FINANCIEELE RUBRIEK. WISSEIJC0ER8EN. ftfflcI6el0 Mededeel!noen. BURGERLIJK^ STAND. ALKMAAR. ’T ZAND. PROVINCIAAL NIEUWS. LIMMEN. TELEGRAMMEN. WOGNUM. EGMOND-BINNEN. BURGERBRUG. ST. MAARTENSBRUG. T VELD. Middelburg, Kijktent, Nieuwe- Somnabule-tent, Kampen, Palingkraam, Kinder-Caroussel, A'dam, van d» be- PaardenmarkL Golfbaau- (Opgave 2.49 Palingkraam f 25— Zoom, Belg. „De 14. f 65— moest aftreden. Jac. SUivé, Breda, nougatkraam, Vlschkraam, Ged. 1 de het meldt, dat vier leden van het kabi- afgetreden. Tot hen behoort de mi- 48.04 10.92 2.49* 7.40 2 nnr 59.20* 9.77 34.73* 35.18* 12.11* 66.70 66.56 (Officieel) 8 uur 59.20* 9.77* 34.74 35.30 12.11 66.72 66.57* 64.85 48.05 11* uur 59;21 9.73* 34.74 35.22 12.11* 66.70 66.60 64.85 4b.O5 10.93 2.49*7,, 7.40 Berljjn Parijs Brussel Weenen Londen Stockholm Kopenhagen Oslo Baxel Rome New-York Praag van de NederL Landbonwbank). Bijkantoor Alkinaar. j 50. Mej. 60.15. N. v. <1. Abeele, Noord'-Scharwoude, Werp- tent, Nieuwesloot, 105. d. R. K. Haase”: 1. G. J. W. Goes, Huigbrouwerstraat 2. J. (j. J. Kueter, Laat 138. e. een hoofd eener openbare lagere school: 1. A. Wijn. hoofd der Gemeenteschool nr. 5. 2. A. R Mulder, hoofd der U. L. school voor jongens en meisjes. f. een lid van het onderwijzend personeel aan het Gymnasium: Dr. M. N. J. Moltzer, Conrector. g. vacature P. Verwejj (afd. Alkmaar Bond van Nederlandsche onderwijzers): 1. J. N. Kroone, Van Everdingenstraat 2. i. W. Strubbe, Kennemerstraatweg 181. De benoemingen onder a U>t en met f ge schieden voor den tjjd van 6 jaren, ingaande 1 Januari j. L, die onder g tot 1 Januari 1931, bet tijdstip, waarop de heer Verwejj DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis dat bjj hun college is ingekomen een verxoek van J. Klinkhamer alhier, om verlof tot den verkoop van alcoholhoudende dranken, anderen da® sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in perceel Nieuwesloot No. 47. Binnen twee weken na dagteekening dexer kan een ieder schriftelijk l>ezwaren tegen het verleunen van dit verlof bjj hen indienen. Alkmaar, 28 Februari 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDEI.AAR, Burgcmeestc» A. KOELMA, Secretaris. voorwaarden de vol- Geboren: Petronella Marie Judeth, dochter van Pieter Berkhout en Maartje Borst. Ar- noldus Frauciacus, zoon van Franciscus Her manns Rotteveel en Maria Johanna Karff. Overleden: Gerardus Johannes van der Ploeg, 59 jaar. *T "ZAND. Vrijdagavond hield de R. „K. „L. T. B.” afdeeling ’t Zand in café de Wit een algemeene vergadering, tevens propagan- da-vergadering. Benoeming leden Commissie van voorlichting bij de beroepskeuze. Ter voorziening in de vacatures, welke door periodieke aftrWing met ingang van 1 Januari j. L zijn ontstaan in de Commissie van voorlichting bij de beroepskeuze, bene vens in de vacature, ontstaan door het bij Raadsbesluit van 25 November j. 1. aan den heer P. Verweij als zoodanig verleend eer vol ontslag, bieden B. en W. den Raad de volgende aanbevelingen aan, opgemaakt na overleg met de organisaties, instellingen of het onderwijzend personeel, wier vertegen woordigers de afgetredenen in de Commissie waren: a. Alkmaarsche Bestuurdcrsbond: 1. N. Schats, Molenkade 40. 