PURMERFNfl de twuyverweg. HELDER. H/" i I I I RECHTZAKEN WEERBERICHT. HEILOO EN MARKT. INGEZONHFN stukken I? den Chr. groet. Alkmaar. alhier de I 1 giement feitelijk moest aftreden. 100, Bieten f7—f12.50 f 1.10 -f4 ac- I pimpelaars en voordeeltrekkers. i' v 10 geldokoeien. verplicht aan K. f 2.50 te vcrgoe len voor Je gewurgde kip. het te NOORD SCHARWOUDE 17 Maart. 32.20 K.G. uien f3.80f4.90; grove uien f3.80-- f4.30: drielingen f3.60—f4: 164. 200 K.G. Koode kool f2.30f6.50 doorschot f2f 5.60 89.400 K.G. Gele kool f 3.40—f 5.Ö0 doorschot f 1.60f 4.50 154.500 K.G. Deen- «che witte kool f 2.00f 4.50 doorschot f f 2—f 3 100 K.G. Rapen f 0.60. AMSTERDAM. 17 Maart. De aardappelprijzen onveran lerd. Aanvoer lading, 90n HL. ro- H1J maar ENKHUIZEN. 16 Maart. Visch- markt. Woensdag werden aangevoerd door 102 vaartuigen 1320 tal reepharing ad f 1.85f2.40 per tal. Hoogste vangst 45 tal, laagste 3 tal. Door 1 vaartuig 40 een of andere manier het land aan Leidschestraat 68-72 Amsterdam. Dit is werkelijk een SPECIAALHUIS in -4 DAMES MODEARTIKELEN, ZIJDEN STOFFEN, FOURN1TI REN. Een terugstootend bedrijf. F.en hepaarde grondwerker uit Hoorn, met eenb aard als *n draaiende derwisch, stond als hekkeslniter terecht, omdat hij zijn echt- genoote had geëxploiteerd op ’n maniei, waarover in dit Wad niet verder kunnen uit wijden. Dit weerzinwekkend zaakje werd dan ook met gesloten deuren behandeld. Na heropening der zitting deelde de Poli tierechter mede, dat de oude sik was ver oordeeld tot 2 dagen hechtenis en 1 jaar op zending naar het buitenverblijf van zware nimnela.ars en voordeeltrekkers ‘I BEEMSTER, PURMEREND EN OM STREKEN 16 Maart. Witlof f 0.12— f 0.20 per K.G bloemkool 15f 14 per 100. snruitkool f 1.80f 5.80 per 15 Kg., Boerekool f 0 70f 1.80 per 100 struiken 1—340: 394 niich- 191 overhouder» geiten f 4.50—7.00, —36: 40 idem, vette f 0.60 —0.65 nor K.G.: 105 higgen f 15-22, 7 konijnen f 0.503.00: 25 kippen f 0.50 f 2.75: eenden f 1.25: 128 K.G. boter f 1.60 - f 2.00 per K.G. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 14 Maart. Hij krijgt nog een kansje. Een voorwaardeljjk veroordeelde die het zoo bont gemaakt, dat hij gevaar liep met de gevangenis kennis te maken, zal nog een maal in de gelegenheid worden gesteld oin het, in ben gestelde vertrouwen niet meer tb liesehamen. en derhalve is de hem opgelegde proeftijd met 1 jaar ver.engd. Op goed vertrouwen vrijgesproken. Een 60-jarige huismoeder uit Alkmaar, onlangs terechtstaande omdat zij een rijwiel op afbetaling voor 140 gekocht, had ver pand lang voordat de koopsom was afbe taald, werd thans door den Politierechter zonder straf heengezonden. De Politierechter- vertrouwt er echter op. dat de vrouw alle medewerking zal verleenen om den bena deelden leverancier Weer in het bezit van het- rijwiel te stellen. Stevig aangepakt. De landbouwersvrouw uit Anna Paulowna, welke.onlangs als verdachte voor den Politic, rechter stond, op grond Jat zij de door haar afgeloverde melk in zeer ruime mate had vervalscht, zal de gevangenis kunnen ont- loopen, do’h krijgt een klap in haar porte- monnaie, die er lang niet naast is. Zij werd veroordeeld tot 350 boete subs. 2 maanden hechtenis! Dit is weer een zeer ernstige waarschuwing voor landbouwers, Naar waarnemingen, verricht in den mor gen van 17 Maart door het Kon. Ned. Meteor Inst, te De Bildt. e Hoogste barometerstand 773.8 te Weener Laagste barometerstand 749.8 te Hapa randa. Verwachting: Matige Znid-Oosteljjke t Oosteljjke wind. Helder tot licht bewolkt- droog weer, weinig verandering in tempera tuur. HOORN, Kaasmarkt 17 Maart. Kh-iue f 12. Commissie f 45. Fa' Fabriek commissie f 46.50. 