f I c „St- 1 I 1 I i 1 c I België-Holland. Voor Holland niets verloren, de ^Mcr^rides-Sigaretten zijn er nog. HEILOO. ten 629 p. 500 p.; J. UITGEEST. ZUID-SCHARWOUDE. SCHAGEN. WESTWOUD. 7WA APDIJK. OBDAM. NOORD-SCHARfoOLIOE. BEVERWIJK. WIERINGEN. HEEMSKERK. 7 ZAND. AKERSLOOT. OOSTWOUD. DE RIJP. H.-HUGOWAARD. RADIO. SPORT EN SPEL I het ont- eld heeft. Amsterdam verklaringen f U h k 'oorzitter worden nog en- woorden tot bestuur en wijst er er aan, dat de heer J. jaar voorzitter der club 1 i De heeft en van candi- en naar aan- de rondvraag op de laatst gehou den 1 HEILOO. Stille Omgang. Zondagmiddag werd in het Brunogebouw een vxergadering gehouden van het genootschap van den Stil len Omgang. De vergader! verfoor daarvan met 02. D. T. S. III kwam op eigen terrein in het veld tegen Nieuwe Niedorp II. Deze wedstrijd eindigde met een gelijk spel, 00. NOOR D-SCH A R WOU DE. Voorwaarts had Zondag geen beste dag. Het le elftal speelde by gelegenheid van het nieuwe A. R. C.-terrein te Alkmaar tegen het le elftal van dien naam en verloor met 01, terwijl de beide 2e elftallen dier clubs gelijk spel (22) speelden. VOETBAL. OUDKARSPEL. Zondag waren alle drie D. T. S.-elftallen in het kryt D, T. S. I speelde te Enkhuizen togen West-Frisia abiaar en won daarvan met 91. Na de nederlaag tegen Zeevogels de vo rige week zyn door deze uitslag de kansen voor D. T. S. op de eerste plaats weer be langrijk gestegen. D. T. S. II speelde te Spanbroek en was zeer goed bezocht. De voorzitter deelde mede, dat hij met den beer 8. Morsoh ter vergadering te Alkmaar m geweest. Daar drong men er op aaa ge zamenlijk te gaan met Alkmaar, waar men alles goed geregi Besloten wordt met algemeens stemmen tot samengaan met Alkmaar en met den ex- tra-trein te reizen. Over de processie zelf deelt de voorzitter het volgende mede. De prijs van het spoorkaartje is f 1.50. Men krijgt daarbij een programma, dat tevens als toegansgbewys dient voor de kerk. De trein vertrekt om 11.56 uit Heiloo en is 12.34 in Amsterdam. Om 11 uur 's avonds is een korte gods dienstoefening in de noodkapel. De extra-trein vertrekt uit Zondags 's morgens om 7.05. De spoorkaartjes zijn verkrijgbaar bij den heer C. Bakker, gedurende deze heele week A f 1.50, programma inbegrepen. Vervolgens werd besloten ook na de H. Mis bij elkaar te blijven om te zamen in een gelgenheid tgen matige pry zen f een en ander te gebruiken. De omgang wordt gehouden om half twee, waarna de H. Mis met predikatie in de O. L. Vrouwekerk. Keizersgracht. Deze H. Mis begint om half 3. De Kerk blijft gesloten tot het bestuur er is om half 3 wordt de kerk gesloten. Een bestuurslid wacht dan nog eenigen tend om eventueel nagekomenen nog binnen te laten. Na al deze uitleggingen en verklaringen sloot de voorzitter de vergadering met den Christelijk en Groet. HEILOO. R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht”. Vrydagavond werd in het Bruno gebouw een vergadering gehoórien door bo vengenoemde kiesvereeniging, welke verga dering vry goed bezocht was. D& voorzitter, de heer J. Opdam opende de vergadering met den chr. groet en heette allen welkom. De secretaris las de notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. -w Ingekomen is een s^irijven van het be stuur Rijk skies kring Helder, waarbij opge- merkt werd, dat het reglement niet goedge keurd is kunnen worden en dat eenige wij zigingen en aanvullingen noodig zijn. Deze aanvullingen en wijzigingen