2. P. Dekker, Rochdalestraat 22. b. Ned. R. K. Volksbond, afd. Alkmaar: 1. J. Baart, Nieuwesloot 20. 2. H. W. Koop- meiners. Tesselschadestraat 11. e. Chr. Besturenbond: 1. H. J. Wans ink, Stuartstraat 60. 2. A. Roos, le Tuindwarsstraat 15. Middenstandsvereeniging VERPACHTING KERMISTERREIN. Hedenmiddag werden ten Stadbuize terreinen voor de kermis, dit jaar, in openbaar verhuurd. Na voorlezing der gewone van de verpachting werden geilde inschrijvingen voorgelezen: E. Eelings, Ged. Nieuwesloot En toss pel f 12. J. Verwjjk. Amsterdam, Nieuwesloot, ge bakkraam f 65. G. Gerver, Hoorn, f 60.50. W. de Zwaan, Hol], Koekkraam f 50. H. Kalter, Kampen f 10 tot f 30. Mej. W. de Boer, Amsterdam, Nieuwesloot, Nougatkraam f 110 tot f 175. J. Volraat, Zaandam, Kegelsport f 20. A. Hommefson, Bergen *p fietsenmolen f 404f 569. S. v. Drunen, St. Maarten, palingstand f 91.60. A. Wegkamp, Apeldoorn, Obampignon- AvnvuUutgsvoorschol R. K. n'v-ing- bouwvereeniging „Goed Wonen”. B. en W. stellen den Raad voor: I. aan het Bestuur der R. K. Woningbouw- vereenigiug „Goed Wonen” ten behoeve van de afwikkeling van de bouwrekening der 108 woningen aan den Baansingel een tweede suppletoir bouwvoorschot te verieenen van ten hoogste afgerond f 22.000. IL de sub I vermeide uitgave nader te re gelen bü suppletoire begroeting-, UI. Burgemeester en Wethouders of den door hen aan te wijzen persoon te machtigen de gemeente bij het sluiten van de uit het besluit sub I voortvloeiende overeenkomst van geldleeuing te vertegenwoordigen. A. Sips, Bloot f 45. Joh. Thermius, Turksche schommel f 200. G. Lenior, Groningen, Schiettent, Paarden markt f 137. J. Visser, A'dam, Zuurkraam, 50. A. Baeren, A’dam, Minerva-tent, Paarden markt, 62.50. J. v. d. Meer, A.N.G.O.B., Alkmaar,. Con- suinptie-tent, Nieuwesloot, H. Vallentgoed, Purmerend, Luchtschom mel, 875. J. W. Bottenberg, kraam. Laat, J&l—f 38. Pieter Bos, Brielle, Nougat-kraatn, 13. N. Henneman, Schoten,Paardenmarkt; Ilr»cpla-tent, 340.55. M. Abrahams, A’dam, Minerva-tent, Paar denmarkt 35. J. Denies, Leeuwarden, Gebak-kraam, 144 tot 200. M. de Weijer, Roermond, Gebak-kraam, Nieuwesloot, 65.50. H. Lahpstcin, A’dam, Wcrptent, 85 tot 137.50. J. v. d. Ila^r, Vischhaudel, GenCmuideu, 35.80. A. D. Ane, Utrecht, Nougat kraam, Laat, Rartling, A’dam, P. Wiera, Alkmaar, Werptent, Nieuwesloot, 90. H. Bottenberg, 13—40. J. W. Vogelpoel, Alkmaar. Nougatkraam, Ged. Nieuwesloot, 90.50. P. H; Verwijk, A’dam, Gebak-kraam, Nieu wesloot. 61. D. vx Dam, 726.10. C. M. Vennoten, Gouda, Brooklyn, Paar denmarkt, 2801. Gebr. Hommerson, Ginneken, Wembley- att radio Rade, achter Paardenmarkt. Mej. H. Hofman, Alkmaar, Hakkraam, Korte Nieuwesloot, 15. H. Dirks, OuJkarspel, Schictsalon, Ged. Nieuwesloot, 225. F. De Smet. Sittard, Chateau Dingo, 710. C. Regter. Edam, Zweefcaroussel, Nieuwe sloot, 131. A. Theunis, Caroussel, 365. G. J. Bottenberg, Kampen, Palingkraam, 11—27. A. Theunis, Rotterdam, Vrooljjk rad, Paar denmarkt, 700. Gebr. Hommerson, Ginneken, Genoegehs- paleis en Wembley-attractie, kade achter Paardenmarkt, 1600. M. Vale, Bergen op Zoom, Eiectr. Zweef molen 1275. Th. Henstra, Alkmaar, Koekkraam 20.10. M. Bo A’dam, Zweefmolen. Paardenmarkt 