I SCHERMERHORN. OUDE NIEDORP. SCHAGEN. UITGEEST ijzigen zoodanig, dat deze niet (irieksboeren, maar uitalïfttend 11 dit was op f 1900 te worden vastgesteld. van handen in tot Gezoudheidecommiasie. kan gelufor- ;esteld om voor 1928 van aff en f ffl. van de De heer Van Twurjver deelt nog mede, dat Mr. Mendels in het schrijven aan Mr. Bosman enkele hyaten heeft opgemgrkt. een te t we er is gemeente Lim- irengen. Spr. e actief en heeren Wit, Tromp en v. fl. i en dering gestelde vragen, deelt de voorzitter mede, dat de onderhandelingen met Ploeger, ke zijn aanvrage voor radio-distribntie vriendschappelijk verloop hadden. Hjj stel een gevolg was dat het geheele coll Roomsch is, maar dat is onjuist en mogelijk als verkiezingstruc te beschouwen. B. en W. zijn in principe niet tegen gepaste verma kelijkheden. Of er Kermis zal zijn of niet is voor B. en W. geen principieele zaak, maar meer iets van opportunistischen aard. De zaak is van weinig belang en B. en W. trekken hun voorstel tot afschaffing der Katjeskermis in, ook omdat door den heer Kriller de bezwaren der ingezetenen tegen de afschaffing op zoo aangename en degelijke wijze waren aangetoond. De voorzitter doet nu mededeeling over wegen verbreed ing, waartoe in de vorige ver gadering was besloten en zou het eerst wor den overgegaan tot verbreeding van den Rjjderweg. B. en W. hopen deze maand over te gaan tot openbare aanbesteding. De voorwaarden van aanbesteding worden in den Raad voorb dat deze weg van den Br akers weg, als wilde verbeteren, tenzjj de g< men grootere offers wilde brengen. dringt er op aan, dat onze gemeente zal zjjn. Voorz. zegt, dat hjj steeds in contact staat met den boofdiugeniew der provincie, die hem pp de hoogte zal houden. Echter heeft spr. nog niets vernomen. Jammer ge noeg kan hij geen finaneteele voordee ten aanbieden namens de gemeente. Er zal ech ter weer eens naar Ged. Staten geschreven worden, hoe de vork aan de steel zit. De her Groot vraagt, boe het zal komen met de bruggen te Markenbinnen. De voorz. antwoordt, dat de beide brug gen zullen worden veruit uwd. De heer Groot wil, dat B. en W., als ze weer eens te Markenbinnen kpmen, de School zullen bezoeken. De heer Rive wil, dat er een stoomwals wordt gehuurd, om do wegen te verbeteren. De heer Zonneveld zegt, dat er al zooveel walzen over den weg gaan. Er zal naar den prijs worden meerd. voorgestelde aanvulling niet vereeuigen en dien^ een amendement in om het daarin on der a genoemde geheel weg te laten en te •temmen alleen over bet onder b genoemde, zoodat de ago vulling dan alleen bevat: Het is verboden om op de openbare wegen, niet rijks wegen zjjnde, te rjjden met een rjj- of voertuig, indieu daarvan de wielen niet van klei of modder zjjn ontdaan. Met 5 stemmen voor en 2 tegen wordt het amendement van den heer v. d. Oord aange nomen. De wethouders Tromp en Wit stemden le gen. Bij de daarna gehouden stemming over bet geheele voorstel van B. en W. wordt dit verworpen met 4 tegen 3 st. Voordracht van B. en W. om ingevolge art. 15 der Warenwet aan de Kroon toestemming te vragen om achter art 4 der verordening op de keuring van waren te mogen toevoe gen: Het is verboden melk te verkoooen. met voor de zakelyke discussie de vergadering. SCHERMERHORN. Candidaatstelling. De afd. S. D. A. P. heeft hare candidatenljjst voor de gemeenteraadsverkiezing vastge steld 1. J. de Groot. 