worden voor gelezen. Mede is ingekomen een schrijven van het bestuur van den Statenkieskring Zaandam, waarin medegedeeld wordt, dat propaganda materiaal voor de a.s. verkiezing zal worden toegezonden en waarbij vermeld wordt een propagandaavond te houden. Verder is ingekomen een schrijven van den heer C. Bakker, waarin deze mededeelt zich niet weer verkiesbaar te stellen als can- didaat voor de a.s. verkiezing van raadslid. De reglementsaanvullingen worden hierna behandeld en de voorgestelde aanvullingen worden na eenige besprekingen aangenomen. De verkiezing van de leden der commis sie van voorlichting heeft vervolgens plaats. Gekozen worden de heeren: M. Sengers, Ta mes, G. Koomen, M. Dekker, A. Dekker, v. Zaal, P. Hoedjes, Terhorst, W. Groot, De ZeerEerw. heer Pastoor zegt, dat hij als eere-voorzitter der Kiesvereeniging, voorzitter is der commissie van voorlichting, maar als zoodanig geen deel neemt aan de besprekingen. De gewijde spr. zegt te m oe nen. dat dit een goed standpunt is. UITGEEST. R. K. Kiesvereeniging. voorzitter der R. K. Kiesvereeniging in verband met de aanwijzing, daten voor den gemeenteraad leiding van den vergadering van Dinsdag 8 Maart, correspondent inzage verstrekt van het on langs door de R. K. Rykskieskringorganisa- tie „Helder” goedgekeurde reglement voor de locale kieevereeniging. Dit reglement zegt in art. 10 o. m.„Ieder stemgerechtig lid mag tot een getal van 3 aanwijzingen doen." ZUID-SCHARWOUDE. Stemming gros lijst. De stemming over de groslijst ter be noeming van candidaten der R. K. party voor den Gemeenteraad bad tot uitslag dat uitgebracht werden 155 stemmen, waarvan 4 van onwaarde, geldig 151. Uitgebracht wer den op de heeren: C. Bekker 47, G. Bekker aftr. 140, P. Berkhout 94, P. Bruin Jnz. 44, P. Bruyn Jbz. 39, Jac. Groen Az. aftr. 180, Jac. Horio 7, D. van Kleef 63, C. Kramer aftr. 102, J. Kramer Gz. en Jb. Weel 46 stem men. De volgorde op de definitieve lyst zal dus zijn: 1. G. Bekker, 2. Jac. Groen Az., 3. O. Kramer, 4. P. Berkhout, 5. D. van Kleef, 6. C. Bekker, 7. Jb. Weel, 8. P. Bruin Jnz. SCHAGEN. Politie. Verloren: een zilver- bon; een haarvlecht; een manchetknoop; een rywielplaatje. Gevonden: een zilverbom WESTWOUD. R. K. Propagandaclub. Onder voorzitterschap van den heer J. de Boer te Hoogkarspel, hield de R. K. Prop. Club „St. Paulus”, parochie Westwoud, haar jaarvergadering in het R. K. Vereenigings- gebouw te Hoogkarspet De Voorzitter opent de vergadering met den Christelyken groet en schetst in het kort het werk der propagandisten. Spreker spoort vooral de jongeren, die de ouderen gaan ver vangen, aan, flinke propagandisten te zijn. De notulen worden goedgekeurd en getee kend. Door den heer P. Bot werd financieel ver slag uitgebracbt. De ontvangsten bedroegen t 88.83, de uitgaven f 32.11, een saldo van 56.87, plus 6 rentelooze voorschotten van IQ. totaal in kas 116.72. Een verslag, eveneens door den heer Bot uitgebracht van het boekenrekje in het kerk portaal, wijst aan een totaal aan ontvangsten 67.95 X, de uitgaven bedroegen 53.50, t en saldo in kas 14.4514. Tot bestuursleden worden gekozen de hee ren J. de Boer en M. Schouten. Volgt bespreking „Stille Omgang". De veoozritter deelt mede, dat het bywo- nen van het Lof in de Posthoorn niet best mogelyk is, zoomede, dat de algemeens inten tie is, spoedig beëindiging der geloofsvervol ging in Mexico. Aangifte tot deelname kan geschieden tot uiterlijk Woensdagavo.nl