1 f KERK EN SCHOOL. (H. Hart). HET SCHOONSTE FAMILIEOFFER, door doren' actief laten deelnemei uur biecht- uit- opvoedster. Vóór het den gelegenheid tot Kerk, te om de van voor I Mis wijding en uitdeeling der asch, de maand, de Hoogmis Cat., te half 3 en uitdeeling 56 uur gele- en wat tonius de 8 uur 8 uur Int. Broederschap H. Hart. de de der i Het kin. Zondag schaalcollecte voor de armen van deze parochie. Dagelijks uitreiking van de H. Com munie om 7 uur, en om half 8 de kinder- communie. het H. öez. H. Lof ter Zondag 1 der*H. Cpi chianen. Zondagmorgen bij hooge uitzondering, Quinquagesima, 7 uur 10^Hoogmis, 2 uur Lof In de 1 L kamen. Zondag 7.30 stile H .Mis, 10 uur de Hoog mis; 1.15 Catchismus; 2 uur Vespers met Ro zenhoedje, daarna H. Familie »fd. Vrouwen. Woensdag 8.15 gezongen H. Mis; 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef met Rozenhoedje. Vrijdag 7 uur oefening van den H. Kruis weg. -> >ngen H. Mis voor schap van het H. V' Zaterdag 7 uur Jan Hoffer, 8 uur voor Agatha Polio. Donderdagmiddag van genheid om te biechten. Vrijdag 1ste Vrijdag, de H. Mis van 8 uur zal gezongen worden. Zaterdagmiddag van 58 uur gelegen heid om te biechten. NIEUWE NIEDORP. {Kloosterkerk). Zondag half 8 de Vroegmis, 10 uur de Hoogmis. Des middags om half drie Lof met Rozenhoedje. Dinsdag kwart voor zes Lof ter eere van den H. Antonius van Padua. Woensdag, Aschwoensdag, geboden vasten- en onthoudingsdag, begin der 40 daagsche vasten, kwart voor 8 wij ding en uitdeeling der gewijde asch, 8 uur gez> Hoogmis voor de weldoeners. Vrijdag 1ste Vrijdag der maand, tevens feestdag van de geheimen van den H. Kruisweg, Gen. Abs. voor de Derde Or de. Om 8 uur de Hoogmis met Litanie van het H. Hart. Kwart voor zes Lof met tfete van toewijding, volle aflaat voor alle geloovigen. N.B. Met het oog op de vastenmedi- taties zullen in de vasten op Zondag bei de H.H. Missen een half uur vroeger zijn, dus om 7 uur en half tien. H. H. WAARD. Zondag om 7 uur voor overl. ouders, 10 uur voor de parochie. Maandag om half 8 voor Joannes An tonius de Groot. Dinsdag om half 8 voor overl. fam, Kager. Woensdag om half 8 voor Jacob Bu- ter en Aaltje de Jong. Donderdag om half 8 Maandstond v. Emerentiana Groenland, geb. Beentjes. Vrijdag om half 8 voor overl. familie I Oudeman en Commandeur. Zaterdag om half 8 voor Trijntje Zut, hsvr. vap Jan Bes, i Pater Desiderius Cox-Mxd. Wanneer wjj overal, hier in Europa zoowel als in de heidenwereld een enonnen priester nood coQ.stateeren, dan moeten wij de eerste en diepste oorzaak zoeken in onze'huisgezin nen." a Wanneer men nagaat, hoe vele katholieke oudérs hunne kinderen volgens en voor de werèld op voeden, dan kan men gemakkeljjk begrijpen, dat de kinderen dier huisgezinnen misschien wel de geschiktheid bezitten en de gelegenheid hebben, maar de gelegenheid zullen missen om een stand te aanvaarden, die den gekruisten Christus als zijn toonbeeld ter navolging erkent. En al zal misschien die genegenheid zich bjj die kinderen open baren, hoe spoedig zal deze niet verdwijnen* en rlaats maken voor de genegeenheidder wereld? Méér missionarissen! Maar dan moeten wij niet die heldenkiem verstikken door genotzucht en' wereldzin on zer moderne opvoeding, dan moeten onze fa milies weer worden: kweekscholen van roe ping! Het spreekt vanzelf dat het aankweeken van roeping hier niet gelijk gesteld mag wor den met dwir. n doch, zou het een mis daad zijn de vrijheid van het kind te forcee- ren bij de keuze van’ zulk een levensstaat, prjjzenswaardig is bet gedrag der ouders, die hunne kinderen dien weg bereiden en vergemakkelijken, hen aansporen en bemoedi gen door hun dikwijls met sympathie te spre ken over 't hooge ideaal van 't priesterschap en 't missieleven. „Het ware te wenschen”, zegt Kardinaal Peraud (1), „dat onze christelijke ouders, in een geest van eerbied en geloof, hunne kinderen van tijd tot tijd eens spraken over de verheven taak des priesters, even goed als over nadere wereldsche loop! anen, waar- tusschen zij te kiezen hebben.” Zoovele kirtderen geeft God de gewenschte bekwaamheden voor de verheven bediening en, aan de christelijke ouders nu de plicht deze kiemen te beschermen en tp bevorderen. Weert dus de missielectuur niet uit uw huis of laat zo niet aanstonds naar de keu ken verhuizen als de post ze binnenbrengt. Uw kinderen lezen „die boekjes” graag en daar wordt heel wat gezonder kost geboden voor den jeugdigen geest, dan in menig kin derboek, dat geen nader doel schijnt te heb ben, dan nw kinderen „bezig te houden”. Onthoudt dus uw kinderen ook dat geeste lijk voelsel niet. En is de goede geest gewekt, dan uw kin- SPANBROEK. half 8 etille H. Mis, 9 war uitreiking tmmunie, 10 uur Hoogmis, kwart voor twee Cat., half 3 Lof met Rozenhoedje. In de week is de H. Mis te 8 uur. Dinsdagmiddag 3 uur Lot ter eere van den H. Jozef tot opening van de maand Maart. Woensdag, Asch-Woensdag, kwart voor 8 gezongen H. Mis, vóór de H. Mis wijding der asch; na de H. Mis en ook om half 12 uitdee ling der gewijde asch: ’e middags 3 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdagmiddag van 57 hooren. Vrydag, 1ste Vrijdag van.de maand, kwart vóór 8 gezongen H. Mis; avonds 7 uur oefening van den H. Kruisweg, waarna kort Lof ter eere van het H. Hart en verejring der relikwie van het H. Kruis. Zaterdag om half 8 uitreiking van de H. Communie, waarna de H. Mis bij de Eerw. Zusters; van 35 en van 68 uur biecht- hooren. De gebeden worden verzocht voor Gon- da Krunenbèrg, die met de laatste H.H. Sa cramenten der Stervenden isé voorzien en voor Anna de Boer, die in den Heer is over leden. de maand, de H.H. Missen' te 7 en 8 uur gez. H. Mis heden vasten en onthouding. Zaterdag half 12 gelegenheid biechten voor de kinderen Zatesdagmiddag van 3-5 uur en van half 6 tot half 8 voor de andere p'aro—- „Die leeren Onze Lieve Heertje kennen aan die menschen, kindje,a opdat die ook in den Dirk Bruyns en de Pa lieren' actief laten deelnemen aan ’t mis/da- werk door gebed en offer. Gebed! o, 't gebed van een kind vermag alles. Ik kan een fa milie, waar de kinderen des morgens aan moeder komen vragen, tot welke intentie zj» dien dag hunne gebo<len en hunne H. Com muuie moeten opdragen. Waarom zoudt gij uw kinderen niet kun nen zeggen: „Bidt vandaag eens goed root de missionarissen, draa eens op voor de bekeei zoo leert gij uw kinderen Eidden. Offers! een kind bezit doch de goede bedoeling maakt alles tot goud. E<rr «paard voor het missiebusje, dat geplaatst in uw huis; postzegels verzamelen, theelood en zoovele andere waardelooze dingen, 1 zoo g op zichzelf geen schatten, doel i tjes maken een wordt opgevoed s goed t de H. Communie ing yan China” geven 1. J een beletsel in den weg moogt leggen ’t- spontaan verlangen van uw kind, of zelfs missionaris te worden. 