R.V. Vereenigde Brandstoffenhandel Koningstraat 6, TeL 23 (2 IQncn), Reclame Hnthraciet 20/30 on 30/30 (2.50 per H.L THUISBEZORGD. A koffie »TMEE> ■B SI uit Ex Staten-Generaal. D/ Klein AlleAgl. KOLHORN. WINKEL. BEEMSTER. WIERINGEN. PROVINCIAAL NIEUW& URSEM. ENKHUIZEN. SCHAGEN. ZUID-S CHAR WOUDE. OUDE NIEDORP. DE RIJP. GEMENGD NIEUWS. BERKHOUT. EGMOND-BINNEN. OUDORP. HEILOO. H.-HUGOWAARD. Uit onze Oost AARDSCHOK. 9 4 r koi» Al f 1472 - f 1292.-, Cll be- Rin Ho jplaus begroet werd. [e de geestelijk adv. dat er MR. L. W. C. VAN DEN*BERO. Te Delft te leden mr. L. moester van Delft P. Tuin P. Kreyger Th. Roersen S. Biauwboer J. C. Klein J. C.de Vries Buis Het schilderwerk werd apart Inschrijvers waren hiervoor: in ho a.t nil ak fie Al ryk in staat zyn geheel Engeland te ten. Maar hoe kan men dan zeggi geland niet moet ontwapenen. Me 1 Hii v« de 7.» zij 81 de lie JEj letn gel vcerae w 'dissertatie over het Arabische recht en ping nog avond 20.887.— 20.000.— 20.100.— 19.500.— 20.300.— 19.200.— 'f 20.500.— 19.730.— aanbesteed. ■ichtighei voor de oorlc Spr. bestry< TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Ma afdoening van eenige kleine ontwer pen, die «onder beraadslaging of stemming worden aangenomen, betoogt de heer MAR CHANT b| de voortzetting van de behande ling van Vo< van i duren overlj Moedi der d CLAS betuig dank. De politie te Schaesberg heeft aange- houduu de Duitecheru A. M. en E. M., wo nende te Nieuwerhagen, die op twee plaatsen te Schaesberg twee langs den weg staande kruisbeelden hadden vernield. In de mijn „Maurite” is Woensdagmid dag de 34-jarige gehuwde afdeeliugsoprich- ter J. L Lux, wonende te Lutterade, tusschen twee wagens bekneld geraakt. De man werd naar het Sittardecbe ziekenhuis overgebracht, waar hy een uur na aankomst overleed. De marechaussee te Zundert heeft twee landloopers D. en Sch., beiden ongeveer 25 jaar, aangehouden. Zy waren in het bezit van een compleet stel InlBekerswerktuigen, een dolk en een masker. De aangehoudenen be- hooren vermoedelyk tot een inbrekersbeude, die voornamelijk in Den Haag opereerde. Gisternacht ia ingebroken in bet huis van den heer K. in de Wagenstraat, in Den Haag. Uit een schrijfbureau is f 431 gestolen. Gisternacht omstreeks 1 uur is een be jaarde man, een zekere W., tonder vaste woonplaats, door een auto in de Torenstraat in Den Haag aangereden. In <len loop van den nacht is hy, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. In den nacht van Dinsdag op Woens dag is, terwijl de bewoners carnaval waren vieren, ingebroken by S., in de Heistraat, te Bittard. Er is f 1500 ontvreemd. Het zoontje van 8.’ te Kaalheide (Kerk raden is onder leem bedolven. De jongen bracht zyu vader het middagmaal en zag niet, dat juist een massa leem omlaag stortte. Ia jammerlijken toestand is hen naar het zieken huis vervoerd. Een groote met vee geladen auto ge raakte op de Baambrugsche Zuwe te Vinke- veen te water. De inzittenden wisten zich te redden; eenige kalveren evenals een aantal kippen verdronken. Te Putten zoog een ge op tut weer gi doodely in wem KOLHORN. Benoemd. De heer E. J Rempt, vroeger alhier, thans onderbaas aan den sluisbouw te IJmuiden, is benoemd tot onderbaas aan de Zuiderzeewerken te Wlefln- gen. Fraude. De kantoorhouder, alhier, ie we gens fraude in hechtenis genomen. VEENHUIZEN. VEENHUIZEN. De heer A. W. Bos, vroe ger alhier, is geslaagd voor bet examen als Ie stuurman op de groote vaart. WINKEL. Witte Kruis. Tot voorzitter van de „Witte Kruis"-afdeeling, alhier, is be noemd de heer Jb. Koster, en tot penning meester de heer