Douwe Egberts G Si c HOORN radio. IB te- Sc I S> KERKLIJSTEN. s' til BETHANI8. 4739— 4750— 4900— HOOGWOUD. ANNA PAULOWNA. rffmstfr. Dre den overleden. goed- Enti Caf< de E (I uitreiking b ieg< en 1 de 121, Vra K Alk Z Ave Opt Goo var gej tha en KIK fl le Wjj leer ning elee erf etaa Dijk T D(X Een van B en groote ‘bergte zege» nes de Boer, die met de laatste H.H. Sacra menten der Stervenden is voorzien. voor de gezongen wijding en uitdeeling der ur Lof ter eere van den Qetroost U eens de moeite, de ixhte-g£ui^JS£ kwaliteit uan Doawe Egberts Echte Friesdie Heerenbaai, te vergelijken met onver- hilhg welk ander merk, DE RIJP. Zo. heden half 2 Cat; 7 uur Vergadering voor de leden der Derde Orde. Di. 7 uur Lof tot opening van de maand Maart. Wo. Asch-Woensdag; H. Mis van 9 uur gewijde Asch; 7 uur Loi H. Joseph. Vr. le Vrijdag der maand, tevens Eucharis tische dag; 7 uur Uitstelling van het Aller heiligste; half 10 de gezongen H. Mis; 7 uur Lof ter eere van het H. Hart, met rozenh., Litanie en Afite van Eereboete. Za. gelegenheid om te biechten van 48 uur. Zo. half 8 tot zekere intentie; 10 uur voor de Parochie. Ma. 8 uur voor Cath. RidderDuinmeijer als lid der R. K. Spaarkas. Di. 8 uur voor Jan Ridder. Wo. 9 uur gez. H. Mis voor Susanna Sy- billa Grjjpuik. Do. 8 uur voor Margaretha Sünder. Vr. half 10 gez. H. Mis voor overt. leden der Broedeschap van het H. Hart. Za. 8 uur voor Herm. Theod. Zurlohe en Mara Kuilenberg. De gebeden worden verzocht voor Maar ten Hoek, die met de laatste H.H. Sacramen ten der Stervenden is voorzien. EGMOND AAN ZEE. Zo. Quinquagesima; half 7 en kwart over 8 uitreiking der H. Communie; 7 uur de Vroegmis; 10 uur de Hoogmis; half 2 Cat; 5 uur Lof ter eere van Maria. In de week te half 7 en 7 uur uitreiking der H. Communie; 8 uur de H. Mis. uitge zonderd Vrijdag. Alki £5 ad- Geel Gee: Jen. billjj Doo ver) BEEMSTER. Zo. half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur H. Familie voor de vrouwen; geen patro naat. Ma. half 8 H. Mis. Di. half 8 H. Mis. Wo. Asch-Woensdag; half 8 wijding en uitdeeling der gewjjde Asch, waarna gezon gen H. Mis; ’s avonds 7 uur H. Familie voor de mannen. Do. half 8 en kwart over 8 de H.H. Missen. Vr. le Vrjjdag der maand; half 7 en half 8 de gezongen H. Mis, waarna Kruisweg. Za. half 8 H. Mis; gelegenheid om te biech ten van 34 uur en van 68 uur; 7 uur Lof. De gebeden worden verzocht voqr Joan Tot voorbeeld der kinderen wilde Jezus achttien jaren lang de gehoorzaamheid en de onderdanigheid beoefenen. „Ik weet niet”, zg»-. de H. Bernardus, „wat meer te bewond»r<n: de ne lerige gehoor zaamheid van den Zoon of de verhevene waardigheid der Moeder”. Aan beide z\ji“n ontwaren wjj een zeldzaam wonder: e^n God die aan eene vr >uw gehoorzaamt, kenschetst eene nederigheid zonder wederga; eene vrouw, die aan God hare bevelen geeft, eene waardigheid zonder vergelijk”. Ook Zijneu Voedstervader heeft de Zaligmaker in het nederig dienstwerk bijgestaan. Hij, die Zijnet hand opent en elk schepsel met zegeningen vervult, heeft aan de schaafbank te Nazareth den arbeid geadeld en geheiligd. Hij, die het wereldgebouw optrok en in het heelal de zui verste harmonie liet heerechen, is nederig werkman geweest. Na die onderdanigheid aan Zijne heilige Ouders, werd onze Heiland geroepen om de