2. J. Bosga. 3. D. Spniijt. 4. J. Lakeman. 5. K. Oostwouder. 6. P. Bak ker. OUDE NIEDORP. Raadsvergadering. Ver gadering van den Raad der gemeente Oud» Niedorp. gehouden op Vrijdagmiddag Maart 1927. Alle leden zjjn aanwezig. De voorzitter, burgemeester Meyer, opent de vergadering, do eerste in dit jaar. heet al len hartelijk welkom en feliciteert den heer Tromp, die eenigen tijd ongesteld is geweest, met diens herstel en hoopt verder weder op aller medewerking in het belang der ge meente. De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: Schrijven van P. Broersen te Zijdewind, houdende bericht van aanneming zijner be noeming als lid van het Burgerlijk Armbe stuur. Alsvoren van mevrouw M. Liefhebber-Bést houdende bericht van aanneming der herbe noeming als lid der plaatselijke commissie v. toezicht op het lager onderwijs onder dank betuiging. Schrijven van B. en W. van Alkmaar, ten geleide van de door den Raad dier gemeen te vastgestelde begrooting 1927 van den keu ringsdienst voor waren in het gebied Alk maar. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van bet bestuur der Agi. Nrd.- Holl. Pluimveevereeniging d.d. Nov. 1926, houdende verzoek om toekenning eener gel delijke bijdrage. Adres van D. Ott en anderen d.d. Dec. 1926, houdende verzoek om bijplaatsing van een straatlantaarn aan het Westeinde te Oude Niedorp. Alsvoren van G. Koe en anderen d.d. 1 Febr. jl houdende verzoek om bijplaatsing van een straatlantaarn nabjj het perceel C. Borst te Oude Niedorp. B. en W. stellen voor tot bijplaatsing van eenige straatlantaarns over te gaan in den komen den herfst. G oedge vonden. Adres van het bestuur der afd. ’t Veld van den Bjjz. Vrjjw. Landstorm, houdende bet verzoek om toekenning van een subsidie voor 1927. B. en W. adviseeren, een subsidie te verleenen van 50 cent per lid uit deze ge meente, berekend naar Mt aantal leden op 1 Januari (34). Goedgevonden. Adres van K. Coops te Nieuwe Niedorp d.d. 25 Febr. j.L, daarbij verzoekende, hem vergunning te willen verleenen voor aanleg van een radio-oentrale binnen de gemeente Oude Niedorp. Dit adres wordt overeenkomstig het voor stel van den voorzitter geren voyeerd naar B. en W. om advies. Verder is nog ingekomen een verzoek van den beer P. Wonder Pz. te Heer Hugowaard, tot overname van een graf zijner familie door het gemeentebestuur, terwijl de gemeente dan tevens het onderhoud van het graf op zich neemt. Wordt ter afdoening gesteld van B. en W. Benoeming leden snhattingscomwimsie Rijksinkomstenbelasting wegens periodieke aftreding op 1 Mei as. van alle tegenwoor dige leden, n.l. de heeren B. J. F. Meyer, J. Wit, J. Ligthart en H. Kossen. De heeren Wit en Ligthart verklaren zich niet meer herkiesbaar te stellen. De uitslag van de gehouden stemming iF. dat herkozen worden de heeren Meijer, en Kousen en gekozen worden de herren Lief hebber en Tromp, wat door hen allen wordt aangenomen. Benoeming van leden en plaatsvervangen de leden van de stembureaus in het le en Se district voor de verkiezing van leden der Prov. Staten en van leden van den gemeen teraad. B. en W. teerden aan: le stesadistriet: De Burgemeester, ambtshalve voorwtter, leden: G. Liefhebber en C. Rempt. Plasrtsverv. leden M. Kooyman en D. Kriller. 