G. J. van Leersum, en tot secretaris de heer L. van Wyk. BEEVSTER. Opgehouden. De verkoo- ping valide huismanswoning met veestalling, hooiberg, schuren au erf en boomgaard, be nevens 2 kavels weiland, ten overstaan vbju notaris J. E. Heenk te Purmerend,-in botet Boon aldaar, op 1 Maart jJ., is opgehouden. Verbaliseerd. Tegen K. 3. en 3. P-, allen Alhier, is proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht en tegen J. V., alhier, wegens het laten verrichten van ar beid op tyden, anders dan op de arbeidslijst aangegeven. Dienstplicht. Voor den dienstplicht dezer gemeente der lichting 1928 zyn in to taal 49 personen ingeschreven. A vond beat rilingDe avondbestalling van het postkantoor Midden-Beemater ia, in gaande 1 Maart j.l., uitgebreid. Het gedeelte van den Zuiderweg, liggende tusseben den Nekker. en Jisperweg, is nu ook in die be steling opgenomen. WIERINGEN. Dorcaa. Wegens vertrek van Mej. G. Lont naar Alkmaar, is in hare plaats gekozen als secretaresse van de Naa>- verceniging „Dorcaa", Mej. Tr. Mulder. Aanbesteding. Donderdagmiddag 4 uur, werd door architect Saai uit Alkmaar, aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor den WelEd. heer notaris H. P. J. D. v. d. Speek Obreen. Ingeschreven werd als volgt; P. Doves J. de Bruin, Heerhugowsard H. v. Doorn en O. T. Pik N. J. Poel Doedens en Schilder, voor massa 19.750.— 19.884.— 17.984.— 19.255.— rdt als verleden jaar, wat toch voor de aankomende jengd haast een veroischte wordt Ook de Landbouwhuishoudschool noemde spr.,.-waar nog niemand uit deze ge meente om de Roomsche praktijken te lee- ren.‘ Vooral echter keurde spr. af het lezen van neutrale bladen ook vakbladen, wat door den Bissehop zelfs verboden is. Spr. doet een be roep op allen om propagandist te wezen en hierin verbetering te krijgen. Nog werd mededeeling gedaan, dat de vol gende wintereufsus voor volwassenen gege ven zal worden over glaacultnur. Bjj de rondvraag werd gevraagd of-het niet mogelijk was een vereeniging van Onderling Hulpbetoon op te richten, hetgeen bijval vond en aan het bestuur werd overgelaten. De heer Kager stelde voor om nog een film te laten vertoonen, hetgeen voor de vereeniging zonder kosten kan geschieden. Ook hiermede ging men accoord. Na nog eenige besprekingen van meer in ternen aard werd de vergadering gesloten. Aef ontwapeningsvoorstel, dat door velen een beroep op internationale ontwapening geldt als uitvlucht om aan na tionnle ontwapening te ontkomen. Voor een tweeledig doei, n.L voor optre den tegenover het buitenland en het handha ▼en van de binnenlandeche orde, is ons le ger eenerzyda niet opgewassen, anderzijds ondoelmatig. Spr. betoogt verder, dat het oorlogsrecht vervallen in, en dat de volgende oorlog in methode en middelen alles wat tot au toe ge zien werd, ver achter zich zal laten. Vliegtui gen zullen met stikgassen ons land verdel gen. Het opvangen van den eersten stoot is Onmogelyk geworden. Hoe meer betoogd kan worden, dat er oorlogsgevaar ja, hoe urgenter de ontwape ning wordt. Bovendien houden de bewape- naara te weinig rekening met de totaal ver anderde internationale positie van ons land. Neutraliteit is in het kader van den Volken bond voortaan onbestaanbaar. Spr. bestrydt verder de grondwettelyke bezwaren, tegen het voorstel aangevoerd en betoogt, dat een veiligheidswacht zeer goed In het kader vjm den volkenbond past. De heer VAN ZADELHOFF betoogt, dat zoowel de beeren van rechte als de commu nisten het geweld aanvaarden, de eersten pm het land ongeschonden te bewarpn, de anderen om de arbeiders te wapenen en den