by de heeren J. de Boer te Hoogkarspel en E. Groot te West- woud. De wenschelijkheid om den Stillen Om gang per fiets mede te maken, wordt bespro ken, waar men zich kan wenden by den heer C. Bierum. De Voorzitter deelt mede, dat het het werk der Propagandacl. is om by by de werkzaam heden de R. K. Kiesvereenigingen te West- woud en Hoogkarspel ter zyde te staan. Na eenige besprekingen gaven enkele le den zich op om ten deze behulpzaam te zijn. Als laatste punt volgt: bespreking te hou den feestvergadering en een politieke pro- paganda-avond. De Voorzitter deelt mede dit punt met den Geestelijken Adviseur te hebben besproken en dat vanwege den Vastentijd de vergade ring niet opgeluisterd zal worden door het Fanfarecoros. Na eenige discussie werd besloten, in sen eerstvolgende bestuursvergadering der Kies vereeniging dit punt m bespreking te bren. gen. r Zoomede werd besloten nog deze week rUd>S een buitengewone vergadering tr houden, waarin Kapelaan Dessing een lezing zal houden. Nadat nog aan enkele leden reglementen waren uitgereikt,_brengt de Voorzitter in ge- paste bewoordingen dank aan allen en sluit mot den Christelijken groet de vergadering ZWAAGDIJK Ongeval. Een werkman waa op het land bezig kunstmest uit te strooien Pp eens sloeg de man achterover. Zyn mak ker schoot toe en bracht den man. die steeds bewusteloos was op de driewielige kar naar de woning van den baas. De toestand van den man is vrij ernstig. OBDAM. Gemeenteraadsverkiezing. Door B. en W. is bepaald, dat de verkiezing voor de leden van den Gemeenteraad zal plaats hebben op Woensdag 24 Mei. De verkiezing zal dus geschieden door hen, die op de nieuwe kiezerslijst voorkomen. Kostelooze inenting. De gelegenheid voor het kostélooze inenting of herinenting Js opengesteld op Woensdag 23 Maart a.s. voor het dorp Oblam en de Berkmeer, in hel Gemeentehuis vanaf 4 uur, en voor Spierdyk- Wogmeer in de O.L. school aan de Verlaats- weg, vanaf 2 uur. Dienstplicht. De keuring van de in geschrevenen der lichting 1928 dezer ge meente zal plaats hebben op Maandag 2 Mei, des voormiddags 9.45 uur te Heerhugowaard, in het schoolgebouw naast het Raadhuis. Aankomen loopen. Dezer dagen is alhier een gele herdershond aankomen loo pen. Bij den gemeente-veldwachter zyn inlich tingen te bekomen. Onderhandsche verkoop. Bij onder- handschen verkoop is notaris P. H. Ililbrand, eigenaar geworden van een perceel tuin grond, groot ongeveer 32 Are, gelegen ach ter zijn woonhuis en erf. Deze tuin was voorheen eigendom van ds Hervormde Kerk, alhier. Verkocht. Een burgerwoonhuis met winkel en erf, gelegen in de Berkmeer, eigen, dom van den heer P. „Schouten Tzn., is uit de hand verkerMMaan den heer Jos. Bakker te Hoogwoud, OBDAM. Rijwielclub. De R. K Rijwiel- chrb „St. Willibordus” hield Vrydag 11 Maart ’s avonds 7J4 uur haar jaarvergadering ten huize van Mej. de Wed. Wester. De Voorzitter de heer J. W. de Moei opent met een woord van welkom en den Chr. groet. De notulen worden na voorlezing vastge steld. Uit het jaarverslag bleek, dat was deelge. nomen aan den Stillen Omgang naar Amster- dam en Alkmaar en aan de Processie naar Heiloo. De rekening van den Penningmeester wees aan voor ontvangsten en uitgaven 58.59; saldo kas f 53.89. De aftredende bestuursleden, de heeren D. Wester, 8. Molenaar en J. Groot, worden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Hierna wordt verslag uitgebracht van de gecombineerde vergadering van