HOORN. WERVERSHOOF. r KUNST EN KEN,„i.. HANDEL EN MARKT. BLnGERI I 'KF STAND. SCHAGEN. HEILOO. RADIO. BINNENLAND. NEDERLANDSCHE KAMER VAN KOOPHANDEL IN BELGIë. INGEZONDEN STUKKEN. URSEM. BLOKKER. EGMOND-BINNEN. CASTRICUM. erp, >eld- verzending kon 1926 Gem. i Alhier werd proces en W. v. Z. wegens B. wegens venten ugust Pe- Johanna WARMENHUIZEN, 7 Maart 1927. Roode kool f 4f 7.40. Roede kool Bs soort f 2.60—f 6.40. Gele kool f 8.90—f 6.50. Witte kool f 8.90—f 6.50. Witte kool f 8.20 I 4.20 Peen f 2.70 per 100 K. G. aan bezit en schuld f 71333 62. OUDENDIJK. Ondertrouwd: Hannen de Jonge en Antje Bouwman. Geboren: Grietje, dochter van Ai ter Jacobus Gerardus Meigret en Christina Emegonda Biesbaar. Ondertrouwd: Gerardus Maria Jutte, oud 26 jaar, leerling machinist te Amsterdam en Maria Alida Burger, oud 21 jaar, zonder be roep, wonende te Behagen. WESTWOUD. Geboren: Frans, z. v. Koenraad Ruiter en Aatje Krul. Johanna, d. v. Tjeerd Geertama en Niesien Meijer. Gehuwd: Petrus Sohouteen, van Medemblik en Anna Laan, van Weetwoud. Overleden: Elizabeth Jansen. 73 jaar. echt- UITGEEST. Geboren z., van P. Slecht en T. Bleeker; van N. Molenaar en C. Beemsterboer; z., van J. B. Diroë en Johanna M. Kriek. SPANBROEK. Geboren: Johannes Theodoras z.v. Nico- laas Rood en Eli:: :beth Maria Zweekhorst; Comelis Josephus Jacobus z.v. Pieter Sjjm en van Johanna de Winter. Overleden: Anna de Boer, 18 jaren d.v. Cornells de "oer en Grietje Komen; Grietje Bot, 60 jaren, wed. van Jacob Hinke. OPMEI Ondertrouwd en getrouwd: Nicolaas Kuln, weduwnaar van Alida Ursem, 38 jaren te Spanbroek en Maria ürsem, 23 jaren te Op meer. ONZE BLOEMBOLLEN. De uitvoer van bloembollen over de eerste maand dezes jaars aan gewicht 409.602 K.O. voor een waarde van 442.019, tegen 329.145 K.G. voor 353.572, overeenkomstig gelijke maand van het vorig jaar. De Fransche regeering stelt voor, het ta riet voor invoerrechten op bloembollen van 17 op 25 frs. te brengen. BEVERWIJK, 4 Maart. Snijbloemenveiling 't Centrum. Aan de Be- verwjjksche snijbloemenveiling besteedde men Vrijdag onderstaande prijzen: Wm. Copland f 5.90f 7. Bartigon f 6.06 f 7.25. Theeroos I f 6.70—f 8. Idem H f 4.25 f 6.75. Coeronne d’r I f 7.15—f 8.05. Idem II f 4.90f 6. Pr. v. Oostenrijk I f 6.90 f 6.30. Idem II f 3f 4.95. La Reine f 4.80 f 6.60. Idem uitschot f 8—f 4 Rose gris-de- lin f 4.15f 5.20. Sneeuwklokjes f 0.75— f 1.25. Calla f 84—f 52. Nare. Coster f 2.90 f 4. Div. Anemonen f 6.90—f 9. Crocussen wit f 2.85f 8. Miniatuur Iressen f 4f 7.50. Herman Schlegel 1 485—f 4.86. Alles per honderd. Blauwe druiven 2843 cL Diverse Crocussen 28—61 et Idem Hyacinthen 40— 90 cL Beuk, uitschot 8—9 ct Dubbele Nar cissen 95—186 cL Darwinnen f 1—f 1.65. Vroege tuinen f 0.85—f 1.85- Aller per bos. HEILOO. R. K. Ziekenhuisverplegings- londs. Zondagmiddag werd in bet café van den heer Ruiter op Kapel een vergadering gehouden van parochianen uit deze parochie waar de ZeerEerw. heer Pastoor een uitleg ging zou geven van een R. K. Ziekenhuisver- plegingsfonds. De ZeerEerw. heer Pastoor opende de bij eenkomst met den Christelijken groet, er zjjn vreugde over uitsprekende