h.-hugowaard. .1 -» UITGEEST. BEVERWIJK. ANNA PAULOWNA. ZIJPE. ENKHUIZEN. OPPERDOES. ZWAAGDIJK. WESTWOUD. OUDE NIEDORP» HOOn^ARPPFL. GROOTP-BROEK. WERVERSHOOF. ANDIJK. WINKEL. NIEUWE NIEDORP. HEEMSKERK. BEEMSTER. Jnuten- 4. den V Den 28en jaren zijn gele- legd van de ■ommedaris. alle goede sorteering en verpakking besteed, opdat bjj uitbreiding d< bijdragen van West legroet dank waarde bezat en er toe kon om een juist beeld te krijgen Frieslands zeden en gebruiken in lang vervlogen tijden. Zijn arbeid werd be- 1 UITGEEST. R.K. Universiteitscomniissie. De Parochiale commissie belast met het in zamelen van gelden voor onze R.K. Univer- siteit heeft op hare lijsten f 113 ingezameld. Gegund. Het bouwen van een woon- en winkelhuis met schuur voor den heer D. Stam is gegund aan den Heer Stalling, aan nemer. alhier, voor de som van f 4100. UITGEEST. R. K. Kiesvereeniging. Op Za- derHeide en E. Bloedjes elk 2 pond en W. vanyunen 1 pond won. D4 rondvraag. lie heer Lammers vraagt of het gewenscht iZnu de a.s. gemeenteraadsverkiezingen we- zder voor de deur staat. Jat een of twee can- OUDE N1F.DORP. Vaccinatie. -*« De gelegenheid voor kosteluoze vacs cinatie wordt voor deze getnesuie gege ven: Voor Oude Niedorp op 19 Maart a.s. n.m. 4 uur in de school aldaar, eu voor Zijdewind te 't Veld in een der lo« calen van de R. K. school. OUDE NIEDORP. Personalia. De heer J. Wit Sr., R.K. raadslid en wethouder In Je gemeente Oude-Niedorp, heeft te kennen ge geven bij de komende verkiezing niet meer voor de candidatuur in aanmerking te willen komen. zak kleine ronde, 6285 zak groote Schot- sche, 1022 zak kleine Schotsche, 3510 zak bonte aardappelen, 2040 zak groote borgers, 2075 zak groote uien, 275 zak kleine, 146500 K.G. bieten, 933 zak sla- boonen, 21950 stuks bloemkool, 497500 BEVERWIJK. Statiegeld. Het bestuur der R. K. Coöp. Tuindersvereeniging „Ken. nemerland” heeft besloten het statiegeld van de kleine kist van ƒ1.terug te brengen op 0.50 en dat der kleinere fruitkistjes en pootbakjes van 0.25 te brengen op 0.50. Een en ander wordt gedaan ter vergemak kelijking der administratie. BEVERWIJK. Tomatentelers. Woensdag avond werd door vcrschilfende tomatente- HEERHUGOWAARD. Biljartwedstrijd- Naar wij vernemen zal in het eafé van den heer W. Groenland een vriendschappelijke biljartwedstrijd gehouden worden, door 8 heeren uit Heerhngowaard Zuid en evenzoo veel uit H.-H. Noord. De eindwedstrijd zal in café Wester ge houden worden. Als prijzen zijn uitgeloofd luxe voorwerpen. ANNA PAULOWNA. Poldervergadering. Dijkgraaf en Heemraden van den Anna Paulownapolder vergaderden op Zaterdag 5 Maart in het polderhuis. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Afwezig is de heer J. Lindenberg, met kennisgeving. Voorstel tot verkoop van een terrein aan den Lotweg. groot 0.12.50 H.A., tegen den prijs van 375.