MODERN DRUKWERK. LAAT UW KOUSEN AANBREIEN druk: No IO IJ „ONS BLAD” en MODELBOEK TER INZAGE WEEKKALENDER. KERKLIJS1 EN. ALKMAAR, Vrijdag; 11 Maart. 10*7 IVLïl Casinire) li den Oden Winkel bil JRRP SROR, ft Melder, Zuidstrnat IS s EPISTEL EN EVANGELIE. van de feestdag van den H. Jozef; te 6 Hen en echt- HofpHia Alkmaar. Telefoon 433 633. dee in Ni co laas Adrianna Haakman. Maria Bakker. Bartha MoL Zatei 4 en van dochter Ger- opzDe schit- reikt; 7 uur de Waard, hsv. van Do. voor Jacobus Kruyer. Vr. voor Petrus Couwenberg en overt. Brui- oedster- AKER SLOOT. Zo. 8 uur voor Nicolaaa Varduin en Mar- garetha Gjjzen; 10 uur voor de parochie. Ma. 8 uur voor Nio. van Dam en Guurtjs van de Kamer. DL half 8 voor Johannes Ver duin en Ca tharina Haarman. HEEMSKERK. Igem. H. Communie Patronaat isephgez. H. H. Missen te 7, half 0 en ir Hoogmis Half 2 Catech. Half 8 Ljj- lagmorgen voor de H. Mis van 6 uur H. Communie der leden, 's avonds T «o- gen en Te Deum, van 48.30 biechthooren. EGMOND AAN ZEE. Zo. 2e Zondag van dt kwart over 8 uitreiking 7 uur 2 Cat; half 3 H. Familie; 7 uur van J. Kaptein. Vr. Gez. H. Mis 8 uur voor de Weldoe ners van het Schaperfonds. Za. half 9 gezongen H. Mis ter eere van St Joseph. Heden 1 uur catechismus, 2 uur H. Fa milie voor de mannen en om 8 uur Kruis eg- Woensdag 7 uur Lof ter eere van St. Jo seph. Vrijd; avonds wege W< Mirakel van Amsterdam. de feestdag van den H. Joseph gom 3er Allerh. Maagd. Te 6 uur 3. Mis en te half acht gezongen n 58.30 gelegenheid tot biech- HELDER. Parochie O. L. Vrouwe Onb. Ontv. Zondag 18 Maart Heden de tweede Zon- fam. Za. voor Pieter Polder, Cath. Meysing en overl. fam. Zondag om 2 uur oefening v. d. Kruis weg. Maandag geen H. Mis en geen uitreiken van de H. Communie. Zaterdag gezongen H. Mis ter eere van den H. Jozef; van 8 tot 4 uur en van 7 tot half 8 gelegenheid om te biechten. ais; 10 uur Hoogt lof met Litanie van Evangelie volgens den B. Mattheüs; XVII. 1—0. In dien tijde nam Jezus niet zich Petras en Jacobus en deszclfs broeder Joannes, en leidde hen afzonderlijk on eenen boogen' berg; en hij werd voor hen van gedaante veranderd. En zijn aangezicht blonk als de zon, en zijne kleederen werden 'wit als sneeuw. En zie. bun verschenen Mozes en Elias, met Hein sprekende. Petrus nu nam het woord op. en zeide tot Jezus- Beer, het is ons goed hier te zijn; indien Gij wilt la ten w{j hier drie tenten maken, eene voor eene voor Mozes. en eene voor Elias. Terwijl 'nfj nog sprak, zie. eene stem kwam uit de wolk, die zeide: Deze is mijn welbe minde Zoon, in wien ik mijn welbehagen heb: hoort hem. En de leerlingen dit hoo- rende, vielen op hunne aangezichten, en wa ren zeer bevreesd En Jezus naderde, en raakte hen aan. en zeide bun: Staat op. en vreest niet Als zij nu hunne oogen ophie ven, zagen zij niemand, dan Jezus alleen. En als zü den berg afgingen, gebood Jezus bun, en zeide: Spreekt niemand van dit gezicht voor dat de Zoon des menschen van den dood verrezen is. gebeden