eindstrijd van bet proletariaat mogelijk te maken. Tegenover het geweld stelt spr. het principe der soc. democratie. Spr. maant den heer de Visser tot voor lid wanneer hy oordeelt over hen, die icredieten hebben gestemd. de opmerking van den heer Duymaer van Twist, dat geen enkele voor aanstaande sociaal-democraat in het buiten land voor ontwapening is en spr. wijst op Denemarken, Noorwegen en Zwitserland, waar de soc. dem. voor ontwapening zyn. Het bezit van een leger maakt de kans om in een oorlog te worden betrokken grooter, omdat men ons zal dwingeff- party te kie ren. Het gebruik van gifgassen leidt tot de con sequentie, dat de meest geraffineerde midde len tegen elkaar zullen worden aangewend. De beer BOON zet zyn standpunt inzake het grondwetsbezwaar uiteen. De grondwet 6i htyft voor, dat alle Nederlanders daartoe in staat, verplicht zijn mee te werken tot ver dediging van het grondgebied. Wat hem niet duidelijk geworden is, is dit, dat de soc. dem. geen voorstal hebben ingodieud tot wyziging van de Grondwet, De Yserlinie heeft bewezen, dat een water linie «eer wel te verdedigen is. Wat de gif gassen betreft wordt beweerd, dat 20 tot 25 vliegtuigen ruim voldoende zyn om in enke le uren tyds Londen te doen stikken. Voorts iwordt gezegd, dat de 6000 avions van Frank rijk in staat zyn geheel Engeland te verwoes ten. Maar hoe kan men dan zeggen, dat En geland niet moet ontwapenen. Men zou daar Uit juist moeten afleiden, dat de ontwape ning universeel moet zyn. Spr. betoogt, dat MacDonald's daden als minister niet in de richting de" ontwapening gingen en dat van v. d. Velde niet gezegd kan worden, dat hy voor ontwapening is. Bpr. citeert eenige uitspraken van v. d. Vei le en concludeert, dat de heer v. d. Velde jtaat op het standpunt dat «pr. en zyn partu ren ooien innemen. URSEM. Gekozen. Bij de alhier gehouden verkiezing tot lid van bet Polderbestuur is gekozen de heer KL Meester, alhier. ENKHUIZEN Te water gelaten. Van de werf „Vooruit” werd Dondesdag met goed gevolg te water gelaten een stolen sleephaan groot 550 ton voor binnenlandsche rekening. De kiel werd gelegd van oen schip van de zelfde afmetingen voor rekening van den heer de Boer te Geertruidenberg. Voor goed vrijstelling. Aan den dienst plichtige J. G. Bylsma, uit deze gemeente, is voor goed vrijstelling van den dienstplicht verloendl ENKHUIZEN. Overgegaan. Naar men ons mededeelt is het hotel „Du Pas sage" van den heer P. vin Goor bij on* derhandschen verkoop overgegaan aan den heer Van der Zee, te Wismarsum. SCHAGEN. Kaasiabriek «De Loet.” Deze fabriek betaalde over bet tijdvak 9 Jan.5 Febr. uit per Kg. ber. vet f 1.47 of gemiddeld f 8.26 per 100 Kg. melk. Het gemiddelde vet bedroeg 5.62 pet. Hoogste uitbetaling f 9.70, laag ste f 7.32 per 100 Kg. melk. ZUID-ÖOHARWOUDE. Gemeenteraad^ fer/neriaa. De alphabeti^ahs groslijst der R. ALWEER DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Vrachtauto door trein gegrepen. Gisterochtend is op den onbewaakten over, weg onder Reeth, gemeente Eist (Overbetu we) een vrachtauto, met melkbussen geladen, door een uit de richting Nijmegen komenden trein gegrepen. De bestuurder Derksen, eigenaar van den auto werd van het voorste gedeelte van den wagen terzijde van de spoorbaan geworpen en kwam met eenige ontvellingen vrjj. Het voorste gedeelte van den auto was ecbtei geheel vernield. De inhoud der busssn werd over de spoorbaan ultgestort. OPLICHTER AANGEHOUDEN. De Haagsche politie is er in geslaagd iemand te arresteeren, van wien vermoed wordt, dat hij niet alleen in Den Haag, maai ook in andere