CHAPPELLERIE. MODELWEDEN. o o n o o fl DHHIESHOEDfHMHfiHZIlN FIRMA II. I.IM» VERVERIJ 0 n De SCHOONMAAK BEGINT. HOORN. OPOtRIGHf 1IM De gewonere soorten worden tevens verkocht in de BONTZAAK MIENT 10, tegen prijzen beneden razDiöiaioicziOli ALKMAAR, - CORRESPONDENTIE. MODERNE Dames- en Baokfish Mantels, Kindcruiantcls, Japonnen, Onderjurken, Handschoenen, Datnes- en Kinder Kousen, Sportkousen, Hoeden, Vesten. HANDEL EN MARKT. Voorloopig bericht. JACOB KUYT. Huishoudelijke Artikelen. Voorlooplg bericht. Advertentie n. SCHERMERHORN. EGMOND-BINNEN raiaiaiaic3lcz3lCDlc-l Zendt alle poederen naar da ST00MEBU vaa - I.MIJ -- de ingekomen Coöperatieve 5.20—5.40; 87915 kip de gemeente is een gulden dankzeg- sport- Opening Zomer-Seizoen REDACTIE. nwr voluit HING tXTVA PURMEREND, 15 Maart. 13 stapelt) kleine fabriekskaae m. m. f 47; 1 at. kleine L. boter f 4.95^ vette f 0.65— gelde f 120—i A. B. te Onderdak. Wy achten 't het beste, dat U zich met Uw vraag tot een advocaten kantoor wendt. PURMEREND, 15 Maart. Centrale Eierenveiling. 153657 eendeieren f I eieren f 4.506.40. J NOORD-SCHARWOUDE, 5 Maart. 18200 K.G. uien f 5.30—5.70; grove uien f 4.80—5.30; drielingen f 4—4.40; nep f 2.20 f 2.50; 3000 K.G. peen f 1.80—2.90; 184400 K.G. rootle kool f 3.807.50; doorschot f 2.80—6.70; 71000 K.G. gele kool f 3.60— f 6.90; doorschot f 3.30—6.10; 92500 K.G. Deensche witte kool f 2.504.40; doorschot f 2.50— 3.30. PURMEREND, 15 Maart. Centrale Eter veiling. Gebouw Groentenveiling. 27177 eendeieren A f 5.30; 1894 eendeieren 4e kruiwagens, kinderwagens en karren. 5e. ingezetenen van die gemeenten, welke een nader overeen te komen afkoopsom in de kas der gemeente Alkmaar storten, of op nader overeen te komen wyze in de kosten van den Twuyverweg een bijdrage verleu nen. UI. B. en W. te machtigen, den tol in het openbaar te verpachten voor een termijn van drie jaren; IV. onder voorbehoud dat de sub I bedoel de vergunning wordt verleend, den Twuyver- weg te verbeteren overeenkomstig het door den Hoofdingeuieur-Directeur vary den Pro vincialen Waterstaat ontworpen plan, waar mede Gedeputeerde Staten dezer provincie zich hebben vereenigd; V. by den weg te stichten een tolgaarders- woning met hetgeen daartoe behoort; II. .iII. n nwk »H f boerenkaas m. m. f 44; 669 K.G. 5^—2.00 per K.G.; runderen, 190 T90 per K.G.; 344 melk- en per stuk, handel matig; 18 stieren f 0.650.80 per K.G., handt* matig; 30 paarden f 70—200, handel matig; 33 vette kalveren f 1.35—1.50 per K.G., handel matig; B l 5.10; 19266 kipeieren A f 5—7.49; 100 kipeieren B f 4.704.90. zouters f 0.58-0.62 per K.G., handel vlug, 65 magere varkens 20—40, handel stug; 267 biggen f 1624, handel stug; 632 scha pen f 2333, handel vlug; kipeieren f 5 f 5.50 per 100 stuks; eendeieren f 5 per 100 stuks; 150 piepkuikens f 2.50 per stuk. ENKHUIZEN, Vischmarkt, 14 Maart. Maandag werden aangevoerd door 70 vaartuigen 1250 tal reepharing f 3.05f 3.30 per tal. Hoogste vangst 65 tal, laagste 2 tal. ALKMAAR, Exportveiiing, 14 Maart. Bloemendaler kool f 1.70f 5J/0. Boeren kool f 1.30f 4.70 per 100 stuks. Gele kool f 1.50f 8.20 per 100 K. G. Koolra;>en f 1.50 f 1.80 per 100 K. G. Prei f 2.60—f 9.30 Piterselie f 6.80f 9.40 per 100 bos. Roode kool f 2.60—f 9.30 p»* 100 K. G. Selderie f 6.30f 8.40 per 100 bos. Spinazie per bak je (254 K. G.) f 0.69—f 0.87. Spruiten f 16— f 33. Uien f 4.30—f 7.20. Wortelen f 1.90— f 7.20. Witlof I f 19—f 26. Witlof H f 14— f 18 per 100 K. G. AMSTERDAM, 15 Maart. De aardappel prijzen heden onveranderd; geen aanvoer. den weg te mogen kruisen gen maken, waar noodig. het^Electrisch bedrijf. Minister, en deze voorloopig de Het VEEBOELHL'lS ten huize en ten verzoeke van den heer L. BUREN Jz. aan lp?t HOEVER- PAD no. 1 te ALKMAAR, zal plaats hebben op Woensdag 13 April 1927. Notaris LUYCKX, Du Rijp. Laat 115—117 Alkmaar, heeft koopjes in prima kwaliteit Emailie-, AII u minium- en Gegal vaniseerds Het belangrijke VEEBOELHUIS ten huize en ten verzoeke van den beer J. BERKHOUT te AKERSLOOT, zal plaats heb ben op Woensdag 27 April 1927. Notaris LUYCKX, De Rüp. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Maart. 75000 K G. roode kool f 27.70; 2e soort f 2.56—7.00; 159000 K.G. gele kool f 3—6 50; 2e soort f 3—5.80; 64400 K.G. Deensche witte kool f 2.40—3.90; 2e soort f 2.50—3.10; 170000 K.G. uien f 5.105.40; drielingen f 3.60—4.10; nep f 1.40 -1.60. jaarabonnement tien gulden, dke locomobiel, stoommachine, heimachine of motormachine vijf en twintig cent. g. voor eiken handwagen of elke handkar drie centen. Voor een weekabonnement vijftien centen. Voor een jaarabonnement drie gulden. h. voor eiken houtwagen of z. g. mallejan, drie cent. i. 1. voor elk vuur een ry- of voertuig met twee, drie of vier wieleu mitsgaders sleden, sauspannen paard, muilezel, ezel of rund beest, vijftien centen. Voor een weekabonnement vijf en twintig centen. Voor een jaarabonnement veertig gulden. 2. wanneer twee of meer der in het eerste lid bedoelde ry- of voertuigen aan elkander gekoppeld zijn zal bovendien betaald moeten worden voor ieder paar wielen tien centen. Een jaarabonnement is geldig voor één dienstjaar, waarbij gedeelten van een jaar voor een geheel jaar worden berekend; een weekabonnement voor één week, waarbij Ke’ deelten van een week voor een gebeele week worden berekend.; als eerste dag van de week geldt voor de toepassing der bepalin gen van deze verordening de Maandag. Het bovenstaande tarief bit,ft bulten toe passing ten aanzien van. Ie. alle paarden, motorrijtuigen, motor rijwielen, wagens, karren, voertuigen enz. in gebruik bij de Rijks en Gemeentepolitie, postboden, brieven- en telegrambestellers in hun diepst van den weg gebruik makende. 2e. alle by de gemeenten Alkmaar en Sint Pancras in gebruik zynde wagens, karren, brandspuiten met bybehoorend materiaal alsmede alle brandspuiten met bybehoorend materiaal, gaande naar en komende van een geallarmeerden brand. 8e. Militaire troepen op marsch met het geen zy met zicji voeren. met verzoek, aan de gemeente Alkmaar aan te vragen concessie te verleenen. Het zou naar het B. en W. voorkomt aan beveling verdienen, het tarief over te nemen, dat onlangs met goedkeuring der Kroon is vastgesteld voor dc wegen van Zaandijk, welk tarief evenwel zal moeten worden aan gevuld met een tol voor rijwielen. In hoe ve^ du tol in staat zal zyn de kosten te dek ken, is niet te zeggen. Wel hebben B. en W. gedurende een week het verkeer doen op nemen. Nemen zy die gegevens tot basis dan meonen zy, de verwachting te mogen koeste ren, dat, wanneer de ecg in goeden staat wordt gebracht, de kosten by tolheffing overeenkomstig bovenbedoeld tarief voor een groot deel zullen worden gedekt. Ten slotte vermelden B. en W., dat een minderheid in hun College principieel be zwaar heeft tegen tolheffing, daartoe derhal ve niet wenscht mede te werken en mitsdien den Twuyverweg niet wil verbeteren zoo lang de andere gemeenten filet bereid zyn, een bydrage voor dio verbetering beschik baar te stellen. De meerderheid geeft in overweging te ne men het volgende besluit: I. B. en W. te machtigen, aan H. M. de Koningin vergunning te vragen, voor het ge bruik van den Twuyverweg tusschen St. Pancras en Broek op Langendijk, niet ingang van een nader door den Raad te bepalen da tum een tol te heffen; II. dezen tol te heffen overeenkomstig de navolgende bepalingen: a. voor eiken automobiel, tractor of an dere motorwagen op vier of meer wielen dienende voor personen- of goederenver voer, mits alle wielen van luchtbanden zyn voorzien, vyf en twintig centen. Voor een weekabonnement