worden verzocht voor Petro- Henneman, die met da laatste H. Sa cramenten is voorzien. vrijdag 18 Maart. H. Cyrillus bies, van Jerusalem Bel. en Kerkt geet in 886. Hoogfeest van den H. Allerh. Maagd Ma- ivotie. De grootste vereer- ph zijn Jesus zjjn voedster- Allerh. bruid, en de groote URSEM. >rdag 12 Maart biechthooren van 8 tot ran 7 tot 8 uur. Zo. half 8 vroc half 2 catech; half H. Hart en Lijdensmeditatie. Deze week ten 8 uur H. Mis, kwart over 7 uitreiken der H. Communie. Woensdagavond ten 7 uur lof ter eere van den H. Joseph. Zaterdag feest van den H. Joseph, degom der Allerh. Maagd Maria, Vos vader van 0. H. Jezus Christus. Ten 7 uur Vroegmis, 9 uur gezongen hoogmis. Daagsch te voren biechthooren van 12 tot 1 voor schoolklnderou. Voor volwassenen van 8 tot half 4 en van 7 tot half 8. Zaterdag vóór de H. Mis van 7 uur geen "'L‘l voor Na SCHAGEN. Zo. om 7 uur voor Pieternella Jansen, om •0 uur voor de Parochie, om 7 uur Lof met Lijdensmeditatie. Ma. om 7 uur voor J. B. Keet en Geertje Ter Winkel, om 8 uur tot zekere intentie. Di. om 7 uur in de Kapel, om 8 uur voor Overledene. Wo. om 8 uur voor Cornelia Joanna Keet- Kla seen, gezongen H. Mis. Do. om 8 uur voor Theunls Blom, avonds geen Lof. Vr. om 8 uur voor Rejjer de Moei en Ma ria Winnubet, om 7 uur H. Kruisweg. Za. om 7 *uur voor J. B. Keet en Geertr. Ten Winkel, om 8 uur ter eere van den H. Joseph, gez. Mis, om 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. i sparen ten huize van het Hoofd der DL half 8 voor Joös. Klooster en overt, fam. Wo. 7e Woensdag vóór het feest van den H. Joseph; half 8 voor Petrus de Waard, Eduarda Noort en overl. kinderen; 12 uui Cat. in de kerk; 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Do. half 8 voor Christiana Duinmeier en overl. kinderen-, ’s avonds van 67 uur de oefening van het H. Uur. Vr. half 8 voor den Z.E. Heer Joannes Hermanns Henricut Saulenn; 12 uur komen de jongens biechten van de 2e en Se klas, en na schooltijd de meisjes; van 57 uur biecht hooren voor de volwassenen; 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Za. feestdag van den H. Joseph, dag van devotie; 6 uur wordt de H. Communie uitge- gez. H. Mis voor Anna <te Joannes Zonneveld; ’s mid dags van 4—8 uur gelegenheid om te biech ten; 's avonds 7 uur plechtig Lof ter eere van den H. Joseph. Zo. half 8 voor de overt, fam. Meerkamp en Gieuter. De e«le winkel heeft een teem OOK MET ZIJN NIEUWE KOUSEN STAAT HM BOVENAAN. Depöt voor Alkmaar; Msj. M. BEUDEKER—TEGEL: Sehagen: J. BALK, V. Lm» ajjde; Broezand: Msj. BERG. i - J1 biechthooren, wel na de H. Mis. Ook de hoogmis uitreiken H. Communie, vroeg- en hoogmis gen. absolutie, 's Mid dags biechthooren van 3 tot 4 en een half uur voor en na het lof. Ten 7 uur Lof ter eere vjin den H. Joseph. DE WEERE. (Abbekerk). Zo. 2 uur H. Jozef lof, waaronder de Me ditatie. Volgorde onder het Lof is:1. Hymne ter eere van het H. Sacrament 2. Hymne ter eere van den H. Jozef. 3. De Psalm Misera. 4. Meditatie. 