2. I"’ kennen, de openbaring van dit verlangen uit te lokkenen te bevorderen ’t Valt een kind soms moeilijk, zijn kost baar geheim te openbaren, omdat het, zij ’t dan zonder gegronde reden, vreest te stoo- ten op een oppositie van vader of moeder. Gij moet ’t verlangen raden van uw kind en ’t spreken vergemakkelijken. De moeder is hier wel de aangewezen persoon, om door haar teederheid het kind te brengen tot de eerste vertrouwelijke mededeeling van zijn geheim verlangen. 3. We kunnenjog verder gaan. Stelt u niet tevreden, het verlangen te ontdekken, dat God of anderen misschien hebben op gewekt, neen, Gjjzelf moet dit trachten aan te /nceeken, niet rechtsstreeks door dwang, doch zijdelings, met voorzichtigheid en over leg; de middelen zijn zoo talrijk! Het eerste en voornaamste middel is wel een godsdienstige opvoeding, want, het ver leden heeft bewezen, dat God bij voorkeur Zijne priesters en kloosterlingen kiest uit brave, christelijke gezinnen. Nie genoegzaam kan hier gewezen worden op de veelvuldige en dagelijksche Commu nie, „het Brood, dat maagden kweekt” en onze jeugd zal opvoeden tot het engelachtig leven, dat zij later leiden moet. Opvallend is ’t, dat juist sinds de vroeg tijdige en veelvuldige Communie het getal roepingen sterk is toegenomen. 4— et kind ka» «ekter niet verlangen wat den Pane benoemd tot internuntius bü het Missie ad interim. Het was voor niemand een „Staan er ook verhaaltjes in dat boek, Maatje?” „Zeker, kind, het vertelt van de missio narissen.” „Wat zjjn dat, missionarissen?” „Dat zijn priesters, kindlief, die ver weg gaan naar de wilde menschen, die Onze Lieve Heertje nog niet kennen.” „Naar de wilde menschen?... doen die daar?” „Die leeren Onze Lieve Heertje kennen -ujf. 1_ Hemel zouden komen.” Een oogenblik - stond het knaapje in ge dachten „Kan ik.ook missionaris wor den, Maatje?” „Zeker jongen”, sprak de moeder met bange teederheid, „als je groot bent”, en innig ontroerd drukte zjj haar schatje aan haar hart. Dit kind was door God voorbestemd om een der grootste missiebisschoppen te wor den. opdat ze tot rijpheid kunnen komen. Zoeken wij bij het kind toch geen soort van geheime openbaring, die misschien in héél enkele gevallen mag bestaan: uw kind is geen kleine priester, doch er kan mis schien een priester uit hem gevormd worden. Om de studie te beginnen is voor een jongen uit brave ouders voldoende: een goede meening en de geschiktheid, d.w.z. een reine levenswandel, verstandelijke en lichamelijke bekwaamheid om de vereischte studies te kunnen maken. Zijn deze voorwaarden vervuld, waarom zou God dan uit uw kinderschat het beste deel niet mogen kiezen tot heil van velen? Maar.van distels plukt men geeno vjjgen en in een tuin vol onkruid zal de edelste plant verwilderen of sterven. Een braaf, godsdienstig leven, dót is de stam, waaraan de schoone knop der roeping zal ontspruiten^ een christelijk huisgezin de warme lentetuin, waar deze bloem in volle pracht zal opengaan en schutse vinden. Terecht noemt men de familie de eerste opvoedster. Vóór het den weg naar kerk en school opgaat, blijkt het kind reeds in ’t bezit van velerlei kennis, die later bewijzen zal, dat de indrukken van het ouderlijk huis beslissend zijn voor ’t latere leven. Dit geldt ook voor godsdienstige indrukken, ook en vooral voor de missiegedachte: de missie is op de eerste plaats een aangelegenheid van huisgezin en familie. Méér missionarissen! vraagt de Kerk, Katholieke ouders, Gij en Gij alleen kunt ze Het spreekt van zelf, <Jat Gjj nimmer i voor priester Méér: Gij moet het tot uw plicht re- MGR. ZWIJSEN ÉN DE TOEMALIGE PERS Iemand, die langs den weg timmert