkomst. Voor eeu/uitstekend bezette zaal opende de heer Nrfycns met den Chr. Groet, waarna de notulén werden voorgelezen en onveran derd goedgekeurd. Aan het woord kwam ver volgens de heer Stulticns die iu een mooie rede uiteenzette hoe onze menschen op de juiste manier te bewerken. De heer v. d Broek sprak vervolgens over de candidate»:verkiezing voor de Prov. Sta ten. Een discussie volgde hierop, waarna nog eenige vragen werden gesteld inzake den Raad van Arbeid. Voor de volgende bijeenkomst gaven zich op Mej. v. ’t Hof met bet onderwerp: beken de eu onbekende dichters, en dc beer S. Luyckx over: Solidariteit een utopie. R. K. VOLKSBOND. Voor een flink aantal leden hield de R. K. Volksbond een jaai vergadering in het gezel lenhuis op Vrijdag 11 dezer. De voorzitter de heer W. v. opende met den Christelykcn groet waarna de secretaris de beer J. v. Veldlioven de notulen voorlas, welke na een kleine opmerking wer den goedgekeurd. De heer v. d Broek bracht vervolgens het financieel verslag uit, waaruit bleek, dat het nadeelig saldo over het afgeloopen boekjaar bedroeg f 15.16. In verband met het korte tijdsbestek, dat de heet v. Veldhoven als se cretaris werkzaam is, zal uilgebrcid jaarver slag on do ek. vergadexing worden u'tge- TUITJENHORN. Landbouw film. Donder dagavond gaf de „Handelsraad” v. d. L. T. B. „De Kooistreek” voor deze omgeving een filmavond in het Patronaatsgebouw te Tuit- jeiiborn. De heer Kager, directeur van het Kring- kantoor, opende de bijeenkomst met een woord van welkom. Memoreerende, dat door wederzfjdscb vertrouwen en waardoering roots gedurende acht jaren een goede verhou ding bestond, ook in deze streken. Mede hier om is het dat wij bedeii, aldus spr. wederom aanbieden een nuttigen en tevens aangena- men avond. De zaal was geheel gevuld. De heer Ganzeboom van Haarlem het woord verkrijgende, deelt zyn program mede en geeft achtereenvolgens eenige films, met bemestings proeven van Chrysanten, kool soorten, koolrapen, kroten^- ajuin, tomaten, tabaksprant, enz., prachtig was het te zien„ hoe de planten en bloemen zich ontwikkelden. Hierna kwam een z.g.n Kalifilm, een kali- bemestingsproef op aardappelen, een leerrijke maar tevens komisch voorgestelden film, wel ke danig de lachspieren in beweging braciit. Hierna gaf de heer Ganzeboom eeu mooie lering over de ontwikkeling van den boeren stand in Nederland, en vooral in JM.-Holland. Wie eenige geschiedkundige ervaring heeft, kon hieruit constateeren dat van in vroegei eeuwen genomen maatregelen en in zwang zijnde gebruiken en gewoonte, tot voor kor ten tyd nog bestonden, of ten deelcn nog bestaan. Het was een mooie leerrijke cau serie. Hierna volgde ten mooie landbouwkundige film, op 't gebied van pluimveeteelt, rundvee- varkeus- en schapenfokkerij, met een mooie reclame voor den Handelsraad. Als slot een komische film toe, „De brand in de Oude Jan”. Het geheel was-een mooie i avond, de talrijke aanwezigen w. o. burge meester Burgen en Pastoor Querelle opmerk ten, gingen recht voldaan huiswaarts. Die er niet waren, hebben veel gemist. WAARLAND. Zware Koe. Dezer dagen kocht de slager P. Klaver te Zijdewind, van den veehouder W. Dekker, alhier, een koe, die aan 4 bouten gewogen 1005 pond woog. Tberesia-Film. Naar wy vememen zal slhier de volgende week de Theresiafilm worden vertoond. BURGERBRUG. Ziekcnhuisverplrging. Dinsdag 8 Februari vergaderde de vereeni ging voor ziekenhuis verpleging in het lokaal van den heer P. de Nys. Aanwezig waren 10 leden. De voorzitter opent de tergadering en heette de aanwezige leden welkom, en sprak er zijn leedwezen over uit. dal de vergaderingen van een vereeniging, welke een zoo nuttig doel beoogt, hetwelk iu het korte bestaan der vereeniging reeds tot 172 is gestegen, zoo slecht wordt bszocht. De notulen der vorige vergauering werden thans voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Hierna werd doos den penningmeester re kening en verantwoording gedaan over het 2e halfjaar van 1926, welke door de daartoe aangezochte leden werd nagezieu en accoord bevonden. Thans werd overgegaan tot verkiezing van 3 bestuursleden, aftredend waren do heeren Betlem, Driver en Mors, waarbij eerstgenoem- den direct en de heer Mors bij 2e vrye stem ming werd enherkozen. Alien Verklaarden rich bereid hun functies weder aan te ne- i men. Verder vermeldde de agenda het onder- I ALKMAAR. 11 februari. Alkmaarschf Ex port veiling. Bloemendaler kool f 1.70f 7.40, Boeren kool f 0.70—f 6.30, Bieten f 1.70—f2.50, Gele kool f 0.90—f 4.20. Groene kool f 1.60 f 5.30, Prei f 4.20—f 9.80. Pieterselie f 5.40—f 8.50, Roode kool f 0.80—f 5.40, Selderie f 4.80—f 10.90. Spinazie f 1.47— f 1,55, Spruiten f 16 M 36, Uien f 2.70— f 5.20, Wortelen f 3—f 4.90. Witlof I f 22- f 29, Witlof II f 17—f 20.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 3