plaatsen vele personen hot slachtoffer gemaakt heeft van oplichting. Talrijk waren de manieren, waarop hy de menseden de dupe van bun goedgeloovigbeia deed worden. Hy gaf zich o.m. uit vooi „praktizyn’gaf vooral aan boeren „rechts kundige adviezen”, waarvoor een behoor lijk honorarium vroeg en wierp zich by voor keur op als bemiddelaar in (iuancieele aan gelegenheden. Voorts zou hy een tijdschrift „Groot-Holland" gaan exploiteeien; hij ver bond verschillende medewerkers aan zich en eisciite van allen een voorschot, als aandeel in de exploitatie kosten. Dit voorschot Is nooit terugbetaald en van de uitgave van het orgaan is niets gekomen. Daarna zette hij een „huwelijksbureau” op. Trouwlustige persenen, die zich aan dit bu- j een 2%-jarige kleine geringe hoeveelheid bQna kokend water X een ketel. Het kind heeft daarop gespeeld, doch werd tegen den doodelyk ziek en overleed aan de bekomes idige brandwonden. J. Bruul f 2170.— en 2810.—. oDedens en Schilder 1250.(In massa InhpvnpiiPii 1 JU Lout, Wieringen f 1800.—, f 300.— en f 250.—. A. Visser f 1570.— f 1770.— en f 2500.—. Glas, Beuuingbroek f 1533.f 1733.en f 2008.—. M Ka ie veld f 1082.—. J. Ix>nt Ezn., massa f 2700. Gunning aangehouden. OUDE NIEDORP. Goedgekeurd. Het sluit van den Raad alhier om den dorpsweg tot en met Verlaat en den Ryders weg van de Banne over te nemen, is door Ged. Staten goedgekeurd. Gemeenteraadov^rkieaing. Door B. en. W. is de dag van stemming voor de leden van den gemeenteraad vastgesteld op 18 Met 1927. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente zal een openbare vergadering houden op 11 Maart 1927, nun. 8 uur. DE RIJP. Hond voor groote getdmron. Op Maandag 28 Febr. is te de Rijp een afdeeiing van den Ned. R. K. Bond voor groote gezin nen gesticht. Nadat door dan heer van Meegeren, Bonds voorzitter, het ideéele doei van den Bood was uiteengezet .en in een tweede gedeelte op hel materieels doel van het gezinsvraag- stuk was gewezen traden onmiddelljjk een 40 tal leden to. Een definitief besluui direct gekozen. BOMMEN. Te Kota Lawa zijn 22 bommen In beslag genomen. In Kampong Pisang in het Fort-de-Kock- sebe werden 41 personen personen gear resteerd. COMMUNISME AAN DE WESTKUST VAN SUMATRA. Diep Ingevreten. De Javabode meldt, dat men in bevoegde kringen den voorloopigen Indruk heeft ge kregen, dat het communisme aan de West kust van Sumatra diep is ingevreten. Het succes der communisten in do Benedenlan- den wordt geweten aan het feit, dat zij de bevolking intimideerden. In de Bovenlanden heeft het op de bevolking vat gekregen door de vermeende achterstelling van den Peng- hoeloestand. DE IN BRAND GEVLOGEN MUNITIE AUTO. Een geruststellende verklaring. Naar aanleiding van het bericht in het „Hbd.” ..Een groote ramp voorkomen”, wordt door de directie van de Artillerle-In- richtingen het volgende gemeld: Het bedoelde bericht zou door zijn onjuist heid ongemotiveerde ongerustheid kunnen wekken. De ware toedracht is als volgt Een vrachtauto waarop munitie werd ver voerd, geraakte ooor defect aan de benzine leiding in brand. Dit gebeurde op een af stand van' pl.m. 500 M. van een buskruitma- gazijn en eenige K.M van de petroleumha ven. De hoeveelheid en aard der lading was zoodanig (en zulks in overeenstemming met de desbetreffende voorschriften), dat zelfs, indien de afstand 25 M. was geweest, geen gevaar voor het magazyn zou hebben be staan. De voorschriften zfjn van dien aard, dat nimmer een ramp, als waarop het bericht doelde, zou kunnen ontstaan. Daar carbura’torbranden by auto’s altyd mogelyk zyn. mogen voor vervoer