heeft veel bekijks. Dat ondervond ook de groots Zwijsen. Monseigneur, die reeds Coadjutor was van Mgr. den Dubbelden, den Vicarius 111 1847 door Z-B- Nederl. Hof en Vice-Superior der Hollandsche Missie ad interim. Het was voor niemand een geheim, dat Mgr. Zwjjsen een goede vriend was van Koning Willem H, en toén de Ko fi ing te kennen gaf, dat hij gaarne zou zien, dat voortaan altijd een Nederlander viee- superior der Hollandsche Missie zoude zijn, begreep iedereen zeer goed, dat de candidaat van den Koning was Mgr. Zwjjsen. Dat was een doorn in het oog van de do- minocratie en’ van alle anti-papkten van dien tjjd.Nu. zou de Koning heelemaal aan den leiband van dien Roomschen bisschop gaan loopen. Leiden was in nood; de Hervormde kerk leed gevaar. De Pers deed natuurlijk on- gemakkeljjk meé;de anti-papistische bladen keften om het hardst. De Arnhemsche Cou rant sloeg den hoogsten toon aan en deed zjjn uitersten best, om Mgr. Zwijsen zoo ver schrikkelijk mogelijk af te schilderen. Het katholieke blad „de Tijd” neemt, in zijn nummer van 14 Sept. 1847, een loopje mrt al die keffersbazen als het echrjjft: „Men heeft bet op Mgr. van Gerra (Mgr. Zwijsen) gemunt, en in hem de zoogenaamde beersch- zucht der katholieke geestelijkheid geperso nifieerd, zonder nochtans ooit het woord te bezigen; want het bewijs van de heerech- zucht der predikanten is nog van te versche dagteekening om reeds nu de katholieken daarmede te lijf te durven vallen. Wordt de heer Storm door de Provinciale Staten van N.-Brabant niet herkozen, Mgr. -van Gerra draagt er de schuld van. Wordt de begroe ting aangenomen, het fe, omdat Mgr. van Gerra het zoo gewild heeft. Een Spaansche diplomaat wordt door zijn hof teruggeroepen, Mgr. van Gerra heeft er de hand in gehad. En als een paar ministers gezegd wordt hun ne demissie te willen nemen, dan is het Mgr. van Gerra die hen noodzaakt te blijven. In één woord in Nederland regeert niet meer de Koning, 't is Mgr. van Gerra, die het roer van den staat heeft gehecht aan zijn bte- schoppeljjken staf, en Kerk en Staat van Nederland regeert, onder het toezicht, van pater Roothaan (den Generaal der Jezuieten een Hollander). „*t Is kluchtig zal men zeggen, en waarlijk er is niet één katholiek, <flie dit zal lezen, zonder hartelijk te lachen. En toch de Arn hemsche Courant discht bijna dagelijks zij nen goedgeloovigen lezers van die aardighe den op.” Gelukkig had Mgr. Zwijsen een breeden rug, en was hij voor een klein geruchtje 010»* vervaard. p VAN DEN HEIJV]a^ Em. Deken van Tilburg. Gironummer van het Comité 121221, Kantoor Tilburg. A toegenomen. 1 kan «obter iilet I het niet kent en daarom is het de schoone taak van ’t christelijk huisgezin, het kind vertrouwd te maken met deze gedachten sfeer. Waarom zoudt ge 'nooit spreken met uwe kinderen over de verhevenheid van *t pries terschap en over de schoone taak van den missionaris? Waarom vertelt moeder nooit van die arme heidensche kindertjes en van de werkzaamheden van missionarissen, van broeders en zusters? Het kind begrijpt dit alles zoo wel! Met ontroering en medelijden zal 't vol spanning luisteren naar uw verhaal, beter nog dan j naar de sprookjes van Blaauwbaard en 1 Roodkapje en de zedelijke invloeden van de eerste zullen geheel andere zijn! Als een kostbaar kleinood zal *t nu z*n medaille der H. Kindebeid dragen, vuriger zal ’t zijn dagelijksch Weesgegroetje bidden, bljjde brengt het kleine offertjes en straks, wie weet, zal ’t verlangen ontwaken