M-Hollandscli Oaghlad. Vraag- en Aanbod-Advertentiën in het „NOORD HOLIRNDSCM" DROBIRD" kosten ran 1-5 regels 60 Ctllt, iedere regel meer 12 Ct>t, tweemaal plaatsing f 1.21, driemaal f 1-80, (geen handelsannonces). Hebt Gij degelijk dienstpersoneel noodig, wilt Gij een ot ander voorwerp uit de huishouding overnemen of over doen, aoekt Gij een buis te huren, ■M 60 Craig annonce t PURMEREND. iii f ALKMAAR NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD” Tweede Blad. I i s ZATERDAG 19 FEBR. 1927 I Het Centrale Neutrale Ziekenhuis. n. v. L. FRANKENBERG. HANDEL EN MARKT. Congregatie van de H. Familie. PROVINCIAAL NIEUWS. BERGEN. KUNST EN KENNIS. De Missletentoonstelling. Een R. K. Radio* vereeniging. TELEGRAMMEN. een EEN EN TWINTIGSTE JAARGANG. I 5 linnenkamer worden bjjeen- I L. j. Dr. i R.K. lagere school rfl Ursula alhier daarbij nie* hadden plaat». plaats dan in het j ALKMAAR. Onderhoud van SCHRIJFMACHINE^ per abonnement. ALKMAAR 19 Febr, Eierveiling. Aanvoer 84000 kipeieren: 56/58 K.G. 6.80 7.— 5«/60 K.G 7— A 7.40 60/62 K.G. 7.20 A 7.50 26/64 7.30 A 7 90 Bruin 7.30 A 8.— per 100 stuks. Aanvoer 300 Eeudeierer 7.80 per 100 stuks. LONDEN, 19 Febr. De Vakvereeuigiugen te Sjanghai heóben de algeuieene stalling atgekoudigd. Heden bedroeg het aautai stakers 40.000. Ook de arbeiders by de tram weg maatschap pij en de postery iu de Frausche concessit stakeu. BROEK OP LANGEND1JK, 19 Febr. 24600 K.G. Uien f 3 60- t 4.90 drielingen f 3.40—f 4.10 1750 K.G. Peen f 2.30— f 2.50 1000 st. Groene kool f 3.10 124000 K.G. Deensche witte f 2.30 f 4.5t< doorse.net f 2.00 f 4.00 106000 K.G Gele koel f 2.80- I 5.10 dudreehot f 2.0O— f 4.50 75000 K.G. Roode kool f 3.001 5.40 doorschot f 0.60 f 4.20. He Vraa^- en Aanbod-Advertentien in het Noord Hollandsch Dagblad hebb-r altijd succes. Hl yoor klein wisselgeld en in bezit te zijn van Door een onwillekeurig en betreurenswa.tr- dig misverstand. Js verruimd in het Missie- proirramma-gedenkhoek op te nemen een be schrijving van de Consrêtratie van de H. Fa milie en van den stand, waarmede deze Con gregatie op de tentoonstelling uitkomt. Daarom zullen wij een en ander alsnog in onze kolommen opnemen en afdnikjes van dit artikel In grooten getale verspreiden. KINDERKLEEDING. Blijkens een advertentie iu dit nummer houdt de Vereeniging Kiuderkkeding Dins dag 22 Februari as. des avonds om 8 uur een algemeene vergadering ten stadhuize. ZONDAGSSLU1TING APOTHEKEN. Op a.s. Zondag 20 Februari zal de apo theek van den heer C. M. B. Wauna, Mient 11, geopend zyn; de andere apotheken zyn ge sloten van Zaterdagavond 9 uur tot Maan dagmorgen 8 uur. De apotheek die den Zondagsdienst heeft, ia gedurende de geheele daarop volgende week ’s nachts geopend. De audere apotheken zyn behalve Zondags en op feestdagen ook ge sloten op werkdagen van des avonds 8 uur (’s Zaterdags 9 uur} tot den volgenden mor gen 8 uur. T. Bos, Langstraat 64; alpacca beursje, P. A. Wallaart, Nieuwpoortslaan 84; belasting- rnerk 1927. J. Verhoeve. Schermerweg 2; zwarte rozenkrans, W. Booii. Krelatrestraat 39a: heerenrijwid, S'ation: zaklantaarn. H. de Groot, Baanstraat 22: paar kinderhandschoe- nen, G. Nijssen, Juliana«traat 29: wit hondje n?.e,.^r' vlekken, G. Taljeur, Zaadmarkt 73a; riiwielbelastingmerk. Mevr, v. DurenMen- tingh. Metiusgracht 10; vulpotlood. H. Louw, Overdiestraat 70; jongenscape, G. v. Vechten, Breedstraat 21; mesje, F. Luijting, Korenlaan 2; bdastingmerk, J. Tromp, Stadsziekenhuis; belastingmerk, G. van Tiel, Hofplein 37; zak mes, Betsy Al, Koningsweg 45; blauwe kin- dennuts, Willy de Nys, St. Annastraat 6; paar nappa handschoenen, K. v. Tyn, Snaarmans- laan 64. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voótwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van po litie. ling 4n ,,'t Gulden Vlies”; 3 uur. Bezoek van de Bisschoppen en ge- noodigden aan de tentoonstelling. 48 uur is de tentoonstelling geópend voor het publiek. 8.15 uur. Opvoering der Floresfilm in ,,’t Gulden Vlies.” Maandag: De tentoonstelling is geopend van 1012 en van 2.30—8 uur. 8.15 uur. Opvoering van de Floresfilm in Gulden Vlies.” De dienstregeling in het restaurant. Bet comité voor buffet en zalen verzoekt de dames, die dienst hebben in het tentoon stellingsgebouw, minstens een kwartier voor de diensturen aanwezig te zijn. ploitatie de gemeente naar schatting peen grootere financieele offers zal kosten (in de eerste jaren althans geen noemenswaard grootere) dan die van bet bestaande Stads ziekenhuis. Wij zullen deze conclusie hier onder met uitvoerige gegevens staven. Dit plan wordt hier verder plan-A genoemd. Daarnaast heeft deze sub-Commissie op ons verzoek en mede ter voldoening aan een wensch van den Inspecteur^vergelykender- wijze de financieele gevolgen nagegaan van twee plannen van nieuwbouw op een vrjj terrein: het eene (plan B), ter wille ‘Ier zui verheid van vergelijking van denzelfden cm- vang gedacht als bet plan-Cadettenschool, bet andere (plan-C) waarvan de maximale capaciteit, groot 96 bedden, tv-untwoorat aan het plan, hetwelk Mr. Kusb-rs den Raad in zijn vergadering van 9 Juli 1325 ia hoofd trekken heeft aangeboden. Ten aanzieu van plan-B bepaalde genoemde sub-Commissie zich tot een globale berekening der stich- tingskosten; ten aanzien vau plan C gaf zij mede een uitgewerkte raming van de lasten en baten der exploitatie, welke in een ver gelijkend overzicht naast die voor plan A zijn gesteld. Onze Commissie zal thans aan de band I van de door de Sub-Commissie verstrekte ge gevens achtereenvolgens eenige aanwezin- gen geven omtrent de technische zijde van elk der drie hiervóór genoemde plannen, om daarna de financieele gevolgen van elk der plannen ten aanzieu van stiehtings-en exploi tatiekosten (ten aanzien der laatstgenoem de kosten alleen voor de plannen A en C) afzonderlijk te behandelen. A. Technische zijde. Plan A. De 'bezuinigmgen*'D0r het bestaande plan- Cadettenschool kunnen, wat haar technische zjjde betreft, in globale trekken als volgt worden weergegeven: GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan- gestraat en al laar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 15, 16, 17 en 18 Februari 1927: Witte boord; hondenhalsband met penning; moer van een wagen; ledige portemonnaie; lorgnet in étui; broche; zakdoekje met geld. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- l de ingezetenen,, onderstaande voorwerpen, BERGEN, Benoemd. - Tot onderwijzeres aau dj is benoemd Mej. W. H Schneiders, alhier. Verlof verleend. Aan H. H. W. Kleiburg, banketbakker alhier is voor de loculiteit va» zijn perceel hoek Hotlaau-Uude Prinsweg verlof verleend voor den verkoop van alco bolvrye dranken. Herbenoeming. Tot voorzitter en secre taris der Commissie tut wering van schoot verzuim zijn voor 1927 herbenoemd de hee- ren D. J. Smit en C. de Wit. Botsing. Up den hoek schvolstraat-Raad- huisstraat had gistermiddag een botsing (Vervolg). Financieele zijde. In hoofdstuk I heeft onze Commissie ge tracht djiióeljjk te maken, dat handhaving van de door haar aanvankelijk voorgesteide maximale capaciteit van 116 bedden nood- I zakelijk is.. Uitgaande van deze