R. K. Rij- wielclubs, gehouden op 30 Japuari j.l. in „de Burg” te Noord-Scharwoude en van de ver gadering, gehouden in „St. Willibrord” te Alkmaar op 20 Febr. j.l. Deze beide versla gen werden met applaus begroet. Vervolgens wordt een verloting gehouden van enkele voorwerpen, nuttig voor wiel rijders. Volgt bespreking „Stille Omgang” naai Amsterdam op Zondag 20 Maart. Samen komst op Zaterdag 19 Maart op het plein, bij Mej. de Wed. Wester te 7 M uur. Geza menlijk wordt koffie gedronken te Pur- merend by „de Lange”. Om half 11 Lof te Purmertmd. In Amsterdam gezamenlijke rij wielstalling naast het gebouw van de Noord- Holl. Tram. De algemeene intentie van de Stillen Om gang is voor de vervolgde Katholieken in Mexico. Om 5 uur zal de H. Mis zyn in de de kerk De Posthoorn. Onder de H. Mis zal een collecte worden gehouden ter bestrijding der onkosten van den Bond. ’s Morgen® gezamenlijk ontbijt in het Tol huis. 40 personen geven zich op om aan den Omgang deel te nemen. De Secretaris, de heer 8. Molenaar herin nert de vergadering W. de Moei reeds 5 ia, en dat in deze periode ook de rijwielclub zeer veel in bloei is toegenomen. Spr. uit dan ook den wensch, dat de heet de Moei nog lange jaren voorzitter mag we zen (applaus). Door den Bondkyo kele waardeerendl woorden tot bestuur en leden gericht De^ wijst er nog op om in Amsterdam vooral geen circulaires aan te nemen of brochures te koopen van colpor teurs. Hierna volgde sluiting der vergadering met den Chr. groet NOORD-SCHARWOUDE. Het concours te Bergen. .De zangvereeniging „Crescendo" bc- sloot dat het Dameskoor deel zal nemen aan het dozen zomer te houden Zangconcours te Bergen NOORD-SCHARWOUDE. Dieps- en Moors- \meer. Bij de op 12 Maart gehouden stemming voor één bestuurslid van den Dieps- en Moorsmecrpolder is met algemeene stemmen herkozen do hoor K. Bakker Pr... alhier. BEVERWIJK. 650 jaar marktplaats. De plannen tot feestelijke herdenking van Be- verwyk’s 650-jarig jubileum als marktplaats zjjn thans officieel vastgesteld en het ge meentebestuur aangeboden. Het oorspron kelijk ontworpen programma heeft evenwel een wijziging ondergaan. Het algemeen co mité heeft n.l. om financieele redenen moeten afzien van het organiseeren van een con- cours-hippique. Hirevoor is in de plaats ge komen een kozte-baan harddraverij. Voorts bevat het programma tentoonstellingen op het gebied van land- en tuinbouw en bloe men, handel en industrie, de inrichting van een oud-Hollandsch Marktplein, versiering, illuminatie, sportdemonstratiee, muziek- en zanguitvoeringen enz. enz., o.m. bestaat ook het voornemen den 65 M. hoogen toren der Ned. Herv. kerk geheel electrisch te illttmi- neeren. Geleerd door dc ervaringen opgedaan bij de vorig jaar te IJmuiden gehouden feesten, heeft men besloten in geen geval een ker- messe d’ été of Lunapark aan al de feeste lijkheden te verbinden Ondernemende exploitanten hebben zich nu gewend tot het gemeentebestuur van de aan grenzende gemeente Wjjk aan Zee en Duin, teneinde deze vermakelijkheden toch tijdens de Beverwyksche feesten, zy het dan ook op vreemd grondgebied te kunnen exploiteeren. Het hoofd dier gemeente heeft zich in ver binding gesteld met het comité en naar aan leiding daarna, als goede buur het verzoek afgewezen. Verwacht wordt, dat de burge meesters van Heemskerk en Velsen een zelf de houding zullen aannemen. De geheele Beverwyksche bevolking is in middels reeds drük in de weer de feesten uitnemend