17 stapel K. G. Handel matig. Een dien de straf niet afschrok. Een vriend en campagnon van vorenbe. doelde verdachte, thans ook als onvrijwillig logé in het'Huis van Bewaring vertoevend, van het zuivelproduct door toevoeging van water in bruikbaarheid te verminderen. Het begeerlijke rijwielplaatje. Een jongmensch uit Alkmaar kon niet na laten toe te geven aan den drang om rijwiel- plaatjes te ontvreemden. Hij maakte er een_ stuk of 4 buit en verkocht den buit ver be neden de waarde aan een rjjwielbewaarder, dien we ditmaal ter wille van het vertrou wen dat hij geniet, niet nader znllen aan, duiden, doch die door zjin roekeloosheid een zeer gevaarlijk spel speelde. De rjjwielplaatsjesdief werd gearresteerd en in voorarrest gezet. Hij werd heden ver oordeeld tot 4 maanden met aftrek van maanden voorloopige hechtenis. De verdediger, Mr. Thomas, van Hoorn, pleitte een voorw. straf en verzocht clemen tie. nad als aandeel van de verkochte rjjwiel- plaatje» 2 ontvangen en stond» wegens heling terecht. Het jongmensch wenscht niet voorwaardeljjk veroordeeld te worden en nam direct genoegen met de 3 maanden cel straf, die hem daarop werd opgelegd. De de taak van den verdediger, Mr. Tho mas, bij een dergolijken zonderlingen cliënt nutteloos was, behoeft niet nader te worden aangetoond. Tot zoover onze Langedijker correspon dent, wiens m -ening omtrent de Twuyver- weg-kwestie overigens wel genoegzaam be kend is. Het wil ons voorkomen, dat de weiger achtige Langedijker gemeenten het ook ons niet zeer sympathieke voorstel van B. en W. van Alkmaar (en van St. Pancras) aan zich zelf wijten hebben: door hare weigerachtigheid, om op be hoorlijke wijze mede te werken tot verbete ring van den Twuyverweg, hebben zij B. en W. van Alkmaar wel gedwongen tot dit voorstel. Men mag het evenals" wjj betreuren, dat op deze wijze in onzen modernen tijd nog een vroeger-eeuwsche verkeersbelem- mering in het leven wordt geroepen. men kan toch ook niet ontkennen, dat B. en W. van Alkmaar door hun voorstel toch eens fijntjes demonstreeren. hoe de kwestie eigen lijk gesteld moet worden: Men geeft toe, dat Alkmaar onderhoud- plichtig is. maar.... naar deb toestand van den weg en van het verkeer in 1724! Wenscht het moderne (in 1724 nog onbe kende en nooit-gedroomdeï verkeer nu. dat Alkmaar den weg zal doen aanpassen aan het moderne verkeer, dan moet dat moderne verkeer de door Alk maar, te maken buiten gewoon hooge onkosten ook maar (helpen) betalen. Dat is een volkomen billijke eisch. HEILOO. Verkocht Het renteniers huis aan de Kerklaan, eigendom van de fam. Leidekker is onderhands verkocht aan den heer Chr. Harreveld alhier. Electrisch licht. Het electrisch net in de Boekelermeer is dezer dagen gereed gekomen, wat door de bewoners op zeer hoogen prijs gesteld is. Wanneer zal ook de waterleiding, waar ook een groote behoefte aan is ®r komen? BEVERWIJK. 16 Maart. Snij bloemen veiling ,,’t Centrum." De prij zen waren als volgt: Bartigon bleek f 3.50 -f 4.50, W. Copland klein idem idem 1ste soort f 5.50f6. Narcis Lou- rens Coster 1ste soort f2.90f3.50, id. klein f 1 30—f 1.90, La Noitre f 4.30—f 5 Wistler f 3.90-f 5.75, Farmecombe San ders f 4.50—f 5.20, Murillo f 5—f 6, id. met slap en waterstelen f 2.50f 4, Nar cis Glorie of Lisse f 2f 3, id. Ornatus f 1.50— f 2. Prins van Oostenrijk 2e srt. f 4.05f 5, Theeroos f 6f 7, Rose gris de Lin f 3.70—f 4.60. Wm. Pitt f 5—f 6.50 Scarlet due f 2.95—f 