om zelf te gaan werken aan ’t zieleheil dier arme heidenkinderen. Moeder, gelukkige, Gij hebt een hgld gekweekt! Wat gij zelf niet kunt, vermag lectuur. O, kon ik eens toonen de schaar van missiona rissen, die hun roeping te danken hebben aan ’t lezen van missie-annalen. Onwillekeurig denk ik hier aan Mgr. Ridel. Als kleine jongen speelde hij in de nabij heid zijner moeder, die bezig was met bor duurwerk. De laatste aflevering van „de Annalen van de Voortplanting des Geloofs” lag op tafel. zoomede voor diegenen, die verafgele gen hunne woonplaats hebben, biecht- hooren. Caf. voor de meisjes in de zuster- school bij den Pastoor. Cat. voor de jongens in de jongens school bij den kapelaan. Zondag Cat. voor hen, die school af zijn. De gebeden worden verzocht voor Geertje Konijnr Geertje Visser en Corn. Visser, die met de laatste H.H. Sacra menten der Stervenden zijn voorzien en voor Cecilia Buis, Martha Karsten, Jan Verwer en Pieter Schaper, die in den Heer zijn overleden. CASTRICUM. Zondag 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 2 uur Lof, daarna Mariacongregatie. Maandag de H.H. Missen te 7, 8 en kwart over 8, half 7 Lof ter eere van den H. Jozef tot opening van de maand Maart. Dinsdag de H.H. Missen te 7, 8 en kwart over 8 uur. Woensdag, Aschwoensdag begin der 40 daagsche vasten, 7 uur H. Mis, 8 uur gez. H. Mis. Voor de H. Mis van 8 uur wijding en uitdeeling der gewijde asch, kwart over 8 H. Mis. Donderdag de H.H. Missen te 7, 8 en kwart over 8. Van 56 uur biechthoo- ren, half 7 Lof met predikatie to» -woor- bereiding van het 40 urengebed. Vrijdag half 7 uitstelling van Sacrament, 7 uur H. Mis, 8 uur Mis, kwart over 8 H. Mis, 7 uur eere van het H. Sacrament. Zaterdag half 7 uitstelling van het H. gez. H. en Lof zjjn vele klein groot, en vooral uw kind in den waren missiegeest en dóór ligt de groote waarde van al die klei nigheden. Wanneer gjj zóó uw kinderen opvoedt, dan zjjn wjj zeker van een toekomstig chris tenvolk met diepgegronde missieliefde, en dót volk zal onze Kerk vele candidaten schenken, die zich Ijpt missiewerk als ideaal huns levens stellen. Doch dan ook steun om deze idealen te verwezenljjken! En hier denk ik speciaal aan den steun der missiehuizen, waar de toekomstige missionarissen worden opge leid. Wanneer men iets voor de Missie wil doen. meent menigeen, dat hjj steun direct aan dé I missionarissen in de heidensche landen moet laten toekomen. Hjj ziet de groote, imposante gebouwen, den uitgebreiden tuin en allerlei eigen be- drjjf en denkt „o, die missiehuizen hebben geld genoeg.” Doch schjjn bedriegt! Wanneer de missie, huizen dit alles zóó hebben ingericht, daz is dit, om zoo goedkoop mogeljjk een groot aantal missionarissen te vormen. Neen, daér woont de rijkdom niet, want in de meeete inrichtingen van dien aard moet men hard worstelen om het hoofd boven t schuldenwater te houden en ook alt wjj allen nog meer steunen zal de rjjkdom I daar niet aanzitten, want de' a&ngroei dier inkomsten zal zich daar aanstonds omzet ten in: meer Missionarissen! 