capaciteit. I zou het voorts zeer zeker wenscheljjk zijn, ook de aanvankelijke bouwplannen in hun vollen omvang te behouden. Aangezien echter het provinciaal subsidie vau dien opzet een integreerend deel uil maakt en de kans op verleening daarvan gering, om niet te zeggen uitgesloten lijkt, hebben wij uitgezien naar middelen, die, zonder de belangen van een behoorlijke Ziekenhuisverzorging te schaden,' het aanvankelijke plan in die mate kunnen versoberen, dat het zonder het bedoelde sub sidie yan de provincie te exploiteeren valt. De sub-Commissie, (bestaahae uit de heeren J. Ringers, J. Westerhof, Dr. J. M. van Dam, A. van der Horst en S. W. Arntz), aan wie wij de uitwerking van deze gedachte hebben verzocht, is er daarbij zelfs in geslaagd, op Men wordt verzocht te willen zorgdragen den opzet vau het aanvankelijke plau- -« •- Cadettenschool zóo te bezuinigen, dat de ex- Schioppa: in de St. Dominicuskerk door Mgr. Roelens; in de St. Josephkerk door Mgr. Buckx. 2 uur. Officieele opening der tentoonstel- Februari 1927. Gele trekhond, J. de Groot, Zeglis 179: verm. zilveren broche, M. Bol, Varnebroek 40; l hondenpenning 691 K.I., G. de Koning, 2e i Kahelstraat 16; grijze poes, J. Hazes, Ged. I Baansloot 13; gouuen ketting, J. Wed, Eg- mondermeer 398, Egmond-Binnen; Zakdoek, waarop de koelies hunne vrachten J. Min, Forestusstraat 43: klein bruin hon lje, voeren. x AGENDA. GEEN PATRONAAT. A.s. Zondag geen patronaat voor de jon gens van het patronaat aan het Varnebroek. R.K VOLKSBOND. Hedenavond geen spreekuur Bureau voor Arbeidsrecht. MAANDAG: 7—1% uur Zitting voor de Voorschotbank. ZATERDAG 26 Februari: Contributle- betalen op de gewetie uren. 56 uur gelegenheid om te sparen. 67 Bibliotheek. '78 Spreekuur Bureau voor Arbeidsrecht. Voor het Ondersteuningsfonds hebben zit ting: Spuiman en Hink. Behoudens verhinderingen zal de Secreta ris van den Volksl ond te spreken zijn op Dinsdag. Woensdag. Donderdag en Vrijdag van 121 uur in St. Willibrord en verder ten ijne huize Baansingel 3.3b. VEREENIGING „FRANKRIJK-HOLLAN’D”. Gisteravond hield in hotel „Proot” voor de afd. Alkmaar van bovengenoemde vereent 1 ging Monsieur A. M. E. Sorel, Homme de Lettres de Paris, een causerie over les poètes de l'intimité. Mr. W. C. Bosman opende de bijeenkomst met een vriéndelijk woord van weiKurn aau den causeur, zelf een letterkundige vau uaarn, eu gaf hem daarna het woord. Deze beguu met een woord van dank te zeggen voor de harteljjke ontvangst, die hij genoten bad. Daarna complimenteerde hy Holland „ce pays admirable” voor de intimiteit, die hy daar aangetroffen had. AU voorbeeld .daarvan wees hy op de gezellig ingeriebte woningen en op ue fiets, die zich zoo gemakkelyk tot een zekere intimiteit leent. L'intimité, een onderwerp, dat volgens spreker hoogst lastig en kiesch is. (difficile et délicat). Maar kort samengevat kan men zeggen, dat de intimiteit ni té is dan de een voud, de ware eenvoud dan, niet de gemaak te. Gedurende de causerie, waaronder men de onuitputtelyke humor, *t sprankelend ver nuft, de ongezochte geestigheid van deu Franschmau te óver bewonderen kou, reci teerde de heer Sorel gedichten van Sully Prudhomme, Alfred de Mussel, Auguste Dor ren, zoolang de provincie ook overigens bij theina’s behandeld wertöm als: l'amour. Ie -foyer. I’enfant. la vieillesse, etc/En dat allés O'v een onnavo! baar charmante wijze, zóó, dat de avond tot 'n genot werd, zóó, dat 't den verslaggever tot 'n kwelling werd, de hoogst nooilzakelyke notitie's te maken: ’t waren weer zooveel minuten onttrokken aan ’t genot naar oen causeur te luisteren. Trouwens een absoluut juist idéé te geven van hetgeen gezegd werd, is onmog-lijk. Er is inaar één middel daartoe: de causerie bij wonen. Eigenaardig trof ’t ons, weer vau dezen Franschmau te hooren z’n respect voor de Fr..r.