dat zoovelen te genwoordig zjjn. Hierna gaat spr. in den breede na de voor- deelen van een eigen fonds en zegt dat het bestaande fonds te Alkmaar 30 verplegings- dagen i f 3.geeft terwijl een eigen fonds 50 verplegingsdagen A f 8.kan geven. Spr. brengt vervolgens dank aan het voor- loopig bestuur, inzonderheid den heer Tames voor het gedane werk. Hierna worden de concept-reglementen voorgelezen. Hierbij wüst spr. er op, dat uit de parochie Heiloo in 1922 ia het St. Elisabethsziekenhuis zfin verpleegd 1? patiënten, in 1923 ook 13, in 1924 gl, in 1925 17, in 1926 20. Dit is in 5 jaar en geeft een gemiddeld cijfer per jaar van 17 patiënten. Wat een dezer overkomen is kan elk van ons overkomen. De contributie wordt voorgesteld als volgt: personen boven 18 jaar betalen 5 cent per week en per persoon, kinderen onder 18 jaar betalen de twee eerste 2 cent per kind en van de twee volgende 1 cent per kind, terwijl de rest vrij >s. Na huisbezoek om leden te werven, ral de definitieve oprichtingsvergadering gehouden worden en de contributie worden vastge steld. Verschillende vragen werden nog gesteld door de aanwezigen, welke tot genoegen wer den beantwoord. Met den wensch dat de nieuwe vereeniging moge groeien en bloeien tot heil van ieder gezin sloot de ZeerEerw. heer Pastoor de bij eenkomst met de gebruikelijke Christelijke groet. HEILOO. Gevonden: Twee honden; arm band-horloge, duimstok, zakje aardappelen. Verloren: Portemonnaie. WOENSDAG 9 MAART. Hilversum, 1050 M. 12.00 Politieber. 2.003.00 Engelsche les voor kinderen. 3.004.00 Knipcursus. 4.00— ’4.30 Halfuurtje voor de Huisvrouw. Mej. 3. vA. J. F. Doets, over: Kinderspel. 4.356.15 (Concert door het H. D. O.-orkest Soliste, Mevr. Leopold-Draper, piano. 6.156.45 Le- ring door den heer P. Hofman, over: Busi ness research (Wetenschappelijk bedrijfson- dérzoek). 6 45—7.45 Vervolgles en conver satieles Duitsch^ 7.45 Politieber. 10.30 Pers berichten. 8.10 Christel. Radio-avond. De heet Bks, tenor. Mevr. Cante, zang met begel. Met L. Lauenroth, piano. Hr. Joh. Wolff, viool. Mej. P. A. Beugen, pianobegel. la. Franzó sische Suite E-dur„ Bach. b. Fantasie Im promptu op. 66, Chopin (plano). 2. Duet u. h. Oratorium „Die Jahreszeiten”, Haydn (so praan en tenor). 8. Ie ged. van de rede van den heer F. L. v. d. Bom, over: De Mensch in ambacht en industrie. 4a Sonate. 5. F-dur, Hündel (viool en piano), b. Gavotte, Rameau. 5. Kirchen Arie, Stradeüa (sopraan). 6.'Im promptu op. 17 No. 3 G-mol, Weissmann (piano). 7. 2e ged. van de rede. 8. Allegro d* concert, Terschak op. 147 (viool en piano). 9. Aria uit Walkflre van Wagner (tenor). 10. Impromptu op. 24 no. 3, Wille Helbing (piano). 11. An den Frtthling, Grieg (piano). 12a. O, Heer die daer des hemels tente spreyt, b. Wilt heden nu treden voor God den Heer» (tenor). Duventry, 1600 M. 11.20 Het Da ven try-kwartet en solisten (contra alt, bariton, viool, piano). 1802.90 Orkestconcert. 3.16 Voorlezing: Pickwiek- papers. 3.20 Lezing: Our native tongue. 8.40 Causerie: Some books worth reading. 4.06 La. zing: National Housekeeping. 4.20 Het Da- ven try-kwartet en solisten (bariton, sopraan). 