taak te volbrengen, die Zijn hemeteche Vader Hem opgelegd had. Reeds ging ed profetie van lealas in vervulling: reeds werd de stem des Roependen in de woestijn vernomen: „Bereidt den weg des Heeren, maakt Zijne voetpaden recht: alle dal zal gevuld en alle berg en heuvel ge slecht worden, en de kromme wegen zullen recht en de oneffene wegen effen worden, en alle vleesch zal de zaligh eid Gode zien.” Die zaligheid Gods nu kwam tot Joannes, om ge doopt te worden, en de H. Geest zweefde bo ven Hem in de gedaante van een duif, ter wijl de hemelsche Vader, door een stem uit de wolk, de zending van Zijnen Zoon be krachtigde: „Deze is Mijn welbeminde Zoom in Wien Ik Mijn welbehagen heb.” Deze zen ding spoedde na drie jaren ten einde. Toen de Profeet Zijne hemelsche leer gepredikt en de Koning Zijne oppermacht getoond had, ging de Hoogepriester Zijn offer opdragen De profetie van Zacharias was reeds vervuld: de zachtmoedige Koning van Sion was, ge zeten op het veulen eener ezelin, Zijne hoofd stad binnengetrokken. Jeruzalem had de blü- le juichtonen vernomen: „Hosanna den Zoon van David! Gezegend die komt in den naarn des Heeren”. Maar de ongelukkige stad wil de niet erkennen, wat haar tot vrede strek te. Zelfs degenen, die in Jezus geloofden, durfden, uit vrees voor, de Opperpriesters en Farizeëre, van hunne Overtuiging geen blijk geven, veel minder den Heiland een nacht verblijf verstrekken. Daarom verliet Jezus lederen avond de stad en haar tempel, om, met Zjjne Moeder en Zijne Leerlingen, in het nabijgelegene Bethanië, de gastvrije woning, te betrekken van Lazarus en zijne zusters, Martha en Maria. Deze laatste was daar, gloeiend van liefde, aan Jezus’ voeten neer preek. 8. Orgelspel. 9. Dankzegging. 10. Lied 16:1 en 3. N. P. B. Bundek 11. Zegen. 8.00 Persber. en sportnieuws. 8.10 „Als >k koning was”, opera-comique in 3 bedrijven van A. Adam. Algem. voorber.: Chris de Vos. Zepho- ris, Jules Moes. De Koning, John de Nocker. Kadour, Gerard Leenders. Piléar, J. R. Schul- zer. Zizel, Herre de Vos. Nemea, Jeanne Ba- cilec. Zeline. A. v.Beek-Ristjouw. Het zeer versterkte H. D. O.orkest, o. 1. v. Henri Zel- denrust. Daventry, 1600 M. 3.50 Wagner-concert. Het Symphonie-con- cert en Walter Widdop, tenor. 5.35-5.50 Ver tellingen u. h. Oude Testament. 8.20 Orgel concert van de Sheffield Cathedral. 8.30 Preek door de Archreacon of Sheffield. 9.15 Causerie: Broadcast-programmes in Braille. 9.20 Tijde., weerber.., nieuws. 9.351.00 Con vert door de militaire band. G. Knight, so praan. Parijs, „Radio-Paris”, 1750 M. 12.20— 1.05 Gewijde muziek en preek. 1.05 2.10 Concert. Orkest en Rivière, zang. 5.05 5.55 Concert. Jazz Symphonic. 8.5011.20 Concert. Dansmuziek. Langenberg, 469 M. 8.20— 9.20 Morgenconcert. 10.4011.00 Goethe-balladen. 11.2012.20 Concert. Strijktrio. 3.20—5.20 ..Kölner Narrenzunft”. 7.509.50 Vrooljjke Weensche avond. Wie ner Schramei Terzett. Iseglio-kapel en vocale solisten. 9.5011.20 Dansmuziek door de Iseglio-kapel. Königswusterhausen, 1300 M. en Berlijn, 484 en 566 M. 8.20 Religieus morgenconcert. 10.5011.40 Militairet muziek. 4.205.20 Concert door de Steiner-kapel. 