3.40, Artus •dem, alles per 100. Diverse darwinnen stek f 0.40 -f 0 65. id. Crocussen rijp f0.18 f 0.25, Iris f0.31, Fulgens f0.80—f 1.10, dubbel rood f 0 75f 1, blauwe druifjes f 0.13f0.25. alles per bos. een weg van 8 Meter breedte F.en weg d>is. die zoor goed zou aan het overige deel van den ver- Ondkar«rw»l—Alkmaar, een weg. die er werkelijk in Noorrl-Hollandsch polder >>d wezen mocht Naar verluidde was dit plan ter goedkeu ring in Haarlem, maar nu. nog voor iets be kend i» over de ontvangst ervan aldaar, komt Alkmaar met zijn voorstel en weet de ,,N. L. Crt.” reeds mede te deelen. datjlit geschiedt onder goedkeuring van Gcd. Staten. Trouwens valt uit d<- indiening van dh plan door Alkmaar, wel te concludeeren. dai het plan van Je L.G.C. naar den prullenmand is verwezen. Di- argumentatie, waarmede een eenvoudig verbeteringsplan wordt afgewezen, kunnen wij zonder het te weien, wel gissen: dit plan zou slechts een lapmi hiel zijn (we kennen dat. als hoeren ambtenaren aan het woord zijn), en daarom rest niet anders dan door voering van het plan van den Prov. Water staat. Hi-t plan Tan de 50 mille. Wc zullen hierover verder zwijgen. SCHAGEN, 17 Maart. 14 paarden f 150—350: magere f 1502R0: 75 idem, vette f 250 f 420: 50 kalfkoeien f 200 tere kalveren f 8 18: f 24—38: 3 bokken en 28 varkens, magere f 22 van der Noordbollandsi-he bevolking, gedrukt als het reeds gaat onder zeer zware lasten, wordt aangedaan. Nu men bet plan van de L. G. C. eigenlijk geen blik heeft waardig gekeurd, wordt be waarheid wat wij reeds eerder schreven. Men zal koste wat kost het hixieuse plan, dat van het BroekerWeggetje in vergelijking met de andere 13 K. M. een „heerbaan” maakt, er doordrijven en even waar blijkt de opmerking van een onzer Raadsleden. De Langendijk zal. of het veel of weinig kost, er aan meebetalen. Een onrechtmatige dwang. De Langendijker burgerij “1 z'ph intus- schen wel niet zonder meer hierbij neerleg gen en de punten, waarmede dit ..onrecht” bij de hooge Regeering gedemonstreerd kan worden, zeer gemakkelijk weten te vinden. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Maart 70 000 K.G. roode kool f 2.60 —7.30. soort f 3.806.60; 117.000 K.G. gele kom f 250—6.30; 2e soort f 1.90—5.30: 43500 K.G. Deensche witte kool f 2.90—4.20: 2«’ soort f 2.80—3.20: 18000 K.G. uien f 0.60 f 4.70: 2e soort f 3.20—3.60; 600 K.G. peen f 3.10. 's-HERTOGENBOSCH. 16 Maart. Aangevoerd werden: 1075 stuks hoorn vee, 1105 biggen, 93 zeugen, 52 schapen- lanwneren, 54 kalveren. De prijzen wa ren als volgt: Kalfkoeien f 230f 380 per stuk, kalfvaarzen f 2.15f 2.85, ma gere ossen en koeien f 1.20f 1.90, vet te ossen en koeien le kw. f 0.47 p. pond, id. 2e kw. f 0.40, pinken f 95f 145, zeu gen f80—f 125, biggen f 1.75f2 per wiek, schapen f 20f 30, lammeren f 19f25. Handel vetvee en varken traag, overigens williger. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de Arrondissementsrecht bank is gedeponeerd de eenige uitdeelings- lijst in het faillissement van J. Booij, aanne mer, Krelagestraat 27a, Alkmaar, met een uitkeering aan concurrente schuldeischor» van 0.51 pCt. Na gedaan verzet is opgeheven het faillis sement van R. Appelman, landarbeider te Grootebroek. Opgeheven wegens gebrek aan baten faillissement van -I. Strijder, werkman H. H. Waard, Middenweg RL Failliet verklaard: P. Avis, broodbakker te Egmond aan 7-ee, Voorstraat 91; mr. N. Muller, r. c.; mr. H. P. M. Kraakman, cür.: II. W. H. Ploeg, slkger. te St. Pancras, mr. R. P. Cleveringa, r. c.; mr. C. P. Eeeen; cnr. Een slecht