r-° van het „Noord-Hollandsch Dagblad” DE KATHOLIEKE ^illustrAti r EEN INTERESSANT LOUDSPEAKER Vrjjdag «5 Febr. 1»«7 NeS 6 r KERKLIJSTEN. ALKMAAR. WEEKKALENDER. 4 j 4 5 *5 det r 7 gezamenlijk te Ci dinsdagavond te 7 uu I ADVERTEEREN IN DE Zondag genaamd Quinquagesima half van half 79 av. ANNA PAULOWNA. I it n% 12% 1 1% 2 2% 3 3% 4 4% 5 5% 6 Maandag den van de paro- Antje mor van het Allerheiligste, uit- 'ommunie, waarna gelezen H. der 40- uur het de le afd. de 2e afd. de 3e afd. de 4e afd. de 5e afd. de 6e afd. de 7e afd. 3%de 8e afd. de 9e afd. 4% de 10 afd. de 11 afd. 5% de 12 afd. de 13 afd. 6% de 14 afd. komen alle kinderen 8 voor Dirk Pruis en de Eerw. frater Petros I van het plechtig KAjTH- ILLUSTRATIE IS GOUD WAARD I 110.000 ABONNE’S - 440.000 LEZERS VRAAGT TARIEVEN AAN BIJ "WERFKRACHT0 iNsrrruuT voor commercieel* propaganda MAURITSKADE 39. •S-GFtyVENHAGe na de Vroegmis en ten 9 uur uitreiken .J<»r H. Communie. Te 10 uur Hoogmis, geen catechismus. Te half 2 gezamenlijke aan bidding van school- en leeringkinderen. Van 1 tot 4 uur biechthooren bij den Z.E'tw. Pater. Te 7 uur lof met predikatie. Ook Maandag en Dinsdag te 7 uur gens uitstelling reiken der H. Ci Mis, ten kwart over 8 uitreiking du H. Com munie en onmiddellyk voor de Hoogmis. Ten 9 uur gezongen Hoogmis. Maandag biechthooren van 10 tot 12 en van 3 tot 5 uur. Maandag en Dinsdag ten kwart over 12 H. LAURENTIUS. Morgen tusschen 4 en 6 uur moe‘en de npeisjes komen biephten van de Woensdag 7 uur voor Helena Woestenburg- Burgers, als lid van Kevelaar, 8 uur voor Cornelis Duijves, Elders: Willem Delis. Donderdag 7 uur voor Afra Kramer, 8 uur voor de geloovige zielen, van 67 uur biechthooren. Elders: Catharina van Straten- Bekker. Vrijdag 7 uur gezongen voor ovrL fam. Kuilboer en van Diepen, 8 uur voor Jan Kardinaal, 7 uur Lof. Zaterdag 7 uur overl. fam. MuiBoe, half P r'irh L is L_„. Pruis. Eldeft: Helena Woestenbnrg-Bnrgers als lid van de processie naar Kevelaar. Zondag 7 uur tot zekere/ntentie ter eere van Sint Theresia, 10 uur voor de parochie. URSEM. *T VELD. Zondag om 7 uur Communie uitreiken; 7 30 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2.30 uur Lof met Rozenhoedje, waarna leering. Maandag 7 uur H. Mis, 8 uur Communie uitreiken, waarna Communie aan de zieken. In de week 7 uur Communie uitniken, 8 uur H. Mis. Dinsdag ’s avonds 7 uur Lof tot opening van de St. Joseph-maand. Woensdag, Asch-Woensdag, 8 uur aseb- wjj.Jri", waarna gezongen H. Mis; 's avond» 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. L'cuderdag 9 uur gezongen jaargetijde v. Joannes Raadgers, na den schooltijd biecht horen voor de schoolkinderen, van 68 uur tocr de anderen. Vrijdag 1ste der maand, toegewijd aan het H. Hart; Eucharistische dag; 6.30 uitettlling van het Allerheiligste; 6.30 en 7 uur uitrei ken van de H. Communie; 8 uur gezongen H. Mis; na den schooltijd biechthooren voor de schoolkinderen; 7 uur oefening van den Kruisweg met kort lof. Zaterdag biecbthocren van 69 uur; 7 uur Lof. ZONDAG- Quinquagesima. MAANDAG: Officie van den dag. DINSDAG: H. Suitbertus, Benedictijn, kwam met den H. Wilhbrord naar ons land. In Friesland, Holland, Brabant, in ‘t land van Gelder en Kleef, bekeerde hij vele heidenen. Door den H. Wilfridus, bias, van York, werd hij bisschop gewijd t 713. WOENSDAG: Ascb-Woensdag. Begin der Veertigdaagsehe Vasten,- ’n tijd om door boete de schuld der zonde uit te wisseben, vooral door te vasten. Vervolgens ’n tijd van ernstige bekeering en algeheele zelf- hervorming. Het kwaad moet uitgeroeid en de deugd beoefend worden, zonder deze voorwaarden zal het vasten vergeefsch zijn. De plechtigheid van het Aschkruisje her innert ons er aan, dat we zondaars zijn, om wille der zonde klinke voor de eerete maal: Stof zjjt gij en tot stof zult gij wederkee- ren. DONDERDAG: Officie van den dag. VRIJDAG: H. Casitninus, Bel., Zoon van Ca- simirus Hl, Koning v. Polen. Muntte uit door ijver voor de kerkelijke diensten en de vereering van Maria. Stierf 24 jaar oud, in 1483. SATERDAG: Officie van den dag. Zondag Quinquagesima. De H.H. Missen te 7.30 en 10 uur. Na de Hoogmis de nalee- ring; 3 uur Lof met Rozenkrans. Dagelijks wordt 5 Onze Vaders en 5 Wees gegroeten gebeden voor het welslagen der a.s. Missie. Dinsdag, 1ste dag van de maand Maart, toégewijd aan de vereering van den H. Jo seph. Woensdag, Asch-Woensdag begin van de 40-daagsche Vasten, voor de H. Mis wordt de asch gewjjd en uitgedeeld. Na schooltijd komen de kinderen biechten. Donderdag de kinderen moeten 7.30 in de kerk zijn voor gemeenschappelijk Communi- ceeren. Zaterdag ‘s avonds te 7,30 Lof en opening welke in deze Parochie loor de Eerw. Patere Re* tot tot tot tot tot tot tot tot tot tot tot tok Van 4 tot 5 biechten om over 7 Dii een vollen aflaat verdienen. Wie twee maal de predikatie 's avonds heeft bij gewoond kan deelachtig worden aan den vollen aflaat aan den Pauselijken zegen verbonden, onder de gewone voorwaar den. Gedurende het 40 urengebed iederen avond van 57 uur gelegenheid om te biechten, doch niet under of na het Lof. Men offere in die dagen waslicht bij het H. Sacrament. Zondag- en Dinsdagavond zal een col lecte gehouden worden tot bestrijding der onkosten. Woensdag, Aschwoensdag, begin van de 40 daagsche vasten. Het gebruik van vleeschspijzen is dien dag verboden, na de H.H. Missen worden aschkruisjes uit gereikt, dien dag ook 5e der 7 Woens dagen ter eere van den H. Joseph, half 8 gez. H. MIs, des avonds om 7 uur Con gregatie voor de vrouwen, half 8 Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdagavond Congregatie voor de meisjes. ''Vrijdagavond Kruisweg. Zaterdagavond Lof ter eere van de Allerh. Maagd en Moeder Gods Maria. Zondag, 1ste Zondag der maand, met vollen aflaat van den Allerh. Rozen krans, 1ste Zondag van de Vasten. EGMOND AAN DEN HOEF. Zondag Quinquagesima, om half 8 voor Cornelis van der Velden en Marjjtje de Waard, om 10 uur de Hoogmis, 's middags om 2 uur Vespers, om 3 uur Congregatie voor mannen en vrouwen. om half 8 voor de overleden Ie le Vereeniging van den Levenden Rozenkrans, ’e avqnds om 7 uur gelegenheid om te sparen ten.huize van het Hoofd der School. Dinsdag le dag der St. Joseph-maand, om half 8 voor Petrus de Waard, Eduarda Noort en overl. kinderen, om 7 uur plechtig Lof tot opening der St Joeephmaand. Woensdag Aechdag, begin van de