2e stasdistrict: als lid en voorzitter: wet houder J. Wit. Leden Th. TYomp en J. Ligt hart. Plaatsverv. leden A. Molenaar, K. v. d. Ord. Benoeming vaa leden en plaatsvervan gende leden van bet boofdstembureau (te vens Centraal Stembureau). B. en W. bevelen aan: als leden: J. Wit, Th. Tromp G. Liefhebber en C. Rempt, als plaatsverv. leden: J. Ligthart, A. Molenaar en J. Waiboer. De uitslag der «temming is ook hier, dat de in B. en W.’s aanbeveling genoemde hee- rea worden gekozen als leden en plaatsver vangende leden. Voordracht van B. en W. tot vaststelling eener verordening, aan wijzende het stemlo kaal in het 2e stemdistrict, met intrekking der desbetreffende verordening van 11 April 1922. In de schriftelijke voordracht van B. en W. wordt bet perceel van J. Quax te Zijdewind als stemlokaal aangenomen. Goedgevonden. Algemeen goedgevonden, aldus te besluiten Voordracht van B. en W. om art. 25a der Alg. Politieverordening aan te vullen. De heer van der Oord kan zich met de voorgestelde aanvulling niet vereeuigen r - - der a genoemde geheel weg te laten aan B. en W. overgelaten. Eerst zal 'aanbesteding worden gehouden en daarna zal de aankoop van grond worden behandeld. De heer Wit doet mededeeling, dat den grond gratis kunnen verkrygen c grond genoeg. De Voorz. dankt daarvoor ie ingezetenen, dat zij zoodanig medewerking betoenen en brengt ook den heer Wit dank voor zijne bemoeiingen in deze Bij de rondvraag vinden nog enkele klei ne besprekingen plaats, waarna onder dank de vergadering wordt gesloten. SCHAGEN. Raad» vergadering. De Raad dezer gemeente kwam Vrijdagavond in open bare vergadering bijeen. Afwezig de beer Th. L. Overtoom. Voorzitter burgemeester J. Cor. nelissen. Secretaris de heer A. C. Roggeveen. De notulen werden behoudens een kleine opmerking van den heer Bakker goedge keurd. De heer Krom dringt er bij den Raad op aan deze eene keer nog een kans te wagen, opdat de commissie in een helder daglicht komt te staan. Het is voor de commissie een eerezaak. De heer Klaver is er tegen, weer een an der om advies te vragen. Het verwondert spr. dat de commissie thans geen vertrou wen heeft in haar eerder gekozen adviseur. Na uitvoerige discussie wordt besloten tot stemming, en met de stemmen van de heeren derom voor den tjjd van 2 jaren vrijstelling te verleenen van de verplichting tot het ge ven van onderwys in het vak lichamelijke oefening aan de 0. L. School te Oude Nie dorp. Na toelichting van den voorzitter wordt overeenkomstig het voorstol van B. en W. wordt besloten. Voorstol van B. en W. om mej. de wed. J Meereboer te ontslaan van hare huurver- plichting van een in Heer Hugo waard gele gen perceel grasland en zulks met de voor waarde, dat wat in 1927 daarvoor eventueel minder aan huur wordt ontvangen, door haar zal worden bqbetaald. Het voorstel wordt met aller goedvinden aangenomen. Voorzitter doet daarna mededeeling en uiteenzetting van het voorstel van B. en W. om de Najaars- of Jratjeskermis" te Oude Niedorp af te schaften, welk voorstol in de vorige vergadering in bespreking kwam, maar toen tot de volgende vergadering is verdaagd, om eenige particulieren en de ver een iging Plaatselijk Belang de gelegenheid te geven om bezwaren tegen dit voorstel van B. en W. in te dienen. Voorzitter wyst erop, dat door dit voor stel van B. en W. de gemoederen nogal in beweging werden gebracht. Nu de menschen er zoo erg op gesteld blij ken om de Najaarskermis te behouden, vin den B. en W. de zaak van te weinig belang om hun voorstel in deze te handhaven. Men