BUITENLAND. Eva hield van appels. Zij zou ook van Ma'Vides - Sigaretten hebben ge houden. RADIO. PROVINCIAAL! NIEUWS. BERGEN. ENKHUIZEN. CASTRICUM. T VELD. EGMOND AAN ZEE. WOGNUM. BOVENKARSPEL. SCHFPMFRWORN. WESTWOUD. X -» goedge- I I 9 *n Zoo .Traviata”, fragmenten u. fl. BESCHERMING DER OPENBARE ZEDELIJKHEID IN HONGARIJE. Or 7J0 2 solo- re suit aat P. Na zooveel geopperde beswaren, redelijk of onredeljjk, principieele of algemeene, zou eenieder verwerping van het voorstel van B. ea'W. waarbij het belang van de R. K. Landbouwhuishoudschool voor deze streek erkend werd, verwacht hebben en reeds meenden wjj te schrijven, verworven met 5 tegen 6 stemmen, toen het voorstel met alge meene stemmen werd aangenomen. ’t Is dan ook een verheugend feit, dat de heeren het nut van een dergelijke school er kenden en verheugend was het ook, dat de voorzitter ofschoon hij in deze kwestie een voorzichtige houding aannam toch het nut van deze inrichting bepleitte. CASTRICUM. R. K. Klesvereeniging. Door het adviseerend college samengesteld tot het opmaken van een advies voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing is het volgend ad vies samengesteld voor de R.K. Kiezers. 1. H. Remmer. 2. P. Twfek. 3. G. Louter Sr. De verwildering der zeden, als gevolg va» den oorlog en de revolutie, zoomede de steeds verder om zich heen grijpende zucht zich ..uit te leven” en allerhande vermaken bij te wonen, gaf het Hongaarsche Ministerie var Binnenlandsrhe Zaken aanleiding, de voor komende excessen met geweld en straf te onderdrukken. De verouderde bepalingen der overtredingen werden door nieuwe vervan gen, die het verbodene scherper omlijnden en aan de verhoudingen in den tegenwoor- digen tjjd aangepast waren. Het nieuwe be sluit in het belang der openbare orde en zedelijkheid maakt het de autoriteiten tot plicht, alle stukken en voordrachten te ver bieden, die door den inhoud, of door de ge dragingen van de spelers resp. voordrager te. gen de goede zeden indruischen. Eveneens kan men alle onzedelijke dan sen, zoo deze op onzedelijke of smakeloozo manier worden gedanst, verhinderen. Even- zoo is in het openbaar (op straat en ia pu blieke middelen van vervoer) het vloeken zoomede het gebruik van onzedelijke uit drukkingen, die den goeden smaak en het zedeljjke gevoel van anderen kunnen kwet sen, verboden. Ook het lastig vallen van vrou. wen of meisjes wordt thans vervolgd, even eens wanneer deze tegen baren wil worden begeleid. Strafbaar boven'hen is het uitstallen van ..Literatuur”, afbeeldingen, die het schaam tegevoel'kwetsen of zoo zijn, dat ze de lage instincten kunnen opwekken.. De autoriteiten werden aangewezen, vrouwen, meisjes en in het algemeen de jeugd zooveel mogelijk voor het kwade te behoeden. Degenen, die zich niet aan de gegeven bepalingen houden, kunnen tot eene gevangenisstraf van 15 dagen of een geldboete van 80 Pongö wor den veroordeeld. steeds door die eren” aangegaapt i te VRIJDAG 11 MAART. Hilversum, 1050 M. 12.00 Politieber. 5.006.45 Concert door het H. D. O.-kwartet Populaire muziek. 6.45 7.45 Fransche les voor beginners en meer gevorderden. 7.45 Politieber. 8.10 10e les vanwege het onderwijsfonds voor de binnen vaart. 8.85 Celloconcert door den heer Mi chael Busch. Begel. van Egbert Veen. 9.05 Concert door het versterkte H. D. O.-orkest. o. 1. v. Nico Treep. 10.00 Persber. Daventry, 1600 M. 11.20 Het Daventry-kwartet en solisten, sopraan, bariton, piano. 12.50 Orgelconcert 1.202.20 Orkestconcert. 