—, aan Jm. Hoorden en tot rentegevende belegging van den verkoop, prijs. Aanenomen. Beslissing omtrent het plan tot het stich ten van een electrische bemalings-installatie in het gemaal te Kleine Sluis. Naar aanleiding van het rapport omtrent de electrische bemaling wordt voorgesteld: 1. te besluiten tot stichting van een elec- trisch gemaal, met een capaciteit van 165 M3, water per minuut, in het motorgemaal aan de Kleine Sluis: - van Machinefabriek Pannevis te Utrecht betref- Onderhandsche verkoop, De heer O. Lantinga verkocht zijn woonhuis onder hands aan den heer B. van Hoorn alhier. ANDIJK. Gemeenteraadsverkiezing. B. en W. bepalen de stemming voor leden van den gemeenteraad op 18 Mei a.s. ZIJPE. Dienstplicht. De kenring van dienstplichtigen der lichting 1928 fs voor de ze gemeente bepaald op Zaterdag 19 en Maandag 21 Maart a.s. De keuring zal wor- gehonden te Schagen in het koffiehuis „De Posthoorn”. ENKHUIZEN. Herinneringsdag. Mei van dit jaar zal het 100 jaren den, dat de eerste steen werd tegenwoordige sluizen bij de Deze eerste steenlegging werd verricht door burgemeester Van der Willige. ENKHUIZEN. Gerestaureerd. Vrijdag avond werd weder officieel in gebruik geno men het geheel gerestaureerde orgel van onze parochiekerk. Het orgel dat behoorde tot een dor beste uit den omtrek, had eenige gron dige herstellingen noodig, welke herstellin gen door de firma Pels van Alkmaar op lof waardige wjjze zijn uitgevoerd. De heer Evert Koning van Hoorn bespeelde voor het eerst het volledige orgel en wist met aan de plaats geeigende muziek de schoonc eigen schappen van het orgel op uitnemende wijze te doen uitkomen. Zeer zeker zullen de Gods dienstoefeningen met luister worden ver hoogd met dit fraaie gerestaureerde orgel. ENKHUIZEN. Prop, club St. Franc. Xave- rius. Zaterdagavond mocht de club weder een welgeslaagde bijeenkomst boeken in haar journalen. Hoewel de opkomst zich in den beginne nogal bedenkelijk liet aanzien, groeide bet getal bezoekers toch zoo dat het bezoek zelfs zeer bevyedigend was. De heer Jo Reikers hield de v|jfminuten- speech. Spreker zegt, dat hier reede dikwijls is gesproken over de sport. Nog een andere sport bestaat die ook al niet vrjj blijft van buitensporigheden. Hier ter plaatse bestaan die excessen gelukkig nog niet, doch in het Zuiden is dat anders. Daar gebeurt het wel dat het gezin gebrek moet lijden, omdat va der liefhebberij heeft voor de duivensport Als men daar soms de huisvesting dezer die ren xiet, dan staat men verbaasd over de zorgen die hieraan worden besteed. Ook het dobbelspel is bij deze soort sport niet ge ring. Wekelijks wordt met de wedstrijden vaak een vaste som gezet voor de wedden schap. Van de meeste duivenhokken is de entreeplank voorzien van een electrische bel om maar diject te kunnen vernemen als de duif is binnengekomen. De Voorzitter acht het niet ondienstig .dat ook deze soort sport eene van dezen kant is belicht Treurig is het dat de huisgezinnen hieronder hebben te lijden. De heer K. Kenter verkrijgt hierna het woord. Spreker zal het hebben over Katho licisme en Protestantisme. Worden wij door sommige Protestanten aangevallen om one geloof dan is dit meestal naar aanleiding van de Sacramenten. Van enkele dezer Sa cramenten wil spreker de bewijsgronden aan halen uit de H. Schrift en aantoonen, dat de Protestanten hoezeer deze ook roemen op hun Bij helse h geloof vele zaken uit den Bij bel gewoonweg op zij hebben gezet. Spreker toont dan aan het bestaansrecht van het H. uur. OPPERDOES, „Ons Belang.” De ver gadering van de veiling „Ons Belang'* werd door 100 leden bijgewoond. Opperdoes vermarkte in 1926 10 pet. minder dan in 1925. In totaal werd aan- gevoerd: 53140 zak groote ronde, 6646 i tenlag 12 (li$.13 Maart ?ull«“ de le- 6 - - - - - - A den van de R. K. Kiesvereeniging stemmen voor de groslijst