heeft het willen doen voorkomen of het voor- van de omstandigheid If^re van B. en W. Bf «temming over de voordracht van B. stemmen de L r Oord voor en do andere 4 heeren tegen is do voordracht alzoo verworpen. De heer Waiboer doet het voorstel om de bepaling te wj,’ geldt voor fabriek sboeren, voor melk, direct verkocht aan den consu ment. Het voorstel Waiboer wordt met allen voor aangenomen. Voorstel van B. en W. tot herbenoeming van den gemeente-opzichter J. A. M. Keet. In verband met een wijziging in de pen sioenwet, wordt .besloten, om den heer Keet, die voor een jaar. tot 1 Mei 1927 is benoemd, vanaf dien datum voor onbepaalden tijd als gemeente-opzichter te herbenoemen. Conceptbesluit tot nadere vaststelling over eenkomstig art. 34 der Pensioenwet 1922 van den pensioengrondslag van den burgemees ter. De voorzitter licht toe, dat het salaris van den burgemeester, dat f 1800 ’s jaars be droeg voor het jaar 1927 op f 1900 is ge bracht en behoort de pensioengrandslag ook op f 1900 te worden vastgesteld. Aldus besloten. Voordracht van B. en W. tot verkoop een strook grond in de zoogenaamde ..Bullen weide’’ aan M. Boekel te Spanbroek, groot inzake zijn aanvn een 1 ging er destijds mede accoord dat hem de Regentessestraat en de Dorpen werden toe gewezen. Van Gedeputeerden is de goedkeuring in gekomen omtrent de verordening op het be heer der eierveiling, verder op de politiever ordening. betreffende het laten ryden van rij tuigen in een bepaalde richting door de ge meente. Een en ander wordt voor kennisge ving aangenomen. Op de begrooting voor .-4927 zjjn verschilleufle aanmerkingen van ad- ministratieven aard gemaakt. Besloten wordt de begrooting overeenkom stig de wcnschen van Gcd. Staten te wijzi gen. Ingekomen is een dankbetuiging van den lenSecretaris van den bond van dillettanten- tooneelvereenigingen voor de door de go ineente beschikbaar gestelde medaille. Inge- komen is het rapport van den accountant omtrent het gasbedryf over 1926, waaruit blijkt, dat f 3990.89 winst is gemaakt, welk bedrag overeenkomstig e«n dcrgeljjk raads besluit in dc gemeentekas zal worden gestort. Wethouder Gorter zegt altijd bezwaar ge maakt te hebben op het storten der winst in de gemeentekas, hij had dit liever zien ge boekt on de vemieuwingsrekening. we zit ten nu met een nieuwe oven aan de fabriek de reserve-oven is niet meer bruikbaar en ah, nieuwe oven nu eens defect raakt, zit ten we zonder gas, de heer Tuinman vraagt waarom vóór de staking of althans in het be gin niet meer goedkoope kolen zyn gekocht waarop wordt geantwoord dat dit niet mo- gelyk was aangezien eert soort distributie werd toegepast. Tenslotte wordt een en an der voor kennisgeving aangenomen. Het rap port over het electriciteitsbedryf wyst een winst aan van f 1163.23%, welk bedrag in het liedrjjf wordt gelaten ter afschrijving op het leidingnet. Ingekomen is het jaarverslag over de mu- ziektuin-dienst 1926. B. en W. merken op, dat de muziektuin-eommissie niet de noodige zuinigheid heeft betracht. De heer van Nu land vraagt, waarom B. en -W. dit niet argu- menteeren. Wethouder Gorter heeft de bescheiden na gezien en vindt o.a. de post drukwerk ad f 2000 veel te hoog. De heer Tuinman, ah lid der Muziektuin- eommissie merkt op, dat dit nog niet bewijst dat de zuinigheid niet is betracht. Wethouder van Erp heeft zich eveneens verbaasd over de post drukwerk