een gulden vijf tig centen. Voor een jaarabonnement twee en vijftig gulden vjjftig centen. b. voor eiken automobiel, tractor of an dere motorwagen op vier of meer wielen, dienende voor personen- of goederenvervoer, waarvan de wielen niet alleen van luchtban den zyn voorzien, veertig centen. Voor een weekabonnement drie gulden. Voor een jaarabonnement honderd gulden. c. voor eiken automobiel of motorwagen op minder dan vier wielen vijftien centen. Voor een weekabonnement een gulden vijf eri twintig centen. Voor een jaarabonnement veertig gulden. d. voor elk motorrijwiel tien centen. Voor een weekabonnement een gulden. Voor een jaarabonnement vijf en dertig gulden. e. voor elk rywiel (geen motorrijwiel) twee en een halve cent. Voor een weekabonnement vijf en twintig centen. Voor een f. voor el 1119 nuchtere kalveren f 12—25, handel ma 1 indoen nnnr'lirrpntip ris- 450 vette-varkens f 0.60-0.65 oer K.G.,1COIK’UHCUUC. énVele besprekingen van minder be- 1,1,., sluit de voorzitter do vergadering op de gebruikelijke wyze. Benoemd. Tot directeur van de zang- «ceniging „Vooruit”, is benoemd de lieer g .1. Saai van Broek op Langendijk. EGMOND-BINNEN. Gemeenteraad. Maan dagmiddag vergaderde de Raad dezer ge meente, onder voorzitterschap van Wethou der Apeldoorn, loco-Burgemecster. De Voorzitter opent de vergadering, waar, na «le notulen der vorige bijeenkomst onge wjfcigd worden vastgseteld. Vervolgens worden eenige ■tukken behandeld: Een schrijven van Gcd. Staten, hou dende goedkeuring verlenging termijn ont ruiming van één der onbewoonbaar verklaar de woningen, welk schrijven voor kennisgé- ving wordt aangenomen. b. Een schrijven van de bjpmmissie tot wering van schoolverzuim te Egmond a. d. Hoef, houdende aanbieding jaarverslag 1926, waaruit blykt, dat het percentage der onge oorloofde verzuimen is gedaald. Alsvoren. o. Een schryven van A. Zentvehl, ver zoekende Jen grond vóór zyn café te mogen gebruiken. B. en W. stellen voor dit toe te staan on der zekere voorwaarden. De Raad gaat hiermede accoord. d. Een schrijven van het R. K. Schoollie stuur te Egmond a. d. Hoef, houdende op gave kosten instandhouden harer school ge durende 1926. Als tie rekening 1926 van de gemeente Is resloten, zal bepaald worden hoeveel hel Openbaar Onderwjjs por leerling heeft gekost •n zal hetzelfde bedrag dan ook kunnen wor den uitgekeerd aan het R. K. Schoolbestuur. Voorloopig wordt de aanvraag dus in han den van B. en W. gesteld en zal dit later op nieuw in den Raad worden gebracht. Onder e. eenzelfde schryven van het R. K. Schoolbestuur van Egmond-Binnen, waarmee zal gehandeld worden als het voorgaande. f. Een schryven van het R. K. Schoolbe stuur te Egmond a. d. Hoe^ verzoekende een voorschot op de gemeentelijke vergoe- ding 1927 tot instandhouding harer schooi dat jaar. De R. K. school heeft recht op 80 pCt. en zal dit evenals andere jaren in 4 termijnen worden uitbetaald. Onder g. eenzelfde verzoek, van hel R. K. Schoolbestuur te Egmond-Binnen, alsvoren. h. Een schryven van J. W. Kareis te Egmond aan den Hoef, verzoekende vergun ning voor radio-distributie, met verzoek om i en gebruik te mo es, waar noodig, van de palen van Daar toestemming dient verzocht van den Minister, en deze voorloopig de vergunin gen heeft stopgezet, stellen B. en W. voor, voorloopig slechts het principe van den Raaa te vragen. De Raad wil een dergelyk plan geenszins tegenwerken, vindt het zelfs mooi; wel zou den eenige voorwaarden moeten worden ge steld. L Een schryven van de Rjjwielpadvereen!. ging „Kennemerland", houdende aabieding van een bedrag ad 50.voor bydrage in de kosten van bet maken van rij wiel (iaden. B. en W. stellen voor, dit s^jyven voor kennisgeving aan te nemen, onder dankzeg ging voor de verleende bydrage. Aldus besloten. j. Een schryven tan P. ÜMtveld, verzoe kende de noodige gelden ingevolge de Land- arbeiderswet voor de verkryging van een plaatsje. Uit het verzoek blykt, dat verzoeker kan koopen 230 roe grond (15 A.) aan den Adel- bertusweg, voor 10.per roe. Het te bou wen huisje zal moeten kosten 2600.