-che vrouw. u i ue niet-Franschen zoo ,.malfamée” is. ’t Herinnerde ons aan Prof. Salverda de Grave, die ook als pleiter voor haar opgetreden was. (Voorlaatst lezing). Mooi vonden we verder z’n uiteenzetting over de ware genegenheid tusschen man en vrouw: le bonheur conjugal, l’amour qui du re, die liefde, welke ia als „une cuve d' eau dans la forêt”, nooit leeg, altijd gevoed en aangevuld. Men begrijpt dat tusschen dezen causeur en de aanwezigen al spoedig ’n zekere sfeer van begrijpeh. dus van intimiteit ontsto id. Een dankbaar applaus beloonde spreker voor z’n hoogst aangename causerie. W. V. 3e tweede verdieping. De zolderverdieping wordt belangrijk ver eenvoudigd. In het algemeen blyft zy met de bestaande lijnen van het gebouw in over eenstemming, zuodat zoo min mogelyk mu ren zullen worden opgetrokken. De kap wordt zoo veranderd, dat de slaapplaatsen voor de zusters zullen worden voorzien van dakka pellen. De verdieping, die boven het operatiege- bouw ligt, wordt niet gebouwd. Ten slotte vervalt eén barak. De barak, die nieuw te bouwen overblyft, wordt voor twee verschillende soorten besmettelyke ziekten ingerichi; <b* barak, die reeds op het terrein staat, voor een derde soort. De woningen vervallen. (Wordt vervolgd). In 1895 kwam wjjlen Pater Johannes Ber- thier naar Holland, met het grootsche plan, ?en Congregatie voor latere roepingen te stichten. Reeds jaren had de Pater daarover nage dacht. Want bij de veelvuldige missies, die hij gedurende bijna 30 jaren in geheel Frank rijk heeft gehouden, ontmoette hy telkens weer jongens, die roeping gevoelden voor het priesterschap en missionaris wil len worden, doch wegens meer gevorderden leeftyd niet meer werden aangenomen in de bestaande missiescholen. Dat ging den yvervollen priester Gods ter harte en daarom koos hij het gastvrye Hol land voor zijn nieuwe stichting: een congre gatie voor latere roepingen. Iu veel armoede en ondanks van vele zijden Komenden tegenstand begon hij zijn onder neming. In die tegenwerking en tegenslagen zag hij juist bet zekerste bewij-, dat God met hem was eg zijn werk zou slagen. En 't is geslaagdl In Grave is nog steeds het Noviciaat. In Kaatsheuvel is een Missiehuis met ruim 100 studenten voor de humaniora; in Goirle by Tilburg zyn de hoogere sjudies. Iu Duitschland heeft de Congregatie 4 studiehuizen; in Polen 3 en in Frankrijk 2, die de Congregatie een heerlyke toekomst vóórspellen. Iu BrazitiC werken reeds 40 missionarissen, terwyl iu 1926 een nieuwe Migsie begonnen werd in Oost-Borneo, waar 5 missionarissen werkzaam zyn. De stand der Paters van de H. Faiéilie laat veel van het Braziliaansche natuurschoon zien. We treffen er b.v. aan Condor, Ibis,, beu- delspreeuw, gordeldier, zyde-aap, krokodü- en slangenhuid. Interessant is het kastje met krokodillen-ei en jonge krokodil. Vit Borneo- 'n gesnelde Dajakskop, het zwaard, waarmee gesneld is, vlechtwerk en diverse gebruiksvoorwerpen der Dajaks. (Vervolg van pagina 3 hoofdblad.) De vlaggen uit! Voor het laatst willen wy herinneren aan het verzoek, om vanmiddag de vlag uit te steken. Om 3 uur reeds arrivee.ren H.H. D.D. H.H. Mgr. V. Roelens en Mgr. Dr. J. Buckx te Alkmaar. Op dat uur dus dienen de vlaggen al te zyn uitgestoken Alkmaars Katholieken mogen door een rij ken vlaggentooi toonen, dat zij het bezoek ler