6.50 „Turandot”, lyrisch dra- ECHTE FRItSCHE HEEREN BAAI - f 5000— Het werk is gegund aan den heer G. W. -OBDAM. Raadsvergadering. OpMkare vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 24 Februari 1927, des namid dags te half 3. Met kennisgeving afwezig, wegens ongesteldheid, de heeren Hensel- mans en Buis. De Voorzitter, burgemeester Dekker, te vens secretaris, opent de vergadering met een woord van welkom. In het afgeloopen jaar, aldus spr., heeft Jlii .de laatste vergadering niet met den Raad mogen sluiten. Op die vergadering was het steeds zijn gewoonte in het kort te relevee- ren wat in het afgeloopen jaar is gebeurd en wat tot stand is kunnen komen. Mijn taak is overgenomen geworden door de leden van het Dagelijkseh Bestuur, zegt de Voorzitter. Inzonderheid de Munster, plaatsvervangend burgemeester, wil spr. hier een woord van dank brengen, ook de amb tenaar. welke door den Raad met den taak van Secretaris was belast, brengt spr. har telijk dank. Verder hoopt spr., dat deze eerste verga dering van het nieuwe jaar een voortzetting mag wezen van de aangename samenwer king, om de belangen te behartigen van de gemeente. Het lid Harp feliciteert namens den Raari den Voorzitter met diens herstel en spreekt de hoop uit, dat zijn kracht spoedig zal toe nemen. De Voorzitter dankt den heer Harp voor zijn waardeerende woorden. De notulen worden ’doorgelezen en gekeurd. Eenige mededeelingen. en ingekomen stuk- Ken worden voor kennisgeving aangenomen. Vergunning P. E. N. tot stroomlevering aan perceelen in de gemeente Obdam, langs den Spierdjjkerweg. B. en W. adviseeren vergunning tot we deropzegging toe te verleenen. Vaststelling pensioengrondslag Gemeente veldwachter. Wordt vastgesteld op 902.50. Vaststelling pensioengrondslag Gemeente, ontvanger. Wordt vastgesteld op 897.50. Aanvulling Keuringsverordening met een nieuw artikel 4a. B. en W. stellen voor de verordening aan .Het is verboden melk te ver- vetgehalte lager dan 2.75 stuk speelt in Peking, in lang vervlogen i tijd. Hamburg, 394.7 M. 8.3510.15 Morgenconcert. 10.5011.50 Orkestconcert. 12.251.05 Orkestconcert I. 051.50 Kamermuziek. 3.254.25 Vroolijk concert. 4.506.30 Orkestconcert. 6.45— II. 10 „Turandot” (Zie Königswusterh.). Daar na dansmuziek. Brussel, 509 M. 8.5010.50 Galaconcert. Om 9.50 onder broken door een lezing. MAANDAG 28 FEBRUARI. Hilversum, 1050 M. 12.00 Politieber. 3.304.00 Vrouwenhalf uurtje door Mevr. Rhémonda. 5.006.00 Kjn- deniurtjc door Mevr. Ant. v. Dijk. 6.00—6Jfö Concert door het H. D. O.-orkest. 6.457.15 Tuinbouwpraatje. Lezing door den heer H. C. Valeton, seer, van de Ned. Tuinbouwraad, over: Het zaaien van onze tuinbouwgewas- sen. 7.157.45 Engelsche les voor beginners. 7.45 Politieber. 10.00 Persber. 8.10 Een avond in Schiedam. Opening door den heer J. Nau man. 2. Het Stedelqk Muziekcorps, dir. H. H. v. Vleuten. 3. Rede door den Burgemeester ■A. J. Gy.-en. 4. Kon. Zangver. Schiedam’s mannenkoor Orpheus”, dir. P. v. d. Putten. 5. Mej. C. Ryneke. piano, 6. Gem. koor ..Po lyhymnia”. dir. B. Jurgens. 7. Mannenkoor „Orpheus”. Pauze. 8. Symphonie-orkcst v. Beethoven”, dir. J. C. M. Feltzer. 9. Fluit- solo door den heer J. C. M. Feltzer, met pia- nobegel. van Mevr. N. Berck- Feltzer. 10. Mej. C. Ryneke, piano. 11. Stedelijk Muziekkorps. 12. J. Meyer-accordeon. 13. Stedelijk Muziek corps. Daventry, 1600 M. 11.20 Concert. Daventry-kwartet en solis ten, sopraan, bariton, hobo, piano. 