5.35 Kinderaurtje. 6.20 Orgelbespeling doot R. Foort. 6.40 Tufnpraatje. 6.60 Tijdsein, weerber., nieuws. 7.05 Orgelbespeling. 7.20 Lezing: International Affairs. 7.85 Piano composities van Bach. 7.46 Lezing: Marl borough. 8.05 Concert. De militaire band en A. Buroh, bariton. R. Gourley, humorist 980 Tijdsein, weerber,, nieuws. 9.351180 solis ten. 11.201280 Dansmuziek. Parijs, „Radio Paris”, 1750 M. 10.5011.20 Nieuwsber. en muziek. 1280 2.10 Concert. Orkest en zang. 5.06585 Or- kestoonoert. 9.061080 Concert Orkest en solisten. Langenberg, 469 M. 1080—11.20 Concert 1280—1.50 Orkest- cocnert 4.20580 Orkestconcert 7809.40 „Die Kronbraut”, sprookjesspel van Strind berg. 9.50—10.20 De 6-daagsche wielerwed strijden in Dortmund. 10.20—1180 Dansmu ziek. K&nigswu st er hausen, 1250 M. en Berlijn 484 en 566 M. 11807.05 Lezingen en lessen. 7.50 Voor lezing door F. Roloff. L. Lania. 8.50 Sonate c-moll, Handel. Sonate G-dur, Bach, voor fluit-viool en piano. 9.501180 Dansmuziek. Hamburg. 394.7 M. 1852.66 Kamermuziek. 3805.15 Dans muziek. 5.206.10 Vrooljjk concert 780 Beethoven-avond. Het Rathje-kwartet 9.06 11.10 Kamermuziek. Daarna dansmuziek door de Fledermiuse. Brussel, 509 M. 88010.50 Peter Benoit-Conoert. Koor „Arti Vocali” en solisten. Op Zaterdag 5 Maart, hield de Nederland- sche Kamer van Koophandel in België te Brussel, hare jaarljjksche Algemeens Verga dering. De aftredende Bestuursleden werden b(j acclamatie herkozen, terwijl Jhr. van Vre- denburch, in verband met zjjn aanstaand vertrek uit België werd uitgeroepen tot Eere-Lid der Kamer. De heer W. Rjjgereberg, die gedurende vele jaren als Secretaris werkzaam was, leg de zjjn functie als zoodanig neder en werd opgevolgd door den heer W. Zeegers. s Aan het einde der vergadering hield Ba ron J. W. J. van Haersolte, Directeur vaa het Scheepvaartkundig Instituut en Museum te Rotterdam, een lezing over „De Neder landsche Scheepsbouw voorheen en thans” welke verlicht werd door lantaarnplaatjes sa door de aanwezigen onder groots aandacht gevolgd werd. Het aftreden van den heer Rjjgersberg, was oorzaak, dat na afloop der vergadering een spontane huldiging plaats vond van deze, door een ieder gewaardeerde persoonlijk heid, waarbjj hem namens de leden der Ka mer een prachtig bronzen kunstvoorwerp, getiteld „Au But” van den bekenden beeld houwer A. Boucher werd aangebodélr en namens het personeel een mooie ete van Kurt Peiser, „Le long du Port”. EEN RIJKS-FOLKLOREBUREAU BEPLEIT. De bekende kenner der Nederlandsche Folklore, de heer D. J. van der Ven breekt In het tweemaandelijkach tijdschrift „Mcnsch en Maatschappij" een lans voor ds stichting van een Rjjke-folklore-bureau. Hjj herinnert daarbjj 1411 een treffend woord van den Twentenaar mr. Jan Willem Schneider „Er bestaat gevaar, dat het rijke innerüke wezen van dit volk effen gaat loopen als de ka toen, die als sneeuw van de machines valt, dat wjj 'n vlak, platgestreken, geschoren, geëgaliseerd beschavingsvolkje worden!” In aansluiting daarop schrijft hjj: „Dit gevaar is verre van denkbeeldig en daarom is het hoog tijd, dat wjj op h »t ge bied der gewesteljjke