1016.10. kraam, Paardenmarkt f 500. D. Visser, Hoorn, Stoomcarroussel en Ga- lanteriekraain, Ged. Nieuwesloot f 30. B. Elswijk, Alkmaar, Palingkraam f 20 f 37.50. Wed. P. Lahnstein en Zn., Alkmaar, werp tent f 65—f 151. J. v. Toorenburg, Amsterdam, speelgoed- kraam f 50. N. Roos. Krommenie, cabaret f 350. C. Braak, Egmond a. d. Hoef, Draaimolen f 404. J. Smit, Alkmaar, palingkraam f 12f 80. J. Kalter, Kampen, palingkraam f 15 f 32. J. Dirks, Oudkarspel, zweefmolen, Paar denmarkt f 1500. D. v. Dam en Zn., Amsterdam, Zweefcar- roussel f 1410.10. C. Rezel Jr., Alkmaar, werptent f 120. N. J. v. Dam, Amsterdam, luchtschommel, Paardenmarkt f 825.25. A. Buter, Alkmaar, Roomijskraam f 8 f 10. P. Wiers en C- Rezel, Alkmaar, werpten- ten, Nieuwesloot f 600. H. Vader, Alkmaar, Nieuwesloot f 80.80. C. de Haan, Alkmaar, Vischkraam, Nieu wesloot f 12. N. de Haan, Alkmaar, hakkraam f 25. J. de Groot, Alkmaar, olieboltenkraam, Nieuwesloot f 15. F. Schulte, Roermond, danssalon. Paarden markt f 825. Jac. Bran te naar, Hoofd van Jut f 65. K. Warnar, Kampen, palingkraam f 20 f 52. K. C. Paetsholt, Haarlem, Spiritisme f 25. Jac. Stuvé, Breda, nougatkraam, Ged. Nieuwesloot f 300. B. Gordqn, Alkmaar, Nieuwesloot f 10.50. I. Jambroers, Wjjchen, danssalon f 750. De Commissaris der Koningin heeft aan den Burgemeester verlof verleend om van 2 tot 16 Maart buiten de gemeente te ver blijven. Van de gemeente Uitgeest was een adres ingekomen, om een bijdrage voor het onder houd van den Uitgeesterweg. Door B. en W. werd echter voorgesteld dit adres af te wij zen, op grond dat deze weg door het door gaand verkeer wordt gebruikt en de plaunen der primaire wegeu in het uitzicht zijn. Al dus bi sloten. Benoeming leien Commissie Rijks Inkom stenbelasting, herkozen de heeren J. J. Nieu wenhuizen, C. Pepping, J. Metselaar en J. Valkering Tz. In de Commissie van Toezicht op het L. O. werd herkozen de heer P. van Til Kz. en gèkozeu den heet G. J. Meijer. In de Commissie tot Wering van School verzuim werden herkozen de heeren P. Boschman, C. Koot, J. Schermer en Mej. van Weenen en gekozen de heer N. Kuijs. In de Commissie vooi de stembureaux van Kamer, Staten en Gemeenteraad werden gekozen de heeren C. Pepping en J. 'alke- ring en tot plaatsvervangers de heeren J. Adrichem en Chr. Kielt. De geiueentebegrootiug 1927 werd ua eeni ge administra'ieve wijzigingen opnieuw vast gesteld. Voorstel tot aankoop van strooken grond voor wegverbreeding langs den Hoogeweg. De voorzitter geeft een uiteenzetting hoe vo rig jaar de waterbeek langs dien weg is verlegd achter de heggen der verschillende perceelen, waardoor de weg belangrijk is verbreed. Ten einde den aldus verkregen grond op het Kadaster geplaatst, te krijgen <(ls eigendom der gemeente iu overleg ge pleegd met de verschillende eigenaren, wel ke den grond voor f 1 willen afslaan. Goed gevonden. Bouwverbod Molenweg. Do Voorzitter deelt mede, dat door Ged. Staten werd voorgesteid, ua bekomen advies van de Gezondheidscommissie een ander contract aan te gaan, betreffende het op 29 April vorig jaar genomen raadsbesluit. Ged. Staten meenen dat het niet opgaat een bouw verbod te maken zonder een prijs te bepa len en en bepaalden