3.35 Voorlezing. Emma. 3.40 Fransche les. 4.05 Concert. An drey Chapman, orkest Werken van Beetho- ven. 5.05 Concert voor sopraan en tenor. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestconcert. 6.50 Tijds. weerber., nieuws. 7.06 Orkestconcert 7.20 Lezing: Been in the screen. 7.35 Pianocompo sities van Bach. 7.45 Lezing. Poetry and the plain man. 8.05 ,.Acis and Galatea”, serenade in 2 deelen vim Handel. Koor, orkest en so listen, tenor, sopraan, bas. 9.20 Tijds., weer- ber., nieuws. 9.35 Lezing: Watford Empire, marketing weeft. 9.50 Programma, samenge steld door Capt. Harry Graham. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs, „Radio Paris”, 1750 M. 10.5011.20 Nieuwsber. eb muziek. 12.50 —2.10 Concert Orkest en Mile Kerlane, zang. 5.05—5.55 Concert. Declamaties, piano- es vioolmuziek. Mme Delny, zang. §.0510.05 Concert. Orkest en solisten. Langenberg, 469 M. 10.20— 11.20 Concert 12.50—1.50 Orkest concert. 4.205.20 Kamermuziek. 7.859.20 Werken van Holzbauer en Mozart. Voor klas sieke orkestmuziek. 9.4011.20 Dansmuziek Königswusterhausen, 1250 M. en Berlijn, 484 en 566 M. 11.207.05 Lezingen on lessen. 7.5C „Traumulus”, tragi-comedie in 5 aeten van A. Holz en 0. Jerschke. 9.5011.50 Dans muziek. Hamburg, 394.7 M. 1.252.10 Kamermuziek. 3.354.20 kestconcert. 5.206.10. Dansmuziek. „Deutsches Lederspiel”. Gem. koor en stemmen. 8.20—11.10 Balalaika-concert. Ba lalaika-concert „Gorskaja”. Zangkwartet Dansmuziek. Brussel, 509 M. 8.5010.50 „Tiaviam - opera van Verdi. In de pauze lezing. UIT DEN RAAD. De Landbouwhuishoudschool. Het was de kwestie van de Landbouw huishoudschool, die de tamme Raadsverga dering van Dinsdagavond voor een ©ogen blik interessant maakte. Van het bestuur van •1<' St. Joseph«tichting was n.l. een verzoek ingekomen om dc op richting en de instand-houding van een landbouw-huishoudschool te Bergen noodig te willen oordeelen. Er werd niet gevraagd om deze school noodig te achten, voor Bergen, maar in het algemeen voor de landbouwende bevolking van deze streek. Wanneer de respectievelijke heeren-tegen- standers deze bedoeling beter onder de oogeu.. gezien hadden, dan zou de lange, ofschoon niet on-interessante discussie aanmerkelijk bekort geworden zijn. De vrees, dat de instandhouding van d*ze school de gemeente eenige subsidie zal kos ten, deed sommige heeren niet direct met het voorstel van B. en W. accóord gaan, en deed hen verschillende gezocha bezwaren oppe ren. De heer Zeiler vond het riskant om de school noodig te oordeelen; spr. vreesde evenals de heer Barnaart dat de school geen levensvatbaarheid genoeg zou hebben om op eigen krachten in stand te kunnen blij ven. Al is de school momenteel nog niet be zocht zooals we zouden wenschen, toch moeten wjj vertrouwen, dat binnen afzienba- ren tijd deze inrichting van Landbouw-onder- wijs even bevolkt zal zijn als de andere 3 R. K. Landbouwhuishoudscholen in Neder land en de neutrale inrichtingen op dit ge bied. Of is de Katholieke bevolking van de ongeveer 70 plattelandsgemeenten rondom Alkmaar soms zooveel minder talrijk dan de niet-katholieke? De heeren Bogtman. Den Das en Swaag, achten de R. K. Landbouwhuishoudschool overbodig, daar er scholen op neutralen grondslag zijn, die hetzelfde onderwijs geven en aan de eischen, die aan landbouwonder wijs gesteld mogen worden, voldoen. De heeren Den Das en Swaag meenden nog uit het feit, dat de genoemde neutrale scholen nagenoeg niet door