voor te bereiden, allerwegen wor den buurt- en straatcommissies opgtrrc&t, die zich voornamelijk bezighouden met.het ont werpen van versieringen en illuminaties. BEVERWIJK. De aardappelprijzen. Se dert de vorige week trad in de aardappelhan- del eene verbetering in. Er komt weer vraag. Voor beste Wykermeer besteedde men pet mud f 5.50—f 6.30. BEVERWIJK. Coöperatieve Tuinbouw vrije groenten en fruitveiling. Donderdag- aVcmd hield bovengenoemde vereeniging hve jaarvergadering. Aan het verslag ont- leAien wjj de volgende cijfers. Aan groenten is verleden jaar geveild voor een bedrag groot f 222.883.66 tegen f 238.398 74 in 1925. Aan aardbeien voor f 194.557.50 tegen f 500.072.57 het jaar daarvoor en aan zwar te bessen f 6.772.18 tegen f 5 251.31 in 1925. De behaalde winst bedroeg in het afgeloopen jaar f3023.58 tegen f 12.113.13 in 1925. Uit de exploitatierekening bleek dat aan provisie voor aardbeien betaald werd f 5872.47 in 1925 f 15642.69, voor groenten f 13303.48 (in 1925 f 14267). De winst wordt aangewend voor afschrij ving. In de openingsrede van den voorzitter hebben wy afgeleid dat men voor aardbeien nieuwe afzetgebieden zoekt. Het oog is ge richt op Amerika en niets zal onbeproefd ge laten worden om de vrucht zoodanig te con- .aerveeren dat ze in verschen staat de nieuwe wereld kan bereiken. Tot de mededeelingen behoorde een voorstel van het bestuur om de aanvöeren van aardbeien uit Heiloo en Assendelft by het veilen voor te laten gaan. De vergadering ken zich hierover nog niet eenparig uitspreken waarom t.z.t nog een besluit genomen zal worden. Nog werd be sloten om tydens de herdenkingsfeesten ten opzichte der tuinbouwtentoonstelling een drachtig samen te werken met hare Zuster vereniging de R K. Cöop. Tuindersv. „Ken- nemerland WIERINGEN. Gemeenteraadsverkiezing. Naar wjj vernemen ia dg stemming vooi de leden van den Gemeenteraad bepaald op Maandag *23 Mei a.s. S. D. A. P.-HJst. De candidatenlyst opgemaakt door de afdeeling der S. D. A. P. voor de stemming van leden voor den Ge meenteraad. bevat de volgende personen. 1. de heer D. Oden (aftr.), 2. de heer W. F. Luf (aftr.), 3. de heer 8. P. de Vries, 4. de heer P. Kooy, 5. de heer 8. Kuut Jz., 6. de heer Jac. Visser, 7. de heer T. Bakker Vz., T. de heer C. Slikker, 9. de heer J. de Bruin. HEEMSKERK. Verkeer Post- en Telegraaf kantoor. Van Beverwjjk ontv. f 23057.69'4, naar Beverwjjk gezonden f 14412.74. Ver kochte zegels f 595.34. Geldelyke omzet f88864.8854, vanaf 1 Jan. f 103321.77. Aantal telegrammen 6, uitk. ouderd. rente 136 met f 1463.20, aantal inschrijvingen 1147 aantal belastingpl. die ten Postkanten* be lasting hebben betaald. Vanaf 1 Januari 354. *T ZAND. Namens het R.K. Kerkbe.-tuur der St. Anna Parochie, te Amstelveen, is door de architect J. P. L. Hendriks, en H. C. M. van Beers, te Rotterdam, het bouwen van ten R.K. Kerk met Pastorie opgedragen aan de firma Doedens en Schilder, alhier, voor de somma van f 217.712. AKERSLOOT. Vijftig jaren onderwijzer. De. heer J. Sernee, hoofd der R. K. school alhier zal 5 April het zeldzaam feit herden ken, dat hy gedurende een halve eeuw het katholiek onderwijs in het Haarlemscb Dio cees heeft gediend. OOSTWOUD. Laagste inschrijver. Vrijdag morgen heeft de hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat in de provincie Noord- Holland aanbesteed de voorziening van het boord en het weer op de hoogte brengen van een gedeelte van den Zuid-Westeljjken