tijd te stellen. Door Voorzitter is overleg gepleegd met dt- Griffie en in verband daarmee stellen B. eu W. voor in het contract op te nemen een bepaling, dat wanneer op bedoeld perceel geheel te goeder tiouw een bouwaanvraag LIMMEN. Gemeenteraad. Donderdagmid dag werd alhier een openbare Raadsvergade ring gehouden. Afwezig de heer J. Metselaar De voorzitter Burgemeester J. J. Nieuwen- huijsen opent de vergadering, waarna voor lezing en vaststelling der notulen volgden. Ingekomen stukken en mededeelingen; Mededeeling dat wederom een contract is geteekeud met den heer Blauw inzake een bergplaats voor brandweenniddeleu. Mededeeling dat de levering van grint is omgedragen aan den heer J. Kuiper voor f 5.48 per M3. Van Ged. Staten was de goedkeuring ont vangen inzake het aangaan eener kasgeld- leening bij de Coöp. Boerenleenbank en Noord-Hollandsch Landbouwcrediet. Het Provinciaal bestuur verlangt echter een af schrift van het contract. Van Ged. Staten was alsnog bericht inge komen, dat eenige aanslagen in de forensen belasting door hen waren vernietigd. KABINETSCRISIS IN CHINA. LONDEN, 1 Maart. De correspondent van de „Daily Mail” te Peking net zijn nister van financiën, die verklaart, dat de zaken ónmogelijk zonder geldmiddelen kun nen worden voortgezet. .MIJNONTPLOFFING. LONDEN, 1 Maart. Omtrent de mjjnramp in Wales wordt ge meld, dat tot nu toe zestig mijnwerkers zijn gered. Er bestaat hoop, dat alle in de mijn opgesloten arbeiders gered zullen worden. wordt ingedieud, binnen drie maanden tot aankoop te beraadslagen. Goedgevonden. Voorstel tot verlenging ontruimingster- injju der perceelen A 158 en C 49. Goedge vonden. Voorstel tot vaststelling verordening op Woonwagens en Woonschepen, alsmede de verordening op heffing van gelden voor de standplaatsen en do invordering dier gelden. Aangewezen werd het Zuidelijk gedeelte van het „Hazelaantje”, dit gedeelte zal niet sintels worden behard en voor woonschepen het zuidelijk deel der vaait. Het bedrag der gelden te bepalen op 25 cL per dag. Goed gevonden. Vervolgens weuscht de voorzitter aan den heer Kuijs een antwoord te geven op een 'door deze gestelde vraag inzake het plaat sen van hooiklampen. De Voorzitter heeft 23 aanvragen tot we deropzegging toegestaan en 1 voor 1926 en een drietal afgewezen. B. en W. adviseeren alzoo, zoolang geen groote moeilijkheden voorkomen geen wijzigingen aan te brengen in de veroraening. De heer Kuijs kan als veehouder zeer goed beoordeelen wat het waard is een hooischlef vlak bjj de woning te hebben, en wanneer een woning nu zestig meter van belendende gebouwen is gelegen, gaat het spreker wel ver genoeg om daarop deze bepaling toe te passen. Spr. blijft daarom bjj zjju voorstel om die woningen vrjj te stellen, iijj erkent dat dit bij de behandeling niet door hem is voorzien en verlangt stemming. Voorz.: Mij is de leiding, U kunt de vol gende vergadering een schriftelijk voorstel doen. De heer Kuijs zegt toe, dit te zullen doen. Hierop werden eenige aanvullingen der politieverordening gedaan, waardoor heggen welke door hunne hoogte gevaar oplevcren voor het verkeer aan een lagere Hoogte zul len worden onderworpen. Het vervoeren van onbedekte zeisen werd