ad f 200Q hiervan zyn alleen f 1750 besteed bij de f* Trapman en Co. Ook de post ad f 4500 voot vergaderingen en receptie vindt spr. te hoo£ zoodoende komt de gemeente nooit aan haar rente en aflossing toe. De heer Overtoom komt ter vergadering. De beer Tuinman merkt op, dat de ge meente toch f 397 aan belasting ontving. De heer van Erp zegt, dat het de gemeente veel meer aan arbeidsloonen heeft gekost. Omtrent het ingekomen rapport over de eierveiling verzoekt de heer van Erp terug zending hiervan aan de Commissie met ver zoek om een uitvoeriger rapport. Allen voor. Een verzoek is ingekomen van de concier ge Alb. van Rchijen om vrijgesteld te wor den van zyn pensioenstorting ad f 38.34. B en W. stellen voor hierop afwyzend te beschikken, omdat het niet kan. De heer Bakker vraagt of hij het dan in gelijke termijnen mag afbetalen, wat wordt toegezegd. Tegen 15 Juli a.s. heeft de heer J. Schoor! Pz. ontslag gevraagd als gemeente-ontvanger. Dit wordt hem tegen dien datum op eer volle wyze verlend. De borgstelling voor den gemeente-ontvanger wordt bepaald op F 12000. Bij de behandeling van het voorstel demping van een gedeelte der Laansloot gaat de raad in comité. Na heropening deelt de voorzitter mede, dat Kde demping met bestrating f 2200 zal kosten, waarvan f 1000 door de bewoners der Stille Laan zal worden.bijgedragen. B. en W. stellen voor dienovereenkomstig te be sluiten en vragen een crediet van f 1200. De heer Bakker vindt de demping ia het geheel niet noodig, hij wyst op het Rapen pad, waar verbetering meer urgent is. De S.D.A.P.-fractie kan haar stem aan het voor stel niet geven. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 7 stemmen vóór, 3 tegen en één blanco. Het voorstel tot benoemiftg van een onder wijzer wordt aangehouden tot een volgende vergadering, daar de Inspecteur met de voordracht niet accoord kon gaan. Het voor stel met betrekking tot uitvoering van raads besluiten tot het verrichten van burgcrrech- telijke handelingen, wordt met algemeene stemmen aangenomeu, nadat de heer Bakker, die aanvankelijk bezwarén maakte, erkende omtrent dit punt in een dwaling te verkee- ren. Omdat de jaarlijkscbe Paaschtentoonstel- ling gelyk valt met de verkiezing der Prov. Staten acht de voorzitter het wenschelyk nog eenige plaatsvervangers voor het stembureau aan te wyzen. Met algemeene stemmen worden gekozen de heeren L. J. Roggeveen, M. C. Tuinman, A. C. Roggeveen en J. Schoorl Pz Hierna worden nog eindeiooze discussies gehouden over de LaudbouwhuisboudschooL zonder dat zich nieuwe gezichtspunten voor doen. De heeren Bregman en Bakker wbnschen te weten welke de norm is van liet inkomen om kosteloos tot de school te worden toege laten. De heer Nuland zegt dat een bepaald vee handelaar in stryd met de politieverorde ning soms meer dan 20 stuks vee door de gemeente drijft, hij wenscht politietoezicht. De heer Roggeveen wijst er op dat de bal dadige jeugd soms auto's op het Slotplein in beweging weet te krygen, de voorzitter doet toezegging op meer politietoezicht, ter wijl hij inmiddels reeds iustructies dienaan gaande gaf. Uitvoerig bepleit de beer Rog geveen hierna gaslevering door onze fabriek, aan Scbagerbrug. De gemeente Zype heeft indertijd echter reeds bericht dat meu een garantie voor afname wil geven en op eigen risico vindt men het wat gevaarlijk. Hierna sluiting. 