5. Paree Domine. 6. Tantum Ergo met Veni creator, 7. Lied 78 uit het Cantemus. Na het lof-de catechismus van de hoogste naleering. Woensdagmiddag 2 uur H. Jozef-lof met Rozenhoedje, waarna lied 73. Vrijdagmiddag en Zaterdagmiddag biecht hooren van 3 tot 5 en van 6 tot 7 uur. Zaterdagochtend Communie uitreiken om half 7, half 8 en half 9. Gedurende deze week verder biechthooren en katechismus volgens gewoonte. A.a. Zon dag recollectie-dag. Zo half 8 voor de parochie; half 10 voor overL ouders Zaag en Klaver. Ma. half 9 ter eere van den H. Theresia van bet Goddelijk Kindje Jezus voor het welslagen eener belangrijke zaak. DL half 9 voor overt, ouders. Wo. half 9 voor Dirk van Diepen. Do. half 9 voor overt ouders Been ea Elders. Vr. half 9voor Mijntje Dek en overt, fam. Za. half 9 tot zekere intentie. Zo. half 8 voor de parochie. 10 uur voor de overt leden h. ziekenfonds H. Anto nius. Woensdag feestdag van het H. Sacra ments Mirakel te Amsterdam, de laatste der Zeven Woensdagen, welke aan het feest v. den H. Jozef voorafgaan; te 7 uur Lof en Litanie ter eere van den H. Josef. Donderdagavond 7 uur Lof ter eere het H. Sactament met Rozenhoedje. Vrijdagavond 7 uur oefening van den H. Kruisweg, daarna gelegenheid om te biech ten. Zaterdag f uur en te half 7 uitreiking der H. Communie, te 7 uur de gezongen H. MIs ter eere v. den H. Jozef; ’s nam. 5 tot half 9 gelegenheid om te biechten. Te 7 uur Lof en Litanie ter eere van den H. Jozef. Katechismus 2e leerjaar 31e les: 3e leer jaar 22e les: 4e leerjaar vr. 265272. De gebeden worden verzocht voor Wed. Anna Beekman-Vos, Elis. Hoogland-Schuit en Anna de Jong-Dekker, die met laatste H. H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien. lag verkoop der kerklammeren, des biechthooren van half 6 tot. 7 uur eng het feest van den H. Joseph. Woensdag feest van het H. Sacrament van EGMOND AAN DEN HOEP. Zo. half 8 voor Mej. Petronella Ignatia Maria BroersDoeewjjk; 10 uur de Hoogmis; 2 uur Vespers met Lijdensmeditatie. Ma. half 8 voor Jacobus Haaren en echt- genoote; ’s avonds 7 uur Congregatie voor mannen en vrouwen, daarna gelegenheid om te sparen ten huize van het Hoofd der H. LAURENTIUS. Morgen tusschen 46 uur moeten de meis jes komen biechten van de Woensdageche Leering. Zondag, 2e Zondag v. d. Vasten, collecte voor de. St. Jozefschool. Te half 7, kwart voor 8 en 9 uur stille H.H. Missen met onder richting, half 11 de Hoogmis met predikatie, half 1 Bijbel en Liturgie. Van 2—4 uur is de kerk open om den Kruisweg te komen bidden, opdat er met Paschen velen mogen bekeeren. 