eveneens strafbaar gesteld. Het zitten of leunen op raamposten eveneens, en tenslotte het vasthouden van wielrijders aan Motorrijwielen en autobussen. Ten laatste vaststelling verordening op de keuriug van waren, waarbij werd bepaald dat melk voor den straathandel een vetge halte moet bezitten van minstens 2.75 pCt. Rondvraag. De heer Kieft vraagt behar- ding van den Achterweg. De voorzitter zegt, dat dit nu niet kan, doch dat deze weg en den midendweg vol gend jaar het eerst aan de beurt zijn. Wethouder Pepping zegt, dat voor alles eerst het achterlaantje naar Dijkman verbe terd moet worden want hel wordt daar weer een modderpoel, en wordt daar niet in voor zien dan zal er spoedig een adres inkomen. I De voorzitter dacht dat het daar al heel wat verbeterd was, de Wethouder zegt dat liet niets geeft want het is niet afdoende. De heer Bakkuiu vestigt de aandacht erop, dat verschillende hoornen langs den Kerk weg worden geschild door opaarden. Spr. vraagt of het niet mogelijk is boombeschermers aan te brengen. Op voorstel van Wethouder Pepping werd besloten een tiental beschermers aan te bren gen aan de hoornen welke bij de woningen staan. Tenslotte werd besloten het benoodigde cre- diet voor een uitgezonden t.b.c.-patieute zoo noodig met een maand te verlengen. Hierna sluiting. WOGNUM. Onderhandsche verkoop. Door den heer P. Koelemeijer alhier, aange kocht het nieuw gebouwde woonhuis met H. A. bouwgrond aar. de Toevlucht t® Spanbroek, eigendom van den heer K. Ap pel aldaar. De heer C. N. de Wit opendjp de vergade ring met den Cliristeljjken groet en heette welkom de Eerw. Heeren en den spreker van dezen avond Ing. Heijmeijer. - Aan de orde is de besprekingen zoo moge lijk oprichting vau ceu yereeniging van werkdadige naastenliefde. De heer Boots die den weusch in de vori ge vergadering daartoe had gedaan, maakte er thans een voorste] van. Met 9 tegen 7 stemmen werd tot oprich ting besloten. Red. van Ing Heymeyer. Verschillende takken van belangen van den kath. boer werden door spr. in bet licht gesteld. Aangetoond werd de machteloosheid der enkeling, de kracht- eener organisatie. Spreker vestigde tevens de aandacht op het geen het Hoofdbestuur in het belang van den boerenstand heeft gedaan en nog doet. Voor al wenschte spreker de afdeeling in overwe ging tc geven, het bevorderen van landbouw- onderwijs. Met alle ten dienste staande mid delen moet uien trachten dit onderwys in stand te houden. Aanbevolen wordt het bezoeken R. K. landbouwwinterscholen. De Voorzitter dankt spreker voor zyn mooie en leerzame lezing en hoopt dat deze zal strekken tot bloei der afdeeling. De leeftijd van hen die de winterechoo. wenschee te bezoeken is gesteld op 15 i 16 jaar en dit onderwijs wordt gegeven in 2 winterhalfjaren. De leerlingen zijn intern. En de kosten zijn zeer laag. Volgt sluiting met een woord van dank. EGMOND-BINNEN. Benoemd. Tot.vooi zitter van de Commissie tót Wering var Schoolverzuim werd herbenoemd de heer W J. Apeldoorn, tot Secretaris de heer J. Vet heggen. Posterijen. Naar wjj verneiren, bestaan er' ernstige plannen tot verplaatsing van het poststation. Dit is nu gevestigd in de kom van het dorp. Als de plannen doorgaan, zou