zeden, gewoonten, ge bruiken en vermaken-registratie, dus op het terrein van het geestelijk kultuurbezit onzer plattelandsbevolking kommissies krjjgen in den geest als voor de Rjjksmonumenten reeds bestaan. Naast een inventariseering van het stoffelijk bezit aan kultuurschatten, moet ook het snel en helaas dikwijls spoor loos verdwijnen van volkskundig belangrijke gebeurtenissen geboekstaafd worden! En het platenmateriaal van zulk een Rjjks-Folk- lore-Bureau zou zeker aan belangrijkheid dat gene van het tegenwoordige Rjjksmonumen- tenbureau evenaren, terwijl het voor de na komelingschap gegevens zou kunnen bevat ten van onschatbare waarde. Het partikulier initiatief heeft in deze richting reeds gewerkt in de stichting van een folkloristisch archief in het onder leiding van prof. Kohlbrugge staande Utrechtsche Ethnologisch Instituut, maar de daar gevolgde werkmethode doet duidelijk het gemis aan een Rjjksorganisatie gevoelen en dit is uit den aard der zaak slechts provisorscb en noodgedwongen wei nig systematisch, daar men rechtstreeks af hankelijk is van een honderdtal „korrespon- denten”, die wel de belangstelling, maar niet de kennis hebben en bovendien de mees te gegevens uit de tweede of derde band ontvangen. Wie bekend is met de schitteren de organisaties op dit wetenschappelijk ge bied in de Skandinavische landen beseft eerst recht hoeveel Nederland thans mist en hoe veel materiaal elk jaar verloren gaat voor de studie der vaderlandsche volkskunde, die wel is waar bjj ons in het allereerste sta dium verkeert, maar die toch in de laatste tiental jaren steeds meer ernstige beoefena ren vindt eu ook door vele hoogleeraren thans reeds als zuiver wetenschappelijk vak is aanvaard.” Heiloo, 7''Maart. WIE MOET HIER NU INGRIJPEN? Te Heiloo woont een man, oud 81 joar, die, wat zijn leven aangaat, in een hok woont, waar ik een beest nog te goed voor acht. Wat nu het ergste is, door verval van krachten of iets anders, valt hij nu en dan van zijn stoel op den grond, zóó, dat vroeg of laat hem, die kleumende bij zijn kacheltje zit, een on geluk met zekerheid voorspeld kan wor- oen. Men denke hier aan het spreekwoord van den put en het kalf. EEN OPMERKER. genoote van Martinus Bosman. Maart je don kerman, 77 jaar, weduwe van Pieter Jonge- jan. Sijtje Bugs, 55 jaar, echtgenoote van Pieter Kanten. Antje Langereis, 86 jaar, weduwe van Pieter Smit. Maartje Karsten, 57 jaar, echtgenoote van Klaas Poland. Jan Verwer, 37 jaar, echtgenoot van Catharina Smit. Jan Smit, 54 jaar, echtgenoot van An tje Appel. Lukas Lejjen, 72 jaar, weduwnaar van Antje Zwagerman. Geertje Konijn, 65 jaar, echtgenoote van Jan Schouten. URSEM. Geboren: Catharina Theresia, d. v. Johan nes Zuurbier en van Trijntje van Diepen. Adrianus Nicolaas, z. v. Nicolaas Sijs en Jo hanna Cornelia Sengers. Alida Theresia, d. v. Jan Stam en Ariaantje van Diepen. Maria Johanna, d. v. Johannes Theodoras Groot en Maria Dol. Overleden: Cornells Hof, 66 jaar, echtge» noot van Catharina Nieuwboer. ANNA PAULOWNA. Geboren. Gerardus Johannes, z. v. P. J. Conjjn en M. L. Fontaine. Ondertrouwd: Johannes Krijger, 23 jaar, monteur en