van springstoffen en munitiën alleen auto’s wor den gebruikt, wanneer deze speciaal daar voor zyn ingericht en waarbij o.a. een brand- localiseerend schot tusschen motor en laad ruimte is aangebracht. De gebezigde auto was aldus ingericht. Ge bleken is, dat* de speciale inrichting goed heeft voldaan, want zy heeft het uitbranden van de laadruimte van den auto voorkomen. Een en ander neemt niet weg, dat het per soneel, dat de munitie loste uit den auto, waarvan het voorgedeelte in brand stond, flink is opgetreden. GEEN HALVE MAATREGELEN. Een vroolijke Duitscher en nuchtere Hollanders. De Duitseher W., die Maandagavond in hotel Zwijnshoofd te Venlo in gezelschap van een notaris en een tweetal dames een goeden sier maakte, belde laat in den avond nog een garagehouder aldaar op om het gezelschap per auto naar Deurne te brengen. Als gul gastheer hoorde dat zoo. Terugkeerende naar Venlo, stopte de auto, waarin naast den chauffeur de vroolyke Duitscher gezeten was, voor, een café te Baarlo, om daar de door den rit inmiddels droog geworden keel te laven. W. bad zich in dat café al gauw gezien ge maakt, want hij tracteerde allen, die er In het café aanwezig waren, op borrels en bier. Maar.... om royaal te zyn, moet men ook over de noodige contanten kunnen beschik ken. Toen het op betalen aankwam bleek, dat hy.geen rooien cent bezat. Noch het gelag, noch den auto kon hy betalen. Echter: men heeft korte metten met hem gemaakt. Al z*n bovenkleeren, jas, broek, vest en overjas heeft men hem uitgetrokken en hem daarna de straat opgeschopt. Dinsdagmorgen berichtte de burgemeester van Baano, dat daar een man rondliep met niet meer aan dan z'n hemd en onderbroek. Nog in half dronken toestand verkeereude, is hy door den veldwachter aldaar opgepakt en opgeborgen. De kleeren van den dollen Duitscher zijn thans te Venlo in beslag genomen. BLOEMBOLLENDIEFSTAL. Dader en heler gearresteerd. De politie te Hillegom heeft gisteren een dief van bloembollen en een heler op heeter- daad betrapt. De heler die met een zak vol bloembollen, ter waarde van 80 gulden, op een fiets naar huis reed, werd eerst aange. houden en opgeborgen. De dief kwam daarna aan de beurt. Beiden bekenden: meermalen z{jn bloem, bollen ontvreemd by den patroon van den dief, de firma R. A van der Schoot te Hille, gom. De heler was iemand, waarop al ji lang door de politie is geloerd; einde!"" zij hem nu op heeterdaad betrappen. Spr. waardeert het consequente standpnut i en werden dan op de lyst gezet. Langen th<ft maar Jn boorden zij er niet meer van: word er dan een.s naar geïnformeerd, dan luidde het be scheid: Er is nog niets geschikts voor u. Vervolgens richtte H. een „Internationale Bt leggingsbank” op, evenals het huwelijks bureau, gevestigd in de Van Speijkstraat. Het doel van deze bank was, hypotheken te verstrekken. De gegadigden moesten een groot bedrag aan inschrijfgeld en administr» tiekosten betalen, maar van hypotheek was geen sprake. Bij de laatste gestie van H. is het misge- loopen. In vereeniging met K. en T., koop lieden te Rotterdam, gaf hij zich uit als pro motor voor naamlooze vennootschappen. Menschen, die een particuliere zaak om wil den zetten in een naamlooze vennootschap, doch het daarvoor noodige kapitaal misten, konden zich tot H. wenden, die dan dit ka pitaal tegen behoorlyk onderpand natuur lijk zou verschaffen. Zoo moet H. van drie personen een bedrag van ongeveer 16.000 aan contanten en papieren van waarde heb ben losgekregen. Van het beloofde kapitaal is niets terecht gekomen. Geen der personen heeft nog iets van H. vernomen. Toen