1.202.20 Orgelconcert en G. Magrath, viool. 3.15 Le zing: Sailing round the world. 3.20 Causerie: The south sea islands. 4.05 Dansmuziek. 4.35 Lezing: The movements of living creature-;. 4.50 Dansmuziek. 5.20 Huishoudpraatje. 5.35 Kinderuurtjc. 6.20 Orkestconcert. 6.45 Radio praatje. 6.50 Tijds., weerber., nieuws. '7.05 Orkestconcert. 7.20 Literaire critiek. 7.35 Pianosonates van Mozart. 7.45 Voorlezing: I.e Bourgeois Gentilhomme. 8.05 ..The Lilac Domino”, operette in 3 acten. 9.20 Tijdsein, weerber.. nieuws. 9.35 Causerie in Worcester dialect. 9.50 Ella Retford, in haar laatste suc cessen. 10.05 Een vroolijke avond door „Roosters.” 11.3512.20 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris”, 1750 M. 10.50— 11.20 Nieuwsber. en muziek. 12.50 2.10 Concert. Orkest Gayina en Mme Dau- mas. zang. 5.055.55 Concert. Gedichten voorlezing. zang, piano- en vioolmuziek. 9.05 11.00 Fragmenten van „Fra Diavolo”, ope rette in 4 bedrijven. Langenberg, 469 M. 10.2011 20 Orkestconcert. 12.20 „Rosen- montagszug” in Keulen. 5.15 Orkestconcer*. 7.359.20 Volks-orkestconcert. 9.40—11.20 Dansmuziek. Königswusterhausen, 1300 M. en Berlijn, 484 en 566 M. 1.507.05 Lezingen en lessen. 7.60 „Fa- sching in der Musik”. Carnevalseoneert. Or kest en H. Schey, bariton. 9.50—11.50 Dans muziek. Hamburg, 394.7 M. 11.501.20 Orkestconcert, 1.252.05 Ka mermuziek. 8.354.20 Orkestconcert. 4.20 5.15 Concert.’ Rathje-kj^^gg^5.20—5.45 Vioolijk concert. 7.20wM^MjHconcert i. de Pauluskerk Hannover. raN^Verner-Kel- dorfer, zang. Brussel, 509 M. 8.5010.50 Concert. Orkest. Om 9.50 on derbroken door een Itaüaansche Lezing. H. Joseph tot opening van do St. Joseph- maand. Wo. Asch-Woensdag en begin der Veertig- daagsche Vasten; half 8 wijding en uitrei king van de gewijde Asch; ’s avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Do. ’s avonds van half 7half 8 Oefening van het H. Uur; van 5half 8 gelegenheid om te biechten. Vr. le Vrijdag der maand; 6 uur en half 7 uitreiking der H. Communie; 7 uur gez. H. Mis met akte van toewijding; 's avonds 7 uur Lof met akte van eereboete. Za. 's nam. van 38 uur-gelegenheid om te biechten: 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd. Zo. a.s., dag van Aanbidding. De gebeden worden verzocht voor Maartje Gaarthuisvan Beek, die in den Heer is HARMONIE „APOLLO”. Donderdagavond gaf de Harmonie )fApol- lo” haar jaarlijksch donateursconcert in het Park. En zooals we dat van „Apollo” ge wend zijn, was het programma tot in de puntjes verzorgd. Voor een uitstekend be zette zaal wera begonnen met een marsch. Van de nummers welke hierop vftlgden, bekoorde ons het meest de Ouverture „Ray- mend in le secret de la reine”. Dat ook de toehoorders dit nummer op prjjs stelden be wees wel het daverend applaus. Na de pauze kregen we als eerste mlmmer „Ballet” L. Assienne, van welke nummer een beschrij ving werd gegeven op de achterkant van het programma, zoodat men in staat was, het geheel uitstekend te volgen. Hierna werd gegeven „Souvenir d'Ostende” een solo voor bariton met piano begeleiding, gespeeld door den heer Kooy en de directeur de heer E. Koning aan de vleugel. Dit nummer werd iutstekend ten gehoon- gebracht, waarvoor beiden dan ook een dankbaar applaus in ont vangst mochten nemen Met een finale werd dezen uitstekend geslaagden avond gesloten. STAKING. 