debuut als verzekerings agent. Een ongehuwd arbeider te Oudkarspel was aangesteld als. agent van de Levensverzeke ring ,.St. Willibrordus” te Utrecht. Hem was opgedragen de premieën te innen, welke op dracht hij misschien met ijver ui: voerde, doch waarvan de directie de geliiclijke resultaten nimmer te zien kreeg. Hij stond nu terecht ter zake verduistering van 32.86 en werd voorwaariteHik veroordeeld tot 2 maanden gev. met 2 proefjaren en gesteld on Ier toe zicht der R. K. Reclasseering te Alkmaar. Hem wordt geheelonthouding opgelegd ge durende zijn proeftijd en café-verbod gedu rende liet eerste jaar. Voorts is hij verplicht het toi gebrachte nadeel te vergoeden. En bij het plegen van een strafbaar feit of verwaar!oozing der bijzondere voorwaarden weet hij wat hetn te wachten staat: 2 maan den te gast op <le bruine boonen en rats, aan genaam gevarieerd door snert en piepers met rijst en stok vischstamp. Een zachtmoedig oordeel. Een bejaarde bedelaar, geregeld te Oostcr- Rlokker een vaste klant bezoekend, alwaar hij dan zijn wekelijksche rente, ten bedrage van 1 cent nominaal, in ontvangst kon ne men, werd op ’n noo llottigen dag door dn politie opgemerkt en wegens bedelarij op den bon geplakt. Heden werd deze zwaarlijvige zaak, waar voor nog twee getuigen heel van Blokker moisten komen, vanwege de zuinigheid bij het Departement van Justitie, weet u, in de puntjes behandeld. De Offi-: r ischte om nog wat cachot aan het snert-proëes te geven. 2 dagen hechtenis, maar de Politierechter kon in het optreden '"an len armen drommel, dis zonder iets te vragen, een hem van harte ge gunde kleinigheid in ontvangst nam. geen bedelarij zien en sprak hem deswege vrij. Wat minder praatjes is voordeliger. Een werkman en koolhandelaar uit St. Pancras werd op 24 Februari door rjjksveld- wachter AHsser, die zijn oogen niet in Jen zak heeft zitten, aangehouden, omdat hij zonder licht reed. Tevens werd geconsta teerd, dat hjj nog altjjd niet in het bezit was van een rijwielplaatje, hoewel Visser hem al eenigen tijd geleden op deze nalatigheid ha<1 die nog altijd niet kunnen laten de waarde gewezen. Overeenkomstig zijn instructie wil- de Visser het rijwiel in beslag nemen, doch ondervond daarbij krachtig verzet. Zelfs kreeg hij een jopmekaalem met zijn’ gnmmf- knuppeltje. De recalcitrant maakte later zijn fout weer ’n beetje goed door ten huize van Visser zijn verontschuldiging aan te bieden. Thans stond hij terecht ter zake weder- spannigheid en werd veroordeeld tot f 20 hoete of 20 dagen, waarmede hjj direct ge noegen nam. 519; F. Middelhoff Ez. sot; J. Baltua 360; G. de Wolf 357, G. Paulidus 249 en C. Nooy 218 punten. De voorzitter dankt *t stembureau voor de oewezen diiensten en sluit daar na de zeer geanimeerde vergadering met “STILLE OMGANG. Behalve de reeds genoemde reisgele genheden naar Amsterdam bij gelegen heid van den Stillen Omgang, maakt men ons thans nog attent op de gelegen heid per trein, welke hier om 12.15 ver trekt en om 6 38 uur wederom naar hier terugkeert. Werkloozen Commissie. Door de Werkloozen Commissie is in de dezer dagen gehouden vergadering besloten de werkverschaffing stop te zetten. Keuring Dienstplicht Voor de inge schrevenen van de lichting 1927 zal de keuring gehouden worden op 24 en 25 Maart a.s. in de Nieuwe Doelen te Alk maar. HEILOO. L. E. T. T. Belangstellenden worden verwezen naar een in lit ntimmei voorkomende advertentie, waarin medege deeld wordt, dat de heer Mr. A. Slot oen spreekbeurt zal vervullen voor de L. E. T. T., dat de aangever ma.r wat leugens had op tal fuikharing ad f 1.80 per tal. geihscht. Hij werd tot erkentenis gebracht en HOORN. 