van candidaten voor de ge meenteraad. Zij mogen dan 3 namen op één biljet zetten. Uit 25 namen die de meeste stemmen kregen zullen daarna de candidaten voor den Raad gekozen worden. Gevonden. Engelsche sleutel en wollen das. Inlichtingen bij den gemeen te-veldwach ter G. J. Bornebroek. UITGEEST. Ingekomen personen Februari 1V27. J. Juant van Alkmaar; H. Dekker van Wormerveer; C. Verkerk van Avereest; C. de Boer van Bloemendaal; E. W. Wittebrood van Egmond-Binnen; H. Langenb rg van Akersloot. Vertrokken personen: J. de Wit naar Op meer; R. Potma van Oudorp; J. Brongerz naar Emmen; A. C. van der Steen van Haar lem; W. C. Bakkum naar Oudorp. UITGEEST. Ontwikkelingsavond. De Vrijdagavond gehouden ontwikkelingsavond was beter bezet dan een der vorige. De heer P. Twaalfhoven, Voorzitter van de afd. Uitgeest van den R.K. Volksbond deel de mede, dat de oud-Centraalpresident, de'heer J. Smit, Maandagavond 14 April in het Gezellengebouw een spreekbeurt zal ver vullen, met als onderwerp: „Onze taak vooral in dezen tijd.” Daarna behandelde de heer P. Twaalfhoven, die tevens raadslid is, de ge- meentebegrooting en het gemeentelijk belas tingwezen, zooals dat hier ter plaatse func. tioneert. Aan de hand van tabellen toonde de spreker de wijze aan, waarop de belastin gen hier worden berekend en hoe hier de pro gressie werkt. Vooral de voordeelen van de progressie ten opzichte van de lagere inkom sten werden daarbij duidelijk anngefódtail Het was een zeer leerrijke behandeling. Na de uiteenzetting werden wederom door verschillende aanwezigen vragen gesteld, welke door den heer Twaalfhoven naar ge. noegen werden beantwoord. Raadsvergadering. Donderdag 10 Maart a.s. vergadert de Raad dezer Gemeente, ZWAAGDIJK. Propagandaclub. Tot voor zitter van de R K. Propagandaclub „St. Jo. seph” is benoemd de heer P. Bosman, tot be« stuurslid de beer J. Gerritsen. WESTWOUD. OntwikkelIngMVond. Vori ge week Vrijdag hield de R. K. Ontwikko- lingeclub dezer parochie ten huize van den .heer A. Buitcman haar laatste bijeenkomst van dit seizoen. De opkomst was behoorlijk goed; bjjna alle leden hadden aan den pp- röep gehoor gegeven. De voorzitter der club, de heer 0. Schip per te Oudijk opent met den Chrietelijken groet. Spreker zegt, dat het hem een genoe gen doet, zoo talrijk velen aanwezig te zien en richt enkele waardeerende woorden tot de vergadering in het bijzonder tot de beide burgemeesters Haverkamp en Middelhoff, het plaatselijk Comité der K. S. A. de heeren G. Bot en G. Appelman en den Eerw. Advi seur, kapelaan Dessing. Spr. brengt dank aan de Secretarissen de heeren J. Koopman en J. Ruiter voor het vele werk in het af- geloopen tijdperk voor de club verricht. Door den heer J. Koopman Wbrden de no tulen gelezen van de op 10 Maart 1926 ge houden laatste bijeenkomst ten huize van mej. de Wed. Schaper en van den laatst ge houden ontwikkelingsavond in de oude Zusterschool. De notulen worden met applaus bi en zonder op- of aanmerking onder vaetgeeteld. Vervolgens wordt dopr den Voorzitter In het bijzonder den geestelijken leider, Kape laan Dessing een woord van dank gebracht voor al hetgeen ZjjnEerw. voor de club heeft gedaan. Spr. schetst de verschillende avonden, waarop door den Kapelaan een rede werd gehouden, die zeer leerzaam en voor de club van buitengewone waarde zHn. Spreker geeft als