veer- tigdaagsche vasten, om half 8 gez. H. Mis, voor Anna de Waard, hvr. van Joannes Zonneveld. Vóór de H. Mis wjjding en uitreiking gewjjde asch, om 12 uur Catechismus in de kerk, ‘s avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag om half 8 voor de overleden fam. van DamHoutenbos, ‘s middags van 57 uur gelegenheid om te biechten van 67 de oefening van het H. Uur. Vrydag le Vrjjdag van de maand, om 6 uur wordt de H. Communie uitgereikt, om 7 uur de gezongen H. Mis, ’e avonds om 7 uur Lof met acte van eereboete aan het H. Hart Zaterdag om half 8 voor den Z.Eerw. Hr. Joannes Hermanns Henenricus Saulenn, 's middags van 48 uur gelegenheid om- te biechten. Zondag 1 e Zondag van de Vasten, tevens le Zondag van de maand, dag van Aanbid ding, om half 8 voor Jacobus Admiraal RINNEG0M. Elders wordt gelezen: Maandag voor Marg, van DamBaart. Dinsdag voor Cornelis Zuurbier. Woensdag voor Lucia Valkering en echt genoot. Donderdag voor Anna Leek. Vrjjdag voor overl. fam. Valkering. Zaterdag voor Nic. v. d. Mejj en Agatha Raamsveld. Zondag half 8 voor Cornelis Baajj en overleden kinderen: 10 uur voor de parochie, 1 uur Catechismus, 2 uur Vespers. A.s. Zon dag collecte voor de armen. Maandag voor Petrus Brakenbof en Ca tharina de Waard-,- Dinsdag voor de lam. Beukers en Wes tenberg. Woensdag AschWoensdag, dor 40- daagsetw raaien.- Vaotcu en onthoudingsdag. 7 uur gezongen H. is voor Jacobus Bommer. Voor en na de H. Mis. uitdeeling der asch, half 7 Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdag voor Geertroida de WitZuur bier, van 57 uuur biechten. Vrjjdag'le Vrjjdag, 7 uur gezongen H. Mie voor levende en overleden leden van het Genootschap van het H. Hart, half 7 Lof met preek. Zaterdag voor Petrus Melker, van half 4 4 uur biechten voor de kinderen, van 48 uur biechten voor de oveyigen. De gebeden worden verzocht Voor Clasi- na v. W’eenenHollander, die met de laat ste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor de wed. Kaptein- -Groen, die in den Heer is overleden. der Groote Missie, gepredikt wordt di aemptoristen. FFICIEEL KERKSE RICHT ft iommuniceeren. igavond te 7 uur Solemneel Lof en feestpredikatie. Dinsdag laatste dag van het 40 uren gebed,' 7 uur uitstelling van het Aller heiligste, 7 uur, half 8, 8 en 9 uur de stil le H.H. Missen, 10 uur de Solemneele Hoogmis, kwart over 12 Kinderhulde aan het H. Sacrament, 7 uur Solemneel Lof, feestpredikatie, Pauselijke Zegen, plechtige Processie en Te Deum. De geloovigen worden verzocht tijdens het 40 urengebed dagelijks te communi- ceeren, dagelijks de H. Mis bij te wonen en in den loop van den dag het H. Sa crament meermalen te bezoeken. Men richte derhalve zijn bezigheden daarnaar in. Tusschen half 1 en twee uur zijn ve- uur Dinsdagmorgen te kwart r UFEMSKERK. Zomlag H.H. Missen 7, 8.30 en om 10 uur do Hoogmis, 1.30 Catechismus; 2.30 Ves pers met Rozenhoedje; 4.30 Mariacongregatie G. 30 H. Familie. Maandag H.H. Missen om 7 en 8 uur. Overige dagen cm 7. 7.30 en 8 uur. Dinedag 6.30 Lof ar esre van den H. Jo seph, als opening van de maand Maart. Wocnsda-el oden vasten- en onthou dingsdag. 