R. K. leerlingen bezocht worden, te moeten opmaken, dat er van Katholieke zijde geen belangstelling voor en geen drang naar landbouwonderwijs b. Wethouder Apeldoorn wilde op deze laatste opmerking liever niet antwoorden. Waarom niet! Is het geen verblijdend teeken, dat de Ka tholieken de neutrale scholen zoo wejnig be zoeken, waardoor zij erkennen slechts prijs te stellen op eigen onderwijs volgens katho- fieken grondslag? Is het feit, dat de neutrale scholen zoo wei nig door katholieken bezocht worden daar om een bewijs, dat er onder de katholieke boerenbevolking geen belangstelling voor bet landbouwonderwijs bestaat. De tijd zal het leeren. Waarom zouden de katholieke plattelanders minder het nut van dit onderwijs inzien dan de nieVkatholieken. En zouden de initiatiefnemers werkelijk zoo’n grootsch plan begonnen zijn, als zij niet te voren overtuigd waren, dat mettertijd deze Landbouwhuishoudschool een bloeiende in stelling zou worden. Dat de heeren tegen-standers zich zoo moeilijk het standpunt van de Katholieken kunnen indenken, die voor hun kinderen eigen onderwijs verlangen, dat is te begrij pen, ofschoon zij, wanneer zij nadenken en de verhouding eens omkeerden tot dezelfde conclusie zouden komen. Zjj zouden er ook vlet over prakkezeeren om hun kinderen naar een katholieke inrichting van onderwijs te zenden. De heer Brugman maakte de onbelangrijke opmerking zich er over te verwonderen, dat de school nog niet overbevolkt was. Heeft een nieuw geopende zaak ook een- twee-drie maar een drukke klandizie? Even geduld hebben. Dan merkten de heeren Zeiler en Bogtman nog op, dat de school voor Bergen van geen belang is. Zou dit wel in zijn geheel te aanvaarden zijn? Zou deze landbouwhuishoudschool even als het Pensionaat en het bijna voltooide Re- traite-huis Bergen heelemaal geen voordeel opleveren! ’t Is haast niet te gelooven! ENKHUIZEN. Stille Omgang. Tot nu toe bestond te Enkhuizen nog geen genootschap van den.. Stillen Omgang. Daartoe opgeroe pen verschenen Dinsdagavond een zestigtal mannelijke parochianen in het Gomarusge- bouw om te komen tot oprichting van een Genootschap. De heer Fluitman opent de vergadering met een korte toespraak. Alle aanwezigen verklaren zich bereid een ge nootschap te vormen. Om nu spoedig te ko men tot een goed resultaat heeft de voorzit ter ontworpen een concept-reglement. De vergadering gaat in groote trekken met het concept accoord. Het bestuur zal bestaan uit vijf leden met den ZcerEerw. Heer Pastoor als directeur. De minimum contri- tutie zal bestaan uit f 0.25 per lid en per jaar. Ook vrouwen kunnen lid worden, doch niet deelnemen aan den Stillen Omgang. Tr-t leden van het bestuur worden be- no<-n»d de heeren H. F. Fhiitman, G. Bakker," A. Koster, E. W. Meijknecht en J. Ooteman. Deze heeren nemen allen hunne benoeming aan. De fnneties zullen onderling worden verdeeld. Vervolgens doet de voorzitter eenige nuttige wenken aangaande de deel name. Volgens de ledenlijst traden voorloo- pig 63 leden toe tot het genootschap. De rondvraag levert nog tal van vragen die al le door den voorzitter worden beantwoord. Spreker wijst er vooral op dat de goede geest er moet zijn. Na een aangename bespreking wordt de vergadering gesloten. T VELD. R. K. Land, en Tuinbouw bond. Bovengenoemde vereeniging hield Dinsdag 8 dezer hare jaarvergadering in het Parochie, huis. Aanwezig waren 40 leden, alsmede den Edelachtb. heer Burgemeester Meijer en een 20-tal belangstellenden. De voorzitter, de heer J. Bakker Jzn. Jr„ releveerde in zijn openingsrede de bedrijfsuit- komsten en de stichting der W. O. L.