'tDe kellners van het Park Hotel zjjn in staking gegaan wegens loongeschil. Momen teel werken ze voor fooien en een percen tage van het aantal consumpties. Gevraagd is om tegen vast salaris te mo gen werken, waarop de exploiten van het Park niet wenschen in te gaan. BENOEMD. De burgemeester Mr. G. J. Bisschop is benoemd tot le lid plaatsvervanger in ’t scheidsgerecht voor ambtenaar in Noord- Holland. gezeten, terwjjl de eerste zich uitputte in hulpvaardig dienstbetoon. J Zoo verliepen de eerste dagen der i lijdensweek. Gelijk Mozes op het gel Radhidim, met uitgestrekte armen, de praal over de vijanden van Israël afsmeekte zoo besteeg ook de groote Profeet, aan hem I lijk, den Olijfberg, om Zijnen hemelschen ader de overwinning over den vorst der duisternis en de volharding Zijner uitver korenen te vragen. Den ganschen Woensdag bracht onze Heiland Zijn eigen woord in toepassing: „Men moet altjjd bidden en nooit ophouden”. Den volgenden dag keerde Hij naar Bethanië terug, om van Zijne Moeder afscheid te nemen. Züne kinderlijke gehoor zaamheid wilde ook hare toestemming vra gen voor de voltrekking van het verlossings werk: Zijn diepe eerbied verlangde tevens naren zegen. Dat afscheid echter zou ontzag lijk zwaar vallen, omdat beider harten en beider zielen zoo innig vereenigd waren. Veel voorzeker heeft Sara geleden, toen zij ha ren eeniggeboren zoon Tsa.tk, met het offer hout beladen, naar den berg Moria zag op gaan. om alen Heer geslachtofferd te wor den; bittere tranen heeft Anna geschreid, toen de jeugdige Tobias met zijn reisgezel naat Rages vertrokken was. terwijl zij luid klaag de: ..Mijn kind, mijn kind, waarom hebben wij u laten vertrekken, u. het licht onzer O0"cn, den steun van onzen waggelenden ouderdom, den troost van ons leven, de hoop van ons nageslacht? In u alleen bezaten wij alles, neen! nooit hadden wij u moeten laten vertrokken”. Maar hoe zullen wij de smart en de droefheid weergeven, die Maria’s ziel over- stelpten, toen haar eeniggeboren Zoon, be minnelijk boven allen, van Haar heenging, om overgeleverd te worden aan de Oversten der priesters'en aan de Schriftgeleerden, die Hem ter dood zouden veroordeclen en Hem zouden stellen in de macht der Heidenen ter bespotting en bespuwing, ter geeseling en kruisiging? De smart der H. Maagd zegt do H. Bernardus, was groote dan die, welke alle schepselen te zamen zouden verdragen kun nen. De Moeder der reine liefde toch bemin de haren Jezus meer dan alle menschen Hem kunnen liefhebben. En de graad van hare liefde is de maat van haar lijden. Stellen wij ons levendig voor, bjj het afscheid van Jezus en Maria tegenwoordig te zjjn: „Lieve Moe der, zoo spreekt onze Verlosser, „nu is het uur gekomen, waarop Ik het werk moet vol brengen, Mij door den Vader opgelegd; zi<V Ik ga naar Jeruzalem, opdat vervuld words^ wat door de Profeten over den Zoon de» menschen geschreven is; gelijk het geheel* menscheljjke geslacht door de ongehoorzaam» heid van éénen mensch in het verderf g< stort is, zoo moet het ook door Mijne gehoof- zaamheid verlost worden: daartoe wachten Mij weliswaar boeien en ketenen, bespotting en mishandeling, geeseling, doornenkroning en kruisiging, maar, Moeder, het is noodig, dat één mensch sterve, opdat niet bet gan- sche volk verloren