—. Voorgesteld woMt om, in afwyking van de Landarbeiderswet, waarin wordt bepaald de eerste 3 jaar alleen rente te betalen, reeds dadelijk te beginnen ook met de aflos sing, dit echter met goedvinden van belang hebbenden. De Raad vereeuigt zich hiermede. Een verzoek van C. Koper om subsidie over 1927 voor het instandhouden van zyn autodieost. Deze post staat al op de be groot ing. B. en W. stellen voor de subsidie toe te staan. Aldus besloten. Een verzoek van de ondera/deeling det Bloembollencultuur, afd. Egmondbinnen, om de sletten te Egmond a. d. Hoef en te Eg- mondbinnen te bestraten ter breedte van 5 A 6 Meter. De heer Baltus zou gaarne zien, dat B. en W. eens een voorstel deden om te beginnen met bet Stat te, Egmondbiuueu, zoowel met de betonbeschoeiing als met de beharding. De voorzitter antwoordt, dat er 2 aanbe stedingen komen. Door omstandigheden kan dit echte/ nog niet gebeuren. De voorzitter stelt voor, dat de Raad B. en W. machtiging geven voor de beharding van de stetten, zoodat dus tevens aan het verzoek van de afd. Egmondbinnen Bloem bollencultuur kan worden voldaan. De Raad gaat biermed- accoord. Vervolgens worden tot leden van de stem bureaux benoemd: District I de Burgemees ter en de leden C. Groot en A. Dekker, plaatsvervangers J. Rosing en G. Belleman. Stemdistrict II J. Apeldoorn, voorzitter en de leden C. Baltus en C. v. Duin, tot plaats vervangende leden Th. Straathof en W. J. Apeldoorn. Tenslotte wordt een regeling vastgesteld voor de vergoeding politie by by zondert» gelegenheden. Deze was oorspronkelijk f 4 per dag plus kost. Deze nota's voor de ver tering waren nogal boog Deze regeling wordt thans f 3 per dag, en de gemeente zorgt voor de vertering, d.w.z. hiervoor wordt in een bepaald café een be paald bedrag beschikbaar gesteld. De Raad vereenigt zich hiermede. Na rondvraag sluiting Vaccinatie. Daar jn verschillende gezin nen de mazelen heerschen, en de griep-epi- uemle pas voorbjj is, zal dit voorjaar geen Keiegeuheid worden gegeven tot kostelooze vaecinatie. Ouders van kinderen die nog niet werden gevaccineerd en toch by de vol gende toelating de school «ouden moeten be- «oekea, kunnen zich fm een verklaring wen- oen tot den gemeente arts. Dr. Fischer. Voor H.H. Winkeliers bij J. F. v. LIESHOUT en G. KUIPER, Alkmaar. OVERREDEN. Een zoontje van den heer E., op het West, had Maandagmiddag het ongeluk onder een vrachtwagen te komen, waardoor Lij inwen dig werd gekneusd. BIJLAGEN TOT DEN RAAD. Verbetering van tolheffing op den Twuijverweg. Het zal den Raad bskend zyn, dat Ged. Staten dezer provincie den Twuyverweg tusechen St. ftincras en Broek op Langen- dyk hebben gesloten verklaard voor alle motorrijtuigen op meer dan twee wielen. Het gevolg van deze sluiting, verband houdende met den toestand van den op het tegenwoordige verkeer niet berekenden weg, is, dat het automobiel verkeer naar den Lan- genuy'k gaat thans over den weg langs de ringvaart van de Heerhugowaard. Hiertegen heeft het gemeentebestuur van Heerhugo waard ernstig bezwaar, zoodat het aan Ged. Staten heeft gevraagd, ook dien weg af te sluiten en wel voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen, met een grootere breedte dan 1.70 M., waardoor practisch het gebeele verkeer met autobussen op dien weg zou worden stopgezet. Gedeputeerde Staten hebben, in verband met de bedenkelyke gevolgen welke inwilli ging van dit verzoek zou hebben, aan de besturen van St. Pancras en Heerbugowaarü voorgesteld, met elkander in overleg te tre den om een