het geplaatst worden buiten de kom van het dorp, en wel aan den hoofdweg, maar toch o.i op een veel minder geschikt en meer afge legen plek. Het komt ons dan ook onverklaar baar voor, dat het hoofdbestuur tot dea^ verplaatsing zijn goedkeuring heeft gegeven. Kiesvereenlging. Ter voldoening van de desbetreffende bepalingen in bet reglement der R. K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kies plicht’’ hield het bestuur Zaterdagavond een vergadering, waar besloten werd, dat de vereeniging zal uitkomen met ééne lijst, be- vattende 8 candidates Getracht zrd worden dc lijsten te verbinden met die van TÏe Kath. Kiesvereeniging te Egmond aan den Hoef. Het bestuur stelde vervolgens een alphabeti- sche lijst east van voorloopige candidates Deze zal eerstdaags gepubliceerd wordes Daarna hebben de leden der Kiesvereeniging het recht daaraan Candida ten toe te voegen, en wel tut uiterljjk 21 Maart, daar op 24 Maart de algemeene vergadering zal gehou den worden. Formulieren voor het indienen van candidaten zijn verkrijgbaar bij den se cretaris, den beer J. Verheggen, moeten on- derteekend worden door 8 leden en mogen hoogstens 3 namen van candidaten bev‘t ten. Het bestuur hoopt, dat de leden van di' recht een goed gebruik zulten maken. BURGERBRUG. Benoemd. Tot tijdcljjk onderwijzer aan de openbare lagere schooi alhier is benoemd de beer A. Meerten. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Nieuwbouw De heer A. Molenaar is voornemens op een vrij terrein alhier een nieuw woonhuis te bou wen. ’T VELD. Jaarvergadering Christelijke Naastenliefde. Bovengenoemde vereeniging hield Donderdag hare jaarvergadering in het Parochiehuis. Dc voorzitter, den heer G. de Boer opende met een welkom eu den Chr. Groet en bracht een kort verslag uit over het verstreken ver- eeuigingsleven, waaruit vermeld dient te worden dat in 1926 totaal 142 dagen bjj zieke leddb gewelkt ie en die werkzaamheden tot tevredenheid z|jn verricht; tevens dat de ver eeniging 39 leden en 3 donateurs telt. Ecu voorstel van den heer G. Bruin Dz., om gedurende het komende jaar den arbeids dag te regelen van Maart tot en met October van 7 tot 6 en van Nov. tot en met Februari van 7 tot 5, werd met aller instemming aan genomen. De penningmeester G. Groen bracht daarna verslag uit over de financiën, waaruit bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f 28' en de uitgaven f 21.50, zoodat een batig sal do was van f -.50. De periodiek aftredende bestuursleden C. de Boer en P. Droog werden beiden met al- jremeene stemmen herkozen. Als nieuw lid werd ingeschreven den heer G. Portegijs. De heer P. Droog geeft als xijn mcening te kennen, dat bij xiektegevallen, waar bet tich laat aanxien, dat de hulp der vereeniging het bedrijf niet in stand kan houden, een alge meene vergadering moet worden belegd tot nadere bespreking, omdat spreker de ver een iging niet wenscht te gebruiken als arm wezen. Aangezien ook het reglement in deze eeni ge voorziening biedt en zulk een geval op zich zelf dient beoordeeld, zal het bestuur bij voorkomende gelegenheden deze wenk in gedachten houden. Hierna volgde sluiting met den Chr. Groet. 