ga; en de Christus moet dat alles lijden en zóó Zjjne heerlijkheid bin nengaan; de Zoon des menschen moet va» de aarde opgeheven worden, om allen tol Zich te trekken; en allen, die Mij aan het Krais aanschouwen, zullen behouden wor den; zoo «al Ik, hangende tusschen hemel en aarde, waarlijk de Middelaar wezen tusschen de schuldige menschheid en den ▼ergramden Vader, en op deze wjjze inderdaad „Jezus” zjjn, omdat Ik Mijn volk zal verlossen van zjjne zonden: derhalve goedertierene Moe der, spreek uw „Fiat” en zegen Mij”. Jezus valt nu op Zqne knieën, om de toe stemming en den zegen Zjjner Moeder te vra gen. Maria aarzelt en strekt hare armen uit, zeggende: „Sta op, Mijn Kind! het past niet, dat de eeuwige Zoon des Vaders voor Zjjne geringe dienstmaagd op de knieën ligt; en bovendien, het schepsel moet door Zijn schep per gezegend worden. De Zoon antwoordt Haar met het woord van Jacob, worstelend met den Engel, „Ik zal U niet verlaten, voor dat Gij Mij gezegend hebt”. De Moeder her neemt met den koninklijken Profeet: „Mjjn hart is bereid, mjjn hart ia bereidl doch gun Mii. Mjjn Kind, te sterven in Uwe plaats, of. dewjjl de hemel op deze wjjze niet verzoend kan worden, sta Mij toch ten minste toe met U. te sterven”! En in tranen wegsmeltend valt ook Maria op hare knieën om deze gunst te verwerven. Neen, lieve Moeder”, zegt Jezus nu. „Gq moet bjj Mijne zwakke Leerlingen en de beproefde vrouwen achterblijven, om hen te troosten en te versterken. Ik moet de wjjnpers alleen betreden; den Ijjdensk' Ik ge heel alleen drinken; uwe tegenwoordigheid zou Mijne smarten slechts vermeerderen en Mjjne pijnen vergrooten”. Terwijl Zij beiden geknield lagen, hebben de twee heiligste per sonen, die de aarde ooit gedragen heeft, el kander teederljjk omhelsd. Maria zegende haar Kind, en Jezus zegende Zjjne Moeder Alsdan richtten beiden hunne oogen naar den hemel en baden: „Vader, als deze kerk niet van Ons kan weggaan: Uw wil geschie de”. J.zus stond toen op, heldhaftig gelijk een reus,, om Zjjuen lijdensweg te bewande len. Maria staarde Hem na, zoolang haar oog Hem bereiken kon. Als Hjj zich uit haar ge zicht verwijderde, besteeg Zjj den heuveltop om lang, zeer lang nog, in de vlakte te turen naar den Beminde haare harten. Wat voelde Zjj toen het zwaard der droefheid diep in baar hart doordringen, hoe overvloedig stroomden hare tranenl O, Moeder ,van Smar ten! Gij weent en schreit over het heengaan van Jezus, en ik, verblinde en verstokte zon daar, die m(jn Zaligmaker zoo dikwijls ver loren heb, durf nog schertsen en dartelen op den rand van den eeuwigen afgrond; wie weet, hoe spoedig Jezus mjj voor goed zal verlaten! o mijne ziel! vrees de verschrikke lijke uitspraak van Uwen Verlosser: ,Jk ga heen, en gij zult Mij zoeken, en niet vinden, en in uwe zonden zult gij sterven.” Zoo gij geen medelijden hebt met den Koning van het lijden en de Moeder van smarten, ween toch in bitterheid uws harten over de menigte uv'W'ioiiden. Oefening van deugd. Zich hoe langer hoe mee: van de schepselen onthechten, omdat alle vleesch is als hooi, en de glorie der men- schen als de bloem des velde, die onder den voet getrtden wordt, dan zal Jezus gaarne bij ons verblijven. Schietgebed. Heer! lot wien zullen, wij gaan, al< wjj U verlaten? Amen. Alkmaar, 26 Febr. 