djjk tvan net Merwedekanaal in Noord-Holiand. Laagste inschrijver de heer J. Beemster, al hier met f 32.980. DE RIJP, De uitslag van de op Zon- dag j.l. gehouden stemming op het poli tiek advies voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen was als volgt. De Rijp: K. Blokdijk 745 p.; P. Schou- i.; G. de Jong 541 p.; P. Bakker Nol 377; Jac. v. Diepen 362; J. Oobê 317 p.; A. Boots Gr. 304 p. Graft: Chr. Heijnis 307 p.; Jac Boot 195 p.; J. Roelofsen 183 p.; P. Scholten 179 p.; S. Jonker 175 p.; V. de Smit 95 p. DE RIJP. Stille Omgang. Zondagmiddag hield het Genootschap van den Stillen Om gang haar jaarlyksche vergadering. Uit het verslag van den penningmeester vernamen wjj, dat de vereeniging werkt met een voor- deelig saldo van f 18.39. De Directie van de N. H. Tramweg Mjj. zorgt voor een extra- tram, welke zal rjjden in den nacht van 19 op 20 Maart vanaf Alkmaar, om de bede vaartgangers van SchermerhornDe Rjjp en Beemster op te nemen ter bedevaart de tram vertrekt vanaf de Rjjp 12 uur 50 min. vanaf Amsterdam 7 uur. Als bedehuis is voor onze plaate aangewezen de Catherina-kerk op 't singel. Wederom kon de secretaris nieu we leden boeken. De eerste vergadc ring der commissie wordt I gehouden a.s. Dinsdag. I De verkiezing voor de grosljjst zal plaats hebben op 3 April by Ruiter, Kaandorp en Broers op Kapel van half negen tot 12 uur en ’s middags van 2 tot 4 uur bij Hoebe en in het Brunogebouw cn bij Kcstels van half 9 tot 12 uur. Op 4 April is de verkiezing voor de Pro vinciale Staten en dc voorzitter verzoekt zoo vroeg mo<rcliik te komen stemmen. Verschillende toelichtingen worden ver volgens nog door den voorzitter gegeven. Bij de rondvraag werden nog eenige vra gen gesteld. Met den christelyken groet sluit de voorzit ter vervolgens de vergadering. HEERHUGOWAARD. Rijwielclub Elias”. De voorzitter de heer P. Tromp opende de vergadering met den Chr. groet Wegens afwezigheid van den Secretaris werden geen notulen gelezen, en direct be gonnen met l>esprekingen over den Stillen Omgang én wel den tocht per rjjwiel. De H. Mis zal zjjn om 2.30 in de O.L. Vrou wekerk, op de Keizersgracht. Aan deze H. Mis zal dc Rjjwielclub deelnemen en daarna' den omgang maken. Het vertrek zal weer om 7 uur zjjn vanaf Parochie St. Dyonisius. om tijdig in Purmer- end te zijn voor het Lof, dat om 10.30 uur begint.. In Purmerend wordt gestald by Ver meulen. Zoo mogelijk, zal in Hotel Fleissig het ont bijt genruikt worden. Door den Voorzitter werd nog eens er op gewezen, dat eik met een goede fiets komt en ieder mee terug gaat en tot het einde van den tocht hy de club bljjft. Voor degenen die per trein gaan, zullen kaarten verkrijgbaar zijn a f 1.85 by P. Zijp Jn. tot Vrijdag 18 Maart. Degenen die in Alkmaar het Lof willen by wonen om 10 uur in de St. Dominicuskerk op de Laat, kunnen op hetzelfde kaartje van een vroegeren trein gebruik maken. De extra-trein vertrekt om 11.39 uit H.H.- Waard. Als proef zullen kaarten aan den trein hangen om iedere afdeeling bij elkaar te hou den. In H.H.-Waard stappe men dus in een coupé gemerkt H. H.-Waard. Hierna sloot de Voorzitter na dank ge bracht te hebben voor de opkomst en mede werking met den Christelyken groet de ver gadering. WOENSDAG 16 MAART. Hilversum, 1050 M. 12.00 Politieber. 12.30—2.00 Lunchmuziek dook het Hall-orkest, o. L van M. Noyee, In het Terminus-Hote] Utrecht 2.008.00 F.n- gelsohe kinderlos. 3.004.00 Kaipounaa. 