6 uur Lijdensmeditatie. Maandag 7 uur Congregatie voor meisjes. Dinsdag kwart voor 8 geen congregatie tie voor de mannen. Woensdag 7 uur Lof ter eere v. d. H. Jo zef, waarna Congregatie voor de vrouwen. Vrijdag 4 uur moeten de schooljongens ka rnen biechten, voor wie Zaterdag half 8 gem. H. Comm. Zaterdag feestdag van den H. Joseph. Van 46 uur en van half 7 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Tunschen 4 en 6 uur moeten de jongens komen biechten van de Zaterdag- sche leering. Maandag 8 uur maanddlenst Alida Marti na Ranztjn-Lieeveld. Woensdag 9 uur gezongen jaargetij drikus Josephus Oortmeijer. Zaterdag 6 uur H. Mis tot intentie v. d. Mannen-Congregatie en v. d. St. Jozef-Gezel- len-V ween i ging. Zaterdag 8 uur gezongen H. Mis ter eere v. d. H. Jozef. Zondag 13 Maart begint het Triduum voor de leden van de St Aloysius-Congregatle dee avonds te half teven in de Kapel van het Qe- sellen^ds. Maandag, Dinsdag en Woensdag de H. MIs ’s morgens om 6 uur. Woensdag 6 uur H. MIs met algemeene H. Communie. Maandag en Dinsdagavond de oefeningen om 7 uur: Dinsdag met opdracht der nieuwe leden. Woensdag 16 Maart des avonds om 7 uur OFFICIEEL KERKBERICHT van het „Noord-Hollandsch Dagblad” BURGERBRUG. Zo. half 8 voor Andreas Zomerdijk; 10 uur vcor de Parochie. In de week om 8 uur. Ma. geen H. Mis. Di. voor Nicolaas Blauw, Maria Gróót en overl. fam. Wo. voor Petrus Strooper en echtg. CASTRICUM. Zo. 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis. 2 uur Meditatie over het H. Lijden. Ma. de H. Missen te 7, 8 en kwart over Di. de H Missen te 7 en 8 uur. Wo. de H. Missen te 7, 8 en kwart over 8. Do. de H. Missen te 7, 8 en kwart over 8. Vr. de H. Missen' te 7, 8 en kwart over 8. Za. om 6 uur bjj de Eerw. Zusters en te 7 en 8 uur. Van 4 tot 8 uur Biechthooren. Half 7 lof ter eere v. Maria. de Mannen-Congregatie. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag de H. Mis om 6 uur. Zaterdag 19 Maart (feestdag van 8t. Jo seph) 6 uur H. Mis met algem. H. Communie. Donderdag en Vrijdagavond om 7 uur de oefeningen: Vrfldag met opdracht van de nieuwe leden. Beide triduüms zullen geleid worden dpor een eerwaarden Pater Frandecaan. RINNEGOM. Zo. te half 8 voor Arie Admiraal, Mijntje Stam en kinderen. Euch. dag. Te 10 uur voor de parochie. 2 uur Lof met Lijdensmedita tie. Ma. voor Joseph Zwart en fam. Pepping. Di. voor Maria Apeldoorn-Zuurbier. Wo. te half 10 pl gez. maandstond voor de Wed. Clasina Kaptein-Groen. Half 7 lof ter eere van St Joseph. Da voor Wouter Groot en Maria Ypelaan. Vr. voor Steven Liefting en Grietje Duineveld; half 7 Kruisweg. Za. tot eerherstel: half 4 tot 4 uur biecht hooren der kinderen. Van 4 tot 8 uur biecht hooren voor de overigen. Elders wordt gelezen: opening van het triduum voor de leden vu I Maandag voor Lucia Valkerlng de Mannen-Congregatie. voor Anns Leek. Woensdag voor Cornells Zuurbier. Donderdag voor overt tem. Valkering. Vrijdag voor Marga. van Dam-Baart. Zaterdag voor Gerardus Apeldoorn en G f-rt.rudis Sch eerman. TWEEDE ZONDAG IN DE VASTEN. Epistel uit den eersten brief van den H. apostel Paulus aan de Thessalonicensen; IP. 1—7. Broeders, wij bidden en smeeken u door den Heer Jezus, dat. geljjk gij van ons ont vangen hebt boe gij moet wandelen om Gode te behagen gij ook alzoo wandelt op dat gij meer moogt toenemen. Want gij weet welke bevelen ik u door den Heer Jezus ge geven heb. Want