1927. Pastoor OOMS. te.vullen met: koopen met een pCt. Na eenige besprekingen wordt aldus be sloten. Vaststelling voorschot Bijz. Schoolbestuur over 1927. B. en W. stellen voor 80 pCt. voorschot van 3500.zijnde 2800.te geven. Dit bedrag is ook gevraagd door het Bijz. Schoolbestuur. Niemand verklaart zich hier tegen. Benoeming stembureau verkiezing Prov. Staten. Met algemeene stemmen worden overeen komstig de voordracht van B. en W. voor stemdistrict I benoemd: Burgemeester, voor zitter; J. Munster en C. Henselmans, leden; H. Bakker en J. de Boer, plaatsverv- leden, en J. Munster, plaatsverv. voorzitter. Voor district H: J. Harp, voorzitter; J. Buis en P. Groot, leden; J. Willenborg en P. van 'Kampen, plaatsverv. leden, ea J. Buis, plaatsverv. voorzitter. j Voor den Gemeenteraad, voor stemdistrict I: N. Dekker, voorzitter; J. Munster en C. Henselmans, leden; J. Munster, plaatsverv. voorzitter; H. Bakker en J. de Boer, plaats vervangende leden. Voor Stemdistrict II: J. Harp voorzitter; J. Buis en P. Groot, leden; J. BuV», plaats vervangend voorzitter; J. Willenborg en P. ▼an Kampen, plaatsverv. leden. Benoeming assistente L. O. B. en W. stellen voor Juffr. J. Trqjnp we derom voor 1 Jaar op dezelfde voorwaarden te benoemen. Wordt goedgevonden. Overname weg van de Ned. Herv. Kerk te Obdain. De Voorzitter deelt mede, dat bet de be doeling is, den zoogenaamden „Zwarten, weg” in eigendom en onderhoud over te ne men voor 1. B. en W. adviseeren den weg in haar te gen woordigen toestand over te nemen Niemand is tegen het voorstel, zoodat overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Besluiten, da verschillende functies door den veldwachter uitgeoefend, met de betrek king van veldwachter één geheel uitmaken. De Voorzitter deelt mede, dat de veld wachter binnen eenige maanden ontslag denkt te nemen. Dan komen ook open <le betrekking van gemeente-bode, concierge en van opsporen en nagaan van de bevolking. B. en W. stellen voor al dezë één geheel te doen uitmaken met de betrekking van veld wachter. Aangenomen. Benoeming lid Commissie van Toezicht op het L. O. De voordracht luidt: 1. Jac. Kok; 2. G. Tromp. De eerstgenoemde wordt met alge meene stemmen benoemd. Benoeming lid Commissie tot Wering van Schoolverzuim in wjjk B. De Voorzitter deelt mede, dat door ver trek van den heer Brouwer naar Ned.-Indië een vacature is ontstaan, voorgesteld wordt de heer S. Band, welke met algemeene stem men wordt benoemd. Volgt vaststelling suppletoire begroeting 1927, tot een bedrag van 12.575. De rnd vraag leverde nies op, waarna slui ting der vergadering. Aanbesteding. Bjj gehouden aanbe steding tot het bouwen van een burgerwoon- huis met schuur, in deze gemeente, voor re. kening van den heer J. Wjjnker te Span broek, waren de volgende biljetten ingeko- enm: A. Appel té Spanbroek G. W. Engel te Obdam P. Klaver te Obdam Begroeting Engel, alhier. HOOGWOUD. Gemeenteraadverkiezing. ■Do candidaatstelling voor leden van den G*v- meenteraad zal volgens de wet plaats heb ben op Dinsdag den 12 April aas., terwijl HELDER. H.H. Petrus en Paulus. Zo. Quinquagesima; de H.H. Missen te half 8, 9 uur en half 11 HoÖgmis; 1 uur Cat.: half 6 patronaat: Tfciur Lof met Rozenh. Ma.- en Di.