Cornelia Klara Hoep, 24 jaar, beiden wonende te Anna Panlowna. NIEUWE NIEDORP. Geboren: Agatha, d. v. M. J. Wijn en N. Kooij. Pieter Hendrik, z. v. H .P. van Buren en H. H. Schiemann. Hiltje, d. v. J. Kouwen. berg en E. Koog. Anna Catharina, d. v. W. J. Keesom en J. M. Ruiter. Greetje, d. v. Jb. Brejjer en H. van Grafhorst. Pieter Petra», z. v. C. Dol en M. Poland. Getrouwd: Jn. de Graaf en C. Wilh. Bak ker. Overleden: F. Romar, 79 jaar, wedn. van P. Joffer. G. Floor, 82 jaar, Wedn. van A. Fjjnheer. V.'ERVERSHOOF. Bevolking. Ingekomen personen: Veronica Tensen van Andijk; Ge rardus A. P. Boos, van Wognum; Nieuweboez Jobaana, van Bovenkarspel; Catharina Bot man Blokker; Clemens A. Helmkern, van Arnhem; Johannes Put, van Schipluiden; Cornells Klijn, van Zwaag. Vertrokken: Jacob Gons, naar Monniken dam; Margaretha Nieuweboer naar Andijk; Johanna M. van Laak naar Rotterdam: Ger rit Portegjjs naar Putten; Heinrich B. A. Brinkman en gezin naar Anna Paulowna; Aafje Hauwert. naar Alkemade; Gerardus Laan naar Amsterdam; Frederik Thiemann naar Hoorn. De heer P. de Jong wijst er op, daf in een officieel verslag over het marktwe zen in Amsterdam gezegd wordt, dat al daar slechts 4 pct. der aanvoer bestaat uit eerste soort en o.m. 70 pet. uit rom mel. Deze voorstelling z.i. zeer onjuist opgemaakt, stelt de veilingen van waaruit de aanvoer ter Amsterdamsche markt plaats vindt in een slecht dag licht. Wordt reclame in het buitenland noodig geacht, zoo mag ook het binnen land niet uit het oog verloren raken en wil spr. tegen het Amsterdamsch ver slag bezwaren zien ingediend. Nog bepleit dezelfde spreker uitbrei ding van het bestuur met leden uit plaatsen van aanvoerders als b.v. Schel- linkhout enz. Het bestuur heeft dit punt reeds in overweging en zal het volgend jaar op de agenda plaatsen. Burgemeester Oostveen zegt krachti ge medewerking van het gemeentebe stuur toe. - Een grief is het spr. dat van de oor spronkelijke f 1000 aan stationsrecht te voldoen nog f 500 per jaar de exploitatie rekening drukt. Daar dit volgens spr.’s inzicht zeer onbillijk is zal spr. niet rus ten voor ook dit bedrag komt te ver vallen. De Voorzitter dankzeggend aan Bur gemeester en gemeenteraad voor den verleenden financieelen steun, dankt te vens de aanwezigen voor de opkomst en aangename wijze, waarop dezen avond is verloopen en sluit de vergadering. URSEM. Bevolking. Ingekomen personen: Simon Gerardus Masteling, smid, r.k., van Zij- pe; Anna Vos, n.h., dienstbode, van Middelie; Johannes Spekken, r.k„ arbeider, van Wog num; Jacobus Schipper, r.k., arbeider, van Nibbixwon',e; Hendncus Luitjes, r.k., arbei der, van Beemst.r; Jan van Twuwer, r.k., arbeider, an Koedijk; Abram Speur, n.h„ arbeider, van Graft. Vertrokken personen: N. Spekken, r.k., ar beider; naar Berkhout; F. van der Lniden van Sprankhuizen, n.h,, arbeider, naar Ouden dijk; 8. Vlaming, .rk., broodbakker, en gezin naar Spanbroek; P. de Boer, r.k., -•beider, naar Heerhugnwaard; G. Commandeur, r.k., dienstbode, naar Spanbroek; Jacohns Leyen, r.k., arbeider, naar Bergen; G. van der Doorn,' n.h., dienstbode, naar Oudorp (N.H-.); G. Leegwater, N.