-polder met het uitzicht op een sluis en bijgevolg in de naaste toekomst uitzicht op een tuinbouw streek. De notulen werden gelezen en keurd. Naar aanleiding der notuleering deelde Burgemeester Meijer aan de vergadering mede, dat het voor deze omgeving ontwor pen kanalenplan zeer zeker zal afstuiten op te liooge kostqn, wat do Voorzitter doet ver onderstellen. dat daarmee ook de meermalen dan noodig gebleken sluis bij de Roskam- brug zal vervallen. Daarna werden de notulen der vergadering van Oct. 1.1. gelezen en in dank goedgekeurd. Naar aanleiding van een gedaan verzoek vanwege de Brandverzekering van den L. T. B., wordt op voorstel van den Voorzitter al gemeen goedgevonden, dat in de ecrstvolgen. de algemeene vergadering aan den Inspec teur dier verzekering gelegenheid zal worden gegeven, de .voordeelen dezer Mij. te belich. ten. Een aanbieding om t. z. t. een Handelsraad- film te geven, werd aan het bestuur overge. laten. Volgt mededeeling, dat de contributie ten gevolge van de uitgave van een orgaan, met 1.50 is verhoogd geworden. Een enkel bezwaar wordt gehoord en te vens een aanmoediging, zoodat de Voorzitter de hoop uitsprak, dat dit financiede bezwaar het. ledental niet zal doen verminderen. De omzet aan de N. M. B. over 1926 had bedragen 2.930.970. öp een ingekomen verzoek vanwege de arme parochie ..Do Steeg” bij Arnhem, wordt namens de vereeniging 2.50 beschikbaar gesteld als gift. Het jaarverslag van den Secretaris, den heer Fr. Tromp, wordt, met applaus begroet. De rekening van den zelfde als penning meester, gaf aan een ontvangst van 552.34, uitgaaf 505.10, batig saldo 47.24. Een en ander nagezien door de heeren 8. Bruin Cz. en Jac. Jong Jnzn., werd voot goedgekeurd gerapporteerd. Het aftredende bestuurslid C. de Boer werd met 32 stemmen herbenoemd. In plaats van den heer Jac. Groot Wz., vertrokken naar Benningbroek, werd bij tweede vrjje stemming tot bestuurslid geko zen de heer S. van der Stoop, met 24 stem men, terwijl 13 st. waren uitgebracht op J. A. Sljjkerman en 3 op S. Bruin. Ook de heer van der Stoop liet zich deze benoeming welgevallen. Tot afgevaardigde naar den Noordermarkt- bond werden benoemd de heeren F. C. Jong, G. Groen en G. Bruin Dzn., en als plaatsver vangers de heeren P. Noordstrand Az., J. A. Slijkerman en W. H. Bierman. Daarna werd het woord verleend aan bur gemeester Mejjer, tot het houden van een causerie aangaande de Landarbeiderswet Op duidelijke en uitgebreide wijze heeft spr. achtereenvolgens behandeld de totstand koming der Landarbeiderswet en hare strek king, welke uiteenzetting door de aanwezigen met buitengewoon veel belangstelling werd gevolgd en met een applaus begroet. Naar aanleiding van het gesprokene merkte de heer F. C. Jong op, dat de strekking der Landarbeiderswet niet geheel past in het ka der der hier geldende omstandigheden, aan gezien arbeidskrachten overcompleet zjjn en een landarbeider, die zich hier vestigt, het vooruitzicht heeft, meestal geen werk ter plaatse te kunnen vinden, waarom spr. het vermoeden uitspreekt, dat de voordeelen dier wet hier alleen van belang kunnen zijn, als bjjpachten van land op eigen risico toelaat baar is. De burgemeester gaf liierop te kennen, dak wanneer de aanvrager is: arbeider, die vol doet aan de bij de wet gestelde eischen, hjj krachtens de bepalingen der wet zal kunnen