1) Peraud: Recrutement sacerdotal. WESTWOUD, Morgen (Zaterdag) half 8 gezamenlij ke H. Communie voor de kinderen Van de Mariacongregatie. Zondag, C Vroegmis, half 1 Vespers, 5 uur LoFïn de kapel van het patronaatsgebouw te Hoogkarspel. Maandagmorgen te 11 uur Mariacon gregatie voor de kinderen der St. Jo- sephscholen. In de week de H.H. Missen te half 8 en 8 uur. Voor en onder de H.H. Missen bestaat gelegenheid om te biechten. Voor en onder de H.H. Missen reiking van de H. Communie. Woensdag, Aschwoensdag, begin van de 40 daagsche vasten, heden vasten en onthouding, de 5e van de 7 Woensdagen die het feest van den H. Geest vooraf gaan. Vrijdag, le Vrijdag van Sacrament, 7 uur H. Mis, 8 uur Mis, kwart over 8 H. Mis. Van 9-^-12 an 48 uur biechthooren, 7 uur 1 ter eere van het H. Sacrament, OBDAM. Zondag half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, half 2 Cat., half 3 Vespers. Woensdag te 8 uur wijding en uitjee-' ling van de asch, daarna gez. H. Mis. Vrijdag 7 uur Kruisweg. Zaterdag van 3half 5 en van half 6 tot half 8 biechthooren. HEER-HUGOWAARD. (H. Diom sius). Zondag 27 Fcbr. cm 7 uur H. Mis voor Beers Klaver. Om 10 uur voor de Parochie. Maandag om'7 uur voor overl. moeder. 9 uur gezongen maandstond 8. Klaver. Dinsdag om 7 uur voor Jac Bes en Cathr. Zuurbier, 9 uur gezongen maandstond Jan Zuurbier. Woensdag om 7 uur gezongen H. Mis voor, Gerrit Bos en Joh. Bibo. 8.15 voor Maria van Dam'. Donderdag om 7 uur voor Maartje Konjjn en ovdri. familie. 8 uur gez. intronisatie. Vrjjdag om 7 uur gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart; 8.15 voor Neeltje Duin. Zaterdag om 7 uur voor Rood Jonker; 8 uur De Jong intr. (H. Familie). Zondag'om 7.30 voor Trijntje Smit; en om 10 uur voor rochie. Maandag om 8 uur voor de geloovige «le ien. Dinsdag om 8 uur voor Pieter Comman deur. Woensdag om 8 uur voor* Cath. Berger en ov.erl. kinderen. Donderdag om 8 uur overl. Familie v. Lan genFloris. Vrjjdag om 8 uur voor overl. vader en Voeder. Zaterdag om 8 uur voor Jacob Hes, Ger- ritje v. Dam en overl. Familie. VENHUIZEN. Zondag om 7 uur voor Cornelia Wjjnker; 8.30 int., 10 uur voor de Parochie. Maandag om 7 uur R. D. Jansen; Gerrit de Lange en Maria Koppes. Dinsdag om 7 uur R. D. Bos, 8 uur voor Theunis Koop Weel. Woensdag om 7 uur Thecla Wiering, om 8 uur voor Thecla Beerse. Donderdag om 7 uur voor Grietje Meising 8 uur Geertje Zuiker. Vrjjdag om 7 uur voor Jan Portegies en AKERSLOOT. Zondag, Maandag en Dinsdag wordt al hier het Veertig-uren-gcbed gevierd, waar van de bijzonderheden van den kansel wor den medegedeeld. Zondag ten 2 ure oprichting van de Aarts broederschap der H. Familie. Maandag 8 uur Algemeene H. Communie voor de schoolkin deren. Dinsdag om 7 uur wordt het Veertig urengebed gesloten.'Woensdag 7 uur Lof ter eere van St. Joseph. Zondag: H. Mis van 7.30 voor de Parochie; 10 uur voor Geertje Dekker, huisvrouw van Gerbrand Welboren. Maandag om 7 uur voorr Maria Velzeboer, huisvrouw van Mathijs Groot. Dinsdag om 7 uur voor Jan Groen; 9 uur Gezongen H. Mis voor de Leden van de Broederschap der Gedurige Aanbidding. Woensdag 7.30 voor Maria Vis, huisvrouw van Reinier Mul; 9 uur gezongen H. Mis voor Marcaretba de Waard. Donderdag om 8 uur voor Paulus Schoon en Claeina Zuid er vaart. Vrjjdag om 9 uur Gezor~ de leden van het Gcnootscl Hart. Zaterdag om 8 uur voer Jacobus Kuys en Clasina Terra. ’T KALF ZAANDAM. Zondag half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 2 uur Cat. kwart voor 3 Vespers. Dinsdag 7 uur Lof tof opening van de maand van den H. Joseph. Woensdag, Aschwoensdag, begin van de groote vasten. 