1500 M2, voor f 500, berekend naar f 3300 per H. A. Voorzitter zegt, dat Boekel daar graag een stuk grond dat aan den weg en aan vaar water is gelegen, wil koopen. Boekel dacht 800 M2, te koopen en dan genoeg te hebben, maar hy beeft 1500 M2, noodig, omdat er zooveel kade in dat bouwterrein voorkomt. Algemeen goedgevonden aldus tot den verkoop over tc gaan. Voorstel van B. en W. om de gemeente- woningen te Verlaat, waarvan de huurtyd op 1 Mei a.s. ^erstrykt, aan de tegenwoordige huurders A. Groot. D. Gelder en E. Stip, we derom te verhuren voor den tyd van 1 jaar tegen den huurprijs van f 156 per woning. Aldus wordt goedgevonden. Voorstel ran B. en VV om de dubbele ar beiderswoning te Zijdewind, waar, van de huurtijd op 1 Mei zj;. verstrijkt aan de tegen woordige huurders W. A. Verhaar en N. Ur- sem wederom te verhuren voor een jaar. te gen een huurprijs van f 3.50 per week per woning.' Ook dit wordt goedgevonden. Voordracht van B. en W. nopens huur van een gedeelte van den zoogenaamden Kerk estal te Veld, voor plaatsing van een brandspuit. Overeenkomstig deze voordracht wordt tot het huren van een gedeelte van genoemden Kerkestal besloten. Voorstel van B. en W. om overeenkomstig art. 195 2e lid der L. O. Wet 1920 aan Ged. Staten te verzoeken, aan deze gemeente we- toT op de hoogte te Stellen van do feiten, daar er, vólgens de gedachte van don heer Van Twuyver, iets achter z«t, wat hy niet ■vertrouwde. Daarna zon de zaak, het al of niet aangaan van een proces, beslist worden in een volgende raadsvergadering. Dit uit stel zou niets kosten, alleen zou de commis- slt beter beslagen ten ijs kunnen komen. Nu komen de heeren weer met het voorstel, om een anderen advocaat om advies te vragen. Spr. ontraadt dit ten sterkste. We hebben een advies van Mr. Bosman, die door den Raad als adviseur is benoemd en hieraan wenscht spr. zich te houden. De heor v. Twujjver zegt, dat de comm. geen verdere inlichtingen kan geven. Mr. Bosman Jr.' heeft gezegd hem veakeord be grepen te hehhen. Mr. Mendels heeft uitzicht gegeven op een gunstige uitspraak hij een e.v. proces. Om echter goed te kunnen be- oordeelen moet deze echter inzage hebben van alle bescheiden. De heer Krom hecht geen waarde aan het advies van Mr. Bosman, omdat bij de leden van de comm. niet heeft gehoord. De voorz. zegt, dat de Raad hem opdroeg goed nog eens advies kan worden frurc-Fcn- een advies in te winnen by Mr. Bosman. De heer Kncgt is van oordeel, dat «ve nen bij Mr. Mendels. Ook de heer Bouhof raadt aan Mr. Men dels om advies te vragen. Het zal niet veel TttTGEEST. Raadsvergadering. I> Raad lezer gemeente vergaderde Donderdag 10 Maart, nam. 2 uur. Voorzitter fle E.A. heer J. M. van 'Roos malen. Aanwezig alle leden, behalve de heer Hi- vé. Voorz. opent met een woord van welkom deze eerste vergadering van het jaar met een rede, waaraan wij Tjet volgende ontleenen: De straatwegen in het dorp zullen, daar waar zulks hoog noodig blykt, gedeeltelijk borstraat worden. Plannen voor een en an der zullen t.z.t. den Raad bereiken. Niettegenstaande een zuinig beheer is de Ujd nog niet rijp voor verlaging van be lastingen. De bevolking vermeerderde in 1926 met personen en telde zoodoende op 1 Jan. ’27 8711 personen. Het aantal bouwvergunningen jaar niet onbelangrijk. Door een tijdige kostelooze inenting tegen v diphtheric (126 kinderen) bleef deze ziekte tot •nkelo uitzonderingsgevallen