0 de lenling der atdeeiingen worde in de toekomst opgedragen aan. ambtenaren in den rang van commies. Aan het rapport is een miuderheidsnota tdegevoegd van den heer Van Drunen, waarin deze voorstelt te bepalen: 1. dat de secretarie zal bestaan uit 4 afdee- lingen, welk aantal door Burgemeester en Wethouders zoo noodig kan worden uitge leid; 2. dat aan het hoofd van elke afdeeling zal Haan een hoofdcommics; 3. dat aan het hoofd der 4e afd. worde ge plaatst een ambtenaar in een rang tusechen secr taris en hmrfdcoiumies: 4. dat aart elke afdeeling een commies worde verbonden die den hoofdcommies kan ver vangen: 5. dat de afd. financiën en het bureau van den eontoleur worden sametagevóegd; 6. dat de rang van schrijver vervalt. Arbeidsbeurs. De Commissie was aanvankelijk van oor deel, dat de werkzaamheden, thans verricht door den dienst «Ier werklooheidsverzekeriiig en arbeidsbemiddeling, weder aan de secre tarie mof-eten worden opgedragen. Op haar verzoek richtten B. en W. zich tot den Minis ter van Arbeid en Nijverheid met dc vraag, of bij het Rijk bezwaar zou bestaan tegen het toevoegen van dien tak van dienst aan de secretarie, in verband met de functie wel ke de dienst vsrvult als distr.-arb.beurs. De Minister antwoordde, dat het Rijk prijs stelt op handhaving van de Arbeidsbeurs als af zonderlijke instelling, er aan toevoegende, dat het personeel zou kunnen bes*aan uit een directeur, een hulpkracht voor plaatselijke en intercommunale arbeidsbemiddeling en voor ander administratief werk, alsmede een con- troleur-administrateur, hoofdzakelijk voor controle en administratie der werkloosheids verzekering. De Commissie adviseert naar aanleiding van dit antwoord, dën dienet der ■werklooshfidsverzekering en arbeidsbemidde ling te handhaven eu de door den Minister aangegeven personeelfonnatie te volgen. e. Bureau voor verificatie en contröie. De Commissie, die, voorzooveel aangaat de samenvoeging van de afd. financiën ter secretarie met het bureau van den.controleur, zich vereenigt met het voorstel van 21 April 1925. stemt in meerderheid niet in met de daarin bepleite wènschelijkheiJ om een veri ficateur aan te stellen. Zij geeft de voorkeur aan niet ambtelijke contröie. B. en W. stellen tenslotte den Raad voor: 1. in te stellen den rang van hoofdcommies- redaetfeur ter secretarie; 2. aan dien rang een jaarwedde te verbin den van f 4100.— tot f 5400. 3. hen te machtigen de indeeling der secre tarie te regelen als hiervoor door hen is aan gegeven, behoudens voor wat aangaat de sa men- oeging van het bureau van den contro leur met de afd. financiën, waaromtrent na der bij de behandeling van bijlage Nr. 64 van 192* eeu beslissing zal worden geuomen; 4. hen te machtigen, bij vacature van chef ecrer afdeeling naar bevind van zaken te handelen met betrekking tot den aan den te benoemen ambtenaar toe te kennen rang, met dien verstande, dat de rang van chef der afd. registratuur en expeditie geen hoo- g'«re kan xijn dan die van commies; 5. cm dienst der arbeidsbemiddeling en werkKosheidsverxekering te handhaven als afxonderlijk.cn tak van dienst; 6 '-ij de definitieve voorziening in de per- aoneeifonnatie van dien tak van dienst te volg-n de door den Minister van Arbcidj Handel en Nijverheid