ny zich te Rotterdam bevond by zijn twee helpers, werd hij door de Haagsche po litie gearresteerd en naar den Haag overge bracht. Ook zijn beide medeplichtigen werden aangehouden en in bewaring gesteld. Bij de politie zijn nog eenige klachten te gen H. binnengekomen terzake van verduis tering van schrijfmachines. van. den heer v. d. Heide, schreef Troelstra aan het adres van ds. Boen, die datzelfde standpunt innam, dat ons land zich een bnvet van zedelijke minderwaardig heid zou uitreiken indien het zijn grenzen openzette voor de Duitsche legen. Spr. betoogt vervolgens, dat in het kader van den Volkenbond eenzijdige ontwapening niet past. De vergadering wordt te 5.50 verdaagd tot heden 1 uur. nen: C. Bekker, G. Bekke: (afti.), P. Berk- Itout, P. Bruin Jnz., P. Bruyn Jbz., Jb. Groen Ax. (aftr.), Jb. Horio, D. v. Kleef, C. Kramer (aftr.), J. Kramer Gx^ Jb. Weel. De stemming is door het bestuur bepaald op Zondag 13 Maart a.s. BERKHOUT. Uitstel. Bij beschikking van den Minister van Oorlog, is aan den dienst plichtige C. Kok, uit deze gemeente, uitstel verleend van de verplichte herhalingsoefe ningen. EGMONDBINNEN. Candidaten. Het be stuur der R. K. Kiesvereeniging stelde in alphabetisebe orde als candidaten voor den gemeenteraad de volgende namen: J. Apel doorn Gz., Mej. W. C. Bak-Koek, Corn. Bal- tus, J. Liefting Gz., P. d. Molen, C. Ortf, Th. Straathof. Zooals bekend gemaakt ia, kunnen achttallen leden van de Kiesvereeni ging hieraan vóór 21 Maart namen toevoe gen op formulieren by den secretaris ver krijgbaar. OUDORP. Uitstek By beschikking van den Minister van Oorlog, is aan den dienstplich tige A. F. Boersen, uit deze’Tr^ncente, uitstel verleend van de verplichte ..crhaliugsoefe- ningen. HEILOO. Stille Omgang. Ret genootschap van den Stillen Omgang hield gisterenavond zyn jaarlyksche vergadering in het Bruno- gebouw. De voorzitter, N. Briefjes, opent de vergadering met den Christelyken groet en heet alle leden hartelyk welkom, inzender den Z.Eerw. Heer Pastoor, waarna de pen ningmeester verslag uitbracht, dat een saldo aanwees van f 28.00. Hierna volgde bestuurs verkiezing. Aftr. waren de heeren N. Briefjes, N. Ruiter en J. J. de Graaf, die zich niet meer herkiesbaar stelden. Gekozen werden de heeren C. Bakker, S. Morsch en H. Ur- sem Aangaande de reis naar Amsterdam werd besloten om niet met den extra trein, maar met den trein van half elf 's avonds, op een gezelschapskaart te reizen naar Zaandam om vervolgens te voet op te trekken naar Am- aterdam. Hierna werd het woord aan den ZeerEerw. Heer Pastoor gegeven, die een woord van dank richtte aan den scheidenden voorzitter N. Briefjes, die negen jaar voorz. is geweest en 17 keer den stillen omgang heeft meege- niaakt, maar nu door ouderdom zich genood zaakt zag te bedanken. Hierna sluiting met den Christelyken groet. HEEK-HLGOWAARD. Buldadigheid. In den nacht van Zondag op Maandag j.l. zyn er door baldadigen ecu 3-tai ramen van een broeikas, toebehoorende aan deu heer N. Gnoot, ingeslagen. Door de politie wórdt een onderzoek naar de(nj dader van deze laf fe daad iugesteld, en wy zullen hopen dat het hun zal mogen geluk! m de(n) daderaan de Justitie over te leveren, daar het ruiten stukslaan in onze gemeente iu 't geheel nieto vreemds is. Gemeentebegrooting. Heden werd door Ged. Staten van Noord-Hollaud, aan het ge meentebestuur bericht gezonden, dat de be groeting over het dienstjaar 1927 door hun goedgekeurd. Levering van sc/toolbehoe/teH. Door bet gemeentebestuur is aan de fa. Gebr. Groot te Nieuwe Niedorp het leveren van aciioolbe- hoef