dit is de wij Gods, uwe heiligmaking, dat eij u onthoudt van hoere rij; dat een ieder van u wete rijn vat in hei ligheid «n eere te bezitten; niet in drift van begeerlijkheid, gelijk de heidenen, die God niet kennen; en dat niemand in eenigen handel zijnen broeder vetdrukke of bedriege; want de Heer is een wreker van dit alles^ gelijk wij u voorzegd en betuigd hebben. Want God heeft ons niet» tot onzuiverheid, maar tot heiligheid geroepen, door Chris tus Jezus onzen Heer. ST. DOMIN1CUS. Zo. heden de tweede Zondag van den Vas ten; de H.H. Missen om 6 uur, half 8 en 9 uur, met onderrichting; half 11 Hoogmis met predikatie; onder alle H.H. Missen schaal col lecte voor de jeugd-organisatie In deze pa rochie; kwart over 12 en kwart voor 1 Cate chismus voor de groote leering; 6 uur Con gregatie voor de jongens; 7 uur Lof en Me ditatie over het Lijden Onzes Heeren. Ma. ’s middags biechthooren voor de kin- deren; om Dinsdagmorgen te kwart over 7 gezamenlijk te Communiceeren; ’s morgens zjj was de dochter van Pepijn van Landen 7 uur uitstelling van het Allerheiligste; 9 uur L - - gez. H. MIs en ’s avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius van Padua; ’s avonds, van half 7half 8 "elegenheid om te biech ten. Dinsdagavond half 9 Congregatie voor de mannen. Wo. zevende der Woensdag ter eere van den H. Joseph; half 8 gez. H. Mis; ’s avonds 7 uur Congregatie voor de vrouwen; half 8 Lof ter eere van den H. Joseph. Do. ’s avonds 7 uur Congregatie voor ds meisjes. Vr. ’s avonds van 6—^8 uur gelegenheid om te biechten; 7 uur H. Kruisweg. Za. feestdag van den H. Joseph, Brulde, gom van Maria en Voedstervader van hei Goddelijk Kind; 9 uur gezongen H. MIs, 's avonds 7 uur Lof; 'e middags van 4 uur af tot 9 uur gelegenheid om te biechten; ’s av. 10 uur Lof en predikatie voor de Broeder schap van den Stillen Omgang. De Pastoor ontvangt a.s. Zondag na d» Hoogmis tot één uur. ST. JOSEPH. Zo. 2e Zondag der maand, bijzonder toege wijd aan den Zoeten Naam Jesus, collecte tot schulddelging voor onzen kerk, half 8 en 9 uur stille H. Missen, half 11 Hoogmis, half 7 Ljjdensmedetatie. Ma. half 8 Maanddlenst voor Hironymus Roobeek; van 4 tot 6 uur biechten voor de kinderen, 7 uur Lof ter eere van den H. Pe trus Mart. Patroon der zieken. DL onder de H. Mis van half 8 algemeene H. Communie der kinderen, van 6—7 uur gelegenheid om te biechten. Wo. laatste dag der 7 Woensdagen, ter eere van den H. Josef; 7 uur Lof met gebe den en gez. ter eere v. d. H. Josef. Do. 7 uur Lof ter eere *t Allerh. Sacra ment Za. feest van den H. Josef, Patroon van onze kerk, 9 uur gez. H. Mis, 7 uur Lof. BERGEN. Zo. te half 7 en 7 uur wordt de H. Com munie uitgereikt; half 8 de Vroegmis, 2 uur H. Familie voor de mannen en te 2 uur Ma- Zo. 6 uur Al en Joi 10 uur densmed.; half 6 Mariacongregatie Jongens- patronaat; half 7 oefening d. Ver. Voor Eer eu Deugd. Ma. H. H. Missen te 7 en 8 uur. Woensdagmiddag te 8 uur Mariacongrega tie. Half 7 Lof ter eere St