-avond geen Congregatie v. d. H. Familie. Ik’, ’s avonds 7 uur plechtig Lof ter eere van den H. Joseph. Wo. Asch-Woensdag, begin der Veertig- daagsche Vasten; kwart voor 8 gez. H. Mis en vóór de H. Mis wijding en uitdeeling der gewijde Asch; 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Do. ’s avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament; 57 uur gelegenheid om ts biechten. Vr. le Vrijdag der maand; kwart vojt 7 gezongen H. Mis met uitstelling van het H. Sacrament, ter eere van het H. Hart van Jezus, tot intentie der Vrouwen-Congregatie; onder de H. Mis .van kwart voor 8 generale H. Communie der schoolkinderen; 7 uur Lof ter eere van het H. Hart met Litanie en toe wijding aan het H. Hart. Za. van 49 uur gelegenheid om te biech ten. ZONDAG 27 FEBRUARI. Hilversum, 1050 M. 8.30 Christel. Morgenwijding. Johan Heer en echtgenoote. 1. Samenzang: Ps. rhytmisch gezongen, zooals in den eersten tjjd van de Hervorming. 2. Pelgrimslied, u. d. „Vijf Pelgrimsliederen”, van J. de Heer. 3. Lezen: Ps. 121, naar de Statenvertaling. 4. Toespraak, over: Het reislied voor pel grims, die op weg zjjn naar Sion. 5. Samen zang. „Heer wees mjjn Gids”, zangb. No. 569:1, 2, 3. 6. Het huis met vele woningen, zangb. no. 688:1, 2, 3. 7. De heilige stad met de straten van goud, zangb. no. 706:1, 2, 3, 4. 10.30 Dienst van de Evang. Luth. Kerk te Hilversum. Voorganger: Ds. P. Boendenna- ker. 1. Zingen: Gez. 52:1 en 2. 2. Votum. 3. Drie artikelen des Geloofs. 4. Gebed. 6. Schriftlezing: Joh. 10:1-18. 6. Zingen: Ge». 287:7 en 8. 7. Tekst: Marcus 10:32a. 8. Toe spraak le ged. 9. Zingen: Gez. 154:1, 8. 10. Toespraak, 2e ged. 11. Orgelspel. 12. Gebed. 13. Zingen: Gez. 304:1, 4. 14 Zegen. 1.00 2.30 Concert. Mevr. Lotti Muskens-Sleurs, so- praan. Joh. v. de Meer, cello. Mevr. S. Tabak- spinder-Roeper, piano. 2.30 Namiddag-con- cert door de Amsterdamsche Orkestvereeni- ging in „Artis” te Amsterdam. Dirigent: Frans van Diepenbeek. 6.45 Vrjjz. uitzending u. h. Gebouw v. d. Ned. Prot. Bond te Hil versum. Spreker: Ds. H. A. Enklaar, Ned. Herv. Prei over: Ons Verzuim. Tekst: Matt. 11:20. 1. Votum. 2. Voorlezing. 8. Gebed. 4. Lied 11:1. 2 en 3 N. P. B. Bundel. 5. le ged. preek 6. Lied 9:2 N. P. B. Bundel. 7. le ged. 16:1 en 3. N. P. B. Bundel fl. Zeg< Persber. en sportnieuws. 8.10 „Als ik ming is bepaald op Woensdag den 18 Mei 1927, er tal dus volgens de nieuwe kiezers lijst gcetewid worden. ANNA PAULOWNA. Aanbesteding. Aan besteed >s het bouwen van twee duikers van gewapend beton nabij van Ewjjcksluis in de ze gemeente met bijkomende werken. Laag ste inschrijver was J. de Vries te Heemstede voor f 60.930. ANNA PAULOWNA. Politie. Verloren: een rijwielplaatje in etui. Gevonden: een zwart lederen kinderportc- monnaie, inhoudende eenig geld. Inlichtingen ter secretarie. Vrijstelling. Aan den dienstplichtige der lichting 1927, Th. E. Conijn. is door den Minister van Oorlog alsnog voorgoed vrij stelling van den dienstplicht verleend we gens aanwezigheid van een bijzonder geval. Roodvonk. In deze gemeente is in het gezin van A. W. Sikjring. Niéuweweg, een geval van Roodvonk waargenomen. BEEMSTER. Laagste inschrijver. Aanbe steed is het bouwen van een zusterhuis bij de St. Josephschool te Hillegom. Laagste in- schrijfster was de firma Wittebrood alhier, met f 58.890.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 6