Bisschoppen ten zeerste apprecieeren. De cadeaux voor de verloting. De hoeveelheid cadeaux voor de verloting is zoo overweldigend, dat Vrijdag de auto's van Vroom en Dreesmann slechts 1/3 deel hebben kunnen afhalen. Op nader aan te kondigen data zullen de auto’s hun tocht vervolgen. De openingsplechtigheid. Er schjjnt een misverstand te bestaan ten aanzien van de vraag, welk koor de openings plechtigheid op morgenmiddag zal opluiste ren. Dit zal geschieden door bet koor van de St. Dominicuskerk (mannen en knapen), on der leiding van den heer P. A. van Langen. Programma voor Zondag en Maandag. Hieronder volgt in het kort het programma voor Zondag en Maandag: Zondag: 's Morgens algemeene H. Communie. 10.30 uur. Pontificale H.H. Missen: in de Si. Laurentiuskerk door Mgr. een fasch'jt) of iets dergelyKs om er ue ont vangen gelden in te deporteeren. Zooveel mogetijk is wat de diensturen aan gaat, met de opgegeven uren rekening ge houden. In vele gevallen bleek dit echter praetisch oirmogelyk te zyn. Aparte toegangskaarten worden voor dezen dienst niet toegezonden: de deze week toe gezonden oproeping geldt tevens als bewys van toegang (ook degenen die bij de reserve zijn ingedeeld hebben dus eventueel recht van toegang op het bovenbedoeld schrijven). Uitverkocht. Vanwege het Centraal Bureau voor den kaartenverkoop deelt men ons mede, dat de kaarten voor Zondag- en Maandagavond ge heel zyn uitverkocht. Voor Woensdagavond is de tweede rang reeds uitverkocht. Een beperkt aantal kaar ten le rang is nog aanwezig. Ook te Alkmaar blykt men er evenate elders behoefte aan te gevoelen een R.K. Radiovereenis-ing on te richten. Naar wy ver nemen. hebben zich reeds meerdere Katho- lieke increzetenen bereid verklaard, tot dit doel hun medewerking te verleenen en reeds is een heel vonr'oonjw bestuur p-evormd. Binnenkort zuPen wij omtrent een en an der nadere mededeelingen kunnen doen. F’L’é ’'•'“PT In het Payglop. in het voormalige heeren- modemagazijn van den heer Bru^eman open''e pistoren de fa. Albert Heijn oen nieu we chocolaterie, de tiende dergelijke zaak van deze firma in Nederland. Doordat een kamer bij 'en winkel'betrok ken is, is deze aanmerkelijk grooter. De stofvrije etalage biedt een groote sor- teering van artikelen van eigen fabrikaat. ’t Is een mooie zaak. LICHTEN OP. Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen om 5.45 uur lichten op. Voor rij- en voertuigen een half uur later. STEEDS CRESCENDO. Thane deelt men ons mede, dat de Alk-, maarsebe Broodfabriek geen 200, gelyk eerst werd gemeld, en ook geen 300 broeden, zoo- als wy gisteren berichtten, zal beschikbaar stellen voor de Burger Ijsclub, doch 600 brooden. WITTE KRUIS. De afdeeling Alkmaar van het Witte Kruis houdt Vrijdagavond 8 uur haar jaarvergade ring in „Central”, Hofplein. Men zie de advertentie in dit nummer. S HAKEN. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie zal de voorzitter van de Schaak club V.V.V. een simultaan-séance geven voor niet-leden van de club in „De Nachtegaal”, Langestraat. Aanvang half acht. SPREEKUUR WETHOUDER. De Wethouder van. Ouderwijs en Sociale aangelegenheden is verhinderd a.s. Maandag tjjn gewone spreekuur te houdeé. DIEFSTAL VAN KIPPEN. Vannacht zyn van den heer H. de Groot, wonende St. Annastraat, 4 kippen ontvreemd welke liepen in bet land aan het Oudorper- dijkje. VERPACHTING BUFFET. Bij openbare inschrijving is den heer N. Kerssens gegund de verpachting van het buffet tijdens de Bloemententoonstelling. le Begane grond. De Zuidwest, leugel van het hoofdgebouw (nieuwbouw) wordt