zfjn wensch te kenden, dat de lessen door allen naar behooren worden nageleefd. Met gepaste bewoordingen werd Z|jn Eerw. hierna een stoffelijk bewijs van dankbaarheid aangeboden. Voor vergoeding van licht en verwarming van het vergaderlokaal wordt besloten f 6 af te dragen. Vervolgens wordt door den heer C. Hoogendijk een résumé gegeven van de dezen winter gehouden ontwikkelings* avonden. Op de meest zakelijke wijze schet ste spreker door wien en welke onderwerpen in de afgeloopen 4 maanden gehouden zijn. Een 16 tal onderwerpen zijn behandeld ge worden. terwijl minstens evenzooveel 5 mi nuten redenaars op meer of minder voor treffelijke wijze blijken van hun redenaars talent hebben gegeven. De Eerw. Adviseur brengt den heer Hoo gendijk zijn compliment voor de wijze waar op hij alles heeft weergegeven. Spr. brengt dank aan leden en bestuur voor al hetgeen ten beste is gedaan. Zijn Eerw. zegt opzet telijk b|jna geen keer de bijeenkomsten te hebben gemist, daar deze hem sympathiek zijn. Spreker brengt dank aan de buigemees- ters voor hun steun en medewerking zoo mede aan het volijverig bestuur en hoopt dat onder diens leiding de club in bloei zal toe nemen. Vervolgens wordt door burgemeester Middelhoff en burgemeester Haverkamp in duidelijke bewoordingen het nut van een Ont- wikkeüngschrb in een parochie besproken, en beiden zijn recht voldaan, stellen de uitnoo- digingen steeds op hoogen prijs en zeggen ook voor het volgend seizoen hun medewer king toe. Ook door de heeren G. Bot en G. Appel man werd dank gebracht voor do uitnoodl- ging. Nadat door meerdere sprekers nog het woord was gevoerd, sloot de voorzitter on der dank aan allen voor het welslagen van deze geanimeerde bijeenkomst, met den Chris tel ijken groet. 'STWOUD. Bevolking. Ingekomen: Ver- w|j, Hendrika, Maria, van Rotterdam; Janke Bron, van Midwoud; Pieternella Jacoba Blok ker, van Nibbixwoud; Elizabeth Bart, van Schellinkhout; Pier Elzinga, van Heerhugo- waard; Antje Kn|jn, van Berkhout; Afra Ma ria Besseling, van Wervershoof; Jan VJJzo- laar, en gezin, van Hoogwoud; Petrus V|jn en gezin, van Wervershoof: Maria Knijn, van Berkhout; Simon Boots, van Blokker; Aleida Geertsma, van Purmeren; Simon Goedhart eu echtgenoote, van Avenhorn; Theodoras Mes, van Spanbroek; Simon. Petrus Kolken, van Abbekerk; Andreas Peeters en gezin, van Venlo; Nicolaas Hoogland, van Nibbix woud; Hendrik Dekker, van Avenborn. Vertrokken: Elisabeth Ruiter naar Ven huizen; Cornells Sluis, naar Schellinkhout; Gerardus Petrus an Bodegraven naar Hoog- karspel; Arent Bloem naar Nibbixwoud; Pe trus Nicolaas Aj>pelman, naar Hoogkarspel; Nicolaas Michael Beemster, naar Hoogwoud'; Cornells Ooyevaar, naar Hoogkarspel; Nico laas Jong naar Blokker; Antje de Swart naar Venhuizen; Simon Oud naar Loosduinen; Theodoras Mes. naar Zwaag; Antonius Lam- bertus van Leeuwen, naar Blokker; Andriea van Ingen en gezin, naar Nijmegen. tot einde I i:a »- avon(i wcr<i <j00r verschillende tomatente- Iers uit deze streek, een vergadering gehou- ten ten kantore der Tuindersvercenigfng „Kennemerland", ter bespreking van ver schillende zaken dezen handel betreffende. Waar dit product tengevolge der uitgebreide glascultuur meer en meer wordt geprodu ceerd, en tot heden de export' in dit artikel nog onbekend is, meenen de producenten, dat in het belang van den handel ook