-H., slager, naar Hensbroek; Hen ’-ik* Muys, n.h., dienstbode, naar Scher merhorn; C. M. Oosterbaan, arbeider, n.h., naar ’s-Gravenhage; A. Muys, n.h., arbeider, naar Obdam. LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN. Terugontvangen in de 2de helft der maand Februari 1927: Binnenland, brieven: 1. P. Qgrten’s, ’s Hertogenbosch. 2. Mej. B. Kaiser, Amsterdam. 3. Inspecteur Weg en Werken, Bloemendaal. 4. Broeders Grootebroek. Bui tenland, brieven: 5. J. Coning Co., Bruxelles. Binnenland, briefkaarten: 6. Familie Smit, Amsterdam. DiSTRICT-ARBEIDSBfeURS. Aangeboden: A. Mannen. 2 letterzetters; 5 straatmakers; 3 betonwerkers; 19 grond werkers; 1 metselaar; 8 opperlieden; 5 schil ders; 4 timmerlieden; 1 voeger; 2 houtdraai- ere; 2 meubelmakers; 1 houtbewerker; 1 cir- Jcelzager, 3 kistenmakers; 3 smeden; 1 kabel- monteur; 1 sigarenmaker; 1 broodbakker; 1 kaasmaker; 1 tuinmanj 1 boerenknecht; 5 visscherlieden; 1 pakhuisknecht; 1 magazijn bediende; 2 winkelbedienden; 1 leerling-rei- ziger; 1 leerling-winkelMdiende; 1 chauffeur, 1 loopknecht: 1 boekhouder; 3 kantoorbedien den; 71 losse werklieden. B. Vrouwen: 1 werkster. Gevraagd: A. Mannen: 1 timmerman. B. Vrouwen: 1 dagmeisje. BLOKKER. „Op hoop van zegen." ’De algemeene vergadering der veiungs- vereeniging „Op hoop van zegen" 'had plaats in het café van den heer N. Gerus te Oosterblokker. De Voorzitter, de heer Js. Schouten, op00tnnet welkom toe te roepen aan de leden en in het bijzonder aan den bur gemeester. De notulen worden onder dank aan den secretaris goedgekeurd, welke hier na eenige mededeelingen doet. Het be stuur zal o.m. maatregelen -treffen voor aankoop van chip's, ingeval Engeland de zwar|£ bessen vraagt. Evenals vorig jaar zal ook emballage voorhanden zijn voor tomaten en zal het bestuur zich belasten met verpakking en van dit product. Echter zal er strenger toezicht op dit artikel toegepast worden. Van de koopliedenvereeniging „Door Eendracht sterk” is een schrijven mge- komen met diverse klachten, verlangens en maatregelen, welke adressant» wenscht toegepast of te zullen toepas sen. Maar de deelname in het reclame- fonds na herhaaldelijk hiertoe te zijn aangespoord, de vereeniging op het ge ringe bedrag van een f 40 per jaar komt te staan, heeft het bestuur tot aanslui ting bij het fonds''besloten. Het jaarverslag van de secretaris-pen- ningmeester wordt hierna uitgebracht en komt de rekening en verantwoording aan de orde. De verlies- en winstrekening over '26 geeft een bedrag van lasten en baten aan van f 16135.57 K, Na afschrijvingen op gebouwen en emballage bedraagt de winst f 102.55. De balans geeft aan een bedrag van De controleur der emballage brengt vervolgens verslag uit, waaruit n."»