bij brief van 12 Mei aai-gi geven regeling, met dien verstan de, dat ten aanzten der bezoldiging nader een beslissing zal worden genomen. Rapport, btrireftende het onderzoek der gemeenterekening en der be- drijfsrekeningen. De Commissie belast met het onderzoek van de gemeenterekening en de bedrijfareke- ningen over 1925, rapporteert dienaangaande o a. het volgende: De diverse rekeningen zijn blijkens daar op gestelde verklaringen alle geverifieerd door het gemeentelijk bureau voor ••erifiea- tie en controleren r céoord b<-vondvn,met de gehouden admimst'Miën en daarbij beboe rende bescheiden. In verband met brt aan ambtenaren ver strekken van voers'hotten lot het doen van kleine uitgaven komt het nas gewenseht voor, dat deze voettehoften ni. t meer be dragen dan een ''imoedelijs voor é.'n kwartaal benoodigd bedrag, terwijl <jit voor schot dan ook uitsluitend behoort tc wor den gebezigd voor het doen van- „kleine uit gaven”, waaronder wij meenen te moeten verstaan uitgaven, wélke in geen geval de f 25.— mogen overschrijden. B. en W. stellen voor, gezien de suppletoire begroeting voor den kapitaaldienst van het electricitcitsbcdrijf voor 1925; deze begroe ting goed te keuren in ontvang en uitgaaf op f 662.12. Beroep tegen w eigering eener bouwvergunning. De heer D. Rus, wonende Nieuwpoortslaan 64 alhier, heeft zich bij adres <ld. 15 Januari j.l., in beroep tot den Raad gewend, daarbij verzoekende hem, met vernietiging van het besluit van B- en W. alsnog vergunning te willen verieenen tot het bouwen van een broeikas (z.g. warenhuis) op een terrein tus- schen de Nieuwpoortslaan en de Zamlersloot, kadastraal bekend in Sectie E nr. 1687, vol gens daarbjj .overgelegde teckening. B. en W. merken op, dat hui afwijzende beschikking is gegrond op de overweging, dat met den voorgenomen bouw in strijd zou worden gehandeld met het bepaalde in de 2e alinea van artikel 5 der Woningwet. B. en W. stellen voor, de afwijkende schikking te handhaven. Reserwfonds voor bijzondere doeleinden. Het is gewenscht bij de behandeling der begrooting voor 1927 de stortingen in en onttrekkingen aan het reservefonds voor bij zondere doeleinden te regelen, welke in dit jaar zullen moeten geschieden. Daarom stellen B. en W. den Raad voor: a. uit den gewonen dienst van 1927 in het Reservefonds voor bijzondere doeleinden te storten: 1. ten laste van volgnummer 56 d< r be groeting f 3000.wegens aflossing der lee- ning 1924; 2. ten laste van de volgnummers 55 en 56 reap, f 12.195.wegens rente en f 9000. wegens aflossing van bet tot aflossii.^ van de leening 1920 aangewende Waterleiding- kapitaal onder bepaling, dat jaarlijks, in af wijking in zooverre van hei raadsbesluit van 21 Maart 1924, nr. 14, uit de gewone mid delen aan de uit dezen hoofde in het fonds aanwezige gelden een rente van 4* pCt. zal worden toegevoegd. b. ten behoeve van den gewonen dienst van 1927 aan genoemd fonds te onttrekken: 1. f 14.287.57, zijnde het restant van het in 1924 gereserveerde bedrag van f 130.000. te .verantwoorden op volgnummer 531; 2. f 13.177.wegens le annuiteit van het Waterleidingkapitaal, te verantwoorden op volgnummer 196.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 7