hier iets moet gedaan worden. De aangevoerde voorraden waren tot heden nog onvoldoende voor den trek van exporteurs. Doch met i»- den mag worden verwacht dat dit jaar de mogelijkheid voor „verladen” zeker aanwezig zal zijn. Volgens opgave van het met toma ten beplante gedeelte, bestaat de mogelijk heid dat dit jaar onder gunstige omstandighe den 81-0 wagons kunnen worden verladen. Waar men aanvankelijk als producent de meening was toegedaan het artikel zelf te exporteeren, is men na uitvoerige bespreking op dit besluit teruggekomen. Besloten werd om de tomaten goed gesorteerd en tevens voor export verpakt aan te voeren, zoodat zal worden getracht aan elke redelijke en billijke eisch, die door een kooper kan wor den gesteld, tegemoet te komen. Teneinde de aanvoeren zooveel mogelijk gelijktijdig te doen plaats hebben, is ook be sloten dat de pluk op daarvoor bepaalde veilingsdagen zal geschieden, zoodat van te voren reeds een benaderde schatting van aanvoer kan worden opgegeven. Na verschillende besprekingen van finan- tieelen aard alsmede aankoop van benoo- digd materiaal voor verpakking, sorteerma chine, hobbels etc. werd besloten de aange voerde partijen te veilen en niet zelf te exporteeren. - Hierna werd overgegaan tot het stichten van een vereeniglng en werden als bestuurs leden respectievelijk voorzitter, secretaris en penningmeester gekozen, de heeren C. Nieuwland. R. W. A. Muyen en G. Bak. Het bestuur zal naast haar eventueele werkzaamheden zich ten taak stellen, steeds serieus toe te zien, dat alle zorgen aan goede sorteering en verpakking zal worden besteed, opdat bjj uitbreiding dezer cultuur, de zeker in afzienbaren tijd te verwachten is, het, Beverwijksche product een goede klank heeft. HOOGKARSPEL. Oudheidzoeker. Wie d^ laatste dagen langs het „Tolhek” kwam, was daar getuige van groote le vendigheid. Twee nieuwe bouwerswo- ningen zijn in aanbouw en op de plaats, waar eertijds de boerenwoning van heer C. Beerepoot stond, waren tal van werklieden bezig om hef terrein te ef fenen en voor bouwland in gereedheid te brengen. Onder de werklieden, die daar bezig waren was naar men meende, een bekend figuur. Rector Roozen met een schop aan het graven, dat was zijn gewoon gereedschap niet. Wel kon men zien, dat de man, die daar zoo ijverig den grond doorwoelde zijn makkers niet kon bijhouden, het werk ging hepi niet vlot van de hand. En toch was het Rec tor Roozen van Hoorn, die zich met de zen ongewonen arbeid bezig hield. Niet om een dagloontje te verdienen maar om te zien, of daar in den bodem soms niet iets verborgen was, wat oudheidkundige J Sacrament des Altaars, de Biecht, het Vorm- - sel, het H. Oliesel en het bestaan van het Vagevuur. Spreker komt tot de conclusie dat de Ka- best in staat zijn hun geloof tegen aanvallen te verdedigen. De Voorzitter brengt den spreker hartelijk dank voor diens schoone lezing. Op de lezing volgt nog een aangename ge- dachtenwisseling. Na gehouden rondvraag wordt vastge steld, dat de volgende week de spreekbeurt zal worden gehouden door den heer A. Woes- tenburg. Het onderwerp zal nog nader worden be kend gemaakt. De heer S. Out spreekt de vjjfminntennde uit. j tholieken bekend met deze bewijsgronden loond. Beladen met een allerleitje ging hij naar Hoorn terug om zijn buit tot onderzoek te zenden aan den oudheid kundigen professor