beperkt. Wanneer we nu nog memoreeren, dat het vervolgonderwijs, de Hanzecursus en het Handwerkonderwys te Markenbinnen, nist nalaten hunne vruchten af te werpen, dan eindig ik met de hoop uit te spreken, dat w|j allen weer aangenaam zulten samen werken tot bloei van onze gemeente. De notulen van 16 Dec. worden gelezen j en onveranderd goedgekeurd. geld kosten. Tijdens het lezen der notulen komt de heer Rive ter vergadering. Hierna ie aan de orde: 1. Ontwerp verordening tot regeling «iekte-nitkeering en wachtgelden voor ambtenaren dezer gemeente. Het voorstel wordt in stemming gebracht en aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Te gen waren Groot, Knecht, Krom, Twaalfho- ven en Starreveld. 2. Procesverbaal kasopname gemeente ontvanger. Er was en moeet in kas ztjn f 1864.71. De geï.ieenteontvanger is gedechargeerd. 3. Benoeming leden stembureaux voor de verkiezing van leden voor Prov.-Staten en Gemeenteraad. B. en W. geven in overweging te benoe men f de heeren P. Twaalfhoven en C. Krom, en tot hun plaatsvervagers de heeren j. vaa Nlenes Az. en A. J. van der Zee. In stemdi- ztriet II de heeren L. Zonneveld, I.. Klaver en J. van Twuyver, en tot hun plaatsvervan gers de heeren J. Apeldoorn en J. J. van Hulten. In district IH de heeren P. Groot. J. G. A. van Sluijs en W. Noom. en tot hun plaatsvervangers de heeren W. Knagt en W. Oortwijn, en tot leden van het hoofdstembu reau voor <Te verkiezing van leden voor den gemeenteraad, behalve de burgem. en de heeren P. Twaalfhoven en C. Krom, de hee ren A. L. Starreveld en J. H. Bouhof, en tot hun plaatsvervangers de heeren J. van Nle- nee Az., A. J. van der .Zee en C. J. P. M. Rive. De voorz. deelt mede, dat de verkiezing voor de Trov. Staten wordt gehouden op 6 April en voor den Gemeenteraad op 8 Mei. De heer Rive vraagt, om niet in aanmer king te mogen komen, wegens ambtsbezig heden. In de plaats van den heer Rive wordt de heer Zonneveld gesteld. Verder wordt de voordracht goedgekeurd. 4. schrijven van Ged. Staten, houdende •enige administratieve opmerkingen over de higozonden gemeentebegrooting 1927. B- en W. stelten voor, aan de gemaakte opmerkingen te voldoen. Voorz. deelt mede, dat getracht ie om voor een kapitaal van fi0.000 lagere rente dan 7 POt. te verkrijgen. De poging ie echter ver- feefscb geweest. Aangenomen. 6. B. en W. stallen voor, aan het RJ£. schoolbestuur voor 1927 een voorschot op de vergoeding overeenkomstig art. KM der L.0.-wet te verleenen van f 8087, te betalea to vier termijnen, en wel op 1 April, 1 Juli, 1 October en 31 December. De koeten van het openbaar onderwye hebben in 1926 gemiddeld f 12.02 par teerling bedragen, en daar in 1926 gemiddeld 821 leerlingen de R.K. bijzondere school be- •ocbteu, zou de vergoeding bedragen f 8868.42, waarvan 80 PCt f 3086.78 afidge- rond f8087. Aangenomen. 6. B. en W. stellen voor, aan het R.K. •ohoolbeMuur ever 1S®8 Mo v^rgoedOur v‘’rvo‘g<»«ierwij8 te geve» vau De koeteu van het openbaar vervojgoa- GGFwyg 11Gbbos over de wmmdoii NovKmh^r •n December 1926 per teertiiw f9.80 bedra gen «a da*, bet mdM leerlingen, dat het varvolgoudewye te de R.K. bjjz. school -volgt, W bedraagt, wordt de vergoeding qd boveaataand bedrag ƒ18620, voorgT Aldus besloten. 