16 Maart Aangevoerd werden 66 varkens vette varkens f 62 f 66. zouters f 58f 62. Handel goed. VOLENDAM. Eierenveiling Aange voerd werden 375000 eendeieren voor f5 10f5.25 en 5400 gekleurde kijx eieren voor f 5.30 en 3300 witte kipeie- ren voor f 4.85. Een mannetje met fantasie. De jiolitie to Nibbixwond kreeg op 12 Dec. j.l. aangifte van een persoon, vroeger t6 Noord-Scharwoude woonachtig en daar ook welbekend, dat hij was aangerand door twee hem onbekende personen, die hem had len afgerost en zijn porteinonnaie met inhomi hadden obtroof 1 De po’itie stelde een ondt r zoek in en kwam al spoedig tot le conclusie. K K. K1ESVEREENIGING. Op Woensdag 16 Maart kwam kiesvereeniging in vergadering bijeen Deze vergadering was hooldzakelijk behtgd voor de vaststelling van het po litiek advies. De heer F. Middelhoff opent de ver gadering op de gebruikelijke wijze en wijst op het groote gewicht van vergadering. Z.Ed. spreekt den wensch uit, dat de stemmingen van heden en straks voor de groslijst zoodanig mo^ zijn, dat deze een ieder zullen bevredigen. De notulen worden gelezen en onver anderd goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat het be stuur den heer Joh. van Galen tot bode heeft benoemd, die deze benoeming heeft aangenomen Het reglement, dat door de kiesver eeniging is aangenomen is door het rijks- kieskringbestuur goedgekeurd. Het reglement houdt in dat het be- Onze I^uijetlfjkcr correspondent schrijf’ Door het voorstel van B. en W van Alk maar ter verheterinjr van den Twuyverweg en het aanhrengen daarop van een tol. is het vraagstuk weer actueel geworden Het werd dan ook hoog tijd, dat omtrent deze zaak weer eens wat nieuws werd aan gekondtgd. De zaak w.i’ erger dan op het d’oode punt, want door het ongehinderd on jon der stoornis doorgaan van hot verkeer over Heerhngowaard. geraakte de Twnyver weg bijna in het vergeetboekje. Intnsschen wekt het plan van geïnsprreerd door St. Pancras. wol eenigs tins verwondering. Immer» was nog niets l>c kend omtrept de beslis»hig over h«-t plan der L.G.C* waarvan niet officieel, maar toch bekend was dat'het een 1? a 13000 gullen lOtt vragen en tott geven aanpassen keersweg deelt, zich niet meer beschikbaar te f stellen voor het raadslidmaatschap. Onder applaus der vergadering wordt de heer Middelhoff dank gebracht voor al hetgeen hij gedaan heeft in deze func tie. Van het ministerie van financiën is be richt van ontvangst van ons verzoek in zake vermindering van de lasten voor de H. B. S. ter plaatse. Het jaarverslag van den secretaris wordt daarna gelezen en onder dank zegging van den voorzitter voor het mooie jaarverslag. Uit het jaarverslag van den penning meester blijkt, dat de rekening sluit met ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f284.43. Dan komt de Een rare pisang. F.en jongmensch uit Den Haag, goéd ont wikkeld. en die de heele wereld al zoo wat had rondgezworven, stond onder toezicht dei Recla-iseering en werd te Alkmaar hij de firma Cloeck als bediende geplaatst, 'n Tijdje kek het goed te gaan met den bekeerling, doch al spoedig kwam de aap uit de mouw en verduisterde hij een costuum en een genta«. ten na leele van zijn patroons, vluchtte over de grens naar België, kwam ook daar in aanraking met de Justitie. Hij erkende, toen hij te Antwerpen wegens een strafbaar feit was aangehouden, voor den onderzoekingsreeber de te Alkmaar ge pleegde verduistering en bevestigde deze er kentenis in een