Joseph’ Do half 7 Lof ter eere v. h. H. Sacrament. Vrijdagavond half 7 Kruisweg. Za. feestdag St Joseph; dag van de votie; 8 uur gezongen H. Mis; *a Middag* ▼an 4 tot half 9 Biechthooren; *a Avonds half 7 Lof ter eere St Joseph. Half 9 Lot ▼oor de voetgangers, deelnemers a. d. Stil- van de Vasten; half 7 en j der H. Communie; de Vroegmis-, 10 uur de Hoogmis; half half 3 H. Familie; 7 uur Lof ter eere van het Godd. Hart van Jezus, met Ljjdens- meditatie. In de week te half 7 en 7 uur uitreiking der H. Communie; 8 uur uitgezonderd Woensdag en Zaterdag, de H. Mis. DL 'a middags na school onderrichting en biechthooren voor de kinderen. Wo. is de H. MIs om half 8; generale H. Communie der kinderen; *a avonds 7 uur Lot ter eere van den H. Joseph. Do. avonds van half 7 tot half 8 oefe ning van het H. Uur. Vr. *a avonds 7 uur Lot met LQdenemedl- tatie. Za. feestdag van den H. Joseph, dag van devotie; 6 uur en half 7 uitreiking van de H. Communie; half 8 gez. H. Mis; ve avonda 7 uur Lof ter eere van den H. Joeeph; 'e- nam. van 8—8 uur gelegenheid om te biech ten. De nella het Seminarie te Warmond. Te 1 uur de groote leering van 25 uur gelegenheid tot afzonderlijk bidden van den Kruisleg door da. geloovigen en te 7 uur Lof met Lijdensmeditatie. Woensdag te 7 uur St. Jozefslof en daarna de Mariacongregatie. Woensdag het feest van het H. Sacrament ▼an Mirakel te Amsterdam. Vrijdag te 7 uur de oefening van den H. Kruisweg, van 5 uur tot na den Kruisweg gelegenheid tot bichten voor den feestdag van St. Joseph. Zaerdai den Bruid de eerste H. Mis. 5 ten en te 7 uur plechtig Lof ter eere van St. Joseph met rozenhoedje. Aangezien vóór 1 April de St, Pieterspen ning moet worden opgezonden aan Z. H. den Paus worden de geloovigen verzocht hun of fertje te willen etorten in de bus voor den St Pieterspenning achter in de kerk. (H. H. Petrus en Paulus). Zondag 13 Maart 2e Zondag van den Vas ten, de.,H. H. Missen te 7.30, 9 uur en 10.30 de Hoogmis, 1 uur Cat, half 6 Patronaat, 7 uur Lof met lijdensmeditatie. Ma. om 8 uur Congregatie der H. Familie mannenafdeeling. Dinsdagavond om half 8 Congregatie H. Familie Vrouwenafdeeling. Wo. des avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdagavond om half 8 Lof met Ve- nicreator en predicatie door den ZeerEerw. Pater W. van Djjk 0-s.s.A. tot opening van een driedaagsche oefening ter eere van het H. Sacrament ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan der vereeniging „Stille Om- ONDERDIJK. Zo. 2e Zondag van de Vasten, om half 8 voor Antonius Hofland, half 10 voor de pa rochie, 1.30- Catechismus, half 8 Lof met Lij densmeditatie, Lied no. 16. In de H. H. Missen collecte voor de Sint Pieterspenning. Ma. om half 8 voor Divers KeelSmit, om 7 uur Lof ter eere van den H. Gerardus Maiella. Vereering der relikwie. Oude lied. Di. om half 8 voor Geertruida Mettee Koomen. Wo. om half 8 voor Martha Beemster om 7 uur vergadering der Derde Orde afdeeling ▼rouwen en meisjes. Do. om half 8 voor een overleden vader. Vr. half 8 voor Jacob Zaan, om 7 uur oefe ning van den H. Kruisweg. Za. om half 8 gez. H. Mis ter eere van den H. Jozef. Om 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Generale Absolutie met vollen aflaat voor de Tertiarissen. 