7. Schrijven van het Gemeentebestuur vaa Irinmeu, iaaake da aaagevraagde bijdrage ia Let onderhoud van den Limmerweg. De voorz. het echryven voor. De Raad vaa Luumeu wenscht niet bjj te dru- De heer Zouneveld stelt voor zich te wen den tot Ged. Steten om te trachten dk ver jaard contract te laten verbreken. Met algemeene stemmen wordt besloten het request aan Ged. Staten te zenden h. Aanvrage ontriag vjm mej. R. van Vee« als eaderwyzeree aan de O.L. school, alhier tegen 1 Juui a^. voor> M gevsaagds out- •teg eervol te veriaenea tegen 1 Juni ajs. of zoveel eerder als iu de vacature is voor- Het ontslag wordt met algemeens stem men gegeveu en wei op de m?est eervolle Etet^* Vüür bewezen 9. Verzoek vai) de raadsleden Bouhof Van '*’*u**er. Muake bet land '««bbdtundig advies ju te wlu- Br. Metidels te Ainsterdam. De meerderheid van B. en IV. stglt voor hierop afwyzend te beschikken. De voorz. memoreert, hoe in de vorferp Groot, Krom, Knegt Bouhof, Van Twuyver ten Starreveld vóór, wordt besloten een ad vies by Mr. Mendels in te winnen. 10. Mededeeliqg Burgemeester koeten van In Rtemdistrict I. behalve de burgem., het achteruit plaatsen van het hekje voor het huis van P. de Groot. De voorz. deelt mede, dat de totale koeten zullen “bedragen f460. De voorz. zegt namens B. en W., dat de heer Stam gratis zijn grond wil afstaan en is er daarom tegen, dat aan Groot vergoeding wordt gegeven. De heer Krom vraagt, of Groot de grond niet gratis wil afstaan, als de gemeente het hek verplaatst. De voorz. merkt op, dat Groot hiertoe niet ie genegen. Besloten werd aan Groot te schrijven den grond gratie af te staan aan de gemeente, terwijl de gemeente dan gratis het bek zal verplaatsen. 11. B. en W. stelten voor, van G. Blokker aan het Zwartepad 9 M’ grond f4 per M* over te nemen, teneinde dien grond by M Zwarte pad le t vakken. 12. B. .en W. stelten voor, van P. Corns- lisse van diene akker lange het Zwartepad. 57 M’ grond over te nemen tegen f 2 per M’ en daar ter plaatse een rioteering te ma ken. wat tezamen plan, f 600 zal kosten. Punt 11 wordt aangenomen met .de stem men van Hive en Apeldoorn tegen. Punt 12 wordt aangenomen met de stem men van Krom, Rive en Apeldoorn tegen. Besloten wordt, op voorstel van den hoer Bouhof, om de rioteering aan te besteden. 18. Het voorstel van B. en W. om «aa mej. Weeterhof met ingang van 1 Juni eervol ontslag te geven, met dankzegging voor de zeer vele bewezen diensten, met toeslag op baar pensioen van f 150, onder beding, dat zy geen practfjk meer zal doen, wordt in stemming gebracht; 5 leden stemmen tegen, njn. de heeren Klaver, Groot, Krom, Apel doorn en v. Twujjver en de heer Knegt blanco. M<4- Weeteriwf krijgt dus niet haar ont slag. 14. Rekuniug Geaundbeidsconunissie 1926. Deze rekening sluit tot c.en bedrag van f2835.15. 15. Begrooting 1928. Met bet oog op het immer dalende batig saldo; wordt vooi onze gemeente te De voorz. leest nog voor, dat aan den wo ningbouw voor 1926 zal moeten worden bij gepast f 10Ü0. Voort;, deelt mede, dat de werkverschaf fing in de eerste 9 weken beeft gekost f1780. Rondvraag: De heer Zonneveld zegt, namens de Kath. raadsfractie, dat geïnformeerd is, boe de si tuatie is voonrat betreft dan primairea w^. Dr. Droog heeft geantwoord, dat de uit lating van den burgemeester van Caetricum if was, als bjj beweerde :eest zal loopen naar lastricum dezen weg men grootere offers wilde raadsvergadering Is liesloten om de com- De voorz. sluit hierna onder dankzégglng

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 7