- blijkt, dat in totaal 100515 stuks zijn in omloop geweest. Namens de commissie van toezicht brengt de heer P. Broertjes rapport uit over de bevindingen bij het nazien van boeken, bescheiden enz. Daar alles in orde is bevonden, advi seert de commissie om den secretaris penningmeester en den controleur der emballage onder dank voor hun goed- gehouden beheer te dechargeeren en de rekening vast te stellen. Aldus wordt besloten. Bestuursverkiezing. De heer G. Sluis, aftredend, wordt met bijna algemeene stemmen herbe noemd en eveneens de heer P Broertjes tot lid van de commissie van toezicht. De marktmeester-boekhouder brengt hierna een verslag uit. Het ledental steeg met 39. In tegenstelling met zooveel landbouwbedrijven, was het verloopen jaar voor de fruitteelers en de kascul tuur nog niet ongunstig en I--Z2Z tot tevredenheid stemmen. Inzake het beheer van den marktmees ter werd door de commissie eveneens gunstig gerapporteerd. Voorstel percentage marktgeld enz. Het bestuur wenscht de bestaande rege ling te handhaven, n.l. 3K pet. voor de blokveiling en 4 pet. voor aardappelen en dagelijksche veiling en de huur en statiegeld van bushels, kisten enz. even eens onveranderd te laten. De heer J. Bot wil de aanvoer van aardappelen bevorderd zien en bepleit daartoe verlaging van marktgeld. Het bestuur zal dit nader overwegen en zoo mogelijk 1 pet. verlaging invoe ren. Rondvraag. De heer J7 Besseling wijst er op, dat in strijd met een desbetreffend besluit het nog voorkomt, dat producten uit de hand verkocht worden met gebruikma king van veilingsemballage. Spr wenscht hiervoor toepassing van boete, waarme de het bestuur rekening zal houden. De heer C. Schouten Cz. komt het nog steeds voor, dat misbruik wordt maakt van veilingswaarden, we maanden lang worden opgehouden. Spr. vraagt tegen dit euvel in overleg met de zusterverenigingen op te treden. De heer P. Lakeman heeft bezwaren tegen marktaanvoer als bedoeld door de handelaars, n.l. een kwartier voor aanvang der veiling, vooral wat rijpe pruimen betreft. Verder zag spr. gaarne dat de kooplieden meer respect voor 't marktreglement aan den dag zouden leggen. lem. J. G. F. van der Velden en J. H. Nieu- lam. M. van Stfj- iren naar Heiloo. J. J. Brinkman naar legentlich naar Apeldoorn. K. Wormerveer en P. G. Boo- 'r5' lenten. verbaal opgemaakt tege dronkenschap tegen W. zonder vergunning, tegen 8. K. wegens over treding der Algemeene Politieverordening, tegen A. G. wegens venten zonder vergun ning, tegen A. L. wegens vlockverbod on tegen A. L. en G. B. wegens dronkenschap. Gevonden en verloren voorwerpen. --Gevonden: 2 reserve wielen van een auto en 1 huissleutel. Verloren: 1 nikkelen rand van een auto kaplantaarn, 1 zilveren rozenkrans, 1 gul den, 2 pprtemonnaies met inhoud. Raadszetel. Naar we vernemen is he den door den voorzitter van het hooMstem- bureau benoemd verklaard tot lid van <)en raad in de vacature C. Poel, de heer B. Ros Wzn., die z|jne benoeming bereids heeft -<an- genomen. Kiesvereeniging. Tot secretaris van de R. K. Klesvereeniging is benoemd de heer E. Bprengers. die in de jongst gehouden ver gadering tot. lid van het bestuur is gekozen In de vacature H. A. Nijsen. Belastingen. Door de Kroon is goedge keurd het besluit van den raad d. d. 9 De cember j. 1. tot verhooging van de opcen ten op de vermogensbelasting tot 100 <p- centen. Keuring Dienstplicht. De keuring voor de dienstplicht der lichting 1928 zal plaats hebben voor de Ingeschrevenen dezer ge meente op 13 Mei a.s. te Beverwijk. EGMÖND-BÏNNEN. Volksbond. De