11.30 biechten voor de kin deren, van 58 voor de overigen. Vr. 18 Maart om 12 aur beginnen de oefe ningen voor de kinderen, die Zondag 27 Maart hun plechtige H. Communie zullen doen. Zo half 8 voor Petrus d. Hulet, om half 10 voor de Parochie. De gebeden worden verzocht voor Fre- dericus Groot die met de laatste H.H. Sa cramenten der Stervenden Is voorzien en voor Anna Manshanden die in den Heer ie overleden. Gedoopt Geertruida 18 Maart 2e Zond, van den Vasten. Maand. 14 Maart. d. dag. Dinsdag 15 kaart, v. d. dag. Woensd. 16 Maart. Feest van het Mirakel van het Allerh. Sacr. te Amsterdam in 1346 Toen in 1352 de kapel ter eere dezer H. Hos tie verbrandde, bleef de H. Hostie weer on geschonden te midden van het vuur. Donderd. 17 Maart. H. Gertrudis Maagd, 1 öofmeyer (opperhofmeester) van den Fran- kischen Koning Dagobert en van de H. Itta (of Iduberga), die ’n zuster was van den H. Moduald biss. van Trier. Op advies van St. Armand toenmaals biss. ▼an Maastricht veranderde Itta na den dood van haar echtgenoot haar kasteel te Ni velles (Njjvel in Belgisch Brabant) in ’n klooster au werd daar abdis. Na baar dood volgde ho-r trudis (Geertrui) haai als aAis _r. terendste buwetfjksvoorstellen had zjj afge- alagen wjjl ze reeds vroeg haar hart aan den Hemelschen Bruidegom had geschonken. Zjj las voortdurend de H. Schrift tot ze die uit het hoofd kende en door de verlichting der H. Geestee den diepsten zin tot diks ver wondering er van kon verklaren. Ze heeft ook eenigen tjjd geleefd in 'n klein klooster door St. Amand gewijd, te Geverberg of Strand berg (het tegenwoordige Geertruidenberg). Zjj stierf in het 33e jaar baars levens in baar klooster te Njj V jaar 664. Zjj is de beschermster der reizi gers en wordt ook aangeroepen tegen de ratten- en muizenplaag. Bekend ia de uitdrukking: iemand de ttnte-Geertenminne toedrinken, d.L met Iemand een beker wjjn drinken ter gedachte nis van Sinte Geerte (S. Gertrudis) en hem onder bescherming dier heilige een behouden veie toewenschen. Uk de Vadert. Geech. weten, dat GQsbrecht van Amstel in 1296 een moord pleegde op graaf Floris V „den Kaerlen God’’, of schoon deze hem de Sinte-Geertenminne” bad toegedronken. Visdag 18 Maart H. Cyrillus bies. Zaterdag 19 Maart. H Joseph. Bruidegom der rta. Dag van De’ Iers van St. Josei Maria sjjn i H. Teresia. Deae laatste getuigt dat nooit eene van hare veelvuldige smeekbede tot St. Joseph onverhoord is gebleven. jarig bestaan der vereeniging gang”. Vrijdagmorgen 6 uur H. Mis met predika tie, des avonds half acht Lof met predikatie ▼oor en na het Lof gelegenheid om te biech ten. Zaterd: Generale IHI half 9 plechtig Lof, predikatie, Pauseljjke

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 13