4.004.30 Halfuurtje voor de huisvrouw door Mevr. S. Zwart-Ketjen, over: Inzicht en practjjk. 4.306.15 Concert door het H D. O.-orkest. SoMste: Heléne Cals, sopraan. 6.15 6.45 Lezing door Mr. Franc. Pauwela, over. Boeven en burgers. 6.457.45 Vervolglee en conversatieles Duitsch. 7.45 Politieber. 10.30 Persber. 8.10 Christel. Omroep. De heeren W. G. Peet, orgel. H. Burga, piano. G. Brouwer, bariton. Mej. J. Raksma, sopraan. 1. Wel komstwoord door den heer K. Duiker, voorz. Ned. Chr. Gymnastiek Verb. 2. Marsch „Hocb Heid eek sburg”, Herzer (orgel). 3. Bondslied N. C. G. V. (bariton). 4. Toespraak van Mr. H. Byleveld: Hollands Glorie. 5. Ballade „Van den Prins van de Zee", Spoel (piano, orgel, bariton). 6. Toespraak van Joh. de Vries; Een kykje in de practyk. 7. ,Ps. 33 (orgel). 8. Hollandsch liedje, Abramez (bariton). 9. Hollandsche Kinderkens, Speet (piano). 10. Toespraak van C. A. de Bruyn: Ons bonds-ideaal. 11. „Jezuslied”, gedicht u. d. middeleeuwen, Hildach (sopraan). 12,-Koot uit „Die Schopfung", Haydn (orgel). 13a. „Lente", Karel XV van Zweden (sopraan), b. Liedje Lovendaal (soptaan). 14. Avond zang, Robart (bariton, orgel). 15 Sluiting. Daventry, 1600 M. 11.20 Concert. Daventry-kwartet en solis ten (sopraan, bariton, viool,piano). 1-20 2.20 Orkestconcert. 3.15 Voorlezing: Pick- wickpapers. 3.20 Lezing: Our native tongue. 3.40 Lezing: Some books worth reading. 4.05 Lezing: Citizenship in practice. 4.20 Het Daventry-kwartet en pianoduettisten. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orgelbespeling. Concert orgel. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Tijdsein, weer bericht, nieuws. 7.05 Orgelbespeling (ver volg). 7.20 Causerie: Sheep and sheep bree ding. 7.35 De sonates van Mozart. Piano muziek. 7.45 Lezing: Warren Hastings. 8.06 lersch Concert. Orkest. E. Avril, viool. D. Smith, bariton. 9.20 Tyds., weerber., nieuws. 9.35 Causerie. 9.50 Orkestconcert. 10.14 ,,My Son John”, tooneelstuk van O. Strauss. 10.58 Dandsmuziek. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs, „Radio Paris”, 1756 M. 10.5011.20 Nieuwsber. en muziek. 12.50 —2.10 Orkestconcert en zang. 5.055.55 Orkestconcert. 9.0510.50 Wedstrjjd voor violisten. Langenberg, 469 M. 10.20— 11.20 Concert. 12.50—1.50 Orko-st- concert. 3.204.20 Vroolyk concert. 4.20— 5.20 Orkestconcert. 7.509.40 y.Das Grabmal des unbekannten Soldaten”, tragedie in 8 acten van it. v. Gerlach. 9.5011.20 Dans muziek. königswusterhausen, 1250 M. en Berlijn, 484 en 566 M. 11.207.05 Lezingen en lessen. 7.30 „Der Rastelbinder”, operette in 2 acten van Lehar. 9.50—11.50. Hamburg, 394.7 M. 155—2.05 Kamermuziek. 3.50—5.15 Dans muziek 5.206.00 Volksconcert. 7.2011.10 Volksconcert. Orkest en eolisten. Daarna dansmuziek. Brussel, 509 M. 8.50— 10.50 Concert in de Dierentuin Ant werpen. M. prickboom, viooL KOLVEN. OUDKARSPEL. De beide jonge kolfcjpbs van hier en te Zuid-Scharwoude hebben besloten weer een onderlinge wedstrijd te houden. De le match heeft plaats reeds a.s. Zondag in de baan van len heer Vis en de 2e match twee weken, later m de baan van den heer Beers te Zuid-Scharwoude. Waar beide c’nb? vrywel tegen elkaar zjjn opgewassen, belooft het een mooie, spannen de wedstrijd te worden. Van elke club komen 10 leden in de baan en door elke deelnemer worden 4 partyen gespeeld. Voor de clubprij® gelden de punten van alle deelnemers in twee klassen elk van vjjf leden verdeeld.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 8