Holwerda te Leiden. Melkprijzen. Over de maand Januari betaalde de zuivelfabriek aan haar leve ranciers uit f 10.40 voor 100 K.G. gele verde melk, terwijl de vorige maand de prijs f 10 per 100 Kg. bedroeg. GROOTEBROEK. Veiling. Met in gang van deze week zal tweemaal per week veiling gehouden worden en wel op Dinsdag en Zaterdag, des voorrr.id- dags 8 2. in te gaan op de aanbieding Machinefabriek Pannevis te Utreen’ fende de levering van een langzaamloopen- den motor met rechtstreeks gekoppelde ver ticale schroef pomp; 3. machtiging te verleenen aan het Dage- Hjksch Bestuur die wijzigingen toe te staan, in de thans voorgelegde plannen, welke na kennisname van het inzicht van Ged. Staten, wenschelijk of noodig z|jn ter bekoming van de vereischte goedkeuring; 4. te besluiten de kosten van stichting ▼an een transformator in ééns af te betalen: 5. te besluiten tot het aangaan van een •Croomleveringscöntract met het P. E. N. op de daarvoor algemeene geldende voorwaar den, naar tarief H: 6. te besluiten de wijzigingen en voorzie ningen aan en bij het machinegebouw te Kleine Sluis publiek te besteden; 7. tot verkrijging der middelen tot vol doening van het totaal der stichtingsko’ten een geldleening aan te gaan, af te lossen in 20 jaren, In zooveel mogelijk gelijke termij nen. waarvoor het definitief besluit ter vast stelling zal worden voorgedragen, zoodra het Juiste bedrag dier kosten bekend zal zijn. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hierna sluiting. ANNA PAULOWNA. ANNA PAULOWNA. Vaccinatie. In de- •e gemeente zal op 10 Maart 1927, n.m. 3 sur, in School I te Kleine Sluis, op 11 Maart 1927, nam. 4 uur in School H te Breezand •n op 11 Maart 1927 nam. 3S uur in School Hl te Oostpolder, gelegenheid worden ge geven tot het Qndergaan van de vaccinatie tegen de pokken. Auto’s in onze gemeente. Blijkens de bQgewerkte registers van motorrijtuigen, •pgemaakt ingevolge de bestaande bepalin gen betreffende de vordering van motorrij tuigen in geval van oorlog of oorlogsgevaar, zijn in deze gemeente aanwezig 46 personen auto's (waarvan 25 merk ((Ford”); 40 vrachtauto’s (waarvan 39 merk „Ford”) en 11 tractors (waarvan 8 merk „Fordson”). WERVERSHOOF. R. K. Gasthuisverple- ging. Vrijdag j.l. werd de jaarvergadering gehouden van de R. K. Verzekering voor ZIekenhuisverpleging „St. Joannes de Deo”. De Voorzitter, de heer G. J. Koomen. con stateert, dat de belangstelling al zeer gering Is, doch vermoedt, dat in het bestuur alle vertrouwen wordt gesteld. Toch is 'n groo- tere opkomst wel aangenamer. Spr. heet de aanwezigen welkom, inzonderheid de Zeer- Eerw. Heeren Pastoors van Wervershoof en Onderdjjk, en opent op de gebruikelijke w|jze. Uit het verslag van den Penningmeester blijkt, dat is ontvangen 1080.50; uitgege ven 705.80. Ultkeeringen zijn gedaan aan 12 leden, met een totaal van 222 riektedagen. Het tweede Jaar Is minder gunstig, althans tot op heden. Medegedeeld wordt, dat de vereeniging telt 208 leden, met 1245 verzekerden. De heer Jb. Neefjes zegt de boeken in orde te hebben bevonden, waarom de voorzitter den penningmeester dank brengt voor zijn beheer. Van de K. v. K. te Hoorn is ingekomen de mededeeüng. dat de vereeniging verplicht h, als lid van die Kamer toe te treden. De secretaris zegt, dat hieraan bereids is voldaan. Van de arbeidersvereeniging is ontvangen