bekomen: woning en grond tot een bedrag van hoogstens 4000.terwijl in de M. v. T. en ook onder de algemeene beschouwingen over meergenoemde wet gezegd: „De landarbeider, wien het vrij staat om bij te koopen en bij te pachten, zal, als het hem goed gaat, wel altijd trachten zijn bedrijf uit te breiden; zoodoende zal het kleinbedrijf zich op normale wijze ontwikkelen en ver snippering van den grondeigendom worden tegengegaan.” -De heer Jong stelt zich met deze toelich ting tevreden. De inmiddels gehouden gratis verloting van 12 koolmanden gaf tot uitslag, dat na te noemen personen als gelukkige winnaars werden aangeteekend: Jac. Jong Jzn., J. de Boer Sz., Jn. Sinnige, J. Leegwater, G. Bruin Dz., Jb. Wjjnker Fz., C. de Boer, P. Droog, W. v. d. Stoop, Corn. Rood, J. G. Impink en A. Bruin Dz. Bij de rondvraag besprak de heer A. Mo lenaar den komenden zomertijd en zou gaarne actie gevoerd zien vanwege den L. T. B., om kerk en school te regelen naar den ouden tijd. De Voorzitter zegt weinig resultaat te ver wachten, doch verzoekt degenen die met het idéé van den lieer Molenaar instemmen, te gaan staan, wat tot uitslag had, dat de meer derheid zich in deze schaarde aan de zijd* van den Molenaar. Na eenige bespreking werd besloten, da* de heeren A. Molenaar en Jac. Jong Jnz. in deze een persoonlijk onderhoud ter bevoegder plaatse zullen vragen, ter bereiking van dit doel, overtuigd zijnde, dat genoemde heeren met niet minder ijver als Braat hunne belan gen zullen verdedigen. Hierna sluiting. EGMOND AAN ZEE. De kennis. Bij de ge houden aanbesteding voor de aanstaande kermis is aan de volgende personen plaatsing verleend Zentveld, Egmondbinnen (palingtent) f 30. De Boer. Egmond aan Zee (palingtent) f 30.50. Nijsaa, Haarfem (suikerkraam) f 25. Vallentgoed, Punnerend (hichtschommel) f 100. Godjjn. Alkmaar, (galanterieën) 15.» De Groot, Alkmaar (oliebollen) f 6. Cival, I Haarlem (vischvennaak) f 30. Van Dam, I Amsterdam (zweefmolen) f410.10. Koek. Be verwijk (draaimolen) f 52.50. De Jong, Edam (bioscoop) f 40. WOGNUM. Bevolking. Ingekomen: Aga tha Maria Antonia Stannans van Esch; Grietje Bujjsman van Hemelumer. Oldephaert en Noórdwolde, Koudum A 3. Peter Witte- bol van Oude Niedorp, de Lejjen 316. Corne lls Besseling van Hoogkarspel A. 36. Truida Goutier van Obdatn, B. 65. Johannes Hoog land van Zwaag no. 162. Hajje de Jong van Nibbixwoud, Hauwert 25. Johannes Veeken van Sijbekarspel, S. 152. Petrus Comelis Pa ter van Hoogwoud. Johannes Vriend van Zwaag, Zwaagdijk. Theodorus Nicolaas Braakman van Spanbroek A. 56. Vertrokken: Johannes Vlaar naar Opmeer. Antje Sneeboer naar Lonneker. Gerardus An- thonius Petrus Boos naar Wervershoof, Zwaagdijk. Simon Doodcman naar Nibbix woud. Zwaagdijk. Geertmia Groen naar Koe dijk, St. Pancras. Aafje Thoma naar Hoorn, Koepoortsweg Hendrik Coevert naar Schel- linkhout. Jan Gerrit Knol naar Zwaag. Erika Meruzi naar Hoorn, Roodensteen. Maria Wrobel naar Hamborn, Schillstrasse 19a. Ja cob Rnijter naar Wijdewormer. Dienstplicht. De keuring van de inge schrevenen der lichting 1928 dezer gemeente zal plaats hebben te Hoorn, in de gemeente school No. 1 aan de Muntstraat No. 7, op Maandag 11 April 1927 n.m. 1 uur. BOVENKARSPEL. Bevolking. Ingeko men: Wilhelmina Dudink van Wervershoof. Comelis Robbertsen en gezin van Cuijk c. a. Maria Kok van Grootehroek. Marg. Anna Noordeloos van Venhuizen. Catharina Nieuwboer van Hoogkarspel. Agnes Joz. Vertehnan van Grootebroek. Willem van