7 uur gezongen H. Mis. waarna wijding van de asch. Na elke H. Mis uitdeo- ling van de gewijde asch. 3 uur Maria-Con- gregatie. 6.30 T.of ter eere van den H. Jo seph. Donderdag Biechthooren van 5.307 uur. 6.30 uur Lof ter eere van ‘t H Sacrament. Vrijdag le Vrijdag van de maand; 7 uur gezongen H. Mis: 6.30 Tx>f ter eere van het H. Hart van Jetns. Zaterdag Biechthooren van 48.30; 6.30 uur Marialof met Rozenhoedje;Biechthooren 5e en 6e klasse. Catechismus als naar ge woonte. HEILOO. Zondag half 7 uitreiking van de H. Communie in de Noodkapel, half 8 voor de parochie, 10 uui voor Petrus Joan nes Kuiper, 2 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Rozenhoedje voor Petrus Joan. Kuijper, als lid van den Lev. Ro zenkrans, kwart voor 3 Congregatie van de H. Fam. afd. vrouwen. Maandag 7 uur fcot zekere intentie, kwart over 8 tot zekere intentie. Dinsdag 7 uur voor Gertrudis Bakker- Castricum, kwart over 8 voor Jan Mul der. Woensdag 7 uur voor Cornelia Maria GerritsenKlaver, kwart over 8 voor Anne ZoonLiefting. Heden, Asch-woensdag, vasten- en onthoudingsdag, begin der 40 daagsche vasten, 7 uur gez. H. Mis. Möift deze H. Mis wijding en uitdeeling der gewijde asch; ook vóór de H. Mis van kwart over 8 zal het aschkruisje worden gege ven. Donderdag 7 uur voor Joanna Cath. OlgersStam, kwart over 8 voor Joan nes Verduin. Vrijdag 7 uur gez. H. Mis voor de le den .van net genootschap van het Godd. Hart, kwart over 8 voor Adr. Koppes en overl. fam. Zaterdag 7 uur gez. H. Mis ter eere van O. L. Vr. ter Nood, kwart over 8 uitreiking van de H. Communie, 7 uur bij de zusters tot zekere intentie. Van 48 uur biechthooren, 7 uur Marialof. LANGENDIJK. Zondag Vroegmis om 7 uur voor de chie, 10 uur voor Catharina Zut en Mol, 6 uur Lof. Maandag 7 uur voor Joannes Biersteker, 8 uur voor Cornells Dujjves 2 B. M., in het Zusterhuis. Elders voor Joannes Mo’. Dinsdag 7 uur voor Joannes de L*at, Cor nelia Dingenouts en hun zoon Nicolaas, 8 uur voor Joannes Muilaart en Julienne Spinglaire, 7 uur Maria-Conrfegatie. Ektersi Cornelis Dujjves. hulde aan het H. Sacrament. Biduren voor de leden der H. Familie (afd. vrouwen) op Maandag en Dinsdag. tot 11% tot 12 1 1% 2 2% 3 WARMENHUIZEN. Zondag te half 8 de Vroegmis: 10 uur de Hoogmis; 2 uur Lef met preek: 3.30 Congre gatie voor Meisjes en ongehuwde vrouwen.’ Maandag te half 7 de H. Mis in de Kapel. Dinsdag te 7 uur feeetlof ter eere van den H. Jozef bij het begin van .de maand Maart. Woensdag, Asch-Woensdag. te 8 uur de gezi. -en H. Mis. te kwart voor 8 aschwij- ding en daarna uitdeeling Te 7 uur Lof ter e» re van den H. J >zef. Te 8 uur Congregatie voor de jongelingen en jonge mannen. Donderdag en Vrijdag: te 7 uur Tx»f met preek ter voorbereiding van hot 40-uren-ge- bed, dat gehouden wordt a.s. Zondag en 2 volgende dagen. Preeken worden gehouden door 7.E. Pater Bonaventura Reuge. Vrijdag biechthooren ’«morgens tot 10 uur en ’s avonds van 4 tot 7 uur, in twee biecht stoelen. Zaterdag biechthooren ’s morgens tot 10 u' - en ’s avonds van 4 tot 8 uur in twee biechtstoelen. Te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Vrijdag en Zaterdag zjj-i de H.H. Missen te 7 uur en kwart voor 8. Vrijdag, eemte Vrjjdag, te kwart voor 8 gezongen H. Mis. aan