een verzoek om voor de leden dezer vereenl- ^ng een verlaging van contributie te bepa. De voorzitter zegt, dat bet Bestuur hierop afwijzend heeft beschikt Spr. meent, dat de contributie reeds zeer laag is gesteld, en het nog zeer te betw^felen valt of het voldoende om rond te komen. De contributie is voor auen gelijk gesteld, ongeacht de grootheid ▼•n bet gezin. Ook van dien kant kon dus wel eens op verlaging worden aangedrongen. De vergadering gaat met het bestuurs voorstel aceoord. De aftredende beetuuraleden, de heeren G. J. Koomen en P. Steltenpool worden bij ac •lamatie herkozen. een op te richten afd. voor verzekering van dokterskosten in een zieken- «egt de voorzitter, dat «ervoor de «imo niet groot is. Slechts een 15- tot 20-tal •Men waren hiertoe bereid 0>LCOntrÖ’Utie wordt ’vederom bepaald op 9te,t de heer Nee,i«’ ^r^.dien’tb0dln te ™™*«en en hier^ pXnd n Mn vertMX*de contributie te be- r^e deel nitn,aken van de K.G. witte, 396500 K.G. roode, 201500 K.G. .gele en 151000 K.G. Deensche wit te kool. De totale opbrengst bedroeg f 185.950.35. De ontvangsten bedroegen f 6111.17. de uitgaven f 4576.06. Voor het nazien der boeken in 1927 waren benoemd de heeren G. Bos. J. Rustenburg en R. Visser. De heeren W. Rustenburg en W. Bos worden als be stuursleden herkozen. Het bestuur krijgt vrij mandaat tot f 5000 om een nieuw veilingsgebouw te stichten. Hierna sluiting. Geslaagd. De heer A. Aanen slaag de voor diploma A van de Nederl. Hei demaatschappij te Arnhem. ANDIJK. Aanbesteding. Voer reke ning van den heer S. Vriend is aanbe steed het bouwen van een schuur en kantoor. Laagste inschrijver was de heer Beelekamp voor f 4995 wien het werk gegund werd. Stremming. B. en W. bepaalden de stemming voor den gemeenteraad op 18 Mei a.s. De heer M. Koomen stelt voor Mei gelegenheid te geven, zich als lid op te geven; nadien verwacht spr., dat alleen zij toetreden, die binnen afzienbaren tijd in een ziekenhuis moeten worden opgenomen. Besloten wordt ook dit punt aan te houden tot een volgend^ vergadering, De voorzitter deelt mede, dat iemand uit een verzekerd gezin, door huwelijk buiten de verzekering valt, en dus contributie moet betalen,, doch vrij gesteld wordt van acht weken wachttijd. De Zeereerw. Heerén Pastoors danken het bestuur van de vele zorgen, die de vereeni ging met zicht bréngt en hopen dat 1927 nog voordeeliger mfige zijn. De voorzitter dankt de aanwezigen voot de aangename besprekingen, dankt de Eerw. Adivseurs en den Secretaris voor de v^Je moeiten die zij zich hebben getroost en hoopt ook op nog hetere resultaten in 1927, waarna sluiting volgt. WINKEL. Dienstplicht. De keuring der ingeschrevenen voor de lichting 1928 uit de gemeente N Niedorp en Oude Niedorp, Span broek, Hoogwoud, Opmeer zal alhier plaats hebben op 25 en 26 April a.s. NIEUWE NIEDORP. Brand. De oude 86-jarige Reurs had h ongeluk over een brandend petroleumstel t. vallen, waardoor zijn kleederen in brand geraakten en een binnenbrand ontstond. Door flink optreden van buren en de brandweer is erger voorko men. De oude heer is naar het tehuis voor ouden van dagen gebracht en zal daar ver pleegd worden. HEEMSKERK. Inschrijving Dienstplicht. Voor de lichting 1928 zijn alhier 49 personen ingeschreven. R K. Vrouwenbond. De laatste les van de knipcursus had 3 Maart j. 1. plaats, gege ven door