der Eng van Limmen. Jacoba Res van Castri- cum. Martha Anna Laan van Grootebroek. Anna Maria Rood van Amsterdam. Elisa beth Maria van Kampen van Venhuizen. Le na Baas van Enkhuizen. Vertrokken personen: Jan Lampert naar Noord-Scharwoude. Johanna Nieuwboer naar Wervershoof. Martha Maria Laan naar Amersfoort. Maria Deen naar Grootebroek. Catharina Schoenmaker naar Grootebroek. Gerard Ruiter naar Grootebroek. Catharina Maria Deen naar Laren. Edith Pinter naar Hongarije. Elisabeth Putz. Laatgenoemde werd ambtshalve afgeschreven. BOVENKARSPEL. R. K. Kiesvereeniging. Dezer dagen vergaderde de R. K Kiesveree- niging alhier. De voorzitter, de heer J. Braak man opende de vergadering, waarna de se cretaris de notulen der vorige vergadering en het jaarverslag voorlas. Uit het verslag van den penningmeester stippen wjj aan, dat de ontvangsten f 441.18 en de uitgaven f 167.82 bedroegen, zoodat de kas met een voordeelig saldo van f 273.36 geen slecht figuur maakt. De heer Frankena brengt als afgevaardigde van den Statenkieskring een interessant ver slag uit, dat met belangstelling werd ge volgd. De voorzitter deelt mede, dat bjj eventuee- le verkiezing voor den gemeenteraad de veel zijdigheid moet worden betracht. Ingediend zullen moeten worden 10 candidaten, t.w. 5 voor de te bezetten plaatsen en 5 plaatsver vangers. Daarna werd gestemd voor de gros lijst en werden 3 stembureaux aangewezen. Terwjjl die bureaux met hun arbeid bezig waren, werd alvast de rondvraag gehouden, waaraan de heeren S. ^Schaper en C. de Wit Pz. deelnamen. De heer Schaper vraagt of het noodig was zoo veel candidaten voor de Ptov. Staten op te geven als ia geschied. De voorzitter zegt dat zulks behoort te geschieden om de kiezers een alzijdige keuze te geven. De heer C. de Wit vroeg nog iets over retorsie-maatregelen. Nadat de voorzitter allen van antwoord had gediend, werd de groslijst voor de a.s. Raadsverkiezing bekend gemaakt, n.l. Jb. Braakman 105. C. Rood 95 P. Rood Kz. 85, H. 'Frankena 56. H P. Willebrands 55, J. Boon Jz. 58, F. J. Fit 25, C. Tool 30, Jac. Boon 25, P. Steltenpool Jr. 34. Hierna dankte de voorzitter, waarna slui ting. 4. P. de Vries Czn. 5. G. F. Rcs. 6. A. Lief- ting. 7. Jn. de Njjs Mzn. 8. J. Tromp Czn. 9. G. Kuijs Pzn. 10. B. Res Wzn. 11. P. Been tjes Kzn. 12. G. Kujjs-Piepens. 13. C. J. Theissling. 14. D. C. Twisk. 15. J. B. Koop man. 16. Jb. Weel en 17. W. Groot Jzn. Hierover zal. nadat dit 8 dagen is gepu bliceerd een stemming plaats hebben. Daar voor kunnen zich candidaten van het ad vies laten afvoeren die dan alphabetisch worden gerangschikt. De stemming zal dan aan de hand van de reglementair© bepalingen moeten uitmaken hoe de Ijjst of ficieel bij den voorzitter van het hoofdstem bureau zal worden ingeleverd. Als we aannemen dat er 8 candidaten kunnen gekozen worden dan komen in den nieuwen raad niet meer terug naast den heer Zandbergen, die voor een candidatuur heeft bedankt, de heer G. Kujjs, thans wet houder, en de heer P. Beentjes, die indertijd Januari 1920. werd benoemd verklaard in de vacature C. Spaansen en de heer B. Ree, die verleden week werd benoemd in de va cature van den her C. Poel. Godsdienstdiploma. Naar we vernemen is Mej. Tromp Jdr., thans studeerende te Maastricht, gisteren geslaagd met de hoog ste cijfers voor het godsdienstdiploma. Gemeenteraadsverkiezing. Naar we vernemen'zjjn door de V. D. Kiesvereeniging, alhier, candidaat gesteld voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing, waaromtrent