weggelaten. Dit heeft tot gevolg, dat lykenkamer, Cbappelle Ar- dente, sectiekamer en laboratoria moeten overgaau in bet bestaande gebouw. Wy hebben het voorts wenscheljjk geacht U voor te stellen, om, indien de Provincie raan de gemeente de gevraagde bijdrage in bet exploitatietekort inderdaad zal onthou den, ook het consultatiebureau uit de be staande plannen te lichten. Het komt ons n.l. niet billyk voor, de inwoners der. Provincie voor zoover zy het district Alkmaar omvat ten, van dit bureau ten laste van de exploi- I tatie van het ziekenhui» te laten profitee- I chain, Mad.,Gérard, Antiré Rinoir, waarin 1 riro III llziln z.jllr 0 1111 AL. _8_ L. L^..’ j I 1.» Ia die exploitatie niet geïnteresseerd is. 2e eerste verdieping. De kinderzaal met boxen verdwynt even eens uit den aanvankelijk voor nieuwbouw bestemden vleugel en wordt ondergebracht in dt vertrekken, in het bestaande plan be stemd voor ziekenkamer-personeel met con versa tiekamer. De ziekenkamer-personeel gaat over naar de cursuskamer. De cursuskamer wordt ondergebracht in de naaikamer. De naai- en gevoegd. DE CHAOS IN CHINA. Staking. 40-JARIG JUBILEUM STATIONS CHEF VAN DER BEN. Het heeft Stationschef van der Ben, Donderdag j.L, bij de herdenking van zijn 40-iarig jubileum niet aan belangstelling ontbroken. Zeer vele felicitaties had hij in ont vangst te nemen, zoowel van Sunerieu- ren als personeel en anderen belang stellenden. Namens het personeel is de jubilaris toe<*esproken en werd hem een fraai rookstel en vulnen aanjehqden en van enkele vaste reizigers en firma's uit de stad mocht de heer van det Ben bij mon de van den heer D Kooiman een felici tatie ontvangen en als blijk van waar- deering een zilveren horloge. ALLEEN OP DE WERELD. Zooals was aangekondigd liep in Schinkel s Bioscoop Vrijdagavond voor het eerst de film aan het bekende boek van Hector Malot „Alleen op de We reld." Er was voor Vrijdagavond reeds heel wat belangstelling en het aanwezige pu bliek heeft ongetwijfeld veel genoten van hetgeen van deze geschiedenis op het doek werd gebracht. DE TOON EED UORbTELLINGEN VAN LEO XIII. Wy hebben mei een enkel wt^rd reeds gewag gemaakt van de tooneelvoorstellingen van Leo Kill op 24 en 27 dezer, waarbjj het bekende tooueelstuk „De familie Loberg" zal worden gegeven. We hebben reeds gezegd dat Leo XIII alles iu het werk stelt ®m het outdiek van een extra mooie uitvoering te latei1 genieten. Dit is niet alleen ten aanzien van bet tovueelspelen zelf, doch ook wat de opvoe ring kan volmaken. Zoo ia er than? dagen gewerkt om het tooneei te veranderen - te verfraaien. Do kamer waar ui bet stuk „de familie Loberg” speelt is geheel geschilderd iu moderne kleu- ry y met moderne teekeningen afgezet. 't is, wy namen het iu oogenschouw, waarijjk mooi eu alleen reed» de moeite waard gezien te worden. Wjj twyfelen dan ook niet of Leo XIII zal met deze voorstelling heel veel succer bereiken. voor bet ONS BEDRIJF IN HET LAND VAN JAN PIETERSZ. COEN. Zoo luidt het opschrift boven de nieuwste reclamefilm van de firma wed. G. Oud Pz. en Co., alhier, een film, die j.l. Vrijdagmorgen in Schinkel's bioscoop als gevonden aangegeven op: 15, 16,17 en 18 draaide ten aanschouwe van de firman ten en hun kantoorpersoneel. Deze iilm heeft veel belangwekkends, omdat ze een idee geeft van het Indische bedrijfsleven. Zoo is het b.v, zeer inte- plaats tusschen twee auto’s. Van beide autos ressant kennis te maken met de wijze, werlj spatbord tamelijk beschadigd. Pen i ver- i soonljike ongevallen hadden

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 5