8 uur gez. H. Mis. vóór de H. Mis wijding en uitdeeling der asch, 7 uur Lbf ter eere van den H. Joseph. Donderdag 7 uur Lof. Vrijdag, 1ste Vrijdag van 8 uur gez. H. Mis voor de leden van het broederschap der Ged. Aanbidding, 7 uur oefening van den Kruisweg. Zaterdag 11 uur Cat. v<,<’1 de kinde ren, die zich voorbereide voor de 1ste H Communie. •T ZAND. Zondag de H.H. Missen te half 8 en te 10 uur. Na de Hoogmis Cat., te half 3 maandvergadering voor de leden der 3e Orde. Woensdag, Aschwoensdag, vóór de H. Mis van 8 uur wijding en uitdeeling der gewijde asch. HELDER. (O.L. Vr. Onb. Ontv.) Zondag 27 F^br. Heden de Zondag Quin quagesima om 7.30 de Vroegmis; te 9 uur de Militairen en te half elf de Hoogmis. Te 1 mfr de groote leering en te 7 tuir Broeder- schapslof ter eere van het Onb. Hart van Ma ria tot bekeering der zondaren. Heden onder de H. Missen de collecte voor de schulddel ging en het noodzakeljjk onderhoud onzer parochiekerk, welke in aller milddadigheid worden aanbevolen. Dinsdag de eerste dag der maand Maart, bijzonder toegewijd aan de vereering van den H. Joseph. Dinsdagavond te 7 uur Lof tot opening der 84. Josephsmaand. Het bijwo nen van het lof ter eere van St. Joseph des Woensdagsavoirds wordt bijzonder gevraagd van de mannen en jongelingen. Woensdag. Aschwoensdag, begin der 40- daagsche vasten. De gewjjde asch wordt uit gereikt voor iedere H. Mis. Het is de gewoonte van alle brave Chris tenen, dat zij gedurende de Vasten zoo het mogelijk is, dagelijks de H. Mis bjjwonen. Het gebruik van vleesch is deze alleen verboden op Woensdag en Vrjjdag. Woensdag te 7 uur St. Josephlof en daar na de Maria-Congregatie. Donderdag van 0—8 uur biechten voor den eersten Vrendag. Vrjjdag. de eerste Vrjjdag der maand, ge wijd aan de vereering van het H. Hart. Te 6 uur <je eerste H. Mis en te half acht de ge- ^8n*en H. Mis met generale H. Communie vóór de jongens der St. Jósephschool. Des avonds te 7 uur de oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag de broederschapsmis voor de be keering der zondaren en van 58,30 gela genheid tot biechten. Zondagavond do eerste Ljjdens-meditatie. Zij die gedurende de Vastenmeditaties een vaste plaats wenschen. kunnen zich wenden tot den koster der kerk. De geloovigen worden herinnerd aan het maandcljjksch offertje van den St. Pieters penning voor Z.H. den Paus. ZWAAG. Zondag 27 Febr. Vroegmis te 7 uur. Uit reiken der H. Communie te 8.45; Hoogmis te Woensdag, Aschwoensdag, 7.30 wijding van de asch en uitdeeling, daarna gez. H. Mis Vrjjdag, Eerste Vrjjdag, bijzonder toege- wjjd aan de vereering van het Goddeljjk Hart; 8 uur gezongen H. Mis. DE WEERE. (Abbekerk). Heden een uur Katechismus en om twee uur Kruisweg. Deze week bichthooren en Catechismus volgens gewoonte en ook nog Donderdagmiddag en Zaterdagmiddag van 35 en van 67 uur. Woensdag en Vrijdag middag 2 uur Lof met Rozenhoedje. Vrijdagochtend Communie-uitreiken om 6.30, 7.30 en 8.30, waarna de gezongen H. Mis. Woensdag voor de gezongen H. Mia van 8.30 wending en uitdeeling der asch. Deze week ook op Woensdag onthoudingsdag. Zondag H.H Miaaen om 7.30 voor de Pa rochie en om 10 uur voor M»o on over leden Familie. Maandag 7.30 voor Lamberus en Joannes Verwer. Dinsdag om 7.30 voor Zuster Gahiella en overleden familie. Woensdag om 7.30 voor de overL familie Oppervelt en Huibert, Donderdag om 7.30 voor de overleden fa milie Klaver en van Diepen. Vrydag om 6.3" voor Nicolaas Zuurbier en A af je Groot en 8.30 voor de overleden fa milie Sjerpe. Zaterdag om 7.30 voor Conelis Kool Inaetje Hes. 8.30 voor Cor Vlaar. geen schatten, van het kinderhart len snoepcentje ge- voor het missiebusje, dat geplaatst huis; postzegels verzamelen, theelood och, kinderen verzamelen

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 15