afd. van den R. K. Volksbond vergaderde Don derdagavond. Na opening met gebed en ge zang, kreeg de Eerw. Adviseur het woord, om de vraag te beantwoorden, wat met de 12000 geteekenden bedoeld werd. Zeer uitvoerig en duidelijk zette spreker het visioen van den H. Johannes uiteen. Aan de orde kwam de bespreking van het stichten van een spaarkas, hoofd zakelijk voor het belastingsparen. doch tevens voor andere doeleinden. De voorzitter lichtte toe, dat het in de be doeling lag de spaarpenningen geregeld op te halen, desgewenscht zou er ook gelegen, heid zijn bjj den beheerder van het fonds op bepaalden uren thuis te storten. Het bleek echter, dat slechte weinige leden plan hadden zich aan te sluiten, zoodat deze poging om een goede instelling rjjker te worden, mis- lukte. Vervolgens hield Pastoor Rooverg het eer- ste deel van zijn causerie over Luther. In keurige taal liet spreker de vele aanwezigen, waaronder ook verschillende vrouwen, een blik slaan in het sombere jeugdleven van de zen hervormer. In de pauze kreeg de eere-voorzitter het woord om de vraag te beantwoorde^-. „Wat zijn fascisten?” Spr. verklaarde het optreden dezer partij in Italië, met Mussolini als Dio- tator, en hoe er in ons land ook wel lieden zfjn, die voor een dergeljjk bewind iets voelen, getuige de bladen: „Nederland” en „De Bui- tenlandsche Post.” Medegedeeld werd verder, dat zich 24 man. nen (waarom niet veel meer jongelui?) ahd- den aangemeld om toe te treden als lid van sen H. Familie. De Zeereerw. Heer Pastoot zal de stichting overwegen. Langdurig werd besproken de vraag, of de morgenschooltijd niet een half uur ver vroegd zou kunnen worden, daar deze nu om 12 uur eindigt. In verband met het bijwonen der H. Mis zjjn hieraan echter groote bezwa ren verbonden. Toch zal deze zaak bjj het nieuwe leerjaar de aandacht hebben. De Eerw. Adviseur zet na deze besprekin gen z|jn causerie voort. Hjj schildert Luther nu in zijn mannel|jken leeftijd en in zijn op- treden tegen de Kerk. Een dankbaar applaus beloonde den spre ker voor zjjn leerrijke voordracht. In de vragenbus waren nog een drietal vragen gekomen over het bestuursbeleid. De eere-voorzitter was van meening. dat dergelijke vragen niet ingezonden moesten worden, maar rechtstreeks gesteld op ds vergadering. Ze gaven nu aanleiding tot een discussie, die soms even uit den toon viel. Ingekomen was verder het verzoek om te drachten het hulpkantoor der posterijen ge vestigd te houden in de kom van het dorp. De vergadering besloot een desbetreffend schrijven aan de autoriteiten të richten, al werd gevreesd, dat de zaak reeds te ver was gevorderd. Nadat de leden nog gelegenheid hadden ge had het gedenkboek van de Missietentoon- etelling te koopen, sloot de heer Orjj onder 4nk voor de talrijke opkomst der vergade ring. De collecte „Hulp in Nood” bracht 2.84 OP- GASTRICUM. Bevolking. Ingekoinén A. ?n M. van Duin van Bergen en E. Kraiver van Zaandam. Vertrokken: E. M. A. Steger naar Haar- wenhoff beiden naar Amsterdi gerenZXJ Zaandam. F. Hii 8e Jong naar mars naar Tilbui Polltieberii

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 8