deze uren; Wie ha gebiecht en gecommuniceerd te hebben het H. Sacrament bezoekt en gezamenlijke aanbidding voor schoolkinde ren. Beide dagen ten 7 uur Lof met predika tie. Dinsdag bovendien proces-ie en Te Zondag, Maandag den gehouden. Zondag te 6 uur, half 8 en 9 uur de stille H.H. Missen, half 11 de Hoogmis, onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de Missies. Na den middag kwart over 12 kinder hulde aan het H. Sacrament, 3 uur aan bidding door de leden der Vrouwencon gregatie, 5 uur dóór de leden der Man- pencongregatie, 6 uur door de leden der Jongenscongregatie, 7 uur Solemneel Lof en feestpredikatie door den Wel- eerw. Pater Bonifacius Teppema O.P., van Rotterdam. Maandag 2e dag van hel 40 urengebed 7 uur uitstelling van het Allerheiligste, 7 uur, half 8, 8 en 9 uur de stille H.H. Mis sen, 10 uur de Solemneele* Hoogmis Na den middag te kwart over 12 Kinder- tie. Dinsdag bovendien processie Deum. I Woensdag Aschwoensdag, begin daagsche vasten, 7 uur Vroegmis, 9 Hoogmis. In beide H. Missen wordt Aschkruisje gegeven; voor schoolkinderen te kwart voae twaalf. Wegen St. Jozefmaand Woensdagavond ten 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef, waarna alsnog gelegenheid een a,chkroisje te ontvangen. Donderdag en Zaterdag de H. Mis to 8 uur, te kwart over 7 uitreiken der H. Com munie. Donderdag biechthooren na de H.w Mis en alleen ’e avonds van 7 tot half 8. Vrijdag eerste Vrjjdag, te 7 uur uitreiken der H. Communie. Te half 8 gezongen H. Mis tot eerherstel de beleedigingen het GoJ- dellijk Hart aangedaan en tot bekeering van J zondaars, dwalenden en ongeloovigen, ’s av. geen Lof. Zondag eerste Zondag der maand. H. JOZEF. Zondag onder alle H.H. Missen schaal collecte voor de Missie, onder de H. Mis van half 8 en 9 uur preek van den Zeer- eerw. Pater van den Bossche, half 11 de Pontificale H. Mis (Concelebrater) van Z. D. H. Mgr. Dionysius Njaradi, Bis schop van den Oosterschen ritus van Praag en verschillende andere priesters van den Oosterschen ritus, 6 uur Ponti ficaal sluitingslof der Missieweek vol gens den Rutheenschen ritus. Maandag van 45 uur biechten vool de kinderen, 7 uur Lof ter eere van,den H. Petrus, Mart., Patroon der zieken. Dinsdag, 1ste Dinsdag der maand Maart, toegewijd aan den H. Jozef, on der de H. Mis van half 8 algemeene H. Communie der jtinderen. Van 67 uur gelegenheid om te biechten, 7 uur Lof ter eere van den Hv Jozef. Woensdag, Aschwoensdag, begin van de 40 daagsche vasten.-Na de H.H. Mis sen uitreiking der aschkruisjes, tevens 5e der 7 Woensdagen ter eere van den H. Jozef, 9 uur gez. Req. op het kerkhof, 7 uur Lof met gebeden en gezangen ter eere van den H. Jozef. Donderdag 9 uur gez. Maanddicnst voor Cornelia LeekAppel, van 67 uur gelegenheid om te biechten, 7 uur ^of ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag, 1ste Vrijdag der maand, bij zonder toegewijd aan het Goddelijk Hart van Jezus, half 8 gez. H. Mis met uit stelling van het Allerheiligste, 7 uur Lof met eereboete aan het Goddelijk Hart. Zondag a.s. half 7 beginnen de Lijdens meditaties, die zullen gehouden worden door den weleerw. Pater Leijgraaff. ge reserveerde plaatsen voor de meditaties kunnen gevraagd worden aan den koster van onze kerk. Zaterdag 26 Febr. Gezamenlijke H. Comm. der schoolkinderen, onder de H. Mi.