Mevr. Kuiper-Godefroojj, leerares van het Modevakschool E. N. 8. A. I. D. te Utrecht. Deze~cursus werd deelgenomen door 24 deelneemsters. Als er ooit vreugde is ge weest onder de cursisten, dan was het zeker dezen avond, alle 24 behaalden een diploma. Mej. van der Son-Denncman, bracht namens allen een woord van dank aan de leeratcs en bood haar namens allen een fraai bloem- stuk'en een flesch eau-de-cologne aan. Dc Presidente van de R. K. Vrouwen bond bracht dank aan Mevr. Kuipers en ook aan- het bestuur voor alles, wat zjj gepres teerd hadden en sprak Mevr. Kuiper een tot weerziens toe. Ook feliciteerde de Pres, de dames met het behaalde diploma. De leera- fes bedankte de dames voor het haar aange boden geschenk en sprak hare tevreienheid uit, dat zjj hier in Heemskerk met veel ge noegen de cursus had gegeven en dat de les sen altijd zoo’n prettig verloop hadden. Gaarne wil zjj het volgend jaar terug komen. Het is dan ook een groot succes, niet alleen voor de cursisten, maar ook voor den Vrou wenbond, vooral voor het bestuur, dat er niet tegenop ziet om alles te doen wat voor den Vrouwenbond gedaan kan worden. R. K. Volksbond. Donderdagavond ver gaderde bovengenoemde bond in het gebouw der K. S. A. alhier. De voorzitter opende op de gebruikelijke wijze de verjpidering. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Ecu ingekomen stuk inhottdende, dat het Congres van de R. K. Volksbond dit jaar op 17 Juli a.s. te Nijmegen zal gehouden wor den. De voorzitter vroeg aan de vergadering of zjj zooveel mogelijk naar dit congres zou den gaan, de kosten hiervan zal bij genoeg zame deelname f 4.50 bedragen, dus als er zjjn die dit bedrag in eens te hoog achten, kunnen zijn van nu af hetzij 25 cent op 50 ct. geven, da’ draagt lichter en mocht Iemand het geld gegeven hebben en hij kan wegens omstandigheden niet mee, dan krijgt hij het geld weder terug. 5 leden gaven zich 4 voor dezen dag op. Het bestuur verwacht een groot aantal. Hierna werd da gratis verloting gehouden. 5 pond spek werd verloot, waarvan J. van <1, vanVi IML.. nu de a.s. gemeenteraadsverkiezingen didaten uit den Volksbond gekozen worden, zooals dit de vorige maal is gebeurd. De Geestelijk Adviseur Kapelaan Roelvink, dien de den heer L. van antwoord, dat dit ook de vorige maal niet is geschied uit den Volksbond, maar buiten den Volksbond, om dat het in strijd is met de statuten. In den Volksbond wordt niet over politiek gespro ken, dus kan dit van de baan worden gescho ven. Tot slot gaf de Geestelijk Adviseur tenige lichtbeelden over de Pauskeuze en hoe dat het er met zulke plechtigheden naar toe gaat. De voorzitter bracht daarna een woord van dank aan den Geestelijk Adviseur en de leden en sloot deze goedgeslaagde vergade ring op de gebruikelijke wijze. BEEMSTER. Bijenteelt. In „De Tuinb. uw" te Beemster had een vergadering plaats over de Bijenteelt, waarop de heer G. Schouten een uiteenzetting over het bijenhouden ten beste gaf. Het was een zeer geanimeerde ver gadering, waarop eeu 25-tal bijenhouders aanwezig w-aren. De heer Schouten gaf een intressante uit eenzetting over Je practijk van- de bijen houder!) waarbij van de zijde dir aanwezigen een aandachtig gehoor werd verkend en waarop veel vragen werden gesteld. De lezing werd toegelicht met eenige pla ten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 7