regeling te treffen, waardoor het verkeer zoowel op den weg van Heerhugo waard naar Broek op Langendijk als op den Twuyverweg in één richting zou worden ge leid, in dien zin dat de richtingen zouden zjjn respectievelijk HeerhugowaardBroek op Langendijk en Broek op» "Langendijk Alkmaar. Die gemeenten wenschen in dit voorstel niet te treden. Het is den Raad eveneens bekend, dat de plannen tot verbetering van den Twuy verweg, ondanks de bemoeiingen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, niet tot uitvoering kunnen geraken tengevolge van de weigering der gemeenten aan den Langendyk (in tegenstelling met St. Pancras) om financieels medewerking te verkenen. Het is om die reden, dat by de ^vaststelling der begroeting voor 1926 de post voor ver betering van den Twuyverweg werd ge schrapt. Ook aan de uitvoering van een duur den Hoofdiiigenieur-Directeur van den Pro vincialen Waterstaat ontworpen eenvoudiger plan dan eerst in behandeling was geweest, onthielden die gem"enten hare medewerking. De gemeente St. Pancras heeft er nu bij B. en W. op aangedrongun, het goedkoopere plan desniettemin uit te voeren, opdat een oplossing worde verkregen welke aan den thans onhuudbaren toestand een eiude zal maken. Zij gaf daarbij in overweging, op den Twuyverweg een tol te heffen, opdat, nu de gemeenten niet in de kosten bydragen4 van de gebruikers een bydrage zal kunnen worden gevorderd. B. en W. hadden aanvankelijk tegen deze oplossing wei.eenig bezwaar. Een tolheffing is en blyft steeds een verkeersbelemmering, derhalve een weinig sympathiek middel om de l>aten te vinden ter bestryding van de kosten van den weg. Aan den anderen kant zal men echter niet ontkennen, dat zij de meest rechtvaardige heffing is in zoover zy alleen hen treft die van den weg gebruik maken. Staande voor de vraag, of de Twuyver weg gesloten moet blijven dan wel of door verbetering van den weg de openstelling moet worden bevorderd met tolheffing, heb ben B. en W. na ampele overweging ge meend, dat door de laatste oplossing bet algemeen bek ag het minst wordt geschaad. De bestryding der uitgaven zal, willen zy niet alleen op Alkmaar drukken, alleen kun nen geschieden door tolheffing. Het zou, zoo de Kroon daartoe concessie verleent, naar B. en W. voorkomt het eenvoudigst zyn, deze heffing <e verpachten, zooals ook het geval is met de galden voor de sluis aan de Zes- wielen. B. en W. van St. Pancras hebben toege zegd te zullen bevorderen, dat ook de Raad dier gemeente zich «ot de Kroon zal wenden ERNSTIG ONGEVAL. Maandagmiddag heeft een ernstig onge-' val plaats gevonden onder de Boompjes. De knecht van den glazenwasseber K. stond op een groote hoogte glazen te wasschen voor met perceel van den heer de H., terwyl zyn ladderwagen aan den waterkant stond. Blijk baar schrok een paard, gespannen voor een four'gewagen daar\an, met het gevolg, dat het Leest een sprong maakte en de wagen daardoor de ladder waarop de glazenwas- scher stond meesleurde. De man «makte daar door op straat. Aanstonds werd hy bij den heer H. binnengedragen en medische hulp in geroepen. welke constateerde dat zyn bee- nen op enkele plaatsen waren gebroken. Per brancard werd de ongelukkige naar zijn wo ning vervoerd. Wie den krachtigen aangenamen IJ rmaak van King-pepermunt nog niet kent uit eigen ervaring en i ‘j een proef wil nemen, lette by het koopen op de drie woorden: King-extra strong, welke op elk tablet moeten voor komen. S. KROM. V* s' HEEREN SOKKEM in alle kwaliteitea en prijzen. s' Wy brengen een chic passend - COLBERTCOSTUUM in de nieuwste stoffen, tegen uiterst laag gestelde prysen. gy ELKE DING NAAR MAAT. Vraagt onze met zorg samengestelde staleucollecties sens aan. Deze worden U op aanvraag franco toegesonden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 9