brief aan den Officier van 'Justitie te Alkmaar. De zaak werd he len behandeld en de me neer. wien het altijd ontbrak aan „klein geld”, heden hij verstek veroordeeld tot 3 maanden 'gevangenisstraf. Een kleinzielige wraakneming. Een landbouwerszoon te Anna Paulowna had op den kiopenhouder Teun K. en bedacht nu een allertreurigste wijze om hem eens dwars te zitten en te benadcelen. Niet alleen draaide hij een den heer K. beboeren de kip den hals om, doch ook probeerde hij door het kadaver van een aan ’n besmette lijke ziekte gestorven kip. onder den plnim- veestapel van K. te werpen, op deze wijze het hoendervolkje om zeep tc brengen. Daat het laatste hem niet kan bewezen worden,c stond de jongeman heden alleen terecht voot het dooden van een kip. Hij werd opgek:>:ipt met f 50 hoete of 1 maand hechtenis en is Spinazie 10.26f 0.31 per K.G. Rapen - - f 1.10—f4 oer t™, per 1000, Wortelen f 0.45—f 0 57 per 25 K.G., Uien f 0.40f 0.98 per 25 Kg., Prei f 3 70f 8.20 per 100 bos. Wc zullen hierover verder zwijgen. Met. nadritk wenseben wij echter te wijzen bp het I stuur na aanneming van het nieuwe re- g 4 4 S o mol zin 1 a a aA «ff Het bestuur stelt evenwel voor aan te blijven tot na de verkiezingen. Hiermede gaat de vergadering coord. De heer F. J. B. Middelhof! had een schrijven ingezonden waarin hij medc- fcit dat aanstonds tolgeld zal worden ge- j vraagd ten behoeve van een min of tneer hixietis plan, terwijl een eenvoudige oplos sing. welke slechts K van de gemaakte kos ten had gevraagd, niet eens een ojienbare be-nreking is waardig gekeurd. Wat mi het voorstel omtrent do heffing van tolgelden aangaat, het goede wat wer kelijk in dit overigens onsympathieke middel (woorden van F. en W. van Alkmaar) zit, is dat de gebruiker de lasten betaalt. D« autobussen, terwille van wien de weg ver beterd moest worden, komen er met een schijntje af en zullen als zij het tarief met een 14 cent verhoogen. er nog gold van over honden. Verder znllen zij die voor het overige ver keer den weg van noode hebben den meesten to’ krijgen en het lijkt ons toe dat de Alk- maarsche middenstand en de Inwoners van Koedijk en St. Panera» hier het meeste van zullen „proflteeren.” Motorrijders, die ge noemde dorpen niet behoeven aan te doen, tullen te kleien hebben tusschen tol beta len of den tegenwoordig gevolgdcn route door Heerhugowaard te houden, welke in- tnnschen zeer goM berijdbaar is en in na genoeg denzelfden tijd kan worden afge- legd. Lijkt ons Sus de heffing van tolgeld niet een buitengewoon tiezwaar. echter zou naar onze meening het geven van concessie hier toe niet anders zijn dan de bekroning het onrecht, wat in deze aan een deel vaststelling van het po litiek advies aan de orde. Op de desbetreffende vraag van den voorzitter deelt de heer C. Nooy mede, dat bij ingevolge 't recht bij t reglement gegeven, de meest onderste plaats op de lijst wenscht te bezetten. Besloten wordt om met 9 candidaten ui te komen. Dan wordt gestemd. Inmiddels stelt de voorzitter de rond vraag aan de orde. De heer G. de Wolf brengt onder groote instemming der vergadering, na mens de kiesvereeniging dank aan den heer Middelhoff Sr., voor al hetgeen hij als lid van den gemeenteraad voor de Katholieke partij beeft gedaan en in t belang der gemeente. De heer A. Vlaar wijst op de verkie zing van voorzitter, hetgeen volgens spreker zou moeten geschieden al thans zou zou het reglement bepalen, volgens het puntenstelsel. De heer Schaper bespreekt het ge ven van presentiegeld aan de leden van het Burgerlijk Armbestuur, wat