ten voor de 0. L Scholen üi deze ge meente, over 1927 opgedragen. Verloren voorkei pen: Verloren; Een gou den broche. H. H. WAARD. L. T. B. Dezer dagen hield de L. T. B. afd. (Zuid) zyn jaarvergadering. Voorzitter A. Quant opent met deu Chr. groet en heet de aanwezigen welkom. De notulen worden onveranderd vastge steld. Uit het jaarverslag van den Penningmeester vernamen wy dat de onizot van den Tuin bouw aan de veiling was f 183.95U.c4, waar van 1/10 pCL in de kas wordt ontvangen. Ontvangsten van de Tuinbouwkas f 338.83. Uitgaven f 34.80. Saldo f 304.03. Dit saldo gaat over naar de Bondskas, waarvan de ont vangsten waren f 2318.84. Uitgaven f 2271.93. Saldo f 46.91. t 4U0 was afgelost by de Boerenleenbank van de verschillende werktuigen. De heeren J. Brujjü en Jac. Sinnege wer den verzocht de rekeningen na te zien en vonden alles iu de beste orde. Den Penningmeester werd dank gebracht ▼oor zyn accuraat beheer. De aftr. bestuursleden P. Kielt en A. Hoo- geboom worden herkozen. Volgt benoeming afgevaardigde naar de vergadering van de L. G. C. Voor elke 10 leden kan een afgevaardigde heen, dus daar de vereeniging 140 leden telt moeten 14 af gevaardigden benoemd worden. De voorzitter en de secretaris zyu lid van het bestuur der L. G. C. dus vallen buiten de stemming. Benoemd wonden de heeren: P. Beers Az., J. Bruyn, Jb. Groenveld, C. Groenveld, W. Blokdijk, Jb. Sinnege, O. Krom, K. Snoek, A. Hoogeboom, C. Schou ten, S. Schagen, P. Konyn, P. Kieft, en D. Tromp. Nog was ingekomen een beschrijvingsbrief van de vergadering van den dioc. Tuinders- bond te Haarlem, waarvoor 2 afgevaardig den moesten worden benoemd. Gekozen wor den de heeren P. Tromp en G. Krom. Volgt jaarverslag van den secretaris, waar uit bleek, dat het ledental met 40 ia toegeno- meu. Betreurd wordt echter, dat nog enkelen lid zijn by de Neutrale vereeniging. De deelname aan de keuring der aardap pelen te velde wordt grooter, doch het afge- loopen jaar heeft dit geen geldelyk voordeel afgeworpen. Het jaarverslag werd met applaus begroet. De Eerw. geestelijk Adviseur vindt het jammer, dat van de 140 leden er maar een 30 dit verslag hoeren en vraagt of het niet mogelyk is elk lid het te laten lezen. Spr. stelde voor om het te laten drukken. Dit zal niet meer dan een paar gulden kos ten, wat met Ook betrei nog lid zyn der neutrale organisatie, wat door de Bisschoppen toch ten strengste wordt af gis temacht, 81 ja ren oud. over- W. C. v. d. Berg, oud-burge- Mr. Van den Berg werd In 1845 te H iar sboren; na volbrachte studie promo hij te Leiden in 1868 op een latjjnsche daarop in 1870, als verbonden aan de rech terlijke macht, naar Tndië. Het lidmaatschap der Provinciale Staten vervulde hij van 1902 tot 1910, totdat hij bij een tussehentydechc vacature tot lid van de Eerste Kamer werd gekozen, in welk college hij tot 1922 zitting De overledene was gToot-officier van de orde van Aemanië van Turkye on ridder van den Ned. I>eeuw. Hij was ook commissaris van den Kon. Grafkelder te Delft on com mandeur van de Huisorde van Oranje. Te Makassar werd een zware aardschok gevoeld. De menschen vluchtten uit de zwaaiende gebouwen de straat op. COMMUNISTEN. 1300 opgtelotenen. Dertien honderd Siloengkangsche commu nisten zyn tijdens het vooronderzoek in de gevangenis te Sawahloento opgesloten. In 'April zal vermoedelyk een aanvang worden gemaakt met de berechting van ae daders van den moord op de onderwijzers en den goudsmid te Siloengkang en te Padang Si Boeeoek. reau vervoegden, moesten een som atorten

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 2