-> van 8 uur. Bjj den Z.Eerw. Pater heel den uag ge legenheid tot biechten, behalve vaa 12 tot 8 uur. Bjj den Z.Eerw. Pastoor als naar ge woonte van 8 tot half 5 en van half 7 tot 9 uur. Zondag iro 7 «xu» uitstelling van het Al lerheiligste, waarna onmidddiqk uitreiken der H. Communie. Te half 8 Vroegmis, ook ENKHUIZEN. Zondag, Maandag en Dinsdag 40-uren- gebed. Zondag 7 uur uitstelling, waarna uitreiking der n. Communie; half 8 Vroegmis. 10 uur de Hoogmis; 6 uur ploohtjg Lof met pr'dikatief Maandag 7 uur uitstellina. l>«]f 8 H. Mis, 8 uur gezongen H. Mis; 7 uur Lof. Dinsdag 7 uur uitstelling, half 8 H Mis. 8 uur gezongen H. Mie, 7 uur I^if m-t predika tie en processie. Woensdag half 8 en 8 uur H. Mis, waarna uitdeeling der gewijde asch. Vrijdag, eerste Vrjjdag, 8 uur gezongen H. Mis, 7 uur Kruisweg. Zaterdag vanaf 5 uur gelegenheid te biech ten. Woensd tgsche Leeriag. I ]en verhinderd, men denke dus vooral Zondag genaamd Quinquagesima half 7, kwart voor 8 en 9 uur stille H H. Mis- sen. half 11 de Hoogmis. Onder alle H.H. Missen schaalcollecte voor de Mis- bidt tot intentie van Z. H. den Paus, kan sie-actie en de St. Pieterspenning, half 1 Bijbel en Liturgie. Van 24 uur is de 1 kerk open om te komen bidden, 6 uur Broederschapslof met predikatie, kwart I voor 7 Congregatie van den H. Aloysius. I Maandag 7 uur Congregatie voor de meisjes. Dinsdag 7 uur plechtig Lof tof opening van de' maand Maart, waarna Congre gatie voor de mannen. Dinsdag sluit de tijd trouwen. Woensdag 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph, waarna Congregatie voor de vrouwen. Woensdag begin van den vastentijd. Woensdag, Aschwoensdag, kw. vóór 7, na de H. Mis van 7 en 8 uur en vóór de gez. H. Mis van 9 uur uitreiking van de gewijde asch. Donderdag van half 7half 8 biecht hooren voor den Isten Vrijdag, 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag 4 uur moeten de schooljon gens komen biechten voor wie Zater dag half 8 algemeene H. Communie. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Zaterdag van 46 en uur gelegenheid om te biechten. Tus schen 4 en 6 uur moeten de jongens ko men biechten van de Zaterdagsche Lee ring. N.B. in de maand Maart na elke H. Mis: het gebed tot den H. Joseph. Wij hopen en vertrouwen en bidden dat er op de vastenavonddagen geen buitensporigheden of uitspattingen zul len plaats hebben. Alsmede dat in den H. Vastentijd alle Katholieken zich zul len onthouden van publieke vermake lijkheden, vooral van dansen, tooreel- en bioscoopbezoek. Van den 5en tot den 8sten Maart e.k. is er Retraite voor Dienstplichtigen te Noordwijkerhout. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, spoort allen, die in de eerstvolgende maanden onder de wape nen moeten komen dringend aan, om aan deze heilzame oefening deel te ne men. Alle inlichtingen te bekomen bij de parochie-geestelijken. ST. DOMINICUS. I Zaterdagavond 7 uur Solemneel Lof ter opening van het 40 urengebed, dat Zondag, Maandag en Dinsdag zal wor-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 14