hij af keurt. De heer Wilcke bespreekt het gevaar van intrekken van die belooning. De heer H. Bleekermolen bespreekt het feit dat de omroeper meermalen des Zot'dags rondjaat, wat hij afkeurd. De heer E.Wilcke wijst op de circu laire, ontvangen van het rijkskieskring- bestuur, waarin o.m. staat, dat geen ver goeding voor loonderving mag worden gegeven. Spr. vindt dat verkeerd en ziet daar door de kans voor de arbeiders om in afgevaardigde te zijn onrechtvaar dig verminderen. Spr. protesteert daar tegen. De heer A. V. Clijnk betreurt het, dat er door enkele bestuursleden van de Hanze een circulaire hebben verspreid waarin zij tusschen de regels door een zittend raadslid hebben afgekamd. Voorts wordt nog gewezen op de groote waarde van een stem. Ook bij de gemeenteraadsverkiezing. Wij moeten dus actief zijn. De voorzitter deelt mede, dat op 3 April de stemming over 't politiek ad vies plaats heeft. De leden die kiesgerechtigd zijn worden daartoe opgeroepen, terwijl de genen, die abusievelijk geen oproep krij gen verzocht worden deze in het stem bureau aan te vragen. Hierna wordt de uitslag der stemming bekend gemaakt. Uitgebracht zijn 89 stemmen, waarvan 3 van onwaarde. Het aantal verkregen punten was„,C. v Baar 708; E. Wilcke 527; A Vlaar Het bestuur van het Genootschap van d< n Stillen Omgang deelt mede dat volgen» be sluit van 1.1. gehouden ledenvergadering er slechts één reiswijze naar Amsterdam is .t.l. I»er autobus van Gebr. Rossenaar en zjjn alle andere mededeelingen betreffende per fiets of loopen geen officieele mededeelingen en dengene welke op deze wijze naar Amster dam optrekken, handelen tegen het Ires luit der ledenvergadering, handelen dus onorga- nisatoriücli en zaaien tweedracht in de ver ceniging. Wanneer door den enorme aan groei van het aantal deelnemers ter bede, vaart naar Amsterdam uit alle oorden des land», speciale maatregelen moeten worden genomen, opdat de taak van het bestuur in Amsterdam vcrljpht wordt, en 'Amsterdam verzoekt het bestunr op hare groote verga dering om medewerking, dan bestaat deze medewerking op de eerste plaat» hierin, dat tnen in één club op het Spui aankomt en dit is uitgesloten, wann< r men weer in drie ploegen optrekt. Na 25 jaren vruchteloos po gen om éénheid te krjjgen in het optrekken naar Amsterdam, zijn er weer enkele die het schip sn het gezicht van den ha ven la ten zinken. e Het bestuur zou gaarne de Redactie ver zoeken dergelijke ingezonden stukken, welke onze éénheid schade niet op te nomen in het belang van het Gezelschap v. d. Stillen Om gang, afd. Punnerend. U mijnheer de Redacteur liartelijk dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend. E. WILCKE. Secr. Gezelschap v. d. Stillen Omgang. BEVORDERING. De dienstplichtige P. Bakker uit deze ge meente. is met ingang van 18 Maart bevor derd tot korporaal. BEKEURD. Ter zake openbare dronkenschap is teijen I. V. procesverbaal opgemaakt. Purmcrcml. 16 Maart 1927. Geachte Redactie. Beleefd verzoeken wij I' plaatsing voor het navolgende in verband met ingezonden stuk des lieeren Corn. H. de Wolf Fz. en II. P. Rijkenbcrg Jbz. deze u~* gaf toe. de Ttanranding te.hebben verzonnen om te verbloen en. dat hij g< en cent had ver diend. Thans, nu zjjn zaak werd behandeld, was do leugenaar ook weer niet verschenen. Hij scheen echter de reden van afwezigheid ook te hebben gefantasterd, althans word afge zien om de zaak aan te honden en do ver dachte veroordeeld tot 14 Jagen gevangenis straf.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1927 | | pagina 9