een re ferendum onder de leden zal worden gehou den tot vaststelling van de definitieve lijst de heeren F. J. Aukes, C. J. Brouwer, Dirk Hogenstjjn en J. F. Rommel (in alphabeti- sche volgorde). Tot heden vernamen we niets van de lijst van de Sociaal Democraten en de Anti-Re- volutionnairen. Zjjn we echter wel ingelicht dan zullen op de Ijjst der S.D.A.P. als eer- ste candidaten voorkomen de aftredende le den H. Schipper en T. HejHnga. SCHERMERHORN. Bevolking. Vertrok ken personen: K. Klefetra naar Oudorp; C. Wagenaar naar Berkhout; P. Jonk naar Akersloot; M. W. Kuijs naar Alkmaar: N. Keesman naar Oterleek; D. Leusink naar Oterleek: A. van Lejjen naar Oterleek; G. Blom naar Oterleek; S. Zeekant naar Alk maar. Ingekomen: L. Middel kaap van Alkmaar; W. H. Zuidam van Alkmaar; N. Middelkoop van Alkmaar: H. A. Middelkoop van Alk maar; M. J. Middelkoop van Alkmaar; L. J. Heddes van Obdam; H. Mujjs van Ursem. WESTWOUD. Boerenleenbank. Bovenge noemde vereeniging hield haar jaarvergade ring in café Schaper, alhier. De vergadering was beet bezocht, 107 leden hadden aan den oproep gehoor gegeven. Door den heer J. Groot, directeur der Bank wordt het welkom toegeroepen. Spr. uit de beste wenschen voor dit jaar, vooral ten opzichte van land en tuinbouw. De kassier, de heer J. A. Spigt wordt tot secretaris benoemd, doorwien de notulen der vorige vergadering worden gelezen en on veranderd vastgesteld en geteekend. De ba lans van het afgeloopen jaar sluitende met f 224.038.48 wordt goedgekeurd. Volgens het jaarverslag van den secretaris bleek het af geloopen jaar voor Veehouders en Tuinders ongunstig te zjjn geweest, de omzet der bank bedroeg f 60.000 minder dan het vorig jaar; 11 leden zjjn door verhuizing enz. uitgetre den, terwjjl 19 nietiwe leden zjjn toegetre den. Het ledental bedraagt thans 153. De reserve is gestegen tot f 852636. De bestuurverkiezing had tot dat beide aftredende leden, de heeren Neefjes en G. Bot. de laatste als lid van en Raad van Toezicht werden herkozen, die beiden hunne benoeming weder aannamen. Het bestuursvoorstel betreffende het vastr stellen der rentevoet voor voorschotten, dit jaar op 5 zoomede de vergoeding voor spaargelden op 3.7 wordt aangenomen. Het salaris van den kassier wordt weer vastgesteld op f 1000. Als laatete punt volgt bespreking 2de zit- tingsavond voor de leden der bank te Hoog karspel. Inglvolge reeds vroegere bespre kingen wordt dit punt nader onder de oogen gezien en door den voorzitter toegelicht. Na eenige discussies wordt besloten den be- etaanden toestand te handhaven. Nieuwe Politieverordening. De nieuwe politieverordening, waarbjj het binnenkort verboden zal worden te zit ten op stoepen, muren, vensterbanken, hek ken, enz. zonddr toestemming van den eige naar is niet overbodig. Een aanvuling van deze verordening, waarbjj het verboden zou zjjn om bjjv. op de rulne-muur te zitten zou vooral met het oog op het komende seizoen niet onge- wenscht zjjn. Het is ’s zomers voor dê vele pensiongas ten allesbehalve plezie~~ •- langs den weg staande gefixeerd, ja, soms zelfs nageroepen orden. Bergen let op uw zaak! Waarom heeft4Eg- mond aan Zee grootendeels zjjn verval te wjjten gehad? Aan- de minder beleefde be handeling we zullen ’t maar op z’n zachtst uitdrukken van de pensiongasten. sou het ook met Bergen kunnen gaan. Een zaak die wel degelijk de aandacht (Verdient.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 6